agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Topraksız Tarım
(https)

Beğeni Düzeni111Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 18-06-2014, 00:08   #61
Ağaç Dostu

garlangufa's Avatar

Giriş Tarihi: 03-01-2011
Galeri: 6
Selamlar,
Anadolu ajansından geldiler ve yaklaşık 2-2,5 saatlik bir roportaj (sohbet) sonucunda aşağıdaki linkte olan haberi yazdılar. Hernekadar söylediklerim tam aktarılmasa da("Finlandiya da topraksız tarım yapılıyor da burada niye olmasın dedim", onlar Finlandiyada gördüğü topraksız tarım .....diye yazmışlar) topraksiz tarımın yaygınlaşması adına iyi bir şey.

http://www.haber61.net/trabzonda-evin-ca...itial=true

garlangufa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2015, 08:56   #62
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-02-2015
selamlar...
hocam peki hangi cinsi yapacağınıza karar verdiniz mi?

bsolmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2015, 17:43   #63
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-02-2015
Sn. Garlangufa,
Büyük bir heyecanla bir nefeste okudum tüm paylaşımlarımızı. 10 gündür hapsoldum bu forum içine ve ilk okuduklarım sonrasında Karadeniz'in başka bir ilinde nasıl çilek yetiştirebilirim hayalimi sizin gerçekleştirdiğinizi görünce cesaretim daha da arttı. Ancak bu kadar detaylı paylaşımlar sonrası son dönemde ne yapıyorsunuz, 3 dönümlük sera hayaliniz ne oldu, pek bir paylaşımda bulunmamışsınız.
Tüm değerli paylaşımlarınız için teşekkür ederim.

asilturk1 beğendi.
Tarık Selim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2015, 09:49   #64
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 28-03-2015
Unhappy trabzonda sera

[QUOTE=garlangufa;1296834]Selamlar,
Anadolu ajansından geldiler ve yaklaşık 2-2,5 saatlik bir roportaj (sohbet) sonucunda aşağıdaki linkte olan haberi yazdılar. Hernekadar söylediklerim tam aktarılmasa da("Finlandiya da topraksız tarım yapılıyor da burada niye olmasın dedim", onlar Finlandiyada gördüğü topraksız tarım .....diye yazmışlar) topraksiz tarımın yaygınlaşması adına iyi bir şey.

hocam ne güzel anlatmışsın yeni gördüm adeta bir masal tadında izledim e birazda kıskanmadım değil acaba terastaki çatıyı yıkıp bende izmirde böyle bir seramı yapsam dedim

extant958 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-06-2015, 03:03   #65
Ağaç Dostu

garlangufa's Avatar

[QUOTE=extant958;1383167]
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi garlangufa Mesajı Göster
Selamlar,

hocam ne güzel anlatmışsın yeni gördüm adeta bir masal tadında izledim e birazda kıskanmadım değil acaba terastaki çatıyı yıkıp bende izmirde böyle bir seramı yapsam dedim
Neden çatı yaparlar ki evin üstüne. Sera yapınız. Çatının amacı nedir ?, yapılacak bir sera aynı işi görmez mi ?. Üstelik soğuk kış aylarında daha faydalı olur.
Seranın son durumu süper, şahane çilekler yiyoruz. Henüz 3 dönümlük topraksız tarım serası hayalim gerçekleşmedi. Ençok zorlandığım nokta karadenizdeki inanılmaz yüksek nem (%93 nem gördüm nem göstergesinde). ****** bu durumda mantari hastalıklar ile başetmek çok zor oluyor. Sermayeye bağlı birçok şey. Yapılabilecek modern bir sera da nem gidericiler olursa bu konununda üstesinden gelinebilir.

Eski 23-06-2015, 03:08   #66
Ağaç Dostu

garlangufa's Avatar

Doğal yaşayacağım diyerek radikal bir karar alıp emekliliğimi istedim ve Seramın olduğu Trabzona geldim. Sera kesmedi, birde Gezen tavuk olayını deneyeyim dedim ve iş içinde boğuldum. İnternet e girecek zaman bulamıyorum, Tavukların işi çok fazla. Ürettikleri yumurtalar Zarifella Yumurta. Tüm bildiklerimi merak edenler ile paylaşmaya hazırım.Çünkü bilgi paylaştıkca büyür.

Eski 10-07-2015, 17:36   #67
Ağaç Dostu

idris şenol's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi garlangufa Mesajı Göster
Doğal yaşayacağım diyerek radikal bir karar alıp emekliliğimi istedim ve Seramın olduğu Trabzona geldim. Sera kesmedi, birde Gezen tavuk olayını deneyeyim dedim ve iş içinde boğuldum. İnternet e girecek zaman bulamıyorum, Tavukların işi çok fazla. Ürettikleri yumurtalar Zarifella Yumurta. Tüm bildiklerimi merak edenler ile paylaşmaya hazırım.Çünkü bilgi paylaştıkca büyür.
söz konusu yer açmıyor hocamhttp://www.zarifella.com/

idris şenol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-10-2016, 15:03   #68
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 29-10-2016
Harika

Xaliq85 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-12-2016, 14:55   #69
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-06-2013
sn garlangufa paylaşımlarınızı beğenerek takip ettim.

her ne kadar artık aynı şeyleri tekrar ediyor olsanızda yine fotoğraf paylaşmaya devam ediniz. çünkü o fotolar bu işe hevesli olanların şevkini artırıyor. paylaşım bitince sanki bir akamete uğranmış ve yarım kalmış başarısız olunmuş gibi takipçiler demoralize oluyor.

elinize sağlık. emeğiniz için teşekkürler

ismailatmaca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-10-2017, 20:55   #70
Ağaç Dostu

idris şenol's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2009
Zarifella Yumurta – Gezmesini seven Genç ve Zarif Tavukların Yumurtası.
şuan söz konusu site açılıyor
topraksız tarımı özlemişim umarım izmirde uygun bir yer bulur hemen başlarım inşallah

idris şenol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:33.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024