agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Daha İyi Bir Yaşam İçin
(https)

Anket Sonuçlarını Göster: Yerden Isıtmamı Petek mi daha verimli? (Anket)
Yerden ısıtma daha verimli. 86 79.63%
Petekle ısıtma daha verimli. 22 20.37%
Oy Verenler: 108. Bu ankete oy veremezsiniz

Beğeni Düzeni113Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-02-2013, 13:21   #31
Ağaç Dostu

prıtt's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Bahsettiğiniz boru sanırım burada açık bir şekilde görülüyor.

Saygılar

ROTEX TÜRKİYE-GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ISINMA VE SOĞUTMA SİSTEMLER - YouTube

Emre İlhan ve mrduran beğendi.
prıtt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-02-2013, 15:40   #32
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Yerden ısıtma borularında, boru içinde boru olmaz. Onu petek tesisatında yapıyorlar. Normalde borular döşendikten sonra basınç testi yapılır. Patlak vs. varsa hemen belli olur. Genelde bu borular kalitelidir ve pek bir sorun olduğu duyulmamıştır. Ancak sonradan döşemeyi matkapla delmek vs. gibi bir işlem yapılmamasına dikkat etmek gerekiyor.

prıtt beğendi.
MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-02-2013, 17:20   #33
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
O noktaya gelindiğinde tabana yerden ısıtma borularını döşetin. Mümkün oluyorsa petekli sistem içinde boru döşensin. İleride hangisi olacak kararınızı verirsiniz.

mrduran beğendi.
hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-02-2013, 10:27   #34
Ağaç Dostu

prıtt's Avatar

Peki evi alltan ısıtma olupta laminat parke veya fayansların kabarması neden olur aceba aşırı ısınmanın etkisiyle olabilirimi?

Şu anda oturduğum apartmanda neredeyse herkeste bu sorun var.

Eski 25-02-2013, 07:52   #35
Ağaçsever

suivant's Avatar

Giriş Tarihi: 06-07-2012
@prıtt; sanırım sebep laminatların sıkıştırılmış odun kırpığı vb. nem alabilecek malzeme olması sebebiyle aldığı nem ve maruz kaldığı ısı sebebiyle olabilir. Kullanılan malzeme de buna uygun olmalı. Yerden ısıtma için uygun laminant çeşitleri duymuştum ama araştıramadım.

@ahali; Aynı apartmanda bir daire yerden ısıtma, diğerleri petekli olur mu? Olursa ne olur?

suivant Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-05-2013, 08:46   #36
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-08-2012
Boruların altına konulan o izolasyon malzemesinin metrekaresi 25 tl dir. Ben 200 metrekare ev için yerden ısıtma + akümülasyon tankı + 2 kollektör + katı yakıt + selektif bakır yüzeyli güneş enerjisinden takviye amaçlı kullanılacak panel dahil 30000tl fiyat alınca vazgeçtim. Ayrıca mühendis amorti etme zamanını da 20 yıl olarak hesapladı.

prıtt beğendi.
bahçıvan55 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-05-2013, 09:32   #37
Ağaç Dostu

prıtt's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi suivant Mesajı Göster
@prıtt; sanırım sebep laminatların sıkıştırılmış odun kırpığı vb. nem alabilecek malzeme olması sebebiyle aldığı nem ve maruz kaldığı ısı sebebiyle olabilir. Kullanılan malzeme de buna uygun olmalı. Yerden ısıtma için uygun laminant çeşitleri duymuştum ama araştıramadım.

@ahali; Aynı apartmanda bir daire yerden ısıtma, diğerleri petekli olur mu? Olursa ne olur?
Sn. suivant,

Sanırım sorun sanırım aşırı ısınmadan dolayı. Çünkü sadece bir kişi değil bu durumdan şikayet eden. Sitedeki herkes bundan şikayetçi. Laminat parkede de aynı sorun var fayanstada.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahçıvan55 Mesajı Göster
Boruların altına konulan o izolasyon malzemesinin metrekaresi 25 tl dir. Ben 200 metrekare ev için yerden ısıtma + akümülasyon tankı + 2 kollektör + katı yakıt + selektif bakır yüzeyli güneş enerjisinden takviye amaçlı kullanılacak panel dahil 30000tl fiyat alınca vazgeçtim. Ayrıca mühendis amorti etme zamanını da 20 yıl olarak hesapladı.
Gerçekten maliyet müthiş çıkmış. Böyle bir maliyette hemen vazgeçerim.

Eski 11-05-2013, 14:45   #38
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-03-2010
Sayın Pritt, yerden ısıtma düşünüyorsanız maliyetler sizi caydırmasın.Çünkü değişebiliyor.Ben de mevcut evimin üstüne bir çatı katı yaptım, çatı katına yerden ısıtma, halen kullandığımız bölüme de radyator döşettim. Yaklaşık 130 metrekare her kat. Katı yakıtlı ısıtma aygıtını henüz satın almadım ama yaklaşık 4500 - 5000 TL arasında olacak gibi. Yerden ısıtma için 600 metre boru, iki adet kollektör kullandılar. Büyük mekanlarda ısıtma borularınına ayrı ayrı vana yaptılar, boru uzunluğu tek vanada 100 metreyi geçmemesi gerekiyormuş. Her birimin ısıtma kontrolunu bağımsız yapmak için ayrı ayrı vana koydular. Her odaya da birer termostat.Ayrıca her iki kata da kışın güneş enerjisinden sıcak su eldesi biraz şansa kaldığı için boiler de koydular.Tabana döşedikleri izolasyon köpükleri Alman malı diğer malzemeler yerli üretim. İşçilik dahil petek döşemesi ve yerden ısıtma 9250 ye maloldu, yerden ısıtmanın üzerini de komple fayans kaplattım. Ben şubatta işi verdim martta da yapıldı. Yani işi yaptırdığınız dönem de maliyetlere etki ediyor. Ama şunu da belirteyim yerden ısıtmayla petekli ısıtma arasında maliyet olarak önemli bir fark yok , hemen hemen aynı. İşi vermeden veya karar vermeden önce bu işleri yapan bir kaç değişik müessese ile görüşmelisiniz bence..

alimallah beğendi.
yarenimex Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-07-2013, 18:36   #39
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-07-2013
merhabalar.
bu konu benim agaclar.net ile tanışmama vesile oldu.bu ilk mesajım.
konyada müstakil tarzda 165 m2 4 katlı daire yaptırıyorum.su an kabası yapılıyor.kendimiz oturacagız,müteahhit değilim.
yerden ısıtma mevzusu o kadar karmaşık bir konu ki,bilen bilmeyen herkes yorum yapıyor.benim kafama takılan birkaç nokta var;

-konya gibi kışın soğuk bir memlekette,yerden ısıtma yaptırdıgımda,fayans yerine laminant parke yaptırdıgımda ısı iletkenliği nasıl olur? yerden ısıtma için özellikle kullanılması gereken bir kalınlık (8mm-10mm), yogunluk var mı laminantta? çamsan marka çaktırmayı düşünüyorum.çamsan parkede zamanla ısıdan ötürü kabarma gibi sorunlar yaşarmıyım?veya sorun yaşamamam için zemine ne döşetmeliyim?

-malum yerden ısıtmada tesfiye betonunun altında kaldıgı için tamirat olayı çok çok vahim,düşünmek bile ürkütücü.borularda hava gibi,dolaşımda bir sorun olma ihtimali nedir? radyotorde havayı alıyorsun yerden ısıtmada nasıl olacak bu iş?

bu arada anti yerden ısıtma tayfasının yerden ısıtma önermemelerindeki en büyük dayanak olan tozun yukarı çıkması olayını ise yerden ısıtmalı evde oturan astım hastası 2 kişiye sordum.önceki oturdukları ev ile şu anki arasında hiçbir farkın olmadıgını söylediler.

genel olarak kafama takılan noktalar bunlar.
yardımcı olursanız çok sevinirim.

nervusopticus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-07-2013, 18:42   #40
Yeni Üye

ha bir de yerden ısıtmalı evlerde halılar gevreme yapıyor deniyor.
aslı var mıdır sizce,bana pek inandırıcı gelmedi.

Eski 22-07-2013, 20:50   #41
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
-konya gibi kışın soğuk bir memlekette,yerden ısıtma yaptırdıgımda,fayans yerine laminant parke yaptırdıgımda ısı iletkenliği nasıl olur? yerden ısıtma için özellikle kullanılması gereken bir kalınlık (8mm-10mm), yogunluk var mı laminantta? çamsan marka çaktırmayı düşünüyorum.çamsan parkede zamanla ısıdan ötürü kabarma gibi sorunlar yaşarmıyım?veya sorun yaşamamam için zemine ne döşetmeliyim?
Alacağınız parkenin yerden ısıtmaya uygun özelliklerde olmasına dikkat etmelisiniz. Isı iletkenliği düşük, parke ile şap arasında yalıtım örtüsü gibi bir şey konan uygulamalarda verim alamayacağınız muhakkak. Doğru malzeme ve doğru uygulama şart. Hangi laminant parke diye sorarsanız, araştırmak gerekli. Bizim evdeki masif parke idi ve yapıştırıcısı bile özel seçilmişti.

Alıntı:
-malum yerden ısıtmada tesfiye betonunun altında kaldıgı için tamirat olayı çok çok vahim,düşünmek bile ürkütücü.borularda hava gibi,dolaşımda bir sorun olma ihtimali nedir? radyotorde havayı alıyorsun yerden ısıtmada nasıl olacak bu iş?
Oksijen bariyerli borularda siz matkapla delmedikçe bir sorun olma olasılığı yok gibi. Borulardaki hava, kollektörlerin girişine takılan hava purjörleriyle kolayca ve kendiliğinden atılır.

Alıntı:
bu arada anti yerden ısıtma tayfasının yerden ısıtma önermemelerindeki en büyük dayanak olan tozun yukarı çıkması olayını ise yerden ısıtmalı evde oturan astım hastası 2 kişiye sordum.önceki oturdukları ev ile şu anki arasında hiçbir farkın olmadıgını söylediler.
Tozun yukarı çıkması yerden ısıtma borularında dolaşan suyun 40 derecenin üzerinde (söz gelimi 50-60 derece gibi) olması durumunda söz konusu olur ve bu durumda gerçekten bazı solunum hastalıklarına sebep olabilir. Bu yüzden doğru projelendirme çok önemlidir.

Yerden ısıtma ve klasik radyatör sistemi arasında çok temel bir fark var. Bu fark asla göz ardı edilmemeli.

Yerden ısıtmada, binayı ısıtırsınız. Başka bir anlatımla enerjiyi binaya yüklersiniz. Bu yüzden binanın ısı kayıpları minimum olmalıdır. Bina sürekli büyük miktarda enerji kaçırırsa ısınma problemli olur, daha yüksek ısıda su döndürme gereksinimi doğar, bu da hem istenen konfor ve tasarrufun sağlanmasını engeller hem de sağlık sorunlarına yol açar.

Klasik radyatör sisteminde evin içindeki havayı ısıtırsınız. Dolaşımdaki suyun ısısı çok daha yüksek olmak durumundadır (esasında bu sebeple ortamdaki toz dolaşımı daha fazla olabilir). Daha fazla enerjiye ihtiyaç duyulur. Elde edilen konfor doğru kurulmuş bir yerden ısıtma ile aynı değildir.

Sonuçta ne yaparsanız yapın, ancak doğru proje, doğru malzeme ve doğru uygulama ile yapın

Eski 29-07-2013, 18:35   #42
Yeni Üye

laminatta alta kullanılan şilte yerden ısıtmada farklılık gösteriyor tahminim.kimi tesisatçılar şiltenin öneminin olmadıgını söylüyor.kimi de bir tarafı normal şilte,diğer tarafı alumınyum kaplamalı şilte kullanılması gerektiğini söylüyor.en son ise alttan ısıtmada mukavva tarzı şilte kullanılırsa iletimin daha iyi olacagını söylese de diğer laminatçı kağıt şilteden müşteriden koku yaptıgına dair şikayet aldıgını söyledi.?
şimdi,
normal şilte mi,alüminyum mu mukavva kağıt mı?

Eski 07-09-2013, 13:24   #43
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-07-2007
Galeri: 1
Makine Mühendisleri Odası'ndan bir mühendisin konu ile ilgili sunumu.

http://www.mmo.org.tr/resimler/dosya...e00a7c4_ek.pdf

MeyveliTepe ve prıtt beğendi.
seratblyz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-09-2013, 10:55   #44
Ağaç Dostu

prıtt's Avatar

Kendim apartmanda oturuyorum ve binamız alttan ısıtmalı ve merkezi sistem kömürlü . Yer döşemeleri ise fayans. Kömürlü olması nedeniyle su ısısının 50-60 lara rahat çıktığını düşünüyorum. Bazen evde sıcaktan duramıyoruz. Binada yalıtım yokken yaklaşık olarak 1000 TL ye yakın yakıt parası ödüyorduk. Geçen yıl yalıtım yapıldı ve kışın bir çok kömürümüz depoda kaldı. Bu sene için 450 TL kömür parası ödedim apartmana.

Kısaca 20 dairelik apartmanda alttan ısıtmadan biz ve diğer komşular memnun yalıtım yapıldı çok daha iyi oldu neredeyse yarıya yakın tasarruf sağlandı.

Astım konusunda ise Isının aşırı yükselmesi durumunda da eşim benim astım hastası çok çok etkilenmedi. Doğalgazlı binalarda bunun çok daha sıkıntısız olacağını düşünüyorum. Halı kilim söylemleri ise tamamen asılsız. Hele hele kışın sıcak yerlere ayakla basmanın keyfide bir ayrı oluyor.

Ben yerden ısıtmanın, şu anda oturduğum 20 dairelik apartmana verdiği randımanı 2 katlı müstakil evde de vereceğine inanayım yerden ısıtmayı tek geçerim her konuda. Gönlüm her zaman yerden ısıtmada.

uyap beğendi.
Eski 28-09-2013, 11:17   #45
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 26-10-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi prıtt Mesajı Göster
Arkadaşlar yerden ısıtmalı apartmanların ısınmasının çok iyi olduğuna biliyorum. çünkü kirada oturduğum yer alltan ısıtmalı ve çok iyi ısınıyoır tabi kombi değil kömürlü.

Fakat müstakil tarzda 1veya 2 katlı evlerde yerden ısıtma konusunda bilgisi olan varmı? Siz olsanız yerden ısıtmayımı tercih edersiniz yoksa petekli ısıtma sisteminimi.

Saygılar.
İster yerden ısıtmalı olsun,ister petek olsun, dış hava ( binanın dışı) sıcaklığını algılayan sensörü kombinizdeki otomatik aç kapa komutu veren cihazına bağlarsanız, dış hava sıcaklığına göre tesisattaki su sıcaklığını ayarlar dolayısıyla ılık havalarda düşük sıcaklıkta tutarak daha az yakıt tüketmiş olursunuz.

ykaya194 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-09-2013, 11:55   #46
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Sayın prıtt
Yukarıdaki 34 ve 37 no. lu mesajlardaki görüşleriniz değişmiş gibi.

hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-09-2013, 12:18   #47
Ağaç Dostu

prıtt's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hosseda Mesajı Göster
Sayın prıtt
Yukarıdaki 34 ve 37 no. lu mesajlardaki görüşleriniz değişmiş gibi.
Haa evet o görüşüm hala devam ediyor. Aşırı sıçaklıkta fayanların patlama, laminat parkelerin kabarma gibi bir sıkıntısı var.

Ama şuda var yeni iç dekorasyon yaptıran komşularımızda bu sorunun olmadığını öğrendim. Yeni döşenen karolar ve derz dolgu eski malzemelere göre sanırım alttan ısıtma için daha elverişli.

Yani geçen kış alttan ısıtma konusunda gözlemlemelerim oldu. Ama dediğim gibi müstakil ev için daha hala kararsızım. Tabi o zaman geldiğinde maliyette ortaya dökülecek.

Eski 28-09-2013, 12:44   #48
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi prıtt Mesajı Göster
...

Ben yerden ısıtmanın, şu anda oturduğum 20 dairelik apartmana verdiği randımanı 2 katlı müstakil evde de vereceğine inanayım yerden ısıtmayı tek geçerim her konuda. Gönlüm her zaman yerden ısıtmada.
Bu durum inanmakla ilgili olmaktan çok müstakil evin yalıtım proje ve uygulaması ile ilgili. Hiç bir ısı köprüsü bırakmazsanız apartmandan daha da randımanlı olması söz konusu.

Binada önlenemeyen ısı köprüleri varsa (temel, dış duvarlar, tavan, pencereler, pencere altı mermerler vs.) yerden ısıtmanın binaya yüklediği enerji bu köprülerden kaybedilir. Bu sebeple ne kadar az ısı köprüsü, o kadar az kayıp, o kadar çok tasarruf ve konfor.

prıtt ve ykaya194 beğendi.
Eski 28-09-2013, 13:39   #49
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 26-10-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster

Binada önlenemeyen ısı köprüleri varsa (temel, dış duvarlar, tavan, pencereler, pencere altı mermerler vs.) yerden ısıtmanın binaya yüklediği enerji bu köprülerden kaybedilir. Bu sebeple ne kadar az ısı köprüsü, o kadar az kayıp, o kadar çok tasarruf ve konfor.
Pencere altına konulan mermer yerine plastik esaslı içi (gözenekli) poliüretandan ve dışı sert plastikten yapılmış denizlik kullanılmalı.
Mermer denizlik ısı köprüsü oluşturur, bundan dolayı binalarda ısı kayıpları meydana gelmekte.

ykaya194 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-09-2013, 13:59   #50
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

İlle de mermer olacak ise iki parçalı mermer de olabilir. Pencere kasası altında, biribirine bitişmeyen iç ve dış mermer parçaları ısı köprüsünü keser.

prıtt beğendi.
Eski 28-09-2013, 23:21   #51
Ağaç Dostu

nkutsay's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2013
Biz de bambaşka bir yöntem deneyimleyeceğiz bu sene. 2 Katlı ahşap evde elektrikli merkezi klimayla Isınacağız kısmetse. Kanada'da aynı yöntemle Çok güzel Isınmıştık ama burada ümitsizim biraz. Çünkü hava mazgalları yerde değil tavanda.

nkutsay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-09-2013, 00:31   #52
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Elektrikli klima dediğiniz sanırım havadan havaya ısı pompası. Yeni teknolojiler ile 3,5 COP'nin üzerine çıkan cihazlar var sanırım.

Bu sistemle ısınmada sorun hava kanallarının durumu. Kanada ve ABD'de ev yapım tekniklerinde hava kanalarını ilk baştan ona göre planlayıp yapıyorlar. Alltan sıcak hava menfezleri, üstten pozitif basıncı sisteme geri döndüren menfezler ile hiç bir fan sesi duymadan ısınma sağlanabiliyor.

Isıtıcı kaynak havadan havaya ısı pompası olabildiği gibi doğalgaz brülorü de olabiliyor. Sizin durumunuzda konfor ve başarı gerçekten de hava kanallarının nasıl yapılmış olduğu ile doğrudan ilintili.

Eski 29-09-2013, 08:55   #53
Ağaç Dostu

Asoo's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Sonuçta ne yaparsanız yapın, ancak doğru proje, doğru malzeme ve doğru uygulama ile yapın
Soranlara " Eskiden makina mühendisiydim. " diyen birinin söz söyleme hakkı var mıdır bilmem?

Ama sıradan vatandaş tecrübelerime dayanarak fikrimi beyan edeyim.

Ülkemizde hemen hiç bir konuda yeni uygulamaların genel olarak başarılı olduğunu görmedim. Sebebi de MeyveliTepe'nin mesajında belirtilmiş.

Doğru proje.
Doğru malzeme.
Doğru uygulama.

Bu üçünü bir araya getiremediğimizden, iki yakamızı da bir araya getiremiyoruz.

Eğer gerçekten bu üçünü bir araya getirebiliyorsanız korkmadan işe girişin. Herhangi birinde şüpheli iseniz, klasik sistemlerden vazgeçmeyin.

Vasat olsun sorunsuz olsun.

Asoo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-09-2013, 09:57   #54
Ağaç Dostu

nkutsay's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2013
Beni de tüm kanalların havada olması düşündürüyor. Emiciler de vericiler de tavanda.

nkutsay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-11-2013, 11:43   #55
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 19-11-2012
Muğla yaylasında 80m2tek katlı eve yerden ısıtma yaptım .tabandan döşeme borularını malzeme ve işçilik dahil 1 800 Tl ye yaptırdım.sonra 25lik kazan koydum kendinden yüklemeli(termodinamik) üç yollu vana taktım kazan 55 derece borular 36 derecede çalışıyor.günde 1-1,5 torba kömürle ısınıyor.Hiçbir rahatsızlığı yok birde taban ısındığından zeminden rutubet gelme şansı yok

aercan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-11-2013, 12:17   #56
Ağaç Dostu

prıtt's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aercan Mesajı Göster
Muğla yaylasında 80m2tek katlı eve yerden ısıtma yaptım .tabandan döşeme borularını malzeme ve işçilik dahil 1 800 Tl ye yaptırdım.sonra 25lik kazan koydum kendinden yüklemeli(termodinamik) üç yollu vana taktım kazan 55 derece borular 36 derecede çalışıyor.günde 1-1,5 torba kömürle ısınıyor.Hiçbir rahatsızlığı yok birde taban ısındığından zeminden rutubet gelme şansı yok
80 m2 için günde 1-1,5 torba çok değilmi? yalıtım durumu nedir aceba binanın.

Eski 03-12-2013, 09:34   #57
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 19-11-2012
binada 3cm mantolama var.Muğla Yaylası sit koruma planına tabi. Pencereler 1,4/0,7 çift cam tam 13 pencere 1 kapı var (ahşap) iki oda bir salon binada.Subasmanda 0,6/0,7 m olunca ve devamlı oturulmayınca (kışın hafta sonları belki) yakıt çok sayılmaz bence.Kullanılan kömür ithal kömür değil 380.00tl lik kömür ala marka.

Düzenleyen aercan : 03-12-2013 saat 09:47 Neden: eksik bilgi
aercan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-02-2014, 20:45   #58
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-02-2014
yerden ısıtma işi ile 15 senedir uğraşıyorum..ben kimi tesisatçılar gibi bilmediğim halde sırf para kazanmak için bu işi yapan biri deilim..profesyonel olarak yapmaktayım..referanslarım...sinpaş gyo projeleri***ağaoğlu-myworld-andromeda***ve sayısız küçüklü büyüklü projeler de yer aldım..yaptırmak isteyen **** sorusu olan varsa arayabilir **** mesaj atabilir. saygılar*****0535 7812212 --EMRE--

emre34k Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-02-2014, 22:42   #59
Ağaç Dostu

prıtt's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi emre34k Mesajı Göster
yerden ısıtma işi ile 15 senedir uğraşıyorum..ben kimi tesisatçılar gibi bilmediğim halde sırf para kazanmak için bu işi yapan biri deilim..profesyonel olarak yapmaktayım..referanslarım...sinpaş gyo projeleri***ağaoğlu-myworld-andromeda***ve sayısız küçüklü büyüklü projeler de yer aldım..yaptırmak isteyen **** sorusu olan varsa arayabilir **** mesaj atabilir. saygılar*****0535 7812212 --EMRE--
Emre Bey öncelikle agaclar.net ' e hoş geldiniz..

Yerden ısıtma sistemi konusunda bir çok arkadaş görüşelerini paylaşmış, aklına takılanları sormuş. Bu işi profosyonel olarak yapan ve dediğiniz gibi diğer tesisatçılar gibi sırf para kazanmak için yapmayan biri olarak keşke sizde açıkça reklam yapmak yerine en azından iki satırla insanları bilgilendirip görüşlerinizi yazıp daha sonra iletişim bilgilerinizi yazsaydınız daha doğru olurdu diye düşünüyorum.

Saygılar.

MeyveliTepe ve Turgay78 beğendi.
Eski 15-03-2014, 15:10   #60
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-03-2014
Merhaba, biz de kaba inşaatı bitmiş apartman dairemizi yaptırmayı ve oraya taşınmayı düşünüyoruz. Isıtma için yerden ısıtmayı mı tercih etmeliyiz yoksa, petek mi karar veremedik bir türlü.istanbul anadolu yakasındaki bina 4 katlı ,ve ev 110 m2 civarında olup çatı katında. ve dış cephe izolasyonu yok bildiğim kadarıyla. Eğer tabandan ısıtma yaparsak bize ne kadar fazla maliyet çıkartır dersiniz? ve performans bakımından kombiyle kıyaslar mısınız söz konusu daire için? Çok teşekkür ederim.

Nevrodizyak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:37.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024