agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Ağaçlar Hakkında Genel Konuşmalar
(https)

Beğeni Düzeni125Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-08-2007, 13:39   #31
-

Giriş Tarihi: 08-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hakan7960 Mesajı Göster
Sayın DERYA ÖZEN,daha güzel şeyler yapmak istiyorum.Ama maalesef tek başıma yetişemiyorum.Köylülerim hergün görüyorlar ama daha ağaç sevgisini herhalde yerleştiremedim gönüllerine.Ama olsun ağaçlar net.gibi bir ailem olduktan sonra gam yemem.İnşaallah bu savaşı kazanacağız hep beraber.
saygılarımla...
Sayın hakan,resimleri gördüm sizi çok tebrik ederim, siz savaşı kazanmışsınız, dikili o ağaçlarla; köyünüzün mezarına dikeceğiniz her yeni ağaçlada zaferi ebedileştiriyorsunuz. Yapacağınız projede ağaç dikmek için bilek gücü lazım olursa ben de varım.
saygılarımla..

nartsawa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-08-2007, 10:45   #32
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Giriş Tarihi: 20-07-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nartsawa Mesajı Göster
Sayın hakan,resimleri gördüm sizi çok tebrik ederim, siz savaşı kazanmışsınız, dikili o ağaçlarla; köyünüzün mezarına dikeceğiniz her yeni ağaçlada zaferi ebedileştiriyorsunuz. Yapacağınız projede ağaç dikmek için bilek gücü lazım olursa ben de varım.
saygılarımla..
Sayın NARTSAWA,çok teşekkür ederim göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka beni mutlu etti.Savaşı hep beraber kazanacağız inşaallah AĞAÇLAR NET.ailesi olarak.Yapmak istediğiniz bilek gücü yardımını, ileride toplu bir ağaç dikimin de kullanılmak üzere memnuniyetle kabul edeceğimi bilmenizi isterim.
Şunu da bilmenizi isterim ki gönlümde bir uhde olan ÇOBANKÖY'ümün mezarlığını ağaçlandırma ve yeşillendirme projesi kapsamında çok ağaç fidesine ihtiyacımız olacak.Bu ağaç sevdasına gönül vermiş ağaç sevdalıları olarak herkesin bu mezarlıkta bir dikili ağacı olmasını istiyorum.Bu konuda ki yardımlar beni çok sevindirecektir. Saygılarımla...

hakan7960 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-08-2007, 15:30   #33
-

Giriş Tarihi: 08-03-2007
O zaman.. siz haber ederseniz dikim zamanı biz de sizin köye fidanlarımızla geliriz.
saygılarımla..
Not: ÇOBANKÖY de dikim günü şu gün haberinizi bekliyorum.

nartsawa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-08-2007, 00:08   #34
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

teşekkürler

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nartsawa Mesajı Göster
O zaman.. siz haber ederseniz dikim zamanı biz de sizin köye fidanlarımızla geliriz.
saygılarımla..
Not: ÇOBANKÖY de dikim günü şu gün haberinizi bekliyorum.
Sayın NARTSAWA,ilginiz beni çok memnun etti.inşaallah dikim günü tertiplediğimiz de tüm ağaç dostlarımı ÇOBANKÖY'ümde görmekten mutluluk duyacağımı bilmenizi isterim.saygılar...

Eski 14-08-2007, 10:58   #35
Ağaç Dostu

Halit Togay's Avatar

Giriş Tarihi: 30-09-2005
Galeri: 130
Alıntı:
Sayın NARTSAWA,ilginiz beni çok memnun etti.inşaallah dikim günü tertiplediğimiz de tüm ağaç dostlarımı ÇOBANKÖY'ümde görmekten mutluluk duyacağımı bilmenizi isterim.saygılar...
Hakan Bey biliyorsunuz ağaç dikmek için hiç müsait zamanlar değil bugünler. Ya bu dikim işlerini firenin az olması için kışa bırakacaksınız veya .. "bilirsiniz sizin oralar çamlar ve meşeler için çok müsait" tohum serpme etkinliği düzenleyelim . Tohumları ya gelince toplayalım ya da siz bulabileceğiniz öğrencilere filan toplattırın gerçi serpme veya gömme bir iş değil ama tanışmış oluruz. Daha önce mazotlattırmak filan yapılabilir. Bu konuda daha bilgili çok kişi var veya bir orman mühendisliği kitabından okuyalım hatta ben yarın okurum.

Halit Togay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-08-2007, 10:26   #36
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halit Togay Mesajı Göster
Hakan Bey biliyorsunuz ağaç dikmek için hiç müsait zamanlar değil bugünler. Ya bu dikim işlerini firenin az olması için kışa bırakacaksınız veya .. "bilirsiniz sizin oralar çamlar ve meşeler için çok müsait" tohum serpme etkinliği düzenleyelim . Tohumları ya gelince toplayalım ya da siz bulabileceğiniz öğrencilere filan toplattırın gerçi serpme veya gömme bir iş değil ama tanışmış oluruz. Daha önce mazotlattırmak filan yapılabilir. Bu konuda daha bilgili çok kişi var veya bir orman mühendisliği kitabından okuyalım hatta ben yarın okurum.
Sayın Halit Togay,zaten ben şimdi dikim için herhangi bir çalışma yapmıyorum.Bu dikim işlerini kasım aralık ve ilkbaharda yapmak istiyorum.Tohum serpme işinde de verim alamadım.Bu iş çok zaman alıyor.Ağaç fidanı olursa hem zamandan kazanıyorum,hemde toprağa alışması verim daha iyi oluyor.Benim amacım şimdi bu proje için arkadaş toplamak.Eğer şimdi taraftar bulursam ekim ve dikim zamanında zorluk çekmemiş olurum.Herşey için teşekkürler.

Eski 16-08-2007, 10:34   #37
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

haber veririm selamlar..

Eski 02-09-2007, 21:34   #38
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Arkadaşlar bu akasya ları TAVŞANLI'da genelde metruk yerlerde ve taşlık ve beton bulunan yerlerde çok hızlı bir şekilde büyüme gösterdiğini tespit ettim.KÖYÜMÜN MEZARLIĞINI YEŞİLLENDİRMEK İSTİYORUM projesi kapsamında bu ağaçları dikmek istiyorum.Bu ağaçların tohumlarını şimdi toplayarak ekim zamanında toprakla buluşturacağım.Fotoğraflarını çektiğim bu ağaçlar hakkında bigisi olan lütfen bana yazarsa sevinirim...
CENGİZ HAVA

Eklenen Resimler

Eski 02-09-2007, 21:51   #39
Yeni Üye

beyağıllı's Avatar

Giriş Tarihi: 17-03-2007
Aynı düşünceye köyüme gittikten sonra bende kapıldım.Ancak eskisi kadar su olmadığı olanlarında kuruduğunu görünce ancak szinde dediğiniz gibi çalı türü çok su istemeyen hoş kokulu çiçekleri olan bir bitkinin dikilmesi gerektiğini düşündüm bu bitkileri sizlere danışmak için siteye girmiştim ki yazınızı gördüm.Köyde akşamsefası hiç yoktu geçtiğimiz yıllarda.Bu sene gittiğimde yaylaya gelenlerden birini,n bahçesine diktiğini ve çok güzel yetiştiğini gördüm.Dünden itibaren İstanbul'da oturduğum bölgede bahçelerden akşamsefası tohumlarını topluyorum gittiğim zaman dağ,tepe,mezar demeden her yere tohumları atacağım

beyağıllı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-09-2007, 21:53   #40
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2006
Galeri: 137
Cengiz Bey, bu ağaç hakkında, sitede yazılmış yazılar olacaktı. "Aylantus" veya "kokarağaç" diye ararsanız, ulaşırsınız sanıyorum

Yücel Özlem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-09-2007, 23:36   #41
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Cengiz Bey, ben bir adres buldum.

Ailanthus altissima (Kokarağaç, Cennet Ağacı)

Eski 03-09-2007, 09:02   #42
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Yücel Özlem Mesajı Göster
Cengiz Bey, ben bir adres buldum.

Ailanthus altissima (Kokarağaç, Cennet Ağacı)
sayın yücel bey alakanıza çok teşekkür ederim.Evet benim tanımladığım ağaç bu vermiş olduğunuz sitede ki ağaç türünden.Ama bu sitede denildiği kadar kokmuyor.Ben hiç kokusunu almadım.Mezarlığa ekeceğim için acaba topluma zararlı birşey yaparmıyım diyede korkuyorum.Daha geniş bir bilgi bulursanız banada haber verirseniz sevinirim.Saygılar...

Eski 03-09-2007, 09:44   #43
Ağaç Dostu

Sebahattin Sargın's Avatar

Giriş Tarihi: 16-12-2006
Galeri: 345
Ben bu işlerde usta biri değilim, ziraat alanım değil. Fakat şu var bu ağaç çok kolay yayılır bildiğim kadarı ile, bu özelliği ile mezarlıkta bir sorun oluştururmu acaba?

Sebahattin Sargın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-09-2007, 16:07   #44
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Cengiz Bey, bu ağacın kokusu da verdiğim adreste tartışıldı. Tavşanlıda olduğu gibi başka kentlerde de var. Ankaranın sokaklarında dolu dersem abartmış olmam sanırım.

Çankaya kaymakamlığının bulunduğu Namık Kemal Mahallesinin bir bölümü geniş bahçeli binalardan oluşuyor. Bu mahallede yol kenarlarında çınar ağaçları var. Bahçelerde ise değişik ağaçlar. Fakat bahçelerdeki ağacın da yarısı kokarağaçtır. Rahatsızlık verse bu insanlar yaşayamaz herhalde. Tanıdıklarım var. Gider geliriz. Bir şikayet duymadım. Bir, beş, on değil yüzlerce ağaçtan bahsediyorum.

Eski 03-09-2007, 20:31   #45
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-08-2007
Cengiz bey sizi kutlarım. Benimde katkım olsun istiyorum size mazarlık selvisi tohumu verebilirim istediğiniz kadar, ayrıca meşe fideleri var bir kasasını(50 adet kesin çıkar. Suyun olmadığı yerler için bu iki bitki istediğinizi yapmanıza çözüm olacaktır.Meşeler kasada 50 cm. boyunda size nasıl ulaşır bilmiyorum. Tohumları çimlendirme imkanınız varmı? varsa hemen gönderebilirim. selamlar.

mehtap gürbüz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-09-2007, 11:56   #46
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Yücel Özlem Mesajı Göster
Cengiz Bey, bu ağacın kokusu da verdiğim adreste tartışıldı. Tavşanlıda olduğu gibi başka kentlerde de var. Ankaranın sokaklarında dolu dersem abartmış olmam sanırım.

Çankaya kaymakamlığının bulunduğu Namık Kemal Mahallesinin bir bölümü geniş bahçeli binalardan oluşuyor. Bu mahallede yol kenarlarında çınar ağaçları var. Bahçelerde ise değişik ağaçlar. Fakat bahçelerdeki ağacın da yarısı kokarağaçtır. Rahatsızlık verse bu insanlar yaşayamaz herhalde. Tanıdıklarım var. Gider geliriz. Bir şikayet duymadım. Bir, beş, on değil yüzlerce ağaçtan bahsediyorum.
Sayın Yücel bey,kokarağaç konusunda epeyce bir gözlemleme zamanım oldu.Tavşanlıda ki bu ağaçları inceleyip sizlere bu konu hakkında bilgilerinizi sorduktan sonra kızımın üniversite kaydını yaptırmak üzere gittiğim İZMİR'de de bu ağaçları gözlemledim.Gerçekten de bu kokar ağaçlar heryerde var.kocaman kocaman ağaç olmuşlar.Özellikle izmir enternasyonal fuarı alanında yüzlercesini gördüm.Bahsetmiş olduğunuz gibi diğer ağaçların yanında güzel bir uyum içinde yaşıyorlar.Bu gözlemim ve sizlerin de olumlu görüşleri ikna olmama yetti.
Hemen bu ağaçların tohumlarından ve yerlerde kendiliğinden bitmiş fidelerinden mezarlığa ekmeyi düşünüyorum.Bu ağaçların hızlı bir şekilde büyümesi ve her ortama uyum sağlaması beni heyecanlandırıyor.İnşaallah güzel bir yeşil ortama kavuşturabilirim en kısa zamanda.Bu konuda ki her türlü bilgi ve birikimlerinizi merakla bekleyeceğim..

CENGİZ HAVA

Eski 08-09-2007, 12:01   #47
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sebahattin Sargın Mesajı Göster
Ben bu işlerde usta biri değilim, ziraat alanım değil. Fakat şu var bu ağaç çok kolay yayılır bildiğim kadarı ile, bu özelliği ile mezarlıkta bir sorun oluştururmu acaba?
SEBAHATTİN BEY, bu kokar ağacın her ortamda yetişmesi ve çok kolay yayılır olması benim için bir avantaj çünkü mezarlıkta hiç ağaç yok.Eğer kolay yayılmasını sağlarsak yeşillendirmeyi biraz olsun başarabiliriz.Kıraç ve boş toprak hiçbirşey değildir ama yeşil ve ağaçlı bir alan herşeydir.

CENGİZ HAVA

Eski 08-09-2007, 15:22   #48
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mehtap gürbüz Mesajı Göster
Cengiz bey sizi kutlarım. Benimde katkım olsun istiyorum size mezarlık selvisi tohumu verebilirim istediğiniz kadar, ayrıca meşe fideleri var bir kasasını(50 adet kesin çıkar. Suyun olmadığı yerler için bu iki bitki istediğinizi yapmanıza çözüm olacaktır.Meşeler kasada 50 cm. boyunda size nasıl ulaşır bilmiyorum. Tohumları çimlendirme imkanınız varmı? varsa hemen gönderebilirim. selamlar.
Sayın Mehtap GÜRBÜZ,öncelikle ilgi ve alakanıza çok teşekkür ediyorum.Gönlümün sevdası olan KÖYÜMÜN MEZARLIĞINI YEŞİLLENDİRMEK İSTİYORUM projesi kapsamında sizlerinde katkısı inanın beni çok mutlu ediyor.Sizlerin türkiyenin her yerinden gerek bilgigerekse tohum ve fide yardımlarınız çok hoş bir davranış.Elinizde mezarlık selvisi tohumu ve meşe fidelerinden olduğunu belirmişsiniz tohumları kargo ile alabilirim ama kasadaki fideleri nasıl alırım bilemiyorum?Ama güzel yardımseverliğiniz ve bu güzel düşüncelerinizden dolayı sizi kutlarım.

CENGİZ HAVA
T.O.K.İ SİTESİ c/2 BLOK KAT 5 NO:21 tavşanlı/kütahya

GSM:05357700716 ev tel:0274 6153237

Eski 08-09-2007, 15:43   #49
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi beyağıllı Mesajı Göster
Aynı düşünceye köyüme gittikten sonra bende kapıldım.Ancak eskisi kadar su olmadığı olanlarında kuruduğunu görünce ancak szinde dediğiniz gibi çalı türü çok su istemeyen hoş kokulu çiçekleri olan bir bitkinin dikilmesi gerektiğini düşündüm bu bitkileri sizlere danışmak için siteye girmiştim ki yazınızı gördüm.Köyde akşamsefası hiç yoktu geçtiğimiz yıllarda.Bu sene gittiğimde yaylaya gelenlerden birini,n bahçesine diktiğini ve çok güzel yetiştiğini gördüm.Dünden itibaren İstanbul'da oturduğum bölgede bahçelerden akşamsefası tohumlarını topluyorum gittiğim zaman dağ,tepe,mezar demeden her yere tohumları atacağım
Sayın BEYAĞILLI benim düşüncede olmanız çok mutluluk verdi bana.Susuz olmak ağaç yetişmesine önemli bir etken değil.Dağlarda ki ovalarda ki hatta çöllerde ki bitkiler de ALLAH ın yardımıyla büyüyor yetişiyor.Susuzluğa dayanıklı KOKARAĞAÇ denilen bir ağaç türü var bende mezarlıkta bunu deneyecegim.Sitede Bu ağacınadı/Türü nedir? isimli yere girecek olursan bu ağaç ile ilgili geniş bilgi bulursun.Hertürlü yardımı yapmaktan mutluluk duyacağımı bilmeni isterim.
CENGİZ HAVA

GSM.05357700716

Eski 08-09-2007, 23:00   #50
Ağaç Dostu

Alıntı:
Sayın Mehtap GÜRBÜZ,öncelikle ilgi ve alakanıza çok teşekkür ediyorum.Gönlümün sevdası olan KÖYÜMÜN MEZARLIĞINI YEŞİLLENDİRMEK İSTİYORUM projesi kapsamında sizlerinde katkısı inanın beni çok mutlu ediyor.Sizlerin türkiyenin her yerinden gerek bilgigerekse tohum ve fide yardımlarınız çok hoş bir davranış.Elinizde mezarlık selvisi tohumu ve meşe fidelerinden olduğunu belirmişsiniz tohumları kargo ile alabilirim ama kasadaki fideleri nasıl alırım bilemiyorum?Ama güzel yardımseverliğiniz ve bu güzel düşüncelerinizden dolayı sizi kutlarım.

CENGİZ HAVA
T.O.K.İ SİTESİ c/2 BLOK KAT 5 NO:21 tavşanlı/kütahya

GSM:05357700716 ev tel:0274 6153237
Sayın Hakan çorbada tuzumuz olsun istedim tohumları kargoya verince sizi haberdar ederim. Meşeler için nasıl olur şimdilik bilemiyorum. Kolay gelsin. Selamlar.

Eski 10-09-2007, 19:32   #51
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Alıntı:
Sayın Hakan çorbada tuzumuz olsun istedim tohumları kargoya verince sizi haberdar ederim. Meşeler için nasıl olur şimdilik bilemiyorum. Kolay gelsin. Selamlar.
Sayın Mehtap GÜRBÜZ ,herşey için teşekkürler.Elbette sizlerinde çorbamızda tuzunuzun bulunması bizleri mutlu eder.İnşaallah meşeler içinde bir çare üretiriz.Saygılar selamlar...

Eski 10-09-2007, 21:44   #52
Ağaç Dostu

Yücel bey meşeleri hemen dikebilirseniz söküp sökülmüş şekilde gönderebilirim.(bir kaç gün rahat dayanırlar). Tohumları ona göre kargoya vereyim isterseniz. Selamlar.

Eski 11-09-2007, 20:01   #53
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Mehtap Hanım, sanırım Cengiz Bey' yazacaktınız.)) Kim bilir? Dikim bana da kısmet olur belki.

Eski 11-09-2007, 21:04   #54
Ağaç Dostu

Yücel bey kime niyet kime kısmet derler, kısmetinizde varmış hemen yarın göderebilirim. Cengiz beyin hakkı ayrı tabi. çok ciddiyim haber verın yeter.

Eski 11-09-2007, 23:57   #55
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Efendim, çok teşekkür ederim. Çok nazik ve cömertsiniz, sağolunuz.

Bana da kısmet olur derken, Cengiz Bey'in çalışmasından söz ediyordum. Şayet ÇOBANKÖY'de bir toplu dikim yapılacak olursa, belki katılabilirim anlamında söylemiştim. Cengiz Bey'İn bu çalışmasını önemsiyorum. Belli bir amaç, belli bir hedef tespit etmiş sorumluluğunu da yüklenerek, azimli ve kararlı bir şekilde gitmeye çalışıyor. Başaracağına da inanıyorum.

Benim de evimde yetiştirdiğim on dört tane meşe fidanım var. Onlara bu sonbaharda, dikebileceğim bir yer bulmalıyım.

Hoşçakalın.

Eski 12-09-2007, 03:44   #56
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Arkadaşlar,hepinize çok teşekkür ediyorum.Bana verdiğiniz her destek her yardım sözü beni her geçen zamanda daha büyük bir sevda ile bağlıyor.İnşaallah hep beraber güzel bir eser meydana getireceğiz.Gelecek nesillere,dünyamıza hayırlı eserler bırakacağız.Toplu bir ağaç dikimi gönlümden geçiriyorum.Organizasyon için gerekli araştırmalar içindeyim.Yılmaz bey ile de görüşüp bereberce bir fikir ortaklığı yapalım istiyorum.Böyle bir törende tüm dostlarımı görmek onlarla tanışıp misafir etmek beni çok mutlu edecektir.Sizlere herşey için tekrar teşekkür ederim.Saygılar...

Eski 13-09-2007, 01:27   #57
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Arkadaşlar ben bildiğiniz gibi KÖYÜMÜN MEZARLIĞINI YEŞİLLENDİRMEK İSTİYORUM projesi kapsamında hızlı bir şekilde ağaçlandırmak istiyorum.Kokarağaç seçeneklerimden birisi oldu.Bu ağacın tohumları ve fideleri TAVŞANLI da çok var.Bu PAVLONYA ağacını da bir alternatif olarak değerlendirmek istiyorum.Benim mezarlık ağaçlandırması yaptığım toprak analizi değerleri şöyle
suyla doymuş işba%80
total tuz 0,100
PH doymuş toprakta7,94
kireç23,28
bitkilere yarayışlı fosfor12,63
bitkilere yarayışlı potasyum210
organik madde0,32
bünye sınıfı killi
tuzluluk sınıfı_ TUZSUZ

Şimdi bu değerlere göre pavlonya ağacı ve kokar ağac haricinde bir seçeneğim var mı? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Saygılar...

Eski 13-09-2007, 22:47   #58
Ağaç Dostu

Sayın Hakan 7960; Mezarlık selvisi tohumları bugün kargoya verildi. selamlar.

Eski 14-09-2007, 13:30   #59
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Sayın Mehtap Gürbüz,böyle bir ulvi düşünce ile yapmış olduğunuz yardım yüzünden sizlere çok teşekkür ederim.İnşaallah her yetişen selvide sizi ve ağaclar net
dostlarını hep hatırlayacağım.Saygılar...

Eski 14-09-2007, 14:50   #60
/

Giriş Tarihi: 06-06-2007
Alıntı:
50 Cm.lık Meşe Fidelerini Yalova Otogardan Otobüs firmalarının kargosuna koyarak yollamayı dener misiniz.?
Normal kargo şirketleri bu ürünleri taşımak istemeyebilir. Kütahya Tavşanlıya giden bir otobüs bulabilirseniz ve düzgün paketlenmiş bir şekilde otobüs bagajında yollayabilirsiniz.!
Firmalar ile daha önceden bir görüşme yaparsanız nakliyatı ücretsiz bile yapabilirler.!
Denemeye değer bence. Siteyi de haberdar edin lütfen.

Murat Öz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:09.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024