agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları (Özel) > Ceviz
(https)

Beğeni Düzeni1382Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 26-09-2013, 07:39   #451
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 19-03-2013
selam

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi atmel Mesajı Göster
Altay cevize ben tapmıyorum bütün çeşitler için aynı mesafedeyim ben demek istediğim bu çeşit gittim gördüm hoşuma gitti sevdim diğer çeşitler gibi bunada fırsat verelim eksikler var ülkemize kazandıralım karalama yapmayalım köstek olmayalım bir cins bir yerde güzel olurken diğeri başka yerde ola biliyor olmaz fiyasko demeyelim inanın aranızda hak veren çıkacaktır bir yıldır araştırıyorum fidancılar ile bahçe sahipleri ile görüşüyorum fidancı ile bahçe sahiplerinin söyledikleri zıt birbirine şöyle verime oturmuş çok memnunum diyen bahçe sahibi bulamadım daha özür dileyerek söylüyorum fidancılara kıcıklandım sebebi birisi 20 milyon fidan var diyo nerden bulmuş 20 milyon gözü aşılamak için birisi senin orda benim cinsden başkası olmaz diyor meşhur hocalarımız ile konuştum rakım sormadı toprak sormadı örnek şu cinsi ek diyor fidancı konuşunca çok güzel kurduğu bahçe sahibine gidiyorum beni yaktı sen yanma diyor çok acı gerçekler var gördüklerimi duyduklarımı burada yazmam imkansız.
Diyorumki kardeşim benim burası 1300 rakım bana deki arkadaşım benim cins orda olmaz felan arkadaşın cins uyar de bana adam nerdeyse bana sahil kenarına ekilen cinsi 1300 rakıma ektirecek vala araştıran arkadaşlar burdaki yazıları okuyarak ekime kalkmasınlar gitsinler bahçeleri görsünler en temiz bilgiyi orda görürler bahçe sahiblerini dinlesinler

sayın atmel

ben bu cevizi salkım ceviz olarak 90 ların başında duymuştum ama bir türlü bulamadım. fidancı biri verdi elinde kalan son fidanı kazık kökü kesilmiş olmaz bu ama dene yinede dedi ücretinide almadı.

ben tenekeye diktim güzel filiz sürdü ama komşunun çocukları kırdı kuruyor gibi oldu kısa kesim yaptım patladı yine çocuklar kırdı.

fidancılarla ilgili görüşlerine katılıyorum. ülkemizde her sektörde olduğu gibi fidancılıktada sahtecilik var. piyasanın %80 ni belkide daha fazlası aynı durumda.

hangi çeşidi alacaksan o çeşit elinde oluyor. sana chandler diyor bana şebin oysa aynı fidan.

bizde var biri 80 lerden beri fidancılık yapıyor. köyde arkadaşın biri söyledi sizin bahçeden kalem alıyordu diye bende şaşırdım bizim bahçede kalem alınacak kiraz yok var dedi ortada büyük geniş dallı ağaçtan aldı dedi.

bende gülmeye başladım. bizim fidancı ağacın dalına bakarak kalem aldığı kiraz yoz kiraz yani kuş kirazı dediklerinden sarı kırmızı küçük taneli bir kiraz.

bu adam bunları napolyon kirazı salihli kirazı diye pazarlıyor ve burdan kazandığı parayla çocuklarına bakıyor.

burda olumsuz görüş yazanların çoğu senin gördüğün durumu görüyor biliyor onun için tereddüd ediyor.

soruyor sorguluyor ama düzgün bir cevap yok.

biliyorsun Türk Milleti olarak üç kağıtçılıkta sınır tanımayız.

Düzenleyen aksazli : 27-09-2013 saat 08:43
aksazli Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-09-2013, 10:03   #452
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-08-2012
Alıntı:
Arkadaşım uzun uzun cevab yazma gereksinimi duymuyorum konu başka burayı fidancılar sarmış onların burda yazdıklarına bakarak bahçe kuranların vay haline sonu harab git bahçeleri gör sahiplerini dinle verime bak ozaman sende böyle düşünürsün
Sayın atmel mademki burayı fidancılar sarmış burda işin ne mademki burda herkes kendi çıkarları için uğraşıyor sen neden hergün bu başlığı kullanıyorsun burda hiç bir bilgi yok diyorsun neden ozaman bu forumu kullanıyorsun

10 ağaç cevizi olanları prof yaptın burada yazan bir çok saygıdeğer akademisyenler hocalar bilinçli üreticiler var 140 sayfaya dayanan ceviz yetiştiriciliği bölümününü okuda o prof dediğin değerli üyelerin kim olduğunu gör bir bahçe kuracağım diyorsun ALLAH kolaylık versin ama ben senin altay cevizi ile 25 dönüm bahçe kuracağını sanmıyorum çünkü sende biliyorsun ki kendini ispatlamamış türkiyeye adapte olacak mı rusyada 150 kilo vermiş (yeşil kabuklu) burada ne kadar verecek kafanda bir sürü soru işareti varken ben senin böyle bir riske gireceğine inanmıyorum eğerki kurarsan birgün buradaki proflardan umarım teknik destek alma ihtiyacı duymazsın saygılar.

fındıkçı74 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-09-2013, 11:00   #453
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 03-06-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fındıkçı74 Mesajı Göster
Sayın atmel mademki burayı fidancılar sarmış burda işin ne mademki burda herkes kendi çıkarları için uğraşıyor sen neden hergün bu başlığı kullanıyorsun burda hiç bir bilgi yok diyorsun neden ozaman bu forumu kullanıyorsun 10 ağaç cevizi olanları prof yaptın burada yazan bir çok saygıdeğer akademisyenler hocalar bilinçli üreticiler var 140 sayfaya dayanan ceviz yetiştiriciliği bölümününü okuda o prof dediğin değerli üyelerin kim olduğunu gör bir bahçe kuracağım diyorsun ALLAH kolaylık versin ama ben senin altay cevizi ile 25 dönüm bahçe kuracağını sanmıyorum çünkü sende biliyorsunki kendini ispatlamamış türkiyeye adapte olacakmı rusyada 150 kilo vermiş (yeşil kabuklu) burada ne kadar verecek kafanda bir sürü soru işareti varken ben senin böyle bir riske gireceğine inanmıyorum eğerki kurarsan birgün buradaki proflardan umarım teknik destek alma ihtiyacı duymazsın saygılar.
Elbette kuracağım ve resimlerini burda paylaşacağım sende ozaman görürsün kardeşim şuanda kapama işleri ile uğraşıyorum bayram sonrası inşallah resim atarım buraya benim arazi diğerlerine göre küçük sayılır haymana da iki kişi ile görüştüm 100 er dönüm birisi ekmiş diğeride şuan çalşıyor eken diken çok herkes buraya yazmıyor.

atmel Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-09-2013, 11:20   #454
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 26-09-2012
Alıntı:
Sayın atmel mademki burayı fidancılar sarmış burda işin ne mademki burda herkes kendi çıkarları için uğraşıyor sen neden hergün bu başlığı kullanıyorsun burda hiç bir bilgi yok diyorsun neden ozaman bu forumu kullanıyorsun 10 ağaç cevizi olanları prof yaptın burada yazan bir çok saygıdeğer akademisyenler hocalar bilinçli üreticiler var 140 sayfaya dayanan ceviz yetiştiriciliği bölümününü okuda o prof dediğin değerli üyelerin kim olduğunu gör bir bahçe kuracağım diyorsun ALLAH kolaylık versin ama ben senin altay cevizi ile 25 dönüm bahçe kuracağını sanmıyorum çünkü sende biliyorsunki kendini ispatlamamış türkiyeye adapte olacakmı rusyada 150 kilo vermiş (yeşil kabuklu) burada ne kadar verecek kafanda bir sürü soru işareti varken ben senin böyle bir riske gireceğine inanmıyorum eğerki kurarsan birgün buradaki proflardan umarım teknik destek alma ihtiyacı duymazsın saygılar.
cevabın cok güzel yorum da güzel arkadaş siteye yeni girmiş tesadüf ya tam da Altay cevizinin çıkışında versin adresini uydudan görelim yerini saçma sapan şeylere kafaya yoruyoruz kendisi eger bahçe yapacaksa bu öfke niye anlamış değilim katılırsın katılmazsın kimse ondan menfaat peşinde değil sonucta burası bir form herkese açık Yemişim Altay cevizini banane herkez istediği gibi fidan dikebilir burda biz sadece adamların ekmeğine yağ sürüyoruz köşeyi dönen dönene .... selamlar

ibas06 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-09-2013, 12:25   #455
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-08-2012
Sn.Avanos, sn.atmel; siz bu konuyu baştan sona okudunuz mu? Lütfen okurmusunuz.Okuduysanız tekrar bir daha okurmusunuz, Bu başlığa ilk yazı yazanlardan birisiyim, şimdi bütün yazılanları tekrar okudum.Ben ve bir çok arkadaş o kadar çok soru sormuşuz ki...hala da soruyoruz ama ortada bizleri tatmin edecek güvenilir cevaplar yok. Söylenen rakamların(4 yaşında 25 kg vs..)yeşil kabuklu rakamlar olduğunu bile 14-15. sayfada öğrenebildik. 4 yaşında 25 kg değil 4-5 kg mış!!!

Hadi fidancıları anladık(onların da hepsi aynı değil, sonuçta altay cevizi satanlar da fidancı değil mi) biz neden bu kadar verimli olduğu iddia edilen çeşide karşı çıkalım. Tamamen güvensizlik var. Söylenenlerin ispatı yapılmış değil.

Daha önce de burada tartışması olmuş, ismini tam hatırlayamıyorum ama Noyar beydi sanırım. Hani nerede şimdi şu yaşta şu kadar kg denen çeşitler. Ben göremedim varsa bilen söylesin. Şimdi o söylenenlere inanıp da bahçe kuranların hali ne olacak?

Sn altaycevizi cevap vermemişti bir de size sorayım belki siz bilirsiniz:

-Alacağımız fidanların hepsi de aynı verimi gösterecek mi? Diyelim ki ben 200 tane altay 1 veya 2-3 (bunların da neye göre alındığını-gönderildiğini bilmiyoruz ya) aldım bunların hepsi aynı olacak mı? Ya da 3-5 tane aldım 4 sene sonra bu ağaçlardan alacağım tohumlardan ekerek bahçe kuracak olsam hepsi aynı olacak mı?
-Bu çeşit söylenildiği kadar verimliyse yetiştirildiği Rusya'da, Kazakistan'da değeri nedir, ihracat yapılıyor mu?
-Ve nasıl oluyor da hala Amerika, Çin, Ukrayna, Şili, Avrupa...bu çeşidin fardında değil?

Lütfen cevap...

Ayrıca; "Biz ülkemize yeni çok verimli bir çeşit kazandırıyoruz, birileri bize engel oluyor, fidancılar şöyle böyle, biz sadece para için değil ülkemiz için gece gündüz uğraşıyoruz" Böyle değil mi? Taman çok güzel de 25tl ye fidan çok değil mi? Bu fidanların(çöğürlerin) maliyeti nedir? Bana göre en fazla 5tl..Satın 10-15 tl den herkez alsın denesin...

Düzenleyen ladikli : 26-09-2013 saat 15:28
ladikli Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-09-2013, 13:29   #456
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ladikli Mesajı Göster

Daha önce de burada tartışması olmuş, ismini tam hatırlayamıyorum ama Noyar beydi sanırım.
Sanırım Noyan yıldırım beyden bahsediyorsunuz,

İşte burada.

kurmuş olduğu üç yıllık bir bahçe

Lilium Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-09-2013, 16:51   #457
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 03-06-2013
Altay sahibi herkesi bahçesine davet etti biz gittik gördük yazıyoruz siz neyi yazıyorsunuz sayınız 5 geçmez artık size zaman harcamam doğru dürüst resim video dahi koyamadınız.

uydudan bakacak arkadaş baksın buyursun ekilecek tarla
ENLEM : K38.52503
BOYLAM: D34.53702

önal beğendi.
atmel Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-09-2013, 18:39   #458
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Alıntı:
sayınız 5 geçmez artık size zaman harcamam
Alıntı:
burda işin ne mademki burda herkes kendi çıkarları için uğraşıyor sen neden hergün bu başlığı kullanıyorsun burda hiç bir bilgi yok diyorsun neden ozaman bu forumu kullanıyorsun
Güle güle,

Umarım bu foruma tekrar ihtiyaç duymazsınız

Güle güle deyişimin sebebi altay cevizine olan itimatından değildir, buradaki yazan kişilere olan kendine olan itimatsızlığın. sana bir şey anlatılamayacak olması, sabit düşünceniz olması, sorduklarınızla çelişiyor olmanız (vs)

Bu altay cevizi olsun başka bir cins olsun hiç fark etmez ülkeye üreticiye yarar fayda getiren her cinsin başımızın üstünde yeri var, aksini yazanı da hiç görmedim, ama siz görüyorsunuz, tahminimce gördüğünüze de itimadınız yokya neyse.

ykaya194 ve aksazli beğendi.
Lilium Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-09-2013, 21:16   #459
/

Giriş Tarihi: 22-07-2013
sayın atmelin konuşmaları sizi neden rahatsız ediyor arkadaşlar ortada küfür yok ağır söz yok acaba altay cevizini savunduğu içinmi bi kaç yıla kadar altay ceviz kendisini ıspatlar inşallah o zaman sizler ne diyeceksiniz ben yine burda olcam o kadar dandik sorular soruyorsunuz ki altay ceviz sahibi ben olsam bende cevap yazmam sizinki bilgi almak değil köşeye sıkıştırmak ve şunu iyi anlayın altay cevizin sahibi fidan işine bu cevizi keşfettikten sonra başladığını biliyorum anlayacağınız bu işe başlayalı 4 yıl kadar olmuş adamın eksikleri illaki olcak pazarlama hatası olcak bu konularda yardımcı ola bilirsiniz ha illaki bilgi alcaksanız adamın her yerede telefon numarası yazıyor ara telefonla sor istediğini tatmin olmadınmı çık git bahcesine .. ama olmaz burda sorcak cevap alamayacak ya rezıl ollcak **** sahtekar düzenbaz olcak demi .. ben başka bi tür cevizden 6 bin adet dikip altay cevizi görünce bahceye oturup ağlayan kişileri biliyorum siz sanmayınki herşey bu forumdur facebook youtube araştırın interneti ne insanlar araştırmak için ülkenin bi ucundan kalkıpta altay cevizi araştırmak için bahceye gidiyor kaç bin kilo metre yol tüketiyor sizn ustad dedikleriniz kişilere altay ceviz 3 aydır yalvarıyo bahceme gelin diye pc başından kalkıp gidemediler ve bazıları bi kaç ay **** yıl bu forma üye olmakla formun sahibi olmuş yeni üyeleri kovar olmuş sizinde insani değeriniz bu kadar işte siz kendi bildiğinizi çalın söyleyin bizde kendi bildiğimizi

önal beğendi.
ay-yildiz50 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-09-2013, 21:23   #460
/

Altay Bosfor Ceviz 8 Yasında 150 kg hayal değil gercek. - YouTube

önal beğendi.
Eski 26-09-2013, 21:25   #461
/

ALTAY CEVİZ 3 YAŞINDA MEYVELİ 2013-05-10-16-18-49 - YouTube

önal beğendi.
Eski 26-09-2013, 21:30   #462
/

ALTAY CEVİZ ÜRETİM YERİ SİVRİHİSAR 0 532 672 46 27 MUTLAKA İZLEYİN - YouTube

Altaycevizi ve önal beğendi.
Eski 26-09-2013, 22:14   #463
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-08-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ay-yildiz50 Mesajı Göster
sayın atmelin konuşmaları sizi neden rahatsız ediyor arkadaşlar ortada küfür yok ağır söz yok acaba altay cevizini savunduğu içinmi bi kaç yıla kadar altay ceviz kendisini ıspatlar inşallah o zaman sizler ne diyeceksiniz ben yine burda olcam o kadar dandik sorular soruyorsunuz ki
Yok bir de küfür etseydi...İkinizin de üslübu aynı, bu nedir ya dandik falan biraz terbiyeli olun.Soracağımız soruları siz özelden yazın onları yazalım isterseniz.

Hiç birşey sorulmasın sorgulanmasın oh ne ala...Altay cevizi illaki telefonda mı cevap veriyor, sorulara cevap vermeyecekse burada yazma amacı sadece reklam o zaman.

Tutturmuşsunuz fidancısınız istemiyorsunuz, engellemeyin..Ne istemeyeceğiz kardeşim Amerikanın chandlerini, Fransanın fernorunu dikeceğimize altay dikeriz bunu kim istemez...Ben 150-200 fidanlık bahçe kurmak istiyorum.Hiç bişey sormadan mı fidan alacağız.İleride söylenildiği gibi çıkmazsa sen mi vereceksin yaptığım masrafları, boşa geçecek 4-5 yılı geri getirebilecek misin? O zaman ortalıkta kimse kalmaz.

Mağdur olan onlarca insanı görüyoruz ki sorguluyoruz. Cevizle ilgili tüm tabuları yıkacak büyük iddialarla ortaya çıkıyorsanız yapılan eleştirilere kızmayacak, merak edilenlere cevap verebileceksiniz.

ladikli Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 27-09-2013, 09:00   #464
Ağaç Dostu

Alıntı:
Altay sahibi herkesi bahçesine davet etti biz gittik gördük yazıyoruz siz neyi yazıyorsunuz sayınız 5 geçmez artık size zaman harcamam doğru dürüst resim video dahi koyamadınız.

uydudan bakacak arkadaş baksın buyursun ekilecek tarla
ENLEM : K38.52503
BOYLAM: D34.53702
Kardeş yolun açık olsun sitede boşa zaman harcama dilediğin kara ek bizi bağlayan yok burda boşa cene yorma herkezin elinin altında teknoloji var kim neyin ne olduğunu biliyor ama saha da olanı bulmak gerek senin yanıldığın taraf biri getirmiş bir cins ne konuştuğu da anlaşılmıyor veriyorda veriyor diyor kendi memleketinde arsa bulamamışta buraya mı yerleşmiş sen onu sorgula .......

Düzenleyen ibas06 : 27-09-2013 saat 09:42 Neden: yanlış anlaşılma
Eski 27-09-2013, 09:04   #465
Ağaç Dostu

Alıntı:
sayın atmelin konuşmaları sizi neden rahatsız ediyor arkadaşlar ortada küfür yok ağır söz yok acaba altay cevizini savunduğu içinmi bi kaç yıla kadar altay ceviz kendisini ıspatlar inşallah o zaman sizler ne diyeceksiniz ben yine burda olcam o kadar dandik sorular soruyorsunuz ki altay ceviz sahibi ben olsam bende cevap yazmam sizinki bilgi almak değil köşeye sıkıştırmak ve şunu iyi anlayın altay cevizin sahibi fidan işine bu cevizi keşfettikten sonra başladığını biliyorum anlayacağınız bu işe başlayalı 4 yıl kadar olmuş adamın eksikleri illaki olcak pazarlama hatası olcak bu konularda yardımcı ola bilirsiniz ha illaki bilgi alcaksanız adamın her yerede telefon numarası yazıyor ara telefonla sor istediğini tatmin olmadınmı çık git bahcesine .. ama olmaz burda sorcak cevap alamayacak ya rezıl ollcak **** sahtekar düzenbaz olcak demi .. ben başka bi tür cevizden 6 bin adet dikip altay cevizi görünce bahceye oturup ağlayan kişileri biliyorum siz sanmayınki herşey bu forumdur facebook youtube araştırın interneti ne insanlar araştırmak için ülkenin bi ucundan kalkıpta altay cevizi araştırmak için bahceye gidiyor kaç bin kilo metre yol tüketiyor sizn ustad dedikleriniz kişilere altay ceviz 3 aydır yalvarıyo bahceme gelin diye pc başından kalkıp gidemediler ve bazıları bi kaç ay **** yıl bu forma üye olmakla formun sahibi olmuş yeni üyeleri kovar olmuş sizinde insani değeriniz bu kadar işte siz kendi bildiğinizi çalın söyleyin bizde kendi bildiğimizi
Eminim sende onlarla berabersin
arkadaş biz ne fiadancıyız ne de bilmem ne asdece piyasada gecerli zamanımızı götürmeyen cins ağacın peşindeyiz hepsi bu bana Abuzerden bilmem kimden geçiniz....

Eski 27-09-2013, 09:26   #466
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-12-2011
Altay cevzi satıcıları ve savunucusu arkadaşlar

atladığınız şeyler yenilir yutulur eksiklikler değil..

cinse verimine artık hiç bir şey demiyorum. o işi satın alan kişilerin değişik coğrafyalardaki dikimlerinden sonra inşaallah burada fidanların durumunu yazarlar okuruz.

soru şu..

sattığınız fidanlar için ben devletten destekleme almak istediğimde devletin istediği evrakları nasıl tamamlıyorusunuz?

fidan cinsi olarak ne yazıyorsunuz??

başka fidan cinsi yazdığınızda ilerde bu cinsle ilgili sorun olursa ben sizi nasıl dava edebileceğim? başka cins yazılmasını kabul ederek, elimi bağlamış olumuyormuyum.

devlet derseki sertifikalı fidan dikmemişin sana destek yok, destekleme karşılığı olan parayı üreticiye sizmi ödeyeceksiniz?

tarım bakanlığı hibesi 100 TL dekar
orman bakanlığı kredisi 330 TL dekar

dekarda yaklaşık 430 TL

ncp1963 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 27-09-2013, 09:44   #467
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ncp1963 Mesajı Göster
Altay cevzi satıcıları ve savunucusu arkadaşlar

atladığınız şeyler yenilir yutulur eksiklikler değil..

cinse verimine artık hiç bir şey demiyorum. o işi satın alan kişilerin değişik coğrafyalardaki dikimlerinden sonra inşaallah burada fidanların durumunu yazarlar okuruz.

soru şu..

sattığınız fidanlar için ben devletten destekleme almak istediğimde devletin istediği evrakları nasıl tamamlıyorusunuz?

fidan cinsi olarak ne yazıyorsunuz??

başka fidan cinsi yazdığınızda ilerde bu cinsle ilgili sorun olursa ben sizi nasıl dava edebileceğim? başka cins yazılmasını kabul ederek, elimi bağlamış olumuyormuyum.

devlet derseki sertifikalı fidan dikmemişin sana destek yok, destekleme karşılığı olan parayı üreticiye sizmi ödeyeceksiniz?

tarım bakanlığı hibesi 100 TL dekar
orman bakanlığı kredisi 330 TL dekar

dekarda yaklaşık 430 TL
İşte Bu alın size soru bekleyelim yanıtlasınlar

Eski 27-09-2013, 09:57   #468
Ağaç Dostu

serdar1's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2007
Galeri: 22
Birinci konu önce birbirimizi kırmayalım Kimse Altay cevizine karşı değil bahçemde yerli türlerle beraber 10 çeşit ceviz türü var ve hiç biri anlatıldığı gibi tam randımanlı değil .Tamam bazı yıllar ağaçlarda belli bir ürün artışı oluyor ama anlatıldığı gibi ağaç başı 30-40 kğ hala göremedim.Tozlama sorunu da yok .Altay çevizinide bahçeme dikmek için alacağım, gerekirse Eskişehire o kurulu bahçeye gideçeğim üretici den sadece fidan değil aşı için ürün veren dallardan çelikler isteyeceğim en kolay yolu bu aşılayıp fidanların verim değerini görmek en azından üreticide rahatlar bizde.

serdar1 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 27-09-2013, 16:29   #469
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-02-2009
Altay cevizi benimde ilk başlarda çok hoşuma gitti ancak mantığımın almadığı şeyler var.Nasıl olduda 3-5 çeşit birden ortaya çıktı.Birde kurak bölge için ayrı sulu yerler için ayrı çeşitler varmış?......

06doğaci Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 27-09-2013, 18:49   #470
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Bu üslubun kullanılmaması gerektiğini biliyor olmalısınız.
Özel alanda sizi bir kez daha bilgilendireceğim.

Forumlarda bilgi vermek için yazıyorsanız, telefon et ya da çık gel gör diye yöntemler kullanamazsınız. İsteyen bunları ayrıca yapar ama esas olan yazarak anlatmaktır.

önal beğendi.
malina Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 27-09-2013, 19:33   #471
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 22-08-2013
Galeri: 1
20 kilo altay cevizi satabilecek bir altay cevizcisi var mı acaba, altay cevizi fidanı yapıp satmak istiyorum. Cevizler 400TL, ekim, dikim, vs masrafım da o kadar olsa, etti 800TL. Nasıl olsa aşı gerekmiyor, ayrıca işçilik yok, acemilik var tabii, %75 çimlenme olsa, ertesi yıla piyasaya yarı fiyatından 600 altay cevizi fidanı veririm, kısa zamanda belki bir seferde tüketirim.

Fidanları 11TL den satacağım, fidancılık belgem vs yok, arkadaşımın fidanlığı üzerinden yapacağım bu işi, fiş fatura sertifika tamamdır. Allahın çöğürüne ne kimse sertifika verir ne de kimse bana sorabilir. Baktım iş tuttu ertesi sene 200 kilo cevizle piyasanın altını üstüne getirmez miyim?

Evelallah ağzım laf yapar, teknoloji dersen yazılımcıyım, 3 günde 30 tane altaycevizininhasi.com, ozbeozaltaycevizi.net, elhamdulillah-altay-cevizcisiyiz.com vb site açar SEO da diğerlerini de fark atarım ki Google'da bırak kendilerini bulmayı ayakkabı aratsalar benim sitem gelir birinci sırada: altayceviziayakkabikadar.info

Bu hesaba göre yatırım sermayemin üzerine vergiler çıktıktan sonra kalan paranın tamamına ertesi sene altay cevizi (fidan değil, kiloyla ceviz satın alıyorum), bu sene yurt dışına açılım yapacağım ama orada böyle bir çöğürü 2 yutup videosuyla satar mıyım emin olamadım, vaz geçtim daha henüz iç piyasada fiyat rekabeti ile ben daha çooook nemalanırım.

Bu arada gelecek yıla ceviz bahçesi kurmaya hazırlananlar için bir satış başlığı açmalıyım, bu şekilde saygıdeğer rakiplerimin sayfasını meşgul eder duruma düşmeyelim, ne de olsa bu başlık benim de menfaatime çalışıyor, habire yutup videosu yüklüyorlar sağolun varolun altay cevizci kardeşlerim.

Not: gelecek senenin altay cevizi fidanları için ön siparişlere başlamış bulunuyorum, özelden mesaj atabilirsiniz. Fiyatlarımız stoklarımızla sınırlıdır!

Not2: altayciyiz.biz adresini ben aldım, boşuna bakmayın.

tkorkunckaya Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 27-09-2013, 22:40   #472
-

Giriş Tarihi: 27-09-2013
*** ben ay yildiz50 üyeliğim iptal edilmiş yeni üyelik yaptım.. sayın korkunckaya yapa bilirsin yalnız altay ceviz tescil ve bu cins cevizin her türlü hakkına sahip olma belgesi alırsa sen tazminattan kurtula bilirmisin bu arada ben bi kaç düşüncemi aktarmak istiyorum altay ceviz sahibi bu işte yeni demiştim biraz acemice giriş yaptılar bunu bi kaç kez yazmıştım öyle olmasa bu cevizin çöğürden yetiştiğini söyleyip korkunckaya gibi arkadaşlara fırsat vermezlerdi fiyat konusuna gelirsek 25 tl bence adet fiyatı toplu alımlarda ucuz olcanı düşünüyorum altay 1 biraz ufaklı ben örnek 500 fidan diksem bunun yarısı **** fazlası altay bir çıksa altay 3 aşı yaparak bahçeyi tek kalem cevize ceviririm ve onlar zamanla anaç ağaç olduğu zaman yeni fidanlara aşı yaparak fidanların 1.2. 3 olduğunu seçe bilirim altay ceviz sahibinin yapması gereken budur anaç ağaç yetiştirip çeşidini ayırt ede bilcek bu arada altay cevizi tescil aşamasında diye duydum sertifika işi nasıl oluyor bilmiyorum tescil sertifika işi zaman aldığı söyleniyor zaman bize göstercek ben bahcemi altay ceviz kurcam için sizlerede paylaşım yapcam gelişmelerden hem siz hem biz bu ceviz hakkında fikir sahibi oluruz zamanla hem sizin hem bizim aklımızda kalan soru işaretlerine cevap olur inşallah saygılarımla

beybaba4 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-09-2013, 07:47   #473
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-12-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi beybaba4 Mesajı Göster
*** ben ay yildiz50 üyeliğim iptal edilmiş yeni üyelik yaptım.. sayın korkunckaya yapa bilirsin yalnız altay ceviz tescil ve bu cins cevizin her türlü hakkına sahip olma belgesi alırsa sen tazminattan kurtula bilirmisin

kurtulur,, altay 6 der, yaltay der, altaylı der v.s

bu arada ben bi kaç düşüncemi aktarmak istiyorum altay ceviz sahibi bu işte yeni demiştim biraz acemice giriş yaptılar bunu bi kaç kez yazmıştım öyle olmasa bu cevizin çöğürden yetiştiğini söyleyip korkunckaya gibi arkadaşlara fırsat vermezlerdi

bu dediğinizi bizde diyoruz acele edip belkide gerçekten değerli bir türü yok edecekler diyoruz.

ben olsam bu şekilde asla piyasaya girmezdim.. malıma güvendiğim zaman sorun kalmaz. ülkenin değişik yerlerinden yetiştiricilerlerle anlaşmalar yapar,gerekirse ücretinide ödeyerek.. hertürlü cezai şartları yazardım ve o kişilere fidanlar vererek deneme üretimi yaptırırdım ülkenin heryerinde denemiş olurdum tek şartımda böyle bir form ortamında yılda en az dört kez her üç ayda bir resimlerle üç ay içinde yaptıklarını özetlemelerini rica ederdim. 40 yetiştiriciye 2 şer fidan versem 80 fidan yapardı

fiyat konusuna gelirsek 25 tl bence adet fiyatı toplu alımlarda ucuz olcanı düşünüyorum altay 1 biraz ufaklı ben örnek 500 fidan diksem bunun yarısı **** fazlası altay bir çıksa altay 3 aşı yaparak bahçeyi tek kalem cevize ceviririm ve onlar zamanla anaç ağaç olduğu zaman yeni fidanlara aşı yaparak fidanların 1.2. 3 olduğunu seçe bilirim altay ceviz sahibinin yapması gereken budur anaç ağaç yetiştirip çeşidini ayırt ede bilcek

ne güzel söylemişiniz baştan beri bizim savunduğumuzu altay cevizi savunucusu yerinde gördüğünü söyleyen birinin söylemesi güzel olmuş.

neymiş ?? tohumdan dikince anacın aynısı olmuyormuşşşşşş ne güzelde itiraf etmişiniz

bu arada altay cevizi tescil aşamasında diye duydum sertifika işi nasıl oluyor bilmiyorum tescil sertifika işi zaman aldığı söyleniyor zaman bize göstercek ben bahcemi altay ceviz kurcam için sizlerede paylaşım yapcam gelişmelerden hem siz hem biz bu ceviz hakkında fikir sahibi oluruz zamanla hem sizin hem bizim aklımızda kalan soru işaretlerine cevap olur inşallah saygılarımla
1..yasal işlemlerini tamamlamadan piyasaya çıkmak
2..uyum çalışması yapılmadan piyasaya çıkmak
3..uçuk, yalan, yanlış bilgiler vermek
4..yukardada itiraf edildiği gibi aşısız fidanın asla anacının özelliklerini taşımayacağını kabul edip aşı ile çoğaltmaya başlamamak veya bir adım ileri gidip genetik çoğaltma yapmamak eksikleriniz yanlışlarınız kabul edersiniz veya etmezsiniz bilemem ama ben size bu gözle bakıyorum onun içinde asla ve asla para verip sizin fidanınızı alıp dikmem

nezaman aşı ile çoğaltılır, deneme ve uyum çalışmaları yapılır, sonuçlar kayıt altına alınır, sertifikasyon işleri tamamlanır. işte o zaman çeşidi beğenirsem seve seve para verir alır dikerim

bu arada sakın yanlış anlaşılmasın ben yetiştiriciyim.. tek bir fidan dahi satmışlığım yok, şahsım adına ben yabancı çeşitleri dikerken fidan üreticilerin değil. cinsin asıl yetiştiricisi, geliştiricisi olan ülkelerin üniversitelerinin, enstütülerininin çalışmalarını okuyarak bu cinslere karar verdim. iklimsel uyumsuzluk olursa ne kaybederim??

örneğin adam iyi toprak şartlarında iyibir bakımla çalışma sahasında 10 yaşında ağaçtan 30 kg almış bende 15 kg alayım ne olur, 15 kg yeter bana

10 yaşında 150 kg demedim bakın 15 kg dedim

Düzenleyen ncp1963 : 28-09-2013 saat 17:41
ncp1963 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-09-2013, 09:11   #474
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-05-2013
VAN da yaşamaktayım.Geçen gün bir manavdan meyve alırken ceviz vardı ama cevizler fındıktan büyük normal cevizden çok küçüktü bu altay cevizi olabilir mi?Manava sordum cinsi nedir diye ceviz işte dedi adam bilgili.

abrakadabra beğendi.
bulgur Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-09-2013, 09:27   #475
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 19-05-2013
arkadaşlar forumu belli aralıklarla takip ediyorum ve bu topicte en çok ilgi çeken topic gibi görünüyor..ne ceviz bahçem var(belki ilerde olur ) nede satıcıyım sadece cevize karşı ilgi duyuyorum...yazılanların çoğunu okudum hatta önceden yazıda yazdım buraya...videolarını izleyince altay türü cevizlerin gerçekten hayran olunacak türler olduğu kesin...ha tadı kötüymüş, cevizi küçükmüş,ceviğzinden başka tür ceviz olurmuşşş bunlar ayrı konular ama bazı arkadaşlarında acımazsızca görüntüleri yok sayarak verimini eleştirmesi işte kabuklu şöyle dedide kabuksuz böyle dedi yalan söylüyorda...herkez açık konuşsun ömrünüzde eğer o ağaçlar gerçekten 2 yaşındaysa 2 yaşında böyle ceviz veren ağaç gördünüz mü....şimdi diyecekler vay sen altay cevizinin arkadaşısın...hayır ben konyada öğretmenlik yapan biriyim.. ve sadece içimdekileri yazdım... ha bu altaycevizi nickli arkadaş cevizinden başka tür cevizler çıkıp çıkmadığını bilmiyorsa bu işi derhal bıraksın çıkmadığını bildiği halde satış yapıyorsa bildiğin dolandırıcı...

mustafa431 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-09-2013, 18:02   #476
-

sayın ncp ben bişey itiraf etmedim ben gittim gördüm bahceyi evet doğru altay 1 biraz ufaklı ama fidanda çok ufaktı yetkililer fidan küçük olduğu için bu kadar çok meyveyi büyütemiyor ondan dolayı ilk 3 yıl çiçekleri koparılıp fidan kendini geliştirdikten sonra meyveye bırakacaksınız o zaman bu meyveler normal boyda olur dediler altay 3 hem verimli hemde büyüklük konusunda standartlara uygun gibi gördüm iriliği gayet güzeldi
ve çöğürden anacın aynısından çıkmıyor bozuluyor diye bişey demedim ben yetkililere ben altay 3 dikmek istiyorum çinslerinizi ayırt edebiliyormusunuz dedim evet dediler eğer ayırt edemiyorlarsa ben o aşı sistemi ile ayırt edebilirler dedim sonra resmi evrak gibi şeylere ben pek ilgi duymuyorum o kadar resmi evraktı sertifikaydı almış türler var ama yine hüsran bırakıyor diken çiftçi kardeşlerimizi ortada bi ürün var kendimde gördüm hem kendime hemde bu salkım cevize şans vermek istiyorum daha öncede söylemiştim çevremde dikmek isteyen çok kişi var ben umdumu bulamazsam onları uyarırım eğerki bulursam onlara öncü olurum

Eski 28-09-2013, 23:00   #477
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-03-2013
[QUOTE=beybaba4;1203849] sonra resmi evrak gibi şeylere ben pek ilgi duymuyorum o kadar resmi evraktı sertifikaydı almış türler var ama yine hüsran bırakıyor diken çiftçi kardeşlerimizi

Sayın beybaba4, yazdıklarınız bana bir başka itiraf gibi göründü.. sertifikaya önem vermediğinizi belirtmenizi sertifikanızın olmadığı şeklinde yorumladım. Serifikasız nasıl satış yapabildiğinizi , yasal buyutunu bilmiyorum ve yorum yapamıyorum. Sanırım forum üyelerin bir çoğu sizin ceviz bahçesi kurmak için araştırma yaptığınıza inanmıyor (yazdığınız yazılar, altay cevizi ile bir türlü maddi bağınız olduğunu gösteriyor - bence). Forum üyelerini sıkça suçluyorsunuz, ancak yazı üslubunuz, karşı fikirlere yaklaşımız ve yazılarınızla aslında altay cevizine en çok zararı maallesef siiz veriyorsunuz. Bu benim şahsi görüşüm. Belki altay cevizi gerekten önemli bir çeşit - fakat yanlış tanıtıldı ve inanırlılık sorunu yaratıldı. Biraz yazmaya ara verip nerelerde hata yaptığınızı konusunda düşünseniz.. ve forum üyelerine biraz daha samimi davransanız iyi olmazmı? Bir öneri... selamlar

YESHILL Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 29-09-2013, 00:30   #478
-

sayın YESHILL sizin niyetiniz üzüm yemek değil bağcıyı dövmek sanırım ne söylesem ne yazsam yanlış tarafa cekiyorsunuz sayın ncp sertifikasyon evrak filan tamamlanırsa o zaman bende dikerim dedi bende sertifika benim için pekte önemli değil dedim altay ceviz ile benim maddi bi bağım yoktur ileriki günlerde bahceye fidanları diktiğim zaman resim olarak paylaşcam o zaman bana karşı kullanmış olduğun **** hakkımda haksız şeyler düşündün için özür dileyecekmisin merak ediyorum ben sıradan bi çiftçiyim siz altay cevizini şüpeli buluyorsunuz ben bulmuyorum siz altayı savunmuyorsunuz ben savunuyorum ve bahcemide altay dikcem bundan doğal bişey olabilirmi artı altay cevizin nasıl tanıtıldığı ayrı bi konu zaaten bu cinz kendini ıspatladığı zaman insanlar kendilinden ne yapması ne dikmesi gerektiğini bilir ve ben her konuda samimiyim şimdi ben altay cevizini savunduğum zaman altay ceviz sahibi ile bağlantım olduğunu **** satıcı olduğumu söylüyorsunuz bende burda altay cevizini karalayanlara karşı çıkanlara siz fidancısınız böyle yapıyorsunuz dediğim zaman vay efendim ağzını düzelt adam gibi konuş tavırları alınıyor üç beş kişi bi araya gelmişiniz burdada bi kaç bilmiş sizleri kendi kuyruğuna takmış oynatıyor ben o kişilere sorduğum bir çok soruları cevapsız bıraktılar eski nickim ay-yildiz50 önceki sayfalara bakın görürsünüz adamın biri takmış kafayı ceviz dediğin büyük olmalı peki hangisini tavsiye edersin diyolar chandler niye çünkü kendisi chandler ceviz fidan satıcısı madem ceviz buyuk olmalı neden maraş18 zi tavsiye etmiyor dunyanın en buyuk ceviz cinsi tescillenmiş ustelik yerli malı ben burda eski üyeler var onlar kendilerini iyi bilir biz yeni üyeleri istemiyorlar neden çünkü çarklarına çomak soktuk kendini bu konuda bilmişlik taslayanlara 2 ay yalvardık resim yükleyin diye yok yok benim rakım 1300 diyorum adam halen bana chandler reklamı yapıyo chandler 800 rakımdan sonra olmuyo bunu bilmiyomu biliyo al sana bu düzenbazlık değilmi söylenecek çok şey varda gerisi başka zaman böyle yazdığımız zamanda niye kızıyorsun hakaret ediyorsun hemen bu ayaklara yatıyorlar site sahıbıde aynı kafadan işine gelmedimi üyeliği iptal et bu ikinci üyeliğim eski nickim ay- yildiz50 saygılar..

Eski 29-09-2013, 13:43   #479
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi beybaba4 Mesajı Göster
site sahıbıde aynı kafadan işine gelmedimi üyeliği iptal et bu ikinci üyeliğim eski nickim ay- yildiz50 saygılar..
Sizinle görüşme yapmak için bu mesajı yazmıştım.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina
Forumlarda bilgi vermek için yazıyorsanız, telefon et ya da çık gel gör diye yöntemler kullanamazsınız. İsteyen bunları ayrıca yapar ama esas olan yazarak anlatmaktır.

Bu üslubu değiştirecekseniz üyeliğinizi açacağım.
Cevap vermek yerine yeni üyelik aldınız.
Yeni üyeliğiniz banlanmıştır. Doğru düzgün yazışmak niyetindeyseniz, önceki kullanıcı adınızla cevap vermeniz gerekmektedir.

sirius50 ve aksazli beğendi.
malina Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 30-09-2013, 17:31   #480
Ağaç Dostu

idris şenol's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2009
Bana şu aklımla, verim mi kalite mi deseniz hiç tereddütsüz, kalite derim, tek kelimeyle
Dolgun ve lezzet ön planda olmalı, içi boş cevizleri satacak yer bulamazsınız

yolgezer2001 beğendi.
idris şenol Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:34.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024