agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Ağaçlar Hakkında Genel Konuşmalar
(https)

Beğeni Düzeni125Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-10-2007, 15:20   #61
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Giriş Tarihi: 20-07-2007
arkadaşlar şimdi ağaçların tohum zamanı.KÖYÜMÜN MEZARLIĞINI YEŞİLLENDİRMEK İSTİYORUM kapsamında bana yardımcı olacak arkadaşlardan tohum yardımı bekliyorum.Bunları ağaç olarak görmek ileride bizleri memnun edecektir.selamlar...

hakan7960 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2007, 19:40   #62
Ağaç Dostu

Kudret's Avatar

Giriş Tarihi: 11-08-2006
Galeri: 52
Merhaba Hakan bey.
Önümüzdeki ay sinameki tohumları olmaya başlar. İsterseniz gönderebilirim.

Kudret Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2007, 13:25   #63
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2007
Galeri: 256
Kudret bey Merhaba,

Sinameki tohumlarından bende alabilir miyim?

Arzu Kasapoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2007, 18:18   #64
Ağaç Dostu

Kudret's Avatar

Tabi Arzu hanım sizede gönderirim. Şu anda çiçekteler. Tohumlar oluştuğunda borcum olsun.

Eski 16-10-2007, 19:55   #65
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2007
Galeri: 256
Çok teşekkür ederim Kudret Bey.

Selamlar...

Arzu Kasapoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-10-2007, 11:36   #66
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kudret Mesajı Göster
Merhaba Hakan bey.
Önümüzdeki ay sinameki tohumları olmaya başlar. İsterseniz gönderebilirim.
Kudret bey ilgi ve alakanıza çok teşekkür ederim.Tabi neden olmasın sinameki tohumlarından elbette isterim.Sizinde fotoğraflardan gördüğünüz gibi köyümün mezarlığı çok kıraç.Buraları çiçek, ağaç ve böcek üçlüsü ile doldurmak istiyorum.: adresimi bırakıyorum çok teşekkürler...

Cengiz HAVA
ulucami mah.TOKİ sitesi C/2 blok kat:5 no:21

TAVŞANLI/KÜTAHYA

GSM:05357700716

Eski 23-10-2007, 19:51   #67
Ağaç Dostu

Kudret's Avatar

Rica ederim Hakan bey.
Tohumlar olduğunda adresinize gönderirim.
Selamlar.

Eski 14-11-2007, 16:01   #68
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Arkadaşlar elinde çeşitli rengarenk çiçek tohumu olanlar varmı acaba? KÖYÜMÜN MEZARLIĞINI YEŞİLLENDİRMEK İSTİYORUMprojesi kapsamında mezarlık girişi ve çeşitli yerlerine bu tohumları ekip güzel bir görünüm sağlamak istiyorum.Ağaçların yanında bu tip çiçeklendirmeler güzel oluyor.Şimdiden herkese teşekkürler...

Eski 14-11-2007, 17:04   #69
Ağaç Dostu

Balıkcı's Avatar

Giriş Tarihi: 23-01-2007
Galeri: 15
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hakan7960 Mesajı Göster
Arkadaşlar elinde çeşitli rengarenk çiçek tohumu olanlar var mı acaba? ..
Tagetes(Kadife çiçeği), Gaillardia(Gayret çiçeği), Zinnia (Cinyo- kral kızı) tohumları var.

Hepsi de sıcak, soğuk ve kuraklığa son derecede dayanıklı ve şu anda bile çiçek açıyor. Çok uzun çiçekli dönemleri var.

İstersen (Fatiha'lardan benim ölmüşlerime de bir pay düşer ümidiyle) gönderebilirim.

Allah senden razı olsun, bu güzel teşebbüsün için.

Balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2007, 18:53   #70
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Sabah Sefalarını söktüm geçen gün. Bir sürü tohum topladım. Hfz Hanım'ın gönderdiği Akşam Sefası tohumlarından da göndericem size. Ama bahara daha çok var. Şubat ayına kadar elime geçenleri de biriktirir, toptan gönderirim.

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2007, 21:05   #71
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

selam

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi BALIKCI Mesajı Göster
Tagetes(Kadife çiçeği), Gaillardia(Gayret çiçeği), Zinnia (Cinyo- kral kızı) tohumları var.

Hepsi de sıcak, soğuk ve kuraklığa son derecede dayanıklı ve şu anda bile çiçek açıyor. Çok uzun çiçekli dönemleri var.

İstersen (Fatiha'lardan benim ölmüşlerime de bir pay düşer ümidiyle) gönderebilirim.

Allah senden razı olsun, bu güzel teşebbüsün için.
Sayın balıkçı,ilgi ve alakanıza çok teşekkürler ederim.Sizin elinizde olan çiçek tohumları tam aradığım tohumlardan.Arasam bulamazdım.Bizim oralar yazın kurak kışın ise çok soğuk ve ayaz.Çok çiçek dönemi olması iyi tarafı.
Fatihalardan elbette ki sizin de payınıza düşecektir.ALLAH katında hiç birşey kayıp olmaz.Sizlerden de ALLAH RAZI OLSUN.

Cengiz HAVA
TOKİ sitesi c/2 blok kat5 no21
Tavşanlı/KÜTAHYA

GSM05357700716

Eski 19-11-2007, 21:14   #72
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

selam

[QUOTE=limon;173014]Sabah Sefalarını söktüm geçen gün. Bir sürü tohum topladım. Hfz Hanım'ın gönderdiği Akşam Sefası tohumlarından da göndericem size. Ama bahara daha çok var. Şubat ayına kadar elime geçenleri de biriktirir, toptan gönderirim.

Sayın LİMON,ilginize çok teşekkür ederim.Elbette akşam ve sabah sefalarına talibim.İnşaaallah şubat ayında nasip olursa elime geçer ve toprak ile buluştururum.
Mezarlıkta okunan her fatihadan sizlerin de payı olacaktır.Bulabileceğimiz her türlü çiçek tohumlarına talibim.Burayı mezarlığın gizli esrarlı havasından kurtarıp güzel ve kokulu bir ortama kavuşturmak istiyorum.

Cengiz HAVA

Eski 20-11-2007, 10:27   #73
Ağaç Dostu

quercuslover's Avatar

Giriş Tarihi: 06-09-2007
isterseniz bende meşe palamudu gönderebilirim köyünüz için?

quercuslover Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-11-2007, 11:35   #74
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2006
Galeri: 137
Cengiz Bey selamlar, iğde, akasya dikmeyi unutmayın. dayanıklı ve çiçekli ağaçlardır. Çiçekleri de güzel kokar. Ha, erguvanı da unutmayalım.

İğdeyi, çelikten kolayca üretebilirsiniz.

Sevgiler.

gulcingiller beğendi.
Yücel Özlem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2007, 15:15   #75
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi quercuslover Mesajı Göster
isterseniz bende meşe palamudu gönderebilirim köyünüz için?
Sayın quercuslover ilginize çok teşekkür ederim.zahmet olmazsa alabilirim.Herşey için çok teşekkür ederim.Selam ve saygı ile...

Eski 28-11-2007, 15:26   #76
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

[QUOTE=Yücel Özlem;175822]Cengiz Bey selamlar, iğde, akasya dikmeyi unutmayın. dayanıklı ve çiçekli ağaçlardır. Çiçekleri de güzel kokar. Ha, erguvanı da unutmayalım.

İğdeyi, çelikten kolayca üretebilirsiniz.

Sevgiler.

Sayın Yücel ÖZLEM inanın aynı düşünceler içindeydim.Bu sene değişiklik olarak iğde ağacını denemeye karar vermiştim.Bu topraklarda gelişme sağlıyor.Benim evim mezarlığa 100 metre uzaklıkta ve 5-6 tane iğde ağacım var hepsi de çok güzel gelişti ve meyveleri harika oluyor.Bu sene tüm komşular bu iğde ağaçlarından toplamak için sıraya girdiler dersem inanın abartmış olmam.Böyle olunca bu iğdelerden çelik alarak üretmeyi ve dikmeyi planlamıştım.Demek ki gönüllerimiz birmiş.Güzel bir çalışma olacağına inanıyorum.akasya fidesini de bu siteye üye bir arkadaşım mart ayında bursadan gönderecek.İnşaallah el birliği ile KÖYÜMÜN MEZARLIĞINI YEŞİLLENDİRME de başarılı olacağız ve örnek bir çalışma olacak.Tekrar tekrar çok teşekkür ediyoruım tecrübelerinizi benimle paylaştığınız için.Her zaman bu faydalı önerilerinizi bekleyeceğim.. Sevgi ve saygıyla...

Eski 10-12-2007, 11:58   #77
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Arkadaşlar ben mezarlık için çekirdekten badem,ceviz gibi ağaçları önce bir saksı da değil de direk olarak toprağa gömmek suretiyle yetiştirme yöntemi denemek istiyorum.Sebebine gelince de yetişeceği toprağa ilk etapta alışması için.Acaba böyle bir denemem de ne kadar başarılı olurum.Bana bu konu da bilgi ve görüşlerinizi yazarsanız çok sevinirim...

gulcingiller beğendi.
Eski 15-12-2007, 11:20   #78
Ağaç Dostu

Oğuz Karsan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-12-2006
Galeri: 181
Merhaba Sn.hakan7960

Yazınızı yeni okuyabildim. Ben de çalışmalarınıza, Fıstık Çamı desteğinde bulunmak isterim.

Selamlar.

Oğuz Karsan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-12-2007, 18:03   #79
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hakan7960 Mesajı Göster
Arkadaşlar ben mezarlık için çekirdekten badem,ceviz gibi ağaçları önce bir saksı da değil de direk olarak toprağa gömmek suretiyle yetiştirme yöntemi denemek istiyorum.Sebebine gelince de yetişeceği toprağa ilk etapta alışması için.Acaba böyle bir denemem de ne kadar başarılı olurum.Bana bu konu da bilgi ve görüşlerinizi yazarsanız çok sevinirim...
Cengiz Bey, ben düşüncenize katılıyorum. Bu yöntemi ısrarla savunan, ziraat mühendisi bir arkadaşımın önderliğinde, kardeşim bir bahçe yetiştirdi. Bu sene cevizlerden ilk meyveleri aldılar.

Ancak, tohumları ekmeden önce, yine özenle yer hazırlığı yapıldı. Cevizler için 80-90 cm bademler için de 30-40 cm derinliğinde çukurlar yazdan kazılıp toprak havalandırıldı. sonra yanmış ahır gübresi ile karıştırılıp çukurlara dolduruldu ve kasım ayında bu hazırlanan çukurlara tohumlar ekildi. Tohumlar ekilmeden önce 1/5 veya 1/7 oranında mazot karıştırılmış suya batırılarak yabani hayvanlara karşı koruma sağlandı.

Üyelerimizden, Menderes40 da bademleri, çekirdek ekmek suretiyle yetiştiriyor. O sadece traktörle sürdüğü araziye ekim yaptı. Bademler iyi durumda. Fidanları baharda aşılayacak.

Size kolay gelsin diyorum.

gulcingiller beğendi.
Eski 17-12-2007, 11:34   #80
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Teşekkürler

Sayın yücel ÖZLEM bey, mezarlık ağaçlandırması ile ilgili sorumu yanıtladığınız için size çok teşekkür ederim.Kış mevsimi olduğu için şimdi ağaçlandırma ile ilgili hiç birşey yapamadığım için kendi kendime alternatifler üretmeye çalışıyorum.
Benim çekirdekten üretme amacımın iki sebebi var.Birincisi maliyeti düşürüp kimseye el aman demeden buralara çeşitli ağaç türleri ile doldurmak.İkincisi ise ağacın ilk filizlendiği anda yaşayacağı toprağa uyumlu bir şekilde alışmasını sağlamak.Verimli bir toprakta ilk anda yetişipte verimsiz toprağa geçince duraklamaktansa, ilk andan itibaren verimsiz toprakta büyümesi daha iyi olur kanaatindeyim.Bilmem yanılıyormuyum?
Bu konuda ki diğer arkadaşlarımın da bilgi ve görüşlerinden yararlanmak isterim.
sayın yücel bilgi ve görüşleriniz için çok teşekkür ederim.Saygı ve sevgi ile....

Eski 17-12-2007, 11:43   #81
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

merhaba oğuz bey

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Oğuz Karsan Mesajı Göster
Merhaba Sn.hakan7960

Yazınızı yeni okuyabildim. Ben de çalışmalarınıza, Fıstık Çamı desteğinde bulunmak isterim.

Selamlar.
Sayın Oğuz bey böyle ulvi bir düşünce de olmanız inanın beni çok sevindirdi.Düşünün istanbul'lu bir ağaç dostum benim köyümde ki mezarlık ağaçlandırmasına yardım eli uzatıyor.İnanın sizler böyle yardım eli uzattıkça ben daha da fazla bu işlere sarılıyorum.Fıstık çamı desteğini seve seve kabul edeceğimi bilmenizi isterim.Size adres ve tlf numarası yazıyorum.eğer haberleşirsek ba desteği organize edebiliriz.Herşey için çok teşekkür ederim.Selam ve sevgilerimle...ALLLAH BU YARDIMLARINIZI KABUL ETSİN...

Cengiz HAVA

TOKİ sitesi c2 blok kat5 no:21
Tavşanlı/KÜTAHYA

GSM05357700716

Eski 13-02-2008, 15:56   #82
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Arkadaşlar,bildiğiniz gibi ben köyümün mezarlığını yeşillendirmeye ve ağaçlandırmaya uğraşıyorum.Her sene yaptığım gibi bu sene de tüp çam fidanı(ladin,karaçam ve sedir )cinslerinden dikeceğim.Her sene TAVŞANLI'ya gelen fidancılardan alıyorum.Bu tabi ki bana biraz pahalıya geliyor.Bu sene de bu tüp çam fidanlarından 50 adet dikmek istiyorum.Benim sizlerden ricam bu tüp çamları üretici fidancılardan alırsam daha ucuza mı gelir?Nereden ve kimden temin edebilirim.Tabi ki teslimat yeri de tavşanlı olması gerekiyor.Bu konuda ki yardımlarınızı bekliyorum. saygılar...

Eski 14-02-2008, 01:13   #83
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-04-2007
Galeri: 225
Sayın[B hakan7960[/B]
Acaba Tavşanlı Kaymakamlığı ve Tavşanlı Orman İletmesi Müdürlüğü ile temasınız oldu mu?

hassoman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2008, 14:29   #84
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hassoman Mesajı Göster
Sayın[B hakan7960[/B]
Acaba Tavşanlı Kaymakamlığı ve Tavşanlı Orman İletmesi Müdürlüğü ile temasınız oldu mu?
Evet Tavşanlı orman işletmesi ile oldu.Orada zaten bizim ağaçlar net sitesinde yönetici olan YILMAZ bey sağolsun bana destek sözü verdi.Bu sene inşaallah beraber bir ağaçlandırma çalışması yapacağız.Benim amacım burayı hızlı bir şekilde ağaçlandırmak.Çünkü uzun seneler burası ihmal edilmiş.Benim tüp çam fidanı aramamda ki gaye 5/10 sene önceden zaman kazanmak.Malum orman işletmenin fidanları minik.Seralardan para ile alırsam enaz 5 senelik tüp çam oluyor.****** o minik çam ağaçlarını da dikeceğiz.Bugünün küçüğü yarının büyüğü olacak.İlginiz için teşekkürler...

Eski 06-03-2008, 16:20   #85
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Kudret bey,sinameki tohumları elime ulaştı.Çok teşekkür ederim.Teşekkürler...

Eski 06-03-2008, 16:28   #86
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Mahir abi,göndermiş olduğun koli elime ulaştı.Allah senden razı olsun bu çiçekler her açışında seni hatırlayacağım.İnanın beni çok memnun ettiniz herşiey gönlünüzce olsun...

Cengiz HAVA

Eski 06-03-2008, 18:42   #87
Ağaç Dostu

Balıkcı's Avatar

Giriş Tarihi: 23-01-2007
Galeri: 15
Cengiz

Allah, hepimizden razı olsun.

O ot gibi görünen fideler gaillardia, dağınık olarak dik ve unut, artık onlar her sene kendiliklerinden her tarafa yayılıp yeniden açacaklar inşallah.

Çöp gibi görünen kökler, mor menekşe, bizim mezarlıklarımızda çok vardır, ben de mis gibi kokuları dolayısıyla onları çok severim, yoğun güneş altında da sıkıntı çekmeden yaşıyorlar.

Karanfil çelikleri de inşallah tutar, hepsi de kokulu karanfil, ziyarete gelenlere koku ziyafeti çekerler.
Karanfil, her türlü toprakta yetişirmiş, umarım orada da güzelce açarlar.

Ligustrum ve biberiye çeliklerini de hemen toprağa koyarsan inşallah onlar da tutar.
Biberiye, çok hızlı gelişiyor ve çok dekoratif bir görüntüsü var bana göre.
Duvar dibine ekilirse duvara yaslanıp yayılıyor, göze hoş görünüyor.

Tohumlar, tagetes, biz kadife çiçeği veya karagöz diyoruz. Onlar da çok dayanıklı ve uzun süre 11. aya kadar çiçekli oluyorlar, sonra da tohumları dökülüp ertesi yıl tekrar çıkıyorlar.

Cezayir menekşesi de çok arsız bir yer örtücü. Toprağı beğenirse, bütün mezarlığı kaplayabilir.

Falan filan, keşke daha fazla şey yapabilseydim.

Allah kolaylık versin.

Balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-03-2008, 11:44   #88
Ağaç Dostu

sezinci's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2004
Galeri: 28
Geçtiğimiz hafta fidan dikmeye başladık. Bu hafta bir aksilikten dolayı devam edemedik ama Pazar günü devam ediyoruz. Başka bir dikim programıyla çakıştığı için ben Hakan Bey'e yardıma gidemedim. Bu pazar katılmayı umuyorum.

sezinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-03-2008, 12:08   #89
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Yılmaz Bey, ellerinize sağlık. Ben de dikimde bulunmayı düşünmüştüm. Gönlümden geçen böyleydi ama...

Eğer yüklerseniz biz de resimlerle yetiniriz.

Eski 19-03-2008, 14:30   #90
Ağaç Dostu

sezinci's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2004
Galeri: 28
Pazar gününden sonra

sezinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:17.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024