agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > SIK SORULAN SORULAR / FORUM KULLANMA KILAVUZU
(https)

Beğeni Düzeni69Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 13-06-2012, 22:59   #151
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-03-2008
Galeri: 47
Sayın Lodi,
Saksı harcını çiçeklerlenme bittikten sonra değiştirmenizi, hasarlanmış yaprağını da kendi atana kadar beklemenizi öneririm.

nrkrkmz Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 21-06-2012, 09:40   #152
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-06-2012
Herkese hayırlı günler. Bende 1,5 hafta önce bauhuose dan aldığım bonsaimin resmini eklemek istiyorum. Dallarını budadıktan sonra resim çektim. Şu anda yeni az derin plastik yuvarlak saksıya aldım. Sizce ne yapmalıyım lütfen bana yardım edermisiniz. Bu şekil kalmalımı yoksa bana önereceğiniz bişey varmı. Güncel resimleri daha sonra ekleyeceğim. Saygılar..

Düzenleyen housseyin : 21-06-2012 saat 09:41 Neden: resim çıkmadı
housseyin Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 17-07-2013, 14:07   #153
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-07-2013
arkadaşlar benim çimen alanımda böyle bir sorun var yardımcı olabilirseniz sevinirim neden böyle oldu ya da nasıl kurtarabiliriz şimdiden yardımlarınız için teşekkürler
1

2

3

4

Düzenleyen prokyonox : 17-07-2013 saat 14:09 Neden: DİĞER RESİMLER
prokyonox Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-07-2013, 12:33   #154
Yeni Üye

arkadaşlar bana yardımcı olacak yokmu?

Eski 18-07-2013, 12:36   #155
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi prokyonox Mesajı Göster
arkadaşlar bana yardımcı olacak yokmu?
Sayın prokyonox, mesajınızdaki fotoğraflar bende açılmıyor. Fotoğrafları Forumdan yüklemediniz galiba.

Güler Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-07-2013, 16:45   #156
Yeni Üye

sayın güler resimleri tekrar yüklemeye çalıştım olmuştur inşallah. teşekkürler

Eski 18-07-2013, 16:46   #157
Yeni Üye

Eski 18-07-2013, 17:31   #158
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sayın prokyonox, fotoğraflar gözükmüyor.
Arkadaşlar sizler fotoğrafları açabiliyor musunuz?

Güler Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-07-2013, 17:46   #159
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Ben de fotoğrafları açamıyorum.

Kiraz Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-09-2013, 12:02   #160
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-09-2013
Tohumdan kaktüs ve sukulent üretme günlüğü

Merhabalar,
Kaktüslere olan ilgim çok çok uzun yıllara dayanmakla birlikte çiçekçi veya yapı - marketlerde gördükçe "Aman ne sevimli, bir tane alayım" şeklinde yüzeysel gelişmiştir. Sukulentlerle tanışmam ise, akvaryum bitkisi araştırırken meydana geldi. Sağolsunlar, bana sattıkları etli bitkilerin neden akvaryumda "çürüdüklerini" araştırırken öğrenmiş oldum. Nitekim 5-6 yıldır bir kaç sedum beslemekten ötesine geçmemişti.

Bu aileye olan asıl "takıntım" ise, bir yurtdışı gezisinde görüp tabiri caizse büyülendiğim bir E. Tirucalli ile oldu. Yaklaşık 2 metre boyda, ağaç formu verilmiş, bir nevi E. Tirucalli bonzai'si ile kendimi yerli yabancı sitelerde kaktüs - sukulent araştırırken buldum - ki bu dönem de günümüzden 1 sene kadar öncesine tekabül etmekte.

Geçtiğimiz bu süre zarfında aradığım kalem ağacını ise bir türlü bulamadım. Bu sebeplerle Ebay üzerinden tohum getirtmeye karar verdim. (Şimdilerde ise, hangi siteye baksam satışta... )

Posta ile gelen tohumların tamamlanması yaklaşık 2 ay alarak, ağustos ayında tamamlandı. Zira farkında olmadan !! bir çok çeşidi de Afrika, İtalya ve U.S.A.'dan isteyip(eskilerin deyimi ile gözlerim dönmüş olsa gerek) almıştım. Ekimi 28 ağustos günü gözsüz tek bir çimlendirme viyolüne yaptım. Bugüne kadar bir kısmı çimlendi, bir kısmı dikenlerini bile çıkardı; bir kısmını ise bekliyorum henüz...

Buraya 1-2 haftada bir fotoğraf ekleyip, durum bildirerek; hem gelişme hikayelerini, kendime ve okuyanlara yol göstermesi açısından paylaşmak; hem de fikir ve tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum.

Gelelim hikayemize......

Muda ve cupid beğendi.
Gözlük Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-09-2013, 12:36   #161
Ağaçsever

Tohumlar, özellikleri ve 1. hafta durum:

Öncelikle hangi tohumları aldığımla başlamak gerek zannederim; işte listemiz..

Gethyllis villosa - Amaryllidaceae - 10 seeds
Titanopsis primosii - jewel plant - 15 seeds
Euphorbia tuberculata - Euphorbia - 10 seeds
Euphorbia tirucalli - pencil plant - 5 seeds
Pelargonium carnosum caudex cactus plant~Caudiciform Not Dioscorea
Gibbaeum mix Seeds~rare Succulent living stone~Lithops mixture seeds
Titanopsis Primosii succulent cactus seeds~living Stones~Not Lithops
Frailea Mix rarest and exotic cactus seeds~Not Agave
Lapidaria Margaretae Eendoorn,big pink form~succulent Lithops seeds
Golden barrel cactus seeds mix~Echinocactus~Golden ball
Euphorbia Mix succulent cactus seeds
Gymnocalycium saglione cactus Seeds~Red Spine cactus seeds
African Spiral Aloe Seeds - Aloe Polyphylla
Pachypodium Saundersii - African Succulent - 5 Seeds
Dioscorea Elephantipes - 5 Seeds - Elephants Foot
Conophytum Calculus - 10 Seeds - South African Succ's
Tylecodon Reticulatus - 10 Seeds - South African Succ's

Ekim günü : 28 Ağustos 2013. Ekimi yaptığım viyol'e dağılımları ise şu şekilde:

Viyolün alt kısmında delik yok, nemi çabuk kaybetmek istemedim. Bu sebeple dikimden hemen önce, suladığım hali ile muhafaza ediyorum, her sabah fısfıslayarak toprağının kurumamasını sağlıyorum. Viyoldeki toprak, hazır kaktüs toprağı, hindistancevizi lifleri ( torfu değil, orkidelerim için kullanıyorum, meyvenin üzerindeki liflerin inceltilmiş hali) ve en altta ağaç kabukları. Bu toprağın üzerindeki ise beyaz renkli 0 numara ince silis kum.
Viyolün üzerinde iki adet havalandırma penceresi var. Soğuk günlerde kapalı, sıcak günlerde daha açık tutmak kaydı ile nem ve sıcaklık ( eh artık ne kadar olabilirse ) ayarlamasını yapmaya çalışıyorum. Viyol ; doğu- batı istikametinde uzanan, genelde sıcak olan -camlı kapalı balkonda bulunuyor. Burada ne kadar duracağı bitkilerin vereceği tepki ile sizlerin yorumlarına bağlı olarak değişecek diye düşünüyorum.

Günümüze gelene kadar fotoğrafladığım 3 aşama var; onları paylaşayım sizlerle:
Dikimden 1 hafta sonra: 06.09.2013'teki halleri

Önce bir genel görüntü:
Viyolümüz;

Echinocactus mix + Cactus & succulent mix. Aralığının durumu. Tohumların karışım olması, hangi türün çimlendiğini söylemeyi olanaksızlaştırıyor fakat, bunların ikincil yaprakları çıktığında kesinleştirme şansımız olabilir diye düşünüyorum.

Astrophytum + Frailea aralığı; uyanışlar var...

Pelargonium Carnossum Coudex : Tek bir tohum çimlenmiş.. Tohumları geldiğinde çok ilginç formdalardı. Kuyruklarının spiral hali, yere düşerken ' füze gibi ' saplanmaları gerektiğini düşündürdüğü için, dik bir şekilde toprağa hafifçe saplamıştım.Ancak zaman içerisinde çimlenme olmayınca, bir kaç tanesini yatay çevirdiğimi söylemeliyim...

Düzenleyen Gözlük : 22-09-2013 saat 13:28
Eski 22-09-2013, 12:47   #162
Ağaçsever

1. haftanın devamı:

Fil ayakları:

Orta kısım: Echinocactus, Echinofossul, Gymnocalcium ile biraz da Titanopsis:

Pachypodium, aloe polyphylla: ( yapraklı olan yanıltmasın, evde her yeri saran yoncamızın tohumlarından birisiydi, alındı sonrasında)

Ve içimi rahatlatan Euphorbia Mix kısmına bakış:

Düzenleyen Gözlük : 22-09-2013 saat 12:54 Neden: eksik fotoğraf.
Eski 22-09-2013, 13:34   #163
Ağaçsever

İkinci hafta:

İlk haftanın ardından yaşanan gelişmeler.. :Oldukça sıcak ve güneşli bir hafta oldu Ankara'da. Sıcaklık (tohumların bulunduğu kapalı balkonda ) öğlen 30, gece 15 dereceler arasında gidip geldi. Tohumlar memnun gibiler ama, fotoğraflardan da görebileceğiniz üzere ciddi bir yosun oluşumumuz var. Bekliyordum ama, bu derece hızlı olacağını tahmin etmemiştim..

Fotoğraflar 14 Eylül 2013 tarihinde çekildiler...

Öncelikle bir genel görüntü; yosun durumunu görebiliyorsunuz. Fil ayağı, Aloe polyphyla , p.saundersii, T. Reticulatus sırasında hiç bir hayat belirtisi yok ne yazık ki.. Keşke karıştırsaymışım bunları aralara, sürekli o sıraya bakmaktan kurtulmuş olurdum...

Titanopsis primosii ve Argyroderma bölümü:

Echinocactus mix. , cactus&succulent mix bölümü:

Bir diğer fotoğraf....

Yüz akımız, çimlenen yegane Lithops:

Çok yoğun ve hızlı bir büyüme kaydeden Euphorbia mix kısmı:

Eski 22-09-2013, 14:18   #164
Ağaçsever

3. hafta...

3. haftamız: Fotoğrafları dün ve bugün çektim.
Gymnocalcyum Saglione, gözle görülebilir bir hale geldi sonunda...

Echinofossul Cactus; dikenleri çıktı ...

Echinocactus mix: Dikenleri çıktı bu bölümdeki yavru kaktüslerin de.. En çok büyüyenlerin tek bir tür olduğunu düşünüyordum ama, diken renklerine bakarak 2 ayrı varyete gibiler. Fotoğrafla büyütünce görebildim ben de; diğer türlü henüz görmek çok zor..

Euphorbia mix bölümü: Buradakilerden en önde gördüğünüzün yaprakları tohumdan çıkamadı bir türlü. Kendi atsın istediğim için bekledim ama geç kalmışım, kurumuş bu sırada. Umarım asıl yapraklarını çıkartır, bu yüzden ölmez diye umut ediyorum.

Cactus&succulent mx bölümünden; farklı türlerin birlikteliği bariz belli olmaya başladı:

Titanopsis primosii:

Ankara'da havalar şimdilik iyi, viyol de kapalı camlı balkonda , camın hemen önünde bulunuyor. Havaların soğumaya başlaması ile birlikte viyolü, kaktüslerimin bulunduğu rafa alayım diye düşünüyorum. Hem güneşe nazır, hem de duvara yakın olduğundan daha sıcak olabilirler böylece..
Gelişmelerle görüşmek üzere....

Eski 23-09-2013, 08:46   #165
Ağaçsever

Tohumdan yetiştirme işini aslında ilk defa yapmıyorum; aşağıdaki fotoğraf, işyerimde bulunan mart 2013 tarihinde ekerek büyüttüğüm bebek kaktüslerden elimde kalanlar. Ben tatildeyken bir kısmı fazla sulanmak sureti ile çürümüşler... Bu tohumlar, vilmorin marka 'kaktüs çiçeği' adı altında satılan tohumlardandı. İçerik bilgisi ambalajda yazmıyordu; ben de bulmaya çabalamadım şimdiye kadar.....

Eski 12-10-2013, 23:01   #166
Ağaçsever

Merhabalar,
Şehirdışı - yurtdışı görevler sebebi ile yazmayı aksattım biraz ama, havaların da serinlemesi ile birlikte gelişimler yavaşladı. Diğer illeri takip edemedim ama, Ankara'da gece 5 derecelere kadar düştü sıcaklık. Bayram arifesinde biraz daha iyi gidiyor gibi; umarım bu şekilde devam eder; zira ilk defa açacak kaktüslerimin çiçeklerini görmek istiyorum. Hava ani soğumaz ve herşey yolunda giderse elbette...

Bebek kaktüslerin durumu ise iyi. En büyük atılım P. C. Caudex 'ten geldi. Tek bir tohum çimlenmişti; üstelik diker dikmez; 5-6 adet kadar çimlenen tohumumuz oldu geçen 2 haftada. Çimlenmelerin çoğu havaların soğuması ile mini sera'yı içeri almamdan sonra gerçekleşti. Balkon kapalı olduğu için balkon ve ev içi sıcaklık 3-4 derece ancak fark ediyor; fakat ben mini sera'yı altına yalıtıcı olmadan kalorifer peteğinin üzerini örten mermer'in üstüne oturtunca; caudex'ler toprağın ısınması ile çimlendiler. Kaloriferin yanması için çok erken diye düşünüp hata yapmam; P.C. Caudex'lere yaradı diğer bir deyişle.
Kazık kök oluşturacakları ve ortamdaki toprak yüksekliği yetmeyeceği için 2 tanesini Euphorbialarla birlikte yerlerinden farklı saksılara aldım, fakat yine bir sera'nın içindeler. Diğerleri ekildikleri sera'dalar. İlk çimleneni ise malesef kaybettim; bilemediğim bir sebeple sarardı ve ......

Burada da yeni seralarından genel görüntü:
( sol taraftaki iki saksı, euphorbia mix bölümünün taşınmış hali. Üst sağdaki P.C.Caudex. Alt sağdaki ise kedi nanesi - catnip tohumları . 4 tane kedim var; fotoğraflarda muhtelif yerlerde kedi nanesi ve kedi çimi görürseniz; şaşırmayın

Echinocactus mix bölümü:

Titanopsis Primosii:

Oldukça şişmanlayan Argyroderma'lar....

Eski 12-10-2013, 23:04   #167
Ağaçsever

Genel bir bakışla Echinofossul Cactus, Cactus&succulent mix, Astrophytum + Frailea ...

Burada da balkondaki kaktüs bölümüne genel bakış.. İleride büyüyerek burada yerlerini alacaklar inşallah..

Eski 03-11-2013, 14:15   #168
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 19-10-2011
merabalar inanın çok imrendim bende bu yıl tohumdan deneme yapmak istiyorum umarım siz gibi başarılı olurum

Gözlük beğendi.
paophi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 23-11-2013, 14:56   #169
Ağaçsever

Havalar soğumaya başladığından beri , gelişmeler oldukça yavaşladı. Sadece euphorbia Mix kısmı - yeni saksılarına adapte olup büyümeye devam etmekteler... Ne derece doğrudur bilemiyorum ama, içimden bir ses; bunların E. Milii olduğunu söylüyor..

Eski 27-11-2013, 07:25   #170
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Gözlük Mesajı Göster
Havalar soğumaya başladığından beri , gelişmeler oldukça yavaşladı. Sadece euphorbia Mix kısmı - yeni saksılarına adapte olup büyümeye devam etmekteler... Ne derece doğrudur bilemiyorum ama, içimden bir ses; bunların E. Milii olduğunu söylüyor..

Tohumdan kaktüs büyütmek güzel bir şey. Ancak sulama ve yer sorunu nedeni ile deneyemedim. Tebrik ederim. Benim dikkatimi çeken tohumdan büyüttüğünüz E. Milli olmayabilir mi. Bende euphorbia trigona var. Yaprak yapısı ve gövde görüntüsü biraz ona benzettim. Anlamak çok basit. Eğer yapraklarından birini kopardığınız zaman süte benzer beyaz bir sıvı çıkıyor ise euphorbia trigona olması gerekiyor.

meh12 ve yeşilkolik beğendi.
Muda Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 30-11-2013, 22:52   #171
Ağaçsever

Sayın Muda,
Trigona nın red versiyonu bende de var. Siz söyleyince inceledim tekrar; fakat trigona'daki yaprak altı dikenler bunlarda yok. Yalancı yaprakları geçtiği için , çıkması lazımdı, eğer olsaydı diye düşündüm. Aslında milii olduğu fikrine sadece yaprağın şekli sebebi ile kapıldığımı söylemeliyim; odunsu gövde oluşmadı henüz, elimde milii de yok, sadece fotoğraf üzerinden fikir yürüttüm açıkçası..
Sormayı unutmuşum , ekliyorum: E. Milii de kopan yerden süt çıkıyor mu?

Düzenleyen Gözlük : 30-11-2013 saat 22:54 Neden: Ekleme
Eski 01-12-2013, 00:11   #172
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Sayın Muda,
Trigona nın red versiyonu bende de var. Siz söyleyince inceledim tekrar; fakat trigona'daki yaprak altı dikenler bunlarda yok. Yalancı yaprakları geçtiği için , çıkması lazımdı, eğer olsaydı diye düşündüm. Aslında milii olduğu fikrine sadece yaprağın şekli sebebi ile kapıldığımı söylemeliyim; odunsu gövde oluşmadı henüz, elimde milii de yok, sadece fotoğraf üzerinden fikir yürüttüm açıkçası..
Sormayı unutmuşum , ekliyorum: E. Milii de kopan yerden süt çıkıyor mu?
Sayın gözlük;
Bende euphorbia trigonanın red versiyonunun boyu yaklaşık 1.80 cm kadar oldu. Sadece yeşil olanını bir çiçekçiden iki çelik alıp köklendirmiştim. Bende kalanda yanlardan sizdeki tohumdan çıkanlar gibi dallar çıktı. Görünüşü aynı onlara benziyor. Yanlış hatırlamıyorsam şu an için diken gözükmüyor. Ben yarın unutmaz isem özellikle bakacağım. En fazla lise yıllarımda E. milli vardı. Aradan geçen yaklaşık otuz yıldan beridir nedense olmadı. O nedenle ondan da mı süt çıkıyordu tam olarak hatırlayamadım. Çok istediğim gibi bir performansları olmamıştı. Bitkiler büyüdükten bir süre sonra gövdeleri odunsu hallerine geliyordu. Biraz araştırma yapınca Taner beyin E. milli ile ilgili aşağıdaki yazısına ulaştım. E. milli de de süt çıkıyormuş. Artık cinslerini öğrenmek için biraz daha beklemek durumunda kalacaksınız. Euphorbia trigonada rüzgardan dikenler birbirlerini yaralamaları durumunda dikenlerin deldiği yerlerden bile süt çıkıyordu.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Taner Angay Mesajı Göster
EUPHORBIA ile uğraşanların dikkatine:
Bütün Euphorbialar'ın sütü çok zehirlidir ve kanserojendir. Fakat korkmaya gerek yok, birkaç noktaya dikkat edilirse bir tehlike yok.
Süt elinize bulaşmşsa hemen yıkayın, mümkünse deterjanla. Yıkadıktan sonra bile ellerinizi gözünüze sürmeyin. Euphorbia kestiğiniz bıçağı elinizle değil, bir fırça ile yıkayın.
Euphorbia çeliklerini köklendirmek için: Önce keskin bir bıçakla mümkünse çeliğin gövdeye bağlandığı yerden kesin, önceden hazırladığınız bir tas suya kesilen yeri daldırın, süt akmayıncaya kadar. Kağıt havlu veya peçete ile kurulayıp gölge ama aydınlık bir yere koyun, yaranın büyüklüğüne göre 3-5 gün orada beklesin, sonra kuru kaktüs toprağına dikin ve yine aydınlık ama gölge bir yerde sulamadan bekletin. Sulamaya başladıktan bir müddet sonra tepede büyüme belirtileri görülünce güneşli bir yere koyabilirsiniz. Yalnız köksüz bitkilere asla fazla su vermeyin, çürütür.
Haydi iş başına!!

Muda Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 01-12-2013, 17:16   #173
Yeni Üye

MANIC's Avatar

Giriş Tarihi: 28-02-2013
Alıntı:

hay maşaallah harika

MANIC Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-12-2013, 23:10   #174
Ağaçsever

Sayın Muda,
Sizin de söylediğiniz gibi; Euphorbia mix kısmından çıktılar; bugün kontrol ettim; beyaz sütte çıkıyor; eh Euphorbia oldukları kesin; milii veya trigona olmaları durumu sürpriz o halde.

Sayın MANIC,
Daha iyileri sizin olur inşallah, teşekkür ederim..

YeniBON ve Muda beğendi.
Eski 01-01-2014, 13:04   #175
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-12-2013
merhaba arkadaşlar bir kaç gün önce bana hediye diyebileceğim bir bitki geldi fakat ne ismini nede nasıl bakılacağını biliyorum acaba bu çiçek hakkında bilgi sahibi olan var mı ?

nasıl sulanır nerde bakılır vs...

bemce Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-02-2014, 15:59   #176
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-02-2014
2000 metrekare seramda bende böyle bir sistem kurmak istiyorum maliyet ne kadar olur..
şu anda iceberg marul var..

arykanda07 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 04-03-2014, 07:11   #177
Ağaç Dostu

Seabert74's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Merhaba sayın gözlük,
Tohumlarınızın gelişimini merak ediyorum. Paylaşır mısınız??

hilalll ve YeniBON beğendi.
Seabert74 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-04-2014, 23:16   #178
Ağaç Dostu

yalper's Avatar

Giriş Tarihi: 07-12-2013
paylaşımlar neden bıçak gibi kesildi acaba, keşke hafta hafta fotoğraflar gelmeye devam etseymiş

yalper Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 29-05-2014, 12:08   #179
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kani DURSUN Mesajı Göster
Arkadaşlar sürekli çalıştığım iskarpelalarım dağınık haldeydiler onlar için bir kutu yaptım.
Ahşap olarak sipo kullandım.Zımpara yaptıktan sonra zeytinyağı ile ovuşturdum.Kuruduktan sonra gomalakla 2-3 defa sürdüm.Defalarca ovuşturarak doğal,gözü yormayan parlaklığı yakalamaya çalıştım.
Yorumlarınıza sunuyorum.

agaclar.net Forum Kuralları

Alıntı:
Fotoğrafları foruma yükleyin

Forumdaki yazıları destekleyen fotoğraflar, mutlaka foruma yüklenmelidir. (70 k sınırı var) Dışarıdan verilen bağlantılarla gösterilen fotoğraflar, zaman içinde sorun yaratabilir. Bağlantılar bozulması nedeniyle fotoğraflar görünmez ve bu nedenle yazı anlamsızlaşırsa, yazının tümü silinebilir. Üzerinde yazı yazan fotoğraflar, animasyon özelliği olan gifler mesaj alanına eklenmemelidir.

Fotoğraf küçültme için bilgiler:
Web üzerinden fotoğraf küçültme
Ayrıca farklı programlar için bilgi:
http://www.agaclar.net/forum/fotograf/

malina Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 04-12-2014, 11:59   #180
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-07-2014
2 gündür bu yöntemle de bir hareket göremedim... Pis koku hafiften başladı... Bir fark, -komik gelebilir ama- süzgülü plastik veya cam kap bulamayıp, aşağıdaki çelikten buharda pişirici içinde denedim. Acaba metal dokunmuş olabilir mi?

Lathspell Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:09.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024