agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Çiftlik Hayvanları > Kanatlılar
(https)

Beğeni Düzeni2337Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-11-2010, 10:53   #1201
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 30-09-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi METEAKDOGANLAR Mesajı Göster
ARKADAŞLAR YENİDEN SELAMLAR,
Bir sorum olacak yine. Kümesimde 3,4,7, aylık ve 1 yılı geçmiş tavuklar var. Hastalanmamaları için Hipraviar-s ilacı aldım, toz halinde. Yarın sularına katayım diyorum. Sularına katarsam 3 aylık küçük tavuklara bir şey olur mu, komşum 'ilaç yetişkin tavuklar için, 3 aylıkları ya öldürürse' diyerekten içime kurt düşürdü. Bu ilacın kullanımı 3 aylık yavru tavuk için zararlı mıdır?
Fazla koymazsan bisey olmaz ilacın üc aylıgı bes aylıgı olmaz hastalıktan korunmak için sonucta onun içinde az koyarsın bisey olmaz.Benim 4 aylıklarda bir hapsırma gibi bir ses var ama hasta gibide deyiller gayet yemlerini yiyorlar sularını içiyorlar ama bir ikitanesinde hapsirma gibi o ses var.Ama hasta gibi deyiller yani bilmiyorum ben gayet hareketli ve iştihalılar.

Badee Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-11-2010, 13:48   #1202
Ağaçsever

MeteAkdoganlar's Avatar

Giriş Tarihi: 09-10-2010
saol bade bu sabah bol su karıştırarak verdim,3-4 aylıklar da içti bişey olmadı inşallah seninkiler de hastalanmaz, hastalık daha çok ilkbahar ve yaz aylarıda oluyo diye duydum ama yine de ilaç içirdim bugun, emeklerim boşa gitmesin diye

MeteAkdoganlar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-11-2010, 15:18   #1203
Ağaçsever

MeteAkdoganlar's Avatar

arkadaşlar yeniden selamlar,
yeni tavuğumun cinsini bilen var mı, başında küçük yelpaze gibi bir şey var. bakın fotoğrafı:
http://modernmecmua.blogspot.com/2010/11/serbet.html

Eski 10-11-2010, 14:58   #1204
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-11-2010
Arkadaşlar bende tavuk besliyorum yazın yumurlayan tavuklar birbucuk aydır yumurlamıyorlar bunun nedeni nedir acaba bilgi verirseniz çok mutlu olacağım ayrıca ben tavukalrımı mısır ile besliyorum acaba mısırdanmı oluyor ne dersiniz

fatihz01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-11-2010, 15:07   #1205
Yeni Üye

Arkadaşlar tavuğu ne ile beslemek lazım ben mısır ile besliyorum mısırın faydalımı? Yumurta alamıyorum yani yumurtlamıyorlar mısır vermeme rağmem 2 aydır yardımcı olursanız memnun olurum.

Eski 10-11-2010, 15:38   #1206
Ağaçsever

MeteAkdoganlar's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fatihz01 Mesajı Göster
Arkadaşlar tavuğu ne ile beslemek lazım ben mısır ile besliyorum mısırın faydalımı? Yumurta alamıyorum yani yumurtlamıyorlar mısır vermeme rağmem 2 aydır yardımcı olursanız memnun olurum.
evet Fatih kesinlikle mısırdan oluyor, mısır tavuğun yağlanmasına neden oluyormuş, yağlanan tavuk da yumurtlayamazmış, sana tavsiyem artık sadece buğgay at.

Eski 11-11-2010, 07:32   #1207
Yeni Üye

Mete bey sade bugday olurmu zaman zaman mısır versem yani karıştırsam faydası olurmu benim beş tavuk bir horozum var bunların yanında 7 aylık dördü tavuk ikisi horoz yine bunların yanında beş aylık sekiz tane yavru var arkadaşım bunlardan büyük olanlara buğday versem diğer küçüklere mısır versem olurmu bilginize/bilgilerinize ihtiyacım var

selamlar.

Eski 11-11-2010, 09:47   #1208
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fatihz01 Mesajı Göster
Mete bey sade bugday olurmu zaman zaman mısır versem yani karıştırsam faydası olurmu benim beş tavuk bir horozum var bunların yanında 7 aylık dördü tavuk ikisi horoz yine bunların yanında beş aylık sekiz tane yavru var arkadaşım bunlardan büyük olanlara buğday versem diğer küçüklere mısır versem olurmu bilginize/bilgilerinize ihtiyacım var

selamlar.
Simdi arkadasım yumurtlama sorunu bendede var cözemedim bir bucuk aydan fazla yumurtlamıyor tavuk sebebini bende cözemedim zaten iki yetiskin tavuk var 3 4 aylık ferik var ferikler zaten yumurtaya düsmediler aralarında horozda olan var sanırım. Neyse kısacası bendede aynı sorun var gözlemlemek ıcın erken cıkarıp ızlıyorum berkı bir sorun vardır dıye ama yok.Eğer bir hafta daha beklicem yumurtlamazsa kestircem onu.Mısır verme konusuna gelince mısırı bir avuc dısarı cıkarınca ver geri kalanı buğday verirsen dengelemis olursun.

Eski 11-11-2010, 12:27   #1209
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Badee Mesajı Göster
Simdi arkadasım yumurtlama sorunu bendede var cözemedim bir bucuk aydan fazla yumurtlamıyor tavuk sebebini bende cözemedim zaten iki yetiskin tavuk var 3 4 aylık ferik var ferikler zaten yumurtaya düsmediler aralarında horozda olan var sanırım. Neyse kısacası bendede aynı sorun var gözlemlemek ıcın erken cıkarıp ızlıyorum berkı bir sorun vardır dıye ama yok.Eğer bir hafta daha beklicem yumurtlamazsa kestircem onu.Mısır verme konusuna gelince mısırı bir avuc dısarı cıkarınca ver geri kalanı buğday verirsen dengelemis olursun.
arakadaşım teşekkü ederim.Badee kardeş mısır ne gibi etkisi var acaba yoksa bunları keselimmi?

selamlar.

Eski 11-11-2010, 13:17   #1210
Ağaçsever

MeteAkdoganlar's Avatar

Fatih, mısır da veriyorum ben ama çok nadir, benim yumurtlayan tavuklarım baya verimli, ilk başlarda pek yumurtlamıyolardı, sordum meğerse mısırı çok veriyomuşum, mısırı bi hayli azalttım, şu an gayet iyi yumurtluyorlar, hatta bir tanesi haftada 6 tane yumurtluyor, bence arada sırada mısır ver, genelde arpa ve buğday atıyorum ben. bir de sana tavsiyem yumurtlamıyorsa buğdayı biberle karıştırıp ver, o zaman daha çabuk yumurtlarlar, bunun yanında evdeki yemek artıklarından falan da verebilirsin, ne kadar çeşitli beslenirse o kadar çok yumurta veriyorlar, mısırı kestikten sonra bi gidişata bak derim.

Düzenleyen MeteAkdoganlar : 11-11-2010 saat 13:18 Neden: harf hatası
Eski 11-11-2010, 13:41   #1211
Yeni Üye

Alıntı:
Fatih, mısır da veriyorum ben ama çok nadir, benim yumurtlayan tavuklarım baya verimli, ilk başlarda pek yumurtlamıyolardı, sordum meğerse mısırı çok veriyomuşum, mısırı bi hayli azalttım, şu an gayet iyi yumurtluyorlar, hatta bir tanesi haftada 6 tane yumurtluyor, bence arada sırada mısır ver, genelde arpa ve buğday atıyorum ben. bir de sana tavsiyem yumurtlamıyorsa buğdayı biberle karıştırıp ver, o zaman daha çabuk yumurtlarlar, bunun yanında evdeki yemek artıklarından falan da verebilirsin, ne kadar çeşitli beslenirse o kadar çok yumurta veriyorlar, mısırı kestikten sonra bi gidişata bak derim.
mete kardeş ilgin için teşekkür ederim dediğin gibi yapacağım bi ara fotoğrafalarını göndereceğim ne cins oldukları üzerine tartışalım

selamlar.

Eski 12-11-2010, 09:13   #1212
Ağaçsever

MeteAkdoganlar's Avatar

evet sen fotoları yükle, ben de bakarım, ben bilemesem de mutlaka tavuğun cinsini bi bilen çıkar. görüşmek üzere.

Eski 15-11-2010, 08:27   #1213
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-11-2010
sa o tavugun aynıs ı bende war. yumatlarmaya perşembe günü başladı .ama dün yumurtladı bügün yumurtlamadı neden

tavuk_seven Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-11-2010, 14:02   #1214
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 02-11-2010
Kopeklerin kumes hayvanlarina zarar vermemesi icin ne yapabiliriz?

Sorunun yeri bu baslik midir bilemiyorum ama bu konuda cok muzdaribim. Bir kurt bir de kangal kopegimiz var. En ufak bir firsatta kazdan tavuga yemedigini birakmadilar bahcede.

Hangi irk kopekler kumes hayvanlariyla iyi gecinir?

Yoksa bu is icin en onemli sey yavru iken kopegi alistirmak mi?

Eger oyleyse ileride kopegin kanatlilara zarar vermemesi icin onu yavruyken nasil yetistirmek gerekir?

Ayni soluri kedi ( o da civciv dusmani) icin de sormak istiyorum.

Tesekkurler

alectoris Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-11-2010, 22:42   #1215
Ağaçsever

Sımdı arkadasım benımde köpegım var ama tavuklara asla zarar vermez kucukkende tavuklar yoktular ama geldıkten sonrada zarar vermedı onlara bunun sebeplerı olmalı ya ac kalıyodurlar yeterınce doymuyordurlar veya geldıklerı yerde böyle alısmıs olabılırler.Bunu ıkı sekılde asa bılırsın gundüzleri köpeklerı kaparsın veya baglarsın tavuklar gırınce salarsın veya köpeklerı yollar daha alıskın bır köpek alırsın.Normalde coğu köpek saldırmaz tavuklara sokak köpeklerı saldırır onlarda ac kaldıkları zaman yaparlar genelde kımı köpekte oyun ıcın saldırır.Kedi icin yapıcagın tek sey var onu ordan uzaklastırıp yerıne yavru bır kedı alıp tavuklarla alısarak büyümesi aynı sey köpekler ıcınde gecerlı olabılır.**** köpekler ıcın baska bır secenekte onlara ağızlık satın al gündüzlerı tavukları cıkarmadan önce tak ve bır yere baglı tut tavukları sokunca cıkarır ıbını cözersin.Ya benımde bır sorunum var tavuklarım tüyden sonra bır ayı gectı hala yumurtlamıyorlar anlasılmaz bır sekılde okadar ıyı bakıyorumkı aklım almıyor.yetiskin tavukları kestırıp yumurtaya düsmemıs ferıklerı bırakıyım dıyorum ama tavuklarım cok güzeller öyle güzellestılerkı iri yarılar horoz gıbı oldular kıyamıyorum.Yumurtasında deyılım aslında ama yumurtamayan tavukta beslemek anlamsız olur acaba horozmu alsam.

Eski 19-11-2010, 13:02   #1216
Ağaçsever

Sn Badee.

Siz sansliymissiniz. Uysal bir kopeginiz var.

Benim anlamadigim kangal dedigin yabancilara karsi agresif ama ciftlik ahalisine karsi korumaci olmasi gerekirken maalesef pratikte oyle olmadi.

Kopeklerin aclik sorunu yoktu cunku yedikleri onlerinde yemedikleri arkalarinda misali yasiyorlardi. Icgudusel olarak kumes hayvanlarini sevmiyorlardi diye dusunuyorum.

Neyse sonucta ikisini de baskalarina verdim.

Acikcasi kopeksiz de olmuyor. Cunku bu sefer cevredeki kediler ve tilkiler dadandilar bahceye. Ben de yeni kopek almaya karar verdim. Yavru olarak almak galiba daha mantikli.

O yuzden hangi irklari tavsiye edersiniz diye sormak istiyorum. Kopekten beklentim gece gunduz bekcilik yapmasi ve ciftlik hayvanlarina ve cocuklara zarar vermemesi.

Eski 19-11-2010, 18:35   #1217
Ağaç Dostu

addo's Avatar

Giriş Tarihi: 09-11-2010
köpekleri göndermekle en iyisini yapmışsın. kangalda olsa nasıl yetiştirlirse öyle davranır ve genelde bağlı olan köpekler açıldığında hareket eden ne varsa saldırır.yavruyken kedi ve köpekleri kümes hayvanlarına alıştırmak en doğrusu

addo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-11-2010, 06:14   #1218
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi alectoris Mesajı Göster
Sn Badee.

Siz sansliymissiniz. Uysal bir kopeginiz var.

Benim anlamadigim kangal dedigin yabancilara karsi agresif ama ciftlik ahalisine karsi korumaci olmasi gerekirken maalesef pratikte oyle olmadi.

Kopeklerin aclik sorunu yoktu cunku yedikleri onlerinde yemedikleri arkalarinda misali yasiyorlardi. Icgudusel olarak kumes hayvanlarini sevmiyorlardi diye dusunuyorum.

Neyse sonucta ikisini de baskalarina verdim.

Acikcasi kopeksiz de olmuyor. Cunku bu sefer cevredeki kediler ve tilkiler dadandilar bahceye. Ben de yeni kopek almaya karar verdim. Yavru olarak almak galiba daha mantikli.

O yuzden hangi irklari tavsiye edersiniz diye sormak istiyorum. Kopekten beklentim gece gunduz bekcilik yapmasi ve ciftlik hayvanlarina ve cocuklara zarar vermemesi.
Bence cok kücük alma o büyüyene kadar belliki kırsal alandasın sen onun ıcın büyüyene kadar zaman gecer öldürür tavukları tilikler felan sen arastır uysal hayvanlara sahip cıkıcak bir hayvan bul bence sonra o dururken birde ufak köpek alırsın onu yetistirirsin böylece o yaslandıgında diyeri büyümüs olur.Köpekler alıstırma ıle tavuklara saldırması önlene bılır aslında baglı tutup alısmasını sağlaman lazımdı bılemıyorum neyse artık gec bunları konusmak ama dedıgım gıbı yap bence.Bende yumurtlamayan ıkı tavugu bır hafta ıcınde kestırıcem veya satıcam yenısını alıcam feriklerim daha yumurtlamaya baslamadı onun ıcın onlar baslayana kadar öğretici olur hem.Ne olduda böyle yumurtlamıyorlar anlamadım tüydede deyıller cokta yaslı deyıller görsenız cüseli bakımlı prıl prıl tüyleri var ama yumurtlamayalı bır bucuk ay olcak.

Eski 20-11-2010, 20:37   #1219
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-03-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi alectoris Mesajı Göster
Sorunun yeri bu baslik midir bilemiyorum ama bu konuda cok muzdaribim. Bir kurt bir de kangal kopegimiz var. En ufak bir firsatta kazdan tavuga yemedigini birakmadilar bahcede.

Hangi irk kopekler kumes hayvanlariyla iyi gecinir?

Yoksa bu is icin en onemli sey yavru iken kopegi alistirmak mi?

Eger oyleyse ileride kopegin kanatlilara zarar vermemesi icin onu yavruyken nasil yetistirmek gerekir?

Ayni soluri kedi ( o da civciv dusmani) icin de sormak istiyorum.

Tesekkurler
Sayın Alectoris, avcılık kedilerin doğasında var.Civcivleri kuş zannedip avlamaya çalışıyorlar.Aynı olay bizim de başıma geldi,kediyi pusuda gördüm ve civcivleri avlamadan durumu farkedip kediyi kovaladım ve hemen tedbir aldım. Bunun için civcivler belli bir büyüklüğe gelene kadar,yani kanat tüylerinin ucunu görene dek, bir büyütme kafesi içinde büttüm.Sonra bırakınca kedi artık onlara saldıramıyor.

yarenimex Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-11-2010, 06:00   #1220
Ağaçsever

Sn. Badee, Sn. Yarenimex

cevaplariniz ve ilginiz icin tesekkurler.

Eski 23-11-2010, 21:06   #1221
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 17-07-2010
arkadaşlar bir sorum olacak hani tavuklar yumurtlayınca gıdaklarlar ya benim size bahsettiğim ferikte o sesten çıkardı diğer iki tavuğumda bu sesi duydum ama horozda duymadım sizce bu sesi sadece tavuklarmı çıkarabilir cevaplarınızı bekliyorum.şimdiden teşekkürler...

glatyotör Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-11-2010, 21:07   #1222
Ağaçsever

bir sorum daha olucak hint cinsi tavuk alsam kümesimin düzeni bozulurmu...

Düzenleyen glatyotör : 23-11-2010 saat 21:17 Neden: yanlış kelime
Eski 24-11-2010, 09:31   #1223
Ağaç Dostu

cihan_as's Avatar

Giriş Tarihi: 24-03-2006
Tavuk yumurtladığında horozla birlikte gıdaklarlar. Diğer feriğinde yumurta sevincine ortak olmuş oda yumurtlamaya hevesleniyordur.
Kümesinizin çevresinde alışık olmadıkları bir şeyler gördüklerinde hep birlikte gıdaklarlar. Bunların arasına 3, 4 ad kaz, ördek koymuş olsan erken uyarı sistemi kurmuş olursun.

Hint cinsi tavuk kümesinizin düzenini bir süre için bozabilir, kavga başlar üstünlük ele geçince kavga biter. Tavuklarından birkaç tanesi yaralanır, çok ağır darbe aldıysa, ölüme kadar gider.

cihan_as Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-11-2010, 21:23   #1224
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cihan_as Mesajı Göster
Tavuk yumurtladığında horozla birlikte gıdaklarlar. Diğer feriğinde yumurta sevincine ortak olmuş oda yumurtlamaya hevesleniyordur.
Kümesinizin çevresinde alışık olmadıkları bir şeyler gördüklerinde hep birlikte gıdaklarlar. Bunların arasına 3, 4 ad kaz, ördek koymuş olsan erken uyarı sistemi kurmuş olursun.

Hint cinsi tavuk kümesinizin düzenini bir süre için bozabilir, kavga başlar üstünlük ele geçince kavga biter. Tavuklarından birkaç tanesi yaralanır, çok ağır darbe aldıysa, ölüme kadar gider.
cevapların için teşekkkürler sayın cihan_as hint tavuklarına gelince ben hiç bir tavuğumu kaybetmeyi göze alamam onun için köy tavuğuna devam tekrar teşekkürler...

Eski 02-12-2010, 16:31   #1225
Ağaçsever

MeteAkdoganlar's Avatar

Selamlar yeniden kanatlıseverler,
Umarım iyisinizdir, tavuğum uzun süre follukta yatıyor ve etrafta gezinirken hafif kanatlarını açıp 'gurk gurk' sesi çıkarıyor, ya da bana öyle geldi Tavuğum henüz yumurta biriktirmiş değil, ama ben yumurtaları follukta bırakmayı düşünüyorum, kuluçkaya yatırmayı düşünüyorum. Şimdi kuluçkaya yatırsam, hava yakında ciddi şekilde soğumaya başlarsa civcivlerin yumurtadan çıkmasında sorun olur mu? 21 günmüş kuluçka süresi, o sırada hava epey soğumuş olacak, ama tavuğum da kuluçkaya heveslenmişken yatırayım diyorum. Ne dersiniz?

Eski 03-12-2010, 08:38   #1226
Ağaçsever

MeteAkdoganlar's Avatar

Üsttekine ilaveten bir sorum daha var,
Yumurlamaya yeni başlamış bir tavuğum var, onun cinsini çok beğeniyorum. Fakat yumurtlamaya daha 4 gün önce başladı. Sizce onun yumurtası döl tutar mı, yani gurk olacak tavuğun altına , onun yumurtasından da koysam civciv çıkar mı?

Eski 03-12-2010, 12:24   #1227
Ağaçsever

Bence denemekle kaybedecek bir seyiniz yok.

Ben olsam yumurtalari koyardim.

Eski 03-12-2010, 17:02   #1228
Ağaçsever

Alıntı:
Selamlar yeniden kanatlıseverler,
Umarım iyisinizdir, tavuğum uzun süre follukta yatıyor ve etrafta gezinirken hafif kanatlarını açıp 'gurk gurk' sesi çıkarıyor, ya da bana öyle geldi Tavuğum henüz yumurta biriktirmiş değil, ama ben yumurtaları follukta bırakmayı düşünüyorum, kuluçkaya yatırmayı düşünüyorum. Şimdi kuluçkaya yatırsam, hava yakında ciddi şekilde soğumaya başlarsa civcivlerin yumurtadan çıkmasında sorun olur mu? 21 günmüş kuluçka süresi, o sırada hava epey soğumuş olacak, ama tavuğum da kuluçkaya heveslenmişken yatırayım diyorum. Ne dersiniz?
bu konuda pek profesyonel değilim ama bana kalırsa sıcak olan bi yerde yatır çünkü soğukta dediğin gibi problem çıkabilir benim olmuştu gurk olup olmadığını anlamak için 4 veya 5 tane satın alınan yumurtalardan koy üstlerine yatarsa kaldır yumurta bul ve sıcak bi yerde tutmaya çalış benim fikrimce...

Eski 03-12-2010, 21:21   #1229
Ağaçsever

MeteAkdoganlar's Avatar

çok teşekkürler, dediklerinizi deneyip sizi de sonuçtan haberdar ederim

Eski 04-12-2010, 23:34   #1230
Ağaçsever

*** arkadaslar öncelikle sunu diyim tavugun gülük olmus evet bu mevsimde cıkarması icin yasadın yerde saman varsa korunaklı bir yere kayarsın etrafında soğuk almıcak sekilde ve samanı bolca yatırıcagın yere yayarsın yanlız altına samanı koyucagın yerın altına ıkı kat cuval serersen sıcak tutucaktır samanla iki duvarın arasındakı alana altına ıkı cuval atıp üstüne bolca saman yayıp ortasınına tavuk gömülücek sekılde yuvarlak sekile getirip icine yumurtaları koyup tavugu koyarsın oraya yakın bir yere su ve yem koyarsın tavuk acıktıkca susadıkca yattıgı yerden yemini suyunu icer tekrar yatmaya devam eder ama dikkat et cok uzak olmasın yem ve su cokta yakın olmasınki dökülme ıslanma durumu olmasın.Peki bunun faydası nedir diyeceksin orada yavruları cıkarıp büyütme imkanı ola bilir dısarıdan soyutlanmıscasına 2 aylık olana kadar orda tutarsan türlendiklerinden cıkarırsan yavruların büyür.Ayrıca sanslısında her tavuk yatmaz bu mevsimde bravo iyi yakalamısın.Kimi yatması gereken cins tavuklar zamanı mevsimi iken bile yatmazlar.Köylük bir yerde isen samanlık denilen yerede yatıra bılırsın ama dikkat et cok delik desik bir yer olmasın.Neyse benim ferikler büyüdü ama daha yeme düsmediler muhtemelen 4 aylıgı gectıler bir ay sonra yumurtlamalarını zaten 3 tane ferik var ikide yetiskin tavuk var ferik dediklerimin iki tanesini ne horoza ne tavuga benzete bılıyorum yanı her ıkısınede benzıyorlar ne ıbıklendıler horoz gibi nede tavuk gibi duruyor kafaları diyeri ise zaten tavuk belli o hint kırması.Diyer iki tavuktan biri ziraatın yumurta tavuklarından ibikli o yumurtluyor düzenlı bir gün aralıkla.Ama büyük heybetli olan tavugu görsenız süper besılı ve iri yarı bakımlı tüyerıne bakmaya kıyamazsınız ama 3 aydır birtane yumurta yok arkadaslar kestırmeyı **** satmayı düsünüyorum artık sıkmaya basladı kıyamıyordum ama yeter artık ılk defa böyle bısey göruyorum ilk geldıgı gün yumurtladı sonra bir tüye girdi gidis o gidis bırdaha yumurtalama yok ye ic yat bide kümesin ağası gibi bosuna tutmanın anlamı yok.Üzülüyorum ama carede bulamadım yumurtlamayan tavuguda bosuna tutmanın anlamı yok.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:09.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024