View Single Post
Eski 28-08-2013, 21:32   #296
ay-yildiz50
/

Giriş Tarihi: 22-07-2013
kendi çapımda yaptığım araştırmalar sonucu altay cevizde yoğunlaştım diğer ceviz diken çiftçi kardeşlerimin memnun olupda şu ceviz türünü tavsiye ediyorum diğen pek görmedim genelde tür değişimine gidiyorlar altay ceviz eken bi kaç çiftçi memnun olduklarını söylüyorlar yani bi kaç yıllık fidan olmasına rağmen meyve tutuşu iyi diyorlar bu kasım ayında altay cevizi dikmeye karar verdim tahminim ben 8 yılda 150 kilo beklemiyorum banada abartı geldi 50 **** 60 kilo benim için süper verim dikimden sonra düzenli olarak resim paylaşımı yapcam inşallah herşey güzel olur ha diyelimki fiyasko çıktı bende aşı yapar tür değiştiririm yere göğe sıdıramadınız chandler cevizinde tür değiştiriyorlarda benmi değiştiremicem ve bulunduğum bölgede ceviz işine girmek isteyen çok kişi var onlarada öncülük etmiş olururum altay ceviz iyi çıkarsa yardımcı olurum fiyasko çıkarsa başka türe bakın derim bi rekabet ortamı var bu ceviz kedisini ıspatlasa dahi bu eleştiriler hiç bitmez bitmeyecekte altay cevizin kökünün çok güçlü olduğunu söylüyorlar ileriki yıllarda chandleri **** başka türü aşı yaparak yeni ürün diye piyasaya çıkacak ceviz türlerini şimdiden görür gibiyi,m sanki saygılarımla..

ay-yildiz50 Çevrimdışı   Başa Dön