agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni140Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 26-07-2008, 23:05   #181
Ağaç Dostu

yakamozsimsek's Avatar

Giriş Tarihi: 01-09-2007
Damat ferit size bu urunun elli çesidi sunabilirim allah konusunada hic girmeyeyim .hatta tariflerinide verebilirim bunu uretmek basittir ancak ulkede uretilmesi ve ekonomiye kazandirilmasi çok guzel bir olusumdur.Herseyden once disa bagimlilik biter.

yakamozsimsek Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-07-2008, 23:07   #182
Ağaç Dostu

yakamozsimsek's Avatar

http://www.plantes-et-jardins.com/ca...riations=10640
Buyur bir site daha. ozellikle aramiyorum .

Eski 26-07-2008, 23:32   #183
Ağaç Dostu

Hüseyin Ovak's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi denizakvaryumu Mesajı Göster
B5a nın 5 ile 10 derece arasında muhafaza edilmesi gerektiği belirtilmişti...

Bu ürünün Fransa'ya 2-3 günde gideceğini varsayarsak bozulma olmayacak mı?

Ya da başka bir anlatımla , Temmuz-Ağustos sıcaklık ortalaması 25-30 derecede B5a kaç gün bozulmadan dayanabilir ?
sayın denizakvaryumu;
Yurtdışı için gübremizi özel izoleli ambalajlara koyuyoruz, bunun tedbirini aldık... Yine de güzel sorunuz için teşekkürler...

Hüseyin Ovak Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-07-2008, 23:36   #184
Ağaç Dostu

Hüseyin Ovak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi damat ferit Mesajı Göster
sayın hüseyin bey ben bu @yakamozsimsek denen şahıstan peh hoş kokular almıyorum,bana sanki belirli bi strateji doğrultusunda hareket ediyor gibiymiş gibi geliyor...!

acaba diyorum sizi provake edip hani kendi deyimi ile '' bana iki şişe gönderde deneyim felan'' diyerekten tabiri caizse sizden 2 şişe ürünmü koparmaya çalışıyor ??

belki biraz komplo oldu ama !!!

birde arkadaş @yakamozsimsek habire şu lafı söyleyip duruyorsun '' neden allah c.c yazıyorsunuz dinimi kullanıyorsunuz ''....nedemek istiyorsun sen,ne var allah yazılıysa yasakmı ?

adamlar allahın izniyle demek istemişlerdir olamazmı,herşey allahın izniyle değilmi ?
Sayın damat ferit;
Biz bu sitede yazan herkesin fikirlerine ve görüşlerine saygı duyuyoruz...Eleştiriler bizim yanlış yapmamıza engel olur... Gübrenin formülü için de endişemiz yok, daha önce malum bazı ülkelerde analiz edilmeye çalışıldı, başaramadılar Allah'ın izniyle...Saygılar...

Eski 27-07-2008, 00:44   #185
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2008
Galeri: 13
Tartışmalara yaradan ı katmasak daha iyi olmaz mı acaba?

cemo Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 27-07-2008, 09:32   #186
Ağaç Dostu

yakamozsimsek's Avatar

Isin gerçegi benim de sorunum bu.

Eski 27-07-2008, 12:27   #187
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Hüseyin Ovak Mesajı Göster
Sayın damat ferit;
Biz bu sitede yazan herkesin fikirlerine ve görüşlerine saygı duyuyoruz...Eleştiriler bizim yanlış yapmamıza engel olur... Gübrenin formülü için de endişemiz yok, daha önce malum bazı ülkelerde analiz edilmeye çalışıldı, başaramadılar Allah'ın izniyle...Saygılar...
Sayın hüseyin ovak ve sayın damat ferit siz bir aspirin kutusu üzerinde allah yazısı gördünüzmü?
Allahın adını kullanarak lütfen burada polemik yaratmayınız.
ALLAH'ın adı tabi ki olacaktır ama ilaç kutuları gübre kutuları üzerinde değil.
Lütfen bu konuda özür dileyiniz, ve konuyu kapatınız.
Rica ediyorum.

saygılarımla
lilium

Düzenleyen Lilium : 05-10-2009 saat 19:59
Lilium Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 27-07-2008, 13:19   #188
Ağaç Dostu

Hüseyin Ovak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lilium Mesajı Göster
Sayın hüseyin ovak ve sayın damat ferit siz bir aspirin kutusu üzerinde allah yazısı gördünüzmü?
Allahın adını kullanarak lütfen burada polemik yaratmayınız.
ALLAH'ın adı ****** olacaktır ama ilaç kutuları gübre kutuları üzerinde değil.
Lütfen bu konuda özür dileyiniz, ve konuyu kapatınız.
Rica ediyorum.

saygılarımla
lilium
Sayın Lilium;
Haklısınız, herhalde biraz tahrik olup böyle bir polemiğin içine girdim..Bütün üyelerden özür diliyor, bu konu benim için kapanmıştır diyorum...Saygılar...

Eski 27-07-2008, 14:34   #189
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Çimlerimde bir sefer denediğim organik gübre beklediğim iyileştirmeyi henüz gerçekleştirmedi. Çİmlerin renginde gözle görünür canlanma dışında pek bir etki yok. Haftaya ikinci uygulama yapmam için uygun mudur? Çimlerde değil de içinde çıkan benim toplamak zorunda olduğum Akgül (yonca) lerde gelişme gözlemledim. Benim için sorun teşkil etmiyor büyüyünce daha kolay topluyorum. Çimleri uygulamadan önceki gün biçmiştim yarın tekrar biçeceğim. Yani konuştuğumuz gibi 2-3 günde biçecek kadar uzamadılar. İkinci uygulamadan sonra belki daha etkili olur diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

Yazdıklarımı pekiştirmek amacıyla yarın çimleri biçtikten sonra fotoğraf çekip ekleyeceğim.
Fotoğraflara bakınca bakalım fark görecek miyiz? Bazen gözle farketmediğim şeyleri fotoğraf karşılaştırmasında görebiliyorum. Beraberce karar veririz.

Aslında başta da yazdığım gibi benim beklediğim mucize idi. Çünkü hemen her yaz Temmuz ortalarında çimlerde başlayan keyifsizlik sonbahar yağmurlarına kadar sürüp sonra toplarlıyor. Benim bundan sonraki amacım, ilkbahaharda çimlerin keyifli zamanlarında gübreyi kullanarak yazı sorunsuz geçirebilmek. Buradaki yazılardan anladığım kadarıyla bu şekilde uygulama yaparsam fungusit veya insektisit kullanmam gerekmeyecek. Yani çimler ve bitkiler hastalıklara karşı dirençli olacak. Doğru mudur?

limon Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 27-07-2008, 14:46   #190
Ağaç Dostu

kuzen38's Avatar

Giriş Tarihi: 30-10-2007
Hüseyin bey ben oda sıcaklıgında tuttum gönderdiginiz gübreyi. Kesinlikle bozulmusmudur yani bana hic öyle gelmiyor da. Aynen ilk aldıgım gün gibi duruyor.

kuzen38 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 27-07-2008, 14:47   #191
Ağaç Dostu

yakamozsimsek's Avatar

Name:  Punaise[1].jpg
Views: 854
Size:  6.5 KB
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi limon Mesajı Göster
Çimlerimde bir sefer denediğim organik gübre beklediğim iyileştirmeyi henüz gerçekleştirmedi. Çİmlerin renginde gözle görünür canlanma dışında pek bir etki yok. Haftaya ikinci uygulama yapmam için uygun mudur? Çimlerde değil de içinde çıkan benim toplamak zorunda olduğum Akgül (yonca) lerde gelişme gözlemledim. Benim için sorun teşkil etmiyor büyüyünce daha kolay topluyorum. Çimleri uygulamadan önceki gün biçmiştim yarın tekrar biçeceğim. Yani konuştuğumuz gibi 2-3 günde biçecek kadar uzamadılar. İkinci uygulamadan sonra belki daha etkili olur diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

Yazdıklarımı pekiştirmek amacıyla yarın çimleri biçtikten sonra fotoğraf çekip ekleyeceğim.
Fotoğraflara bakınca bakalım fark görecek miyiz? Bazen gözle farketmediğim şeyleri fotoğraf karşılaştırmasında görebiliyorum. Beraberce karar veririz.

Aslında başta da yazdığım gibi benim beklediğim mucize idi. Çünkü hemen her yaz Temmuz ortalarında çimlerde başlayan keyifsizlik sonbahar yağmurlarına kadar sürüp sonra toplarlıyor. Benim bundan sonraki amacım, ilkbahaharda çimlerin keyifli zamanlarında gübreyi kullanarak yazı sorunsuz geçirebilmek. Buradaki yazılardan anladığım kadarıyla bu şekilde uygulama yaparsam fungusit veya insektisit kullanmam gerekmeyecek. Yani çimler ve bitkiler hastalıklara karşı dirençli olacak. Doğru mudur?
Sevgili limon eger yanlis hatirlamiyorsam çimlerindeki sorun buydu. **** ikinci resimdeki ayni sorun degildir yani ayni çimlerdeki sorun olarak geçmez her iki resimdede farkli sorun mevcuttur. Ya kusura bakma resimi ekleyemedim adres verecegim gerci burasi dogru sayfamidir bilmiyorum ozelden dogru forumu bana gonderirsen oradan yazarim sorunun ne oldugunu once resimlere iyice bak.http://www.nutrite.com/francais/Pelouse/Manque.htm
Alttaki yesil oklara sag tarafa dogru tiklarlsan resimler degisir. Kolay gelsin.

Eski 27-07-2008, 16:57   #192
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-06-2008
Galeri: 25
Alıntı:

Sevgili limon;
B5A organik sıvı gübre, bitkiye uygulandığı zaman öncelikle kök bölgesinin iyileşmesine etki eder. Renklerindeki canlılık, kök bölgesindeki gelişme sürecinden kaynaklanır. İkinci uygulama yapmanız isabetli olur.

Yaz döneminde , çimlerinizi biçerken çok kısa tutmamaya dikkat etmelisiniz. Aşırı sıcaklar, kellik olmasına sebep olabilir.

B5A gübresi, bitkilerin kuvvetli ve dirençli olmasına etki eder. Sağlıklı ve dirençli insanlar nasıl hasta olabiliyorsa, bitkiler için de durum aynıdar. Burada görülme sıklığı ve hastalığın inatçılığı B5A ile azalmaya sebep olur.

Emine Aktaş Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 27-07-2008, 19:14   #193
Ağaç Dostu

yakamozsimsek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Emine Aktaş Mesajı Göster
Sevgili limon;
B5A organik sıvı gübre, bitkiye uygulandığı zaman öncelikle kök bölgesinin iyileşmesine etki eder. Renklerindeki canlılık, kök bölgesindeki gelişme sürecinden kaynaklanır. İkinci uygulama yapmanız isabetli olur.

Yaz döneminde , çimlerinizi biçerken çok kısa tutmamaya dikkat etmelisiniz. Aşırı sıcaklar, kellik olmasına sebep olabilir.

B5A gübresi, bitkilerin kuvvetli ve dirençli olmasına etki eder. Sağlıklı ve dirençli insanlar nasıl hasta olabiliyorsa, bitkiler için de durum aynıdar. Burada görülme sıklığı ve hastalığın inatçılığı B5A ile azalmaya sebep olur.
Ya çimlerde zararli varsa.Ya lutfen fazla uçmaya basladiniz.

Eski 27-07-2008, 19:32   #194
Ağaç Dostu

yakamozsimsek's Avatar

Egerki diyorsaniz zararlilarada birere bir o zaman sonuç sudur analiz ve insanlara pazarlanan farkli. Eger diyorsaniz ne alaka. Bu noktada gubrenin nasil olurda zararlilara mudahale edebilir . Su gozlerimle gordugum bir gerçekliktir analiz raporu nitratin var oldugunu bildirmektedir bu da yuzde yuz organik olmadigini ancak organik için olan siniri geçmemesinden dolayi organik urun olarak verilmis olmasidir.Ancak bu sagliga zararlidir imaji içermemelidir bunu tekrar etmek istiyorum sagliga zararli degildir laik ve demokratik turkiye cumhuriyetinin analiz kurumunun vermis oldugu belge .

Eski 27-07-2008, 20:35   #195
Ağaç Dostu

Sayın Yakamozsimsek,
Sizin ucuz polemiklerinize kapı aralayacak kadar aptal değilim. Bilimsel verilerle insanlara yardmcı olmaya çalışıyoruz.

Bir şeyi olduğundan kötü veya olduğundan iyi gösterecek kadar da halisülasyonlar yaşamıyoruz.

Elinizde hiç bir inceleme ve rapor olmadan, insanların kafasını karıştırmaya hakkınız yok. Varsa elinizde bilimsel raporlarınız sunarsınız biz de istifade ederiz.

Düzenleyen Emine Aktaş : 27-07-2008 saat 20:36 Neden: yazım hatası
Eski 27-07-2008, 21:04   #196
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-05-2008
sayın @Emine Aktaş aynen katılıyorum,@yakamozsimsek yazdıkları artık provakatörlük çizgisine kayıyor....!!!

damat ferit Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 27-07-2008, 21:53   #197
Ağaç Dostu

yakamozsimsek's Avatar

Alıntı:
Sayın Yakamozsimsek,
Sizin ucuz polemiklerinize kapı aralayacak kadar aptal değilim. Bilimsel verilerle insanlara yardmcı olmaya çalışıyoruz.

Bir şeyi olduğundan kötü veya olduğundan iyi gösterecek kadar da halisülasyonlar yaşamıyoruz.

Elinizde hiç bir inceleme ve rapor olmadan, insanların kafasını karıştırmaya hakkınız yok. Varsa elinizde bilimsel raporlarınız sunarsınız biz de istifade ederiz.
Peki o zaman çimlerin sorununu dahi bilmeden mali nasil oneriyorsunuz. Biz buna uçmak deriz.

Eski 27-07-2008, 21:55   #198
Ağaç Dostu

yakamozsimsek's Avatar

Isinize gelmedi dimi allah kitap ne kaparsak ama salagin teki aaa kral çiplak dedigi için isinize gelmiyor malinizi icerdigi ozelliklere gore pazarlayin turk halkina her seye derman diye satmayin.

Eski 27-07-2008, 22:00   #199
Ağaç Dostu

yakamozsimsek's Avatar

G erçi bu konuyu sizinle tartismak bile saçmalik ama insanlara oyle bir nufus etmissinizki insanlar alirken cennetten gelme bir tarif gibi algilamis ve bunun içinde kimse mal kotu diye bilme ihtiyaci goremiyor yani tirsmis . Peki ama neden eger zararli boceklere karsi gubre satarsaniz insanlar ya yanlis kullandim diye dusunucek **** aa bak ona kok saldirmis diyecektir bitkinin sorunu kok saldirma digerinin ki zararli oburununki ise kopegin tuvaletinden kaynakli massallah ne siviymiski her seye derman .Nitratta isin cabasi yuzde yuz organik olarak sunuyorsunuz bunuda analizlerinizde bu insanlara ispatlayiniz hatta zararlilara ve kopek isemelerine de iyiy geldigi çimleri duzelettigi ile ilgili. Sevgili limonun derdi kesinlikle toprak içerisinde yasayan bir çesit tirtildir . Eger sizin gubreniz tirtil olduruyorsa kesinlikle ve kesinlikle analiz ile satilan arasinda fark vardir .

Var olan çimlerde kok kalmamiski neye mudahale edecek bu kadar olur allah bu milletin yardimcisi olsun.

Eski 27-07-2008, 22:54   #200
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-06-2008
Alıntı:
Sevgili limon;

Benim anladığım emine hanım burada zararlıları etkisiz hale getirir diye birşey yazmamış. Bu ürün bitki köklerini ve gövdesini sağlıklı bir yapıya kavuştur, sağlıklı ve güçlü bir bitki de hastalıklara ve zararlılara karşı daha çok direnç göstererek hayatını idame ettirir demek istemiş.

Doğal Doğa Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 27-07-2008, 22:56   #201
Ağaç Dostu

yakamozsimsek's Avatar

Kok olmayan **** hastaligin bulasmis oldugu hersene ayni sorunlarin yasandigi çimlere oneriliyor. Eger bir zararli toprak altinda kokleri yiyor ise gubre ne ise yarar.

Eski 27-07-2008, 22:56   #202
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yakamozsimsek Mesajı Göster
Peki o zaman çimlerin sorununu dahi bilmeden mali nasil oneriyorsunuz. Biz buna uçmak deriz.
Sayın yakamozsimsek bu görüşünüze katılmıyorum. Emine hanımın söylediği genel toprak ve bitki bilgisi ve sanırım daha önce bu ürün üzerinde edindiği tecrübeler.

Eski 27-07-2008, 23:01   #203
Ağaç Dostu

Alıntı:
Kok olmayan **** hastaligin bulasmis oldugu hersene ayni sorunlarin yasandigi çimlere oneriliyor. Eger bir zararli toprak altinda kokleri yiyor ise gubre ne ise yarar.
Kusura bakmayın çok tarım bilgim olmamakla beraber bitkilerin savunma mekanizmaları olduğunu okumuştum bir yerde. Sağlık bitkiler dışarıdan gelen saldırılara acımsı ekşimsi birşeyler salgılayıp onları kendinden uzak tutabiliyormuş. Sanırım bitki köklerinde de buna benzer bir savunma mekanizması oluşabilir sağlıklı **** sonradan sağlıklarına kavuşan bitkilerde.

Eski 27-07-2008, 23:15   #204
Ağaç Dostu

yakamozsimsek's Avatar

Sayin doga eger genel bir tanim yapmak gerekir ise bu dogrudur ancak genel bir tanim yerine direk hastaligi belirleyip mucadele yonteminin gelistirilmesi mantiklidir . Aksi taktirde losemili bir hastaya bobrek hastasi der ve bobregini alirsak bu hasta ancak psikolojik olarak rahatlar.Biraz açmak gerekirse elimizdeki gubremidir insec lere **** zararlilarla mucadele midir **** bitkiye boy attiricimidir . Kisacasi bu sivi analiz sonucu organik sinirin altinda olan bir sivi gubredir. Bu sivi kullanim alani gubrelemedir ilaçlama degil . Diyelimki yaban mersinini bir 4 ph digerini'de 9 lu ph li topraga ekelim ne urun farki olabilir .
Edinilen tecrubelere gelince edinilen tercubelerde ya bazilari gozde kaçirilmis ya gormemezlikten gelinmis **** tamen sans eseri bir aksilik olmamistirki sanirim bu ilaci alip burayayazanlarda uygun topraga uygun bitki dikmelerinden kaynaklidir.
Emine hanim uçtugu nokta surasidir mali satarken oyle titizlikle kelimeler seçilemejtedirki zararini gorenler dahi çikipta ses çikartamaz konuma gelmistir. Sanirim limon arkadas cesaret gostermis malin cennetten inme olmadigini çunku anlatilanin aksini gordugunu soylemistir anlatilan bu sivi insanlara oyla bir anlatilmiski limon arkadas bir haftada bahçesinin cennet olacagi kannatine varmis ve bu olmayincada soka ugramistir.
Bende diyorumki mali satarken ayaklar yere bassin ve mal uygun oldugu konumlarda kullanilsin.

Eski 27-07-2008, 23:18   #205
Ağaç Dostu

Hüseyin Ovak's Avatar

Alıntı:

Sayın limon;
Anladığım kadarıyle çimlerinizde Fungusit ve insektisit kullanıyorsunuz... Fungusit,herbisit veya insektisit türü zirai ilaçlar kullanıldığında bitki siyanüre dirençli solunuma geçer ve gelişimini yavaşlatır... Eğer bu tür ilaçlar kullanmış iseniz B5A yı 10 gün sonra kullanmalısınız... Benim size önerim B5A yı kullanmaya devam edin ve zirai ilaç kullanmayı bir müddet bırakınız...Çimlerinizi de biraz daha uzun zamanda biçiniz.. İyileşme olacaktır, bunu hep birlikte göreceğiz...
Çimlerinizin arasındaki yoncaların gelişimi güzel ama çimleriniz gelişmiyor ise çimlerinizde bir hastalık var gibi görünüyor( tohumlardan kaynaklanabilir)..Siz hele bir fotoğrafları gönderin beraberce inceleyelim, o zaman daha sağlıklı karar verebiliriz...
B5A bitkinin gelişiminin normal ve sağlıklı bir biçimde olmasını sağlar... B5A bir hormon değildir; bu yüzden mucizevi değil, sağlıklı normal gelişimler beklentimiz olmalıdır...Çimlerinize bir çözüm bulacağımızı umuyor, saygılar sunuyorum....

Emekli64 beğendi.
Eski 27-07-2008, 23:21   #206
Ağaç Dostu

yakamozsimsek's Avatar

Bakin iste budur tesekkurler sayin ovak . Iste bir ticaret adaminin yapmasi gereken.

Emekli64 beğendi.
Eski 27-07-2008, 23:42   #207
Ağaç Dostu

kuzen38's Avatar

Giriş Tarihi: 30-10-2007
Bir bilgi ekleyeyim bu konuya: Benim balkonda sıvı olarak fısfısla gübre verdigim bitkilerimde herhangi bir börtü böcek oluşmadı.

kuzen38 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-07-2008, 00:16   #208
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Doğal Doğa Mesajı Göster
Benim anladığım emine hanım burada zararlıları etkisiz hale getirir diye birşey yazmamış. Bu ürün bitki köklerini ve gövdesini sağlıklı bir yapıya kavuştur, sağlıklı ve güçlü bir bitki de hastalıklara ve zararlılara karşı daha çok direnç göstererek hayatını idame ettirir demek istemiş.
Demek ki, anlamak istenilince anlanılabilir. Çok doğru anlamışsınız.

Eski 28-07-2008, 08:24   #209
Ağaç Dostu

Hüseyin Ovak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kuzen38 Mesajı Göster
Hüseyin bey ben oda sıcaklıgında tuttum gönderdiginiz gübreyi. Kesinlikle bozulmusmudur yani bana hic öyle gelmiyor da. Aynen ilk aldıgım gün gibi duruyor.
Sayın kuzen38;
Gübrenin miadı dolmadan kolay kolay bozulmuyor ancak; yine de uygun şartlarda saklamak gerekiyor...Saygılar..

Eski 28-07-2008, 08:59   #210
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Alıntı:
Bakin iste budur tesekkurler sayin ovak . Iste bir ticaret adaminin yapmasi gereken.

Sayın Yakamozsimsek;

Sizin iyi niyetinizden şüphem yok ama sanırım anlatmak istediklerinizi yazarken yanlış kelimeler kullanıyorsunuz.

Bir süredir konuyu takip ediyorum, biraz saldırgan davranıyorsunuz.

Ben de bu ayın onundan beri B5A kullanıyorum, kesin bir şey söylemek için biraz daha beklemek gerektiğini düşünüyorum, üçüncü uygulamadan sonraki durum bence iyi bir fikir verebilir.

Emine Hanım ve Hüseyin Ovak Bey, hiçbir zaman bu sıvı böcelerede etkilidir demediler, ancak bitkilerin bağışıklık sistemlerinin güçleneceğini, hastalıklara karşı daha dirençli hale gelebileceğini söylediler.

Ben her yıl bahçeme sığır gübresi alıyordum, bu gübrenin yanması gerekiyor, ve bahçenin ortasında kötü bir manzara oluşuyor, kokusuda cabası, ayrıca ucuzda değil.

Uygulama pratikliği ve saklama kolaylığı açısından daha zahmetsiz olan B5A, eğer sığır gübresinin yerini tutacaksa elbette tercih ederim, hatta daha pahalı olsa bile.

Çok yakında bu konu ile ilgili gelişmeleri tarafsız bir şekilde sizinle paylaşacağım.

Sevgiyle kalın...

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:20.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024