agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni140Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-01-2012, 18:58   #1501
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2009
Anlaşılan yine paylaşmaya değil, kazanmaya çalışıyoruz.

Kolay gelsin. Bir birimize saygı duymak zorunda değiliz. Ancak metod olarak ince espri ve atışmalar yerine kalın hakaretleri tercih etmemiz, bizi diplomalı eğitimsizler yapmıyor mu?

Zamanımız bol ne de olsa.

Bana bakmayın. Benim zamanım gerçekten bol bu ara. İş yerimde birimim değişti ve yeni birimime atanmadım. O yüzden canım sıkılıyor. Biraz Fukuoka okuyorum, biraz da agaçlar.net.

Selametle kalın.

mrduran beğendi.

Düzenleyen Yakup : 05-01-2012 saat 18:59 Neden: düzeltme
Yakup Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-01-2012, 19:40   #1502
Ağaç Dostu

Zeytinlibahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi whoiam313 Mesajı Göster
Bu arada seviyem konusunda laf edeceginize, kendi seviyene bak!! Daha nickimi bile dogru yazmaktan aciz iken Yaşadıgım yer İngiltere yazmışsın ama yazdıklarımı okuyacabilecek seviyen bile yokken nasıl cevap verebilesin. Degilmi? Çakma ingilizceyle olmuyor bu işler tabi...bloody fat loser bir ingilizle evlenirsen ya da irtica ederek kalırsan oralarda ögrenemezsin bu dili ancak kababcı ingilizcesi bilirsin.

Neden pek de matah olmayan bir tarzda bu şekilde İngilizce yazma ihtiyacı duyuyorsunuz? Forumun dili Türkçedir. Bilimsel bir makale dışında yazılması da hiç hoş değil.

Sn Dagaseverin bir çevirmen olduğunu size hatırlatmak isterim. Size whoeverur diye yazdıysa bir bildiği vardır

Emine Akman beğendi.
Zeytinlibahçe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-01-2012, 21:40   #1503
Bilgilendirilen Üye

Giriş Tarihi: 04-08-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Zeytinlibahçe Mesajı Göster
Neden pek de matah olmayan bir tarzda bu şekilde İngilizce yazma ihtiyacı duyuyorsunuz? Forumun dili Türkçedir. Bilimsel bir makale dışında yazılması da hiç hoş değil.
Sn Dagaseverin bir çevirmen olduğunu size hatırlatmak isterim. Size whoeverur diye yazdıysa bir bildiği vardır
Sn zeytinli bahçe
ilk sorunuzun cevabı: Anlatımıma ironi katmak. Nasılmı? Benim nickimden yola çıkarak kendince tanımadıgı birisini küçük görmeye kalkmasını, ingilizcesini sorgulayacak şekilde yazarak aslında kendi seviyesini kendine göstermek.

İkinci cevap ise: O bu ingilizce konusunda otarite degil hatta vasatında altında.Yani onun bildigini sandıgınız şey saçmasapan önemsenmeyen kişi manasından (göya'' her kimsen'' yazmak istemiş) öte gitmez. Madem umrunda olmayan biri neden cevap yetiştiriyorsun? Yoksa yarana mı basıldı? derler adama. Emin olun çat pat konuşa bile aksanının bozuklugundan zor anlaşılır bunların konuştukları. Nereden mi biliyorum? Bunlardan çok gördüm İngilterede. Ögrenci, irticacı ya da turist olarak giderler oraya, En dandig ve pis işlerde çalışırlar orada, sonra burada asilzade takılırlar.Yemezler... Ceplerim dolu bunlardan. Peşmergenin konuştugu aksanlı Türkçe kadardır bu modellerin ingilizcesi ve kişilikleri.
Son olarak:
Sorun; Malum şahsın başkalarının düşüncelerine karşıt bile olsa, tahammül edememesi konuyu kişisel özgürlük ve düşünce beyanı olarak degerlendirecegine meseleyi sahsi duruma çevirip örtülü igneleyici hakaret cümleleri (kendince aşşagılamaya çalışmak) kurarak şahsımı forum nezdindeki üyeler önünde yargılamaya çalışmasından başka birşey degildir.
Bu şekilde konuyu amacıncan saptıracak, dışardan bakanlar bir üyenin yeni ürünler hakkındaki düşünceleri yerine şahsi çekişme mesajları görecek ve malum sahıs amacına ulaşacak...ama bütün hikayeler mutlu sonla bitmez birileri çıkar bildiklerini söyler diger bir başkasıda bunları okur fikrini ( bu tip viruslü-igneli mesajlarla dudurulmaya çalışsa bile) apaçık beyan eder.
Saçmasapan oldugunu düşündügümüz ürünleri eleştirme hakkımız yokmu?

Düzenleyen whoiam313 : 05-01-2012 saat 22:10 Neden: imla kuralları
whoiam313 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-01-2012, 09:04   #1504
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Yaaaa, yine mi başladık arkadaşlar?

" Saçmasapan oldugunu düşündügümüz ürünleri eleştirme hakkımız yokmu?"

Yok olur mu, tabii ki var. Ama bunu tartışırken mutlaka hakaretamiz konuşmalar, yazışmalar mı yapmamız gerekiyor?

Arkadaşlar, bu tartışmaları bizlere yakışır şekilde, düzgün ve doğru bir Türkçeyle yapmamız gerekiyor. Bu başlığı sitemize üye binlerce kişi okuyabilir. Onlara doğru bilgi vermemiz gerekiyorsa bunu da en güzel şekilde yazmamız gerekir.

Bu uslupda yazılan mesajlar bırakın onların bilgilenmelerini sağlamayı, asablarını da bozuyor.
Eğer yazışmalar bu minvalde devam edecekse lütfen yönetime söyleyelim, konuya müdahil olmak isteyenler özel bölümde devam etsinler.

pria ve Emine Akman beğendi.
Güler Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-01-2012, 11:26   #1505
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Saçmasapan oldugunu düşündügümüz ürünleri eleştirme hakkımız yokmu?
Tabii ki var...

Alıntı:
ben bir çiftçiyim.b5a ile yazışmaları takib ettim.buna benzer diger ürünleride inceledim.az daha kullanmaya karar vermiştimki birtakım küçük sebeblerden dolayı tarafsız diye nicki olan kişinin forumdan uzaklaştırıldıgını gördüm.adamın ufak tefek sayılacak yanlışları ve hataları olabilir ama karı zararından çok çok fazla oldu.ama atılması forumun tarafsız oldugu yönündeki düşüncelerimi zedeledi.içimde burada ticari firmalardan kar payı alan birileri kollanıyormış imajı dogdu.adam birçok dogruları paylaştı bence.
Böyle bir giriş yaptınız...

Devam ediyorsunuz...

Alıntı:
Dünkü sefil çinliler bugün memleketleri gelişsin diye, icad üzerine icad, buluş üzerine buluş derdinde. Bizimkiler ellerine geçirmiş oldugu birkaç çakma hormon ya da benzeri ithal pisliklerin içerisine birazda kendileri sıradan absürd şeyler katıp buluş diye ortalıga çıkıp kendi milletini kazıklamaya çalışıyor. Yaptıklarını ortaya döken biriside çıktımı dört bir yandan üzerine çullanıp onu güvenilmez, adi ilan edip afaroz ettiriyorlar. (örnek: şu tarafsız nick li kimse,tanımam ama dogruydu bence nedenmi? O konuşunca hepsi kurudu kaldı.Adam işin kurdu gibiydi sanki )
Bu konunun 43, 44, 45, 46 sayfalarında tarafsız kullanıcı adlı üyenin yazıları duruyor. Benim ne kadar ve neden konuya katıldığım da oradaki yazışmalardan belli...

Okumuyor musunuz, okudunuzu anlamıyor musunuz?

Emine Akman beğendi.
malina Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-01-2012, 11:35   #1506
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Yakup Mesajı Göster
Özür dilerim.

Ben bir yanlış anlaşılma yüzünden bir forum sitesinden atılmıştım. Sonra iptal etmişlerdi bu atılmışlık durumumu. Geri döndüğümde baktım, ki atılmamın bahanesi olan bazı yazılar silinmiş.

Yukarıdaki mesajı yazarken, sehven ve şaşırarak, o forumda silinen yazışmaları düşüncemde buraya aktardım herhalde.

Tekrar özür dilerim. Bu forumda her hangi bir mesajın silinip silinmediğine dair bir bilgim yok.
Rica ederim, özürünüz kabul edilmiştir.

Biz de gerekiyorsa üye atarız ama çok özel bir durum yoksa yazıları silinmez.

mrduran beğendi.
Eski 06-01-2012, 18:11   #1507
Bilgilendirilen Üye

Giriş Tarihi: 04-08-2011
Hakaret etmedigini iddia edip, bir dünya hakaret kelimesi yazmış mesajına, oysa ben onu muhatab bile almadan zeytinlibahçenin sorularını cevaplamıştım. Demek tahsil gerçekten sadece cehaleti alıyor...Bu konu ve malum şahıs ile ilgili olarak yazılacak çok şey ve cevap hakkım olmasınsa ragmen, bu kısırdöngülü konuyu kendi nezdimde kapatıyorum.Çünkü
SUSKUNLUĞUM ASALETİMDENDİR
HER LAFA VERECEK CEVABIM VAR
AMA BİR LAFA BAKARIM LAF MI DİYE
BİR DE SÖYLEYENE BAKARIM ADAM MI DİYE....
it is over.....

whoiam313 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-01-2012, 18:25   #1508
Ağaç Dostu

Dogasever's Avatar

Giriş Tarihi: 05-04-2007
Sn Malina,
Bu sayfada konuyla ilgili olmayan mesajların silinmesini rica ediyorum. Özellikle benim ve "ADAM" olmadığımı iddia eden "ne olduğu belirsiz" şahsın.

Teşekkürler.

Emine Akman beğendi.
Dogasever Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 07-01-2012, 16:30   #1509
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Dogasever Mesajı Göster
Sn Malina,
Bu sayfada konuyla ilgili olmayan mesajların silinmesini rica ediyorum. Özellikle benim ve "ADAM" olmadığımı iddia eden "ne olduğu belirsiz" şahsın.

Teşekkürler.
Silersem, geldiğinden bu yana gereksiz tartışmadan öte yazışmayan üyeyi neden engellediğimi nasıl anlatacağım, yaptığımı nasıl savunacağım?

Mesajları okunmalı, belki örnek olarak işe yarar...

Biz de arkadaşla özel olarak görüşmeyi deneyelim...

Eski 26-01-2012, 03:10   #1510
/

Giriş Tarihi: 01-01-2009
Allah aşkına millet birbirine girmiş ver yansın yapıyor.her ne kadar yeni gibi görünsemde formunuzda konuya herkesten daha yakınım.Çünkü B5A yı yapan kişi Bekir Sıtkı ARI nın ta başından beri en yakın dostuyum ve ona ben söyledim bedeli her ne olursa olsun oradan kopman ve ayrılman gerek diye.

B5a ya gelince B5A çok güzel bir gübre idi.başlangıçta.tamamen orjinal hammaddeler kullanıldığında.Takiben maliyet hesapları ve kişilerin istekleri göz önüne alınarak formüllerde ilk oynamalar yapılmaya başlandı.Sayın Hüseyin Ovak bey efendiler Bandırma da kaç tarlaya tazminat ödediniz?neden millete şeker ve sirke kullandırdınız?Bir açıklarmısınız?Artık gerçekleri Allah aşkına saklamayın.Elinizden kaparlar diye gaziantağ e neden apar topar Bekir Sıtkı ARI yı götürdünüz?Neden korumak adına kimseyle görüşmesine izin vermediniz?

Sayın Ümit BİLGİÇ in' her çok güzel de meyveyi biraz iritebilimiyiz?'talebi üzerine formül oynanmaya devam edildi mi?edildi.O yıl demre de kapya biberler tamamen bitti mi?Bitti.Kaç sefer olumsuz sonuçlarda Sayın Bekir Sıtkı ARI ya özel formül yaptırdınız?Sizin Bölcek köyünde aldığınız arazinin ilk ürünlerinde sadece B5A mı kullandınız;yoksa size toprak ham toprak diye başka bir şeyler verilmedi mi? Ben söyliyeyim;tablet verildi.O tablette giberellick asitti.Onun üzerine daha farklı maddeler de uygulandı.Sonra o bahçe de ayçiçeklerinin altında fotoğraf çektirip B5A yaptı.Yok arkadaşım yok öyle yağma.Benim Bekir Sıtkı ARI ile dostluğum sizin şirketiniz kurulmadan önce de vardı.

Kurbanlık kuzularını nasıl kurtarıp kurbanda satıldığını da biliyorum ben;Selahattin Hocanın H5A adını verdiği hayvan yemi katkısını da biliyorum.Hatta Sayın Selahattin Hoca motosiklet kazası geçirdiğinde aşırı antibiyotik kullanmasından dolayı mide rahatsızlığı başlaması üzerine Sayın Bekir Sıtkı ARI nın senin kurbanlıklarında kullandığı çalışmasını içtiğini ve de iyileştiğini de biliyorum.
İnsanlara daha fazla senaryo çizmeyin.Arkadaşlar Bu şirket kurulmadan önce Ben Sayın Bekir Sıtkı Arı ya formülü kesinlikle vermemesini söyledim.Ortaklarından biri ısrarla şirket kurulmadan önce formül istemeye başladı.Formül verilmedi;biz oturup 15 günde proforma bir formül oluşturduk o verildi.Bekir Sıtkı Arı olayın ve yapımın içerisinde olduğu için gübreye her türlü müdahele şansı olduğu içinde sorun çıkmıyordu.Taa ki Gaziantep e gidildi;maliyet hesapları yapılarak ve kişilerin özel isteklerine göre her hafta formül üzerinde defaatle Bekir Sıtkı Arı nın uyarılarına rağmen oynandı.Urfa da ziraat mühendisi Sayın Şeref Esin nin uygulamalarını araştırın.

Analizlere ve önemli yerlere neden başka ürün millete neden başka ürün gönderiliyordu?Neden her parti malın şekli ,kokusu ,kıvamı değişiyordu?Hep maliyet hesapları değil mi?

İşin aslı şu çoğu olaylardan aslında Hüseyin Ovak ve Selahattin Hocanın da haberi yok.Biz sürekli fikir alış verişi yaparız ve bazı konularda da birbirimizden habersiz hareket etmeyiz.Yine böyle bir konuşmamızda;ki o zaman daha şirket yok.Bekir Sıtkı Arı o meşhur aktar dükkanını bile açmamıştı.Kamyon şoförlüğü yapıyordu.Afyona süt ürünleri taşıyordu.Hayvan yemi katkısı o zaman çıkmış ve denediği bir üründü.Hayvanların sütünün arttırılması ve kaliteli süt elde edilmesi için yapılan bir çalışmaydı.O zaman Bekir Sıtkı Arı nın gübre aklında dahi yoktu.

Biz biraz geleceği gördük gibi ve sürekli Bekir Sıtkı Arı yı kollamaya başladık.Gübre sektörüne girmesine de yardımcı olduk.Gübrelerini de mümkün olduğunca kola şişelerinde çevremize götürdük.Orta da 8-10 tane ürün vardı.6 tanesi gübre 4 tanesi hayvan yemi katkısı.Sayın Hüseyin Ovak Şenol Coca ya sattırdığın hayvan yemi katkılarının neden hangi hayvanlarda kullanılacağı soruluyordu?Ya siz çaya çorbaya hepsi aynıdır muamelesi yapıyordunuz.İşte o zaman biz hem gübrenin hem diğer ürünlerin aynı renkle renlendirilmesi ve aynı kokuyla maskelenmesi kararı aldık.Zannettiniz ki bunlar aynı.Sayın Selahattin hoca baktı arpa unu ve melastan dolayı tatları aynı, kokuları aynı,formülü de aldık edasıyla aklınız sıra B5A yı da hayvan yemi katkısını da yaptığınızı sandınız.

Biz zaman içerisinde o firma ortaklarının ve isim saymayacağım bazılarının dört tane kitap okumasıyla kendilerini filozof ilan edeceklerini ve Bekir Sıtkı Arı ya zaman içerisinde ihtiyaçlarının olmayacağını düşüneceklerini tahmin ettiğimizden dolayı hiç bir şekilde hiç bir kimseyle hiç bir şey paylaştırmadık.
Sayın Bekir Sıtkı Arı Kütahya ya tatile geldiğinde;sayın Hüseyin Ovak ın ev aldığı ve tebrik etmek için geldiği gün gündüzün de;Sayın Hüseyin Ovak ve Mehmet Çelik beyi ofisine uğradığında Bekİr Sıtkı Arı yeni çalışmalarının olduğunu söylediğinde;Hüseyin Ovak yeni ürünü beraber çıkartırız,bizim çok emeğimiz geçti,hem biz aşina olduk.'dediği gün Bekir Sıtkı Arı ben yeni ürünümü aşinalarla da çıkartmayacağım.Tek başıma çıkartacağım dedi mi demedi mi?

Olayları çarpıtan ve bu kadar insanı yanıltan beyefendiler;çıkın da bir kere olsun doğruları konuşun.Bu kadar insanın hakkının hukukunun altında kalmayın.Sayın Hüseyin Ovak bey bu arada 3 kg FN alıp uygulama yaptığınızı ve sonuçlarını da yazın.Bu uygulamaları da biliyoruz.Şenol Cocanın bu uygulamaları maskelediğini de.

Gelelim Bekir Sıtkı Arı ya.da bu konuyu artık kapatalım.Uzamasının anlamı yok.Ortaklıktan ayrıldığında bir kuruşsuz Antalya ya yerleşti.Bir buçuk sene çok çalıştı ,çok zor günler geçirdi;ama başardı.Yeni ürününü geliştirdi.İsmi de küçük kızının isminin baş harfleri FN 7.facebook ta sayfaları var.Hayvanlar üzerinde ki araştırmaları halen devam ediyor.Şu anda 18 aylık erkek büyük baş hayvanı 490 kg ma ulaştırdı.İsteyenler de gidip ziyaret edebilir.O hayvanlar üzerinde ki çalışmalarını da bir zamanlar destan tv nin sahiplerinde Muammer Yılmaz ile Kenan Yılmaz beylere de sorabilirsiniz.Tavuklar üzerinde yaptığı çalışmaları da isterseniz açıklayın.

Gelelim Neden Selahattin Hoca desteğini çekti?Olayların erken farkına Vardı.

Arkadaşlar çok özür diliyorum .Bir güneş doğdu:Maliyet hesapları ve çıkar hesapları yüzünden yok oldu.Para harcandıkça biter ilim harcandıkça çoğalır.Biz sayın Bekir Sıtkı Arı yı bilgiye muhtaç olan,bilgiye muhtaç olan biri olarak tanıdık.Öyle de bildik.Halen de öyle.
Bir kuruşsuz yola çıktı,yine başardı.Önemli olan bunu yapabilmek.Her kes hakkında atıp tuttu.Bir zamanlar ekmeğini yediği insanlar bile hakaret etti;çıkıp da şuraya bir gr.laf konuşmadı.Asıl azman bal kokmaz.

İnanın ben bu kadar sabredebildim.En son patladım.Her hangi birinizi kırdıysam çok özür dilerim.Kırılanlar da gerçekler acıdır.İnsanoğlu kendine yaptığı kötülüğü kimseye yapmaz.

casperia beğendi.
mehmetdemirel Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-01-2012, 21:54   #1511
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2009
Galeri: 26
!...
Şekerli sirke karışımını banada kullandırdılar

Emine Akman beğendi.
KAPTANzst Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 27-01-2012, 10:12   #1512
/

Giriş Tarihi: 01-01-2009
Nedenini sordunuz mu?Sirke ve şeker kullanmanın amacı ne diye sordunuz mu?Oysa burada Bekir Sıtkı Arı hakkında isteyerek veya istemeyerek,bilerek veya hiç bir bilgi olmadan sürekli bir şeyler yazılıp çizildi.

Hep haksız olan Bekir Sıtkı Arı olarak gösterildi.Düşünün bir kere her türlü imkansızlıklar içerisinde 7 yıl üzerinde çalıştığınız bir ürünü,her türlü cefasını çektiğiniz ve şirket haline getirdiğiniz bir kuruluşu bir kuruş almadan bırakıp gitmek kolay mı?

Gelelim Bekir Sıtkı Arı neden görüştürülmüyordu?ilk mazeretleri formül korunması.oysa formül korunmasına en çok riayet eden Bekir Sıtkı Arı idi.Olumsuz sonuçların olduğu yerlerde,formülün değiştirildiğini söylemesini istemediklerindendi.Çünkü Bekir Sıtkı Arı yalan söylemeyi beceremez.Söylemeye çalışsa bile mutlaka ve mutlaka bir yerlerde dolaşır açık verir.Formüle müdahele edileceğinde de asla direnmedi.Sadece uyardı;sonuçları bu olur.Ve bu olduğu zaman da sorumluluk kabul etmem.Birisi bana ulaşıp sorduğunda dabu sebepten bu oldu derim derdi.Bunu Selahattin Yılmaz da biliyor Hüseyin Ovak da biliyor;ve bu arkadaşlar Bekir Sıtkı Arı yı telefonla ve ya şahsen gördüklerinde bu problemlerin kaynağını en ince ayrıntısına kadar açıklatıyorlardı.Bu güne kadar da doğruların görünmemesi için suçlu gösterip kendi günahlarını Bekir Sıtkı Arı nın üzerinde temizliyorlardı.

Selahattin Yılmaz hoca ya Bekir Sıtkı Arı 'abi gel benimle çalış diye teklif etti.Hüseyin Ovak a da aynı teklifi etti.Hatta numune gönderdi.Selahatti Yılmaz H5A nın olmasını istedi ve diğer şirkete borcu olduğu için onlarla olmak zorunda olduğunu söyledi.on bin lira.Bekir Sıtkı Arı ödemesiz on bin liralık Hayvan yemi katkısı göndereyim.sat öde.dedi mi demedi mi?bunu açıklasın lütfen.

Arkadaşlar sadece problem güdemediği koyunu kurttan önce biz parçalayalım anlayışından ibaret.Sandılar ki Bekir Sıtkı Arı nın parası olmayınca bu işi beceremez.İşte becerdi,4500 noktadan fazla alanda çalışmalar yaptı,bir tane bile olumsuz sonucu yok.Açın facebookta ARI TARIM VE TARIMSAL ÜRÜNLER-FN 7 PLÖRO PLANT POTİON-Arı Tarim sayfalarını baştan sona inceleyin.Bu incelemenizde şunu göreceksiniz;madem Bekir Sıtkı Arı üründe problem oluşturuyordu,şimdi neden bu problemler olmuyor?Bekir Sıtkı Arının ürün üzerinde oluşturduğu idda edilen problemler halen neden B5a da ve dico da devam ediyor?kullananlar sizlersiniz Allah aşkına resimleri de yayınlayanlar sizlersiniz.Sorunları yaşayanlarda sizleriniz.Açıklama acaba ..... litre suya bir kapak fazla mı geldi.Bu açıklama Selahattin Yılmaz ın yaptığı bir itiraf değil mi?Yani arkadaşlar biz formül falan vermedik verdirmedik.

Şirket kurulurken Bekir Sıtkı Arının hissesi %40 idi.Tam vermeye hazırlandığımız esnada,hissesi %34 de düşürüldü ve imza yetkisi bir kişiye verildi,ve Bekir Sıtkı Arı nın ticarete karışmaması istendi.Bu nokta da biz ramaktan döndük ve formülü asla vermeme kararı aldık.Daha verilen bir sürü vaadler oldu hiç biri tutulmadı.Anladık ki akıntıya kürek çekiliyor,ne kadar şirkette ortak olunsa da bize bir artısının olmayacağını anladık ve bedeli her ne olursa olsun ayrılmasını sağladık.

O hisseler üzerinde Bekir Sıtkı Arı ve bizim aramızda akit vardı.Bizde üç kişiyiz,Bekir Sıtkı Arı ya ait hisseler %10-%10-%20 şeklindeydi.İstirham ediyorum biraz sizlerde kullandığınız ve gördüklerinizi gerçekten objektif bir şekilde yazmanız.Forum sayfalarındda ilk zamanlar belgeye kim bakar,önemli olan sonuçlar deniliyordu,şimdi belgelere bakın.Biz bu ticari hırsı gördük ve tedbirimizi aldık.Hatta daha önce biz Bekir Sıtkı Arı nın Hollanda da yahudi bir şirkete gitmesini istedik.ama kendi gitmedi.Halen de gitmek istemiyor.Olaylar bunlar arkadaşlar;umarım artık bize ve Bekir Sıtkı Arı ya sizlerde hak verirsiniz.

Sayın Selahattin Yılmaz Hocam da şunu bilsin;bizim hayvanlar üzerindeki çalışmalarımız devam ediyor.Kokuları ve rengi aynı diye her ürün aynı olduğunu sanmanız aslında bizim çok işimize geldi.

Arkadaşlar çok özür diliyorum ve saygılar sunuyorum.Hoşçakalaın

casperia beğendi.
mehmetdemirel Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 27-01-2012, 11:16   #1513
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Faso fiso hayat' tan nağmeler imiş her şey, başlarına sayın kelimesi eklenmiş üstelik.
Yumulan gözler, proforma fatura örneğine çevrilmiş bilimsel araştırmalar. Çalınan zaman, emek....

Ama hala eklenen sayın kelimesi...

Emine Akman beğendi.
mrduran Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-03-2012, 10:14   #1514
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Fırtına bitti

Emine Akman beğendi.
Eski 04-10-2012, 22:07   #1515
Yeni Üye

dalbil's Avatar

Giriş Tarihi: 05-05-2006
Bu başlık benimde ilgilendiğim purine ile ilgili diye ilgimi çekti. Akşam 18:00 da oturdum başına ve şu an saat 22:48 yoruldum ama bitti.

aslında bir word sayfası açtım ve kim ne demiş sonra demiş diye çetele tuttum. Amacım tutarlılık bulmaktı. Sonra baktım ki, olay iyice karmakarışık.

İddialar açık ve net
Karşı tez ise iyi de senin bakteri bize girerse biz hadım mı olacağız niteliğinde.

Aslında insanlar hele hele bunun ticaretini yapanlar bence bitkileri zerre kadar sevmiyorlar diyesim geldi.

Diğer kişisel konuları atlayarak,
Derdimi anlatmam gerekirse;

Söz edilen ürün tarım bakanlığından ve organik sertifikalı iken ve bu konu hakkında bunca agaclar.net gibi büyük bir sitede tartışma varken, acaba bu yazışmaları agaclar.net den resmi bir yetkili istedi mi? İstemedi ise kendin çal kendin oyna gibi bir durum; nerede kaldı iletişimin 21.yüzyılda gücü. Demek ki kimse bizi sarmaşıklamıyor mu demeliyiz acaba...

Tarım bakanlığımız acaba yönetmelikleri delmek için "Olum salakmısın ne gerek var BGD'ye hem süre hem zarar; al bi gübre ruhsatı salla gitsin dedi mi; ve sonuna kadar inandığım symboitc soil mikrorganiscm konusunu sırf kısadan para kazanayım teknopark' dayım nasılsa bir proje daha yaparım kendimi maaşa bağlarım diyenler mi üretti.

Doğru ürün doğru insanlar elinde olmaz ise, işin içine neler girer neler bence.

Ben ciddi bir duyuru yapmak istiyorum.

İYTE Kampüsünde istenilen ürün gammı ile istenilen yerde gerek lab gerekse saha denemelerini ücretsiz yapacağım.

Benimle iletişim kurmak isteyenler Mine hanımla (ki bu sitede sadece onu tanıyorum) irtibat kurabilirler.

Bir husus daha var ki söylemeden edemeyeceğim.
Site yöneticisi olmak üyelerin ticari kaygılarını hissetmek üzerinedir. Ve iyi bir site yöneticisi, reklamları konuşma özgürlüğünden ayırt edebilmelidir.
Tabikii reklamlardan para kazanmıyorsa.
Saygılarımla

dalbil Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-10-2012, 09:07   #1516
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
B5A
Dico
H5A
FN7

? Kafam karıştı

Yağmur Tarım..FN7 Sıvı Organik Gübre..Orbitolojik Tarım

B5A en son FN7 mi oldu...?

denizakvaryumu Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-10-2012, 13:15   #1517
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dalbil Mesajı Göster
Bu başlık benimde ilgilendiğim purine ile ilgili diye ilgimi çekti. Akşam 18:00 da oturdum başına ve şu an saat 22:48 yoruldum ama bitti.

aslında bir word sayfası açtım ve kim ne demiş sonra demiş diye çetele tuttum. Amacım tutarlılık bulmaktı. Sonra baktım ki, olay iyice karmakarışık.

İddialar açık ve net
Karşı tez ise iyi de senin bakteri bize girerse biz hadım mı olacağız niteliğinde.

Aslında insanlar hele hele bunun ticaretini yapanlar bence bitkileri zerre kadar sevmiyorlar diyesim geldi.

Diğer kişisel konuları atlayarak,
Derdimi anlatmam gerekirse;

Söz edilen ürün tarım bakanlığından ve organik sertifikalı iken ve bu konu hakkında bunca agaclar.net gibi büyük bir sitede tartışma varken, acaba bu yazışmaları agaclar.net den resmi bir yetkili istedi mi? İstemedi ise kendin çal kendin oyna gibi bir durum; nerede kaldı iletişimin 21.yüzyılda gücü. Demek ki kimse bizi sarmaşıklamıyor mu demeliyiz acaba...

Tarım bakanlığımız acaba yönetmelikleri delmek için "Olum salakmısın ne gerek var BGD'ye hem süre hem zarar; al bi gübre ruhsatı salla gitsin dedi mi; ve sonuna kadar inandığım symboitc soil mikrorganiscm konusunu sırf kısadan para kazanayım teknopark' dayım nasılsa bir proje daha yaparım kendimi maaşa bağlarım diyenler mi üretti.

Doğru ürün doğru insanlar elinde olmaz ise, işin içine neler girer neler bence.

Ben ciddi bir duyuru yapmak istiyorum.

İYTE Kampüsünde istenilen ürün gammı ile istenilen yerde gerek lab gerekse saha denemelerini ücretsiz yapacağım.

Benimle iletişim kurmak isteyenler Mine hanımla (ki bu sitede sadece onu tanıyorum) irtibat kurabilirler.

Site yöneticisi olmak üyelerin ticari kaygılarını hissetmek üzerinedir. Ve iyi bir site yöneticisi, reklamları konuşma özgürlüğünden ayırt edebilmelidir.
Saygılarımla

Alıntı:
Banner reklamlar dışında reklamdan para kazanmak demek istiyorsunuz herhalde... Bu durumda "iyi bir site yöneticisi, reklamları konuşma özgürlüğünden ayırt edebilmelidir. Tabii ki reklamlardan para kazanmıyorsa." cümlenizin dayanaklarını alıntı yaparak gösterir misiniz?

Eski 16-10-2012, 14:31   #1518
Ağaçsever

lalolu's Avatar

Giriş Tarihi: 04-09-2012
Question gardenya acelya yardim

acelya ve gardenyamin saksisini degiştirdim.
üstune de bi B5a verdim.
acelya cicekteidii cicekleri dökmedi ama yapraklar soldu,kurudu gibi dökuyor.
gardenya 4 tane var bende.2 tanesi toprak degişmeden B5A aldilar onlara bişey olmadi.2 tanesi hem toprak hem B5A.yapraklar uctan siyahladilar.
çok moralim bozuldu .
hepsini cam fanus altina aldim.
daha fazla zarar olurmu.
nasil kurtara bilirim.
lutfen bir fikir verin

lalolu Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 19-10-2012, 19:06   #1519
Yeni Üye

dalbil's Avatar

Giriş Tarihi: 05-05-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Banner reklamlar dışında reklamdan para kazanmak demek istiyorsunuz herhalde... Bu durumda "iyi bir site yöneticisi, reklamları konuşma özgürlüğünden ayırt edebilmelidir. Tabii ki reklamlardan para kazanmıyorsa." cümlenizin dayanaklarını alıntı yaparak gösterir misiniz?
Öncelikle geç yanıtım için özür dilerim.

Kastınızda dayandığınız temel kastım değildir. Şöyleki, eğer amacınız para kazanmak ise ve bu siteyi para kazanmak için kurdu iseniz, para kazanmak için yazılan ve aralara sıkıştırışılan reklamları algılamanız olası değildir. Zira ekranınızın başına geçtiğinizde bu site ilgilenmek amacınız, doğaldır ki zihninizi gelir elde etmek konusundaki konulara fokuslandıracaktır. Bu tıpkı şu gibidir. Siz bir hamama girdiğinizde amacınız yıkanmak ise diğer objelere başka göz ile bakmazsınız, velev ki çok irite bir durum yoksa.

Bu arada b5a yı ben denedim. Valla ne yalan söyleyim, denediğim 7 günlük dönemde berbat izmit körfezi lağım kokusundan başka bir bir etki göremedim, göremedik.

Hala denemeye de devam ediyorum. Son çare kalan miktarı saf olarak kökten tespih ağaçlarıma vereceğim. Bakalım ne olacak.

Saygılarımla

dalbil Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 20-10-2012, 12:11   #1520
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dalbil Mesajı Göster
eğer amacınız para kazanmak ise ve bu siteyi para kazanmak için kurdu iseniz, para kazanmak için yazılan ve aralara sıkıştırışılan reklamları algılamanız olası değildir.
Yanlış bir mantık değil mi?

Diyelim, burayı para kazanmak için kurdum, bu durum önüne gelenin para kazanmak için burayı kullanmasına izin vereceğim anlamına mı geliyor?

Tam tersi kullandırmam çünkü gözüm tamamen paraya odaklanmıştır. Para kazanmak için yazılan ve aralara sıkıştırışılan reklamları hem de ne biçim algılarım ve burayı kullanmaları için onlardan da para isterim.

Bence olayı tekrar düşünüp başka bir toparlama yolu deneyin...

Emine Akman beğendi.
Eski 28-11-2013, 10:32   #1521
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-11-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Hüseyin Ovak Mesajı Göster
B5a 0.5 Lt, 1 Lt, 5 Lt, 10 Lt, 20 Lt ve 30 Litrelik ambalajlarda satılmaktadır.

1 Lt fiatı : 55 YTL

Hesap No almak isteyenlere özel mesajla bildirilir...
Hüseyin Bey 0.5 lt b5a almak istiyorum adreste ödemeli gönderebilirmisiniz.

ayhan atalay Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 24-12-2013, 23:41   #1522
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-11-2013
gerçekten baştan sona bazen sıkılarak bazen de büyük bir merak için de okuduğum sayfaların sonucun da beklemediğim bir finalle karşılaştım. Teşekkürler.

HAVASUTOPRAK54 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 01-02-2014, 20:42   #1523
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-08-2013
final tam memleketimize yakışı rolmuş burdan film senaryosu bile çıkar.

ecumen Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-02-2014, 08:03   #1524
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
Galeri: 15
Arkadaşlar burada olan final agaclar.net teki finaldir, ticari bir ürünün kendilerine özel sorunlarının buraya buraya birileri tarafından taşınmış olması inanılmaz ahlaksızca, olayın benim açımdan durumu ise forumda tartışmaların benim varlığımla devam ediyor olmasıydı, zira yeni ürün veya ürünler açıklandığında tartışmayı büyütecek şekilde burada belli birileri tartışma konusu haline getirdi bende sadece tartışmalara son vermek adına formda ürüne desteğimi çektiğimi belirtmiştim ve yazmıyordum, bu nedenle bir çok üründe açıklanmadı dolayısıyla tartışılır da olmadı.

Ürün finali olmadı olmayacakta, ürünün aslı için güzel gelişmeler oluyor ancak ortaklıkları dağıldığından ortaya çıkan sorunlarla uğraşıyorlar zaten burada olan tartışmalarda ayrılan ortağın yarattığı ve bir şekilde buraya taşıdığı arızalardan başkası da değil di, sorunlu süreci henüz atlatamadı firma, şu an 24 saatte zirai mücadele kalıntısını sıfırlayan bir ürün geliştirdiler bilimsel metotlarla ilerlemeye devam ediyorlar.

Bu bilgiyi agaclar.net ahalisinin bilgisi olsun diye paylaşıyorum tartışmalara katılmayacağımı zaten belirtmiştim madem bu kadar sitede tartışıldı insanların bunu bilmeye hakkı var diye düşünüyorum. Özel soruları olanda lütfen buradan cevap verilecek soru sormasın mail atsın bildiğimi paylaşırım ancak bu bilgilendirme dışında buraya yazı yazmayacağım.

Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 24-02-2014, 10:23   #1525
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-12-2009
merhaba,
Growth products -Bloomtastic ve Scalex - Max-star urunlerını kullanan var mı acaba..
Organık sıvı gubre olduklarından bu bölumde sormak ıstedım..
tesekkurler

mnm beğendi.
MDEMIR Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-03-2014, 22:25   #1526
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-03-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Selahattin Yılmaz Mesajı Göster
Arkadaşlar burada olan final agaclar.net teki finaldir, ticari bir ürünün kendilerine özel sorunlarının buraya buraya birileri tarafından taşınmış olması inanılmaz ahlaksızca, olayın benim açımdan durumu ise forumda tartışmaların benim varlığımla devam ediyor olmasıydı, zira yeni ürün veya ürünler açıklandığında tartışmayı büyütecek şekilde burada belli birileri tartışma konusu haline getirdi bende sadece tartışmalara son vermek adına formda ürüne desteğimi çektiğimi belirtmiştim ve yazmıyordum, bu nedenle bir çok üründe açıklanmadı dolayısıyla tartışılır da olmadı.

Ürün finali olmadı olmayacakta, ürünün aslı için güzel gelişmeler oluyor ancak ortaklıkları dağıldığından ortaya çıkan sorunlarla uğraşıyorlar zaten burada olan tartışmalarda ayrılan ortağın yarattığı ve bir şekilde buraya taşıdığı arızalardan başkası da değil di, sorunlu süreci henüz atlatamadı firma, şu an 24 saatte zirai mücadele kalıntısını sıfırlayan bir ürün geliştirdiler bilimsel metotlarla ilerlemeye devam ediyorlar.

Bu bilgiyi agaclar.net ahalisinin bilgisi olsun diye paylaşıyorum tartışmalara katılmayacağımı zaten belirtmiştim madem bu kadar sitede tartışıldı insanların bunu bilmeye hakkı var diye düşünüyorum. Özel soruları olanda lütfen buradan cevap verilecek soru sormasın mail atsın bildiğimi paylaşırım ancak bu bilgilendirme dışında buraya yazı yazmayacağım.
10 liraya ambalajı etiketi dahil ürünü mal et 50-60 liraya ürünü kakala, 5kg 4 lt ürünü 200 liraya kakala yok böyle bir kar, aç gözlülük yaptılar maximus için konuşuyorum ve hatta maximustan ayrılan max-mus içinde ve bekir sıtkı arıyı egale ettiler şimdi tek başlarına boş ürünlerle uğraşıyorlar geliştiremedikleri için 3-5 kuruş kandırabildikleri kişilerden bayilerden söğüşlüyorlar,bi dahada uğrayamıyorlar sattıları kişilere düzenbazlar
şimdi kendisi fn7 diye bir ürün çıkardı bu üründe kullandığı bakteriler pahalı bu yüzden maliyetli bir ürün ama eski ürünün en az 10 katı güçte bir ürün...

mnm beğendi.
untouchable Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-03-2014, 22:39   #1527
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-03-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MDEMIR Mesajı Göster
merhaba,
Growth products -Bloomtastic ve Scalex - Max-star urunlerını kullanan var mı acaba..
Organık sıvı gubre olduklarından bu bölumde sormak ıstedım..
tesekkurler
growth'ın essential plus'ı çok kaliteli ve etkili bir üründür diğerlerini bilmiyorum ama bu pahalı ürünleri nerde kullanacaksın ki , gereksiz ürünler,parasal karşılığını alamayacağın ürünler daha doğrusu

untouchable Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 27-03-2014, 17:03   #1528
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Uzun zamandır bu konuya bakmadım.
EMA ile son seneyi geçirdim.
Kararım; kokuyu alacaksam çiflik gübresini suda bekletip su ile karıştırıp sulama suyuyla bitkilere vermek.
Bundan organiği ve garantilisi yok. Koku istenmiyorsa dozu iyi ayarlanmalı.
Senede bir defada bütün bitkilerimin ağaçlarımın kök bölgesine hümas vererek sonuca gidiyorum.

pria ve Emine Akman beğendi.
Eski 12-05-2014, 12:54   #1529
Ağaç Dostu

Arkadaşlar elinde bu untouchable mühendisinin yere göğe sığdıramadığı fn7 sinden olan var mı bana orjinal ambalajıyla göndersin bu hafta sonu maksimus tedarik ettim, elimde de b5a ve diCO bulunduğundan dördünü karşılaştırmalı deneyeceğim hangisi ak hangisi kara görelim. Sonuçlarıda burada resimlerle yayınlayacağım (agaclar.net üyesi olarak yazıyorum).

KAPTANzst ve Safranlı beğendi.

Düzenleyen Selahattin Yılmaz : 26-05-2014 saat 08:44
Eski 28-05-2014, 22:11   #1530
Ağaç Dostu

Yukarıdaki mesajımdan sonra facebook üzerinden fn7 yetkilisinden nezaket mesajları aldım. Sözde onun olduğu ortamlarda özellikle de burada karşısına çıkıyormuşum (mesajı kayıt altında) agaclar.net üyesi olarak doğru yoldayım diye düşünüyorum kimse burayı babasının hayrına kullanmasın şu an için benimde babamın malı olan bir ürün yok kimseye göbek bağım da yok, şahsın güya "ZAMANIN DA KAPISIN DA KEMİK BEKLEDİĞİM GÜNLER" hatırına yukarıdaki teklifim hala geçerli ortalık yerde atıp tutması değil ürünlerine güvenen herkes gelsin karşılaştıralım.

Düzenleyen Selahattin Yılmaz : 10-06-2014 saat 07:45
Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:29.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024