agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Ağaçlar Hakkında Genel Konuşmalar
(https)

Beğeni Düzeni125Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 26-03-2008, 16:33   #91
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Giriş Tarihi: 20-07-2007
selam

Arkadaşlar bu sene yani bu dikim sezonunda mezarlığa hatırı sayılır derece de çam fidesi dikmek nasip oldu.Sağolsun YILMAZ Bey'in yardımları ile bu sene bu işi başardık.Yılmaz Bey 600 adet kök çam fidanı verdi bunları toprak ile buluşturmak nasip oldu.Buarada yılmaz bey ile MUSA Bey'e(poyraz2007)çok teşekkür ediyorum.Sağolsunlar bizzat zahmet edip gelmişler geçen pazar beraber dikim yaptık.Bu arada YÜCEL ÖZLEM Beyden özür diliyorum bazı nedenlerden ötürü dikime çağırmak nasip olmadı lütfen beni affedin.
100 adette kök sedir çam fidanı ayrıca buraya diktim.15adet 5 yaşında sedir çam ve 15 adet mezarlık selviside mezarlığın girişinde yerini aldı.Dikim ile ilgili fotoğraflarını çektim inşaallah yakın zamanda siteye yollarım hep beraber paylaşırız. selam ve sevgiler..

hakan7960 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-03-2008, 17:16   #92
Yeni Üye

safranbolu's Avatar

Giriş Tarihi: 26-03-2008
Safranbolu aile mezarlığında fıstık ağaçları var ve belediye satarak gelir elde etmekte belki iyi bir fiikir olabiir sizin için

safranbolu

looktr beğendi.
safranbolu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2008, 01:02   #93
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2006
Galeri: 137
Cengiz Bey, tebrik ediyorum. Gerçekten iyi iş başardınız. İlk yazıştığımız günden itibaren Yılmaz Bey'in işe el atacağını biliyordum. Yılmaz ve Musa Beylere de teşekkür ediyorum. Ellerine sağlık.

Tabii, ben de aranızda olmak isterdim. Ama benden özür dilemeniz gerekmiyor. Umarım bir gün, sizin diktiğiniz ağaçları birlikte ziyaret eder bakım yaparız.

Fİdan dikmekle iş bitmiyor. Biliyorsunuz fidanların ağaç olması için yıllara ihtiyaç var. Umarım köylülerimiz fidanların korunması konusunda yardımlarını esirgemezler.

16 - Köy yollarının ve meydanının etrafına ve köyün içinde ve etrafındaki su kenarlarına ve mezarlıklara ve mezarlık ile köy arasına ağaç dikmek. (Köylü her sene adam başına en az bir ağaç dikecek ve bu ağaç tamamen tutup yeşilleninciye kadar ağaca bakacak va yeni dikilmişlere hayvanların sürünerek ve kemirerek zarar vermesinin önünü almak için etrafına çalı çırpı sarıp muhkemce bağlıyacaktır.);

Gerçi Köy Kanunu'nda, 1924 yılından bu yana, böyle bir hüküm de var...

Tekrar, tebrik ve teşekkür ediyorum.

Saygılarımla.

Yücel Özlem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2008, 14:58   #94
Ağaç Dostu

sezinci's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2004
Galeri: 28
Daha mezarlıkta çok iş var. Ama artık seneye. Fidan diktiğimiz günün fotoğraflarını da çekmiştim ama hala makinede. Bastırınca yüklerim. Malumunuz hala film kullanıyorum

sezinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-03-2008, 14:52   #95
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

çobanköy mezarlığı 2008 ağaç dikim çalışmaları

Arkadaşlar bu sene ki dikim çalışmalarına ait fotoğrafları sizlerle paylaşmak istiyorum.Bu arada çalışmalarıma katılan sayın YILMAZ bey ve MUSA bey'e,fikir ve düşünceleri ile sayın YÜCEL ÖZLEM beye ve ayrıca tüm AĞAÇLAR NETgönül dostlarıma sevgi ve saygılarım ile...
CENGİZ HAVA...

Eklenen Resimler

Eski 31-03-2008, 14:58   #96
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

çobanköy mezarlığı 2008 ağaç dikim çalışmaları 2

Fotoğrafların devamı.

Eklenen Resimler

Eski 05-05-2008, 18:17   #97
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Arkadaşlar son yağmurlar mezarlığın çehresini değiştirdi.Bu sene dikmiş olduğum 600 adeti kök çam 50adetide tüp çamların hepsi tutacak inşaallah.Bu sene tam dikim yılı olsa gerek.Buralar çok yağışlı geçiyor.Bu sevincimi sizlerle paylaşmak istedim.Sevgiyle kalın...

Eski 06-05-2008, 15:23   #98
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Cengiz Bey, Paylaşımlarınız için teşekkür ediyoruz.

Eski 13-05-2008, 15:18   #99
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Yücel bey ben de sizlere çok teşekkür ederim.Kendi fikirlerime ve düşüncelerime uygun arkadaşlar bulduğum için her zaman ALLAH'a şükür ediyorum.Bilmem inanırmısınız yağmurlar yağdıkça ben çocuklar gibi sevindim.Geçen pazar yine her zaman olduğu gibi mezarlığa yapılcak bazı işler için gittim bu sene diktiğimiz çam fideleri çoğunlukla tutmuş gözüküyor.Bu görüntü tüm yorgunluğumu ve olumsuz düşüncelerimi alıp götürdü.Sizlere tekrar tekrar teşekkür ediyorum beni her zaman desteklediniz her zaman yanımda oldunuz.Tüm AĞAÇLAR.NET ailesine sevgi ve selamlarımla...

Eski 02-06-2008, 11:41   #100
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Herkese selamlar

Arkadaşlar,Köyümün mezarlığına dikmiş olduğum çam fidelerini geçen hafta pazar günü otlarını ayıklamak ve diplerini havalandırmak için çapaladım.Son yağmurlar bu fidelerin tutma oranını çok yükseltmiş.Hemen hemen %100'lük bir başarı elde etmiş durumdayım.Bilmem inanırmısınız o minicik fideleri tutmuş ve 3-5 cm büyümüş görmek beni çocuklar gibi sevindirdi.Tek tek diplerinin otlarını ayıklarken hepsinin görüntüsü ve sevgisi başkaydı.
İnşaallah bundan sonra bir aksilik olmazsa bu fideleri tutmuş sayıyorum.Bu fideler tutup büyüdükçe hem benim içimdeki ağaç dikme sevdasını körükleyecek hem de köye karşı güzel bir örnek teşkil edecek.Bu güzel örneği gördükçe ileride ki senelere hayırlı yatırım tasarımları yapmaya başlayacağım.Benim bu ağaçlandırma sevdama hep destek ve yardımcı olduğunuz için siz AĞAÇLAR NET dostlarıma teşekkürü bir borç bilirim...

Eski 02-06-2008, 15:25   #101
Ağaç Dostu

Sebahattin Sargın's Avatar

Giriş Tarihi: 16-12-2006
Galeri: 345
Gelişmeleri bizimle paylaştığınız için öncelikle biz teşekkür ederiz, güzel haberler bizi de sevindiriyor. Geçen yaz Tavşanlıya gelmiştim eğer bu yazda gelebilirsem sizi ziyaret etmek isterim. İçinizde ki bu ağac sevgisi hiç bitmesin....

Sevgiler

Sebahattin Sargın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-06-2008, 11:18   #102
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Teşekkürler

Sebahattin kardeşim,yanıtınız beni çok sevindirdi.Yaptığım çalışmaların gözle görülür bir şekilde ilerleme kaydetmesi beni daha çok şevklendiriyor.Belki çoğu insan için yaptığım çalışmalar az veya kayda değer görülmeyebilir ama inanın ağaç fakiri olan köyümde çok değerli çalışmalar bunlar.
Sizi ve tüm ağaç dostlarımı tavşanlı da görmekten mutluluk duyacağımı bilmenizi isterim.Kapım sizlere her zaman açık olacaktır.Selam ve sevgi ile...

Eski 13-06-2008, 20:07   #103
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Cengiz Bey, tebrikler. Çamlar sürgün vermişse, durum oldukça iyi demektir.

Eski 18-06-2008, 09:29   #104
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Sağolun Yücel Bey herhalde bu işi hep beraber başaracağız.Sizlerin de desteği ile ağaçların filiz vermesi beni daha büyük projeler için umutlandırıyor.İyiki böyle bir ağaç sevdalısı gurubun içinde varım iyiki sizler varsınız.Herkese sevgi ve saygılarımla...

Eski 23-06-2008, 13:49   #105
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Arkadaşlar dün yine her zaman ki gibi köyümün mezarlığındaydım.İlbaharda ki dikmiş olduğum çam fidelerini ve çekirdekten ekmiş olduğum ağaç fidelerini kontrol ettim.Hepsi hemen tutmuş hepsi hayata yeni yeni tutunmaya başlıyorlar.Ayrıca Mahir abinin(BALIKÇI)göndermiş olduğu çiçek tohumları da bir harika.Hepsi rengarenk açmış.Bana tohum gönderen tüm arkadaşlara sevgiler sunarım.Çiçeklerin hepsinin fotoğraflarını çekecektim makinanın azizliğine uğradım.Şarjı az olduğu için hepsini çekemedim.
İnşaallah ileride güzel fotoğraflar sunarım sizlere.Herkese sevgi ve saygı ile...

Eklenen Resimler

Eski 08-07-2008, 15:04   #106
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-05-2008
Elinize sağlık, başardığınızı görmek ne kadar mutlu etti beni bir bileseniz.

darkfriairs Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-07-2008, 16:38   #107
Ağaç Dostu

erbek_'s Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2008
Galeri: 17
İnanın azminizi ve bu dayanışmayı görünce nasıl duygulandım anlatamam. İnsan karışık duygulara kapılıyor tüm bu olan bitene tanık olunca uzaktan da olsa, bir de birebir yaşamak kimbilir nasıl hissettiriyordur. Sizi tebrik ediyorum Cengiz bey gerçekten, bu kadar duyarlı davaranıp böyle bir amaç uğruna emeği geçen herkezi tebrik ediyorum....

erbek_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-07-2008, 16:40   #108
Ağaç Dostu

erbek_'s Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2008
Galeri: 17
Bu 112 nolu resim var ya.... işte sözün bitti yer.... darısı tüm mezarların başına....

erbek_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-07-2008, 10:37   #109
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Buradaki yazıları, olması gereken başlığa taşıdım. Nerede diye aramayın
Gitmesek de, ekmesek de tarlalarımızı yeşillendirmeliyiz.

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-07-2008, 23:35   #110
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi darkfriairs Mesajı Göster
Elinize sağlık, başardığınızı görmek ne kadar mutlu etti beni bir bileseniz.
Sevgili Darkfriairs;Bana destek verdiğiniz için çok teşekkür ederim.Sizlerin bu destek yazıları beni daha da heyecanlandırıyor.Bu başarı AĞAÇLAR NET.olarak hepimizin böyle bir aile içinde olmasaydım inanın bu cesareti bu kadar kolay bulamazdım.Bu mutluluk hepimizin.İnşaallah seneye daha güzel olacak.Ağaçlandırma çalışmamız daha bir hız kazanacak.Sizler desteğinizi ve ilginizi kesmedikçe daha hayırlı işler yapacağız.Sevgi ve selam ile...

Eski 12-07-2008, 00:27   #111
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Babama

Sayın ERBEK;yazdıklarınız beni çok duygulandırdı.İşte ağaçlar net ailesi böyle hepsinin kalbinde ağaç sevgisi var.Başkalarının yaptığı çalışmalardan gurur duyuyorlar.Ben bu duyguları sadece ağaçlar net ailesinde alıyorum ve inanın sizlerle iftihar ediyorum.Rahmetli babam da aynı duygu ve düşüncelerdeydi.Keşke sağ olsaydı da bu günleri görseydi.Bu çalışmalarımın başarısını babama armağan etmek istemişimdir.Ayrıca babama bir şiir yazdım sizlerle paylaşmak istiyorum.
BABAMA
Sen benim babamdın canımın cananı
Ailemizin direği başımızın tacı
Hiç aklımıza gelirmiydi ayrılık hicranı
Felek bizede içirdi ölüm ayranı

Seni hiç unutmadım unutamadım
Hep seni andım hep seni hatırladım
Sen beni bıraktın ama ben seni bırakamadım
Sevgini kalbimin derinliklerinde sakladım

Senin aşkın tabiattı çiçekti ağaçtı
Çobanköy alaya alır hep sana gülerdi
Aldanan acaba senmiydin yoksa köylüler mi?
DİKTİĞİN AĞAÇLARA SORSAM BANA SÖYLER Mİ?

Kıraç topraklara yeşilliği sen getirdin
Taşıma su ile ağaçlara suyu yetirdin
Herkese yardım etmek için can verirdin
ÖLÜM bu çaresi yok neylersin

Sana derler ÇOBANKÖYLÜ PALA HASAN
Sendin milletin gönlünde taht kuran
Herşeyin en ince noktasına kafa yoran
BABACIĞIM KABRİN OLSUN CENNET MEKAN

Oğlun cengiz

Eski 08-08-2008, 09:42   #112
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Herkese merhaba

Arkadaşlar,havaların sıcak ve kurak gitmesi nedeniyle Köyümün mezarlığında ki bu sene ve geçmiş senelerde ki fide ve ağaçları tek tek sulamak ihtiyacı hissettim.Su çıkmayan veya suyun ulaşamadığı yerlere kova ile taşıyıp tas ile tek tek suladım.Belki bir nebze olsun nem oranını tutturmak için.İnşaallah faydam olmuştur o minik ağaç adaylarına.

Gelecek senelerde damlama su yöntemini daha fazla yaygınlaştırmak amacım.Daha yeşil ve daha ağacı bol bir dünya için haydi el ele....

Eklenen Resimler

Eski 11-09-2008, 14:22   #113
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Herkese merhaba ,bazı nedenlerden olayı bu konuya epeydir (30gün gibi) uzak kaldım herhalde.Her hafta köye gittiğimde mezarlık ile ilgili çalışmalarım devam ediyor ama yazmaya vakit bulamadım.Havaların sıcak gitmesi sebebiyle ara ara sulama işlerine devam ediyorum.
Geçen hafta bursadan gelirken pavlonia ağaçı fidelerinden 2 tane getirdim.Burada denemek istiyorum eğer uyum sağlarsa hızlı bir yeşillendirme konusunda yardımcı olacak.Bir de bursa da aşılı akasyalar dikkatimi çekti.Dikim zamanında bursa da olan arkadaşlardan teknik yardım isteyeceğim şimdiden duyurula...

Eski 11-09-2008, 15:51   #114
Ağaç Dostu

Cengiz Bey Merhabalar;

Öncelikle yazmasakta sizi takip ettiğimizi biliniz efendim. Sormak istediğim bir konu var. Çevrenizde ki insanlar sizin bu çalışmanızı takip ediyorlarmı? Yardımda bulunmak isteyenler oluyor mu acaba. Bütün köy halkı çalışsa çok daha kolay bir şekilde mezarlığı yeşillendirmiş olursunuz. Bu konuyu köy halkı ile konuştunuz mu hiç?

Eski 12-09-2008, 19:42   #115
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sebahattin Sargın Mesajı Göster
Cengiz Bey Merhabalar;

Öncelikle yazmasakta sizi takip ettiğimizi biliniz efendim. Sormak istediğim bir konu var. Çevrenizde ki insanlar sizin bu çalışmanızı takip ediyorlarmı? Yardımda bulunmak isteyenler oluyor mu acaba. Bütün köy halkı çalışsa çok daha kolay bir şekilde mezarlığı yeşillendirmiş olursunuz. Bu konuyu köy halkı ile konuştunuz mu hiç?
Sayın Sebahattin kardeşim merhabalar,
Benim bu konuyu açtığım 1 senedir foruma yazmış olduğum maillere bakacak olursanız ben hep sizin sormuş olduğunuz konuyu işlemişimdir.Hatta Yücel ÖZLEM Bey bu konuda beni hep cesaretlendirmiştir.Ben bu konuda çok mücadele ettim ve çok uğraştım ama köyden kimseyi ikna edemedim.Bir siz değil bir çok kişi bu soruyu sordu ve çoğu bana inanmadı.İşte size bizim sitede üye olan iki kişiyi olaya şahit olarak gösterebilirim.Moderatörümüz YILMAZ bey ve poyraz niki ile katılan diğer arkadaşım.İlkbaharda çam fidesi dikiminde muhtar ile konuşmama rağmen bir kişiyi bile getiremezken sağolsunlar bu iki gönül dostu arkadaşım Tavşanlıdan kalkıp köye fide dikimine geldiler ve durumu gördüler.Onlarda siz gibi düşünüyorlarmış ama görünce fikirleri değişti.Neyse bunları boş verin biz önümüze yapılacak işlere bakalım.Siz Bursadasınız ilbaharda aşılı akasya teminide bana yardımcı olursanız sevinirim.İlginiz için teşekkürler...

Eski 12-09-2008, 20:24   #116
Ağaç Dostu

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim Cengiz Bey, İlkbaharda elimden geldiği kadar aşılı akasya konusundan size yardımcı olmak isterim...

Sevgiler

Eski 13-09-2008, 14:31   #117
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Teşekkürler Sebahattin bey,Geçenlerde Bursaya işim düştüğünde görmüştüm çıkışta fidancılar var.Aşılı akasyalar çok hoşuma gitti.Park ve bahçelerde güzel bir görünüm veriyor.Yardım sözü vermeniz beni sevindirdi.Çok teşekkürler....

Eski 17-09-2008, 22:05   #118
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2008
Galeri: 80
Saygıdeğer Cengiz bey.
Tam bir saatten bu yana ilk mesajdan son mesaja kadar yazılanları okudum. Bir roman gibi. İlk yazılarınızdaki yanlızlığınız, yardım arayışlarınız, sonrasında sizinle beraber olan arkadaşlar, Sayın Yücel özlemin sizi desteklemesi, Gelen ve giden mesajlar.

Sizi takdir etmemek haksızlık olur. Eminimki o mezarlığı bir cennete çevireceksiniz. Çalışmalar bunu gösteriyor. Azimli, kararlı, tuttuğunu koparan birisiniz..

Ben yeni üye sayılırım. Yazınızı ancak gördüm ve kilitlendim. Sizin köşenizi takip edeceğim.

Saygı ve sevgilerimi arz eder, Başarılarının devamını dilerim.

Not: Tüm resimlerede baktım. Gelişme olağanüstü.

Düzenleyen Cumhur Tonba : 17-09-2008 saat 22:07 Neden: ekleme
Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2008, 11:08   #119
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Merhaba

Sevgili kardeşim CUMHUR Bey,öncelikle benim gönlümde büyük bir ukte olan KÖYÜMÜN MEZARLIĞINI YEŞİLLENDİRMEK VE AĞAÇLANDIRMAK İSTİYORUM
adlı projeyi beğendiğiniz ve takdir ettiğiniz için çok teşekkür ederim.
Ben çocukluğumu ve gençliğimi köyümde yaşamadım. Gençliğim ve çocukluğum yemyeşil bir ortamda geçti. Daha sonra 20 yaşımda köyümle tanıştım. Askerlik, iş hayatı derken zaman geçti gitti. ****** insan belirli bir yaştan sonra olgunluk mu dersin yoksa hayat tecrübesi mi bazı şeylerin farkına varıyor.
Benim köyüm yola ve ilçeye çok yakın olmasına rağmen maddi olanakları da fazla ama ağaç ve yeşilliğe hiç önem vermemiş. Hala da bu işin farkında değil.Ama ALLAH razı olsun ki AĞAÇLAR NET.adlı sitede çok değerli birbirinden güzel insanlarla tanıştım. Bu alemin dilinden anlayan beni destekleyen çok yakın dostlarım oldu. Karınca kararınca köyüme birşeyler kazandırmaya çalışıyoruz hep beraber.
Sizinde ilginizi çekmiş ve bana mail atmışsınız. Demek ki sizde benim halimden anlıyorsunuz size de çok teşekkürler.Her şey gönlünüzce olsun...

Düzenleyen hakan7960 : 01-10-2008 saat 12:46 Neden: imla hataları
Eski 01-10-2008, 12:48   #120
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Tüm AĞAÇLAR NET ailesinin Mübarek Ramazan bayramını en içten dileklerimle kutlarım.Herşeyin gönlünüzce olması dileğiyle...

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:49.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024