agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Agaclar.net Çalışmaları
(https)

Beğeni Düzeni2Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 14-01-2007, 03:55   #61
n/a

Giriş Tarihi: 09-08-2006
Galeri: 133
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi turunç Mesajı Göster
Bu arkadaşımızın şahsi fikridir ve ne beni ne de bonsaiye meraklı kimseyi bağlamaz. Bu sebeple tartışılacak birşey yoktur. Kafeste kuş. akvaryumda balık, hatta saksıda çiçek veya ağaç nasıl yetiştirilirse... Teşekkür ederim. Saygılar hepinize...
Sayın Turunç,

Alıntıladığım yazınızdaki koyu renkli kısma katılmadığımı belirtmek isterim.

Akvaristlikte ( akvaryum sevdalısı ) F0 denilen bir kavram vardır. F0, bir balığın vahşi, yani doğandan yakalanmışı demektir. Bizim beslediğim bir çok balık, balık çiftliği kökenlidir. Hatta, uzak doğudaki bir çok çiftlik, toprağa açılmış çukurlar içerisinde balık yetiştirip, satarlar.

Akvaristler arasında da, F0 ve çiftlik / akvaryum kökenli balık beslenmesi tartışması zaman zaman yapılmaktadır.

Girizgahı biraz uzun tuttuğumun farkındayım. Sadede gelirsek;

Balıkları fanusta beslersek, bu dediğinize katılırım. Lakin, gerekli şartları sağladıktan sonra, yazdıklarınız muallakta kalır. Bilinçli akvaristlikler balıklar için en uygun ortamı hazırlamak için, büyük bir emek sarf ederler.

Fanusta balık beslemeyi tam olarak karşılamasa da; vahşi ( F0 ) bir balığı alıp, akvaryumda beslemeye çalışırsak, yine dediğinize kısmen katılırım.

Bonsai ile akvaryumda balık beslemeyi karşılaştırmak çok iyi olmaz. Aslında karşılaştırabiliriz; lakin, gereksiz tartışmalara yol açabiliriz. Bundan mütevellit, bu konuya girmek istemiyorum.

İSAK forumunda yakın zamanda açılmış bir başlıkta bu konu az - çok tartışılmıştı:

http://www.akvaryumkulubu.org/vbulle...ad.php?t=50827

İSAK forumlarında daha bu başlık gibi bir çok başlık var.

Maksadım tartışmak değil. Yanlış anlamamanızı rica ederim.

Saygılarımla...

------------------------------------------

Dergi hakkında fikirlerim ise:

Dergiyi - kısmen - okudum. Lakin, bütün yazıları okuduğumu söyleyemem. İlk izlenimim, güzel.

Sürekli yayınları takip ettiğim söylenemez. Lakin, bu dergiyi takip edecekmişim gibi bir his var içimde.

Nice sayılara...

Saygılarımla...

Karga Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2007, 04:33   #62
Ağaç Dostu

yale's Avatar

Giriş Tarihi: 05-03-2006
Galeri: 228
Smile

Merhaba Arkadaşlar
Ne güzel olmuş bu dergi işi,Şok geçirdim.Uzun süre sitede yoktum,Çok beğendim.Emeğinize sağlık.Ama bir problem var , Dergiyi okuduk okumasına da parasını ödemedik !..
Bence www.Ağaçlar.net Engüzel meyvesini vermiş,Hemde Kış Ayında,

yale Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2007, 12:29   #63
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yale Mesajı Göster
Dergiyi okuduk okumasına da parasını ödemedik !..
Faturaları adresi gönderiyoruz, senin fatura gelmedi mi?

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2007, 14:01   #64
Ağaç Dostu

DEVRlM's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2007
Harika olmuş. Ellerinize, emeğinize sağlık. Keşke bende birşeyler yapabilseydim.

DEVRlM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2007, 15:34   #65
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-09-2006
Galeri: 2
Harikulade olmuş bir dergi. Emeği geçen herkesi tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum. Görsellik en üst seviyede olmuş. Hele de klarnet ile ilgili sayfada alttan dinleyebildiğimiz müzik çok ayrı bir hava katmış

Yalnız bu dergiler aylık değil de haftalık ya da iki haftada bir çıkan türden yapılsa daha iyi olmaz mı? Şimdi diyeceksiniz ki "Sen bir dergi ne kadar zamanda hazırlanıyor, kaç gece uykusuz kalınıyor, ne emekler harcanıyor biliyor musun da konuşuyorsun a be çocuk !". Benim de cevabım "Dergiye doyum olmadı ki ben ne yapabilirim " olacak.

Elleriniz beyniniz dert görmesin, iyi çalışmalar dilerim.

kürekçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2007, 16:12   #66
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Yalnız bu dergiler aylık değil de haftalık ya da iki haftada bir çıkan türden yapılsa daha iyi olmaz mı?
Aslında olur. Sayfa sayısı biraz azaltılır ve üyeler, bilgi sahibi oldukları konularda yazılar göndererek, dergi yazarları arasına katılır.

Gördüğünüz gibi top sizde

Eski 14-01-2007, 16:32   #67
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-09-2006
Galeri: 2
Özelinize bir yazı atacağım. Umarım hoşunuza gider

kürekçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2007, 17:42   #68
gubse

gubse's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2005
Merhaba bende e-derginin linkini blog sayfamda yayınlıyorum. Yorumları size iletirim. Sevgiler...

gubse Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2007, 19:34   #69
Ağaç Dostu.

MSaygin's Avatar

Giriş Tarihi: 25-01-2006
Galeri: 36
Çok güzel bir dergi olmuş, hepinizin eline sağlık

Malina'nın isteği üzerine ben de her sayıda bir çizimle katkıda bulunmaya çalışacağım.
Benim önerim, yükleme süresinin az daha uzamasını göze alıp görsellerin kalitesini bir miktar arttırmak.Malina'nın yukarıda da değindiği gibi bu özelleşmiş bir grup ve meraklıların takip ettiği bir dergi.Sürenin az daha artmasını daha kaliteli görsellerle, keyifle okumak için kabul edebiliriz diye düşünüyorum.

Ayrıca derginin exe olarak bilgisayara indirilebilip, internet bağlantısı olmadan da okunabilmesi ve sayfaların altına, köşelere, sayfa çevirmek için köşeye tıklanması gerektiğinin metin olarak da eklenmesinin iyi olacağı düşüncesindeyim, e-dergi kavramı ve çevrilebilir sayfalar herkesin aşina olduğu ortamlar değil.

Çok güzel bir iş başarmışsınız, herkese tebrikler, elinize sağlık.

MSaygin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2007, 20:30   #70
Ağaç Dostu

Chewbacca's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2004
Galeri: 16
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MSaygin Mesajı Göster
süresinin az daha uzamasını göze alıp görsellerin kalitesini bir miktar arttırmak.Malina'nın yukarıda da değindiği gibi bu özelleşmiş bir grup ve meraklıların takip ettiği bir dergi.Sürenin az daha artmasını daha kaliteli görsellerle, keyifle okumak için kabul edebiliriz diye düşünüyorum.

Ayrıca derginin exe olarak bilgisayara indirilebilip, internet bağlantısı olmadan da okunabilmesi ve sayfaların altına, köşelere, sayfa çevirmek için köşeye tıklanması gerektiğinin metin olarak da eklenmesinin iyi olacağı düşüncesindeyim
Görsel kalitesinin çok az arttırılması, dergi sayfa sayısı kadar bir çarpan getirecektir. Bu ise bize kabul edilebilir bir artışın üstünde külfet getirebilir.

Süre olarak birşey vermem mümkün değil ama süre artacaktır.

Ayrıca derginin exe olması, bize her sayı için iki kat yer sorunu demektir. Ortalama 6.5 mb üstünden konuşursak, 12x6.5=78 mb yer demek oluyor... Bir de exe için 78 mb düşünürsek altından kalkılabilecek bir yük gibi gözükmüyor.

Sol üst kısıma bakıldığında küçük bir soru işareti var... Demek oluyor ki, yeterli olmamış... Sanırım Malina bunu çözecektir.

Chewbacca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2007, 22:18   #71
agaclar.net

malina's Avatar

Mehmet sayfa boyutu 880x570 piksel.

Her sayı bu alan sana ait...
İster kendin düşünürsün, ister e-dergi bölümünde bir konu açıp, arkadaşlardan önerilerini yazmalarını istersin. Bunlar arasında, aklına yatanlar olursa yararlanırsın...

Chew, yaşayabileceğimiz sorunları yazmış. Elini hiç flasha değdirmemiş biri olarak, bu yaştan sonra bulaşmaya karar verdim. En azından yazıları daha okunaklı hale getirecek denemeler yapacağım (Freehand .swf export işe yarasın bari Belki daha kaliteli ve küçük dosyalar elde edebilirim.

Bu aralar ortalarda görünmezsem, kalın bir kitap ve yakın gözlüklerim eşliğinde, ders çalışıyorumdur

Eski 14-01-2007, 22:28   #72
Ağaç Dostu

Chewbacca's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Chew, yaşayabileceğimiz sorunları yazmış. Elini hiç flasha değdirmemiş biri olarak, bu yaştan sonra bulaşmaya karar verdim.

Bu aralar ortalarda görünmezsem, kalın bir kitap ve yakın gözlüklerim eşliğinde, ders çalışıyorumdur
Heheee yaşasın birisini daha zehirledim...

Kısa bir not flash ile ilgili:

Adamlar basit html desteği vermişler flash içinde. Bu yüzden bir metni olduğu gibi flash içine gömebiliyorsunuz. Fakat font ve punto seçimleri hepsi için oluyor. Bu yüzden görselleri farklı yapıp üstüne text gömmek daha kolay olacak gibi geliyor bana. Bir iki örnek ben de yapacam. Bakalım ne olacak.

Eski 14-01-2007, 22:32   #73
agaclar.net

malina's Avatar

Size bir müjde de vereyim

Karadeniz Teknik Üniversitesi, Ordu Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Turan Karadeniz, dergimizde yer almayı kabul etti...

Eski 14-01-2007, 23:00   #74
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 03-04-2006
Galeri: 5
9 yani ,2 acizane,1 arzu ederseniz ile tamamlanmış,Yazanın haberinin bile olup olmadığı bilinmez yorumların altına sıralandığı bir yazı.Küçümsemek için söylemedim.ya,
dünya oluşduğundan(yaratıldığından) beri çevre değişmekte.Bir dönem çıplak ,bir dönem su,bir dönem ateş.bir dönem de yeşillik olmuş.E nevar ki; şimdi de değişimler oluyor. küresel ısınma, orman azalması vs..diye diye:Yırtınmanın sonucu değiştirmeyeceği gelişmeler olmaktadır.Dışarda kime sorsan; en az ,senin şikayetlerini ve temennilerini dile getirip,birilerini suçlamakta.Yazıyı yazan da bunu yapmış.Yorumlayan da.Sevgili arkadaşımız unutmuşluğundan -hatırlatma ile - uyanıp ,ilhamın da kuvvetli esmesi ile döktürmüş.(bana da esiyor ama tıs).Hani iyi de döktürmüş.

c.özdemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2007, 23:39   #75
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 21-09-2006
Galeri: 1
Helallllll !!!!

Hem malina'ya;

Hem de Turan Hoca'ya...

Dergimize ve camiamıza hayırlı uğurlu olması ve ve bunun daha güçlü yarınlar için sadece bir başlangıç olması dileklerimle...

lerdemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2007, 13:00   #76
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2006
Galeri: 99
Güzel haber buna denir

Mine Pakkaner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2007, 14:11   #77
Ağaç Dostu

turunç's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2006
Çok memnun oldum kendi namıma.)

turunç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2007, 15:22   #78
gubse

gubse's Avatar

Ben de bir yazı hazırlamak istiyorum kabul ederseniz. Bitkilerden boyar madde elde edilmesiyle alakalı. Cevabınızı bekliyorum...

Eski 15-01-2007, 15:36   #79
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gubse Mesajı Göster
Ben de bir yazı hazırlamak istiyorum kabul ederseniz. Bitkilerden boyar madde elde edilmesiyle alakalı. Cevabınızı bekliyorum...

Ben de yazınızı bekliyorum

Eski 15-01-2007, 16:13   #80
gubse

gubse's Avatar

Hazırladığım gibi yollayacağım.

Eski 15-01-2007, 17:40   #81
Ağaç Dostu

turunç's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Karga Mesajı Göster

Akvaristlikte ( akvaryum sevdalısı ) F0 denilen bir kavram vardır. F0, bir balığın vahşi, yani doğandan yakalanmışı demektir. Bizim beslediğim bir çok balık, balık çiftliği kökenlidir. Hatta, uzak doğudaki bir çok çiftlik, toprağa açılmış çukurlar içerisinde balık yetiştirip, satarlar.

Balıkları fanusta beslersek, bu dediğinize katılırım. Lakin, gerekli şartları sağladıktan sonra, yazdıklarınız muallakta kalır. Bilinçli akvaristlikler balıklar için en uygun ortamı hazırlamak için, büyük bir emek sarf ederler.

Fanusta balık beslemeyi tam olarak karşılamasa da; vahşi ( F0 ) bir balığı alıp, akvaryumda beslemeye çalışırsak, yine dediğinize kısmen katılırım.
Tüm söylediklerinize aynen katılıyorum Sayın Karga.
Fidanlıktan alınmış fidanın saksıda yetiştirilmesi = Yetiştirme çiftliklerinden alınmış balıkların akvaryumda yetiştirilmesi.

Koyu renkli yazınıza da can-ı gönülden katılıyorum. Bilinçli bonsaiciler bonsailerini yetiştirebilmek için yıllarca büyük çaba ve emek harcarlar. Normal bir bitkiden çok daha fazla bakım ve ilgi gerektirir. Beni en iyi siz anlarsınız..

Çok teşekkür ederim. Bakış açımızı geliştirmede katkılarınızdan dolayı. Tekrar samimiyetle saygılarımı sunarım.. Ve tüm doğa sever dostlara..

turunç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-01-2007, 11:15   #82
Ağaç Dostu.

MSaygin's Avatar

Giriş Tarihi: 25-01-2006
Galeri: 36
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Chewbacca Mesajı Göster
Görsel kalitesinin çok az arttırılması, dergi sayfa sayısı kadar bir çarpan getirecektir. Bu ise bize kabul edilebilir bir artışın üstünde külfet getirebilir.

Süre olarak birşey vermem mümkün değil ama süre artacaktır.

Ayrıca derginin exe olması, bize her sayı için iki kat yer sorunu demektir. Ortalama 6.5 mb üstünden konuşursak, 12x6.5=78 mb yer demek oluyor... Bir de exe için 78 mb düşünürsek altından kalkılabilecek bir yük gibi gözükmüyor.

Sol üst kısıma bakıldığında küçük bir soru işareti var... Demek oluyor ki, yeterli olmamış... Sanırım Malina bunu çözecektir.
merhaba,

Bandwith konusunda sıkıntımız olabileceği aklıma gelmemişti.Peki okumak için koyulan bu versiyon dışında bir yüksek kalite versiyon hazırlanıp, saklamak isteyenler için exe olarak Rapidshare gibi dosya paylaşım sitelerine yüklense, nasıl olur? Bu agaclar.net'e yük getirmeyeceği gibi okuyanlara da kolaylık olur, internet bağlantısı olmadan da istedikleri gibi açıp okuyabilirler.

Bu arada yapılacak çizimler konusunda arkadaşların önerilerini bekliyorum, nasıl bir şeyler yapabiliriz?

MSaygin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-01-2007, 11:43   #83
Ağaç Dostu

Chewbacca's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MSaygin Mesajı Göster
merhaba,

Bandwith konusunda sıkıntımız olabileceği aklıma gelmemişti.Peki okumak için koyulan bu versiyon dışında bir yüksek kalite versiyon hazırlanıp, saklamak isteyenler için exe olarak Rapidshare gibi dosya paylaşım sitelerine yüklense, nasıl olur? Bu agaclar.net'e yük getirmeyeceği gibi okuyanlara da kolaylık olur, internet bağlantısı olmadan da istedikleri gibi açıp okuyabilirler.
Bu yayınladığımızın da kalitesinin pek düşük olmadığını düşünüyorum aslına bakarsanız. İki versiyon hazırlamak malina için külfet olurşurur gibi geliyor bana... Exe yapmak ise hiç sorun değil.

Rapidshare gibi paylaşım sitelerinden nefret ettiğim için hiç aklıma gelmemişti.
Bu yol, site için külfet oluşturmayacaktır. Fakat, yüksek kaliteli versiyonun boyutu hakkında bir fikrim olmadığı için insanların indirmeye ne kadar yanaşacağını da düşünmek lazım diye düşünüyorum.

Bu arada, normal dergi (yani şu anda izlediğiniz dergi) de hard diskinize yazılmakta. Biraz araştırma ile nereye indirildiğini bulmak ve arşivlemek zor olmayacaktır.

Not: Bu dosyayı hard diskiniz de aramak için, "ocak07" (tırnaksız) kelimesini aratabilirsiniz. 07 den sonra köşeli parantez için de bir sayı yazabilir, ki bu önemli değildir. Dosyanın soyadı ise "swf" olmalıdır. Yani kısaca bulmanız gereken dosya, ocak07.swf dir. Aramayı ocak07*.* diye yaparsanız bulabileceğinizi düşünüyorum

Eski 17-01-2007, 13:39   #84
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-10-2006
Ellerinize sağlık arkadaşlar. Emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkürler....
Botanikçilerimizin de , Ziraat Müh. lerimiz de, Orman Müh. lerimizin de, Çevre Müh. lerimizin de , Çiftçilerimizin de, kısacası her kesimden her arkadaşımızın faydalanacağı bir dergi olmuş. Teşekürlerrrr...

gurani Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-01-2007, 11:43   #85
FNB
Yeni Üye

FNB's Avatar

Giriş Tarihi: 28-01-2007
TEBRİKLER!

Sadece ben değil.. Ailece bayıldık
Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum...
Bana düşen birşey olursa, seve seve

FNB Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-01-2007, 15:08   #86
agaclar.net

malina's Avatar

Zorunlu harcamalarımız nedeniyle dergiye biraz reklam alsak iyi olacak. Bir bakının bakalım, çevrenizde reklam verecek birileri var mı?

Eski 31-01-2007, 22:49   #87
agaclar.net

malina's Avatar

Derginin şubat sayısı yayında...

http://www.agaclar.net/dergi/subat07.html

Eski 01-02-2007, 00:38   #88
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2006
Galeri: 137
Ellerinize sağlık.

Yücel Özlem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2007, 10:16   #89
gisela

gisela's Avatar

Giriş Tarihi: 23-12-2005
Galeri: 4
Dergiyi karıştırırken Goran Bregovic'le karşılaşacağımı hiç tahmin etmiyordum doğrusu
Şubat sayısı da çok başarılı.
Sanki daha sevimli
Sevgililer günü de unutulmamış.
Eski çaydanlıkların, bardakların içinde çiçek büyüttüm ama ayakkabıyı hiç denememiştim. İyi fikir.
Valla ne desem ki, öyle güzel şeyler yapmışsınız ki ben niye bu kadar yeteneksizim diye hayıflandım
Ellerinize sağlık.

Aaa söylemeyi unuttum.
Minicik bir yazım hatası buldum
Muhtemelen benden başka kimse dikkat etmemiştir.
Ağaç Araba yazısında fotoğrafı bulunan Kemal Eminoğlu'nun adı küçük harfle yazılmış.
Tamam kabul ediyorum, takıntım var

gisela Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2007, 10:27   #90
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
Tebrikler
1.sayıdan çok daha mükemmel olmuş...Emeği geçen herkese teşekkür ederim

Japon bahçesindeki uçan kuş muhteşem olmuş ,e-dergiye 3 boyutlu bircanlılık getirmiş,beni heyacanlandırdı ,kendimi birden doğada hissettim..
Bu tür uygulamalar daha çok yapılmalı derim..Aynı uygulama venüs sinek kapanında da yapılabilirdi örneğin..

Erkan Hocam,
yazınızla venüs sinek kapan severler artacak...sanırım gelecek ay herkesin beklediği orkideler var..Nisan ayında yani roridulaların geleceği ay ise bir roridula yazısı bekliyoruz sizden..
Venüs sinek kapanında maddeler halinde yaptığınız ayrıntılı açıklamaları çok beğendim..Aynı şekilde roridula için maddeler halinde, ayrıntılı bakım şartlarını Nisan e-dergide yazarsanız roridula severler olarak çok memnun olacağız..

Saygılar-sevgiler

.

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:24.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024