agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni16Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-12-2011, 08:08   #61
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
Galeri: 15
Mesajım halen geçerlidir.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Selahattin Yılmaz Mesajı Göster
diCO sıvı organik gübre formülü, üretim metodu olarak bekir sıtkı arının formülünden bağımsızdır. B5A henüz bazı konularda talep edilmesi nedeniyle nisbeten bu formüle bağımlıdır ancak tescil işlemi ve bazı bilimsel işlemler tamamlandıktan sonra formülden ve şahsın bsa isminden de ve yarattığı çamurlardan da kurtulunacaktır ve esas düşünce budur çünkli bahsi geçen tüm konular diğer iki ortağının tarım camiasında olmamasından dolayı o çamurla alakalıdır, her ne kadar firma şahıstan kurtulmayı başarsada 1-2 yıl öncesine ait verilerle ortaklığa dahil olduğu günlerdeki kendisinden de bizzat dinlediğim sorunları aynı cümlelerle ve aynu üslüpla ortalık yerde gündeme getirmekte ve üzerinde o çamur dururken suçu başkalarına atmaktadır. Sorun değil, kendi meselesi.

diCO sıvı organik gübrenin esas amacı akademik yöntemle b5a nın tıkanık geliştiriliminden kurtulmak ve bilimsel temellere oturtturmaktır, bu amaçla ruhsatlandırma aşamaları devam ederken bir yandan da bilimsel veriler toplanmaktadır bunun için tanıştığım ilk günden beri mücadele ettim, sonuçtan çok memnunum. B5A da, ismide isim tescili ve marka değeri firmaya ait olmak üzere zamanla yerini yeni ve geliştirilmiş ürün gibi ürün versiyonlarına ve isimlere bırakacaktır. O nedenle diCO sıvı organik gübre bekir sıtkı arı varken düştüğü hatalara düşmemek için tartışmaya firma nezdinde girmeyecektir. Açıklanacağı söylenen resmi belgelerde sonucu takip edenler tarafından resmi web sitesi üzerinden yayınlandığında rahatlıkla öğrenilebilir.

B5A'yı ya da diCO sıvı organik gübreyi aşağıda saydığım sebeplerden dolayı reel olarak desteklemeye devam edeceğim.

Ama bu başlığa olan desteğimi bu günden sonra B5A yı da istediğim değişim ortaya koyulabildiği, yeni versiyonlar için ufuk açmak üzere değişim sağlayabildiği, herşeyden önce bilimsel temellere ulaşmasında bir basamak olduğum ve son olarakta şahsa prim vermemek için bu başlıktan şahsi desteğimi çekiyorum irtibat kuranların özel hayatımda irtibat kurmasını isterim. Bundan sonra B5A ya da diCO sıvı organik gübreyi tarımsal işlerinde bakanlığın istediği zeminde hareket ettiğini hakkında çıkarılan şaibelere rağmen gerçeği öğrenmek için resmi web sitesinden takip etmenizi öneriyorum.

Selahattin YILMAZ
Ziraat Mühendisi

.
.
.

Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2011, 08:12   #62
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Arkadaşımız size bir soru sormuş ve benden evvel davranmış. Çok da iyi yapmış. Çünkü kendileri bu konularda çok titiz davranıyor ve iyi de biliyor.

Ben de daha evvel Selahattin hocamıza sormuştum, " hocam neden cevap vermiyorsunuz" diye.
Sizin kim olduğunuzu bildiğini ve oyununuza bir daha gelmeyeceğini ve polemiğe girmeyeceğini, kendi adını da bu araları neden böyle dilinize doladığınızı da çok iyi bildiklerini söylemişti.

Size daha evvel de yazdım, ben ne B5a ne de bahsedilen gübrelerden kullandım, kullandığım tek gübre yanmış hayvan gübresidir.
Bu gübreler faydalı mıdır, değil midir, ne kadar faydalıdır hiç bir fikrim yok.

(hocam, mesajlarımız çakışmış)

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2011, 12:55   #63
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-11-2011
sayın kekob size özelden yazdım bulduğunuz alternatif ürün ile ilgili cevap yazmadınız

sinerji07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2011, 14:49   #64
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-11-2011
Arkadaşınız Benim Bekir Sıtkı Arı olup olmadığımı soruyor.Hayır değilim.Aslında ben bu gübreye sebep olanların hepsine kızıyorum.Bazı soruların cevapları askıda kaldığı zaman hemen malum şahıs ibaresiyle olaylardan sıyrılıma imkanını hemen yaratıyorlar.Yani basit kaçış.Sebep de belli.Anlaşılan gözünüz de her halde Bekir Sıtkı Arı adındaki şahıs şamar oğlanı gibi görülüyor.Gelelim altarnatif ürüne,üreticisi bu forumda kesinlikle paylaşılmasını istemiyor.O nedenle cevap yazmadım.Bunda da çok titiz.
Ben olaylara şöyle bakıyorum,önümüzde bir resim var,resim son derece güzel gösterilmeye çalışılıyor,ama o resmin içerisine girdiğinizde farklılaşmalar oluyor.
Şunu söyleyebilirim,bu gübreler faydalıdır veya değildir,orasını bilemem.Ben sadece kullanır görür,mümkün olan herkese sonuçlarını açıklarım veya öneririm veya önermem.Bu dostlarım için geçerli.Ama siz Bekir Sıtkı Arı mısınız.sorusunun altında bir sürü imalar saklı.Yerinizde olsam sayın meyveli tepe bu şahsa sormak istediklerimi de buradan sorardım.Kim bilir belki okur,belki b,irileri ona yetiştirir.Ama sizden istirhamım ben o bahsettiğiniz şahıs değilim.
Üzüldüğüm tek konu ise birileri bu ürünü kullandırtıyor,soru sorulduğunda veya açıklanması gereken durumlar da polemik midir polimikmidir neyse ben ona girmem o şahsı biliyorum.Şayet sayın Selahattin Yılmaz bey benim başka biri olduğumu düşünüyorsa millete tavsiye ettiği gübre kadar yanılgı içerisinde.Madem siz de çıkın açıklayın efendim;bir sürü altyapısında bulundunuz bu şirketin,neden ürünler farklı farklı gelmekte,neden sonuç alınırken birden sonuç alınmamaya başlandı,Madem B5A çok kötü bir üründü de neden dico da da aynı sonuçlar oluştu,Neden halen insanları yanlış bilgilendirip yanlış yaptırıyorsunuz.
Bunlar görünen gerçekler ve bunu da buradaki insanlara sizin açıklamanız gerek.Hadi B5A yı geçtik,dico da bu sayfada yayınlanan resimleri bitki üzerindeki bu olumsuzlukları nasıl açıklayabilirsiniz.Bitkilerde bu ürün ne yaptı?bunların açıklanması da acaba 20 litre suya bir kapak çok mu geldi ki ?ile bu açıklanamaz hocam.B5A da ne gibi değişim ve bilimselliğe oturtulmasını bekliyorsunuz.Ben sizlere daha bilimsel olayım.48 dekar patates sahasında en son 2010 yılında baharda 24 dekarına B5A 24 dekarınıa da dekara 110 kg kimyasal attım.her iki tarlanın da taban gübresi olarak 60 kg dap vardı.Üst gübre olarak da 50 kg üre kullandım.B5A lı yere 25 kg üre attım ve tekrar B5A kullandım.Dediler 3 dekara 1 litre kullanın ve tekrar attım B5A yı.Ürün haziran aylarında kimyasal kullandığım yerden daha zayıf kalmaya başladı.Tekrar dekara 50 kg 33 lük nitrat attım.Ama yine olmadı.Hasat dönemine geldik;diğer yerlerden an az 5.5 ile 8 ton arasında ürün kalkarken B5A lı yere daha fazla gübre atmamıza rağmen 3.5 tonu geçmedi ürün.Üstelik büyüklük olarak da bizim buralarda ekmeklik dediğimiz 2.-3. kalite ve küçük patates aldık.eee kardeşim şimdi soruyyorum siz benim yerime olsanız24 dekarı ürün kaybıyla çarpsanız,ne düşünürsünüz.Kendinizi benim yerime koyun.Biz yeri geliyor acı soğan yiyoruz ama o tarlaya mutlaka gübremizi atıyoruz.Çocuklarımıza harçlık dahi vermiyoruz ama o tarlaya ümitle ve güvenerek o gübreyi atıyoruz.Sırf neden;Selahattin Hoca ve Hüseyin Ovak a güvendik.Doğru adamlar dedik.Konu burada bahsedilince malum şahısa pirim vermemek için şuraya girmem buraya girmem.Anlamsız kapris diyorum.Madem her şeyine öncülük yapıyorsun bu ürünün bu ürünü kullananların sonuçlarının nedenlerini de izah etmeniz etik olur.Lütfen arkadaşlar haksızmıyım?

kekob Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-12-2011, 07:42   #65
Yeni Üye

kurtulunacaktır ve esas düşünce budur çünkli bahsi geçen tüm konular diğer iki ortağının tarım camiasında olmamasından dolayı o çamurla alakalıdır, her ne kadar firma şahıstan kurtulmayı başarsada 1-2 yıl öncesine ait verilerle ortaklığa dahil olduğu günlerdeki kendisinden de bizzat dinlediğim sorunları aynı cümlelerle ve aynu üslüpla ortalık yerde gündeme getirmekte ve üzerinde o çamur dururken suçu başkalarına atmaktadır. Sorun değil, kendi meselesi.
__________________________________________________ ______________________________________

Yukarıdaki cümleler sayın selahattin hocanın cümlelerinden kopyaladığım cümleler.Kendileri ürünü formüle eden kişinin ağzından dinlediğini,bu sorunların daha önce de var olduğunu diğer ortakların tarım camiasından uzak oldukları için çamur attığını idda eden cümleler.Bence mesnetsiz bir sav.Çünkü hadi B5A da bu sorunlar daha önce vardı.Sürekli yaşanıyordu?bunların biliyordunuz da neden bu bilginizi bizden sakladınız?Neden bizleri uyarmadınız bizlere zarar ettirdiniz?Hadi B5A yı geçtik aynı sorunlar dico da da devam ediyor.Bu sayfada yayınlanan resimleri de gördük.Benim uygulamalarımdaki olumsuzlukları geçtik.O zaman bu sayfadaki resimleri ve sonuçların sebeblerini açıklayın lütfen.Hani dico Sayın Bekir Sıtkı Arı nın formülünden bağımsız ve farklı idi.Hocam bırakın ne kendinizi ne bizi kandırmayın lütfen.Her şey aleni.Bu şahıs bir şekilde formülünü gizlemeyi başarmış.Yani vermemiş.Elinizde hiç bir değeri olmayan bir şeye boncuk muamelesi yapıyorsunuz.Şu da bir gerçek çamur atmak falan yok.Polemik midir polimik midir.öyle bir şeyde yok sadece sizler firmaya ve ürünlere daha yakın olduğunuz ve bizim bilmediklerimizi bildiğiniz için,her şeyden önce bir ziraat mühendisi olarak;beni geçtik,bu sayfada yayınlanan sonuçları bize izah etmeniz gerekir.Bunun izahı da 20 litre suya bir kapak fazla gelmiş olabilirle olmayacak bir şey.Şunu da diyebilirsiniz bence en doğrusu da o;arkadaşlar bende inanmıştım ama bu ürün beklentilerimizin altında kaldı.Veya beklentilerimizi karşılayamadı.Şunu da diyorsunuz piyasa da B5A ya halen taklep olduğu için B5A nın formülüne nispeten bağımlıdır,diyorsunuz bu acaba yanlışlıkla yapılan bir itiraf mı?Yani yaptığınız B5A nın aynısı sadece bir kaç hammaddesinin miktarları artırıldığını mı ima etmeye çalışıyorsunuz.Be4n söyliyeyim;yeni dediğiniz ürünü çok inceledim.Kendi çapımda,koku her üç ürün de aynı,renk aynı.Kıvam B5A biraz daha akıcı sulu dico daha koyu kıvamlı,Kendimce diyorum ki arpa ununu belki biraz da melası artırmışlar.Sonuçlar da aynı malesef.Sayın selahatti hocam bize
mantıklı bir açıklama getirirmisiniz.Bunu kim getirirse getirsin.Ama başkalarının üzerinden bir şeyler yapmayın lütfen.Bu etik olmaz.
Şunu da söylemek istiyorum,Selahattin hocam da mutlaka bu formül sahibinin irtibat numaraları vardır.Açın onun adına bir üyelik ona da söylesin bu foruma girmesini,ona sorularımızı yöneltelim.
Ama burada o yokBurada bu olayları organize eden iki kişi var.Sayın selahattin Yılmaz ve sayın Hüseyin Ovak.Bunların açıklaması da bu kişilerde.Tekrar sonuçlara bakınız efendim.Bu sayfada yayınlanan sonuçlarına bakınız.Yorum sizin.Haksız olduğum bir yer varsa konu üzerinde şu konuda haksızsınız demenizi isterim.Ama kişi çamurmuş veya çamur atıyormuş kişiden kurtulunmuş şuymuş buymuş geçin bunları.Kişileri konuşmuyorum ben.Bu ürünün sonuçları bu.Şekli bu.Yaptıkları bu.Beklentilerimiz buydu.Bize böyle demiştiniz neden böyle oldu.Cevaplanmasını istediğimiz bu.Bana ne ortaklığından bana ne kimin çamur olduğundan,bana ne formülünüzden.Siz burada numune dağıttınız mı?dağıttınız.Resim yayınlattınız mı Yayınlattınız.Ürünleri bende kullandım mı kullandım.En azından buradaki resimler üzerinde açıklama bekliyoruz sayın hocam.Bunu açıklaması .... litreye bir kapak 2 kapak çok gelmiş veya az gelmişle olmuyor.Eğer halen böyle diyorsanız siz ürünü hiç tanımamışsınız ve bu güne kadar da sadece çıkarlarınız için bu ürünü bizlere satmaya çalışmışsınız.
Arkadaşlar lütfen biriniz çıkın haksız olduğum bir noktayı söyleyin.Haksızmıyım yaaa.Doğrular ne zaman yanlış oldu da halen bir şeylerin üzerinden pirim yapmaya çalışılıyor.

Eski 13-12-2011, 15:58   #66
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Kekop,
B5A hakkında yazışacaksanız ilgili başlığı kullanmalısınız

B5A Organik Sıvı Gübre Hakkında

Ayrıca, buraları okumanızı da rica edeceğim:

Mesajlarınızın kolay okunur olması için, nasıl yazmalısınız?
Nokta ve virgülden sonra boşluk bırakılır

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-12-2011, 08:22   #67
Yeni Üye

Sayın malina biz köylüyüz.Elimizden geldiğince yazarız.Ama gördüklerimizi de birilerinin hatırı için ört bas edemeyiz.Ben sadece bildiklerimi paylaştım.Aslında paylaşılacak o kadar çok şey var ki;maalesef bunu paylaşması gerekenler paylaşmıyor;ve insanlar bunları görmemek için elinden geleni yapıyor.Bir ürün farklı iki isimle çıkartılıyor.Bence bunun sebebi de diğer isimli ürün formüle eden kişinin adını taşıdığı için sadece isim de bağımsızlık oluşturulmaya çalışılıyor.Biraz da lütfen bizi anlayın;şöyle düşünün bir sene boyunca gözünüzden sakındığınız ürününüz,yemediniz ama gübre verdiniz,yeri geldi çocuğunuzu doktora götüremediniz,yeri geldi okul harçlığı veremediniz,yeri geldi okul dönüşü çocuğunuz sulamada ders yerine size yardım etti.Sonra birileri çıkıyor bu ürün şöyle böyle diyor.O kadar abartıyor ki;ürününüzün artması ve kaliteli ürün alacağınızı söylüyor.Yok yerinizden yalvara yalvara senet karşılığı veya nakit olarak bu ürünü alıyorsunuz.Nasıl olsa çok ürün kaldıracağız ya öderiz.Sonra bakıyorsunuz ki normal üretim yaptığınız yerden en az %30 daha az ve bizim ufaklı dediğimiz ürün alıyorsunuz.O aldığınız üründe para etmiyor.Boşa geçen bir yıl.Bizde bir yıl ürün alamazsak o açığı 3 yılda kapatamayız.Yani 4 yıllık hasadınız yok oluyor.Çünkü o üç yıl ürün alsanız bile ürün alamadığınız bir yıla gidiyor.Bizim günahımız neydi?Burada kimseye söyleyecek bir sözümüz yok.Elinizde ürününüz varsa ne olduğunun farkına varın.Kabullenin bu gerçekleri.Bilinmeyenler girdabında insanlara size güvenenlere zarar vermeyin.Biz mazlumuz;ve alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste demiş atalarımız.

Eski 14-12-2011, 13:19   #68
agaclar.net

malina's Avatar

Boşuna yazıyorsunuz, sizi okuyamadığım için anlamam mümkün değil.

Okumak için ayrıca uğraşmam gereken yazıları okumuyorum. Noktalama işaretlerinden sonra boşluk bırakın. Kelimelerin arasında boşluk bırakabildiğinize göre, yerini biliyorsunuz. Paragraf yapmak için enter tuşuna iki kez tıklamanız yeterli...

Köylülük gerekçesine sığınıp, daha önceki gibi yazmaya devam ederseniz, yazmanıza gerek kalmayacak.

Sonra beni engellediler, bunlar B5A yandaşı falan diye, yanlış sonuçlar çıkarmak durumda kalacaksınız.

Eski 14-12-2011, 17:38   #69
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-01-2010
Sayın Kekob;

İlk yazınız karşısında tepki duymuş ve size karşı olumsuz bir yazı yazmıştım. Çünkü konuya, adeta gizemli bir hava katmıştınız. Ama şimdi konuyu gereği gibi, açıkça yazınca durum değişti. Belirttiğiniz durum karşısında size hak veriyorum.

Selamlar.

bozon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-12-2011, 18:45   #70
Ağaç Dostu

Zeytinlibahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kekob Mesajı Göster
Sayın malina biz köylüyüz.Elimizden geldiğince yazarız.
Sn kekob, neticede ziraat mühendisisiniz. Ben de yazılarınızı ancak büyüterek okuyabiliyorum, ya da aynı satırı tekrar okuduğumu farkediyorum

Sizi daha iyi anlayabilmemiz için lütfen biraz dikkat edelim.

Emine Akman beğendi.
Zeytinlibahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-12-2011, 18:55   #71
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2009
İlginçlik var

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Zeytinlibahçe Mesajı Göster
Sn kekob, neticede ziraat mühendisisiniz...
Evet, Sn kekob'un profilinde ziraat mühendisi yazıyor ancak doum tarihi 04.04.1992.
19 yaşında mühendis? İlginç..

(Lütfen kabalık addedilmesin, sadece gözüme çarptı)

Yakup Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-12-2011, 07:53   #72
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2009
Galeri: 26
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Yakup Mesajı Göster
Evet, Sn kekob'un profilinde ziraat mühendisi yazıyor ancak doum tarihi 04.04.1992.
19 yaşında mühendis? İlginç..

(Lütfen kabalık addedilmesin, sadece gözüme çarptı)

Selam Yakup bey.
Dikkatinizden dolayı sizi kutlarım.
Ama adayı olamazmı

KAPTANzst Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-12-2011, 08:41   #73
Yeni Üye

Benim ziraat mühendisi olmam veya çukurova balcalıda okumam ürünün etkisini değiştirdi mi?üründen dolayı çıkan olumsuzluklar kapandı mı?Her şey güllük gülistanlık mı oldu?Lütfen birileri her kimse bu ürünün yetkilileri ve insanlara gerek numune gerekse kullanım amaçlı verenler neden hala açıklama yapmaktan kaçıyor.Ürünün etkisini mi tartışacağız,yok sa benim öğrenim durumumu mu tartışacağız.Buna karar verildiği güne kadar ben biraz daha araştırmalara devam edeceğim.

Eski 15-12-2011, 09:59   #74
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Sayın Kekob;

Tübitak Bilim Ve Teknik Dergisi eski sayılarındaki bir bilmece/bulmaca;

Kuş uçmaz, kervan geçmez bir yolda 2' li bir kavşağa varırsınız, tam karşıda bir ev ve önünde bir tabela; '' Bu ev ikiz kardeşlerin evidir, biri yalancı diğeri doğrucudur, yollardan biri ölüme, diğeri kurtuluşa giden yoldur ve sizin cevap alabileceğiniz sadece tek bir adet soru hakkınız vardır.''

Ne sorarsınız ve %100 emin olarak yolunuzu devam edersiniz?

Ben şimdi o yoldayım ve kapınızı tıkladım.......

Saygılarımla lütfen.

mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-12-2011, 14:29   #75
Ağaç Dostu

El cevap

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi KAPTANzst Mesajı Göster
Selam Yakup bey.
Dikkatinizden dolayı sizi kutlarım.
Ama adayı olamazmı
Eğer öğrenci ise, profilini düzeltmesi benim için yeterli.

Saldırmak maksadı ile yazmadım. Zamanla Sn. kekobun da Sn. diğer adı geçenlerin de ne kadar haklı olduklarını birlikte göreceğiz. Bir mühendis (adayı) ısrarla bir iddiada bulunuyorsa ve bir firma, inadına bir ürüne yatırım yapıyorsa elbette makul nedenleri vardır. Zaten bu yazı konusu gübreler için yorum yapmayacağımı birdirmiştim.

Yazılarımı okuyanlar bilir ki, bedava çiftçiliğe karşıyım. Çiftçi gidip teorik bilgisini edinecek arkadaş. Toparağının pH ını bilecek. Yoksa ona bu kapitalist düzende ekmek yok.

Ha bu demek değil ki 3 kuruşluk ürünü mucize olarak anlatan yerli veya yabancı firmalara karşı değilim. Ama bununla da mücaadele için yine güncel bilgileri takip etmek gerekmiyor mu?

Ben arılarım ile ilgili bir denemeyi artık tüm kovanlara yapmama kararındayım. Çünkü kaybedince tamamını kaybediyorsunuz.

Ya da Etidot-67 nin etkilerini anlatırken çiftçilerin anlattığı gibi anlatsam, belki her gün 4-5 kişi beni arar.

Lütfen, çiftçi arkadaşlar önce oturup düşünsünler. Sonra yazsınlar. Çünkü bazı yazılar şuna benziyor, "Ben iddia edilen bir menfaatim için tüm mahsulü riske attım, sonra da kaybettim."

Halbuki bu tür durumlarda söylenmeyenler de vardır. Ben arılarımda yanlış bir uygulama yaptığımda, arılarım bunu bana söylerler.

Hımm...Demek ki mahsulün dili yokmuş.

Eski 15-12-2011, 14:52   #76
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Ben de yazılarınızı ancak büyüterek okuyabiliyorum, ya da aynı satırı tekrar okuduğumu farkediyorum
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kekob Mesajı Göster
Benim ziraat mühendisi olmam veya çukurova balcalıda okumam ürünün etkisini değiştirdi mi?üründen dolayı çıkan olumsuzluklar kapandı mı?Her şey güllük gülistanlık mı oldu?Lütfen birileri her kimse bu ürünün yetkilileri ve insanlara gerek numune gerekse kullanım amaçlı verenler neden hala açıklama yapmaktan kaçıyor.Ürünün etkisini mi tartışacağız,yok sa benim öğrenim durumumu mu tartışacağız.Buna karar verildiği güne kadar ben biraz daha araştırmalara devam edeceğim.
Yazma biçimizde hiç bir değişiklik yok.
Sizden istediğimiz yerine getirilmeyecek şeyler değildi.

Özel alanda biraz yazma pratiği yapabiliriz. Öğrenince üyeliğinizi tekrar aktif hale getireceğim.

Eski 19-12-2011, 19:54   #77
Ağaç Dostu

idris şenol's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2009
hüseyin bey istanbul fuarda gözler sizi aradı)

idris şenol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-12-2011, 10:02   #78
Ağaç Dostu

Hüseyin Ovak's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi idris şenol Mesajı Göster
hüseyin bey istanbul fuarda gözler sizi aradı)
Dico gübrenin araştırmaları tamamlanıp; Mikrobiyal lisansı alınıncaya kadar fuarlara katılmayacağız...Selamlar...

Hüseyin Ovak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2012, 10:51   #79
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-12-2011
Sevgili site yöneticileri

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Hüseyin Ovak Mesajı Göster
Dico gübrenin araştırmaları tamamlanıp; Mikrobiyal lisansı alınıncaya kadar fuarlara katılmayacağız...Selamlar...
Farklı seslere saygı göstermeye tahhamül etmeyi becerebilmek zorundayız....
Bakın bu cevap üyeliği askıya alınan o faklı sesin bir nebzede olsa haklı olduğunu doğruluyor bence..

Aslında sizin yapmanız gereken burada pazarlanmaya çalışılan herşeyin lisansının olup olmadığı, izinlerinin doğruluğu,geçerliliği. Analiz sonuçları, varsa bilimsel çalışmaları gibi evraklara sahip olan ürünlerin pazarlanmasına izin vermeniz..

Her ben buldum diyenin ürünün burada pazarlanmasına izin verince bakın böyle oluyor..

Çünki bizler sizelere inanmak istiyoruz. Sizlere bu işleri bilen insanlar olarak bakıyoruz. Lütfen bizi yanıltmayın

Düzenleyen ncp1963 : 04-01-2012 saat 12:30
ncp1963 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2012, 17:33   #80
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2009
Galeri: 26
Aynen katılıyorum, teşekkürler.

KAPTANzst Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2012, 19:09   #81
Ağaç Dostu

Zeytinlibahçe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ncp1963 Mesajı Göster

Aslında sizin yapmanız gereken burada pazarlanmaya çalışılan herşeyin lisansının olup olmadığı, izinlerinin doğruluğu,geçerliliği. Analiz sonuçları, varsa bilimsel çalışmaları gibi evraklara sahip olan ürünlerin pazarlanmasına izin vermeniz..

Her ben buldum diyenin ürünün burada pazarlanmasına izin verince bakın böyle oluyor..
Yanılıyorsunuz.

Foruma katılan ürünler pazarlanması için değil, sorgulanması, bizim daha iyi tanıyıp, soru sormamız için varlar.

Eski 05-01-2012, 09:56   #82
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-12-2011
Aslında sizin yapmanız gereken burada. Tanıtılmaya çalışılan herşeyin lisansının olup olmadığı, izinlerinin doğruluğu,geçerliliği. Analiz sonuçları, varsa bilimsel çalışmaları gibi evraklara sahip olan ürünlerin Tanıtılmasına izin vermeniz..

Alıntı:
Yanılıyorsunuz.

Foruma katılan ürünler pazarlanması için değil, sorgulanması, bizim daha iyi tanıyıp, soru sormamız için varlar.
Demekki ben biraz hata yapmışım, şöylemi demeliydim formda tanıtılmasına izin verilen ürünler üstte belirtilen şartları yerine getirmiş olan ürünler olmalıdır.

Düzenleyen ncp1963 : 05-01-2012 saat 12:51
ncp1963 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2012, 13:24   #83
Ağaç Dostu

Zeytinlibahçe's Avatar

Aslında forum ortamı sizin düşündüğünüzden çok daha serbest, her türlü fikre açık bir ortam.

Yazım kurallarına uymanız ve samimi olup, doğru cevaplar vermeniz dışında çok da ağır kuralları yok.

Tanıtımını yaptığınız ürün ruhsatlı bir ürün de olabilir, ruhsat için başvurmuş yeni bir ürün de olabilir, hatta henüz ortada olmayan, üzerinde çalıştığınız bir ürün de olabilir. Samimi olunması, ürünü doğru tanıtılması yeterli.

Forumda eleştiride bulunduğu için uzaklaştırılan henüz bir üye olmadı, fakat inatla yazım kurallarına uymamakta direnen veya agresif davranan arkadaşlar malesef olmuştur.

Düzenleyen Zeytinlibahçe : 05-01-2012 saat 13:34 Neden: ilave
Eski 05-01-2012, 13:26   #84
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-01-2010
Bu site onay mercii mi? Belgeden melgeden bana ne. O iş, onay yetkisi olan, denetim yetkisi olan kuruluşlara ait. Bana somut sonuç gerekli. Bir ürün hakkında, uygulamada ne sonuç verdiğini öğrenmek istiyorum. Kullanım sonucunda elde edilen olumlu,olumsuz tüm verilerin paylaşılmasını, birlikte değerlendirilmesini istiyorum.

Selamlar.

bozon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2012, 15:33   #85
Ağaç Dostu

Çook uzun zaman önce, ne belge varmış ne lisans. İnsanlar ihtiyaçları nisbetinde tüketirlermiş hem de paylaşmayı da bilirlermiş. Sonra köye şeytan adında birisi gelmiş. Şeytan demiş ki...

Sabrın (tahammül etmenin) sonu selamettir arkadaşlar.

Selametle kalın.

Eski 10-01-2012, 08:18   #86
Ağaç Dostu

Hüseyin Ovak's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ncp1963 Mesajı Göster

Çünki bizler sizelere inanmak istiyoruz. Sizlere bu işleri bilen insanlar olarak bakıyoruz. Lütfen bizi yanıltmayın
Sayın ncp1963; bizim kimseyi yanıltmak gibi bir durumumuz yok.

Merak ettiğiniz tüm lisans ve diğer belgelere ulaşmak için lütfen link'e tıklayın Bmr Tarm | B5A Sv Organik Gbre

Hüseyin Ovak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-01-2012, 18:55   #87
/

Giriş Tarihi: 01-01-2009
Merhaba..

Arkadaşlar en yeni ben görünüyorum.Ama bir farkım var;Bekir Sıtkı ARI ile çok kadim ve eski dostluğumuz var.Burada söylenenlerden ve görülen fotoğraflar;oluşan sonuçlar sanırım sn kekob u haklı çıkartıyor.Ki Bekir bey ayrıldığı şirketten bir kuruş bile almadan ayrıldığını,çok olumsuz şartlarda mücadele ettiğinin yakın tanığıyım.Hatta kendisine ait formüllerden hiç birisini de verdiğini zannetmiyorum.Şu anda üretimine hazırlandığı ürünün arge çalışmalarını gördüm,o nedenle bu tartışmaların artık yersiz olduğunu düşünüyorum.
Çünkü yeni çıkardığı ürün varken eski çıkardığı ürünün pek öneminin kaldığını zannetmiyorum.facebook tan Arı Tarim-ARI TARIM VE TARIMSAL ÜRÜNLER-FN 7 PLÖRO PLANT POTİON sayfalarından görebilirsiniz.
Ben Bekir Beye buradaki tartışmalara katılmasını söyledim ve katılmasını çok istedim.Ama kimseyle ikili mücadeleye kesinlikle girmeyeceğini ısrarla söyledi.
Sayfanıza bu şekilde katıldığım için hepinizden çok özür diliyorum.

Düzenleyen mehmetdemirel : 24-01-2012 saat 22:42
mehmetdemirel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-01-2012, 03:11   #88
/

Allah aşkına millet birbirine girmiş ver yansın yapıyor.her ne kadar yeni gibi görünsemde formunuzda konuya herkesten daha yakınım.Çünkü B5A yı yapan kişi Bekir Sıtkı ARI nın ta başından beri en yakın dostuyum ve ona ben söyledim bedeli her ne olursa olsun oradan kopman ve ayrılman gerek diye.

B5a ya gelince B5A çok güzel bir gübre idi.başlangıçta.Tamamen orjinal hammaddeler kullanıldığında.Takiben maliyet hesapları ve kişilerin istekleri göz önüne alınarak formüllerde ilk oynamalar yapılmaya başlandı.Sayın Hüseyin Ovak bey efendiler Bandırma da kaç tarlaya tazminat ödediniz?Neden millete şeker ve sirke kullandırdınız?Bir açıklarmısınız?Artık gerçekleri Allah aşkına saklamayın.Elinizden kaparlar diye gaziantağ e neden apar topar Bekir Sıtkı ARI yı götürdünüz?Neden korumak adına kimseyle görüşmesine izin vermediniz?

Sayın Ümit BİLGİÇ in' her çok güzel de meyveyi biraz iritebilimiyiz?'talebi üzerine formül oynanmaya devam edildi mi?edildi.O yıl demre de kapya biberler tamamen bitti mi?Bitti.Kaç sefer olumsuz sonuçlarda Sayın Bekir Sıtkı ARI ya özel formül yaptırdınız?Sizin Bölcek köyünde aldığınız arazinin ilk ürünlerinde sadece B5A mı kullandınız;yoksa size toprak ham toprak diye başka bir şeyler verilmedi mi? Ben söyliyeyim;tablet verildi.O tablette giberellick asitti.Onun üzerine daha farklı maddeler de uygulandı.Sonra o bahçe de ayçiçeklerinin altında fotoğraf çektirip B5A yaptı.Yok arkadaşım yok öyle yağma.Benim Bekir Sıtkı ARI ile dostluğum sizin şirketiniz kurulmadan önce de vardı.

Kurbanlık kuzularını nasıl kurtarıp kurbanda satıldığını da biliyorum ben;Selahattin Hocanın H5A adını verdiği hayvan yemi katkısını da biliyorum.Hatta Sayın Selahattin Hoca motosiklet kazası geçirdiğinde aşırı antibiyotik kullanmasından dolayı mide rahatsızlığı başlaması üzerine Sayın Bekir Sıtkı ARI nın senin kurbanlıklarında kullandığı çalışmasını içtiğini ve de iyileştiğini de biliyorum.
İnsanlara daha fazla senaryo çizmeyin.Arkadaşlar Bu şirket kurulmadan önce Ben Sayın Bekir Sıtkı Arı ya formülü kesinlikle vermemesini söyledim.Ortaklarından biri ısrarla şirket kurulmadan önce formül istemeye başladı.Formül verilmedi;biz oturup 15 günde proforma bir formül oluşturduk o verildi.Bekir Sıtkı Arı olayın ve yapımın içerisinde olduğu için gübreye her türlü müdahele şansı olduğu içinde sorun çıkmıyordu.Taa ki Gaziantep e gidildi;maliyet hesapları yapılarak ve kişilerin özel isteklerine göre her hafta formül üzerinde defaatle Bekir Sıtkı Arı nın uyarılarına rağmen oynandı.Urfa da ziraat mühendisi Sayın Şeref Esin nin uygulamalarını araştırın.

Analizlere ve önemli yerlere neden başka ürün millete neden başka ürün gönderiliyordu?Neden her parti malın şekli ,kokusu ,kıvamı değişiyordu?Hep maliyet hesapları değil mi?

İşin aslı şu çoğu olaylardan aslında Hüseyin Ovak ve Selahattin Hocanın da haberi yok.Biz sürekli fikir alış verişi yaparız ve bazı konularda da birbirimizden habersiz hareket etmeyiz.Yine böyle bir konuşmamızda;ki o zaman daha şirket yok.Bekir Sıtkı Arı o meşhur aktar dükkanını bile açmamıştı.Kamyon şoförlüğü yapıyordu.Afyona süt ürünleri taşıyordu.Hayvan yemi katkısı o zaman çıkmış ve denediği bir üründü.Hayvanların sütünün arttırılması ve kaliteli süt elde edilmesi için yapılan bir çalışmaydı.O zaman Bekir Sıtkı Arı nın gübre aklında dahi yoktu.

Biz biraz geleceği gördük gibi ve sürekli Bekir Sıtkı Arı yı kollamaya başladık.Gübre sektörüne girmesine de yardımcı olduk.Gübrelerini de mümkün olduğunca kola şişelerinde çevremize götürdük.Orta da 8-10 tane ürün vardı.6 tanesi gübre 4 tanesi hayvan yemi katkısı.Sayın Hüseyin Ovak Şenol Coca ya sattırdığın hayvan yemi katkılarının neden hangi hayvanlarda kullanılacağı soruluyordu?Ya siz çaya çorbaya hepsi aynıdır muamelesi yapıyordunuz.İşte o zaman biz hem gübrenin hem diğer ürünlerin aynı renkle renlendirilmesi ve aynı kokuyla maskelenmesi kararı aldık.Zannettiniz ki bunlar aynı.Sayın Selahattin hoca baktı arpa unu ve melastan dolayı tatları aynı, kokuları aynı,formülü de aldık edasıyla aklınız sıra B5A yı da hayvan yemi katkısını da yaptığınızı sandınız.

Biz zaman içerisinde o firma ortaklarının ve isim saymayacağım bazılarının dört tane kitap okumasıyla kendilerini filozof ilan edeceklerini ve Bekir Sıtkı Arı ya zaman içerisinde ihtiyaçlarının olmayacağını düşüneceklerini tahmin ettiğimizden dolayı hiç bir şekilde hiç bir kimseyle hiç bir şey paylaştırmadık.
Sayın Bekir Sıtkı Arı Kütahya ya tatile geldiğinde;sayın Hüseyin Ovak ın ev aldığı ve tebrik etmek için geldiği gün gündüzün de;Sayın Hüseyin Ovak ve Mehmet Çelik beyi ofisine uğradığında Bekİr Sıtkı Arı yeni çalışmalarının olduğunu söylediğinde;Hüseyin Ovak yeni ürünü beraber çıkartırız,bizim çok emeğimiz geçti,hem biz aşina olduk.'dediği gün Bekir Sıtkı Arı ben yeni ürünümü aşinalarla da çıkartmayacağım.Tek başıma çıkartacağım dedi mi demedi mi?

Olayları çarpıtan ve bu kadar insanı yanıltan beyefendiler;çıkın da bir kere olsun doğruları konuşun.Bu kadar insanın hakkının hukukunun altında kalmayın.Sayın Hüseyin Ovak bey bu arada 3 kg FN alıp uygulama yaptığınızı ve sonuçlarını da yazın.Bu uygulamaları da biliyoruz.Şenol Cocanın bu uygulamaları maskelediğini de.

Gelelim Bekir Sıtkı Arı ya.da bu konuyu artık kapatalım.Uzamasının anlamı yok.Ortaklıktan ayrıldığında bir kuruşsuz Antalya ya yerleşti.Bir buçuk sene çok çalıştı ,çok zor günler geçirdi;ama başardı.Yeni ürününü geliştirdi.İsmi de küçük kızının isminin baş harfleri FN 7.facebook ta sayfaları var.Hayvanlar üzerinde ki araştırmaları halen devam ediyor.Şu anda 18 aylık erkek büyük baş hayvanı 490 kg ma ulaştırdı.İsteyenler de gidip ziyaret edebilir.O hayvanlar üzerinde ki çalışmalarını da bir zamanlar destan tv nin sahiplerinde Muammer Yılmaz ile Kenan Yılmaz beylere de sorabilirsiniz.Tavuklar üzerinde yaptığı çalışmaları da isterseniz açıklayın.

Gelelim Neden Selahattin Hoca desteğini çekti?Olayların erken farkına Vardı.

Arkadaşlar çok özür diliyorum .Bir güneş doğdu:Maliyet hesapları ve çıkar hesapları yüzünden yok oldu.Para harcandıkça biter ilim harcandıkça çoğalır.Biz sayın Bekir Sıtkı Arı yı bilgiye muhtaç olan,bilgiye muhtaç olan biri olarak tanıdık.Öyle de bildik.Halen de öyle.
Bir kuruşsuz yola çıktı,yine başardı.Önemli olan bunu yapabilmek.Her kes hakkında atıp tuttu.Bir zamanlar ekmeğini yediği insanlar bile hakaret etti;çıkıp da şuraya bir gr.laf konuşmadı.Asıl azmaz bal kokmaz.

İnanın ben bu kadar sabredebildim.En son patladım.Her hangi birinizi kırdıysam çok özür dilerim.Kırılanlar da gerçekler acıdır.İnsanoğlu kendine yaptığı kötülüğü kimseye yapmaz.

Düzenleyen mehmetdemirel : 26-01-2012 saat 18:17
Eski 27-01-2012, 10:17   #89
/

Nedenini sordunuz mu?Sirke ve şeker kullanmanın amacı ne diye sordunuz mu?Oysa burada Bekir Sıtkı Arı hakkında isteyerek veya istemeyerek,bilerek veya hiç bir bilgi olmadan sürekli bir şeyler yazılıp çizildi.

Hep haksız olan Bekir Sıtkı Arı olarak gösterildi.Düşünün bir kere her türlü imkansızlıklar içerisinde 7 yıl üzerinde çalıştığınız bir ürünü,her türlü cefasını çektiğiniz ve şirket haline getirdiğiniz bir kuruluşu bir kuruş almadan bırakıp gitmek kolay mı?

Gelelim Bekir Sıtkı Arı neden görüştürülmüyordu?ilk mazeretleri formül korunması.oysa formül korunmasına en çok riayet eden Bekir Sıtkı Arı idi.Olumsuz sonuçların olduğu yerlerde,formülün değiştirildiğini söylemesini istemediklerindendi.Çünkü Bekir Sıtkı Arı yalan söylemeyi beceremez.Söylemeye çalışsa bile mutlaka ve mutlaka bir yerlerde dolaşır açık verir.Formüle müdahele edileceğinde de asla direnmedi.Sadece uyardı;sonuçları bu olur.Ve bu olduğu zaman da sorumluluk kabul etmem.Birisi bana ulaşıp sorduğunda dabu sebepten bu oldu derim derdi.Bunu Selahattin Yılmaz da biliyor Hüseyin Ovak da biliyor;ve bu arkadaşlar Bekir Sıtkı Arı yı telefonla ve ya şahsen gördüklerinde bu problemlerin kaynağını en ince ayrıntısına kadar açıklatıyorlardı.Bu güne kadar da doğruların görünmemesi için suçlu gösterip kendi günahlarını Bekir Sıtkı Arı nın üzerinde temizliyorlardı.

Selahattin Yılmaz hoca ya Bekir Sıtkı Arı 'abi gel benimle çalış diye teklif etti.Hüseyin Ovak a da aynı teklifi etti.Hatta numune gönderdi.Selahatti Yılmaz H5A nın olmasını istedi ve diğer şirkete borcu olduğu için onlarla olmak zorunda olduğunu söyledi.on bin lira.Bekir Sıtkı Arı ödemesiz on bin liralık Hayvan yemi katkısı göndereyim.sat öde.dedi mi demedi mi?bunu açıklasın lütfen.

Arkadaşlar sadece problem güdemediği koyunu kurttan önce biz parçalayalım anlayışından ibaret.Sandılar ki Bekir Sıtkı Arı nın parası olmayınca bu işi beceremez.İşte becerdi,4500 noktadan fazla alanda çalışmalar yaptı,bir tane bile olumsuz sonucu yok.Açın facebookta ARI TARIM VE TARIMSAL ÜRÜNLER-FN 7 PLÖRO PLANT POTİON-Arı Tarim sayfalarını baştan sona inceleyin.Bu incelemenizde şunu göreceksiniz;madem Bekir Sıtkı Arı üründe problem oluşturuyordu,şimdi neden bu problemler olmuyor?Bekir Sıtkı Arının ürün üzerinde oluşturduğu idda edilen problemler halen neden B5a da ve dico da devam ediyor?kullananlar sizlersiniz Allah aşkına resimleri de yayınlayanlar sizlersiniz.Sorunları yaşayanlarda sizleriniz.Açıklama acaba ..... litre suya bir kapak fazla mı geldi.Bu açıklama Selahattin Yılmaz ın yaptığı bir itiraf değil mi?Yani arkadaşlar biz formül falan vermedik verdirmedik.

Şirket kurulurken Bekir Sıtkı Arının hissesi %40 idi.Tam vermeye hazırlandığımız esnada,hissesi %34 de düşürüldü ve imza yetkisi bir kişiye verildi,ve Bekir Sıtkı Arı nın ticarete karışmaması istendi.Bu nokta da biz ramaktan döndük ve formülü asla vermeme kararı aldık.Daha verilen bir sürü vaadler oldu hiç biri tutulmadı.Anladık ki akıntıya kürek çekiliyor,ne kadar şirkette ortak olunsa da bize bir artısının olmayacağını anladık ve bedeli her ne olursa olsun ayrılmasını sağladık.

O hisseler üzerinde Bekir Sıtkı Arı ve bizim aramızda akit vardı.Bizde üç kişiyiz,Bekir Sıtkı Arı ya ait hisseler %10-%10-%20 şeklindeydi.İstirham ediyorum biraz sizlerde kullandığınız ve gördüklerinizi gerçekten objektif bir şekilde yazmanız.Forum sayfalarındda ilk zamanlar belgeye kim bakar,önemli olan sonuçlar deniliyordu,şimdi belgelere bakın.Biz bu ticari hırsı gördük ve tedbirimizi aldık.Hatta daha önce biz Bekir Sıtkı Arı nın Hollanda da yahudi bir şirkete gitmesini istedik.ama kendi gitmedi.Halen de gitmek istemiyor.Olaylar bunlar arkadaşlar;umarım artık bize ve Bekir Sıtkı Arı ya sizlerde hak verirsiniz.

Sayın Selahattin Yılmaz Hocam da şunu bilsin;bizim hayvanlar üzerindeki çalışmalarımız devam ediyor.Kokuları ve rengi aynı diye her ürün aynı olduğunu sanmanız aslında bizim çok işimize geldi.

Arkadaşlar çok özür diliyorum ve saygılar sunuyorum.Hoşçakalaın

Eski 30-01-2012, 09:37   #90
/

09-10-2011, 18:11 tarihli ve 372 mesaj numaralı Hüseyin Ovak tarafından yazılmış olan,dico gübrenin bazı bitkilerde kullanım şekillerinde belirtilen kullanım şekilleri o kadar acemice ve sırf iş olsun anlamında yazılmış bir mesaj ki;muzlarda çiçeklenme olmaz hocam direk doğum olur.Ve özellikle muzlarda dekara 12.5 litre su olayını asla ayarlayamazsınız

.Çünkü sulama şekli ya salma sulamadır,ya damlama sulamadır.Bu tür sulamalarda özellikle 12.5 litre su ile sulamaya kalkarsanız o su miktarı değil dekara bir adet muza yetmez.

Çünkü bir dekar toprakta yaklaşık eşittir 300.000 kg toprak vardır.Özellikle toprağın üst beş cm si kuru durumdadır.Bunu gözönüne alırsak o 5 cm lik kısımdaki toprakta yaklaşık eşittir 80.000 kg toprağa eş değerdir.12.5 kg lık su ile bir dekara uygulama yaptığınız da,o gübre dediğinizin içeriğindeki aerop ve anaerop bakterileri nasıl toprağa vermiş olursunuz?Sadece muzlarda değil diğer bütün bitkilerdeki verdiğiniz uygulama şekilleri tamamen gerçek dışıdır.İnceleyin isterseniz o formatlarda uygulama yapın.Sonuç tamamen olumsuz olacaktır. Ben son sayfada bütün gerçekleri açıkladım.bu şekilde tavsiye ve kullanım önerileriniz başta size ve bu işle uğraşan herkese iyi bir prestij ve güven kaybı niteliğindedir.

Türk ve dünya tarımı gerçeklerine göre hareket etmenizi öneririm.En azından buradaki insanların bu kadar tecrübe ve deneyimlerine biraz saygı göstermenizi ve gerçekçi olmanız gereğini hatırlatırım.

Düzenleyen mehmetdemirel : 31-01-2012 saat 17:44

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:01.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024