agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni3502Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-10-2013, 23:55   #361
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Giriş Tarihi: 05-03-2012
Teşekkür ederim Yeni Gine Ablacım Bayram öncesinde günübirlik İstanbul kaçamağı yaptık eşimle. Eminönü, Taksim falan gezdik. Otogarda otobüs saatini beklerken bide Bauhausa uğrayalım dedik. Tesadüf oldu amarilisler asıl hedef eminönünde fahiş 15tlye satılan yılbaşı çiçeğinden bulmaktı. Amarilis, nergis ve lale soğanları bonus oldu. Amarilis beyaz ve katmerli açınca da çılgınlar gibi çığlık çığlığa sevindim cidden. Etiketler yanıltabiliyor bazen çünkü. Yanında bir de kırmızı var tomurcukta bakalım o nasıl açacak, meraktayım Halimden en iyi siz anlarsınız. Şimdilerde de gül sardunyaya taktım. Burda birinin balkonunda gördüm canlı canlı harikaydı. Ama sahibi yoktu isteyemedim bir çelikçik

gokcegokce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-10-2013, 00:02   #362
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Çok güzel olmuş senin için, senin adına ben de sevindim. Kârlı bir gezi olmuş desene, çığlık atmanda da haklısın gerçekten çok güzel açmış amarallisin inşallah kırmızısı da katmerli çıkar, ben de meraktayım. Evet bence iste inşallah verir bir çelik, vermezse de can sağlığı dersin ama bu azimle gül sardunya bulacağından da eminim.

berçin ve gokcegokce beğendi.
YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-10-2013, 11:05   #363
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gokcegokce Mesajı Göster
Açelya aldığımda perişandı resmen şimdi biraz kendine geldi. Zaten funda toprağına diktiğim için henüz limon tuzlu suyla sulamıyorum. Toprak biraz asitik özelliğini kaybettiğinde başlarım diye düşündüm. Bu ara gardenyam fazla gelişmiyor bayramdan sonra demir gübresi bakıcam onun için sararan yapraklar için gübre verdim demir içerikli ama faydasını görmedim açıkçası. Yılbaşılardan çelik ister misin Tömürcek'cim Denizli'ye gelirken getireyim sana. Zamanı mıdır bilmiyorum ama araştırırız gerekirse uygun zamanda kargolarım. Bir de petunyam zamansız açıyor ama fazla çiçeklenmiyor zaten yaz sonu almıştım 4fide kadar sadece bu katmerli mor kaldı elimde.
Ablacım gardenya için de limon tuzlu su dene belki faydasını görürsün o da asit seviyor çünkü Kış şimdi hiç bozma gökçe abla yılbaşıları elbet uygun bi zaman yakalarız ben 5 yıl Denizli'deyim artık Ama parlak mustafadan çok istiyorum ablacım benimki geçen sene yandı çok seviyorum ben onu

Petunyalar güneşi çok seviyor. Güneşi gördükçe deli gibi çiçekleniyorlar. Üzerlerine yağmur yağmamasına özen göster ablacım yapış yapış olup bozuluyor. Kışın da içeri alırsın bahara tekrar açarlar istersen budayıpta al içeri farketmez. Benimkileri ben Denizli'deyken yağmurda bırakmışlar bozuldular

berçin ve YeniGine beğendi.
bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-10-2013, 14:23   #364
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Tömürcekcim bir parlak mustafa edindin bile Zaten budandıkça güzelleşiyor, isteyen herkese de verebilirim. Hem zahmetsiz hem yeşil ve parlak yapraklarıyla çok dekoratif herkes edinmeli bence. Ama fazla güneş görmemeli. Fazla güneş sarı yapraklı yapıyor bitkiyi. Benimki akşamüstü çok az güneş görüyor ama hep aydınlık yerde güzel koyu parlak yapraklı oldu. Ayrıca barbekünün alt kısmının çirkinliğini kamufle ediyor uzattığı güzel dallarıyla. Çok dekoratif

Yılbaşımın beyaz çiçeklisi tüm tomurcuklarını döktü çok üzüldüm halbuki daha sağlıklı görünüyordu. Sarı olanın yapraklarının suyu çekilmiş gibiydi. Toprakları çok kuruydu çeşmenin altına tutup kalan suyu süzdürmüştüm.

Gardenyayı yazın almıştım pazardan baya yaprak açtı aslında ama yeni çıkan yapraklar açık yeşil sarı gibi, demir eksikliği var gibime geliyor. Limon tuzlu su veriyorum ona ama bilemedim.

Petunyayı ağustosta budamıştım. Taze dallarından tomurcuk verdi ama bir tane o da aheste aheste açıyor. Göbeğinde hala açmayan yaprağı var dikkatli bakılırsa görülür.

Eski 18-10-2013, 18:17   #365
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Parlak mustafam için çok teşekkür ederim ablacım bende çok seviyorum parlak mustafayı ve evim gayet aydınlık Buzdolabının ve gardrobun üstüne koymak istiyorum çok dekoratif duracaklar oralarda eminim

Yılbaşılar yer değiştirince bazen öyle yapabiliyorlar. Gardenyayı da çok severim ama hep korkmuşumdur almaya çünkü herkeste aynı dert çiçek açmaması yaprak sarartması vs. limon tuzu fayda etmediyse bide maden sulu suyla sula gökçe abla belki o işe yarar Petunyalar yaz boyunca açtılar. Toprağını hiç kurutmuyodum kuruyunca hemen çiçekleri sönüyodu. Hiç budamaya gerek kalmamıştı benimkileri sadece solan çiçekleri koparıyodum. İçeriye al ablacım belki baharla birlikte kendine gelip serpilmeye başlar

Eski 24-10-2013, 00:26   #366
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-01-2012
Alıntı:
Sol üst köşedeki bitki nedir bilmiyorum sevgili Sudenur'un gönderisnin içinden çıktı. Ama çok hoşuma gitti, çiçekleniyor mu merak ediyorum.
Eklenti 446707

[/ATTACH]
http://www.agaclar.net/forum/attachm...9-dsc_0642.jpg

Bu çiçeği mi sormuştun Gökçe'cim?
Name:  Hediye.jpg
Views: 931
Size:  40.0 KB

Öyleyse eğer bana da hediye gelmişti, ben de bilmiyorum adını..
Yalnız çok çabuk ürüyor, tek bir daldan dikmiştim saksıya sığmıyor şimdi..

Bu arada balkonun harika olmuş, emeklerine sağlık tatlım, keyifle otur inşallah..

Sudenur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-10-2013, 06:53   #367
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Sudenur hoşgelmişsin balkona ve balkonumu beğendiğine çok sevindim. Evet aynen bu bitki!!! Benimki de çok çabuk üredi. İsmini soruşturayım öğrenince bildiririm. Çok güzel yayılıyor boşlukları dolduruyor. Değişik bir şeymiş. Teşekkürler beni tanıştırdığın için. Sevgiler canım...

Sudenur ve YeniGine beğendi.
Eski 24-10-2013, 07:33   #368
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Alıntı:
Sol üst köşedeki bitki nedir bilmiyorum sevgili Sudenur'un gönderisnin içinden çıktı. Ama çok hoşuma gitti, çiçekleniyor mu merak ediyorum.
Eklenti 446707
Sevgili gokcegokce, bu bitki tradescantia navicularis.

Düzenleyen Sevgi Durul : 25-10-2013 saat 23:15 Neden: Gereksiz cümlelerin silinmesi.
Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-10-2013, 11:15   #369
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Merhaba sevgili SDurul, sayfama/balkonuma hoşgelmişsiniz. Çok memnun oldum bitkinin ismini öğrendiğime. Buna göre isteklerini karşılayabilirim artık. Teşekkürler

Düzeltme: Az önce google'a baktım da ismi Callisia repens (bolivian jew, turtle vine) olan bitkiye daha çok benziyor sanki...

YeniGine beğendi.

Düzenleyen gokcegokce : 24-10-2013 saat 12:42
Eski 24-10-2013, 11:21   #370
Ağaç Dostu

sonkez's Avatar

Giriş Tarihi: 28-12-2010
Alıntı:
Teşekkür ederim Yeni Gine Ablacım Bayram öncesinde günübirlik İstanbul kaçamağı yaptık eşimle. Eminönü, Taksim falan gezdik. Otogarda otobüs saatini beklerken bide Bauhausa uğrayalım dedik. Tesadüf oldu amarilisler asıl hedef eminönünde fahiş 15tlye satılan yılbaşı çiçeğinden bulmaktı. Amarilis, nergis ve lale soğanları bonus oldu. Amarilis beyaz ve katmerli açınca da çılgınlar gibi çığlık çığlığa sevindim cidden. Etiketler yanıltabiliyor bazen çünkü. Yanında bir de kırmızı var tomurcukta bakalım o nasıl açacak, meraktayım Halimden en iyi siz anlarsınız. Şimdilerde de gül sardunyaya taktım. Burda birinin balkonunda gördüm canlı canlı harikaydı. Ama sahibi yoktu isteyemedim bir çelikçik
Gül sardunya,bende var istersen sana gönderebilirim...

sonkez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-10-2013, 12:40   #371
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Çok teşekkürler sayfama konuk olduğunuz ve nazik teklifiniz için. Agaclar.net ailesi paylaşımlarıyla bitki delilerinin hiç bir hevesini yarı yolda bırakmıyor. Sizden önce sevgili Tömürcek kardeşim de paylaşımda bulunabileceği söyledi. Eğer sizinkinin rengi ondakinden farklıysa neden olmasın (Doymuyorum yalnız :P ) Aynıysa da eminim benim gibi yana yakıla gül sardunya arayan başka birini sevindirirsiniz. Sevgiler...

Eski 24-10-2013, 12:50   #372
Ağaç Dostu

sonkez's Avatar

Tömürcek kardeşim ne renk gönderecek,benimki kırmızı...Ben burdayım bende olan ne varsa hepsi arkadaşlarımında...İstediğiniz birşey olursa çekinmeyin

Eski 24-10-2013, 12:55   #373
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Teşekkürler tekrar aslında bilmiyorum Tömürcek'tekinin rengini herhalde kırmızıdır onunki de. Gül sardunya denince hep kırmızı anlaşılıyor zaten başka rengini görmedim. Görürsek ya da bulursak haberdar olalım. Aynen, bendeki bitkilerden de isteğiniz olursa paylaşmak isterim. Sevgiler...

Eski 24-10-2013, 14:09   #374
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Ablalarım gül sardunyam kırmızı değil vişne çürüğü rengi klasik olanından yani ben kırmızı gül sardunya görmedim daha önce Kendi sayfama eklediğimden aynı resimleri bida yükleyemiyorum ablacım link veriyim bakın gül sardunyam orda var

http://www.agaclar.net/forum/uyeleri...i/28624-39.htm inşallah olmuştur link vermem olmadıysa da 39. sayfam da var ortalarda

Verdiğim linkte 1161. mesajımdaki 3. ve 4. resim gül sardunya ilk iki resim klasik kırmızı sardunya

Düzenleyen bay tömürcek : 24-10-2013 saat 15:00
Eski 24-10-2013, 14:15   #375
Ağaç Dostu

sonkez's Avatar

EVet bendekide aynı renk...

Eski 24-10-2013, 14:18   #376
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Alıntı:
Merhaba sevgili SDurul, sayfama/balkonuma hoşgelmişsiniz. Çok memnun oldum bitkinin ismini öğrendiğime. Buna göre isteklerini karşılayabilirim artık. Teşekkürler

Düzeltme: Az önce google'a baktım da ismi Callisia repens (bolivian jew, turtle vine) olan bitkiye daha çok benziyor sanki...
Callisia repens (bolivian jew, turtle vine) gibi duruyor gerçekten de. Ben de senin mesajını okuyana kadar bu bitkinin tradescantia navicularis olduğunu zannediyordum... Buradaki paylaşımlar bize o kadar çok şey öğretiyor ki! Teşekkür ederim Sevgili Gökçe...

loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-10-2013, 21:33   #377
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Alıntı:

En çok korktuğum şeylerden birisi yanlış bilgi paylaşmaktır.

Adı her ne ise bu bitki bana ulaştığında bu şekildeydi. Adını Tradescantia Navicularis olarak öğrendim.

Yanlış bilgi içerdiğini düşündüğünüz mesajıma yazdığınız cevabı siliniz. Ben de bu dahil, kendi mesajlarımı silerim.

Düzenleyen Sevgi Durul : 25-10-2013 saat 22:26 Neden: Fotoğrafları silmek.
Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-10-2013, 09:25   #378
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Sevgili SDurul, sizin paylaştığınız adı google görsellerde arattığımda bizim bitkinin aynısı bir fotoğraf buldum. Görselin bulunduğu siteye girdiğimde, yabancı bir siteydi, fotoğrafın altında sonradan belirttiğim isim yazılıydı yani "Callisia repens". Bu ismi arattım bu defa da gerçekten bizim bitkinin aynıydı. Bunda sizin bir kabahatiniz yok ki. Sizi gücendirdiysem lütfen affedin beni. Sadece öğrendiğim bu yeni bilgiyi siz dahil diğer bu bitkinin sahibi arkadaşlarla paylaşmaktı niyetim. Çünkü türün adı, özellikleri ve bakımı hakkında gerçekten çok aydınlatıcı oluyor. Sevgiler.

Eski 26-10-2013, 05:21   #379
Ağaç Dostu

ahmeter's Avatar

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Bu sabah

Gezdim ,gördüm okudum ,Tebrik ederim iyi günler

gokcegokce beğendi.
ahmeter Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-10-2013, 08:09   #380
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Teşekkürler Hocam hoşgelmişsiniz balkonuma daha sık beklerim. Sevgili eşinize ve size bol yeşiller içinde mutlu bir gün dilerim.

Eski 27-10-2013, 12:04   #381
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Sevgili dostlar merhaba. Eşim yıllık iznini aldı Denizliye geldik diye sevinemiyorum. Otobüs firmasının mola verdiği Ayvalıkta dinlenme tesisinde laptopum çalındı. Bütün tez çalışmalarım da içindeydi. Hala rüya olmasını diliyorum

Fatih ve bay tömürcek beğendi.
Eski 27-10-2013, 12:19   #382
Ağaç Dostu

sonkez's Avatar

Alıntı:
Sevgili dostlar merhaba. Eşim yıllık iznini aldı Denizliye geldik diye sevinemiyorum. Otobüs firmasının mola verdiği Ayvalıkta dinlenme tesisinde laptopum çalındı. Bütün tez çalışmalarım da içindeydi. Hala rüya olmasını diliyorum
Geçmiş olsun canım...Ama bu türlü hırsızlıkların önüne bir türlü geçilemiyor...Bunlara haylaz insanlarmı desem,kanı bozukmu desem ne diyeceğimi bilemiyorum..Çalışıp insan gibi edinmek varken,senin benim canımı yakıyorlar.

gokcegokce, hira ve ocak beğendi.
Eski 27-10-2013, 13:14   #383
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-07-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sudenur Mesajı Göster
http://www.agaclar.net/forum/attachm...9-dsc_0642.jpg

Bu çiçeği mi sormuştun Gökçe'cim?
Eklenti 449333

Öyleyse eğer bana da hediye gelmişti, ben de bilmiyorum adını..
Yalnız çok çabuk ürüyor, tek bir daldan dikmiştim saksıya sığmıyor şimdi..

Bu arada balkonun harika olmuş, emeklerine sağlık tatlım, keyifle otur inşallah..

çiçeğiniz çok güzel, böyle sarkan çiçeklere bayılıyorum.

Sudenur beğendi.
bitkiseli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-10-2013, 16:10   #384
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Ablacım gülücüklerle dolu bi hoş geldin demek isterdim geçmiş olsun çok üzüldüm Görüşürüz inşallah ablacım hoşçakal

gokcegokce ve YeniGine beğendi.
Eski 27-10-2013, 22:24   #385
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Giriş Tarihi: 14-12-2008
Galeri: 66
Alıntı:
Gökçe Abla öncelikle Denizli'ye hoş geldin ve çok geçmiş olsun. Herhangi bir güvenlik kameraı vsya takılmış olmalı alan kişi. Peşini bırakmayın abla bu işin bence ve Tezlerin de gitmesi ayrı bir üzüntü. Ne emekler harcanıp hazırlıyoruz onları. Ablacım tekrardan çok geçmiş olsun.

Fatih Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-10-2013, 22:48   #386
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Teşekkürler sevgili dostlar bugün olayın şoku yol yorgunluğu bir türlü kendime gelemedim. Tömürcekcim parlak mustafan köklendi ama dikemedim. Bir ara görüşelim ama haftaya olabilir ancak dana da uygunsa ablacım.

Eski 27-10-2013, 23:11   #387
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Teşekkürler sevgili dostlar bugün olayın şoku yol yorgunluğu bir türlü kendime gelemedim. Tömürcekcim parlak mustafan köklendi ama dikemedim. Bir ara görüşelim ama haftaya olabilir ancak dana da uygunsa ablacım.
Bende sana diktiklerimi veririm ablacım hepsini bardağa diktim 1 hafta önce. Parlak mustafa için teşekkür ederim Olur olur ablacım haftaya buluşalım müsaitim ben

gokcegokce ve YeniGine beğendi.
Eski 03-11-2013, 18:12   #388
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Giriş Tarihi: 06-10-2011
Sevgili gökçe, sayfanı ziyaret etmeyeli ne kadar güzel çeşitler edinmişsin. Hepside çok güzel ama aklım katmerli amarliste kaldı diyebilirim. Balkonun düzenlemesi de ayrıca çok güzel olmuş, umarım kısa sürede gönlüne göre bir arkadaş edinip güzel sohbetlerle tadını çıkartırsın...

Sudenur ve gokcegokce beğendi.
berçin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-11-2013, 14:03   #389
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-01-2012
Alıntı:
Geçmiş olsun Gökçe'cim, kendi başıma gelmişcesine üzüldüm. Aile fotoğraflarımız, tuttuğumuz notlar, yazılar, tezler, bütün bilgilerimizi laptobımızda tutuyoruz, kötü olmuş çalınması, kanı bozuklarla karşılaştırmasın bir daha Rabbim.

pria, gokcegokce ve hira beğendi.

Düzenleyen Sudenur : 04-11-2013 saat 20:18 Neden: harf hatası..
Sudenur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-11-2013, 17:53   #390
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Geçmiş olsun gokce'cim. Bunada şükür size birşey olmamış. Ayrıca gül sardunya bulmana sevindim.

gokcegokce beğendi.
hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
balkon bahçeciliği, container gardening, süs bitkisi

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:06.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024