View Single Post
Eski 28-08-2013, 11:59   #273
formullaone
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-12-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ay-yildiz50 Mesajı Göster
selamun aleykum siteye yeni üyeyim uzun zamandır paylaştıklarınızı okuyorum araştırıyorum nevşehirliyim patetes yetiştiriciliği yapıyordum son yıllarda masraflar artınca üründe para etmeyince sektör değiştirmek şart oldu ceviz dikmeyi düşünüyorum cevizden anlamam altay cevizi takip ediyorum resimler videolar hayran olmamak elde değil ****** ceviz uzmanlarımızda var burda onların görüşleri söyledikleri farklı yapacağım yatırımı doğru yapmak istiyorum . şimdi altay ceizin paykaştıklarında okuduğum ve anlağım kadarıyla cevizine güveniyor her türlü garanti veriyor bı paylaşımında fidan başı 2000 tl anlaşma yapalım demişti bir üyeye o üyenin sesi kesildi sanırım lilium ve chadlere soruyorum sizin önerdiğiniz fidanlara ne kadar garanti veriyorsunuz ben nevşehire chadler diktim diğelim emek verdim yıllarımı verdim ürün alamıyorum diğelim siz bu konuda ne yapcaksınız öğrene bilirmiyim ve chadler en olgunluk zamanında kaç kilo ürün veriyor .altay ceviz ilk 4 .cü yıl 25 sonra 8 .ci yıl 150 kilo demiş ben 8 .ci yıl 75 kiloya razıyım o kadar versin yeter dağın sesi gördüklerini güzel bişekilde anlatmış altay cevizin söylediklerini doğrular biçimde .şunuda söylemek istiyorum altay ceviz kardeşimiz cevizden anlamadını bende düşünüyorum bu cevizi keşfettikten sonra bu işe girdiğini düşünüyorum altay cevizde yeni bi ürün illaki eksikler olcak eğerki altay ceviz gercekten sıra dışı ve ürün kalitesi iyi olan biceviz türü ise lilium ve chandler size söylüyorum altay ceviz kardeşimizin önüne takoz değil yanına yoldaş olun ki bu cevizi ülkemize kazandıralım klavye başında eleştirmekle olmaz sahaya inin birgün belirleyelim burda üye arkadaşlarla hep birlikte altay ceviz bahçesine gidelim hem görelim hemde fikir alışverişi yapalım deneyimleri olan arkadaşlardan faydalanalım altay ceviz kalitesini ıspatlayınca ön yargılı olan arkadaşların sesi çıkacakmı merak ediyorum 25 tl fiana çok diosunuz bu ceviiz yurt dışında adet başı 50 dolara satılıyor ve birisi gitmiş tozlayıcıya 100 tl vermiş 25 neree 100 nere anlayan anladı ......
8.yılında 75 kiloya razıyım demişsiniz.Evet ben de razıyım.Ancak ağaç başı değil,dönüm başı.

Sizin hevesinizi kırmak istemem.Altay ceviz tam size göre.Hemen dikiniz.

Şimdiden bol hasatlar.

formullaone Çevrimdışı   Başa Dön