agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Çiftlik Hayvanları > Kanatlılar
(https)

Beğeni Düzeni2337Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-07-2011, 20:59   #1561
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 25-11-2010
hele ilk resim

ercanuyar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-07-2011, 23:21   #1562
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-06-2010
Benim piliçler çok kavga etmeye başladı. Biri horoz, kocaman ibiği var. Akranlarının yeni yeni ibiği çıkmasına rağmen bunun ibiği çok büyüdü. Diğerini tavuk die aldık hatta horozdan bir iki hafta büyük. İbik yeri yeni kızarmaya başladı.
Sormak istediğim tavukla horoz kavga eder mi? Aşırı kavga ediyorlar, sık sık kavga pozisyonu alıp enselerindeki tüyleri kabartıyorlar. Sonrada saldırıyorlar birbirlerine.
Acaba oda mı horoz die düşünmeye başladım .Cinsi farklıdır ibiği küçük olacaktır belki.Birde aşırı uçuyor, yüksek yerlere tünemeyi seviyor. Büyüdükçe şüphelenmeye başladım tavuk değil mi die. Fotoğraf çekebilirsem yüklerim.

mavisedir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-07-2011, 00:21   #1563
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 17-07-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mavisedir Mesajı Göster
Benim piliçler çok kavga etmeye başladı. Biri horoz, kocaman ibiği var. Akranlarının yeni yeni ibiği çıkmasına rağmen bunun ibiği çok büyüdü. Diğerini tavuk die aldık hatta horozdan bir iki hafta büyük. İbik yeri yeni kızarmaya başladı.
Sormak istediğim tavukla horoz kavga eder mi? Aşırı kavga ediyorlar, sık sık kavga pozisyonu alıp enselerindeki tüyleri kabartıyorlar. Sonrada saldırıyorlar birbirlerine.
Acaba oda mı horoz die düşünmeye başladım .Cinsi farklıdır ibiği küçük olacaktır belki.Birde aşırı uçuyor, yüksek yerlere tünemeyi seviyor. Büyüdükçe şüphelenmeye başladım tavuk değil mi die. Fotoğraf çekebilirsem yüklerim.
aynı şey benimde başıma geldi tavuk olsa kavga etmezler bana kalırsa belki horoz tam olarak üstünlük kurmaya çalışıyodur ama onları himayesi altına alamadığından sık sık kavga çıkarıyodur ama siz fotğraflarını yükleyin bence öyle daha net karar verebiliriz

glatyotör Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-07-2011, 11:11   #1564
Ağaç Dostu

Kavgacı tavuğum
[ATTACH][ATTACH]Name:  Fotoğraf1463.jpg
Views: 3876
Size:  33.3 KB[/ATTACH][/ATTACH]

Eklenen Resimler

Maviş beğendi.
Eski 07-07-2011, 11:25   #1565
Ağaç Dostu

Eğer tavuk değil horozsa aldığım yere geri vermeyi düşünüyorum, bana tavuk die satmışlardı . Tavuğa çok benziyor bence ama karakteri horoz gibi
Fikirlerinizi bekliyorum.

Eski 07-07-2011, 14:19   #1566
Ağaç Dostu

thares's Avatar

Giriş Tarihi: 22-07-2007
Galeri: 1
Hint kırması tavuğuna benziyor kesinlikle horoz değil merak etmeyin. Bunlar kavgacı olurlar ancak alışınca problem olmaz.

thares Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-07-2011, 14:43   #1567
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-02-2011
hintkırması ise eğer geri verme şansın varsa ver gitsin başbelası bi tavuk bunlar benim kümestede var bi tane huzur diye bişi bırakmadı kümeste ilk fırsatta kesecem

Didimli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-07-2011, 19:02   #1568
Ağaç Dostu

Geri verme şansım var ama bende kalmayacak bunlar, kümese göndericem. Artık yeni sahibi uğraşır kavgalarıyla horoz olsaydı gittiği yerde kesilcekti 2 tane daha horoz var çünkü. Kesilcek olmasına kıyamayıp değiştirecektim.
Ben sevdiğim için aldım bunları civciv olarak büyüttüm, bu hafta yolcular gidiyorlar gittiği kümeste benim horozu o korur herhalde diğer büyük horozdan

Eski 08-07-2011, 17:52   #1569
Ağaç Dostu

Arkadaşlar, bugün pazarda civciv satıcısına sorduk hapşurma konusunu, sularına bir miktar üzüm sirkesi karıştıracakmışız. Ben bugün başladım vermeye, bi iyileşme olursa yazarım.

Eski 08-07-2011, 23:38   #1570
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 30-09-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi glatyotör Mesajı Göster
bir kere temizledim poposunu ama içim yana yana hayvan canı bayağı acıdı tamamen temizlemiş olmamaa rağmen aynı şekilde dışkı birikmesi olmuş hayvan artık kendin geçmiş gibi biraz ölücek heralde hem temizlemekle olucak olsaydı ilk sefer temizlememde olur ama ne yaparsın kader
Anladıgım kadarı ıle canını cok sıkıyor bu olay bunun önüne civcivlerin yerde yatmaması icin kısa az yüksek üstüne cıka bılıceklerı fazla genis olmayan bir tüneme koy diceksın onlar ne bılır tünemeden öğrenirler.Ayrıca civcivin kıs kısmına az bisey yağ sür o dıskı bağlayan yere.Hırıltı konusundada bir birine bulasan bir hastalık deyil insanlarda nasıl zatüre tarzı oluyor tavuklarda kıstan kalma bir rahatsızlık oluyor buda böyle bisey.Benimki düzeldi biraz artık pıskırma hırıltı duymuyorum.Yumurta yemı demis biri onu alırken karısık alın besi yemi ile yumurta yemını karıstırıp versin alıgınız yer.Kilosu her ikisininde birbucuk tl dir.Bu yemı kusculardan petsopların bazılarından bula bılırsınız köy yerlerındede yem aldıgınız yerlerden temin ede bilirsiniz onlar getirir sehirde ise güvercin kus gibi seyler satan yerlere söylersenız ya vardır **** getirirler isterseniz.

Badee Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-07-2011, 23:45   #1571
Ağaçsever

Ayrıca benim kafama takılan birde sorun var benım feriklerden birinin yumurtasını kırarken hanı kabugun altında ayrı bir beyaz dıs cepe ağ varya beyazı cevreleyen o cok kalın cıkıyor onun yumurtalarında nedeni nedir sizde bir onurmallık olamaz demi?Mesela onun kafasından biraz tüy döküldü bir süredir boynunun kenarlarındanda ama hasta felan gibi durmuyor yanı cin gibi uyanık ve hareketlı öyle bir anormalık gözukmedı berkı bu konuda daha önceden deneyımlı olanlar vardır varsa bılgı paylassın lütfen.

Eski 09-07-2011, 00:27   #1572
Ağaç Dostu

Bence bulaşıcı bir hastalık, civcivimin biri ölünce bir tane daha almak zorunda kalmıştım, yalnız kalmasın die. Yeni aldığım civcivde vardı, bi süre sonra eskiside başladı. Şuan hırıltılar çıkıyor ikisindende ve burunları akıyor hayvanların. Gece daha çok artıyor pıskırmaları, bu sıcak havalarda bile gece sıcak tutmaya çalışıyorum. Soğuk alınca artıyor çünkü. Birde yem yerken çok pıskırıyorlar.

Eski 09-07-2011, 12:04   #1573
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mavisedir Mesajı Göster
Eğer tavuk değil horozsa aldığım yere geri vermeyi düşünüyorum, bana tavuk die satmışlardı . Tavuğa çok benziyor bence ama karakteri horoz gibi
Fikirlerinizi bekliyorum.
evt arkdaşlara katılıyorum kesinlikletavuklar ikiside vede bi katıldığım konu daha kavga etmelerinin nedenleri cinsleri olabilir.

Eski 09-07-2011, 12:09   #1574
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Badee Mesajı Göster
Anladıgım kadarı ıle canını cok sıkıyor bu olay bunun önüne civcivlerin yerde yatmaması icin kısa az yüksek üstüne cıka bılıceklerı fazla genis olmayan bir tüneme koy diceksın onlar ne bılır tünemeden öğrenirler.Ayrıca civcivin kıs kısmına az bisey yağ sür o dıskı bağlayan yere.Hırıltı konusundada bir birine bulasan bir hastalık deyil insanlarda nasıl zatüre tarzı oluyor tavuklarda kıstan kalma bir rahatsızlık oluyor buda böyle bisey.Benimki düzeldi biraz artık pıskırma hırıltı duymuyorum.Yumurta yemı demis biri onu alırken karısık alın besi yemi ile yumurta yemını karıstırıp versin alıgınız yer.Kilosu her ikisininde birbucuk tl dir.Bu yemı kusculardan petsopların bazılarından bula bılırsınız köy yerlerındede yem aldıgınız yerlerden temin ede bilirsiniz onlar getirir sehirde ise güvercin kus gibi seyler satan yerlere söylersenız ya vardır **** getirirler isterseniz.
tünek te üşümezlermi daha 2 buçuk haftalıklar hem malesef o problemli civciv öldü evde bakıyorudum üşümesinler diye pc nin olduğu odadalardı çokbağırmıştı yani anlamıştım ama acı çekmektense ölmesi onun için daha iyidi

Eski 09-07-2011, 12:34   #1575
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Giriş Tarihi: 08-12-2009
Galeri: 11
Uzun bir 3 hafta sonunda gurk tavuğun altında sabah erken saatte sanırım 7.00 civarıydı 3 civciv yumurtadan çıkmış. Diğer bir tanesi de öğlen 13.00 gibi yumurtadan çıkmış. Çok halsiz olduğu için tavuk kanadının altında tutuyor. 5 adet yumurtadan bir tanesi boş çıktı. 2 benekli sarı ve 2 tane benekli siyah civcivimiz size merhaba diyor

Maşallah çok sevimliler

Eklenen Resimler

mhrslm ve Maviş beğendi.
limon_sever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-07-2011, 12:34   #1576
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

devamı...

Eklenen Resimler

mhrslm ve Maviş beğendi.
Eski 10-07-2011, 21:11   #1577
Ağaçsever

arkadaşlar benim gurk tavuk var civcivlerinden ortalama ne kadar sürede ayrılır 3 haftalıklar benim civcivler satın alınma civcivlerle bi arada bakmayı düşüüyorumda cevaplarınızı bekliyorum...

Eski 11-07-2011, 00:06   #1578
Ağaçsever

idcevi's Avatar

Giriş Tarihi: 15-11-2008
Şu ana kadar benim gurk tavuklardan en erken 38. günde yavrusunu ayırdı. 3 ay boyunca bakan da oldu. Sanıyorum tavuğun cinsine göre değişiyor. Ama annesinden ayrı bakmayı düşünüyorsanız ille de annesinin ayırmasını beklemek zorunda değilsiniz bence.

idcevi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-07-2011, 10:37   #1579
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Bende bir şey sormak istiyorum. Güneşe civcivleri ne zaman çıkarmak gerekiyor. 2 günlükler ama daha paytak paytak yürüyorlar. Güneş zarar verir mi?

Eklenen Resimler

Maviş ve Mercani beğendi.

Düzenleyen limon_sever : 11-07-2011 saat 13:53 Neden: resim ekleme
Eski 12-07-2011, 23:39   #1580
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-10-2010
annesiyle beraber olacakları için sorun olmaz anne tavuk onları gezdirir kendisi güneş çok fazla
ise gölgede durur

ağaç sevdalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-07-2011, 23:40   #1581
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-10-2010
aşı yapmayı düşünüyormusunuz

ağaç sevdalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-07-2011, 00:41   #1582
Ağaçsever

idcevi's Avatar

Ben civcivlerime makinadan çıkardığım anda yalancı veba aşısı yapıyorum ama sanırım o yeterli olmuyor marek aşısı da yapmak lazım. Belki başka aşı ya da aşılar da yapmak gerekiyor, bilmiyorum.

Eski 13-07-2011, 13:24   #1583
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Teşekkür ederim ağaç sevdalısı,

Aşı yapmayı düşünmüyorum. Sularına aspirin koydum. İlerleyen zamanlarda da vitamin vereceğim.

Eski 14-07-2011, 09:26   #1584
Yeni Üye

tarık şahin's Avatar

Giriş Tarihi: 23-08-2010
Merhaba

Tavuk sayısı 15 civciv sayısı 28 olunca birden merak saldım ve formu okuduktan araucanas`lar hk. biraz araştırma yaptım. Yumurtasının astım hastalığına iyi geldiği söyleniyor. Bana bu cinse ulaşma konusunda yardımcı olabilecek olan varmı acaba. Yerim Düzce.

tarık şahin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-07-2011, 12:05   #1585
Ağaçsever

idcevi's Avatar

Aracunas Tavuk

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tarık şahin Mesajı Göster
Merhaba

Tavuk sayısı 15 civciv sayısı 28 olunca birden merak saldım ve formu okuduktan araucanas`lar hk. biraz araştırma yaptım. Yumurtasının astım hastalığına iyi geldiği söyleniyor. Bana bu cinse ulaşma konusunda yardımcı olabilecek olan varmı acaba. Yerim Düzce.
Sayın Tarık ŞAHİN
Benim 5 adet henüz 2 aylık aracunaslarım var, sanırım 3 tavuk 2 horoz şeklinde. Mart sonuna kadar bulamazsanız o zaman ben size yumurtalarından verebilirim

Şaka bir yana, bu tavukları satanı ben bulamadım, dilerim siz bulursunuz. Bulabilirseniz kaynağını burada paylaşırsanız ben dahil almak isteyen arkadaşlara yardımcı olmuş olursunuz.

Eski 14-07-2011, 19:43   #1586
Yeni Üye

tarık şahin's Avatar

Giriş Tarihi: 23-08-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi idcevi Mesajı Göster
Sayın Tarık ŞAHİN
Benim 5 adet henüz 2 aylık aracunaslarım var, sanırım 3 tavuk 2 horoz şeklinde. Mart sonuna kadar bulamazsanız o zaman ben size yumurtalarından verebilirim

Şaka bir yana, bu tavukları satanı ben bulamadım, dilerim siz bulursunuz. Bulabilirseniz kaynağını burada paylaşırsanız ben dahil almak isteyen arkadaşlara yardımcı olmuş olursunuz.
Bir arkadaşım bir pet sitesinin yöneticisi. Umarım o ayarlayabilir. Olmazsa sizi rahatsız ederim.

tarık şahin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2011, 09:58   #1587
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-07-2011
[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG] kusura bakmayın bölüyorum ama resimdeki horozun cinsi ne olabilir?

erenbalta Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2011, 11:53   #1588
Ağaç Dostu

thares's Avatar

Giriş Tarihi: 22-07-2007
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi erenbalta Mesajı Göster
[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG] kusura bakmayın bölüyorum ama resimdeki horozun cinsi ne olabilir?
Tip olarak tam bir Denizli Horozuna Benziyor Hayırlı Uğurlu Olsun

thares Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-07-2011, 10:11   #1589
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-07-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi thares Mesajı Göster
Tip olarak tam bir Denizli Horozuna Benziyor Hayırlı Uğurlu Olsun
sayın thares,
yorumunuz için teşekkür ederim öncelikle. İnşallah dediğiniz gibi bir horoz olur. 1 hafta önce ötmeye başladı fakat bildiğim kadarıyla denizli horozları uzun süreli ötüşleriyle bilinir. bu vatandaş ise o kadar ötmüyor. acaba zamanla ötüş süresi uzayabilir mi?

erenbalta Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-07-2011, 13:21   #1590
Ağaçsever

Selamlar benim genc tavukların biri gülk oldu burda horozlu yumurta bulamıcam icin bos yumurtalara 10-15gün yatırıp sonra makina civcivi alıp caktırmadan altına koyucam onları yavrusu sanar zaten

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:09.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024