agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni544Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-02-2012, 18:46   #841
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi soilless Mesajı Göster
İyi ne güzel ithalat yapmışsanız ithalat yapmaya devam edin. Bence mahsuru yok.

Kaolin ihrac fiyatının makale dışında özellikle vurgulamanızdan yana sıkıntım da yok, isterseniz BÜYÜK Bold puntolar dahi kullanabilirsiniz sadece uygun ifadelerle yanlış olduğunu vurguladım. Yukarıdaki TÜİK linkleri ve rakamları ile de vurgulanan doğrulanmıştır.
Sizin yaptığınız rapordaki değeri eleştirmek değil, raporda olmayan bir şeyi sanki ben ilave etmişim gibi ifadede bulunmanız. Raporda yazılanı eleştiriyor olsaydınız başka bir şeyler yazmanız gerekirdi. Yoksa raporda yazılanlar yazarına aittir.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2012, 18:48   #842
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-03-2009
Sonraki mesajlarımda da particle size micron seviyelerine biraz giriş yapacağım. İlginç bulduğumu ifade edeyim.

soilless Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2012, 18:52   #843
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
İyi ne güzel ithalat yapmışsanız ithalat yapmaya devam edin. Bence mahsuru yok.

Kaolin ihrac fiyatının makale dışında özellikle vurgulamanızdan yana sıkıntım da yok, isterseniz BÜYÜK Bold puntolar dahi kullanabilirsiniz sadece uygun ifadelerle yanlış olduğunu vurguladım. Yukarıdaki TÜİK linkleri ve rakamları ile de vurgulanan doğrulanmıştır.
Ben ithalat yapmıyorum. İlgilenmiyorum da. 8 Ay önce yazdığım mesaja bakın, para pul ifade eden şeylerin hepsi bolt (şayet sizi rahatsız eden bolt yazılmasıysa).

Eski 19-02-2012, 19:00   #844
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi riton Mesajı Göster
Sevindirici gelişmeler.
Çiftçiler tarafından kaolin kullanımı giderek artıyor.
NEVEHR TARIM L MDRL HABERLER
Bu arada Sn Ritonun bildirdiği haber bence çok güzel.

Sn Riton,

Tarım müdürlüğü kullanım sonuçları hakkında üreticiyi bilgilendirdi mi? Konu hakkında bilginiz varmı ? Hangi özelliklerde bir kaolin kullanmışlar? Bilginiz veya elde etme şansınız var ise çok yararlı olacaktır.

Eski 19-02-2012, 19:07   #845
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Sizin yaptığınız rapordaki değeri eleştirmek değil, raporda olmayan bir şeyi sanki ben ilave etmişim gibi ifadede bulunmanız. Raporda yazılanı eleştiriyor olsaydınız başka bir şeyler yazmanız gerekirdi. Yoksa raporda yazılanlar yazarına aittir.
Sn Meyvelitepe,

Lütfen yani.

Gerçekten çok alınganlık gösteriyorsunuz. Hangi mesajımda raporda olmayan bir ifadeyi rapora sizin ilave ettiğinizi söyledim.

Bu tür akıl yürütmeler ile bizzatihi size ait yorumlarla paylaşım olmaz ki. !!!

Eski 19-02-2012, 19:11   #846
Ağaç Dostu

Alıntı:
Ben ithalat yapmıyorum. İlgilenmiyorum da. 8 Ay önce yazdığım mesaja bakın, para pul ifade eden şeylerin hepsi bolt (şayet sizi rahatsız eden bolt yazılmasıysa).
Gerçekten çok alınganlık gösteriyorsunuz. Ben sizin ithalat yaptığınızı söylemedim ki. Aşağıdaki mesajınızda ki Tüm Türkiyenin (424.216 ton) ithalatını sizin yaptığınızı mı söyledim yani )

[QUOTE=MeyveliTepe;914018]İlginç bir şey yok. 28 Haziran 2011 tarihinde yazdığım #264 nolu mesajda vermiş olduğum MTA linkinde verilen ihracat ve ithalat değerleriyle kuruşu kuruşuna aynı (MTA sayfasındaki dış ticaret linkine tıklanacak). Çoktandır malumumuz yani.

138.067 tonluk ihracatın içinde 392 tonunun nisbeten yüksek fiyatlı olması bir şey kurtarmamış, ki re-export olması da muhtemel. Hepsinin tutarı $4,8 milyon. Buna karşılık $47,5 milyon bedelle 424.216 ton ithalat yapmışız.[/QUOTE]

Eski 20-02-2012, 06:58   #847
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-10-2008
804 numaralı yazıya cevap hakkı doğduğu için cevaptır. Meyveli tepe benim olmadığım bir sitede; (Üç sene önce bir satıcı vasıfsız malını ucuza bile yutturup satamamış, ikide bir kimden aldın, kaça aldın, pahalı aldın diye sorar durur. Zılgıtı yiyince hezayanlarını yazmış. Tarih 2009 Haziran. Ondan fiyat ve spek sorduğum tarih 2009 Ocak. O zamana kadar ondan almayıp kimden ve kaça aldığımı öğrenememiş.) böyle bir yazı yazdığınızı bu gün öğrendim. Sen kimsin ki bana zılgıt atacaksınız. Leonarditi orfe teknikten aldığını bana siz söylediniz. Orfe teknik leonarditin yirmi beş kilosunu 48 liraya satıyor. Siz parasal kazığı yediğin için açıklayamadınız. Bana o malı 25 kilosunu 12 liradan teklif ettiler ilgilenmedim. Benim vasıfsız malim, sizin aldığın maldan daha kaliteli. Buda çok açıkça analiz raporlarında gözüküyor. Siz çok terbiyesiz bir kişisiniz. Benden avanta mal almak için çeşitli yollara başvurdunuz. Alamayınca pislik atatınız. Belli bir süredir bu siteye girmemeye özen gösteriyorum. Bir üyenin o günkü yazışmaları gündeme getirmesiyle kendinizi aklamak amacıyla, pislik atmaya devam ettiğinizi bu gün sabah öğrendim. Gündeme gelen yazıyı anında cevaplamak istediğiniz ama ne yazacağınızı bilmediğiniz için yalnız yazılan yazının aslını gönderdiğiniz gözüküyor(794 numaralı yazı). Çünkü gerçekler karşısında ne cevap yazacağınız şaşırdınız. Bu iş bu kadar ucuz değil. Tanıdığım Sayın Malina'nın da sizin bu yalanlarınıza izin vereceğini zannetmiyorum. Bu yazınızda benim kişilik haklarıma bu yazınızla hem müdahale ettiniz, hem de beni rencide ettiniz. Yakında yeni gelişmelerle size cevabımı daha net vereceğim. Lütfen sayın üyeleri ve siteyi kullanmaktan vazgeçin. Forum yüneticilerine ve tüm üyelere saygılarımla, Remzi Sarıoğlu

Eklenen Resimler

Remzi Sarıoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2012, 09:16   #848
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi babakale Mesajı Göster
804 numaralı yazıya cevap hakkı doğduğu için cevaptır. Meyveli tepe benim olmadığım bir sitede; (Üç sene önce bir satıcı vasıfsız malını ucuza bile yutturup satamamış, ikide bir kimden aldın, kaça aldın, pahalı aldın diye sorar durur. Zılgıtı yiyince hezayanlarını yazmış. Tarih 2009 Haziran. Ondan fiyat ve spek sorduğum tarih 2009 Ocak. O zamana kadar ondan almayıp kimden ve kaça aldığımı öğrenememiş.) böyle bir yazı yazdığınızı bu gün öğrendim. Sen kimsin ki bana zılgıt atacaksınız. Leonarditi orfe teknikten aldığını bana siz söylediniz. Orfe teknik leonarditin yirmi beş kilosunu 48 liraya satıyor. Siz parasal kazığı yediğin için açıklayamadınız. Bana o malı 25 kilosunu 12 liradan teklif ettiler ilgilenmedim. Benim vasıfsız malim, sizin aldığın maldan daha kaliteli. Buda çok açıkça analiz raporlarında gözüküyor. Siz çok terbiyesiz bir kişisiniz. Benden avanta mal almak için çeşitli yollara başvurdunuz. Alamayınca pislik atatınız. Belli bir süredir bu siteye girmemeye özen gösteriyorum. Bir üyenin o günkü yazışmaları gündeme getirmesiyle kendinizi aklamak amacıyla, pislik atmaya devam ettiğinizi bu gün sabah öğrendim. Gündeme gelen yazıyı anında cevaplamak istediğiniz ama ne yazacağınızı bilmediğiniz için yalnız yazılan yazının aslını gönderdiğiniz gözüküyor(794 numaralı yazı). Çünkü gerçekler karşısında ne cevap yazacağınız şaşırdınız. Bu iş bu kadar ucuz değil. Tanıdığım Sayın Malina'nın da sizin bu yalanlarınıza izin vereceğini zannetmiyorum. Bu yazınızda benim kişilik haklarıma bu yazınızla hem müdahale ettiniz, hem de beni rencide ettiniz. Yakında yeni gelişmelerle size cevabımı daha net vereceğim. Lütfen sayın üyeleri ve siteyi kullanmaktan vazgeçin. Forum yüneticilerine ve tüm üyelere saygılarımla, Remzi Sarıoğlu
Bana kalırsa bu yazı yeniden yazılmalı.

Konu ve doğan her ne hakkı varsa, savunmasını gene yapsın, ama ağaçlar.net adâb ve uslûbu ile.

Aynı cümlelerini daha nazik, iş adamlığı seviyesinde kursun. Dangadak söylemek farklı, onun söylemesi çok daha farklı. Biraz daha ileri gitse idi biz böylelerine ''Hödük'' derdik eskiden. Şu anda denemez tabii, ama gidişatı seviyesiz.

Onun gibi konuşmak kimsenin haddi değil bence. Haklı olabilir, peki bu cümlelerinden sonra ben ona nasıl hak vereceğim?

Özür ve saygılarımla lütfen.

mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2012, 10:40   #849
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi babakale Mesajı Göster
Sizin bir kullanıcı adınız vardı zaten, babakale de nereden çıktı?

Her şeyden önce, tesciliniz kadar konuşun. Belki de başkasına ait bir numuneye özel rapor alıp benim malım bu demek ucuzculuğundan vaz geçin.

Madem malınız iyi idi neden tesciliniz düşük? Bir malı resmi tescil edilmiş değerlerde değil de denetim dışı elde edilmiş türlü raporlarla satmaya çalışmak şüphe uyandırmasının yanısıra dürüst olmadığı gibi ticaret hukuku açısından da nasıl değerlendirilir bilmem.

Zaten üç yıl önce de bu yüzden almamıştım malınızı. Çünkü hiç bir şekilde güven veremediniz. Verdiğiniz, verecek olduğunuz fiyat indiriminin hiç bir kıymet-i harbiyesi yoktu. Vereceğim paranın, yapacağım hammallığın boşa gitmesi, bir sürü zaman kaybetme riskini de alamazdım.

Siz bunları sorgulamayanlara satmaya devam edin.

Üç sene önce yazılanlara bakarsak;
Bu sonuncusunda da kendi ağzınızla yazmışsınız zaten, sattığınız mal tescil değerlerinin altında çıkarsa Tarım Bakanlığı toplatır diye. Bu yüzden de malınızın tescili doğru ama insanları etkilemek için başka yüksek değerli rapor gösteriyorsunuz.

O zaman yüksek değerlerle tescil alabilenlerin suçu ne? Demek ki mallarına güveniyorlar ve olabilecek asgari değerlerine göre tescillerini almışlar.

Başka başlıkta devam etmiş;
Mesajdaki zılgıt;
Alıntı:
İkide bir ve olur olmaz başlıkta leonarditi kaça aldığım, çok pahalı aldığım vb. gibi şeyler yazmanız, "yanlış üzerine yanlış yapmaya" devam ettiğimi ifade eden şeyler yazmanız tuhaflık ötesi bir şey. Size sordum mu ki, doğru mu yapıyorum diye? Benim hocam mısınız? Arkadaşım mısınız? Belki de sizi bozuk bir algılamaya iten unsur, sizin leonarditi çelişkili ifadelerinizden dolayı güvenilir bulmayıp almamış olmamdır.
buydu.

Üstünden 3 sene geçmiş ama görünen o ki bir şey değişmemiş.

Alıntı:
Siz çok terbiyesiz bir kişisiniz. Benden avanta mal almak için çeşitli yollara başvurdunuz. Alamayınca pislik atatınız.
Bu sözünüz de size ait. Durumunuzu çok güzel göstermiş. Sizinkini bırakıp, sizin deyiminizle gidip pahalı mal satın aldıysam, malınızın benim için bir değerinin olmadığını gösterir, değil mi? Değil avanta (!) bedava verseniz, üstüne de para verseniz yine kıymeti yok. Çünkü hammalığını yapacak benim, bekleyip bundan medet umacak benim, sizin umurunuzda mı?

Satıcının müşteriye saldırdığı da ülkemize ait bir şey herhalde. Defolu satıcılar ve yardakçıları el biriliği ile soran müşteriyi susturmaya çalışırlar.

Eski 20-02-2012, 12:18   #850
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Remzi Sarıoğlu,

babakale üyeliğini Remzi Sarıoğlu üyeliği ile birleştirdim.
İki ayrı üyeliğe gerek yok.

http://www.agaclar.net/forum/dis-mek...ilar/16890.htm

Buradaki yazışmalarınız nedeniyle üyeliğinizi kapatmıştık. Buyurun biraz daha devam edin diyeceğim ama sonucunun ne olacağı yine size bağlı...

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2012, 12:34   #851
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Şimşirlerde görülen hastalıklar başlığını okumamışım.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mine Pakkaner Mesajı Göster
...
Tam aksi, işim sizin gibi kendi ürünlerini her soruna, hastalık zararlıya bile önerip, bunu açıklayın bu konudaki bilgi ve belgeleri dökün dediğimizde saldırıp karalama politikası uygulayanlarla. Hakan Bey'in de sizin satışını yaptığınız ürünün sahibi olduğunu biliyoruz. Leonarditçiler ürününüzün nasıl ilaç etkisi oldu diye sorunca galiba çok üzüldüler.

Sizinle, bırakın sizi, hiç tanımadığım üstelik de mesleki olarak yetkinliğini bile bilmediğim biriyle daha fazla polemiğe girmiyorum. Üstelik veciz atasözlerinden dahiyane nokta noktalı örneklerle, edep sınırlarını zorlayan yazışmaları hiç tasvip etmiyorum. Çamur at izi kalsın şeklinde davranışlara da asla müsamaha etmeyeceğimi de size bildireyim.

Maalesef ülkemizde üreticimiz bu şekilde hep satıcılara ve tavsiyelerine rağbet ederse, olacağı budur. Ne laboratuvarlardan, ne üniversiteden ne de yetkinliği olan mühendislerden faydalanırlar, internet sayfalarından tercüme edilen bilgiler tavsiye gibi verilir. Canları isterse bilime rağbet edip canları istemezse de bilimi ve bilim adamlarını eleştirirler,yok sayarlar, meydan boş kalır, herkes atar tutar...
Mine hanımın son mesajını okuyunca koptum. 2,5 seneden fazla geçmiş, hiç ilerleme olmamış.

Eski 20-02-2012, 18:13   #852
Ağaç Dostu

Sayın Malina size çok teşekkür ederim. Uzun zamandır siteye girmemeye özen gösteriyordum. 804 numaralı yazı, hayali zılgıt lafı ve bana edilen hakaretleri okuyunca dayanamadım.

Sayın mrduran 804 numaralı yazı yazıldığında ağaçlar.net adâb ve uslûbu ile diye tepki neden vermediniz. Yoksa çok mu uygun buldunuz. Bunu çok merak ediyorum.

Diğer yazılara cevap vermeye tenezzül etmeyeceğim. Herkes kendini biliyor.
Çünkü ağaçlar netin değerli üyelerini üzmeye kimsenin hakkı olmadığını biliyor ve saygıyla selamlıyorum.

Eski 20-02-2012, 20:16   #853
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Sn.Remzi Sarıoğlu,

3 sene önce de yazdığım gibi ne dostum ne de düşmanımsınız. Size iki tavsiyede bulunayım.

1. Kimsenin aleti olup onun bunun lafıyla kendinizi kullandırmayın. Bunun size bir faydası olmaz. Bunu yapanlar da sizi düşünerek yapmıyorlar, bundan emin olabilirsiniz.

2. Yukarıda yayınladığınız 2008 tarihli, 1 kilo numune gönderilerek alınmış raporu sadece bu forumda kaç yerde yayınladınız sayamadım. Sonunda kaolin başlığına da kısmetmiş.

Rapor tarihinin üstünden dört sene geçmiş. Yani dört seneyi harcadınız. Oysa, ikide bir forumlarda, şurda burda bu raporu yayınlayacağınıza, olması gereken yere, tescil kurumuna gönderip iddia ettiğiniz değerlere göre aslanlar gibi tescil alabilirdiniz. Nasılsa ürününüze güveniyorsunuz, değil mi? Belki biri gözünü karartır aldığı malı analiz ettirir de başımız derde girer diye düşünmüyorsanız neden bu kadar zamanı harcadınız? Hem bakın burada hazırlanmış listeye bile girememişsiniz. Belki girerdiniz.

Daha yeni 10.000 kg leonardit satın aldım. Tescilinde %55 (h+f) değerinde. Fiyatı da KDV ve Nakliye dahil sizinkinden daha hesaplıydı. Nereden aldığımı da açıklamadım. Sonbahar gelip sonuçlarından memnun kalırsam açıklarım belki. Belki de açıklamam. Bana kalmış bir şey.

Eski 20-02-2012, 21:17   #854
Ağaç Dostu

Aldığınız leonardit hayırlı olsun. Sonuçları da inşallah çok iyi olur. Benim listeye girmem hiç önemli değil. Ben türkiye'nin en iyi leonarditini ve en uygun fiyatla kullanıcıların hizmetine sunduğumu ben biliyor ve iddia ediyorum.
Yakında büyük bir ihtimalle Türkiye'nin en büyük firmalarından biri ile piyasada olacağım. Sizin nereden aldığınız benim için hiç önemli değil. İnşallah çok daha iyi bir ürün almışsınız olursunuz ve çok daha iyi bir netice alırsınız. Bende sizi tebrik eder ve karşınızda saygı ile eğilirim. Anında sizden de özür dilerim. Ama bana göre bu mümkün de gözükmüyor. Sizde benden özür dilemeye hazırmısınız ? İstiyorsanız uygulama sonucunun neticelerini hep beraber resimlerle tüm üyelerle paylaşalım.
Ben her kolşulda belge ve resimlerle açıklamaya hazırım. Ama siz memnun kalırsam açıklarım, kalmazsam açıklamam gibi söylem içerindeyim diyorsanız. Size ve yalakalarınıza bol güneşli günler diliyorum.

Eski 20-02-2012, 21:23   #855
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Hayırlı uğurlu olsun. En büyük firma her kimse umarım o da güvenilmez duruma düşmez.

Eski 21-02-2012, 20:35   #856
Ağaç Dostu

Tescil edilen edilmeyen , listeye giren girmeyen bir ürün ile ilgili hayli mesajlaşmalar olmuş geçmişte ve şimdi burda.

Eski 21-02-2012, 20:36   #857
Ağaç Dostu

Şimdi anladığım kadarıyla bir noktaya gelinerek nokta konulduğundan konumuz kaoline dönebiliriz sanırım.

Eski 21-02-2012, 20:37   #858
Ağaç Dostu

Alıntı:
Verdiğiniz sözü tutmazdan önce a) 7 Temmuz 2011'de size hitaben yazmış olduğum bir mesajdaki "Başka bir koşulda, PAR ışınlarının yansıtılması, fotosentezin azaltılması isteniyor olabilir. Bu durumda kalsine edilmemiş kaolin ya da kalsiyum karbonatın işe yaradığını biliyoruz. Böyle bir koşul da var gerçekten. Tuhaflıklardan fırsat bulursam yazacağım." ibaresini okuyup okumadığınızı, b)10-20 USD ton ibaresinin nerede yazılı olduğunu görüp görmediğinizi belirtmenizi beklerdim, ki yazılanlar bir sağırlar diyaloğu olmayıp bir bütünlük teşkil etsin.

Verdiğiniz linke gelince her hangi bir söz tutmuş olmuyorsunuz. Keşke ciddi bir kaynaktan, doğru bir bilgi aktarmış olsaydınız.

Verdiğiniz linkin yazarı aklınca pek aşağıladığı mister(!) Glenn'e yine muhtaç kalmış anlaşılan ama yine sulandırmış. Oysa sulandırmaması gerekiyordu. Konuya özel kaynak Sn.Çamtepe'nin linkini vermiş olduğu makale. Ayrıca bu dökümanın 34.sayfasının sonu ve 35.sayfasında bahsediliyor.

Sulandırılmaması gerekiyordu diyorum, çünkü orijinal bilimsel deneylerde kullanılan hidrofobik kaolin M96-18 formülasyonudur. Parçacıklara suyu itmesi için silikon kaplanmıştır ve suyla karıştırılarak değil, toz olarak uygulanır. Gerek verdiğiniz linkte kısmen yazılıyormuş gibi yapılan, gerek Sn.Çamtepe'nin verdiği linklerde anılan etki mekanizmasından bu mesajda söz etmiştim.

Muhtemelen okunmayacaktır ama yine de tekrarlayayım. Hidrofobik M96-18 kaolinin uygulaması otsu bitkilerde yüzey nemini uzaklaştırarak yaprak yüzeyinin (dışsal) buz kristalleri oluşmadan supercool seviyelerine inebildiği anlatılır. Burada sorun, silikon kaplamalı malzeme bulunması ve sulandırılmadan uygulanmasındaki güçlüktür. Uygulandığında kış kartları sebebiyle uzun süre kalıcı olması da çok güçtür.

Çok daha önceden uygulanması şartıyla sulu uygulanmış bir kaplamanın hidrofobik hale getirilmesi de mümkün (yağ ile değil). Teorik olarak otsu bitkilerin yüzey buzlanmasını azaltacağını düşünebiliriz. Ancak bununla ilgili bilimsel çalışma mevcut değil. Bizim yeni formülasyon kaplamayı kuşkuya yer bırakmayacak şekilde ve çok uzun bir süre için tamamen hidrofobik yapıyor ama buna rağmen yüzey buzlanmasını adı geçen makalelerdeki ölçüm değerlerinde koruyor diyemem çünkü ölçmedim.

Don zararının büyük kısmı dışsal değil içseldir. Fotosentezin geciktirilerek önlenmesi söz konusudur. O da yine bu mesajda kısaca yazılı.

Bordo bulamacı gibi uygulamalar, uygulamadan itibaren belirli bir süre fotosentezi yavaşlatacağı için içsel don zararına karşı faydalıdır. Fakat dışsal buzlanma için aynı şeyi söylemek güç çünkü yapısındaki kireç doğal olarak nemi tutar.
Sn Meyvelitepe,

Sizin alıntıladığım yukardaki mesajınızdaki 10-12 USD/ton kaolin fiyatı konusunda sanırım anlaştık. Sizin 2006 yılına ait KİBİTED yani kil grubunun makalesindeki sözkonusu 10-12 usd/ton fiyat ile benim verdiğim Türkiye istatistik kurumu değerleri olan 2006 yılı
- İşlenmiş Kaolin İhraç Fiyatı 120 USD/TON
- ham kaolin ihrac rakamı 27 USD/ton

değerlerinin birbirinden hayli farklı olduğu sanırım net.

Size verdiğim sözü tutmadığımı vurguladığınız yukardaki mesajınızın diğer kısımlarına geçebiliriz sanırım.

Eski 21-02-2012, 20:53   #859
Ağaç Dostu

Alıntı:
.....Verdiğiniz linke gelince her hangi bir söz tutmuş olmuyorsunuz. Keşke ciddi bir kaynaktan, doğru bir bilgi aktarmış olsaydınız.
--------
Demişssiniz,

2-3 mesaj önceki Bakale veya Remzi Sarıoğluna verdiğiniz aşağıdaki mesajınızda ise

Alıntı:
Sn.Remzi Sarıoğlu,

------
Hem bakın burada hazırlanmış listeye bile girememişsiniz. Belki girerdiniz.
Demişsiniz

Şimdi ilk mesajınızda ciddi bulmadığınız sitenin ve makalenin yazarı Sn Acemi Çaylak. Doğrumu dur?

İkinci alıntıladığım mesajınızdaki listeyi hazırlayan ve yayınlayan da Sn acemi Çaylak

Doğrumudur?

Birini ciddi bir kaynak olarak alıyorsunuz yine aynı acemi çaylağın bir başka yazısını ciddi bir kaynak olarak almıyorsunuz?

sebebi nedir?

ciddiyet değerlendirmedeki yorum farkınız zaman mı yoksa başka bir neden mi?

Cidden merak ettim. Lütfen bilgilendiriniz.

Eski 21-02-2012, 20:55   #860
Ağaç Dostu

Sizin yanıtınız sonrası ciddi bulmadığınız Acemi çaylağın BU makalesindeki Doğanın ve Toprağın Dostu bilgilerin yabancı kaynaklarını da vereceğim.

Eski 21-02-2012, 21:19   #861
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Alıntı:
.....Verdiğiniz linke gelince her hangi bir söz tutmuş olmuyorsunuz. Keşke ciddi bir kaynaktan, doğru bir bilgi aktarmış olsaydınız.
--------
Demişssiniz,

2-3 mesaj önceki Bakale veya Remzi Sarıoğluna verdiğiniz aşağıdaki mesajınızda ise

Alıntı:
Sn.Remzi Sarıoğlu,

------
Hem bakın burada hazırlanmış listeye bile girememişsiniz. Belki girerdiniz.
Demişsiniz

Şimdi ilk mesajınızda ciddi bulmadığınız sitenin ve makalenin yazarı Sn Acemi Çaylak. Doğrumu dur?

İkinci alıntıladığım mesajınızdaki listeyi hazırlayan ve yayınlayan da Sn acemi Çaylak

Doğrumudur?

Birini ciddi bir kaynak olarak alıyorsunuz yine aynı acemi çaylağın bir başka yazısını ciddi bir kaynak olarak almıyorsunuz?

sebebi nedir?

ciddiyet değerlendirmedeki yorum farkınız zaman mı yoksa başka bir neden mi?

Cidden merak ettim. Lütfen bilgilendiriniz.
[/QUOTE][/QUOTE]

Buna dahil mi olmak istiyorsunuz? Emin misiniz? Neresindesiniz?

Bakın ne denmiş verdiğim link ile ilgili
Alıntı:
Size ve yalakalarınıza bol güneşli günler diliyorum.

Eski 21-02-2012, 21:28   #862
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Sizin yanıtınız sonrası ciddi bulmadığınız Acemi çaylağın BU makalesindeki bilgilerin yabancı kaynaklarını da vereceğim.
Yabancı kaynağını yazmış zaten. Bu mesajdaki mister (!) Glenn'in makaleleri.

Önce iyice okursanız daha iyi, kulaktan kulağa oynamamış oluruz.

Eski 22-02-2012, 00:09   #863
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-03-2007
Sayın Ensar Bey,
Kaolin kili ürününüzü Armut meyvesine çiçek döneminde atabilir miyiz? Çiçek döneminde atılırsa don tehlikesine karşı faydası olur mu? Bu konuda deneme yapan arkadaş var mı?
Sizden ürünü nasıl temin edebiliriz?
Cevap verirseniz çok sevinirim. Saygılarımla...

Deveci Armudu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-02-2012, 10:23   #864
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Remzi Sarıoğlu Mesajı Göster

...Sayın mrduran 804 numaralı yazı yazıldığında ağaçlar.net adâb ve uslûbu ile diye tepki neden vermediniz. Yoksa çok mu uygun buldunuz. Bunu çok merak ediyorum.....

Beyefendi,

Sizden ricam, koltuğunuza oturun, laptopunuzu dizlerinize koyduğunuz köpük bir levhaya koyun, elinizde çay, kahve.

Siz siz olmayın, karşınızdaki olun, karşınızdaki de siz olsun. Sanırım empati diyorlar. Baştan itibaren okuyun....lütfen.

Nereden nereye gelmişiz, kimler paraşütle tartışmaya dalmış. Karşınızdakinin yerinde olan sizde nihayette bir insansınız, sıfır hatalı olmak ne mümkün.

Fikirlere karşı çıkan herkesi alkışlarım, kişiliklere saldıranlara dikkat edin lütfen.

Karşınızdakinin yerine koyduğum sizin tavrınızı merak ediyorum.

Kalpler değil, fikirler darmadağınık olsa ne olur? Niçin daha ötesini isteriz hep. İnsanlığımız gereği ama niçin bizde daha çok. Daha çok mu insanlığımız? Bu yaşımızda kaynayan kanımızla gençlere nasıl örnek olup onları dengeleyeceğiz, bizleri mi örnek göstereceğiz?

Bol sağlıklar, kolay gelsin. Karşınızdakinin hüviyeti ve sabrı ile düşünmeniz dileklerimle efendim.

Saygılarımla lütfen.

Eski 22-02-2012, 11:22   #865
Ağaç Dostu

Sayın Beyefendi

Önerileriniz için teşekkür ederim. Bu güne kadar aynı davranışlarda bulunan insanlara eşit mesafede olmaya özen gösterdim. Birine farklı, diğerine daha farklı davranmadım. Sizden de bunu beklediğim için o soruyu sordum.

İçinde bulunduğum bir çok saygın kuruluşta saygı ve sevgi gördüm. Zaten sayılmadığım ve sevilmediğim yerde olamak istemem.

Acağa 2,5 yıldır bu kişi neden susmuş diye hiç düşündünüz mü? Haksız olduğu için mi zannediyorsunuz. Bu kavgayı sevmediğimden kaynaklanıyor. Haksızlığa, hakarete ve yalana tahammül edemiyorum. Doğal olarak karşımdaki kişilerden de aynı davranışı beklerim.

Her şey gönlünüzce istediğiniz gibi olsun.

Saygılarımla,

Eski 23-02-2012, 10:00   #866
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Sayın beyefendi;

Demek ben ifadeden aciz biriyim ki anlatamadım.

Şüphesiz sizin idealleriniz vardı ve yurduma yararlı bir insan konumundasınız şu an, ALLAH daha da ziyade etsin.

Yanlış anlamayın lütfen. Karşınızdaki kişileri de tanımaya çalışın. İlgili kişilerin yazılarını okuyarak intiba edinin.

Bir tarafta sunulan hizmetler para karşılığı. Daha da artsın işlerimiz, yurdum faydalanacak çünkü, doğal bu.

Diğer tarafta para beklentisi olmadan, severek paylaşımda bulunan birisi ve de mesleği gereği araştırmalarını pratik denemelerine aktaran. Hiç bir beklentisi olmayan.
Ben çok yararlandim şahsen ondan. Bilâbedel hemde. Beni aşan bilimsel yönlendirmeleri dışında, bir çok kaynağa ulaştım o ve benzer kişiler sayesinde, gene ücret ödemeden.

Acaba koltuğunuz rahatsız mı idi ki; onun yerine koyamadınız kendinizi.

İlgili kişi/kişileri zerre kadar tanımayan, her hangi bir telefon görüşmesi dahi yapmamış, sadece faydalı ve ücretsiz bilgi paylaşımlarından faydalanmış ve de bundan böyle sadece bu konuda sizle alakalı yazı yazmama hususunda kararlı biri olarak(başka sayfalarda ki güzel yazılarınız ve uygulamalarınız, paralı/parasız paylaşımlarınız hariç olmak üzere)....

Sayın kelimesi yazmaksızın yazdığıma cevabınızdaki ''sayın'' kelimesi yazmanızdaki inceliği tartışmalarda da göstermeniz dileklerimle.

Saygılarımla lütfen.

Eski 23-02-2012, 19:02   #867
Ağaç Dostu

Sayın beyefendi

Kimseden duymak istemediğim şeyleri söylediniz.

Yani size (Ben çok yararlandim şahsen ondan. Bilâbedel hemde.) yardım eden kişi istediğini yazabilir.

Tanımadığınız kişi yarısını dahi yazamaz.

Teşekkür ederim. Bu konuda sataşma olmadığı müddetçe son yazım. Saygıdeğer üyeleri kaolin konusundan daha fazla ayırmayalım.

Saygılarımla,

Eski 23-02-2012, 19:12   #868
Ağaç Dostu

[/QUOTE]

Buna dahil mi olmak istiyorsunuz? Emin misiniz? Neresindesiniz?

Bakın ne denmiş verdiğim link ile ilgili[/QUOTE]

Alıntı:
Size ve yalakalarınıza bol güneşli günler diliyorum.

Sn Meyvelitepe?

Dahil olmak hariç olmak, emin olmak, neredeyim, yalakalık nedir bunlar allahaşkına?

Lütfen açık açık yazın çünkü sizi anlamakta zorlanmaya başladım? Yardımcı olun lütfen? Buradayım yanıtınızı bekliyorum?

Eski 23-02-2012, 20:19   #869
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Deveci Armudu Mesajı Göster
Sayın Ensar Bey,
Kaolin kili ürününüzü Armut meyvesine çiçek döneminde atabilir miyiz? Çiçek döneminde atılırsa don tehlikesine karşı faydası olur mu? Bu konuda deneme yapan arkadaş var mı?
Sizden ürünü nasıl temin edebiliriz?
Cevap verirseniz çok sevinirim. Saygılarımla...
Sn Deveciarmudu,

Sn Ensar foruma uzun bir süredir girmiyor. http://www.sun-shader.com/ buradaki adresdeki iletişim bilgileri ile kendisine ulaşabilirsiniz sanırım.

Ayrıca hem benim hem forum üyelerini bilgilendirme amacıyla daha önce kaolin kili kullandınız mı? Kullandı iseniz;
- Sadece deveci armudu için mi kullandınız,
- ne kadarlık bir alan için,
- hangi özelliklerde kaolin,- mevsim olarak ne zaman,
- uygulama sayısı,
- VE en önemlisi nasıl bir sonuç gözlemlediniz?Aslında bu sorular yanıtları su gibi okunacak hep merak edilen sorulardır.

Düzenleyen soilless : 25-02-2012 saat 00:13
Eski 24-02-2012, 12:56   #870
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-04-2008
Sn. soilless

Rafine olmayan kaolin kilinin kullanılmasının sonuçlarını sorduğunuz sorularla bulmanızın biraz zor olduğunu düşünüyorum. Çünkü rafine edilmediyse içinde bulunan maddelerin çevreye ve insan sağlığına olan etkilerini ciddi şekilde araştırmak gerekir. Hatta bu kullanılan kaoline göre değişkenlik gösterir diye düşünüyorum.

bence sonuçlar ancak parçacık boyutu ve kalsinasyon konularında fikir verebilir.

ServetAydoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:41.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024