agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Aðaçlar > Meyve Aðaçlarý (Özel) > Ceviz
(https)

Beðeni Düzeni1382Beðeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dýþ Baðlantýlar Konu Araçları Mod Seç
Eski 28-08-2013, 10:57   #271
Aðaçsever

Giriş Tarihi: 05-05-2009
Þehir: Denizli
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lilium Mesajı Göster
Küçük meyva yapanlar resimlerini gördüðümüz çok meyva baðlayan (müre) çeþit mi?
evet öncelikle bence fiyasko ve yine evet salkým þeklinde meyve yapanlarýn meyvesi çok küçük avuca 7 adet yeþil kabuklu ceviz sýðýyor. Resimleri düzenleyim göndereceðim.
Meyve olan aðaçlarda Verimliliðe lafým yok ama kalitede yok. yolgezerin dediði gibi çok güzel çöðür anaçlýðý olur.

chandler Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-08-2013, 11:17   #272
/

Giriş Tarihi: 22-07-2013
Þehir: nevþehir
selamun aleykum siteye yeni üyeyim uzun zamandýr paylaþtýklarýnýzý okuyorum araþtýrýyorum nevþehirliyim patetes yetiþtiriciliði yapýyordum son yýllarda masraflar artýnca üründe para etmeyince sektör deðiþtirmek þart oldu ceviz dikmeyi düþünüyorum cevizden anlamam altay cevizi takip ediyorum resimler videolar hayran olmamak elde deðil ****** ceviz uzmanlarýmýzda var burda onlarýn görüþleri söyledikleri farklý yapacaðým yatýrýmý doðru yapmak istiyorum . þimdi altay ceizin paykaþtýklarýnda okuduðum ve anlaðým kadarýyla cevizine güveniyor her türlü garanti veriyor bý paylaþýmýnda fidan baþý 2000 tl anlaþma yapalým demiþti bir üyeye o üyenin sesi kesildi sanýrým lilium ve chadlere soruyorum sizin önerdiðiniz fidanlara ne kadar garanti veriyorsunuz ben nevþehire chadler diktim diðelim emek verdim yýllarýmý verdim ürün alamýyorum diðelim siz bu konuda ne yapcaksýnýz öðrene bilirmiyim ve chadler en olgunluk zamanýnda kaç kilo ürün veriyor .altay ceviz ilk 4 .cü yýl 25 sonra 8 .ci yýl 150 kilo demiþ ben 8 .ci yýl 75 kiloya razýyým o kadar versin yeter daðýn sesi gördüklerini güzel biþekilde anlatmýþ altay cevizin söylediklerini doðrular biçimde .þunuda söylemek istiyorum altay ceviz kardeþimiz cevizden anlamadýný bende düþünüyorum bu cevizi keþfettikten sonra bu iþe girdiðini düþünüyorum altay cevizde yeni bi ürün illaki eksikler olcak eðerki altay ceviz gercekten sýra dýþý ve ürün kalitesi iyi olan biceviz türü ise lilium ve chandler size söylüyorum altay ceviz kardeþimizin önüne takoz deðil yanýna yoldaþ olun ki bu cevizi ülkemize kazandýralým klavye baþýnda eleþtirmekle olmaz sahaya inin birgün belirleyelim burda üye arkadaþlarla hep birlikte altay ceviz bahçesine gidelim hem görelim hemde fikir alýþveriþi yapalým deneyimleri olan arkadaþlardan faydalanalým altay ceviz kalitesini ýspatlayýnca ön yargýlý olan arkadaþlarýn sesi çýkacakmý merak ediyorum 25 tl fiana çok diosunuz bu ceviiz yurt dýþýnda adet baþý 50 dolara satýlýyor ve birisi gitmiþ tozlayýcýya 100 tl vermiþ 25 neree 100 nere anlayan anladý ......

Altaycevizi beðendi.
ay-yildiz50 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-08-2013, 11:59   #273
Aðaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-12-2009
Þehir: istanbul
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ay-yildiz50 Mesajı Göster
selamun aleykum siteye yeni üyeyim uzun zamandýr paylaþtýklarýnýzý okuyorum araþtýrýyorum nevþehirliyim patetes yetiþtiriciliði yapýyordum son yýllarda masraflar artýnca üründe para etmeyince sektör deðiþtirmek þart oldu ceviz dikmeyi düþünüyorum cevizden anlamam altay cevizi takip ediyorum resimler videolar hayran olmamak elde deðil ****** ceviz uzmanlarýmýzda var burda onlarýn görüþleri söyledikleri farklý yapacaðým yatýrýmý doðru yapmak istiyorum . þimdi altay ceizin paykaþtýklarýnda okuduðum ve anlaðým kadarýyla cevizine güveniyor her türlü garanti veriyor bý paylaþýmýnda fidan baþý 2000 tl anlaþma yapalým demiþti bir üyeye o üyenin sesi kesildi sanýrým lilium ve chadlere soruyorum sizin önerdiðiniz fidanlara ne kadar garanti veriyorsunuz ben nevþehire chadler diktim diðelim emek verdim yýllarýmý verdim ürün alamýyorum diðelim siz bu konuda ne yapcaksýnýz öðrene bilirmiyim ve chadler en olgunluk zamanýnda kaç kilo ürün veriyor .altay ceviz ilk 4 .cü yýl 25 sonra 8 .ci yýl 150 kilo demiþ ben 8 .ci yýl 75 kiloya razýyým o kadar versin yeter daðýn sesi gördüklerini güzel biþekilde anlatmýþ altay cevizin söylediklerini doðrular biçimde .þunuda söylemek istiyorum altay ceviz kardeþimiz cevizden anlamadýný bende düþünüyorum bu cevizi keþfettikten sonra bu iþe girdiðini düþünüyorum altay cevizde yeni bi ürün illaki eksikler olcak eðerki altay ceviz gercekten sýra dýþý ve ürün kalitesi iyi olan biceviz türü ise lilium ve chandler size söylüyorum altay ceviz kardeþimizin önüne takoz deðil yanýna yoldaþ olun ki bu cevizi ülkemize kazandýralým klavye baþýnda eleþtirmekle olmaz sahaya inin birgün belirleyelim burda üye arkadaþlarla hep birlikte altay ceviz bahçesine gidelim hem görelim hemde fikir alýþveriþi yapalým deneyimleri olan arkadaþlardan faydalanalým altay ceviz kalitesini ýspatlayýnca ön yargýlý olan arkadaþlarýn sesi çýkacakmý merak ediyorum 25 tl fiana çok diosunuz bu ceviiz yurt dýþýnda adet baþý 50 dolara satýlýyor ve birisi gitmiþ tozlayýcýya 100 tl vermiþ 25 neree 100 nere anlayan anladý ......
8.yýlýnda 75 kiloya razýyým demiþsiniz.Evet ben de razýyým.Ancak aðaç baþý deðil,dönüm baþý.

Sizin hevesinizi kýrmak istemem.Altay ceviz tam size göre.Hemen dikiniz.

Þimdiden bol hasatlar.

formullaone Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-08-2013, 12:53   #274
-

Giriş Tarihi: 12-09-2012
Þehir: ANKARA
Alıntı:
25 tl fiana çok diosunuz bu ceviiz yurt dýþýnda adet baþý 50 dolara satýlýyor ve birisi gitmiþ tozlayýcýya 100 tl vermiþ 25 neree 100 nere anlayan anladý ......
Sn. ay-yildiz50 altay cevizinin 50dolara satýldýðý site linkini buraya ekleyebilirmisiniz. En azýndan 100 tl ya fidan satan adamlar sattýklarý ceviz hakkýnda bilgi vermiþlerdir diye tahmin ediyorum bizde o siteden Altay cevizini öðrenelim...

cihan.cakirca Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-08-2013, 14:05   #275
Aðaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-06-2013
Þehir: Bulgaristan, Eski Cuma
50 dolara, hatta 100 dolara fidan alýnýr, aþýlý olacak, dev gibi olacak, adýna dogru belgesi olacak, fýtosanitar * hastalýksýz olduguna dair belge olacak. faturasý olacak. böylesini al baþýna koy. cimlendirilmiþ ceviz 1 yýllýk 1-2 dolar, 2 yýllýk 3-4dolar.

yolgezer2001 beðendi.
karabuz Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-08-2013, 15:10   #276
Aðaçsever

drokya's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2008
Þehir: Drokya - Ýzmir
Bulunduðum yerde 2 metre standart boy ve 3 yaþýnda ceviz fidaný
10 dolar ( yazýyla ON DOLAR )
50 dolarý sanýrým rüyalarýnda görmüþler.

Aç tavuk kendini darý ambarýnda görürmüþ.
Ya sayý saymayý bilmiyorlar.
Ya da yurt dýþýnda 50 dolarýn ne olduðundan haberleri yok.

Bulunduðum yerde normal bir belediye çalýþaný
ayda 100 dolardan azýcýk daha fazla kazanýyor.
demek ki ayda anca iki fidan alabilecek.

Altay cevizi diye lanse edilen,
Buram buram Anadolu kokan fidanlarýn geldiði söylendiði yerde ise
durum çok daha kötü.

Sadece Moskva ve büyük illerde durum farklý.

Bu konu baþlýðýnda aklý baþýnda arkadaþlara son kez sesleniyorum.

Sayýn Lilium, sayýn Çamtepe, sayýn formullaone, sayýn chandler, sayýn Aksazlý, sayýn yolgezer2001 sayýn Ladikli, sayýn ncp1963 ve ismini zikretmeyi unuttuðum diðer aðaç dostlarý.

Reklamýn iyisi kötüsü olmaz reklam reklamdýr.

Lütfen feyk tabir edilen sahte rumuzlarýn ÝLK iletilerine yanýt vermeyin.
Kiþi tartýþmalarýn yoðunlaþtýðý anda üye oluyor ve ilk iletisi,
saða sola saldýrý.

Býrakýn kendileri çalsýn kendileri oynasýn.

Sizin gibi dostlar yanýt verdikçe böylesi güzel, ayrýcalýklý paylaþým sitesini onlar reklamasyon amaçlý kullanmýþ oluyor.
Lütfen sizleri itham altýnda býrakan feyk rumuzlara yanýt vermeden bu durumu bir kere daha düþünün.

Sizleri bilen biliyor.

KALANLARA SELAM OLSUN

Bu dünyadan gider olduk
Kalanlara selam olsun
Bizim için hayýr dua
Kýlanlara selam olsun

Ecel büke belimizi
Söyletmeye dilimizi
Hasta iken halimizi
Soranlara selam olsun

Tenim ortaya açýla
Yakasýz gömlek biçile
Bizi bir asân vechile
Yuyanlara selam olsun

Azrail alýr canýmýz
Kurur damarda kanýmýz
Yuyacaðýn kefenimiz
Saranlara selam olsun

Selâ verile kastýmýza
Gider olduk dostumuza
Namaz için üstümüze
Duranlara selam olsun

Dünyaya gelenler gider
Hergiz gelmez yola gider
Bizim halimizden haber
Soranlara selam olsun

Miskin Yunus söyler sözün
Yaþ doldurmuþ iki gözün
Bizi bilmeyen ne bilsin
Bilenlere selam olsun

Diye çaðlar öncesinden seslenen Yunus misali;
Bizi bilenlere selam olsun deyin ve burayý reklam amaçlý kullananlara kendinizi kullandýrtmayýn.

Sevgi ve saygýyla

drokya Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-08-2013, 15:46   #277
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-08-2013
Þehir: Kýrýkkale
altay ceviz ve diðer ceviz türlerini tartýþmanýn gerekliliði hakkýnda.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahcevan0618 Mesajı Göster
Bu ceviz ise ötekiler ne?
Saygýdeðer arkadaþlar, ben bu siteye yeni üye oldum, zira Kýrýkkaledeki arazime uygun ceviz çeþidi aramaktayým.

Ancak bazý arkadaþlar, Altay ceviz ve diðer ceviz çeþitleri üzerine yapýlan olumlu-olumsuz yorumlarý, insanlarýn görüþlerini, gördüklerini burada yazmasýný gereksiz gören bir anlayýþ içindedirler.

Açýkçasý, bu yaklaþým bu forum açýsýndan kabul edilemez. Burada yorum yapanlardan birisi olarak ben, altay ceviz hakkýnda konuþarak kendimi kullandýrttýðýmý düþünmüyorum. zira bu baþlýðýn ilk mesajý, altay ceviz resmi için yapýlan yorumdan baþlýyor ve sonrasýnda insanlar olumlu olumsuz görüþlerini belirtiyor. Bu tartýþmayý okumak istemeyen baþkalarýnýn da yazmasýna karýþmasýn.

onlarca insan, ceviz bahçesi kurmak istiyor ve ceviz fidan çeþitleri hakkýnda bilgi sahibi olmak istiyor. altay ceviz fidanýna güveniyorsa ve biliyorsa çýkar paþa paþa anlatýr. Ancak bu konuda onlarýn sýnýfta kaldýðýný söyleyebilirim. Daha önce de belirttiðim gibi ben Sivrihisardaki satýcýlara güvenemedim, çünkü ceviz hakkýnda doðru düzgün bilgileri yok. Ayrýca, bahçedeyken öve öve bitiremedikleri, yere göðe sýðdýramadýklarý Abuzer adlý kiþi hakkýnda da kendi facebook hesaplarýnda hakaretler ediyorlar. Zira bana bu cevizi geliþtiren Abuzerdir diyorlardý, ben adamý görmedim hiç.Yani bir de kendi adamlarýný satýþ sorunu da var altay ceviz sivrihisar fidanlýðý sahiplerinde. Ayrýca Eskiþehir Sivrihisar Ýlçe tarýma uðradýðýmda bu türün tescili adýna bir çalýþma olmadýðýný öðrenmiþ oldum.

TAbi, bu ticaret ahlakýndan yoksunluk diðer fidan üreticilerinde de var. Samsun ilindeki bir fidan satýcýsý ile telefonda konuþtuðumda, ceviz fidaný dikmek istediðim yer Kýrýkkale deyince, "ooooo oraya en uygun çeþidimiz Chandler, yanýna Pedro tozlayýcý koyduk mu, senin iþin tamamdýr" diyor adam. Bu da ayrý bir vaka.

Ben þahsým adýna, bir kez daha yolum üstünde olan fidanlýða eylül ayý baþýnda gideceðim, meyveleri göreceðim. Eðer diðer arkadaþlarýn bahsettiði gibi küçük, misket büyüklüðünde ve iç kaliteleri kötü ise buradan herkesi uyaracaðým. Kýrýkkale için hangi tür ceviz fidaný uygun onu araþtýracaðým. saygýlar

dagýnsesi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-08-2013, 18:09   #278
/

sayýn formullaone neye dayanarak buu söylüyorsun ben gercekten ceviz iþine gircek bi çift çiyim iþim reklam **** boþ konuþma dil bugün tel örgü ve beton direk iþleri uðuraþtým kasým ayýna dikimi gercekleþtircem inþallah bana dike bilceðim bi ceviz türü söyle o zaman altay cevizi önermiyorsun alternatifin nedir nevþehir hava iklim þartlarýna elveriþli ceviz türü istiyorum

Eski 28-08-2013, 18:14   #279
/

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi chandler Mesajı Göster
evet öncelikle bence fiyasko ve yine evet salkým þeklinde meyve yapanlarýn meyvesi çok küçük avuca 7 adet yeþil kabuklu ceviz sýðýyor. Resimleri düzenleyim göndereceðim.
Meyve olan aðaçlarda Verimliliðe lafým yok ama kalitede yok. yolgezerin dediði gibi çok güzel çöðür anaçlýðý olur.
Maþallah kardeþim lilium ve sen belliki iki fidancý Altay cevizi dönüp dolaþýp yere vuruyorsunuz fiyasko felan diyerek alaycý bir þekilde yorum yapýyorsunuz allah aþkýna 3-4 yaþýnda sizin fidanlarýn resimlerinide yayýnlanda bir görelim resimlerde videolarda meyveler görünüyor bizim gözümüz körmüki göremiyoruz bahcem yok þimdilik ama olacak fidancý deðilim milletin önünü kesmeyin türkiye sadece sizin pazar sahanýz deðil allah herkese kýsmetini verir tam bir yýldýr araþtýrýyorum adam akýllý daha bahce görmedimki ticari manada olgunlaþmýþ herkes þikayetci herkes kendi çeþitleriniz hakkýnda googlede bir arama yapýn kaç tane memnun çiftci yorumu göreceksiniz Altay cevizi yakýndan takip ediyorum yakýnda bahcesinede gideceðim fýrsat verilmeli diye düþünüyorum

Altaycevizi beðendi.
Eski 28-08-2013, 18:17   #280
Aðaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-11-2012
Þehir: uþak
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi formullaone Mesajı Göster
8.yýlýnda 75 kiloya razýyým demiþsiniz.Evet ben de razýyým.Ancak aðaç baþý deðil,dönüm baþý.

Sizin hevesinizi kýrmak istemem.Altay ceviz tam size göre.Hemen dikiniz.

Þimdiden bol hasatlar.
Altay ceviz 8.yaþýnda 150 kg.Chandler en fazla 10 kilo belki verebilir dekar baþý deðil aðaç baþý.Daha önceleri yoktu nasip deðilmiþ.Arkadaþlar altay cevizine ikna olanlar yollarýna devam etsinler bol hasatlar bol kazançlar dilerim.Bende 13 yaþýndaki aðaçlarýmý chandlere aþýlattým belki bizde kazanýrýz kazanmasamda yeþilliði gene yeter.Herkese baþarýlar dilerim.

ömür-uþak Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-08-2013, 18:17   #281
/

sayýn karabuz bazý araþtýrmalar hatta çoðu bilindiði gibi olmadýðýný son yýllarda medyada internette duyar görür olduk hadi cevizde aþýlý olma tezleri yanlýþ ise çöðürdende dikilip ürün alýnýyorsa ben bunlarý sormak istiyorum önyargýlara karþýyým ben sen gittinmi altay ceviz bhçesine baktýnmý arkadaþ þurasý yanlýþ burasý yalan söylediðin gibi deðil dedinmi

Altaycevizi beðendi.
Eski 28-08-2013, 18:18   #282
/

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi karabuz Mesajı Göster
50 dolara, hatta 100 dolara fidan alýnýr, aþýlý olacak, dev gibi olacak, adýna dogru belgesi olacak, fýtosanitar * hastalýksýz olduguna dair belge olacak. faturasý olacak. böylesini al baþýna koy. cimlendirilmiþ ceviz 1 yýllýk 1-2 dolar, 2 yýllýk 3-4dolar.
http://www.zmk-ua.com/articles/2013/...li-karlik.html

http://sadisibiri.ru/oreh-greckiy-razmn.html

http://kharkov.kha.slando.ua/obyavle...h-ID61zpZ.html

incele googlede türkeleþtir.

Altaycevizi beðendi.
Eski 28-08-2013, 18:32   #283
Aðaçsever

Giriş Tarihi: 03-06-2013
Þehir: NEVÞEHÝR
Bu sitede maksat cinsi verimi felan eleþtirmek deðil iþin aslý kendilerini bilirler bir kaç fidancý var arkadaþlar bunlarýn amacý bu cins tutulur diye korkmalarý inanýn baþka biþey deðil adamlar boy boy video resim yayýnlýyor birisi çýkmýþ vay küçükmüþ verimsizmiþ kalitesizmiþ göre göre yalan söylüyor sende resim video koyda bakalým biz bilmiyoruz ceviz görsün gözümüz ona yanaþan yok fidancýlarýn deðil vatandaþý dinleyin **** aklýnýzý gidin kendiniz görün bende gidecem inþallah

RUS SÝTESÝ ÝNCELEYÝN FÝYATINA BAKMAYIDA UNUTMAYINIZ

Altaycevizi beðendi.
atmel Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-08-2013, 18:36   #284
Aðaç Dostu

Alıntı:
Maþallah kardeþim lilium ve sen belliki iki fidancý Altay cevizi dönüp dolaþýp yere vuruyorsunuz fiyasko felan diyerek alaycý bir þekilde yorum yapýyorsunuz allah aþkýna 3-4 yaþýnda sizin fidanlarýn resimlerinide yayýnlanda bir görelim resimlerde videolarda meyveler görünüyor bizim gözümüz körmüki göremiyoruz bahcem yok þimdilik ama olacak fidancý deðilim milletin önünü kesmeyin türkiye sadece sizin pazar sahanýz deðil allah herkese kýsmetini verir tam bir yýldýr araþtýrýyorum adam akýllý daha bahce görmedimki ticari manada olgunlaþmýþ herkes þikayetci herkes kendi çeþitleriniz hakkýnda googlede bir arama yapýn kaç tane memnun çiftci yorumu göreceksiniz Altay cevizi yakýndan takip ediyorum yakýnda bahcesinede gideceðim fýrsat verilmeli diye düþünüyorum
Lilium fidancý deðil. Bahçesi var Aðaç hastasý mesajlarýna ve açtýðý konulara bakýnca formdaki bilgilendirmelerine bakýnca ne olduðu anlaþýlýr.Chandler fidancý Türkiyeye ilk chandler cevizini getirenlerden.Ben kendilerinden fidan almadým o zamanlar 2000 yýlý chandler yoktu.Kimseye zorla fidan satmýyorlar.Þubat ayýndan sonra fidan bulamazsýnýz ben aradým fidanlarý bitmiþti.Sizin hoþunuza hangi ceviz giderse onu alýn o sizin tercihiniz.Bende 2000 yýlýnda 150 tane yerli çeþit diktim.Yýlda tamamýndan 5-6 yüz lira para kazanabildim. O da benim tercihimdi.Önce bahçe kurulacak altay cevizi dililecek 8.yýl 150 kg verecek ondan sonra gel lilium cahandler iþte beðenmediðiniz cevizler diyeceksiniz.Kaynak araþtýrmasýyla olmuyor.Bu arada chandler ve pedro verimini görmek isteyenler liliumun mesajlarýnada bol miktarda var.Herkese kolay gelsin.

Eski 28-08-2013, 18:56   #285
Aðaçsever

Giriş Tarihi: 03-06-2013
Þehir: NEVÞEHÝR
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ömür-uþak Mesajı Göster
Lilium fidancý deðil. Bahçesi var Aðaç hastasý mesajlarýna ve açtýðý konulara bakýnca formdaki bilgilendirmelerine bakýnca ne olduðu anlaþýlýr.Chandler fidancý Türkiyeye ilk chandler cevizini getirenlerden.Ben kendilerinden fidan almadým o zamanlar 2000 yýlý chandler yoktu.Kimseye zorla fidan satmýyorlar.Þubat ayýndan sonra fidan bulamazsýnýz ben aradým fidanlarý bitmiþti.Sizin hoþunuza hangi ceviz giderse onu alýn o sizin tercihiniz.Bende 2000 yýlýnda 150 tane yerli çeþit diktim.Yýlda tamamýndan 5-6 yüz lira para kazanabildim. O da benim tercihimdi.Önce bahçe kurulacak altay cevizi dililecek 8.yýl 150 kg verecek ondan sonra gel lilium cahandler iþte beðenmediðiniz cevizler diyeceksiniz.Kaynak araþtýrmasýyla olmuyor.Bu arada chandler ve pedro verimini görmek isteyenler liliumun mesajlarýnada bol miktarda var.Herkese kolay gelsin.
Þimdi arkadaþlar Altay cevizin kg verilerini abartýlý buluyorum bu konuda haklýsýnýz ama yaramaz,küçük,kalitesiz,denemelik ,fiyasko, gibi sözler kullandýnmý bu demekki ceviz deðil çalý gibi biþey adamlar boy boy resim video koyuyor birde onlar koysun diyorum acýmasýz eleþtiriyorlar kesinlikle kasýtlý fidancýlar çekilsin aradan gidenler girenler bilenler yazsýn kardeþim günlük araþtýrýyorum ben þu cinsi diktimde çok memnunum diyen yok yok yok bir çoðu cins deðiþimine gitmiþ allah milletimin yardýmcýsý olsun

Altaycevizi beðendi.
atmel Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-08-2013, 20:22   #286
Aðaç Dostu

tiryaki's Avatar

Giriş Tarihi: 23-04-2008
Þehir: Ýzmir / Balýkesir Gömeç
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi atmel Mesajı Göster
Bu sitede maksat cinsi verimi felan eleþtirmek deðil iþin aslý kendilerini bilirler bir kaç fidancý var arkadaþlar bunlarýn amacý bu cins tutulur diye korkmalarý inanýn baþka biþey deðil adamlar boy boy video resim yayýnlýyor birisi çýkmýþ vay küçükmüþ verimsizmiþ kalitesizmiþ göre göre yalan söylüyor sende resim video koyda bakalým biz bilmiyoruz ceviz görsün gözümüz ona yanaþan yok fidancýlarýn deðil vatandaþý dinleyin **** aklýnýzý gidin kendiniz görün bende gidecem inþallah

RUS SÝTESÝ ÝNCELEYÝN FÝYATINA BAKMAYIDA UNUTMAYINIZ
Neyi inceleyeceðiz anlamadým?

Birincisi site Rus deðil Ukrayna sitesi. Fiyat 50 grivna, yani 12.5 tl falan.
Skoroplodnye cevizi olarak geçiyor ismi ve bodur olduðu söyleniyor (2-3 metre oluyormuþ boyu en fazla) Baþka sitelerden de kontrol ettim, ayný bilgi var.

Bu konunun ilk mesajlarýnda altay cevizinin 5-6 metre olduðundan söz ediliyor. Yani nereden baksam elimizde kalýyor.

Kýsacasý, Rusça link verip kafalarý karýþtýrýyorsunuz.

Þimdi fidancý diye suçlarsýnýz diye baþtan söyleyeyim, geçen sene tohumdan ektiðim 4 tane ceviz fidaným var, boyu 20 santim falan. Satmýyorum

Kýstmetse bu sene 400 tane fidan alýp ekmeyi düþünüyorum. Daha önce bu konuda belirttiðim gibi Altay cevizi gerçek olmak için fazla iyi görünüyor o yüzden bu çeþidi düþünmüyorum.

tiryaki Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-08-2013, 20:28   #287
Aðaç Dostu

ermana's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2013
Þehir: kýrklareli/lüleburgaz
inþallah 8. yaþýnda 150 kilo 10. yaþýnda 300 kilo 20 li 30 lu yaþlarda da 1 ton ürün alýrsýnýz bir aðaçtanda hem kendinizi hem ülkemizi kurtarýrsýnýz. bunu inanýn tüm yüreðim ile istiyorum. ancak ben bu olayý tamamen üfürükçülere benzetiyorum inananý var ama kusura bakmayýn ben inanmýyorum. bunca cevizçi bilim adamlarý da bir aðacýn bu derece meyva vermesinin mümkün olamayacaðýný söylüyor. 8 yaþýnda bir aðacýn meyvasý deðil aðacýn kendisi köküyle bile 150 kilo etmez hatta ekildiði topraðý dahi tartabilirsiniz. azýcýkta mantýklý olalým ( eðer fake deðilseniz).

ömür-uþak beðendi.
ermana Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-08-2013, 20:47   #288
Aðaçsever

Giriş Tarihi: 05-03-2013
Þehir: Istanbul
Alıntı:
sayýn karabuz bazý araþtýrmalar hatta çoðu bilindiði gibi olmadýðýný son yýllarda medyada internette duyar görür olduk hadi cevizde aþýlý olma tezleri yanlýþ ise çöðürdende dikilip ürün alýnýyorsa ben bunlarý sormak istiyorum önyargýlara karþýyým ben sen gittinmi altay ceviz bhçesine baktýnmý arkadaþ þurasý yanlýþ burasý yalan söylediðin gibi deðil dedinmi
Sayýn ay-yildiz50, bir arkadaþýn talep ettiði gibi bu cevizin 50 dolara satýldýðýný gösteren linki eklerseniz, bu konuda araþtýrma yaptýðýnýza ve ceviz bahçesi tesis etme konusunda ciddi olduðunuza inanabilirim. Aksi takdirde mesajlarýnýzý reklam yapmak için yazdýðýnýzý düþünürüm.

Birde sorum var. 8 yaþýndaki bir ceviz aðacýnýn 150 kg verim vereceðine tecrübeli bir çiftçi olarak gerçekten inanýyormusunuz? Kabaca dönüm baþý 3-4 ton ceviz eder. Amerika ortalamasý 500-600 kg. Yaklaþýk 7 de biri. Böyle bir verim varsa dünya uyuyormu?

Peþin fikirli olmýyalým.. katýlýyorum.. ancak verilen rakkamlarda biraz mantýklý olmalý. Bizim zekamýzla alay edildiðini hissediyorum. Altýn madeni/ petrol bulmaktan daha karlý bir iþ gibi lanse ediliyor. Belki gerçekten iyi bir çeþit.. denenmeli ancak verilen çeliþkili ve üçuk rakkamlarla kendi önlerini týkýyorlar diye düþünüyorum. Saygýlarýmla

ermana beðendi.
YESHILL Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-08-2013, 20:55   #289
Aðaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-12-2011
Þehir: kýrþehir
bu sene mayýs ayýnda sayýn prf.dr. yaþar akçanýn seminerine katýldým. orada tam hatýrlayamasamda þunu ima ettiðineden çok eminim. kamanlý arkadaþlara dönerek yýllar önce sizin orada aþýsýz ceviz anacýnýn özelliklerini taþýmaz, aþý yapýlmalý dediðimde aþýda nereden çýktý deyip bana küfrettiniz diyerek gülmüþtü.... kamandada yýllarca kaman 1 diyerek çöðürden dikilen fidanlar dikildi, satýldý. sonuç ?????

varsayalýmki çöðürden diktik fidan verimlimi, anacýnýn özelliklerini ne ölçüde almýþ? meyva standardý ne? ( tüm aðaçlarda meyva boyutlarý eþitmi) eþit olmazsa pazar yok...

bu kadar iyi bir çeþitse vede güveniyorsanýz dikin kimse dikmek isteyeni tutamaz.

ses kesilmesimi ??? ekteki linker hala muhatabýndan mesaj bekliyor...

Altay ceviz (Salkým ceviz)

sayýn çamtepe mesajýnýzý alýntýladým umarým kýzmazsýnýz..

benimde bu bir üstteki linkteki mesajda katýldýðým teklif ekteki linkte.

Altay ceviz (Salkým ceviz)

aksazli ve ermana beðendi.
ncp1963 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-08-2013, 21:02   #290
Aðaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-06-2013
Þehir: Bulgaristan, Eski Cuma
türkceleþtirmesem de olur, ruscam var. yanýnda az fransýzca , ingilizcem kadar ýyý olmasalar da ...

o yazdýgýmýn arkasýndayým. cevizden cimlendirilmiþ býr ceviz ne olacagý belli degildir,aþýlý olsa TMM sözüm olmaz,ama cögür ceviz insanlar gibidir, anasý babasý cok akýllý, sevýyeli, ahlyaklý idir... ogullarý gider hayýrsýz amca-dayý gibi olur... sonucta iki agactan býr olmuþ, annesý babasý da iki agactan olmuþ..yedý sulalesini bilsen ne olacagýna garantý veremezsin.

bahcelerý gezme imkyaným yok. Turkiyede yaþamýyorum.

ermana beðendi.
karabuz Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-08-2013, 21:11   #291
/

sayýn yeshýll ustte verdiðim linklerin 3.cüsüne baka bilirsiniz bende google den ceviri yapýyorum birde siz bakýn

Eski 28-08-2013, 21:17   #292
Aðaç Dostu

Alıntı:
sayýn formullaone neye dayanarak buu söylüyorsun ben gercekten ceviz iþine gircek bi çift çiyim iþim reklam **** boþ konuþma dil bugün tel örgü ve beton direk iþleri uðuraþtým kasým ayýna dikimi gercekleþtircem inþallah bana dike bilceðim bi ceviz türü söyle o zaman altay cevizi önermiyorsun alternatifin nedir nevþehir hava iklim þartlarýna elveriþli ceviz türü istiyorum
Bahçeniz þimdiden hayýrlý uðurlu olsun.Bahçe kurmadan önce toprak analizini yaptýrýn.Yerini keþfettirin don çukuru varsa boþuna uðraþmayýn.çukurlarý kepçeyle kazdýrýn (ben badem dikeceðim çukurlar açýldý havalanýyor)Yörenize uygun olduðu kanýsýndayým Altay cevizini dikin 150 kilo olmasada 120 kilo olsun oda süper verim.Ben size altay cevizini öneririm.kolay gelsin.

Eski 28-08-2013, 21:20   #293
Aðaçsever

Giriş Tarihi: 05-03-2013
Þehir: Istanbul
RUS SÝTESÝ ÝNCELEYÝN FÝYATINA BAKMAYIDA UNUTMAYINIZ[/QUOTE]

Sanýrým bu Rus sitesi deðil Ukrayna sitesi. Fiyat da 50 usd deðil. 50 UHA (Ukraine Hyrvna) 1 Usd : 8.12 UHA.

YESHILL Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-08-2013, 21:25   #294
Aðaçsever

Altaycevizi's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2013
Þehir: Eskiþehir
Altay Bosfor ceviz 6 aylýk fidanlarda meyve tutumu 1

Name:  altay ceviz 3 aylýk.jpg
Views: 4831
Size:  33.1 KB

Name:  altay ceviz3.jpg
Views: 7140
Size:  53.7 KB

Name:  CEVÝZ6.jpg
Views: 4005
Size:  36.7 KB

Name:  IMG_5048.JPG
Views: 3317
Size:  45.2 KB

Name:  IMG_5391.JPG
Views: 3621
Size:  32.8 KB

Altaycevizi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-08-2013, 21:27   #295
Aðaçsever

Altaycevizi's Avatar

Altay Bosfor ceviz 6 aylýk fidanlarda meyve tutumu 2
Name:  IMG_5413.JPG
Views: 3763
Size:  43.1 KB

Name:  IMG_5562.JPG
Views: 3550
Size:  27.4 KB

Name:  IMG_5567.JPG
Views: 3493
Size:  31.8 KB

Name:  IMG_6049.JPG
Views: 3424
Size:  36.8 KB

Name:  IMG_6388.JPG
Views: 3755
Size:  49.2 KB

Eski 28-08-2013, 21:32   #296
/

kendi çapýmda yaptýðým araþtýrmalar sonucu altay cevizde yoðunlaþtým diðer ceviz diken çiftçi kardeþlerimin memnun olupda þu ceviz türünü tavsiye ediyorum diðen pek görmedim genelde tür deðiþimine gidiyorlar altay ceviz eken bi kaç çiftçi memnun olduklarýný söylüyorlar yani bi kaç yýllýk fidan olmasýna raðmen meyve tutuþu iyi diyorlar bu kasým ayýnda altay cevizi dikmeye karar verdim tahminim ben 8 yýlda 150 kilo beklemiyorum banada abartý geldi 50 **** 60 kilo benim için süper verim dikimden sonra düzenli olarak resim paylaþýmý yapcam inþallah herþey güzel olur ha diyelimki fiyasko çýktý bende aþý yapar tür deðiþtiririm yere göðe sýdýramadýnýz chandler cevizinde tür deðiþtiriyorlarda benmi deðiþtiremicem ve bulunduðum bölgede ceviz iþine girmek isteyen çok kiþi var onlarada öncülük etmiþ olururum altay ceviz iyi çýkarsa yardýmcý olurum fiyasko çýkarsa baþka türe bakýn derim bi rekabet ortamý var bu ceviz kedisini ýspatlasa dahi bu eleþtiriler hiç bitmez bitmeyecekte altay cevizin kökünün çok güçlü olduðunu söylüyorlar ileriki yýllarda chandleri **** baþka türü aþý yaparak yeni ürün diye piyasaya çýkacak ceviz türlerini þimdiden görür gibiyi,m sanki saygýlarýmla..

Eski 28-08-2013, 21:34   #297
/

sayýn yeshýll orda 50 rph yazýyor rph usd demekmi uhv demekmi ?

Eski 28-08-2013, 21:37   #298
Aðaçsever

Altaycevizi's Avatar

Altay Bosfor Ceviz 2 yaþýnda fidanlarda meyve tutumu
Ortadaki resimde 32 adet, en alttaki resimde 23 adet meyve sayýlmýþtýr.....

Name:  8 aylýk.jpg
Views: 3816
Size:  63.3 KB

Name:  IMG_6599.JPG
Views: 4393
Size:  45.3 KB

Name:  IMG_6610.JPG
Views: 24041
Size:  44.9 KB

Düzenleyen Altaycevizi : 28-08-2013 saat 21:40 Neden: açýklama ekleme
Eski 28-08-2013, 21:39   #299
/

böyle çöðüre can kurban )))

Eski 28-08-2013, 21:43   #300
Aðaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-05-2013
Þehir: balýkesir
Bu cevizin ticareti nedir sattýnýz mý? kaça gider piyasasý nedir **** gerçekten bunlar ceviz mi yoksa süs MÜ? Tadý nedir kullaným alaný hakkýnda bilgi istiyorum ben bu iþin ticaretini yapýcam sonra satamazsam bunu ben naparým ceviz oynamaya gelmedik.

Fotoðrafta arkadaki ceviz aðaçlarý neden boþ?(boþ gibi görünmekteler açýklarýmsýnýz.?)

bulgur Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanýt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Þu an saat: 22:34.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024