agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Fotoğraf Yarışmaları > 2009
(https)

Anket Sonuçlarını Göster: Kiraz [Temmuz 2009]
caucasus - Kiraz. 5 11.63%
Derya Özen - Sarıkoz Vişneleri 4 9.30%
k0900 - Yağmurdan Sonra Kiraz 17 39.53%
Kılınç - Kirli Güzeller 1 2.33%
Mehmeh Eskizara - Dalda Kiraz 16 37.21%
Oy Verenler: 43. Bu ankete oy veremezsiniz

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-08-2009, 00:57   #31
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-01-2008
Benim oyumda hemşehrime .

nerimos19 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2009, 06:52   #32
Ağaç Dostu

DarkYES's Avatar

Giriş Tarihi: 28-08-2004
Galeri: 363
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ialp32 Mesajı Göster
Yorumunuzu alkışlıyorum ve katılıyorum kalanların içinde en güzeli k0900 ün resmi bence.
Sayın ialp32 katıldığınız ve alkışladığınız yorumu yapan üyemize sorduğum soruyu size de sormak isterim, çok daha özel ve göz dolduran çalışmalara 2-3 örnek verebilir misiniz?

Sevgi, Saygı

DarkYES Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2009, 11:18   #33
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-02-2008
Galeri: 353
Fotoğraf yarışmalarının abonesi olan bir üye değilim. Ancak beğendiğim fotoğrafların oylamasına katılırım. Ben oyumu Mehmet Eskizara için kullandım. Emek veren herkesin eline sağlık.

Bu ayın yarışması için galeriye eklediğim fotoğrafıma Deliorman yorumunu yazmıştı. Örnek olarak benim fotoğrafımı da yazsa finale kalmayan fotoğrafım mı? Eleştirilecek. Yoksa meraklar mı yenilecek.

Arzu Kırlangıç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2009, 12:25   #34
Ağaç Dostu

DarkYES's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Arzu Kırlangıç Mesajı Göster
Fotoğraf yarışmalarının abonesi olan bir üye değilim. Ancak beğendiğim fotoğrafların oylamasına katılırım. Ben oyumu Mehmet Eskizara için kullandım. Emek veren herkesin eline sağlık.

Bu ayın yarışması için galeriye eklediğim fotoğrafıma Deliorman yorumunu yazmıştı. Örnek olarak benim fotoğrafımı da yazsa finale kalmayan fotoğrafım mı? Eleştirilecek. Yoksa meraklar mı yenilecek.
Sayın Arzu Kırlangıç,

Oylamaya katıldığınız için teşekkürler. Oylamaya katılım konusunda tıpkı yarışmalara katılmak gibi bir zorlama yoktur. Öyle sanıyorum ki oylayan herkes de beğendiği fotoğrafı oylamaktadır. "Ancak beğendiğim fotoğrafların oylamasına katılırım. " ı özellikle niye belirttiğiniz bilmiyorum ama belirtme ihtiyacı duymuşsunuz. Bunun sakıncası yok demek suretiyle bu konuyu kapatmak istiyorum.

"Örnek olarak benim fotoğrafımı da yazsa finale kalmayan fotoğrafım mı? Eleştirilecek. Yoksa meraklar mı yenilecek." Bu iki cümleyi tam olarak anlayamadım yanlış anladıysam kusura bakmayın. Anladığım kadarıyla cevap vereyim.

Sayın Deliorman'a bu soru meraktan değil bir itham da/eleştiri de bulunduğu için sorulmuştur. Yani orta da bir merak varsa bunun sebebi çok da açık olmayan yapığı "suçlama/eleştiri" konusuna açıklık getirme isteğidir.
Sonuç olarak bahse konu fotoğraflardan birinin size ait olup olmaması bizim açımızdan önemli değildir. İstenen hangi üyeye ait fotoğrafın değil, hangi fotoğrafın haksız yere finale bırakılmadığıdır. Bu bir üye yarışması değil, fotoğraf yarışmasıdır. Fotoğraflar ekleyen üyelere göre değil üye bağımsız fotoğraf olarak değerlendirilmektedir.

Size ait fotoğraf finale kalan fotoğraflardan önce yapılan ön seçimde 9 fotoğraf arasına kalmış ama finale kalmamıştır. Sonuçta finale kalamayan başka fotoğraflarda var ki daha önce de bu durum doğal olarak yaşanmıştır. Bundan sonra da katılan tüm fotoğrafları oylamaya dahil etmeyeceğimiz için bu şekilde devam edecektir.

Fotoğrafınızı seçilmemesi sebebiyle siz veya sayın Deliorman üzgün/kızgın/kırgın veya benzeri duygular içerisinde olabilirsiniz. Benim aklıma gelmeyen başka duygu veya düşünceler yüzünden finale kalamadığınız için bir tepki de verebilirsiniz. Fakat verilen tepki "Benim ya da şunun fotoğrafı niye seçilmedi?" kalıbına uygun olursa ne ala ama bunun yerine "Bu ... fotoğraflar nasıl seçilir, benim ya da şu kişinin ... fotoğrafı varken." kalıbına girerse o zaman durum değişir. Öyle sanıyorum ki insanları rahatsız eden de bu ikinci kalıptaki tepkidir.

Benim de "Hangi fotoğraflar?" sorum bu sebeple sorulmuştur. Bu fotoğrafların ortaya çıkmasıyla ne olacağı ise sayın Deliorman eğer cevap verirse ortaya çıkacaktır.

Eski 07-08-2009, 12:25   #35
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Deliorman Mesajı Göster
Hiç bir özelliği olmayan resimler finale kalmış, çok daha özel ve göz dolduran çalışmaların hakkı çöpe gitmiş
Alıntı:
Emek verilmemiş, göze hitap etmeyen, basit basit resim, foto nasıl adlandırmak isterseniz; ile derece alındığını ve gözün gördüğü bu gerçek durumu neden kabul etmiyorsunuz. Sözüm bu düşünceme saygısızlık yapıp kendini saygılı zanneden üyelere. Bu da benim düşüncem ! ...ah ne güzel olmuş, ..süpersiniz ..bir numarasınız yalanları ile mi karşınıza çıksaydım. Ne görüyorsam onu değerlendiriyorum. Ortada emek olsaydı zaten bu mesajlaşmalar da olmazdı.

Siz, kendinizce ilk 5 fotoğrafı seçip, nedenlerini yazarsanız seviniriz. Seçilmiş olanların neden seçilmemesi gerektiğini de yazabilirsiniz.

Yeterince ayrıntılı bir yazı hazırlarsanız, mesajınızı fotoğraf bölümüne de taşırım.

Daha deneyimli birinin yazdıkları her zaman işimize yarar...

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2009, 13:01   #36
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:

Bu ayın yarışması için galeriye eklediğim fotoğrafıma Deliorman yorumunu yazmıştı.
Tek tek yorumlara baktım, gözümden kaçmadıysa, sizden başka kimseye yorum yazmamış. Arkadaş listesine de (bugüne kadar) sadece sizi eklemiş.

Seçilen fotoğraflardan biri çıkıp, sizin fotoğrafınız seçilmiş olsaydı; yarışma, sorunsuz seçim yapan bir yarışma mı olacaktı? Ben de bunu merak ediyorum...

Eski 07-08-2009, 13:10   #37
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Güzellik son derece subjektif bir kavramdır.
Hem bunu söyleyip, hem de "Hiç bir özelliği olmayan resimler finale kalmış, çok daha özel ve göz dolduran çalışmaların hakkı çöpe gitmiş" demek nasıl bir şey?

" bende fotoğraflarla ilgili yorumumu yazıyorum" sadece yorumunuzu yazmıyorsunuz, suçluyorsunuz...

Eski 07-08-2009, 15:25   #38
Ağaç Dostu

DarkYES's Avatar

Alıntı:
Hiç bir özelliği olmayan resimler finale kalmış,
"Seçicilerin görüşü bu fotoğraflar teknik açıdan diğerlerine göre daha iyi, kompozison/kadraj açısından daha başarılılar."

Sizin hiç bir özelliği olmadığını idda ettiğiniz fotoğraflar için örneğin yukarıdaki kararı veren kişileri eleştirme veya suçlama kriteriniz nedir o halde?

Örnek olarak Sayın Derya Özen k0900'ın fotoğrafını beğenip oy verdiğinde ve bunun güzel olduğunu söylediğinde "güzellik" anlamında subjektif bir yaklaşımı var ve aynı şekilde fotoğrafları şeçen üyeler de insan olduğu için fotoğrafları teknik olarak değerlendirdikleri gibi kendi içlerinde "beğeni" anlamında subjektif bir bakış açılarının olması da muhtemeldir.

Buradan ve sizin söylediklerinizden yola çıkarak üyelerimizden Ahmet Bey siz hangi fotoğrafı beğendiğinizi söyledikten sonra beğendiğiniz fotoğraf için şunu söylese?

"Bu fotoğrafın da neresi güzel, beş para etmez, ne kompozisyon var ne de renk canlılığı, onca canlı renkleri olan ve net fotoğraf arasında insan bunu nasıl beğenebilir. Hayret doğrusu." dese ne düşünürsünüz?

Alıntı:
Beğenenler beğenilerini yazıyorsa bende fotoğraflarla ilgili yorumumu yazıyorum. Benimde herkes gibi fotoğrafları beğenme beğenmeme hakkım var.
Sözlerini söylerken mümkünse iğneyi kendinize batırıp beğendiğiniz ya da değerli bulduğunuz ya da iyi olduğunu düşündüğünüz şeyler için birileri bunları söylerse vereceğiniz tepkiyi düşününüz. Hatta aslınde düşünmeyip beğendiğiniz bir fotoğraf oylama için finale kalmadığında verdiğiniz tepkiye ve bu tepkiyle kırdığınız insanların yazdıkları üzerine;

Alıntı:
Sözüm bu düşünceme saygısızlık yapıp kendini saygılı zanneden üyelere. Bu da benim düşüncem ! ...ah ne güzel olmuş, ..süpersiniz ..bir numarasınız yalanları ile mi karşınıza çıksaydım.
yazdığınız şu sözlerle onları kendi beğenilerini ifade ettikleri için "ah ne güzel olmuş, ..süpersiniz ..bir numarasınız yalanları" ne ile itham ettiğinizi hatırlayınız.

Eski 07-08-2009, 16:21   #39
Ağaç Dostu

Sayın Darkyes;
İki üyeye ortak olarak yazmış olduğunuz mesajınızın kendimle ilgili bölümüne cevap yazıyorum.

"Ancak beğendiğim fotoğrafların oylamasına katılırım. " ı özellikle niye belirttiğiniz bilmiyorum ama belirtme ihtiyacı duymuşsunuz. Bunun sakıncası yok demek suretiyle bu konuyu kapatmak istiyorum.

Yarışmalara çok istememe rağmen her zaman katılma imkânı bulamasam da oylamaya katılım konusunda aktif olmaya çalıştığımı belirtmek istemiştim. Benim içinde bir sakıncası yok ama konuyu neden genişletme ihtiyacı duydunuz anlamadım.

"Örnek olarak benim fotoğrafımı da yazsa finale kalmayan fotoğrafım mı? Eleştirilecek. Yoksa meraklar mı yenilecek." Bu iki cümleyi tam olarak anlayamadım yanlış anladıysam kusura bakmayın. Anladığım kadarıyla cevap vereyim. Sayın Deliorman'a bu soru meraktan değil bir itham da/eleştiri de bulunduğu için sorulmuştur… Bu fotoğrafların ortaya çıkmasıyla ne olacağı ise Sayın Deliorman eğer cevap verirse ortaya çıkacaktır.

Anladığım kadarıyla cevabınız için Deliorman ın cevabını bekleyeceğim. Ben Deliorman a sorduğunuz sorunun açıklamasını değil kendi sorumun cevabını merak etmiştim.

Sonuç olarak bahse konu fotoğraflardan birinin size ait olup olmaması bizim açımızdan önemli değildir.

Benim açımdan önemlidir.

Size ait fotoğraf finale kalan fotoğraflardan önce yapılan ön seçimde 9 fotoğraf arasına kalmış ama finalekalmamıştır. Sonuçta finale kalamayan başka fotoğraflarda var ki daha önce de bu durum doğal olarak yaşanmıştır. Bundan sonra da katılan tüm fotoğrafları oylamaya dahil etmeyeceğimiz için bu şekilde devam edecektir.

Bu konuda bende hemfikirim zaten. Aksini yazmadım. Bunu neden belirtme ihtiyacı duydunuz anlamadım.

Fotoğrafınızı seçilmemesi sebebiyle siz veya sayın Deliorman üzgün/kızgın/kırgın veya benzeri duygular içerisinde olabilirsiniz. Benim aklıma gelmeyen başka duygu veya düşünceler yüzünden finale kalamadığınız için bir tepki de verebilirsiniz.

Hangi cümleme dayanarak bunu yazdığınızı anlamıyorum. Sadece hissiyatlarınızla söz konusu bile yapmadığım ve somut olmayan bir sürü nedenleri sıralamışsınız. Afakî iddialarınızı kabul etmiyorum. Sanki böyle bir şeyi söyleyip savunuyormuşum gibi varsayımlarınızla beni kırıyorsunuz. Ne kırmak nede kırılmak istemiyorum. Lütfen okuyanları yanıltmayın. Ben böyle bir şey ileri sürmedim.

Eski 07-08-2009, 16:27   #40
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Tek tek yorumlara baktım, gözümden kaçmadıysa, sizden başka kimseye yorum yazmamış. Arkadaş listesine de (bugüne kadar) sadece sizi eklemiş.

Seçilen fotoğraflardan biri çıkıp, sizin fotoğrafınız seçilmiş olsaydı; yarışma, sorunsuz seçim yapan bir yarışma mı olacaktı? Ben de bunu merak ediyorum...
Hissi ve geçersiz sebepler ileri sürüyorsunuz. Yorumlarınızın üyeleri kışkırtacağını düşünüyorum.

Arkadaş olarak eklemiş, fotoğrafa yorum yazılmış ( Bunu mesajımda ilk belirten benim zaten. Gözünüzden kaçtı sanırım) Bu yazdıklarınızdan ne çıkarılmasını ya da ne çıkarmamı bekliyorsunuz. Kendimi sorunun sebebi olarak mı görmemi istiyorsunuz.

Sorunu çıkartan ben değilim. Bunu bana neden soruyorsunuz. Bu konuda merakınızı giderecek olan kişi ben değilim. Fotoğraf yarışmalarına ilk defa katılmıyorum. Ben çok güzel fotoğraflar çekerim, benim fotoğrafım en güzeli diye bir iddiada da bulunmadım. Yarışmayı ben kazanmalıyım diye bir hırsımda yok. Aksine benim için bir deneyim oluyor. Fotoğraf yarışmaları her ay düzenleniyor. Bir sefere mahsus bir şey değil ki. Her zaman katılma imkanı var zaten.

Beni üzen fotoğrafımın finale kalıp kalmamış olması değil, bu yorumları okumak oluyor. Forum sayfasını açıp güzel paylaşımlarda bulunmak yerine kendimi tartışma içerisinde buluyorum. Tartışmayı sevmiyorum. Forumda da bugüne kadar hiç kimseyle ne bir tartışmam oldu nede kimsenin kalbini kırdım. Taaki ilk 5 e giren erkek finalistlerden birinden anormal bir mesaj alana kadar.

Eski 07-08-2009, 20:05   #41
Ağaç Dostu

DarkYES's Avatar

Sayın Arzu Kırlangıç,

Alıntı:
Beni üzen fotoğrafımın finale kalıp kalmamış olması değil, bu yorumları okumak oluyor. Forum sayfasını açıp güzel paylaşımlarda bulunmak yerine kendimi tartışma içerisinde buluyorum.
demişsiniz. fakat benim yazdığım 33. mesaj sonrası

Alıntı:
demişsiniz.
El insaf. Mevcut bir tartışma ile ilgili benim mesajımdan hemen sonra bir soru soruyorsunuz sonra da ben kendimi tartışma içerisinde buldum diyorsunuz. Peki o zaman bu ilk soruyu sormsaydınız. Kimse size durup dururken bir şey yazmadı.

Alıntı:
Yarışmalara çok istememe rağmen her zaman katılma imkânı bulamasam da oylamaya katılım konusunda aktif olmaya çalıştığımı belirtmek istemiştim. Benim içinde bir sakıncası yok ama konuyu neden genişletme ihtiyacı duydunuz anlamadım.
Kusura bakmayın ama şunu sormak zorundayım. Siz benim niye yazdığınızı ya da dillendirme ihtiyacı duyma sebebini anlamadığım cümleyi yazmasaydınız ben zaten bir şey yazmayacaktım ki? Şöyle bir geri dönüp bakar mısınız, eski yarışmalara. Kaç üye sizin yazdığınız gibi bir cümle yazmış. Kaldı ki ilgili kısım eğer sonrasında yukarıda alıntıladığım ikinci paragrafı içermeseydi belki hiç dikkat çekmeyebilirdi de.

Alıntı:
Anladığım kadarıyla cevabınız için Deliorman ın cevabını bekleyeceğim. Ben Deliorman a sorduğunuz sorunun açıklamasını değil kendi sorumun cevabını merak etmiştim.
Ben kendimi tartışmanın ortasında buldum dediğiniz bir konu için soru sormuşsunuz ben de size böyle bir soruya şu an cevap vermeyi düşünmediğimi, şu an devam etmekte olan bir süreçte alacağım bir cevap sonrası yapacağım açıklamının sizin sorunuz için de cevap niteliğinde olacağını yazmışım. Yani sizin sorunuzun cevabının beklediğim bir cevap sonrası yazacaklarımla cevaplanacağını yazmışım.

Hatta yazının sonunda "Benim de "Hangi fotoğraflar?" sorum bu sebeple sorulmuştur. Bu fotoğrafların ortaya çıkmasıyla ne olacağı ise sayın Deliorman eğer cevap verirse ortaya çıkacaktır." demişim. Bilmiyorum daha nasıl anlatabilirim.

Alıntı:
Sonuç olarak bahse konu fotoğraflardan birinin size ait olup olmaması bizim açımızdan önemli değildir.

Benim açımdan önemlidir.
??? Bizim açımızdan önemli değil. Sizin açınızdan önemlidir doğru ama zaten değerlendirme bizim açımızdan önemli olmadığını açıklama yönündeydi.
Yani fotoğraf sahibi üyenin kim olduğunun seçim açısından bizi bağlamadığını anlatmaya çalışmıştım.

Alıntı:
Bu konuda bende hemfikirim zaten. Aksini yazmadım. Bunu neden belirtme ihtiyacı duydunuz anlamadım.
Siz durumu şaka malzemesi yapıp gülümseyebilesiniz diye

Alıntı:
Hangi cümleme dayanarak bunu yazdığınızı anlamıyorum. Sadece hissiyatlarınızla söz konusu bile yapmadığım ve somut olmayan bir sürü nedenleri sıralamışsınız. Afakî iddialarınızı kabul etmiyorum. Sanki böyle bir şeyi söyleyip savunuyormuşum gibi varsayımlarınızla beni kırıyorsunuz. Ne kırmak nede kırılmak istemiyorum. Lütfen okuyanları yanıltmayın. Ben böyle bir şey ileri sürmedim.
Her ne kadar siz ben kendimi tartışmanın içinde buldum deseniz de yazdığınız iki paragraflık yazıyla konuya dahil olmak isteyen sizsiniz.
Bunun yanında yazdığınız ikinci paragraftaki "Bu ayın yarışması için galeriye eklediğim fotoğrafıma Deliorman yorumunu yazmıştı. Örnek olarak benim fotoğrafımı da yazsa finale kalmayan fotoğrafım mı? Eleştirilecek. Yoksa meraklar mı yenilecek." cümlenizle -ben yanlış anlamış olabilirim- "Deliorman böyle dese ne olacak?" şeklinde bir soru sormadınız mı?

Alıntı:
Fotoğrafınızı seçilmemesi sebebiyle siz veya sayın Deliorman üzgün/kızgın/kırgın veya benzeri duygular içerisinde olabilirsiniz. Benim aklıma gelmeyen başka duygu veya düşünceler yüzünden finale kalamadığınız için bir tepki de verebilirsiniz.
Bu cümleyle olaya dahil olduğunuz için sizi ve sayın Deliorman'a aynı anda hitap etmişim kusura bakmayın.
Alıntıladığınız cümlenin devamındaki iki örneğe bakarsanız sizin yazdığınız değil sayın Deliorman'ın yazdığı cümle genişletilerek örneklenmiş ve yazılanlar size değil, ona ait cümlelere ilişkin açıklamalar içermektedir.

Alıntı:
Afakî iddialarınızı kabul etmiyorum. Sanki böyle bir şeyi söyleyip savunuyormuşum gibi varsayımlarınızla beni kırıyorsunuz. Ne kırmak nede kırılmak istemiyorum. Lütfen okuyanları yanıltmayın. Ben böyle bir şey ileri sürmedim.
Peki sürmediniz.

Eski 07-08-2009, 20:23   #42
Ağaç Dostu

DarkYES's Avatar

Deliorman,

Bir suçlamada/eleştirde bulunuyorsunuz,

Alıntı:
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Deliorman
Hiç bir özelliği olmayan resimler finale kalmış, çok daha özel ve göz dolduran çalışmaların hakkı çöpe gitmiş

Sayın Deliorman, çok daha özel ve göz dolduran çalışmalara 2-3 örnek verebilir misiniz?

Sevgi, Saygı
Size bir soru soruyorum ki bu rahatsızlık belirtis değil sadece bir soru çünkü üstü kapalı bir eleştiri var,

Alıntı:
Emek verilmemiş, göze hitap etmeyen, basit basit resim, foto nasıl adlandırmak isterseniz; ile derece alındığını ve gözün gördüğü bu gerçek durumu neden kabul etmiyorsunuz. Sözüm bu düşünceme saygısızlık yapıp kendini saygılı zanneden üyelere. Bu da benim düşüncem ! ...ah ne güzel olmuş, ..süpersiniz ..bir numarasınız yalanları ile mi karşınıza çıksaydım. Ne görüyorsam onu değerlendiriyorum. Ortada emek olsaydı zaten bu mesajlaşmalar da olmazdı.
Böyle bir cevap veriyorsunuz. Kusura bakmayın ama rahatsız olan sizsiniz. Ben size açık, net ve basit bir soru soruyorum. Siz ise soruya cevap vermek yerine -ki soru da açık "daha özel ve göz dolduran çalışmalara 2-3 örnek verebilir misiniz?" - başka şeyler söylüyorsunuz.

Alıntı:
İğneyi kendime batırmama gerek yok. Biz toplum olarak özeleştiri yönümüzü biraz daha geliştirebilirsek daha anlaşılır, birbirini anlayabilen, tartışmalar ile karşı karşıya zıt olarak kalmak değil; ortak paydalar çıkarabiliriz.
Bunları kusura bakmayın anlayamıyorum. Soruya cevap vermeyen sizsiniz, diğer üyelerin tavrını eleştiren sizsiniz, ben sizin mesajınıza cevap yazarken yazdığınız mesajı silen sizsiniz. Eğer biraz samimi davransanız ve eleştirinizin arkasında dursanız zaten 2-3 fotoğraf ismi yazıp konuyu uzatmadan bitirebilirdiniz.

Daha sonra
Alıntı:
Beni bolca eleştiriyorsunuz, dikkat edersiniz ki tarafıma yöneltilen anlamsız ve kendi kurgunuz olan yazışmalarınız ile cevap anlamında ilgilenmiyorum.
Bunun ne olduğunu sormak istiyorum. Sizi eleştiriyorum. Doğrudur ki siz de bir şeyleri eleştiriyorsunuz. Hatta bu eleştiriniz yüzünden ben size sadece bir soru sorarken başka üyeler de sizin eleştiri tavrınızı eleştiriyor vs. vs.vs.
Fakat sonuçta size bir şeyler açıklamaya ve anlatmaya çalışıyorum. Fakat sizin yazdıklarınızla ilgili "anlamsız ve kendi kurgunuz " demiyorum. Bunu niçin yazdığınız açıklar mısınız? Cevap vermeyiniz ama en azından benim neyi kurguladığımı ya da anlamsız olan yazdıklarımı yazar mısınız?

Bu konu hakkında bir şeyler yazma sebebim sizin sorunuzdur. Kimsenin işi gücü yok da gelip size durup dururken bu kadar yazı mı yazacak? Eğer yazmak istemiyordanız ben de yazmayabilirim. İlk yazan sizsiniz, soruya cevap vermektense tepkili bir yazı yazan sizsiniz. Siz yazmazsanız zaten bir şey yazmama gerek yok.

Fakat lütfen yapacağınız eleştirilerde belirsizliği bol eleştiriler yazmayınız. Bunu yaptığınızda biz de size "Ne,nasıl,niçin?" vs. gibi sorular soracağızdır. Sonuçta 2-3 fotoğrafın ismini yazmış olsaydınız, şu an yukarıya bakınca gördüğümüz onlarca paragraftan oluşan yazılara zaman harcamamış olurduk.

Sevgi, Saygı

Eski 07-08-2009, 23:03   #43
Ağaç Dostu

Sayın DarkYes ;

''Peki o zaman bu ilk soruyu sormsaydınız. Kimse size durup dururken bir şey yazma.dı...yazdığınız iki paragraflık yazıyla konuya dahil olmak isteyen sizsiniz.''

Soruyu nasıl sormam gerektiğini de yazmıştınız. Neden sildiniz?

Amacınız forumda rahatsızlık veren bir konunun önüne geçmek mi? Bu konuda ne kadar istekli ve hevesli olduğunuzu düşünmek isterdim. Yazılarınız site kurallarını değil şahsi görüşlerinizi içeriyor. Yazılarınızı her defasında daha karmakarışık bir hale sokuyorsunuz.

Yazılara harcanan zamandan bahsetmişsiniz. Yanlış bilmiyorsam forum yetkililerinden biri olarak sizin buna ayıracak zamanınız ve sabrınız vardır. ( Sonuçta gönüllü isteğiniz) Ama ben artık bir üye olarak arada fark olması adına size cevap yazmayacağım. Soğukkanlı olmak yerine üyeleri forumdan soğutma görevini üstlenmiş gibisiniz.

Eski 08-08-2009, 11:14   #44
Ağaç Dostu

DarkYES's Avatar

Alıntı:
Soruyu nasıl sormam gerektiğini de yazmıştınız. Neden sildiniz?
Hatırlıyorsanız siz yazabilirsiniz.

Alıntı:
Amacınız forumda rahatsızlık veren bir konunun önüne geçmek mi? Bu konuda ne kadar istekli ve hevesli olduğunuzu düşünmek isterdim. Yazılarınız site kurallarını değil şahsi görüşlerinizi içeriyor. Yazılarınızı her defasında daha karmakarışık bir hale sokuyorsunuz.
Düşününüz o zaman. Amacım yapılan bir eleştiriyi somutlaştırmaktı. Şu an ise siz, yazılarınız site kurallarını değil şahsi görüşlenizi içeriyor diyorsunuz. Kural ihlali yapıldığını söylemedi ki kimse kimseye?! Burada yazılanları bir şeyleri anlatmak için ve açıklamak için yazmaya çalışıyorum.

Alıntı:
Yanlış bilmiyorsam forum yetkililerinden biri olarak sizin buna ayıracak zamanınız ve sabrınız vardır. ( Sonuçta gönüllü isteğiniz)
Gönüllü isteğim ya değil bu ayrı bir konu. Ama bakınız size cevap vermek için zaman harcanıyor demek ki değer veriliyor ya da önemseniyor söyledikleriniz. Söyledikleriniz silinmiyor ya da yazmanıza engel olunmuyor. Benim bu açıklamaları yapmaya ayıracak vaktim olmayabilir ya da o kadar sabırlı olmayabilirim vs. Bu da konumuzla alakalı değil. Zaten eğer sinirlenmiş olsam yazmanızı engellemek veya yazdıklarınızı silmek gibi bir yönteme baş vururum oysa ki ben sizle konuşmaya ve anlaşmaya çalışıyorum.

Alıntı:
Ama ben artık bir üye olarak arada fark olması adına size cevap yazmayacağım. Soğukkanlı olmak yerine üyeleri forumdan soğutma görevini üstlenmiş gibisiniz.
Yazın veya yazmayın, buradan insanları soğutmak gibi bir amacım olsa tavrım böyle olmazdı

Eski 08-08-2009, 13:30   #45
agaclar.net

malina's Avatar

Bu böyle sürüp gidecek gibi görünüyor
Yeni bir şey söylenmeden...

Eski 08-08-2009, 20:11   #46
Ağaç Dostu

DarkYES's Avatar

Yapılan oylama sonucu 17 oyla k0900 "Yağmurdan Sonra Kiraz" isimli fotoğrafı birinci seçilmiştir.

Mehmeh Eskizara "Dalda Kiraz" fotoğrafı 16 oyla ikinci olmuştur.

Her iki üye de telefon ve adres bilgisini bana özel mesaj yazarak iletmesinden sonra ödülleri kendilerine gönderilecektir.

Fotoğraf Yarışması ödülleri 2009
Fotoğraf Yarışması ödülleri 2009

Eski 09-11-2009, 22:39   #47
Ağaç Dostu

DarkYES's Avatar

Temmuz
k0900 (Hediyesini aldı)

Eski 21-01-2010, 12:00   #48
Yeni Üye

bivefa's Avatar

Giriş Tarihi: 20-01-2010
Resimleri göremiyorum

bivefa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2010, 21:00   #49
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bivefa Mesajı Göster
Resimleri göremiyorum
Umarım ilk sayfaya gidip görmüşsünüzdür fotoğrafları. Biraz geçde olsa tebrikler KO900.

Tüm katılımcıları kutluyorum.

cemal.S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:39.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024