agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Sürdürülebilir Doğal Tarım Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni2767Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-02-2012, 10:31   #751
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-07-2009
Halil bey, selamlar. Bahçemde 4 yaşında bir gemlik zeytin ağacı var. Bunu yerini değiştirmek istiyorum. Dikkat etmem gerek hususları bana izah edebilirmisiniz (kök uçları alma gibi) lütfen.Yeni yerine nasıl ekeceğim. Teşekkürler.
M.Erkal

merkal Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-02-2012, 10:56   #752
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mandalinci Mesajı Göster
Sn. Halil Önen,

761 nolu mesajınız bana ilaç gibi geldi, dün bir komşum 3 tane kalınca asma çeliği hediye etti ben direk olarak kalıcı yerine dikeyim diyordum, sizin yöntem daha garantili galiba.

Anladığım kadarıyla 1 çelikten bir kaç tane asma elde edilebiliyor, ya da o çeliğin köklenmesi garantisi çok artıyor.

Ben bundan önce, Ankara'da, Ayaş'daki bahçemden aldığım çelikleri saksıya diktim ve şimdi neredeyse 1 yıllık küçük asmalarım var.

Teşekkür ederim, iyi çalışmalar dilerim.
Şimdiler budama zamanı, köklenmesi istene çelikleri toprağa gömersek_ ki orada beslenir_ bahar da asmalar uyanmaya başlayınca çıkarıp dikersek çok daha iyi olur. Ve çok daha hızlı sürgün verir, kış soğuklarında da etkilenmez.

mandalinci beğendi.
Halil Önen Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-02-2012, 11:14   #753
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gülenmelek Mesajı Göster
İki saattir suçlu arıyorum ama nafile...
(Sazanlarımla beraberim yine bu gün, jetonları düşürmeye uğraşıyoruz beraberce )
Neden bu kadar göz kırpmışım diye merak ettim. Hani güne başlar gibi sayfa da böyle başlayınca _ size teşekkür ederim_ her dosta göz kırpmışım.

İnsanlar, daha doğrusu dostlar birbirinden etkilenirmiş. Birde böyle başlasaydı...

Sazan ve jetonla bağlı değil; aslında sizinde bir suçunuz yok sevgili gülenmelek, galiba benimkisi öğrenilebilen davranış veya şartlı refleks; nasıl görüyorsam öyle gidiyorum.

Eski 15-02-2012, 11:27   #754
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mortuna Mesajı Göster
sayın halil bey,
bir önceki mesajımda dediğim gibi benim izmir torbalıda 500 ağaçlık bir zeytinlğim var kaolin kilini araştırırken google'da siz karşıma çıktınız ve kaolin kilini okurken çok ilgimi çekti acaba bana uygulaması konusunda yardımcı olurmusunuz. kaolin kilinin bir de sizin kendi buluşunuz olan bir türü daha varmış. Beni bu konuda da bilgilendirseniz çok sevinirim.
demişiniz ama benim kaolin yani kil minerali ile ilgili herhangi bir çalışmam veya buluşum yok. Ben sadece kullanıcıyım.

Ama kaolinin artık tek başına değil daha etkili olması için içine karışımların katılmasını _ tabii güneşten koruyuculuk etkisini etkilemeden_ gerektiğini düşünüyor ve uyguluyorum.

Örneğin;

kaoline etidot 67 katıyoruz, kaoline gülleci bulamacı katıyoruz. Buna benzer denemeler yapıyoruz, etkisini arttırmak için... Zaten yaptığımızı ve sonuçlarını paylaşıyoruz.

Bu yıl kaolin+etdot67+gülleci bulamacı karışımı denedik tek başına kaoline göre hastalıklara daha etkili olduğunu gördük.

Tabi bunlar ilk defa denen ve AR_GE çalışması değil. Sadece gözleme dayalı.

Eski 15-02-2012, 11:39   #755
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi merkal Mesajı Göster
Halil bey, selamlar. Bahçemde 4 yaşında bir gemlik zeytin ağacı var. Bunu yerini değiştirmek istiyorum. Dikkat etmem gerek hususları bana izah edebilirmisiniz (kök uçları alma gibi) lütfen.Yeni yerine nasıl ekeceğim. Teşekkürler.
M.Erkal
Sn.merkal ben nasıl yaptığımı ve iyi sonuç aldığımı anlatayım.

4 yaşındaki zeytin ise bir el arabası ile taşıyabileceğim kadar köklü, toprağını dağıtmadan 60-70 cm gibi kazıyorum. Bir kalın cuvalla sarıyor ve tel ile bağlıyorum. Zeytin arsızdır kocaman ağacı kesip dikseniz de tekrar tutar.

Daha önce hazırladığım çukura dikiyor, can suyu veriyorum. İkici sulama için sıvı gübre ile destekliyorum.

Eğer dikeceğim yerde bir ağaç varsa kazılmış, onun çukuruna dikeceksem; mutlaka iki avuç toz kireç ya da sulandırdığım sönmüş kireç kullanıyorum. O zaman fidan hastalanmıyor ve daha iyi gelişiyor.

Ayazkızı beğendi.

Düzenleyen Halil Önen : 15-02-2012 saat 14:41
Eski 15-02-2012, 13:30   #756
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-07-2009
Teşekkürler, Halil bey.

merkal Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-02-2012, 18:43   #757
Ağaç Dostu

cegabo's Avatar

Giriş Tarihi: 01-01-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halil Önen Mesajı Göster

yapabilirim ama suya birkaç damla hümas (hümik aşit) katayım...

hümas köklenmeye yardım ediyor...
Halil Abi, hümik asit almayı düşünüyorum ben de. çimlendirme sırasında ve daha sonra sulamalarda kullanmak istiyorum. ama ne kadar koymalıyız acaba tam olarak. 1 lt suya enjektörle 2-3 cc nasıl olur acaba?

cegabo Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-02-2012, 22:35   #758
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cegabo Mesajı Göster
Halil Abi, hümik asit almayı düşünüyorum ben de. çimlendirme sırasında ve daha sonra sulamalarda kullanmak istiyorum. ama ne kadar koymalıyız acaba tam olarak. 1 lt suya enjektörle 2-3 cc nasıl olur acaba?
Ben dolu dolu bir çay _ galiba 2 cc geliyor_ kaşığı hümük asidi 1 lt suya karıştırıp kullanıyorum.

Bazen cimlenmesinden şüphe duyduğum tohumları 1 gün gibi bu oranlardaki suda bekletip ekiyorum.

Sulama suyu ile de veriyorum.

Ama hümik asidi -yaprak gübresi gibi- bitkinin üzerine atmıyorum. Ben denemek için denedim, siz denemeyin.

Ayazkızı beğendi.
Eski 16-02-2012, 13:45   #759
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-02-2012
bir çay içimlik mesafedeymişsiniz

acemi ve çiftçi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 17-02-2012, 10:27   #760
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ozi'nin Bahçesi Mesajı Göster
Merhaba Halil Abi,
Mail kotanız dolmuş özelden mail atamadım. Bende buraya yazmak zorunda kaldım. Kusuruma bakmayın.

Sizden bir ricamız olacak, elçiye zeval olmaz.

Sizin Halanızın yetişdirdiği patlayan mısır tohumuna oğlumuz Ozi talip, Annenizin yetiştirdiği topan patlıcan tohumlarından da eşim Eylem istiyor.
Benim yüzüm yok birşey isteyemiyorum.
Varsa bu tohumlardan gönderebilirseniz seviniriz.
Selamlar.

Hasan/Eylem/Ozi.
Hasan bey eşinizin adresine Sürat kargo ile gönderdim. Bu gün öğleden sonra elinizde olur gibi...

Eski 17-02-2012, 10:57   #761
Ağaç Dostu

Ozi'nin Bahçesi's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2010
Çok teşekkürler Halil Abi, eline yüreğine sağlık.
Selamlar.

Ozi'nin Bahçesi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-02-2012, 14:08   #762
Ağaç Dostu

Ozi'nin Bahçesi's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2010
Tohumlar geldi,
Dün eve geç dödüm, büyük merakla açtım poşeti, beklediğimizden fazlası vardı poşette,
hepsi etiketli , ve özenle paketlenmiş. Ayrıca bir poşet kekik te hediye olarak gelmiş.
Tekrar çok teşekkürler, umarım bir aksilik olmaz da bu tohumları yetiştirir kendi tohmlarımızı da alırız .
Selamlar, sevgiler.
Hasan/Eylem/Ozi

Ozi'nin Bahçesi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 19-02-2012, 00:21   #763
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ozi'nin Bahçesi Mesajı Göster
Tohumlar geldi,
Dün eve geç dödüm, büyük merakla açtım poşeti, beklediğimizden fazlası vardı poşette,
hepsi etiketli , ve özenle paketlenmiş. Ayrıca bir poşet kekik te hediye olarak gelmiş.
Tekrar çok teşekkürler, umarım bir aksilik olmaz da bu tohumları yetiştirir kendi tohmlarımızı da alırız .
Selamlar, sevgiler.
Hasan/Eylem/Ozi
Ozi'ye ballı kekik çayını alıştırırsanız iyi olur diyeceğim ama ben iki çocuk büyüttüm alıştıramadım...

Önen ailesinden sevgiler, selamlar...

Eski 19-02-2012, 00:56   #764
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi acemi ve çiftçi Mesajı Göster
bir çay içimlik mesafedeymişsiniz
Evet...

Bende uzun bir yola gittin farzetmiştim.

Ziynet Sali - Beş Çayı @ İzmir Fuar Açıkhava Konseri 12.09.2011 - YouTube

Olurda yolun yine düşerse,
Bizim bahçeye uğra derim,
Ya da beş çayına,
Bir yudum sohbete beklerim...

Eski 21-02-2012, 22:03   #765
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi limon_sever Mesajı Göster
... Tohumları uçuşup yayılarak çoğalıyor.

İri Beyaz ve Lezzetli (miş göreceğiz) domates tohumları da...

Name:  limonsever4k (2).jpg
Views: 1060
Size:  46.7 KB

Mevlana' nın memleketinden Efeler diyarına uçuşup yayılarak çoğalıyor...

Name:  beyazlar.JPG
Views: 1051
Size:  47.2 KB

1 kaşık sirkede ve 9 kaşık suda kök bakteri hastalıklarına karşı korunmak üzere...

Name:  limonsever4k (3).jpg
Views: 1016
Size:  39.2 KB

Her şey dört farklı şeker tadında ve tatlanan sadece diller değil, gönüllerdir aynı zamanda...

Teşekkürler Limon_ sever... kimse ağzımızın tadını gölümüzün muradını bozamaz inşallah.

Sevgiyle kalın

YeniGine beğendi.

Düzenleyen Halil Önen : 22-02-2012 saat 00:40
Eski 21-02-2012, 23:17   #766
Ağaç Dostu

Alıntı:
İzmir yöresi için tohum çatlatma yani çimlendirme zamanıdır...

Önce pembe ve deşti domatesler... Ubyi de yetiştirilecek daha doğrusu denenecek...
Bu tohumları yarın kurutacağım ve torfa ekeceğim.
Oda sıcaklığında bir günden fazla kaldığında sirkeli su uçuyor ve tohumlar kendiliğinden kurumuş oluyor; tabii 1 çay kaşık sirke 9 çay kaşık su olunca...

...

Bu domates tohumlarıyla uzun bir yola çıkacağız...

Name:  çimlendirme.jpg
Views: 5734
Size:  61.2 KB

aslında yolumuz belli; hep ışığa doğru...

Name:  çimlendirme (2).jpg
Views: 3211
Size:  60.6 KB

yola çıkacaklar...

Name:  IMAG0014 [640x480].jpg
Views: 1618
Size:  43.2 KB

sadece torf içine bir az cocopeat karıştılmış, klinoya giden yolda...

...

Oda sıcaklığında ve geceleri de yanan ışıkta da kaldıklarından hızlı boy atıyorlar. Şaşırıtma zamanı geldi aslında. Ama gövdeleri çok taze, yıpranabilir.

Name:  IMAG0005 [640x480] (2).jpg
Views: 1188
Size:  52.0 KB

Gövdelerinin güçlenmesini ve dışarıdaki hava koşullarını alışmasını istiyorum. Rüzgarsız acık havada yakmayan güneşte 3-5 saat kalmalı; bir kaç gün gibi...

Name:  IMAG0006 [640x480] (2).jpg
Views: 1200
Size:  53.0 KB

Çünkü viyollare bu şekilde alırsam seraya koyduğumda direk güneş ışığı ve sera koşullarına dayanamayabilir.

Oda sıcaklığında büyütüp _ alıştırmadan- viyollara aldığım; bir viyol fidemi bir zamanlar bu sebepten kaybetmiştim.

Zaten bu şekilde oda sıcaklığında gelişmiş olsalar dahi_ güneşe ve hava alışmadan _ toprağa bile dikilemez. İlk iki günde hepsi kaybedilir.

Ayazkızı ve YeniGine beğendi.

Düzenleyen Halil Önen : 27-02-2012 saat 01:28
Eski 21-02-2012, 23:27   #767
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-02-2012
Bana yolladığınız domatesler içinde aynı işlemi uygulayacağım değil mi Halil bey? Önce sirkeli su karışımda 1 gün bekletip torfa ekeceğim .

tk646 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 21-02-2012, 23:27   #768
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-02-2012
Düzeltiyorum: yolladığınız > yollayacağınız

tk646 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 21-02-2012, 23:35   #769
Ağaç Dostu

dermana's Avatar

Giriş Tarihi: 19-12-2010
Galeri: 21
Alıntı:

Eklenti 270213

Bu domates tohumlarıyla uzun bir yola çıkacağız...

bunlar biraz fazla uzamışlar sanki ayrı bir yere şaşırtacak mısınız?

dermana Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 21-02-2012, 23:46   #770
Ağaç Dostu

Çatlayıp yani çimlenip hayata merhaba diyene kadar...

Name:  Ömer.JPG
Views: 1046
Size:  45.2 KB

besine ve oksijene ihtiyaçları yoktur.

Name:  Ömer (2).JPG
Views: 1035
Size:  44.0 KB

sirkeli su onları en belalı hastalıklarından biri olan _ hani bir az büyüdüklerinde köklerini çürüten_ zararlı kök bakteriyel hastalıklardan ...

Name:  Ömer (3).JPG
Views: 1056
Size:  43.7 KB

koruyacaktır...

Değerli dostum Epsody' nin gönderdiği ve çok iyi sonuç aldığım...

Name:  epsody.JPG
Views: 1023
Size:  63.4 KB

solucan gübresine şaşırtacağım onları biraz büyüdüğünde ve besinli toprağa ihtiyacı olduklarında; bu kadar çeşit arasında ben şaşırmazsam eğer...

Name:  ubyi ziyaretleri (11).jpg
Views: 1040
Size:  60.2 KB

Değerli dostum Epsody ... (şimdi telefonun çaldı _ mesaj yazarken_ beni şaşırtırsın diye açmadım, şimdi sohbete geliyorum )

Kendi ürettiğin; solucan gübresinden gönderdiğin için teşekkürler...

Ayazkızı ve YeniGine beğendi.
Eski 21-02-2012, 23:54   #771
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dermana Mesajı Göster
bunlar biraz fazla uzamışlar sanki ayrı bir yere şaşırtacak mısınız?
Dokunduğumda zarar görmeyecek duruma geldiğinde şaşırtacağım. Köklerinin alttaki klino' ya ulaşmasını ve sarmasını istiyorum.

Bu hali ile mikoriza ile su vermeyi düşünüyorum. Belki azıcık mikrobiyal gübre de veririm, isteklerine bakacağım Sn. dermana...

Eğer hızlı büyümeye devam ederlerse ve soğuklar devam ederse serin bir yere alıp büyümelerini yavaşlatacağım.

Eski 21-02-2012, 23:57   #772
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tk646 Mesajı Göster
Bana yolladığınız domatesler içinde aynı işlemi uygulayacağım değil mi Halil bey? Önce sirkeli su karışımda 1 gün bekletip torfa ekeceğim .
Evet bu uygulama bütün domates çeşitlerini kapsıyor. Domates kök bakteriyel hastalıkları için; Sayın. tk646

Eski 22-02-2012, 09:58   #773
Ağaç Dostu

miyawy's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2011
Selamlar Halil Bey.

Bahçeniz hayırlı uğurlu bol bereketli olsun.
Sayfanızı çok beğendim ve bilgi dolu. Ben bu yolda kendimi ana sınıfında hissettiğimden elimde not defterimle sayfanızı okuyorum, daha bitiremedim.

bazı sorularım olucak
1;Çapa makinası hangi marka iyidir?
2:Bizim bahçede kaç ağaç var ve çeşitleri hakkında bilgimiz tam değil, ben onlara numara ile üzerlerine etiket koymayı düşünüyorum, başka bir öneriniz olabilirmi?

Saygılarımla

miyawy Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-02-2012, 11:01   #774
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi miyawy Mesajı Göster
Selamlar Halil Bey.

Bahçeniz hayırlı uğurlu bol bereketli olsun.
Sayfanızı çok beğendim ve bilgi dolu. Ben bu yolda kendimi ana sınıfında hissettiğimden elimde not defterimle sayfanızı okuyorum, daha bitiremedim.

bazı sorularım olucak
1;Çapa makinası hangi marka iyidir?
2:Bizim bahçede kaç ağaç var ve çeşitleri hakkında bilgimiz tam değil, ben onlara numara ile üzerlerine etiket koymayı düşünüyorum, başka bir öneriniz olabilirmi?

Saygılarımla
1; honda benzinli/milli. (mil'e ilaçlama tankı da takarsınız)
2; etikete gerek yok, siz onlarla bir olamaya başladığınızda kısa sürede tanıyacak, meyvesini yediğinizde onlar size, kendine etiketletecektir.

Kolaylıklar dilerim. Her zaman sohbete gelin.

Eski 22-02-2012, 16:07   #775
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Giriş Tarihi: 08-12-2009
Galeri: 11
Alıntı:

....

Her şey dört farklı şeker tadında ve tatlanan sadece diller değil, gönüllerdir aynı zamanda...

Teşekkürler Limon_ sever... kimse ağzımızın tadını gölümüzün muradını bozamaz inşallah.

Sevgiyle kalın

...
Bugünlerde satış bölümünde biraz sıkıntılar yaşasamda ağzımızın tadını kimse bozamasın inşallah.

Tohumların çimlenmesinden sonra meyvesini de görmek nasip olur inşallah.

Bu tohum paylaşımı çok güzel işliyor. 2.takas etkinliğinde tüplü ve tüpsüz köklü fide, köksüz çelik veya yetişkin fidanlarda paylaşılması için bir çaba içine girsek tadından yenilmez olacaktır

limon_sever Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-02-2012, 22:24   #776
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi [B
limon_sever[/B];915297]Bugünlerde _kivi_satış bölümünde biraz sıkıntılar yaşasamda ağzımızın tadını kimse bozamasın inşallah.
Limon_seven tadına, kivi_seven tüyüne katlanır.

H.Önen

Eski 23-02-2012, 20:26   #777
-

Giriş Tarihi: 17-08-2010
Galeri: 4
Sayın Önen,

Gülleci Bulamacı'nın belirli aralıklarla düzenli kullanımı söz konusu mudur, yoksa zararlı ile karşılaşıldığında mı kullanmak daha doğrudur? Mesela badem için?... (Sorum basit gelebilir , kusura bakmayın, ama takıldı işte kafama...)

Odeh Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 23-02-2012, 21:02   #778
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Odeh Mesajı Göster
Sayın Önen,

Gülleci Bulamacı'nın belirli aralıklarla düzenli kullanımı söz konusu mudur, yoksa zararlı ile karşılaşıldığında mı kullanmak daha doğrudur? Mesela badem için?... (Sorum basit gelebilir , kusura bakmayın, ama takıldı işte kafama...)
Hayır yok Sn. Odeh;

Gülleci bulamacı koruma _ kaplama_ özelliği için bir defa atılmalı ve gözlenmeli. Belki bir dahaya gerek kalmaz.

Atıldıktan sonra hastalık ilerliyorsa _ örneğin kırmızı örümcek çok hızlı ilerler_ 5 gün ya da haftada bir güne düşürülmeli.

Bademde hangi hastalıklara karşı kullanacaksınız bilemiyorum

Kabuklu bitler, kırmızı örümcek, akar hastalıkları için ise gözleme dayalı _ hastalığın ilerleme şekline göre_ kullanılmalı.

Bademler çağla dönemini geçtikten sonra meyve üzerinde küçük macunlaşmalar görülür. Bademin yeşil kabuğu üzerindedir ve iç bademe zararı yoktur. Bu komşumun ağacında vardı. Gülleci bulamacı kullandım, faydası olmadı.

Ben akar hastalığı ve bir çeşit kırmızı örümcek dışında _ o da olursa_ bademlerde ilaç kullanmıyorum. Bu hastalık da pek olmuyor. Buralarda bademlere ilaç kullanmıyorlar.

Ayazkızı beğendi.
Eski 23-02-2012, 21:21   #779
-

Giriş Tarihi: 17-08-2010
Galeri: 4
Teşekkür ederim, şimdi daha iyi kavradım. Badem sayfalarına fungal (mantari) hastalıklar ve böcek zararlıları ile ilgili iki farklı alıntı kaydetmiştim. Gülleci Bulamacı'nın birçoğunun canına okuyabileceğini düşünüyorum. Halen araştırma ve öğrenme safhasındayım malum...

Fırsat bulduğunuzda Badem sayfasına bir göz atabilirseniz çok sevinirim.

Saygılar,

Odeh Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 23-02-2012, 21:55   #780
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 10-12-2011
Alıntı:
Hayır yok Sn. Odeh;

Gülleci bulamacı koruma _ kaplama_ özelliği için bir defa atılmalı ve gözlenmeli. Belki bir dahaya gerek kalmaz.

Atıldıktan sonra hastalık ilerliyorsa _ örneğin kırmızı örümcek çok hızlı ilerler_ 5 gün ya da haftada bir güne düşürülmeli.

Bademde hangi hastalıklara karşı kullanacaksınız bilemiyorum

Kabuklu bitler, kırmızı örümcek, akar hastalıkları için ise gözleme dayalı _ hastalığın ilerleme şekline göre_ kullanılmalı.

Bademler çağla dönemini geçtikten sonra meyve üzerinde küçük macunlaşmalar görülür. Bademin yeşil kabuğu üzerindedir ve iç bademe zararı yoktur. Bu komşumun ağacında vardı. Gülleci bulamacı kullandım, faydası olmadı.

Ben akar hastalığı ve bir çeşit kırmızı örümcek dışında _ o da olursa_ bademlerde ilaç kullanmıyorum. Bu hastalık da pek olmuyor. Buralarda bademlere ilaç kullanmıyorlar.
sn halil bey gülleci bulamacı hakkında verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim bu hafta inşallah yapacağım yalnız deveci armuduna nası kullanacağız ayrıca nar daki kırmızı örümcek zararlısında denedinizmi ??saygılarımla

kenan kırca Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:13.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024