agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni140Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 28-07-2010, 21:40   #1321
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 23-07-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Selahattin Yılmaz Mesajı Göster
Doktor, akademisyen ve organik tarımcı bir zaatın cümlelerine bakın şimdi bu kişi mi lisans, yüksek lisans ve doktora tezi vermiş kişi? Sorular makul ve anlamlı ancak soran kişi arızalı ben bu soruların neresine cevap vereyim muhatap bile olmam. Üzülerek söylüyorum ki bu forum akıl karıştırmasını iyi bilen lise mezunu Ziraat Mühendisleri gördü sonuçta gayet güzel ürünlerine de zarar verdiler ve maalesef forumdan ayrıldılar. Siz meslektaş ve sorulara cevap verecek kişi olarak muhatap almıyorum siz kör karanlığın zaman zaman hortlayan arızasısınız o kadar.

Ne kadar manidardır ki zaman zaman hortlayarak sadece b5a ya saldıran sanki sözü dinlenir kişi özelliği verip tamamen sanki gerçekten bir şeyler varmış gibi yine bu başlıklardan ve dedikodulardan yola çıkarak akıl karıştırıcı bir şeyler yazan ve her defasında aynı kişi çıkan ve arsızcasına banlanıp yeniden üye olan geçmişte zişan, mog, roachaes ve bu başlığa acaip tarzda bir tepki gösterisiyle mesaj yazan ve hep aynı mantıkla yaklaşan nicklerin sahibisiniz. Sizin gibiler bu toplumda her zaman var ve varolacağından eminim. Eminimki her gelişinizden sonra B5A sizin yüzünüze Tokat gibi cevaplar vurdu. En son İhracattın yıldızları Ödülünü almıştı B5A dan bakalım şimdi hangi tokadı yiyeceksiniz.

Bu arada forumu takip eden tüm B5A kullanıcıları için söylüyorum özel mesaj veya mail ile veya buradan, yaşadıkları problemleri burada olduğum sürece cevaplamaya devam edeceğim. Sorun iletin, iletin ki soruna bir çözüm bulunsun.

Kendilerine bir önyargım olmadığı ve yardımlarımın herşeye rağmen devam edeceği kişiler olan bahar aylarındaki burada yaşanan ve dediğim gibi aynı kişi olduğunu düşündüğüm tarafsız nickli şahısın yarattığı anlamsız akıl karışıklıkları sonucu boş tartışmalardan ve yine bahar aylarında buradaki tartışmalardan etkilenen acemi çaylak, kaptanszt ve Yılmaz Yalçın'ın dikkatini çekmek istiyorum ki sorununuzu benimle rahatça çözebilirsiniz lütfen şahsın yaptığı şeye proveke ve alet olmayınız, gerekirse telefon edip yardımcı olabileceğimi biliyorsunuz şimdiye kadar esirgemedim şimdiden sonrada esirgemem.
Bi ara gelde ders veriyim sana muhatap olma cahil onla bunla karşılaştırma beni

tarafsız Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-07-2010, 21:42   #1322
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Bir gübrenin resmi sitesinden alıntı:

Ürünün adını xyz diye değiştirdim, gerisi harfiyyen aynı.

Sn.tarafsız, yani buna göre, yukarıda alıntıladığım cümleler tamamen yalan ve halkı kandırmayı amaçlıyor, değil mi?
Kesinlikle katılıyorum satış politikası için yapılmış bir durumdur. Eğer ıspat edebiliyorlarsa şans verilsin kendilerini anlatsınlar.

Eski 28-07-2010, 21:45   #1323
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Her ikisi aynı bilgisayardan bağlanıyor. Aynı kişiler mi, iki ayrı kişi mi bilmem...
Çok üzülerek söluyorum ki yalancısınız yalancısınız yalancısınız

Eski 28-07-2010, 21:46   #1324
Ağaçsever

Alıntı:
Bu durumda Sn.Tarafsız kendine mi teşekkür etmiş oluyor?
Koyu ile altını çizdiğim yerlere teşekkur ettim. Doğru solediği için

Eski 28-07-2010, 21:47   #1325
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Selahattin Yılmaz Mesajı Göster
Neden şaşmadı acaba. Körler, sağırlar birbirini ağırlar‎.
Çırpınma canım

Eski 28-07-2010, 21:49   #1326
Ağaçsever

Meyvelitepenin diğer ürünler hakkında da konuşuyormusunuz demesi ardından bugün sitenizde ki mog denilen ürün içinde yazdıklarım aşağıdadır yani siz beni bu hitamlarla yargılamadan önce
http://www.agaclar.net/forum/showthr...415#post677415

Eski 28-07-2010, 22:09   #1327
Ağaç Dostu.

katmer's Avatar

Giriş Tarihi: 16-09-2008
Galeri: 167
Buradaki amacı anlayamadım. Bu sayın Selahattin Yilmaz'ı karalama kampanyası mı? Bu kadar saldırı niye? Derdiniz organik gübrelerleyse, bir konu açar tartışmayı oraya taşırsınız.

"Çırpınma canım" gibi seviyesiz söylemler bu bölüme hatta siteye yakışmıyor. Herkes haddini bilsin. Tartışmanın da bir adabı olduğu unutulmasın lütfen.

katmer Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-07-2010, 22:09   #1328
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tarafsız Mesajı Göster
Çok üzülerek söluyorum ki yalancısınız yalancısınız yalancısınız
Aynı zaman aralığı içinde iki ayrı kullanıcının aynı IP adresini kullanmış olması (hatta host name de alınmış olabilir) aynı bilgisayarın kullanıldığı anlamına gelir. Malina da aynı kişidir dememiş, aynı bilgisayar demiş. Şayet, bir kurum firewall'u ardından bağlanıldı ise, NAT (network address translation) işlemi sonucu o kurumdaki farklı bilgisayarlar aynı IP adresini gösterebilir, ki bu durumda her iki üyenin de aynı kurumdan mesaj yazdığı anlamına gelir. Olasılıkları daraltırsak aynı evde aynı kişi veya aynı evde iki ayrı kişi gibi duruma geliriz ki, bunlardan aynı evde iki ayrı kişi olasılığı da kolayca elenebilir.

Bu bilgi, sistemin resmi log kayıtlarında mevcuttur ve sadece bu tartışmaların tamamen dışında olan Malina tarafından (bir de sanırım uzaytek tarafından) görülebilmektedir.

Emine Akman ve drmumtaz beğendi.
MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-07-2010, 22:12   #1329
Ağaç Dostu

Yılmaz Yalçın's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Her ikisi aynı bilgisayardan bağlanıyor. Aynı kişiler mi, iki ayrı kişi mi bilmem...
Sevgili Malina'nın bu mesajı bazı noktalar aydınlatmıştır.En azından artık Sayın ''Tarafsızın''gerçekten TARAFSIZ olmadığını görmüş olduk malesef.

Yılmaz Yalçın Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-07-2010, 22:17   #1330
Ağaçsever

Kimlimi açıklamama sebebimde ben bur da bir makale yazmıyorum tartışıyorum ve bu tartışmanında nerelere gelceğini iyi biliyordum. Burda hakaret sınırlarını aşmış bir insan hala duruyor ve meyveli tepe sürekli benim yazdıklarıma bir sebep buluyor sayın meyvelitepe yönetici taraf tutmaz tutmayın bi uyarı yapın ya bize tüküren insanlara öle siz o kısımları okurken görmuyorsunuz sanırım.

Diyelim ki bi firmada çalışıyorum rakip bir firma sonuç ben yalan mı konuşuyorum. B5A Plus , Vital kimyasal değil mi hani kimyasal kullanılmıyordu. Hani tek ti. Ürünü üreten kişiler yasalara uymayıp ne olduklarını sölemeyecekler fatih2007 diye bir bakteri nerde tarayın bakalım var mı böle bir bakteri bana kanıt diyorsunuz olmayan şeyin kanıtını ben nasıl gösteriyim yok işte varsa onlar göstersin ben olmadığını iddia ediyorum yok olan bir şeyi gösteremiyorum. Onlar var olduğunu iddia ediyor buyrun gösterin o zaman.
Artık sıkıldım yazmaktan arkadaşlar olmadı bir özel site yaptırırım bu iş için yayınlarım sizde okursunuz. En azından neyse doğru olanı tüm sıvı gübreler için onları yazarız.

Eski 28-07-2010, 22:21   #1331
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi katmer Mesajı Göster
Buradaki amacı anlayamadım. Bu sayın Selahattin Yilmaz'ı karalama kampanyası mı? Bu kadar saldırı niye? Derdiniz organik gübrelerleyse, bir konu açar tartışmayı oraya taşırsınız.

"Çırpınma canım" gibi seviyesiz söylemler bu bölüme hatta siteye yakışmıyor. Herkes haddini bilsin. Tartışmanın da bir adabı olduğu unutulmasın lütfen.
Aynen onun bana sölediklerini oku o zaman bu sitede birisine hakaret edersen sıkıntı yaratmıyorlar en azından ben hakaret yediğimde sorun olmamıştı ama başarıyorsunuz gerçekten sinirlendirin ki herkes bu yöne yönelsin

Eski 28-07-2010, 22:23   #1332
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Meyvelitepenin diğer ürünler hakkında da konuşuyormusunuz demesi ardından bugün sitenizde ki mog denilen ürün içinde yazdıklarım aşağıdadır yani siz beni bu hitamlarla yargılamadan önce
http://www.agaclar.net/forum/showthr...415#post677415
Evet, yazmışsınız, ben söyledikten epey sonra. Özel olarak "mog" ismi geçmemişti. Neden "mog" hakkında yazdınız, özel bir sebebi var mı?

Emine Akman beğendi.
Eski 28-07-2010, 22:23   #1333
Ağaçsever

Alıntı:
Aynı zaman aralığı içinde iki ayrı kullanıcının aynı IP adresini kullanmış olması (hatta host name de alınmış olabilir) aynı bilgisayarın kullanıldığı anlamına gelir. Malina da aynı kişidir dememiş, aynı bilgisayar demiş. Şayet, bir kurum firewall'u ardından bağlanıldı ise, NAT (network address translation) işlemi sonucu o kurumdaki farklı bilgisayarlar aynı IP adresini gösterebilir, ki bu durumda her iki üyenin de aynı kurumdan mesaj yazdığı anlamına gelir. Olasılıkları daraltırsak aynı evde aynı kişi veya aynı evde iki ayrı kişi gibi duruma geliriz ki, bunlardan aynı evde iki ayrı kişi olasılığı da kolayca elenebilir.

Bu bilgi, sistemin resmi log kayıtlarında mevcuttur ve sadece bu tartışmaların tamamen dışında olan Malina tarafından (bir de sanırım uzaytek tarafından) görülebilmektedir.
Bende onu diyorum yalan sölüyorsunuz çamur at izi kalsın hesabı gösterin ben nesrin34 diye birini tanımıyorum benim pc den ve ya ben o nicki kullanarak herhangi bir şekilde asla ve asla yazmadım eğer bu mesaj aynı yerden yazılmışsa veya aynı kişi isem aklınıza gelen hangi beddua varsa gelsin beni bulsun ama yalan konuşanlarda allahından bulsun

Eski 28-07-2010, 22:29   #1334
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2006
Galeri: 29
Sayın Tarafsız, siz Ankara'dan bir akademisyen olduğunuzu söylediniz. Nesrin 34 ise İstanbul'dan bağlanan bir gübre firmasındaki görevli. Fakat aynı bilgisayardan bağlandığınız halde (aynı ip demiyorum, aynı bilgisayar diyorum) bize yalancı diyebiliyorsunuz. Emin olun, biz daha önceden çok gördük sahte üyeliklerle kendi kendini doğrulama ihtiyacı duyanları.

Bizim için güvenirliliğiniz bitmiştir. Bundan sonra söylediklerinizi dikkate almayacağız. Siz en iyisi kendi sitenizi kurup orada yayınlayın.

Agaclar.net'e göstermiş olduğunuz alaka için teşekkür ederiz.

Saygılarımla

Todor Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-07-2010, 22:31   #1335
Ağaçsever

Alıntı:
Bu söyleminiz gayet yakışıksız.

Bu başlıkta b5a ile ilgili yazdıklarınız, bu ve benzeri ürünler için sorulan soru, yapılan yorum veya eleştirilerden farklı. Ürünü anlamak isteyenler, içeriği ile ilgili, etki mekanizması ile ilgili, analiz, tescil süreçleri ile ilgili, belgelenmiş saha sonuçları ile ilgili, içeriğin arkasındaki bilimsel literatür ile ilgili soru sorarlar. Bunların yanıtlarını yorumlarlar. Tatmin olurlar veya olmazlar.

Oysa sizin yaptığınız doğrudan ürünün içeriğinde olduğunu kanıtsız olarak iddia ettiğiniz bir takım girdiler, pazarlama söylemleri, maliyeti ile fiyatı arasındaki fark, hatta ürünü satan ve üretenlerin kişiliklerine kadar gidiyor.

Önceki mesajımda bunun için sordum her ürün için böyle mi yapıyorsunuz diye, yoksa sadece b5a için mi böyle davrandınız onu merak ettim.

Her tür gübreyi bildiğinize göre (ki ben bilmiyorum, hepsini birden bilmeye bu aşamada ihtiyaç da duymuyorum), söz gelimi bionem, mog ve roa için de yorumlarınızı almak isterdim. Bunlardan birisi, benzer bir söylem ile kimyasallarla kirlenmiş topraklarımızı (50 yılla da yetinmeyip) 100 yıl gençleştirirmiş, doğru mudur?

(Not: bu arada merak edersiniz diye söyliyeyim. B5a ürününden bu güne kadar ne aldım ne de kullandım. Aslına bakarsanız, bu gübrelerin hiç birini alıp kullanmadım. Bionem'i içindeki bakterinin etkisini görmek için az miktarda alarak denemiştim. Bunun dışında yerine ve amacına göre düzenli olarak kullandığım B.Thurgensis, B.Subtilis, T.Harzanium, Etkin Mikroorganizmalar, kükürt içerikli preperalardır. Gerektiğinde bakır içerikli organik sertifikalı bir-iki ürün de kullanırım. Bunlar da gübre sınıfına girmezler. Gübre olarak kompostladığım keçi gübresi, sonbaharda ekip baharda yatırdığım bakla, kemik tozu ve ağaç külü herşeye fazlasıyla yetiyor)
Sayın meyvelitepe yazdıklarınızı unutmayın ben okuduğumu unutmam bionem ve roa benim için organik gübre konusuna girmez b5a ile mog ile bioferi ile candem ile apex ile karşılaştıralamaz. Siz sölediniz onun üzerine yazdım özel bir nedeni yok. Hatta sitenizde araştırdım acemi_caylaga özel mesaj attım bu sitede de tartışılan mog ve b5a dışında başka sıvı organik gübre var mı diye sordum olsaydı ona da yazcaktım

Eski 28-07-2010, 22:35   #1336
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Todor Mesajı Göster
Sayın Tarafsız, siz Ankara'dan bir akademisyen olduğunuzu söylediniz. Nesrin 34 ise İstanbul'dan bağlanan bir gübre firmasındaki görevli. Fakat aynı bilgisayardan bağlandığınız halde (aynı ip demiyorum, aynı bilgisayar diyorum) bize yalancı diyebiliyorsunuz. Emin olun, biz daha önceden çok gördük sahte üyeliklerle kendi kendini doğrulama ihtiyacı duyanları.

Bizim için güvenirliliğiniz bitmiştir. Bundan sonra söylediklerinizi dikkate almayacağız. Siz en iyisi kendi sitenizi kurup orada yayınlayın.

Agaclar.net'e göstermiş olduğunuz alaka için teşekkür ederiz.

Saygılarımla
Gerçekten benim aklım almıyor şimdi biz ayrı ıp lerden aynı bilgisayarla farklı şehirlerden aynı anda bağlanıyoruz işte arkadaşlar bilgisayar dünyasında bir devrimide ben gerçekleştirmiş oldum aynı bilgisayarları ayrı ıplerden ayrı şehirlerden bağlama özelliğim sayesinde. Hatırlayın ilk mesajım da bakalım bu site bunları yayınlayabilcek mi dediğimde bana neden diye soranlarda cevabını almıştır umarım

Eski 28-07-2010, 22:37   #1337
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Kimlimi açıklamama sebebimde ben bur da bir makale yazmıyorum tartışıyorum ve bu tartışmanında nerelere gelceğini iyi biliyordum. Burda hakaret sınırlarını aşmış bir insan hala duruyor ve meyveli tepe sürekli benim yazdıklarıma bir sebep buluyor sayın meyvelitepe yönetici taraf tutmaz tutmayın bi uyarı yapın ya bize tüküren insanlara öle siz o kısımları okurken görmuyorsunuz sanırım.

Diyelim ki bi firmada çalışıyorum rakip bir firma sonuç ben yalan mı konuşuyorum. B5A Plus , Vital kimyasal değil mi hani kimyasal kullanılmıyordu. Hani tek ti. Ürünü üreten kişiler yasalara uymayıp ne olduklarını sölemeyecekler fatih2007 diye bir bakteri nerde tarayın bakalım var mı böle bir bakteri bana kanıt diyorsunuz olmayan şeyin kanıtını ben nasıl gösteriyim yok işte varsa onlar göstersin ben olmadığını iddia ediyorum yok olan bir şeyi gösteremiyorum. Onlar var olduğunu iddia ediyor buyrun gösterin o zaman.
Artık sıkıldım yazmaktan arkadaşlar olmadı bir özel site yaptırırım bu iş için yayınlarım sizde okursunuz. En azından neyse doğru olanı tüm sıvı gübreler için onları yazarız.
Sabrınız varsa bu başlıkta yazılan 40 küsür sayfaya bir göz gezdirin. Bu başlıkta b5a ve içeriği hakkında soru soran, konunun bilimsel bir platforma oturtulmasını zorlayan az sayıda kişiden biriyim. Ancak, yaklaşımınız sn. Todor'un da söylediği gibi, gerçekte hiç olmadığı halde bizi bu ürünü savunur bir pozisyona sokuyor. B5A ile ilgili söylemleriniz pek anlamlı değil. Söylediğiniz şeylerin haklı olanları zaten söylendi.

Bu işin daha da ilginç tarafı şu: Çok üzülerek söyleyeyim, ülkemizde icat edildiği söylenerek piyasaya sürülen organik sıvı gübrelerin hiç birine hiç bir şekilde itimatım mevcut değil. Bana göre al birini vur ötekine. Bunun en büyük sebebi de bu ürünleri üretip satanların kendileri. Otlakta, ormanda beslenen keçi gübresinden başka inandığım ve kullandığım bir gübre yok. İşin kötü tarafı, bu keçileri de ittifakla keseceklermiş, o zaman ne yapacağım düşünmedeyim

Emine Akman beğendi.
Eski 28-07-2010, 22:45   #1338
Ağaç Dostu.

katmer's Avatar

Sevgili nesrin34, siz neredesiniz ve neden yorum yapmıyorsunuz? Az önce gayet samimi bir şekilde buradaydınız

Eski 28-07-2010, 22:51   #1339
Ağaçsever

Alıntı:
Sabrınız varsa bu başlıkta yazılan 40 küsür sayfaya bir göz gezdirin. Bu başlıkta b5a ve içeriği hakkında soru soran, konunun bilimsel bir platforma oturtulmasını zorlayan az sayıda kişiden biriyim. Ancak, yaklaşımınız sn. Todor'un da söylediği gibi, gerçekte hiç olmadığı halde bizi bu ürünü savunur bir pozisyona sokuyor. B5A ile ilgili söylemleriniz pek anlamlı değil. Sözlediğiniz şeylerin haklı olanları zaten söylendi.

Bu işin daha da ilginç tarafı şu: Çok üzülerek söyleyeyim, ülkemizde icat edildiği söylenerek piyasaya sürülen organik sıvı gübrelerin hiç birine hiç bir şekilde itimatım mevcut değil. Bana göre al birini vur ötekine. Bunun en büyük sebebi de bu ürünleri üretip satanların kendileri. Otlakta, ormanda beslenen keçi gübresinden başka inandığım ve kullandığım bir gübre yok. İşin kötü tarafı, bu keçileri de ittifakla keseceklermiş, o zaman ne yapacağım düşünmedeyim
Keçi gübresi Valla ben hayvansal gübrelerede karşı biri olarak

Eski 28-07-2010, 22:54   #1340
Ağaçsever

Alıntı:
Sevgili nesrin34, siz neredesiniz ve neden yorum yapmıyorsunuz? Az önce gayet samimi bir şekilde buradaydınız
Kuran çarpsın gelsin yazsın ikimizde burdayken aynı bilgisayardanmıyız değilmiyiz artık nasıl anlaşılıyorsa anlaşılsın

Eski 28-07-2010, 23:06   #1341
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Keçi gübresi Valla ben hayvansal gübrelerede karşı biri olarak
Ben hayvansal gübreye karşı filan değilim, kaldı ki onlar da hayvanın sindirim sisteminden geçmiş bitkisel malzeme. Kullanıldığında da hiç bir şekilde kullananı yanıltmaz. Kompostlandığında içinde ne ot tohumu kalır ne de böcek yumurtası. 50 kiloluk çuvalı da beş liradır. En önemlisi de, senin gübren, benim gübrem, ilktir, tektir, maliyeti şöyledir, orası yalandır burası doğrudur, hiç başım ağrımaz. Ha, bir de arkasında en çok ve en eski bilimsel literatür olan da odur.

Emine Akman beğendi.
Eski 28-07-2010, 23:08   #1342
Ağaç Dostu.

katmer's Avatar

Ben de kimyasal gübrelere karşıyım. Şimdi ne olacak?

Eski 28-07-2010, 23:11   #1343
Ağaçsever

Alıntı:
Ben hayvansal gübreye karşı filan değilim, kaldı ki onlar da hayvanın sindirim sisteminden geçmiş bitkisel malzeme. Kullanıldığında da hiç bir şekilde kullananı yanıltmaz. Kompostlandığında içinde ne ot tohumu kalır ne de böcek yumurtası. 50 kiloluk çuvalı da beş liradır. En önemlisi de, senin gübren, benim gübrem, ilktir, tektir, maliyeti şöyledir, orası yalandır burası doğrudur, hiç başım ağrımaz. Ha, bir de arkasında en çok ve en eski bilimsel literatür olan da odur.
Bu açılardan doğru ama bitki hayvansal gübrelerden sadece 8.3 oranında azot alabilir hayvansal gübreler bitki içersine girerken hücre duvarlarına zarar verebilir bu yüzdendir ki hayvansal gübreler toprakda ne kadar fazla kalırsa verim o kadar daha iyi olur. Çünkü parçalanma gerçekleşir ve besin alımı kolaylaşır hayansal gübreleri kullanmak da uygulamak da başlı başın bir sorundur atıldığı yerde mantari hastalıklara ve zararlılara yuva görevide görebilir

Eski 28-07-2010, 23:19   #1344
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Saydığınız mahzurları gidermenin çok basit metodları var. Ayrıca ihtiyaca göre yeşil gübre, rotasyon, arada bir kemik tozu, kül gibi kalsiyum, fosfor, potasyum kaynakları, yaptığınız kompostta kullandığınız atık bitkilerin içerikleri vb. lazım olan her şeyi verir. Ucuzdur, uğraşması zevklidir, rakibi ve rekabeti yoktur, kimseye kızmanız, sinirlenmeniz, aldatılmanız, reklam ve pazarlamaya kurban gitmeniz gerekmez.

Emine Akman beğendi.
Eski 28-07-2010, 23:21   #1345
Ağaçsever

Alıntı:
Ben de kimyasal gübrelere karşıyım. Şimdi ne olacak?
Çok basit düşük verim ile ürün yetiştirceksiniz ekim nöbetini yapcaksınız. Tarlanızda ara ürün olarak baklagil yetiştirceksiniz zararlılarla mücadelede zararlı kullancaksınız vs.. daha detaylı bilgi almak isterseniz size organik tarım teeknikleri ile ilgili daha önce ders gördüğüm notlarımı yollayabilirim ingilizcedir. Saygılarımla;

Eski 28-07-2010, 23:23   #1346
Ağaçsever

Alıntı:
Saydığınız mahzurları gidermenin çok basit metodları var. Ayrıca ihtiyaca göre yeşil gübre, rotasyon, arada bir kemik tozu, kül gibi kalsiyum, fosfor, potasyum kaynakları, yaptığınız kompostta kullandığınız atık bitkilerin içerikleri vb. lazım olan her şeyi verir. Ucuzdur, uğraşması zevklidir, rakibi ve rekabeti yoktur, kimseye kızmanız, sinirlenmeniz, aldatılmanız, reklam ve pazarlamaya kurban gitmeniz gerekmez.
Keinlikle hayvansal gübre kullanmadan yeşil gübreleme de yaparak ve sölediklerinizle ürün yetiştirebilirsiniz katılıyorum

Eski 28-07-2010, 23:49   #1347
dkp
Ağaç Dostu

dkp's Avatar

Giriş Tarihi: 24-06-2006
Uzunca bir süredir bu sitedeyim, Sayın MeyveliTepe, 1340 numaralı mesajınızı bir-iki yıl önce okumuş olmayı çok isterdim.
Birbuçuk yıl önce burada okuduğum yazılardan etkilenerek satınaldım, kullandım ve kullandırdım.
Ücretinin önemi yoktu, kaybolan zaman için üzülmüştüm ve buradaki bireylere inandığım için.

Alıntı:
Herkesin iyi kötü aklı fikri var. "Benim ürünüm tektir, benzeri yoktur" diyen sadece b5a değil. Kimi alır kullanır, kimi kullanmaz. Satılan ürün işe yarar veya yaramaz, bunu alıp kullananlar değerlendirir. Siz de alıp kullandınız ve işe yaramadıysa, "aldım kullandım, bir işe yaramadı" dersiniz. Yok, daha meraklı iseniz (benim gibi), raporlara bakarsınız, tatmin edici ise ne ala, tatmin edici ya da usullere uygun değil ise, "filan rapor niye böyle" diye sorarsınız.
Bu yazışmaları, '' niye böyle ? '' sorusuna cevap olması için takip ediyorum.

Alıntı:
Benim ikna olmam zordur. İkna olsaydım o ürünleri kullanıyor olurdum. Maalesef, arkasında uluslararası literatür olmayan herhangi bir ürünün beni ikna etmesi mümkün görünmüyor.
Gübre konusunda önemli bir bilgi, çıkış noktam bu olmalıymış.
Tarafların gerçek isimlerini kullanmalarının, ciddiyet, nezaket, dürüstlük doğuracağına, bunun da izleyenlere fayda sağlayacağına inanıyorum.
Hak ve hukuk gerçek kişilere fayda sağlar..Dilaver Kaplan.

Emine Akman beğendi.
dkp Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 29-07-2010, 00:09   #1348
Ağaç Dostu

Dogasever's Avatar

Giriş Tarihi: 05-04-2007
Sn Agaçseverler,

Selahattın Bey ile tartışmamız sadece ürünün etki mekanizmasını anlamak içindi. Anladın mı derseniz, hayır kafamda daha çok soru işareti var. Bunda Selahattin Bey elinden gelen iyi niyetle konuya açıklık getirmeye çalıştı ve hala daha da herkese yardımcı olmaya çalışıyor. Bu konudaki çabalarını takdirle karşıladığımı belirtmek isterim. Ancak, sorulara şimdilik ara veriyorum çünkü burada yapılan suçlamalar çok ağır ve ben de şu anda seyahat halindeyim. Daha önce de belirttiğim gibi, Tubitakta araştırma başlayacak olması iyi bir adımdır. Umarım soru işaretleri yanıtlanır.

Ancak forumdaki konumumu belirtmek açısından üretici firmanın bu şekilde üzerine gidilmesini doğru bulmadığımı da söylemek zorundayım.
Saygılar.

Dogasever Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 29-07-2010, 00:11   #1349
Ağaç Dostu.

katmer's Avatar

Alıntı:
Çok basit düşük verim ile ürün yetiştirceksiniz ekim nöbetini yapcaksınız. Tarlanızda ara ürün olarak baklagil yetiştirceksiniz zararlılarla mücadelede zararlı kullancaksınız vs.. daha detaylı bilgi almak isterseniz size organik tarım teeknikleri ile ilgili daha önce ders gördüğüm notlarımı yollayabilirim ingilizcedir. Saygılarımla;
Seviyeyi düşürmeyin lütfen. İngilizcedir ne demek? Burada tek dil bilen siz misiniz?
Şunu söyleyeyim ki, benim tarlam yok ve ekim yapmak gibi bir derdim de yok. İhtiyacım olan bilgiye de ulaşabilecek seviyedeyim. Yardım teklifiniz için teşekkürler.

Eski 29-07-2010, 03:16   #1350
Ağaçsever

Alıntı:
Seviyeyi düşürmeyin lütfen. İngilizcedir ne demek? Burada tek dil bilen siz misiniz?
Şunu söyleyeyim ki, benim tarlam yok ve ekim yapmak gibi bir derdim de yok. İhtiyacım olan bilgiye de ulaşabilecek seviyedeyim. Yardım teklifiniz için teşekkürler.
Burda görüyorum bana bir ön yargı var sadece bir teklifti eğer kabul ederseniz de gönderdiğimde neden ingilizce diye sormayın diye belirttim ama hayvanlık bizde haklısınız size insan gibi davrandık

Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:03.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024