agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Sürdürülebilir Doğal Tarım Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni2132Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 24-11-2011, 00:27   #31
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-04-2011
Fazla iş kalmadığından zeytinlikte , komşu zeytincileri ziyarete gittim.Aramızda kuş uçuşu bir iki kilometre var yok Mustafa beyin zeytinleri hiç zarar görmemiş .Kolay gelsin dedikten sonra ,senin zeytinlerde buruşma olmamış niye? diye sordum.Bereket versin bu senede güzel zeytinim oldu Sebebini bilmiyorum sinek ilacı dışında ilaçta atmadım ancak geçen yıla göre bir lira ucuza alıyorlar diye cevap verdi.
Daha sonra tarlasında dev gibi zeytin ağacını gördüm.Yanına gittik. Cinsini sordum bayağı dedi. yağ köy uslusuna benziyor ama aynı değil dedi .Yaklaşık beş yüz kilo zeytin veriyormuş.yağıda lezzetliymiş beş yüz yaşından fazladır diye ilave etti.Ticari olarak Edremit ve Trilye daha çok tutulduğundan bir iki dalına Edremit aşılamış .Ağacını seviyor.Ot yangını olmuş tarlasında koşarak gelmişler köyden.Bir dalının bir kısmı biraz yandıktan sonra söndürmüşler.

Name:  2.jpg
Views: 2074
Size:  57.9 KB

Name:  3.jpg
Views: 1715
Size:  73.5 KB

Name:  4.jpg
Views: 1927
Size:  53.5 KB

Name:  5.jpg
Views: 1670
Size:  70.9 KB

İnşallah birileri asırlara meydan okuyan bu tür ağaçları odun veya cevizlerde olduğu gibi mobilya olarak görmezde yüzlerce yıl yaşamaya devam ederler.

Akhisarlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-11-2011, 00:29   #32
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Akhisarlı Mesajı Göster
....Çalı çırpı çok içerde kaldığından fırının içine doğru adeta uzandım.içerde yoğun benzin kokusu .

Niye benzin döktün diye sordum ve çakmağı çaktım. bir daha bir daha her zaman tek çakışta yanan çakmak yanamadı .dışarı çıktım .taşın çarkı ıslanmış üfleyerek kurutmaya çalışırken ,arkadaş fırına daldı onunda çakmağı elinde ve yakmaya benden daha istekliymiş,

ve tek çakışta yandı

ve fırın patladı.

koyu kırmızı bir alevle beraber çaputlar, gazete parçaları ve bizim arkadaş fırından püskürdü yere düştü.

Ayağa kalktı bana sarıldı vura vura kafasına saçlarını söndürdüm.

Ne onda ne bende kaş kirpik kalmadı .Onun birazda saç kaybı oldu .Bir de nar gibi kızarmış kuzu, ....

Paçalar da tutuşmuş...
Ben tandır bekliyordum ama gülmektan kelle paça yemiş kadar oldum.

mrduran ve HakanG beğendi.
Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-11-2011, 00:39   #33
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Daha sonra tarlasında dev gibi zeytin ağacını gördüm.Yanına gittik. Cinsini sordum bayağı dedi. yağ köy uslusuna benziyor ama aynı değil dedi .Yaklaşık beş yüz kilo zeytin veriyormuş.yağıda lezzetliymiş beş yüz yaşından fazladır diye ilave etti.
Muhteşem bir ağaç. Tek başına neredeyse bizim bahçenin tamamı gibi.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-11-2011, 08:33   #34
Ağaç Dostu

Ozi'nin Bahçesi's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2010
Geçmiş olsun..

Alıntı:
Fırın güzel görünüyor ,Pek kirlenmemiş.Bacaya giden yer kapkara olur inşallah .Ekmek pişer ,oğlak pişer, belki kuzu bile pişer .Kemiğinden tutunce bütün etler düşer inşallahhh .

Bende fırın yapmak istiyorum, cesaret edemiyorum biraz daha zaman geçmesi gerek.Bir arkadaşın bahçesine çamur taş tuğla ne bulduysam fırın yapmıştım.Ağız kısmını biraz abartarak uzatmıştım.Bittiğinde eskimo evi igloya ne kadar da benziyo diyede düşünmüştüm.Uyanıkım ya, ısı kaybını azaltarak bir leylek yuvası büyüklüğünde çalı çırpıyla işi bitirecek ,beraber ne kuzular yiyecektik .Olmadı. Mamak çöplüğünün patlamasından sonra olurmu ya demiştim .Büyük konuşmuşum ilk denemede benim fırında patladı.Arkadaşa demiştimki bilir kişi edasıyla bir hafta kurusun,sonra içine çalı çırpıyı bol koy ilk yakış kuvvetli olsun çamurlar tuğlalaşsın.Arkadaş hazır olduğunu bildirdi Gittim .İlk çakmağı çakma şerefini bana bıraktı.Çalı çırpı çok içerde kaldığından fırının içine doğru adeta uzandım.içerde yoğun benzin kokusu .Niye benzin döktün diye sordum ve çakmağı çaktım. bir daha bir daha her zaman tek çakışta yanan çakmak yanamadı .dışarı çıktım .taşın çarkı ıslanmış üfleyerek kurutmaya çalışırken ,arkadaş fırına daldı onunda çakmağı elinde ve yakmaya benden daha istekliymiş,ve tek çakışta yandı ve fırın patladı.koyu kırmızı bir alevle beraber çaputlar, gazete parçaları ve bizim arkadaş fırından püskürdü yere düştü.Ayağa kalktı bana sarıldı vura vura kafasına saçlarını söndürdüm.Ne onda ne bende kaş kirpik kalmadı .Onun birazda saç kaybı oldu .Bir de nar gibi kızarmış kuzu, somun ekmek hayalleri.

Günaydın Sayın Akhisarlı,
Sabah sabah gülmekten kırıldım. O an gözümde canlandı da, koptum. Siz beni güldürdünüz Allah ta sizleri güldürsün.
Hasatınız bereketli olsun.

Kolay gelsin.

mrduran ve HakanG beğendi.
Ozi'nin Bahçesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-11-2011, 20:12   #35
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-05-2009
sayın akhisarlı nereden çıkardık şu fırın işini.sayende kaç kişi tüm arkadaşlara kilolarca pirzola bal börek yedirmiş ve neşelendirmiş olduk.(bazıları kelle paça yedi ama onlar da bizden onlara zarar gelmez)ama işin doğrusu bende çok güldüm de söyleyemedim.belki benim de başıma gelir korkusundan.saygılar.o muhteşem zeytin ağacının bulunduğu mıntıka neresi yolumuz düşerse görelim derim.zeytinin yanındaki kim mal sahibi mi acaba tekrar kolay gelsin

Keyf Bahçesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-11-2011, 11:45   #36
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ozi'nin Bahçesi Mesajı Göster
Günaydın Sayın Akhisarlı,
Sabah sabah gülmekten kırıldım. O an gözümde canlandı da, koptum. Siz beni güldürdünüz Allah ta sizleri güldürsün.
Hasatınız bereketli olsun.

Kolay gelsin.
Çok teşekkür ederim.Ozi'nin Yüzü her daim güler inşallah.

Eski 25-11-2011, 12:57   #37
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Muhteşem bir ağaç. Tek başına neredeyse bizim bahçenin tamamı gibi.
Sayın MeyveliTepe Bu ağacın yerinde görülmesini isterim.Makineye tamamını aldırmak için epey uzaklaşmak zorunda kaldım.Sahibi ağacın bir iki dalına Edremit aşılamış ,aşı dalları büyüyünce aşıdan sonrasının kesilerek budanması kuvvetle muhtemel. Umarım olmaz.

Eski 25-11-2011, 14:01   #38
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Sayın Akhisarlı;

Hayırlı bir dönüş, sonunu mevlâm hayreyler, kalender yapınız ile muhakkak ki sonuç ta güzel olacak inşallah. Dostlarınız, dostluklarınız, çevreniz güzel, bir kuru simide de tavsınız, zeytin de sizden, yeter bana göre, sizin amacınızı bilemem ama)

Halil bey' den şakulü kaymış fırın resmi de ufkunuza katkı yapacak inşallah)

Su var, çay var, demlemesi siz ve dostlardan gelecek hayırlısı ile.

Sağlıklı güzel, başarılı gelecekler dilerim, kolay gelsin.

Saygılarımla lütfen.

mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-11-2011, 00:23   #39
Ağaç Dostu

Kendine özgü rengiyle , kokusuyla zeytin yağı 0.3 asit olarak ortaya çıkıyor.

Name:  10.jpg
Views: 1887
Size:  30.4 KB

Düzenleyen Akhisarlı : 04-05-2012 saat 21:54
Eski 27-12-2011, 09:54   #40
Ağaç Dostu

ayhan219's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2011
o zeytinyağı na bayıldım ne güzel renk Akhisarlı 0.3 asit tabii
afiyet olsun

mrduran beğendi.
ayhan219 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-12-2011, 22:57   #41
Ağaç Dostu

Edremit zeytinlerinin bir kısmını toplayamamıştım.

Yevmiye ci tutsam topladığı kendi yevmiyesini çıkarmıyor.Eş dost desen kendi işinde gelmiyor. Tarlada bırakmaya gönlüm razı değil.Tek tek zeytin toplamak ,posteki saymakla eşdeğer.

Bir hafta Lodos yağmur fırtına derken zeytinlerin büyük çoğunluğu yerde.

Name:  1.jpg
Views: 1800
Size:  75.4 KB

Bahara kadar zeytin toplamamak için olurmu acaba? Dedim. Kullanmadığımız süpürgenin tasını torbasını söktüm,denedim.

Views: 2118
Size:  74.0 KB

Zeytin toplamak için tarlamın yanından geçer ken beni elektrik süpürgesiyle ağaçların altını süpürürken gören köylüler aile boyu kahkahalar atsalarda ,

Views: 1985
Size:  72.6 KB

Üç kişinin yaptığı işi yapıyorum tek başına çok şükür.

Eski 28-12-2011, 10:25   #42
Ağaç Dostu

Ozi'nin Bahçesi's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2010
Sn.Akhisarlı,
Yöntem süper, çok hoşumuza gitti, gerçekten dışarıdan bakan için gülünmeyecek gibi değil ama işe yarıyorsa sorun yok.
Kolay gelsin..

hilalll, Maviş ve HakanG beğendi.
Ozi'nin Bahçesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-12-2011, 13:52   #43
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 09-03-2011
Alıntı:

Zeytin toplamak için tarlamın yanından geçer ken beni elektrik süpürgesiyle ağaçların altını süpürürken gören köylüler aile boyu kahkahalar atsalarda ,

Üç kişinin yaptığı işi yapıyorum tek başına çok şükür.

Sn. Akhisarlı , bende yazınızı okuduğumda kendimi gülmekten alamadım.

Bu yıl bende yerlere dökülen zeytin hem az olduğundan , hemde toplayacak imkan olmadığından yerde bıraktım.

Kullanmış olduğunuz yöntem bence mükemmel , bu yıl geçti fakat seneye yönteminizi kullanmayı düşünüyorum.

Hem süpürgenin sesini hemde çevreden geçerken atılan kocaman kahkahaları duymamak için kulaklık kullanmayı düşünüyorum..

mrduran beğendi.
TaşevliBahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-12-2011, 17:27   #44
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Sayın Akhisarlı;

Maşallah efendim. çok güzel icraat. Acaba çifte tabancalı kovboy rolü, iki elde iki süpürge diyesim geldi.

Hem 6 kişilik iş, hemde çok gürültü neticesi, kahkahaları duyamama))

Ciddi kısmı ise; gerçekten seyredenleri, gülenleri utandırır inşallah. Arkadaşım, geçen sene pamuğu tarlada bıraktı. İşçi parasını karşılamaz diye. Ailecek çalışmaya alışıksın, 2-3 döşeklik toplasana dedim, ııhh dedi. Sizin güzel faaliyetinizi aktaracam ona, utanır belkim)

Sağ olun, sağlıcakla kalın inşallah.

Saygılarımla lütfen.

bahtiyar02 beğendi.
Eski 28-12-2011, 18:12   #45
Ağaç Dostu

Sayın Ozi'nin Bahçesi.
Çok teşekkür ederim.
İşe yarıyor .Araç süpürür gibi çabucak bitiriyorum. Ara sıra tıkandığından , zaman kaybetsemde elle tek tek toplamaktan çok daha iyi .Akşama doğru içindeki taş ve yaprakları, su içine dökerek ayrıştırıyorum.Biraz ıslak iş.

Eski 28-12-2011, 20:21   #46
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-02-2011
Abi fikir süper
Ama işi biraz büyütmen gerek, sanayi tipi olan süpürgelerle daha kolay olur bence.
Kolaylıklar gelsin, iyi çalışmalar dilerim.

serkanhoca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-12-2011, 21:07   #47
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Süpürgeye çok fazla toprak, çakıl, toz vb. gelmiyor mu?

Eski 28-12-2011, 23:01   #48
Ağaç Dostu

Bu sene yağ fiyatları çok düştü, 4,5-5 liradan satmaya gönüllü bir çok üretici var buralarda.

Sabah okula giderken arabamın camında neredeyse bir parmak kalınlığında kırağı, çözmek için birkaç dakika oyalanıyorum.

O soğuklarda zeytin toplamaya giden insanlar. Elleri, ayakları donmasın diye yakılan ateşler, güneş azıcık yüzünü gösterse de biraz içimiz ısınsa diyenler........ zahmetli.

Yaşamayan bilmez, 1 liraya da olsa alma taraftarıdır. Ama bir kere zeytin toplamaya gitse, topladığı zeytinleri, yağını kaç liraya satmak ister acaba?

Geçen sene zeytinlerde buruşukluk olayı bu seneki kadar yoktu, çoğunluk zeytin olarak sattı. Fiyatlar 4-5 liraya kadar çıktı, zeytin bolluğunda.

Bu sene zeytinler satılmadığı için çoğunluk yağ çıkarttırdı yağın kilosu anında düştü. Bunu anlayabiliyorum, piyasada yağ fazla. Ama geçen sene zeytin fiyatı yüksek iken bu sene zeytin azlığında fiyat geçen seneye göre neden düştü????

Eski 29-12-2011, 00:22   #49
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Evet, epey uğraşıyorsunuz. Yine de eğil-kalk'dan iyidir herhalde. Doğru, toprak donmuş haldeyken ıvır zıvır gelmemeli pek.

Geçmiş senelerde dökülenleri toplamaya çalışırdık, çok zoruma giderdi Bu sene pek dökülmedi, döküleni de ellemedik, öyle kaldı.

Eski 29-12-2011, 10:36   #50
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 11-09-2010
Akhisarlı süpersin ya:::: Beş lirayı kasmak isteyen.O kişiye 40 kilo zeytini voleybol sahasına saçıp "Tek tek topla ,Size beş litre yağ bedava demeyi çok isterdim.".. bende katılıyorum size..ilk kez bu sene zeytin topladım ve zeytinyağının,zeytinin değerini ilkkez anladım.düne kadar farkında değildim kendi adıma utandım...

SAHIRE ve mrduran beğendi.
savagegarden Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-12-2011, 19:05   #51
Ağaç Dostu

Selamlar, sayın savagegarden.

Sağlıklı olan ,hatta tedavi edici özelliği olduğu konuşulan zeytin yağını uzun yıllar sağlıkla yemenizi dilerim.

Egedeki ovalar için "Dağlarından yağ ovalarından bal akar "diye söylemiş,birileri.Güzel söylemişler Doğru söylemişler,ama öyle kendiliğinden akmıyor.

Bir emek gerekiyor ,emeğin karşılığını vermek gerekiyor,ki akmaya devam etsin.Zeytinciler de mutlu olsun, onların ürettiklerini tüketenler mutlu .

Düzenleyen Akhisarlı : 31-12-2011 saat 19:29
Eski 29-12-2011, 22:21   #52
Ağaç Dostu

Elektriğe kavuşan ,sevinçlerini paylaştığımız ,dostların üzüntü yaşamamaları için birkaç fotoğraf eklemek istedim.

Sağlam bir çözüm varmı? bilmiyoruz.

Dört yılda trafo iki kez çalındı.Şu an çalışan üçüncü trafo.

Trafo direğin dibinde duruyor. kaldırmıyorum,belki gelenler durumumuza üzülür üçünçü kez almazlar.

Beş ortaktan biriside trafoya bir ilan yapıştırmış "Bu trafo kamera ile gözetleniyor "diye .Ovanın ortasında

Merak ediyorum, üçüncü kez trafoya gelecekler , durumumuza üzülüp belkide almayacaklar.Ya da ilana çok gülüp bu sefer direkle beraber mi ? götürecekler.
Bekleyecez görecez.

Name:  1.jpg
Views: 2114
Size:  58.5 KB

Views: 1842
Size:  62.9 KB

Bulduğumuz ? çözümlerden birisi direği ve trafoyu sarabildiğimiz kadar çok dikenli telle sarmak.

Views: 1864
Size:  67.1 KB

Name:  4.jpg
Views: 3142
Size:  29.5 KB

Diğer çözümse, içinde daha az çalınacak yağ ve bakır tele oranla daha kıymetsiz olan aliminyum tel olan yeni tip trafo kullanmak.
Belki kar zarar mukayesesi yaparlar vaz geçerler.

Name:  5.jpg
Views: 2742
Size:  28.9 KB

Eski 29-12-2011, 22:45   #53
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Alıntı:
Elektriğe kavuşan ,sevinçlerini paylaştığımız ,dostların üzüntü yaşamamaları için birkaç fotoğraf eklemek istedim.

Sağlam bir çözüm varmı? bilmiyoruz.

Dört yılda trafo iki kez çalındı.Şu an çalışan üçüncü trafo.

Trafo direğin dibinde duruyor. kaldırmıyorum,belki gelenler durumumuza üzülür üçünçü kez almazlar.

Beş ortaktan biriside trafoya bir ilan yapıştırmış "Bu trafo kamera ile gözetleniyor "diye .Ovanın ortasında

Merak ediyorum, üçüncü kez trafoya gelecekler , durumumuza üzülüp belkide almayacaklar.Ya da ilana çok gülüp bu sefer direkle beraber mi ? götürecekler.
Bekleyecez görecez.

Eklenti 261810

Eklenti 261811

Bulduğumuz ? çözümlerden birisi direği ve trafoyu sarabildiğimiz kadar çok dikenli telle sarmak.

Eklenti 261812

Eklenti 261813

Diğer çözümse, içinde daha az çalınacak yağ ve bakır tele oranla daha kıymetsiz olan aliminyum tel olan yeni tip trafo kullanmak.
Belki kar zarar mukayesesi yaparlar vaz geçerler.

Eklenti 261814
Merhaba efendim,

Bu suçtan yakalananların kan tahlilini yaptırmak lazım.

''Acaba kanları var mı?''

Başka diyecek laf yok bence efendim. Belki de sizin bahçeden su bile içmişlerdir bu nankörler.

Saygılarımla lütfen.

Eski 07-01-2012, 17:32   #54
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-12-2011
sayın akhisarlı elektrik supürgesinin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız mutlaka filreli kullanın **** motor tarafındaki ızgaraların üstüne iri parçaların motora geçişini engeleyecek ince sünger falan gibi birşeyler koyun sık sık temizlemeniz gerekecek ama uzun ömürlü makinanız olacak.

ncp1963 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2012, 16:15   #55
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-12-2011
sayın akhisarlı
elektrik süpürgelerinin fanı bildiğimiz su pompa fanları ile neredeyse aynı mantığa sahiptir. nasıl su pompası pislik emince fanı tıkanır kapasitesi düşerse aynı şey elektrik süpürgeniz içinde gerekli birde eletrik süpürgeleri emdikleri havayı motor sargısının üstünden geçirerek sargıyı soğutur bu esnada gelip sagılara çarpacak parçacıklar izolasyona zarar vererek sargının yanmasına sebebiyet verebilir. kadın çorabı da olabilir ama en ideali süngerdir bulabilirseniz 1 cm kalınlığında bir sünger tabakası ile resimdeki tel eleğin üzerini kaplarsanız hem geri temizlemeniz çok kolay olur hem daha uzun ömürlü olur.

HakanG beğendi.
ncp1963 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2012, 18:23   #56
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ncp1963 Mesajı Göster
sayın akhisarlı
en ideali süngerdir 1 cm kalınlığında bir sünger tabakası ile resimdeki tel eleğin üzerini kaplarsanız hem geri temizlemeniz çok kolay olur hem daha uzun ömürlü olur.

Teşekkürler ;Süngerle kaplamak en iyi seçenek , hem daha sağlam olur .

YeniGine beğendi.
Eski 03-02-2012, 22:56   #57
Ağaç Dostu

Akar zararlısından çok daha fazla bahçelere zarar veren ve hiç bir doğal düşmanı olmayan çalar zararlısından kurtulmak ,olursa yeni bir bahçeyle yeniden başlayabilmek amacıyla yolumu Aliağa taraflarına düşürdüm.Hayallerin kabusa dönmediğini gördüm .Bu sevindirici .Sayın Rafet UZUNOK ve değerli eşi ,bir saat önce teslim aldıkları araçlarıyla bizi bahçelerine götürdüler.Bahçeyi ve bölgeyi tanıttılar .Bu ara sayın müdürün bahçesinede uğradık. Buz gibi esip donduran kuzey rüzgarına rağmen samimi sıcak sohbetleriyle ortamı ısıttılar.
Bahçemi seçerken tabii güzellikleri ön planda tutmuştum .Komşu faktörünü dikkate almamıştım. Bir kez daha ortaya çıkti ki bahçe alma komşu al..

Sayın Rafet UZUNOK ve arkadaşlarına çok teşekkür aderim.

Name:  SL734664 - Kopya.jpg
Views: 1788
Size:  52.9 KB

Eski 03-02-2012, 23:32   #58
Ağaç Dostu

Hayırlı olsun diyelim mi?

Eski 04-02-2012, 00:08   #59
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-05-2009
Dün sayın akhisarlı ile rafet bey sayesinde tanışma fırsatını buldum.İki ayaklı ve canlı yürütücülerden canıçok yanmış .Haksızda değil hani.Allah gönlüne göre yeni bir bahçe verir inşallah.Bu arada Rafet beyin de yeni arabasını(gıcır gıcır)kutladık.Tanrıdan kazasız ve belâsız sağlıkla kullanmalarını dilerim.(tarlayı elektrik süpürgesiyle süpüren ve ürün toplayan bir mucitle tanışmak da ayrı bir zevkti).saygılar sevgiler.kıdemli müdür

gtatas ve YeniGine beğendi.
Keyf Bahçesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-02-2012, 01:34   #60
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Merhaba efendim,

Hayırlısı olsun. İnşallah güzelliklere, iyiliklere, dostluklara vesile olacak. Çevre güzel, aldığınız bahçe de güzelleşmek mecburiyetinde sizin keşif icatlar ile).

Hasan bey abimiz de yanında ise yaşadınız, o havalinin muhtarıdır, muridleri çok sağolsun.

İnsanlık olan yer gülistan imiş, çöl bayır olsa da. Demişler mi bilmiyorum...))).

Sağlık ve mutluluk siz ve çevrenizde daim olsun inşallah.

Çok sevindim üzüntülü dönemlerin bittiğine, hayırlısı.

Saygılarımla lütfen.

YeniGine beğendi.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:34.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024