agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni16Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 28-11-2011, 16:30   #31
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Sn.kekob, neden bahsettiğiniz, ne söylemeye çalıştığınız pek belli değil.

Önce B5A ve Dico'yu kullandığınızı ama olumlu sonuç alamadığınızı yazdınız. Sonra, B5A'yı yapan ortaklardan birinin gittiğini, oysa ürünü o giden ortağın tek başına yapmakta olduğunu yazdınız. Daha sonra bir kuzu hikayesi naklettiniz. Kuzulara bakan köylü babanızın askerlik arkadaşıymış. Burada "yalanda ısrar" gibi bir şeyden bahsediyorsunuz ama anladığım, epey karışık bir askerlik arkadaşı, bakıcı vs. ilişkilerine rağmen, yapılan her neyse kuzulara iyi gelmiş.

Daha da sonra b5a, dico, suryem (burada hiç suryem bahsi olmamıştı. Öyle bir ürün var mı bilmiyorum), hepsi aynıdır deyip içindeki arpa unu miktarından bahsediyorsunuz. Normal bir kullanıcı gübrenin içindeki arpa ununu filan bilmez. Kutuda mı yazıyor acaba? Her neyse, gübre olarak olumlu sonuç alamadığınıza göre, size göre hepsi de aynı olduğuna göre hiç biri olumlu sonuç vermemiş oluyor. Bu durumda olumlu sonuç vermeyen her şey birininin aynı olur, heptem kafam karıştı.

Söyleyecek bir şeyiniz varsa, sadece ürüne odaklanarak, bakşa bir şeyleri karıştırmadan söyleseniz daha iyi. Yoksa burada bilemediğimiz, hiç dahil olmadığımız başka bir şeylere buraya taşımaya çalıştığınız gibi bir izlenim doğuyor.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-11-2011, 19:07   #32
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-11-2011
Ben sadece gördüklerimi,uyguladıklarımı vardığım kanıyı yazdım.Bir diğer duyumum ise hayvan yemi olayı B5A yı formüle eden kişinin yıllar önce başladığı çalışmalarmış.Sayın Selahattin YILMAZ motosiklet kazası geçirdiğinde aşırı antibiyotik kullanırken B5A yı formüle eden kişinin gönderdiği o üründen kullanmış.Bunu da Sayın Selahattin YILMAZ hocamiza sorarsaniz daha iyi olur Saygilarimla

kekob Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-11-2011, 19:12   #33
Yeni Üye

suryem denilen ürün B5A yı formüle eden kişinin çalışmalarını sabote etmek ve önüne geçmek için piyasaya sürülmeye çalışılılan bir ürün olduğu kanaatindeyim.Bunu Selahattin YILMAZ hoca da Huseyin OVAK da biliyor Birazda onlara sorun

Eski 29-11-2011, 19:44   #34
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kekob Mesajı Göster
Ben sadece gördüklerimi,uyguladıklarımı vardığım kanıyı yazdım.Bir diğer duyumum ise hayvan yemi olayı B5A yı formüle eden kişinin yıllar önce başladığı çalışmalarmış.Sayın Selahattin YILMAZ motosiklet kazası geçirdiğinde aşırı antibiyotik kullanırken B5A yı formüle eden kişinin gönderdiği o üründen kullanmış.Bunu da Sayın Selahattin YILMAZ hocamiza sorarsaniz daha iyi olur Saygilarimla
Aynı anlaşılmaz ifadeniz devam ediyor. Ne bahsettiğiniz hayvan yeminin yıllar önce birinin başlattığı çalışma olması, ne de bir şirketin içinde şimdi veya daha önce çalışanların arasındaki ilişkiler ya da çelişkiler forumu ilgilendirir şeyler değil.

Mesajlarınızda sürekli olarak bu gibi şeylere odaklandığınıza göre aslında bu gübrenin kullanıcısı değil, bir şekilde bu şirket ile irtibatı ve çelişkileri olmuş birisiniz diye yorumluyorum. Bu durumda da her kimseniz ve ne demek istiyorsanız dolaylı imalarla değil de doğrudan yazarsanız daha iyi.

Bu yüzden, başlık da Dico gübre olduğuna göre ürünün kendisiyle ilgili (yani içeriği, etkisi, etki mekanizması, vs.) söyleyecek bir şeyiniz varsa onları rica edelim. Diğer şeyler ne negatif, ne pozitif kimseye bir etkisi olmayacaktır.

Emine Akman beğendi.
Eski 29-11-2011, 21:52   #35
Ağaç Dostu

sındırgılı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-12-2007
Galeri: 13
Bu konun gittigi yer, bana bir seyleri hatirlatiyor

Emine Akman beğendi.
sındırgılı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-11-2011, 21:56   #36
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-11-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Aynı anlaşılmaz ifadeniz devam ediyor. Ne bahsettiğiniz hayvan yeminin yıllar önce birinin başlattığı çalışma olması, ne de bir şirketin içinde şimdi veya daha önce çalışanların arasındaki ilişkiler ya da çelişkiler forumu ilgilendirir şeyler değil.

Mesajlarınızda sürekli olarak bu gibi şeylere odaklandığınıza göre aslında bu gübrenin kullanıcısı değil, bir şekilde bu şirket ile irtibatı ve çelişkileri olmuş birisiniz diye yorumluyorum. Bu durumda da her kimseniz ve ne demek istiyorsanız dolaylı imalarla değil de doğrudan yazarsanız daha iyi.

Bu yüzden, başlık da Dico gübre olduğuna göre ürünün kendisiyle ilgili (yani içeriği, etkisi, etki mekanizması, vs.) söyleyecek bir şeyiniz varsa onları rica edelim. Diğer şeyler ne negatif, ne pozitif kimseye bir etkisi olmayacaktır.
Aynen katılıyorum.

Sayın kekob.Mesajlarınızdan anlaşıldığı kadarıyla BMR Tarımın eski ortakları arasında hakemliğe soyunmuş, hak yiyen ve hakkı yenileni kendinizce haklı gerekçelerle tespit etmişsiniz.De bundan bize ne.Ve yine anladığım kadarıyla ürün hakkında detaylı bilgiye sahip değilsiniz.Hepsinden numune geldi ben gördüm hepsi aynı ürün diyorsunuz.Bunu hangi bilimsel çalışmaya dayanarak söylüyorsunuz.

Ekrem Uslu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2011, 10:37   #37
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-11-2011
Alıntı:
suryem denilen ürün B5A yı formüle eden kişinin çalışmalarını sabote etmek ve önüne geçmek için piyasaya sürülmeye çalışılılan bir ürün olduğu kanaatindeyim.Bunu Selahattin YILMAZ hoca da Huseyin OVAK da biliyor Birazda onlara sorun
sayın kekob bu ürünü hayvanlarda denediniz mi

sinerji07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2011, 19:10   #38
Yeni Üye

Ben sade bir şekilde tekrar ediyorum B5A-dico-suryem dedikleri hepsi aynı ürün.Farklı isimlerle satılıyor.Veya satılmaya çalışılıyor.Ve ben uygulamalarımı yaptım,sonuç dico numunelerindeki gibi hüsran yani olumlu en küçük bir gelişme görmedim.Olayı çok taraflı görüp çok taraflı denemelerine aldım siz de alın görün.Beni ne şirketle,ne formüle eden kişiyle ilşkilendirmeye çalışmayın lütfen.Diğerleri ise duyumlarım.Bmr tarım bir tek dico veya B5A veya naturel üretmiyor,çok şaşalı ve iddalı tanıttıkları ürünleri denemek için,tanıtımlarında içimde bir istek uyandırmışlardı aldım denedim.En başında yaptıkları da B5A tek başına yeterle 7000 metrekare ile başladı,%25 kimyasal takfiye dendi %50 kimyasal dendi %75 dendi 5 dekara düştü 4 dekara düştü organik maddesine göre 2500 metrekareye kadar düştü ve gittikçe düştü işte.Dico da aynı şaşalarla çıktı ama ben bir şey görmedim.Bunu söylemeye çalışıyorum.

Eski 30-11-2011, 19:27   #39
Yeni Üye

B5A nın üzerinde arpa unu melas v.s yazıyor.Bir zamanlar da prosesler çıktı ortaya.Eğer etikette yazıyorsa mutlaka kullanılıyor demektir.Çünkü o etikette tarım bakanlığının prosesteki bilgileri içermek zorundadır.Gelelim Adana tarımhanenin soruusuna kimsenin hakemliğine soyunmadım.Kimsenin avukatlığını da yapmıyorum.Lakin Ürünü ilk çıkışından itibaren ilk kullanıcılarından biriyim ve B5a ilk olarak Kütahya da çıkmıştı.Ben sadece burada bu forum da yeniyim oysa ürünü çok iyi bilenlerdenim.Daha açıkçasını söylemem gerekirse Hüseyin Ovak beyler B5A nın formüle eden kişiyi köyümüze de getirmişlerdi.Onu da tanıyorum.Epey ürün hakkında o zamanlar konuşmuştuk.Dedim ya Afyonluyum ama şu anda görevim gereği afyonda değilim.Hepsinin aynı ürün olup olmadığını anlamak için bilimsel bir çalışmaya gerek yok.Renk aynı;kıvam aynı koku aynı,ha aynı olmasa bile ben büyükbaşlarda bir kova suya 30 cc koydum,inek önce içmedi içerisine şeker attım biraz da hayvam-nı susuz bıraktım içti.Sadece inek 10 gün iştahsızlık çekti.aynı ürünü bitkilerde de uyguladım hiç bir gelişme olmadı.Bu üç ürünü de bu şekillerde denemeye aldım,sonuç yok.O zaman bende sizden neden sonuç alınmadığının biliösel çalışmasını rica edeyim sayın adana tarımhane.Arkadaşlar belki kızıyorsunuz konu hep aynı noktaya geliyor veya getirilmeye çalışılıyor diye ama inanın umutlanarak uygulama yapıyoruz.Şunu da ifade etmek istiyorum,Kütahya da üretilen B5A lardan gerçekten mucize gibi sonuçlar çıkmıştı.Belki halen aynı arayışın içerisindeyiz.Veya o sonuçları aşırı görmek istiyorum.Ama olay sadece bu.Benim hiç bir kimse ile ilişkilendirmeyiniz,hiç kimseyle alakam olmaz,sadece alır denerim,gördüklerimi bildiklerimi yazarım.Lütfen yanlış anlamayınız.

Eski 30-11-2011, 19:45   #40
Yeni Üye

Sayın meyveli tepe çok özürdileyerek şunu net bir şekilde ifade etmek isterim.Benim ne ürünle ne de firmayla çelişkim olmamıştır olamaz.Yalnız firmada sur yem adı altında yeni bir hayvanlarda kullanılabilen bir ürün olduğu bize söylendi.Bu üründen aldık,bir hafta sonra babamın asker arkadaşını ziyarete gittik,o bu ürünün 4 yıl önce uyguladığını hayvanlardaki sonuçlarını ve hayvanların kime ait olduklarını,hayvanlar üzerindeki etkilerini daha biz ürünü uygulamadan anlattı.Hatta bunu yapanın köyüne kadar söyledi.Bende oluşan çelişki şu;çok özür dileyerek ve affınıza sığınarak yazıyorum bunları;madem bu ortak ayrıldı neden ayrılır ayrılmaz bu ürün çıktı.Bende kendimce bir kaç kişiye sordum,bunu Selahattin hocam motosiklet kazası yaptığında geçmiş olsun demek için aradım ve o bana H5A dediği ve B5A yı yapan kişinin gönderdiği şeyi kullandığını söylemişti.İnanın şu anda ben de neler olduğunu anlamaya çalışıyorum.Bir zamanlar Türkiye nin en iyi bilimadamı dedikleri şimdi ne oldu.Bir zamanlar nobel ödülü bile bu adama az deniliyordu şimdi neden kötü oldu.Bir zamanlar yine Selahattin hocam her kesten fazla bu ürünü savunurken,her türlü bilimsel çalışmalarına öncülük ederken,hayatta belki kendi işinden daha fazla bu ürünü ve firmayı benimsemişken;neler oluyorda Selahattin hocam birden desteğini çekiyor;bu ister istemez sırası gelen bu şirketten ya kaçıyor ya da kaçırılıyor dedirtiyor.Olaylara en yakın Sayın Selahattin YILMAZ hocamızdır.Bunu birtek o açıklayabilir diye düşünüyorum.

Eski 30-11-2011, 20:01   #41
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2009
31 yaşındayım. 31 yaş bile ülkemiz insanının tembelliğe ve kolaycılığa alıştırılmış olduğunu anlamaya fazlasıyla yetiyor. Sistematik düşünce, bilimsel yaklaşım.. hep hikaye.
Sn. kekob, gerçekten bu forumdaki arkadaşların iyiliğini düşünüyorsanız, kelimelerinizi israf etmeniz sizin için anlamsız, bizim için zaman kaybı. Sadece, denediğinizi ve verim alamadığınızı yazsa idiniz, benim için daha inandırıcı olurdu.
Acaba savunma mekanizmalarımızı harekete geçirip bizi yukarıda anılan gübrelerin savunucusu (pazarlamacısı) mı yapmak istiyorsunuz?
Lütfen bize ve vaktimize saygı duyun.
Allah insanların hayrına çalışan ve verdiği akılla yarattığı ilimleri öğrenip öğretmeye çalışanlardan razı olsun.
Saygılarımla

Yakup Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2011, 20:52   #42
Yeni Üye

Bazen anlayamıyorum;acaba türkçe bilmiyormuyum diye kendi kendime soruyorum.Ben ürünün en fanatiklerinden ve ilk kullanıcılarındandım.Şu anda çıkardıkları ürünleri de ilk kullanıcılarından sayılırım.Gerek B5A yı gerek dico yu gerekse suryem dediklerini ayrı ayrı patates ve büyükbaşlar olmak üzere uygulamaya aldım.Hepsinde sonuç aynı,Olumsuz hiç bir gelişme göremedim.Bitkilerde ölümler oldu.İneklerde de hayvanlar önce içmediler suya şeker koydum hayvanı susuz bıraktım ve içmek zorunda kaldı.Hayvan 10 gün iştahsızlık yaşadı sonra normale döndü.Tabi bu arada hayvan yemesi bayağı azaldığı için hem süt veriminde azalma oldu,aynı zamanda da zayıfladı.Daha farklı nasıl anlatılır ki;Düpe düz boş,B5A da aynı şaşa ile çıkmıştı,aynı kısır döngüyü tekrar yaşıyoruz.Şunu da ilave edyim sayın yakup isterseniz savunucusu isterseniz pazarlamacısı olabilirsiniz,o sizin taktiriniz.Beni bağlaya bir durum olmaz.Kimseye şunu yap bunu yap demek haddime değildir.Ne yaparsanız saygıyla karşılarım.Unutmayın yel eken fırtına biçer.

Eski 30-11-2011, 22:58   #43
Ağaç Dostu

Alıntı:
...Gelelim Adana tarımhanenin soruusuna kimsenin hakemliğine soyunmadım.Kimsenin avukatlığını da yapmıyorum.Lakin Ürünü ilk çıkışından itibaren ilk kullanıcılarından biriyim ve B5a ilk olarak Kütahya da çıkmıştı.Ben sadece burada bu forum da yeniyim oysa ürünü çok iyi bilenlerdenim.Daha açıkçasını söylemem gerekirse Hüseyin Ovak beyler B5A nın formüle eden kişiyi köyümüze de getirmişlerdi.Onu da tanıyorum.Epey ürün hakkında o zamanlar konuşmuştuk.Dedim ya Afyonluyum ama şu anda görevim gereği afyonda değilim.Hepsinin aynı ürün olup olmadığını anlamak için bilimsel bir çalışmaya gerek yok.Renk aynı;kıvam aynı koku aynı,ha aynı olmasa bile ben büyükbaşlarda bir kova suya 30 cc koydum,inek önce içmedi içerisine şeker attım biraz da hayvam-nı susuz bıraktım içti.Sadece inek 10 gün iştahsızlık çekti.aynı ürünü bitkilerde de uyguladım hiç bir gelişme olmadı.Bu üç ürünü de bu şekillerde denemeye aldım,sonuç yok.O zaman bende sizden neden sonuç alınmadığının biliösel çalışmasını rica edeyim sayın adana tarımhane...
Sayın kekob.
Ürün(ler) hakkında denemelerinizden kaynaklanan iddialar size ait.Bizden neyin bilimsel çalışmasını istiyorsunuz anlamış değilim.

Hiç bir sonuç alamadım,neden sonuç alamadım deyip, bilimsel çalışmasını rica ediyorsunuz.Mantıklı olun lütfen.

Ürünler aynı diyorsunuz.İddianızı destekleyen geçerli analiz sonuçlarını ''Ürünler aynı,buda analiz sonuçları deyip buraya asmanız gerekmezmi?''

Eski 01-12-2011, 07:37   #44
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2009
Alıntı:
Bazen anlayamıyorum;acaba türkçe bilmiyormuyum diye kendi kendime soruyorum.Ben ürünün en fanatiklerinden ve ilk kullanıcılarındandım.Şu anda çıkardıkları ürünleri de ilk kullanıcılarından sayılırım.Gerek B5A yı gerek dico yu gerekse suryem dediklerini ayrı ayrı patates ve büyükbaşlar olmak üzere uygulamaya aldım.Hepsinde sonuç aynı,Olumsuz hiç bir gelişme göremedim.Bitkilerde ölümler oldu.İneklerde de hayvanlar önce içmediler suya şeker koydum hayvanı susuz bıraktım ve içmek zorunda kaldı.Hayvan 10 gün iştahsızlık yaşadı sonra normale döndü.Tabi bu arada hayvan yemesi bayağı azaldığı için hem süt veriminde azalma oldu,aynı zamanda da zayıfladı.Daha farklı nasıl anlatılır ki;Düpe düz boş,B5A da aynı şaşa ile çıkmıştı,aynı kısır döngüyü tekrar yaşıyoruz.Şunu da ilave edyim sayın yakup isterseniz savunucusu isterseniz pazarlamacısı olabilirsiniz,o sizin taktiriniz.Beni bağlaya bir durum olmaz.Kimseye şunu yap bunu yap demek haddime değildir.Ne yaparsanız saygıyla karşılarım.Unutmayın yel eken fırtına biçer.
Sn kekob,
Haklı olabilirsiniz. Ancak, iddialarınızı savunmak için tecrübelerinizi paylaşmanız yeterli. Siz, tartışma metodolojisi yönünden, kendinizi ispatlamak zorunda kalacağınız iddialarla bağlayarak haksız duruma düşürüyorsunuz.
Dico veya B5A, önemli değil. Abartılıyor olabilir. Kandırmaca da olabilir. Siz, belki farkında değilsiniz ama ürüne değil, tartışmaya odaklanıyorsunuz.
Umarım anlaşılmışımdır. Benim için, şu aşamada söyleyecek başka yorum/kelime yok. İnşaallah çiftçiliğiniz ve bilgilerinizle topluma faydalı olursunuz.
Saygılarımla

Düzenleyen Yakup : 01-12-2011 saat 15:46 Neden: eksik kelime eklendi
Yakup Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2011, 08:44   #45
Yeni Üye

Ben sizleri çok iyi anlıyorum,ama yazılanlar ister istemez olayı bu noktaya getiriyor.Örneğin adana tarımhane ürünlerin aynı olup olmadığına dair bilimsel çalışma istiyor.Başarısız olan onların sattığı ve savunduğu ürünler neticede.Nede başarısız olduklarını bilimsel olarak kendileri araştırmaları gerekmez mi?Hem böylece kendi hatalarını görürler düzeltme şansları olabilir.Ama hiç bir deneme çalışması yapmadan böyle ürün çıkartılırsa;ve zaman içerisinde ürünlerin rengi şekli kokusu formülü sürekli değişirse insanların emekleri ve iyi niyetleri suistimal olmaz mı?Nitekim gerek B5A gerekse dico sayfalarında bu tür sonuçlar ve hiç olmadığı kadar tartışmalar yaşandı.Dikkat çekmek istediğim olay bu;demek ki bir şeyler var ört bas edilmeye çalışılıyor,bunlar da zaman içerisinde açığa çıktıkçafarklı tartışmalar yaşanıyor.Ve hep yapılan şu bu ürün veya ürünleri benimseyenler ve savunanlar genelde kendi hatır ve güvenirliklerini ortaya koyarak hareket ettiler.Aslında olaylara bakarsanız hep entrikalar.Bir açıklama ertesi günü farklılaşmış tam bilgi ve kapasitesi olmayan insanların açıklamalarından öteye gidemiyor.Bunu olması gereken şu arkadaş ben bu ürünü üretiyorum,deneme çalışmalarını oralardan elde ettiğin bilgileri sunarsın insanların taktirine bırakırsın.Yok abiciğim böyle olmuyor her seferinde bu ekip ve firma ne yapsa allanıp pullanıp süslenip farklı anlatılmaya çalışılıyor.Brnde bunların aslı olmadığının farkına vardım.Yani Hacı murata mercedes farı takmakla mercedes olmuyor.

Eski 02-12-2011, 09:46   #46
Ağaç Dostu

Sayın kekob.
Ürün iddia edildiği gibidir veya değildir.Bu konuyu bir kenara koyun şimdi.
Siz ürün iddia edildiği gibi değildir savını benimsiyor,savunuyorsunuz.
Biz, dikkat ederseniz ürün hakkında müsbet veya menfi beyanda bulunmadık.Sizin ürün hakkındaki menfi beyanınızdan yola çıkarak savınızı destekleyecek meteryallerinizi öğrenmek istiyoruz.Şahsi tecrübeleriniz sizi bağlar.Her ortamda kabul görecek delilleriniz varmı yokmu.Buyrun bu konuda delillerinizi yazın.

Eski 02-12-2011, 18:37   #47
Yeni Üye

O zaman şunu söylemek düşüyor bana;mademki buradakileri yaptıkları uygulamalarda bilimsel akanıt sayılmayacağı,dico nun numune sayfasındaki resimlerde her ortamda kabul gören delil sayılamayacağını ima ediyorsunuz.Bu metaryallere aslında hiç de uzak değilsiniz,dico nun numune dağıtım sayfasında bir sürü resim yayınlanmış,buralara da bakabilirsiniz.Ama sizin için onlar da önemli değil ve kabul görmez.Çünkü onlar da resimden ibaret bilimsel olarak değerlendirilemez.
Bu tutumunuzdan dolayı da sizinle daha fazla uygulamalarımda gördüklerim ne de başkalarının uygulamalarında yaşadıkları ve gördüklerinin bir değeri ve ehemmiyeti olacağını düşünmüyorum.Unutmayın ki bu şekilde ürünü topluma kabullendirilmesi imkansız.çünkü tamamen ürün yerine dikte ile pazarlama,size bu yeni dediğiniz üründe de B5A da yaşadıklarınızı yaşatacaktır.Elbette benim şahsi olumlu veya olumsuz sonuçlarım sizleri de en önemlisi bu şirketi bağlar,çünkü nihayi kullanıcı benim.İşin gerçek tarafı ben tarlam da,hayvanlarımda gördüğüm beni bağlar,sizin yok bilmem ne ünüversitesindeki araştırmalarınız,yok şu raporlarınız bu prof... un söylemler biz üreticilerin hiç birini bağlamaz.Çünkü biz tarlaya rapor atıp ürün kaldırmıyoruz,araştırma atıp hasad yapmıyoruz,prof söylemiyle inek sağmıyoruz tavuk beslemiyoruz.Ben tarlam da ne görürsem onu bilirim ve türkiye deki ve dünyadaki bütün çiftçilerde böyledir.Hatta amatör süs bitkileri yetiştirenler de böyledir.Uygular bakar sonuç kötü mü;kıble olsa bu milleti bir daha aynı yere baktıramazsın.Yanından bile geçmeyiz.Biraz türk insanını ve çiftçisini anlayarak daha gerçekçi yaklaşmalısınız olaylara.

Eski 02-12-2011, 19:16   #48
Ağaç Dostu

Sayın kekob.
Son mesajınızdada aynı şeyleri tekrar etmişsiniz.
Bu tekrarlardan iddialarınızı destekleyecek bilimsel verilerinizin olmadığınımı anlayalım?

Eski 03-12-2011, 18:29   #49
Yeni Üye

Sayın adanatarımhane;bu bilimsellik sizde saplantı oluşturdu galiba.Bir zamanlar Slahattin YILMAZhocam da B5A yi ayni israrla savunuyordu/Acaba onun yerine siz mi getirildiniz acaba:Benim gorduklerim belki sizi bilimsellik adina baglamaz ama ben yine de her uretici gibi gorduklerime gore hareket edecegim:Bunlar idda degil zahmet olmazsa siz de urunlerde denemelerinizi yapip istetr resim olarak ister yazili olarak paylasin lutfen veya diger numune sayfanizdaki goruntulerin ne anlama geldigini aciklayin o zaman elinizdaki bilimsel verilerle;sadece demogoji ve paranoya bir israrla bu urunu bu ureticiye satamazsiniz satsanizda inanin uretici bir defa alir tipki B5a da oldugu gibi bir daha bahcesine bile sokmaz daha

Eski 03-12-2011, 18:30   #50
Yeni Üye

sayet bizim uygulamalarimizin bir ehemmiyeti yoksa neden bir suru numune dagittiniz:Numune dagitmanizin ne anlami vardi

Eski 03-12-2011, 18:43   #51
Ağaç Dostu

Alıntı:
Daha önceki konu olan B5A dan dico nun sayfasını 3 günden beri inceliyorum.Çok karmaşık bir durum.Formül sahibi aniden o kadar emeğini bırakıp kaçarcasına ortaklıktan ayrılıyor.arkasından yeni isim altında yeni ürün diye bir ürün çıkıyor.Sonuçlarını incelediğimizde B5A ile aynı sonuçlar.Genelde olumsuzluklar ve şaibelerle dolu.Aslın da her iki ürünü de kullandım.İnceledim.Kokusuna kadar aynı olduğu kanatindeyim,
Kısaca bu durum şöyle bir düşünce hasıl ediyoryor.BMR tarım kuruluşundan itibaren çekişmeler içerisindeydi.Formül elde edildikten sonra bir şekilde diğer ortağın apar topar ayrılması sağlandı.Nede olsa ihtiyaç kalmamıştı.
Buraya kadar böyle idi de acaba diğer ortak bunlara gerçekten formül vermişmiydi.Sonuçlara bakarsak dico da daha fazla olumsuz sonuç var.Ve istemeden de olsa şunu düşünüyorum.Diğer ortak gübreyi kendisi yapıyordu.Bundan dolayı B5A ara sıra kımıldayabiliyordu.Şimdi diğer ortak yok.Dico yapılıyor.Aklımın almadığı o kadar sene bu adam nasıl kimseye çaktırmadan mevcut imkanlarla B5A yı yaptı.o gidince dico neden B5A formülü kadar yapılamıyor.
Hal böyle ise ticari hırslar nedeniyle bu şekilde davranılıp olay bu şekilde ise sadece yazık derim.Umarım böyle değildir.Ama olayların gidişatı da gelişmesi de bu yönde.Ki ben uyguladım gördüm,bir daha asla kullanmama kararı aldım.Belki yanlış uygulama yaptım ama bendeki izlenimi tamamen olumsuz.Üstelik çok güvendiğimiz Selahattin Yılmaz bey neden birden bire desteğini çekti.Acaba ona da mı ihtiyaç kalmadı.

Sn.kekob.

Takdiri okuyuculara bırakıyorum.

Eski 04-12-2011, 08:15   #52
Yeni Üye

Sayın adana tarımhane;o kadar basit bir alıntıyla topu hemen üreticinin üzerine atmak gibi bir eğilim içerisindesiniz.Bana ne şekilde tarif edildiyse öyle uyguladım,hadi benim uygulamam yanlış,dico nun numune dağıtılan sayfasındakiler de mi yanlış?Taktiri okuyuculara değil uygulayıp kullananlara bıraksanız daha iyi olur.Ben daha gerçekçi olmak istiyorum,2007 yılında
itibaren epey bir uygulama yaptım,Yaklaşık olarak B5A yı 12 kez tarlalarımda uyguladım,hatta Hüseyin ovak bize nasıl uygulanacağını tek tek yazmıştı.Aldığım sonuçlar ilk uygulamam hatama rağmen mükemmel.Hata derken kullandığım holderin temizliğini yapmamıştım.İnsektisi artığı vardı holder de.Sonraki gelen hele hele firma Gaziantep e taşındıktan sonra gelenlerde hiç hata yapmamamıza rağmen sonuç yan tarafımızdaki tarlalardan %30 lara varan bir düşüşle gerçekleşti.2007 den bu yana gerek selahattin hocamız gerekse Hüseyin OVAK la defalarca bunun denemelerini yaptık.Her seferinde abi değişti ürün,fabrika hatası olmuş biz ürünlerini değiştirmeye geldik,fabrika elemanları karıştırmışlar,denmeye başladılar,bunu da malesef bende hata bulamadıklarını anladıkları andan itibaren demeye başladılar,Siz diyorsunuz ki benden bir cümle alarak topu atmaya çalışıyorsunuz.Hocam hiç kimse bilmezken ben bu ürünü kola şişelerinde alıyordum.Daha dün BMR tarıma katılmışsınız,halen bana bilimsellik adı altında bir ciddiyet sergilemeye çalışıyorsunuz.Dico yu da 5 yerde denmeye aldım.Hayvanlar hariç.Suryem dediklerinin de beş yerde denemeye aldım o da hayvanlar hariç,Selahattin Hocanın tarifiyle kullandım.Numuneyi gönderenin tarifiyle kullandım,BMR tarımın internet sitesindeki tarifiyle kullandım.Bir tek yerde kendi kafama göre kullandım.Hiç birinde sonuç yok.Bilakis olumsuzluk var.Bitkiler hızla yaprak kaybediyor ve yapraklanmadan güçlükler yaşanıyor.Aslında ben olayı bu noktaya getirmek istemezdim;ama bu insanlarında bilmeleri açısından şunu irdelemek istiyorum.Madem benim yanlış kullandığımı alıntı yaparak ima etmeye çalışıyorsunuz;o zaman şirketiniz,siz ve dağıtıcıları da ürünün ne olduğunu bilmiyor;ki yanlış kullandırıyorsunuz.Bu da gerek şirketiniz gerek şahsınız gerekse pazarlama dağıtım ve kontrol amaçlı görevlendirdiğiniz insanların hiç birinin ürünün ne olduğunu bilmediklerini gösteriyor.Bu da bir ciddi olduğunu idda eden bir ürün ve üreticisinin asla düşmemesi gereken bir durum olsa gerek.Bir daha böyle basit.e bir manevra ile üreticilere isnatta bulunmamanızı öneririm.Ha şunu da söyliyeyim;ben bu ürünlerin alternatifini de buldum,onu da uyguladım ama sorf bu sayfanın bu konuyla ilgili olduğu ve adab-ı muhaşereye uygun düşmediği için o sonuçlardan hiç bahsetmedim.Bahsetmeyeceğimde.Çünkü burası dico nun sayfası enine boyuna ne olduğu anlaşılması gerek.Sayın adanatarımhane şunu asla unutmayın;kendinizi dünyanın merkezi ilan etmeyin sakın,bu güne kadar bu şirketin görevlileri ve sahipleri hep dünyanın merkeziymiş gibi hareket ettiler ve şu anda B5A çoğu bölgede satılamıyor.Şunu söylemek istiyorum;amcamın oğlu ziraat yüksek mühendisi,bölümü bitki besleme,doktorasını yapmış birisi olarak biz her yenilikte ve yeni uygulamada onun fikir ve onayını alırız.Bizler üreticiysek okumuşluk felsefesiyle bizi sakın hakir görmemenizi istirham ederim.İyi kötü bizlerden de çok iyi okumuş ve adam olmuş insanlar çıkar.Ben şahsım adına tereddütte kaldığım konularda danışmasını fikir almasını ve doğruyu bulmaya çalışılmasını seven ve uygulayan biriyim.Ben de okuyucuların taktirlerine bırakıyorum.Çünkü numune dağıtıp alınan sonuçlara bilimsellik taşımıyor diyen ilk defa bir firma görüyorum.Madem okuyucuların ve üreticilerin sonuçları sizin için önemli değil neden numune dağıttınız?Saygılarımla.

Eski 06-12-2011, 08:53   #53
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-11-2011
sayın kekob uzun yıllardan beri ürünü tanıyorsunuz kalıntı gidermesi konusunda bir tespitiniz oldu mu. Cevaplarsanız sevinirim ***

sinerji07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2011, 15:45   #54
Yeni Üye

O konuyu bilmiyorum.Ama benim ürünümü öldürdükten sonra veya ürünümü düşürdükten sonra kalıntının bence önemi yok.Her nedense daha önce kullandığımız alanlarda halen ürün almakta güçlük çektiğimizi söyleyebilirim.Kısaca ben zarar ettikten sonra bitkilerimin çoğu öldükten sonra kalıntı olsa ne olur olmasa ne olur.Önce ürünü alalım sonra kalıntıyı birileri bir şekilde mutlaka çözer.Daha önce belirtmiştim,Ben alternatifini buldum.İki nedenden dolayı burada paylaşmıyorum ve ismi dahil hiç bir şey açıklama istemiyorum.Birincisi bu sayfa dico nun sayfası,etik olmaz,ikincisi alternatif dediğim ürünü üreten kişi açıklanmasını istemiyor.Ben bundan sonra ne B5A ne dico ne de bu firmanın diğer ürünleri ile ilgili bir şey yazmayacağım.Çünkü ne yazılması gerekiyorsa yazdım.Kısaca bu ürünlerin hiç biri benim tarlama artık asla giremez.Selahattin hocamın da iyi araştırıp ona göre ürüne kefil olması lazım artık bundan sonra.Yaa ben istemiyorum,hakikaten biz iyi ümit bağlamıştık,milli mesele diye lanse etti hüseyin ovak bu ürünü bize ama biz zarar ettik onlar kar.Çep meselesiymiş diyoruz artık.Birde ilk kullanan bizi ya etrafımızdaki her kese önerdik çoğuna kullandırdık rezilliğimiz de diz boyu oldu.

Düzenleyen kekob : 06-12-2011 saat 15:56 Neden: yazılım hatası
Eski 06-12-2011, 18:53   #55
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sayın kekop, gübreler hakkında pek bilgim yok. Bahçemde de yanık hayvan gübresinden başka güllerim için 3x15 kullanırım.

DiCo Gübre başlığını görünce okumak istedim. İki sayfada yazılan mesajlar arasında sizinkilerde hep Selâhattin Yılmaz adı geçmekte. Görüyorum ki hocamız da size cevap vermiyor, vermek istemiyor. Sanki siz de sürekli Selâhattin Yılmaz'ı polemiğe çekmek istiyorsunuz, neden?

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2011, 17:08   #56
Yeni Üye

Alakası yok.Şu bir gerçek;bu güne kadar bu forumda bu ürünü Selahattin hocamız kadar savunan olmadı.Her türlü yazılanlara hep o cevap vermeye çalıştı.Şirket sahiplerindenhiç bir Allah ın kulu bu ürünü açıklamadı.Formüle ettiği söylenen şahıs bile söylenenlerin karşısında sessiz kaldı.Bende şöyle düşünüyorum.Hadi ürünü formüle eden kişi formül gizliliği adına kendisini gizledi diyelim.Ya diğerleri neredeler?Neden hiç b,ir şekilde cevap vermediler?Acaba kendi ürettiklerine kendileri mi inanmıyorlardı?Neden hep İyi niyeti ile ürünü herkesten daha fazla benimsemiş olan Selahattin hoca her şeyle yüz yüze kalmak zorunda kaldı?Bir şeyler oluyor ama neler oluyor insan her şeyi düşünüyor.Açıkçası siz benim yaptığımı yapın.Kendinizi Selahatti Hocamızın yerine koyun.siz ne yapardınız.

Eski 07-12-2011, 17:42   #57
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2009
Galeri: 26
Sayın kekob size bazı konularda hak veriyorum.
İki ürünüde kullandım , halada numunem var.Seneyede çıplak ağaç gövdelerine uygulayacağım. En etkili olarak böyle iyi sonuç aldım.
Lanse edildiği gibi değil ama o kadarda kötü değil.
2-3 yıl sonra ağaçlarımın ve tarlamın ne olacağını bilmiyorum açıkcası.
Erken yaşlanma tespit etmedim aksine daha uzun ömürlü daha yeşil olarak sonuçları gördüm.
Belkide yöremizin nemli ve yağışlı olmasının bir etkisi olabilir. Bu gübrelerle uyum sağlamış olabilir.

Mucize gibi bir ürün değil.
Hele sizin de dediğiniz gibi gurur duyulacak bir icatta değil.
Saygılarımla.

KAPTANzst Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-12-2011, 12:04   #58
Yeni Üye

Beni şüphelendiren neden her ürün ayrı ayrı özelliklerde.Kütahya da ürün yapılırken hakikaten mucizeyi yaşadım.Ama Antep de yaptıkları hiç de öyle değil.Mutlaka yörenizi çok yağış almasının rolü var.Bence bu gelişmeler de yağıştan kaynaklı.Çünkü bildiğim kadarıyla yağışlarla beraber havada bulunan serbest azotta yağmur damlalarına bağlanıp toprağa düşmekte.Ama şunu da belirteyim ürün ilk çıktığın da vay be dedik.Hakikaten gurur duyacağımız ürün dedik.De neden bu kadar bozdular,İnsanın aklına her şey geliyor,maliyet hesabı yapılarak hammaddeleri mi değiştirildi,yoksa bu çıkarttıkları ara üründü de sonra yeni ürün olarak tekrar mı süreceklerdi,yoksa ürünü bulduğu idda edilen kişinin formülünü bunca sene sakladığı mı?soruları akla geliyor.Ama büyük bir ihtimal ürünün asıl sahibi formülünü sakladı olsa gerek.Çünkü yeni ürün yaptığını ben biliyorum.Alternatif derken de bu ürünü kastetmiştim.Ama yeri olmadığı için bu üründen bahsetmek istemiyorum.Ne yapıldıysa bu şirketin üç ortağının arasında.Bunların çekişmeleri ürüne,üründe çiftçiye mal oldu.Görünen o;bunun da kimse aksini kimsenin idda edeceğini zannetmiyorum.Kısaca formülü aldık elinden artık ürünün sahibine ihtiyacımız kalmadı şeklinde bir hareket tarzı.Belki bu ürünle ve firmayla daha yakın ilişkileri olanlar bunu daha iyi açıklayabilirler.**** ürünü formüle eden kişi.Açıklanması gereken bir sürü soru var.Bu sorulara da en doğru şekilde cevaplayacak insan yok yani.Herkes kendi işine geldiği gibi açıklamalar yapacak.Anlaşılan böyle açıklamalar başlarsa da her kese suçu birbirinin üzerine atacak.Şu bir gerçek tek haklı olan taraf da kullanıcılar,çünkü biz bu ürünü bize dikte etmeye çalışanlara inandık.Bizim suçumuz da bu.

Eski 12-12-2011, 07:32   #59
Yeni Üye

Sayın Güler;aslında biz hepimiz Selahattin Hocamızın bizleri ikna etmesi ve gerek B5A gerekse Dico gerekse şirketin ürettiği diğer ürünlere kefil olması nedeniyle kullandık.Belki bu forumda olan arkadaşlarımız bizler kadar geniş çaplı kullanmadı.Belki maddi olarak zarar çekmediler.Ama biz üreticiler bu ürünlerin zararını kredilerimizi ödeyemeyerek,mazot masraflarımızı karılayamayarak ve yeri geldi çocuklarımıza harçlık veremeyerek ödedik.Gerçekten bu ürünler yüzünden büyük problemler yaşadık.Bunu tabii ki çeken bilir.Ettiğimiz bu zararların arkasını aramayacakmıyız.Aradım.Ulaşılması gereken bu ürünler hakkında en fazla bilgisi olana kadar ulaştım.Açıklama istedim.Açıkladı.Ama gerek sayın hüseyin ovak ve sayın selahattin yılmaz beylerden hiç bir açıklama yok.Hüseyin Ovak artık uğramıyor.Yeri geliyor telefon ediyoruz yeni ürün şöyle böyle masalı okuyor.Selahattin hocamız ben desteğimi çektim.Yaaa arkadaş neden çektin?Bu ürünü biliyordun madem böyle olduğunu neden bizlere kullandırdınız?Bizler sizlerin düşmanımıyız?Bize olan gareziniz nedendir?Ürünü bilmiyordunuz neden biliyormuş gibi davrandınız?Neden yalanlar söylediniz.En basiti B5A nın anlamı yapan kişinin isimlerinin baş harfleriymiş.Birisi S harfini yanlışlıkla 5 olarak okumuş öyle isimlendirilmiş.Oysa Sayın Selahattin Yılmaz hocamız ve Hüseyin Ovak beyler isim konusunda da dahi bir sürü yalan söylediler.Şimdi bu beyefendilere seslenmek istiyorum,güvenilirliğiniz ve itibarınızı kaybediyorsunuz.Ki bizim gözümüzde bu beyefendiler artık evliya olsalar kimse dönüpte yüzlerine bakmazlar.

Eski 12-12-2011, 07:52   #60
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Sn.Kekob, siz Bekir Sıtkı Arı mısınız?

Emine Akman beğendi.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:17.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024