agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Çiftlik Hayvanları > Kanatlılar
(https)

Beğeni Düzeni2337Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 13-03-2013, 23:18   #2521
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Heyecanınızı anlayabiliyorum Her kuluçkada sanki ilk yatırıyormuşum gibi aynı heyecanı yaşıyorum hele civcivler çıkınca Civcivlerin yanına ufo yakma fikri çok güzel dediğiniz gibi hem ısı hem ışık ama ısıyı iyi ayarlayın ılık olsun sonra dışardaki hava çarpar sıcakta pek yaramaz civcivlere Anneleri çok iyi bakar zaten onlara

assi34 ve Lazuti beğendi.
bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-03-2013, 23:26   #2522
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-03-2013
Merhabalar.Lıght Brahma ırkını öneririm.Oldukça görkemli ve horozları yapılı ama sakin olur haylaz değillerdir.

tekveronit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-03-2013, 13:03   #2523
Ağaçsever

assi34's Avatar

Giriş Tarihi: 23-03-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sagun Mesajı Göster
beyazın cesareti varsa kavga kaçınılmazdır...
beyazın cesareti yok ama kırmızı horoz yaklaştırmıyor tavukların yanına.hemen sahiplendi diğer tavukları bahçeye bırakınca.

assi34 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-03-2013, 23:43   #2524
Ağaçsever

assi34's Avatar

yardımcı olursanız sevinirim, kuluçkaya yatan bir tavuğun altına en geç kaç gün sonra başka yumurta konulabilir?13 mart çarşamba kuluçkaya yattı tavuğum, acaba hala altına yumurta koyabilirmiyim yoksa geçtimi?

Eski 18-03-2013, 01:45   #2525
Ağaç Dostu

Sagun's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2013
sayın assi34 biraz geç olmuş bence aradan 5 gün geçmiş, diğer yavrular çıktıktan sonra tavuk yatış şeklini değiştirir ve yeterince ısı vermez sonraki yumurtalara eğer o aşamada başka gurk tavuk bulabilirsen yumurtalar boşa gitmez.. ama bu tavuğun 5 gün daha fazladan yatmaz, ya da diğer bir secenek illa sonra koyulan yumurtaların çıkması için; çıkan civcivleri tavuğun altından alıp yumurtalara odaklanmasını sağlamak

Sagun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2013, 01:49   #2526
Ağaç Dostu

Sagun's Avatar

kuluçkadaki tavuklara mümkünse yeşillik vermeyin, yrarlı değil zararlı olabilir ishal yapabilir yani gerek yok yeşilliğe.

ahanda beğendi.
Eski 18-03-2013, 06:55   #2527
Ağaçsever

assi34's Avatar

sayın sagun bu önemli bilgiler için çok teşekkür ederim.

Sagun beğendi.
Eski 18-03-2013, 08:50   #2528
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 17-06-2008
Galeri: 3
susex tavuk

susex tavuklar konusunda tecrübesi olan arkadaş var mı acaba?
Eti ve yumurtası için yetiştirmek istiyorum. Yalnız biraz saldırganlarmış galiba doğru mu acaba?

bydoktor86 beğendi.
sercan1969 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2013, 10:38   #2529
Ağaçsever

melodi-raşa's Avatar

Giriş Tarihi: 14-08-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi assi34 Mesajı Göster
yardımcı olursanız sevinirim, kuluçkaya yatan bir tavuğun altına en geç kaç gün sonra başka yumurta konulabilir?13 mart çarşamba kuluçkaya yattı tavuğum, acaba hala altına yumurta koyabilirmiyim yoksa geçtimi?
Selam bence koymayın iki üç gün olsa olabilirde geç koymayın zaten siz yeterince koymuştunuz. 23 tane koydum demiştiniz o bile fazla tavuğunuza yani koymayın başka tavuğunuz gurk olursa ona koyun yumurta bakın bakalım kaçta kaç çıkacak eğer az olursa yeni çıkım civciv lerden alın ilk günden gece altına koyun tavuğunuzun oaman kabullenir böyle yapın bence

Sagun beğendi.
melodi-raşa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2013, 17:53   #2530
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-04-2010
Yumurtların hepsi aynı saat konulmalıdır.
Gün farkı olursa tavuk diğerlerinin çıkmasını beklemez.Çıkan civcivleri alır ve diğer yumurtaları terk eder.
21 günden fazla tavuğu gurka zorlamak insafa aykırıdır.Allah 21 gün planlamış biz bunu değiştirirsek gurku kaybedebiliriz.

23 yumurtanın yarıdan fazlası çıkmayacaktır çoğunluğunun çıkmama riskide vardır

bay tömürcek ve Sagun beğendi.
lodos_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2013, 18:09   #2531
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lodos_ Mesajı Göster
Yumurtların hepsi aynı saat konulmalıdır.
Gün farkı olursa tavuk diğerlerinin çıkmasını beklemez.Çıkan civcivleri alır ve diğer yumurtaları terk eder.
21 günden fazla tavuğu gurka zorlamak insafa aykırıdır.Allah 21 gün planlamış biz bunu değiştirirsek gurku kaybedebiliriz.

23 yumurtanın yarıdan fazlası çıkmayacaktır çoğunluğunun çıkmama riskide vardır
Sayın lodos görüşünüze saygı duyuyorum ama tavuğun altına yumurta 3 gün koyulabilir hiç bişey olmaz Tavuğun altında kuruyan civcivleri kutu içerisine alıp eve ya da sıcak biryere aldığınızda tavuk altındaki yumurtaları bekler asla kalkmaz

Tavuk ta 21 günden fazla rahatlıkla gurka yatar, bilginiz vardır pekin ördeklerinin kuluçka eğilimi yok denecek kadar azdır pekin ördeği yumurtaları tavuk veya diğer gurka yatan hayvanların altında çıkarılır. Ördeğin kuluçka süresi de 4 hafta yani 1 aydır

Amerikan muscowy ördeklerinin kuluçka süresi 35 ila 40 gün arasında değişir onları da tavuğun altında çıkarmak mümkündür tavuk yemini yiyip suyunu içtikten sonra hiç birşey olmaz saygılarımla...

assi34, lodos_, ahanda ve 1 kişi beğendi.
bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2013, 20:03   #2532
Ağaç Dostu

Allah kainata bir kural koymuş bu kuralları zorlayabilirsiniz kimse size bir şey diyemez.

Yeryüzünde istisnalara göre hareket edemeyiz duygulara görede hareket edemeyiz
ederiz de sonuçları iyi olmaz.
Temmuz ayında 21 gün içinde bile tavuk ölebilir Mart nisan aylarında 21 günden fazla yatırabilirsiniz sorun olmaz olay sadece tavuğun beslenmesi değildir.
yoksa bir yıl beslersiniz.Anne karnında bebeğin kalacağı gün bellidir bebek iki ay daha doğmasa annenin durumunu düşünün.Üç gün hiç yataktan kalkmadan yatabilisiniz ama ne kadar sıkılırsınız değil mi?
Ben olaya hayvanlara eziyet tarafından bakıyorum
ben tavuğun altında başka yumurta çıkmaz demedim hindinin altına çook tavuk yumurtası koydum.
Ama bunların hepsi yanlış kaz altına tavuk yumurtası koydunuz çıktı ne olur büyütemez değil mi?
yukarıda yazdıklarınızın hepsi gerçekleşebilir olmaz demiyorum ama Tanrının koyduğu kurallara aykırı gerek yok
Hayvanlar biz eziyet edelim diye yaratılmadılar.Yanlış anlamayın ancak kolay varken zora gerek yok.
****** tavuğun altından çıkan civcivleri alırsanız bir iki gün daha yatabilir
14 gün sonra 18 gün sonra sıcaktan dolayı yatmaktan vazgeçen onlarca gurk gördüm hayvan ölme tehlikesini bizden iyi görür.
Benim öyle 3-5 tane olmadığı için işi sansa bırakamıyorum sayılarını bilmiyorum bazen 10 tane aynı anda gurk oluyor o yüzden kuralların dışına çıkmıyorum

Allah sizede benimkilerinden fazlasını nasip etsin

bay tömürcek ve Sagun beğendi.
Eski 18-03-2013, 21:00   #2533
Ağaç Dostu

efe-can's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2008
Sayın Sercan1969;
Susex tavuklarında diğer tavuklardan hiçbir farkı yok. Aksine sakin hayvanlar. Yalnız horozları biraz kıskanç. Diğer horozlarla kavga çıkarır. Haremindeki tavukları paylaşmaz. O da normal. Tavuklar kümese girmeden kendisi girmez, yani en son kümese girer. Yabancı insanlara karşı biraz duyarlı sürüye yaklaşınca sinirleniyor gaga atıyor. Benim 100 kadar karışık tavuğum var. Evin etrafına tavukların girmesini istemedim, tel örgü yaptım. Bir horozu istemedeler o da ev bölgesine kaçıyor. Akşam olunca en son çaktırmadan kümese giriyor. Sonunda acıdım kestim.Selamlar...

efe-can Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2013, 21:10   #2534
Yeni Üye

bydoktor86's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Hocam Araucanas Tavuk cinsinden elinde horozlu duran arkadaşlar varmıı dişi erkek lazım yumurta dişili erkekli ulaştıra bilecek arkadaşlar varmıı varsa bana e mail atabilirmi rica ediyorum değişik türlerde yumurta veya tavuk dişili erkekli cinslerde olsa fena olmaz akifgencer@hotmail.com

bydoktor86 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2013, 21:18   #2535
Ağaç Dostu

efe-can's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2008
Benim Yöntemlerim:
Tavuklarımdan birden fazla Gurk olunca hepsini aynı anda yatırıyorum. Altlarına 8 er adet yumurta koyuyorum. Çıkım gününe kadar yumurta sayısı azalıyor. (ya yiyor **** kırılıyor vs) İkiside aynı gün çıktığı için birinden çıkan civcivleri o görmeden (gece) diğerinin altına koyuyorum. Birisi boşa çıkmış oluyor. Bir kaç civciv için aylarca oyalanmasını önlüyorum.

Geçen yıl kuluçka makinesine koyduğum yumurtaları çıkıma birkaç gün kala gurk olan tavukların altlarına paylaştırdım. Bu durumda tavuk gurk a yattıktan bir kaç gün sonra civciv çıkmış oluyor. Tavuk 21 gün perişan olmaktan kurtuluyor. Civcivlere tavuklar daha iyi bakıyor. Hem geceleri ısıtma zahmeti olmuyor.

Gurk tavuklar için üç tarafı kapalı ön taraf telli dolaplar yaptım. Kapıları kapatıyorum. Günde bir defa kümesi boşaltıyorum. Kuluçka tavuklarını özel besliyorum. Diğer türlü yumurta yapan tavuklar gidip yanına yumurtluyor. Yumurtalar karışıyor derken çıkım azalıyor. Çıkım bittikten sonra yerini temizliyorum ve kireçliyorum. Yem+su koyuyorum 15-20 gün orada tutuyorum. Sonra yavaş yavaş çıkarıyorum. Diğer türlü civciv kaybı çok oluyor. Selamlar....

efe-can Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2013, 21:31   #2536
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi efe-can Mesajı Göster
Benim Yöntemlerim:
Tavuklarımdan birden fazla Gurk olunca hepsini aynı anda yatırıyorum. Altlarına 8 er adet yumurta koyuyorum. Çıkım gününe kadar yumurta sayısı azalıyor. (ya yiyor **** kırılıyor vs) İkiside aynı gün çıktığı için birinden çıkan civcivleri o görmeden (gece) diğerinin altına koyuyorum. Birisi boşa çıkmış oluyor. Bir kaç civciv için aylarca oyalanmasını önlüyorum.

Geçen yıl kuluçka makinesine koyduğum yumurtaları çıkıma birkaç gün kala gurk olan tavukların altlarına paylaştırdım. Bu durumda tavuk gurk a yattıktan bir kaç gün sonra civciv çıkmış oluyor. Tavuk 21 gün perişan olmaktan kurtuluyor. Civcivlere tavuklar daha iyi bakıyor. Hem geceleri ısıtma zahmeti olmuyor.

....

Gayet doğru bir yöntem bende aynı anda yatırıyorum bir kaçını gerekirse birisinde topluyorum geçen yıl iki gurktan 25 cicvcivi bir gurkun altına koydum sorun çıkmadı.

Eski 19-03-2013, 15:24   #2537
Yeni Üye

bydoktor86's Avatar

Arkadaşlar öncelikle konu için teşekkür eder bilgilerinizden yararlanmak isterim bu konu ilgimi çekti eğer yardımcı olursanız sevinirim http://www.agaclar.net/forum/kanatli...htm#post592282

“Amerikan tavuğu” olarak bilinen “Araucana” tavuğundan bahsetmişsiniz yumurtaları yeşil veya mavi oluyormuş forumda baktım baya bi ilgimi çekti bu yumurtalara nerden ve nasıl ulaşabiliriz ya da dişili erkekli çift olarak nasıl ala biliriz bi yardımcı olursanız çok seviinirim

Eski 19-03-2013, 15:55   #2538
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 04-04-2012
Alıntı:
Allah kainata bir kural koymuş bu kuralları zorlayabilirsiniz kimse size bir şey diyemez.

Yeryüzünde istisnalara göre hareket edemeyiz duygulara görede hareket edemeyiz
ederiz de sonuçları iyi olmaz.
Temmuz ayında 21 gün içinde bile tavuk ölebilir Mart nisan aylarında 21 günden fazla yatırabilirsiniz sorun olmaz olay sadece tavuğun beslenmesi değildir.
yoksa bir yıl beslersiniz.Anne karnında bebeğin kalacağı gün bellidir bebek iki ay daha doğmasa annenin durumunu düşünün.Üç gün hiç yataktan kalkmadan yatabilisiniz ama ne kadar sıkılırsınız değil mi?
Ben olaya hayvanlara eziyet tarafından bakıyorum
ben tavuğun altında başka yumurta çıkmaz demedim hindinin altına çook tavuk yumurtası koydum.
Ama bunların hepsi yanlış kaz altına tavuk yumurtası koydunuz çıktı ne olur büyütemez değil mi?
yukarıda yazdıklarınızın hepsi gerçekleşebilir olmaz demiyorum ama Tanrının koyduğu kurallara aykırı gerek yok
Hayvanlar biz eziyet edelim diye yaratılmadılar.Yanlış anlamayın ancak kolay varken zora gerek yok.
****** tavuğun altından çıkan civcivleri alırsanız bir iki gün daha yatabilir
14 gün sonra 18 gün sonra sıcaktan dolayı yatmaktan vazgeçen onlarca gurk gördüm hayvan ölme tehlikesini bizden iyi görür.
Benim öyle 3-5 tane olmadığı için işi sansa bırakamıyorum sayılarını bilmiyorum bazen 10 tane aynı anda gurk oluyor o yüzden kuralların dışına çıkmıyorum

Allah sizede benimkilerinden fazlasını nasip etsin
Sayın Lodos,
Allahın kuluçka için 21 gün biçtiği Kuranda' mı yazıyor. Niye hemen konuyu buralara getiriyoruz.

Evet tavuğun kuluçka süresi (normal şartlarda) 21 gündür. Ama tavuk vücut ısısında sorun olursa 24 günde de civciv çıkar. Aynı şekilde 20. günde de civciv çıkabilir.

İnsanın hamilelik süresi 9 Ay 10 gündür. 10 ayda doğuran da var. 8 ayda doğuran da var.

tavuk kendi kuluçkasından çıkardığı, sülün,ördek,bıldırcına annelik yapar. zaten bu civcivler doğaları gereği doğdukları günden itibaren kendi kendilerine yemlenebilmektedir. annenin görevi yem yerlerini gezdirip yavruları sıcak tutmaktır.

Ben olaya biraz daha teknik açıdan yaklaşayım ve doğabilecek sorunlar üzerine görüşümü bildireyim istiyorum.

Tavuk kendi civcivini 18 günde 37,7 ortalama ısı son 3 gün 37,2-37,5 arası ısı değerleri arasında nemi %65 lere çıkararak civcivlerini çıkarır.
Eğer siz tavuğun altına farklı tür yumurtalar koymuşsanız. İşte o zaman o yumurtaların son günlerde ihtiyaç duyduğu ve ısı oranları farklı olduğu için bir sorun yaşama riski bulunur.

Fakat benim tecrübe ettiğim kadarı ile tavuk hepsini aynı anda kombine olarak bile çıkartabiliyor. Yani siz Ördek ve Tavuğu karışık koysanız bile tavuk ikisini de çıkarır.

ahanda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-03-2013, 20:51   #2539
Ağaç Dostu

Yatmaz olmaz demedik ki nereden çıkarıyorsunuz ****** bir gün önce iki gün sonra olabilir ama bunlar aksilikler olunca veya şartları değiştirince gerçekleşir makinada şartları zorlarsanız 17 günde tavuk yumurtası çatlıyor.
Yazdıklarınızın insafa sığmadığını hayvanlar işkence olduğunu söylüyorum siz bilirsiniz
isterseniz 150 yumurta koyun 49 gün gurk yatırın eziyet ettiğiniz hayvancıkların hesabını ben verecek değilim ya

Kuranda yazıp yazmadığını ben bilmiyorum ama kur-an ı indiren Yüce yaratıcı herşeyi düşünmüş hiç bir şeyi tesadüfe bırakmamış diyoruz bunda kızacak ne varki
inşallah sezon herşeyiyle güzel olur

Sagun beğendi.

Düzenleyen lodos_ : 19-03-2013 saat 21:39
Eski 19-03-2013, 22:59   #2540
Ağaç Dostu

Sagun's Avatar

bu konuda tartışmayı sertleşştirmeye gerek yok arkadaşlar, ben sadece sayın lodosa espiri anlamında şunu demek isterim tavuklara ağız tadıyla 21 gün kuluçka yatırmıyor 4 gün yatırıyor, bi de hepsini birinin peşine sürmek tavuğa neden anneliğini dooya doya yaşatmıyor
diğer düşünclelerine katılıyorum tavuğu gününden çok daha uzun süre yatırmak bi nevi eziyet olur yani vicdani olarak ben rahat hissetmem.
saygılar.

Eski 20-03-2013, 05:14   #2541
Ağaçsever

AÇakıcı's Avatar

Giriş Tarihi: 04-01-2009
bir de en tuhaf tavuklardan Ayam cemani var tamamen zenci bir tavuk düşün ki derisi hatta eti bile siyah ama maalesef Türkiye'de yok.

Aslında bu tavukların çoğunu Park Hayvancılık getirdi ülkemize.
Süs tavuğu demek yalan olur bazılarının et ve yumurta verimi çok iyi.
aşağıdaki adreslerden bulabilirsiniz;

Park Hayvanclk/ Ss Tavuklar, Keklik, Sln, Tavuskuu, Gvercin, rdek, Kaz, Koyun, At, Tavan, retim iftlii, Bursa - Trkiye
Bozkurt Süs Tavukları ve Kanatlı Av Hayvanları
ALBABA FTL / Ss Tavuu, Sln, Sln retimi, Tavuskuu, Tavus kuu retimi, rdek, Cce Kei, Tavan retim iftlii
KARADENZ KU CENNET - Trabzon Tavuk ss tavuu Hindi Kaz rdek
Tepeli Tavukçuluk - Süs Tavukları, Sülün, Güvercin, Üretim Çiftliği, Muğla - Türkiye

AÇakıcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-03-2013, 08:37   #2542
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 17-06-2008
Galeri: 3
Wink susux tavuk kümesi

Arkadaşlar hobi bahçeme 2m x 3 m boyutlarında 6 metre karelik bir kümes yapmak istiyorum. Planımda 5 susex tavuk ve 1 susex horoz var. Tecrübesi olan arkadaşlar bilirler, 6 metre karelik alan bu hayvanlar için sizce yeterli mi ?

sercan1969 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-03-2013, 12:41   #2543
Ağaçsever

assi34's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi melodi-raşa Mesajı Göster
Selam bence koymayın iki üç gün olsa olabilirde geç koymayın zaten siz yeterince koymuştunuz. 23 tane koydum demiştiniz o bile fazla tavuğunuza yani koymayın başka tavuğunuz gurk olursa ona koyun yumurta bakın bakalım kaçta kaç çıkacak eğer az olursa yeni çıkım civciv lerden alın ilk günden gece altına koyun tavuğunuzun oaman kabullenir böyle yapın bence
bu benim gurk olan ikinci tavuğum ve sadece 2 tane yumurta vardı.sonra altına 8 tane daha koyabildim 2 3 gün arayla.yalnız bir sıkıntı var galiba diğer tavuğum da aynı folluğa yumurtluyordu. galiba halen oraya yumurtluyor . hemen yanına bir folluk koydum ve içini yumurtalarla doldurdum ama o folluğa girmiyor. galiba beyazın altına gidiyor yumurta.

Eski 20-03-2013, 13:44   #2544
Ağaçsever

melodi-raşa's Avatar

Giriş Tarihi: 14-08-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi assi34 Mesajı Göster
bu benim gurk olan ikinci tavuğum ve sadece 2 tane yumurta vardı.sonra altına 8 tane daha koyabildim 2 3 gün arayla.yalnız bir sıkıntı var galiba diğer tavuğum da aynı folluğa yumurtluyordu. galiba halen oraya yumurtluyor . hemen yanına bir folluk koydum ve içini yumurtalarla doldurdum ama o folluğa girmiyor. galiba beyazın altına gidiyor yumurta.
Selam iki tane koymuşsunuz zaten sekizdaha koymuşsunuz bunlar yeterli olur. Şimdiden sonrada koyarsanız geç olur çıkanlar çıkar yeni çıkmış civcivlerden satın alın gece tavuğun altına koyun onlarıda kabullenir büyürler artık bende kümesimi bugün tellerini söktüm attım artık bozuktular kümmesimi temizledim boş yeniden bakım yapılması lazım sanırın uzun bir ara tavuk bakmayacam boş duracak artık burdan sizlerin tavuklarına bakar yorum yaparım sanırım

assi34 beğendi.
melodi-raşa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-03-2013, 21:48   #2545
Yeni Üye

bydoktor86's Avatar

Arkadaşlar bana Bu konuda Yardımcı olacak kimse yokmu yaa “Amerikan tavuğu” olarak bilinen “Araucana” tavuğundan bahsetmişsiniz yumurtaları yeşil veya mavi oluyormuş forumda baktım baya bi ilgimi çekti bu yumurtalara nerden ve nasıl ulaşabiliriz ya da dişili erkekli çift olarak nasıl ala biliriz bi yardımcı olursanız çok seviinirim

Eski 20-03-2013, 21:49   #2546
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sagun Mesajı Göster
bu konuda tartışmayı sertleşştirmeye gerek yok arkadaşlar, ben sadece sayın lodosa espiri anlamında şunu demek isterim tavuklara ağız tadıyla 21 gün kuluçka yatırmıyor 4 gün yatırıyor, bi de hepsini birinin peşine sürmek tavuğa neden anneliğini dooya doya yaşatmıyor
diğer düşünclelerine katılıyorum tavuğu gününden çok daha uzun süre yatırmak bi nevi eziyet olur yani vicdani olarak ben rahat hissetmem.
saygılar.
sayın Sagun iki adet civicv büyütmr kümesim var üçücü gurk olduğunda zorlanıyorum bazen üç dört beş bile olduğu zamanlar oluyor mecburen birleştirme yapmak zorunda kalıyorum ancak annelik hazını yaşayayamayan gurklar kısa süre sonra güçlerini kazanıncatekrar gurk olurlar böylece hiçbirini kırmıyorum.
inşallah bu yıl bir civ civ büyütme kümesi daha yapacağım.Gelincik sıkıntısı çok fazla benim yerimde

Sagun beğendi.
Eski 20-03-2013, 21:53   #2547
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 04-04-2012
Alıntı:
sayın Sagun iki adet civicv büyütmr kümesim var üçücü gurk olduğunda zorlanıyorum bazen üç dört beş bile olduğu zamanlar oluyor mecburen birleştirme yapmak zorunda kalıyorum ancak annelik hazını yaşayayamayan gurklar kısa süre sonra güçlerini kazanıncatekrar gurk olurlar böylece hiçbirini kırmıyorum.
inşallah bu yıl bir civ civ büyütme kümesi daha yapacağım.Gelincik sıkıntısı çok fazla benim yerimde
Sayın lodos, güneş enerjisi ile çalışan yabani hayvan kovucuları ve ya elektrikli çiti araştırdınız mı ?

ahanda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-03-2013, 21:56   #2548
Ağaç Dostu

yagmur's Avatar

Giriş Tarihi: 08-02-2013

benimde tavuklarim var ama hep tuylerini
Dokuyorlar neden aceba

yagmur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-03-2013, 22:24   #2549
Ağaç Dostu

Doğal hayata fazla müdahele etmek istemiyorum gelimcik çok akıllı bir hayvan
İki adet alman kurdu var onlar bekliyorlar yinede köpekleri zaman zaman atlatıyorlar
Gürültü arıyı rahatsız ediyor

Eski 20-03-2013, 22:33   #2550
Ağaç Dostu

Sagun's Avatar

sayın bydoktor86 süs tavuğu satan sitelere bakabilirsiniz
benim de eskiden buna benzer vardı ama heralde melezleşmiş haliydi

ALBABA FTL / Ss Tavuklar

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:32.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024