View Single Post
Eski 04-12-2011, 08:15   #52
kekob
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-11-2011
Sayın adana tarımhane;o kadar basit bir alıntıyla topu hemen üreticinin üzerine atmak gibi bir eğilim içerisindesiniz.Bana ne şekilde tarif edildiyse öyle uyguladım,hadi benim uygulamam yanlış,dico nun numune dağıtılan sayfasındakiler de mi yanlış?Taktiri okuyuculara değil uygulayıp kullananlara bıraksanız daha iyi olur.Ben daha gerçekçi olmak istiyorum,2007 yılında
itibaren epey bir uygulama yaptım,Yaklaşık olarak B5A yı 12 kez tarlalarımda uyguladım,hatta Hüseyin ovak bize nasıl uygulanacağını tek tek yazmıştı.Aldığım sonuçlar ilk uygulamam hatama rağmen mükemmel.Hata derken kullandığım holderin temizliğini yapmamıştım.İnsektisi artığı vardı holder de.Sonraki gelen hele hele firma Gaziantep e taşındıktan sonra gelenlerde hiç hata yapmamamıza rağmen sonuç yan tarafımızdaki tarlalardan %30 lara varan bir düşüşle gerçekleşti.2007 den bu yana gerek selahattin hocamız gerekse Hüseyin OVAK la defalarca bunun denemelerini yaptık.Her seferinde abi değişti ürün,fabrika hatası olmuş biz ürünlerini değiştirmeye geldik,fabrika elemanları karıştırmışlar,denmeye başladılar,bunu da malesef bende hata bulamadıklarını anladıkları andan itibaren demeye başladılar,Siz diyorsunuz ki benden bir cümle alarak topu atmaya çalışıyorsunuz.Hocam hiç kimse bilmezken ben bu ürünü kola şişelerinde alıyordum.Daha dün BMR tarıma katılmışsınız,halen bana bilimsellik adı altında bir ciddiyet sergilemeye çalışıyorsunuz.Dico yu da 5 yerde denmeye aldım.Hayvanlar hariç.Suryem dediklerinin de beş yerde denemeye aldım o da hayvanlar hariç,Selahattin Hocanın tarifiyle kullandım.Numuneyi gönderenin tarifiyle kullandım,BMR tarımın internet sitesindeki tarifiyle kullandım.Bir tek yerde kendi kafama göre kullandım.Hiç birinde sonuç yok.Bilakis olumsuzluk var.Bitkiler hızla yaprak kaybediyor ve yapraklanmadan güçlükler yaşanıyor.Aslında ben olayı bu noktaya getirmek istemezdim;ama bu insanlarında bilmeleri açısından şunu irdelemek istiyorum.Madem benim yanlış kullandığımı alıntı yaparak ima etmeye çalışıyorsunuz;o zaman şirketiniz,siz ve dağıtıcıları da ürünün ne olduğunu bilmiyor;ki yanlış kullandırıyorsunuz.Bu da gerek şirketiniz gerek şahsınız gerekse pazarlama dağıtım ve kontrol amaçlı görevlendirdiğiniz insanların hiç birinin ürünün ne olduğunu bilmediklerini gösteriyor.Bu da bir ciddi olduğunu idda eden bir ürün ve üreticisinin asla düşmemesi gereken bir durum olsa gerek.Bir daha böyle basit.e bir manevra ile üreticilere isnatta bulunmamanızı öneririm.Ha şunu da söyliyeyim;ben bu ürünlerin alternatifini de buldum,onu da uyguladım ama sorf bu sayfanın bu konuyla ilgili olduğu ve adab-ı muhaşereye uygun düşmediği için o sonuçlardan hiç bahsetmedim.Bahsetmeyeceğimde.Çünkü burası dico nun sayfası enine boyuna ne olduğu anlaşılması gerek.Sayın adanatarımhane şunu asla unutmayın;kendinizi dünyanın merkezi ilan etmeyin sakın,bu güne kadar bu şirketin görevlileri ve sahipleri hep dünyanın merkeziymiş gibi hareket ettiler ve şu anda B5A çoğu bölgede satılamıyor.Şunu söylemek istiyorum;amcamın oğlu ziraat yüksek mühendisi,bölümü bitki besleme,doktorasını yapmış birisi olarak biz her yenilikte ve yeni uygulamada onun fikir ve onayını alırız.Bizler üreticiysek okumuşluk felsefesiyle bizi sakın hakir görmemenizi istirham ederim.İyi kötü bizlerden de çok iyi okumuş ve adam olmuş insanlar çıkar.Ben şahsım adına tereddütte kaldığım konularda danışmasını fikir almasını ve doğruyu bulmaya çalışılmasını seven ve uygulayan biriyim.Ben de okuyucuların taktirlerine bırakıyorum.Çünkü numune dağıtıp alınan sonuçlara bilimsellik taşımıyor diyen ilk defa bir firma görüyorum.Madem okuyucuların ve üreticilerin sonuçları sizin için önemli değil neden numune dağıttınız?Saygılarımla.

kekob Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön