agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları (Özel) > Ceviz
(https)

Beğeni Düzeni1382Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 23-05-2013, 17:20   #61
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 11-05-2013
sayın arkadaşım maraş 12 fidanını k.maraştaki üçel fidan veya aksu fidandan bulabilirsin.

limon_sever beğendi.
orkide01 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 23-05-2013, 23:40   #62
Ağaçsever

Altaycevizi's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2013
Değerli forum üyeleri,

Fidanlığımızda ki fidanların meyve tutkunluğu

Altay Bosfor Ceviz Fidanlığına 05326724627 nolu telefondan her zaman ulaşabilirsiniz...

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

Düzenleyen Altaycevizi : 12-07-2013 saat 01:34
Altaycevizi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 24-05-2013, 00:51   #63
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Sorulara cevap mı veriyorsunuz reklam mı yapıyorsunuz?

Reklamsa bizde de var.

Bunlar da üç aylık

Name:  Resim 010.jpg
Views: 10806
Size:  61.3 KB

Name:  Resim 001.jpg
Views: 8345
Size:  70.5 KB

Name:  Resim 006.jpg
Views: 6042
Size:  71.2 KB

Name:  Resim 007.jpg
Views: 8439
Size:  38.5 KB

Eee ne oldu şimdi sorular cevaplanmış mı oldu.

İletişim kuracağınız tel numarasını da yazarsam tam olacak.

Lilium Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 24-05-2013, 08:39   #64
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-08-2012
Valla ben bu işten bişey anlamadım..Aslında anladım da anlamadım

Sn.altay ceviz ve Altaycevizİ siz ortak mısınız düşman mısınız neler oluyor öncelikle bunu açıklayın.İkinizde birbirinizi suçluyorsunuz ama ikinizde aynı yere davet ediyorsunuz.
Sn.altay cevize; ''sitede hakkınızda iddaalar var cevap yazın'' dedim daha hiç bişey yazmamış...
Ağaçlar 3-4 yaşında deniliyor facebookda geriye dönük yazılanlara baktım Kocaeli Kandıra da 5 yaşındaki ağaçtan 63 kg ceviz aldığını yazmışlarKim kimdir, kim ne söylüyor belli değil..

Ben karar verdim fidancı olacağım O kadar uğraş didin para harca, para kazanacağım diye en az 10 yıl onun gözünü gözle, hastalıkla uğraş soğukla donla uğraş, sonucu da ne olacağı da belli değil.Bişeyi eksik yapsan bi terslik olsa bütün emek boşa..

Ama 25tl den 10.000 fidan satsan 250.000 tl...iyi para...

Düzenleyen ladikli : 26-05-2013 saat 19:43
ladikli Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 24-05-2013, 11:22   #65
Ağaçsever

drokya's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2008
Sevgili Ladikli kardeşim,
sizin, benim gibi gerçek ağaçsever dostlar fidancı olsa da bir şey farketmez.
Bu sefer sattığımız her fidanın değişik coğrafyalarda, koca ağaçlar olmasını
beklerken; İlacını, gübresini, sulanmasını, budanmasını, hasadını
velhasıl her türlü işlemiyle yakından ilgileneyim derdiyle,
fidan başı aldığımız ücretin belki iki katını bu zaman diliminde harcarız.

Fidancılık konusunda, hoca Nasreddin gibi dostlar alışverişte görsün deriz

Dürüst, bilgili ve iyi cinslerin yurdumuzda yetişip çoğalması için çabalayan
tabi ki bu arada helal kazanç elde eden gerçek fidancıları tenzih ederek söylüyorum;

Evimize giren hırsızla,
yalan yanlış bilgilerle, iyi niyetli agaçseverleri kandıran
sahte fidancılar arasında ben bir fark göremiyorum.

Hırsız en azından madden yerine konabilecek objeleri çalıyor.

Oysa bu tür fidancılar agaçseverlerin paralarının yanında,
zamanlarını en önemlisi hayallerini çalıyorlar.

drokya Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 24-05-2013, 12:20   #66
Ağaçsever

Altaycevizi's Avatar

Değerli forum üyeleri,

Ürünümüz hakkında forum da yazılan eleştirileri saygıyla karşılıyoruz.
İnanılmaz bir boyutta bilgi kirliliği vardır.4 yaşında 40 kg 8. yaşında 150 kg gibi abartılı, gerçekle, akılla bağdaşmayan bilgiler vardır. Bunları reddediyoruz.
Fidanımız verimli, bu işi profesyonel meyve fidancılığı yapmak isteyen
leri tatmin edecek değerlerde verim verecek potansiyele sahip tir. ****** toprak analizi, hava şartları, rakım, coğrafyanın lokal farklılıkları, sulanması, hastalıklarla mücadelesi ve gübrelenmesi önemlidir.

Ürünle ilgili teknik konular, analiz raporları ve diğer ticari sır detaylar zamanla internet sitemizde ve ilgili forumlarda paylaşılacaktır.

Saygılarımızla

önal beğendi.
Eski 24-05-2013, 12:55   #67
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Altaycevizi Mesajı Göster
Değerli forum üyeleri,

Ürünümüz hakkında forum da yazılan eleştirileri saygıyla karşılıyoruz.
İnanılmaz bir boyutta bilgi kirliliği vardır.4 yaşında 40 kg 8. yaşında 150 kg gibi abartılı, gerçekle, akılla bağdaşmayan bilgiler vardır. Bunları reddediyoruz.
Fidanımız verimli, bu işi profesyonel meyve fidancılığı yapmak isteyen
leri tatmin edecek değerlerde verim verecek potansiyele sahip tir. ****** toprak analizi, hava şartları, rakım, coğrafyanın lokal farklılıkları, sulanması, hastalıklarla mücadelesi ve gübrelenmesi önemlidir.

Ürünle ilgili teknik konular, analiz raporları ve diğer ticari sır detaylar zamanla internet sitemizde ve ilgili forumlarda paylaşılacaktır.

Saygılarımızla
Sn.Altaycevizi, tamam güzelde daha her şey netleşmeden sır detaylar açıklanmadan neden binlerce fidan sattınız? İnsanların çoğu nette yazılan gelir tablosundaki rakamlara, salkım saçak resimlere aldanarak fidan aldı.

Bunları yazanlara aldanmayın falan diyorsunuz o zaman niye bu zamana kadar müdahale etmediniz.Sizin birileriyle aranız bozulduktan sonra mı bunlar söyleniyor.

Altay ceviz ile aranızda yaşananları da lütfen tam olarak açıklayın.Bu cevizin mücidi denilen ahıskalı kişi de şu anda nerede?

O kadar soru soruyoruz cevap yerine oyalayıcı sözler.Bekleyin sabredin sırlar var, tescil alındıysa herşey açıklansın.Nedir bu gizem?

zafer37 beğendi.
Eski 24-05-2013, 14:31   #68
Ağaçsever

Altaycevizi's Avatar

Sn.Ladikli
Şirketimiz ilgili bakanlıklar ve kurumlardan bütün resmi evrakları almış bir ürün yetiştirmiş ve bunu satmış ve satmaya devam etmektedir. Bundan daha doğal ne olabilir. Söz konusu ürün yüksek verimli, ülkemiz şartlarına uygun bir ürün dür. Buyuk bir gurur, onurla, şerefle 24 saat çalışarak işimizi yapıyoruz. Ama görüyoruz ki bazıları rahatsız olmuş. Pazar paylarını kaybetme korkusuna kapılmışlar. İftira ve karalama kampanyası başlatmışlar. Çok önemli değil biz işimizi yapıyoruz, çiftçimizin, köylümüzün, dar geliriye bir şeyler yapmaya çalışan insanımız yanında oluyoruz, olmaya devam edeceğiz.
Klavye kahramanlarından olmadık, olmayacağız.
Gelin, görün, dokunun, kendiniz resim cekin öyle yazın diye çağrı yapıyoruz. Tamam gelelim yerinde görelim sonra yazalım diyen yok. Çünkü niyet başka. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz.
Ağacı, yeşili sevdiğini söyleyenlere ürettiğimiz yüzbinlere fidanla cevap veriyoruz. Tatbiki anlayabilene.

Saygılarımızla.

Eski 24-05-2013, 15:00   #69
Ağaç Dostu

olcim's Avatar

Giriş Tarihi: 10-10-2011
Ben kim kimle tartışıyor veya kim neyin reklamını yapıyor anlayamadım Bildiğim bir şey varsa oda benim geçen baharda ektiğim 2 yaşındaki ceviz fidanımın geçen yılki kışta eski dallarının donduğudur, şu an bahçemde ikinci baharını yaşadı ve taze sürgünlerinin yapraklarının çıkmasını dört gözle bekliyorum , yaprak kılıfları batladı yapraklar büyüyor .

Ben 2 yılda boyunu 30 cm büyütemediğim bu fidancığı bulunduğum 1800 küsürlü rakımda nasıl olurda gözümden bile sakınmam ki

Öyle 3 ayda ceviz verecek fidan varsa ; ben almaya talibim

olcim Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 24-05-2013, 15:46   #70
Ağaçsever

adalet's Avatar

Giriş Tarihi: 06-05-2013
Sayın olcim;

Size tavsiyem ağustos ayında ceviz fidanlarına su vermemeniz, bu sayede şayet dikilen fidan sert hava koşullarına uyumlu ise kışı hasarsız olarak atlatacaktır.

Bu arada diktiğim altay 1 cinsi cevizler gayet güzel işliyor. Reklam olarak algılanmasın bu durum, bu kışı atlatıp atlatmayacağı muamma, endişem bu ve çöğürden bu şekilde bir mahsul almak açıkcası bu durumda ayrı bir muamma. Satıcı **** satıcının satış politikası hakkında yorum yapmak istemiyorum, alıp denemeyi yeğledim. Zaten olumlu olumsuz yorumlarımızı paylaşacağız. En sağlıklı sonucu zamanla alacağımıza inanıyorum. Bunu yanı sıra patenti alınmamış, ARGE çalışmaları henüz bitmemiş, sertifikası olmayan bir cinsten götürüp kocaman bir bahçe kurmakta akıl işi değil. Risk barındırması sebebiyle numune olarak 2 kök diktim. Bakalım Elazığ ilinde 1200 rakımda ve -20, +45'lerde nasıl sonuçlar alacağız, bekleyip görelim.

adalet Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 24-05-2013, 16:51   #71
Ağaç Dostu

Alıntı:
Sn.Ladikli
Şirketimiz ilgili bakanlıklar ve kurumlardan bütün resmi evrakları almış bir ürün yetiştirmiş ve bunu satmış ve satmaya devam etmektedir. Bundan daha doğal ne olabilir. Söz konusu ürün yüksek verimli, ülkemiz şartlarına uygun bir ürün dür. Buyuk bir gurur, onurla, şerefle 24 saat çalışarak işimizi yapıyoruz. Ama görüyoruz ki bazıları rahatsız olmuş. Pazar paylarını kaybetme korkusuna kapılmışlar. İftira ve karalama kampanyası başlatmışlar. Çok önemli değil biz işimizi yapıyoruz, çiftçimizin, köylümüzün, dar geliriye bir şeyler yapmaya çalışan insanımız yanında oluyoruz, olmaya devam edeceğiz.
Klavye kahramanlarından olmadık, olmayacağız.
Gelin, görün, dokunun, kendiniz resim cekin öyle yazın diye çağrı yapıyoruz. Tamam gelelim yerinde görelim sonra yazalım diyen yok. Çünkü niyet başka. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz.
Ağacı, yeşili sevdiğini söyleyenlere ürettiğimiz yüzbinlere fidanla cevap veriyoruz. Tatbiki anlayabilene.

Saygılarımızla.
Sn.Altaycevizi ben size ne soruyorum siz neler yazıyorsunuz.Ben fidancı değilim olmaya da niyetim yok.Benim amacım eğer Allah nasip eder de arazi alabilirsem en uygun çeşidi burada yetiştirebilmek.

Ülkemizde yabancı çeşitlerin değil de yerli çeşitlerin satılmasını yetiştirilmesini bize ait verimli bir çeşidin olmasını en çok bizler isteriz.

Bu ülkede kim işini dürüstçe yapıyorsa Allah onların yolunu açık etsin.Kimseye karşı önyargımız yok.Siz üreticisiniz ve sattığınız ürünün çok iyi olduğunu söylüyorsanız sorulan sorulara da kızmadan alınmadan cevap vermelisiniz.

Sürekli gelip görün diyorsunuz, sn.orkide01 gelmiş görmüş onun yazdıklarına da cevap yazmamışsınız.

Benim yazdıklarımı tekrar okur cevap verirseniz sevinirim özellikle de altayceviz rumuzlu arkadaşla aranızda neler olduğuna...

uşaklı kaya beğendi.
Eski 24-05-2013, 18:27   #72
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-02-2011
Alıntı:
Sn.Ladikli
Şirketimiz ilgili bakanlıklar ve kurumlardan bütün resmi evrakları almış bir ürün yetiştirmiş ve bunu satmış ve satmaya devam etmektedir.
Satışınızı yaptığınız fidanın sertifikası nerede acaba?

Alıntı:
Bakanlığımıza Altay ceviz çeşidinin tescili hakkında herhangi bir başvuruda bulunulmadığından adı geçen çeşitle ilgili sertifikalandırılma veya etiketleme yapılmamıştır.

Tohumculuk Hizmetleri Uygulama Talimatı’nın (2013/1) B. Fide-Fidan ile İlgili Uygulama Başlığı altındaki 3. maddesinde “Fidanın üreticisi veya tohumluk bayi dışındaki kişilerce pazarlanmasına ve etiketsiz fidan satışına izin verilmeyecektir. Fidan üreticisi tarafından satışlarda fatura/irsaliye bilgileri ile fidan etiketindeki üretici bilgileri uyumlu olacaktır” hükmüne göre tescili yapılmayan ve sertifikalandırılmayan çeşitlere ait fidanlara etiket düzenlenemeyeceğinden söz konusu çeşidin fidanının pazarlanması yasaktır.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi drokya Mesajı Göster
<Ve son bir söz ağaçlar net'te yönetici durumunda olan dostlara.

Ben bu form içinde bilgi ve beceri paylaşılmasından müthiş mutluluk duyuyorum.

Ama böylesi paylaşımın olduğu bir ortamda akçeli işlerden nefret ediyorum.
>
Sayın drokya'ya katılıyorum.

Ağaçlar.net'de gerçekten çok bilgili, görgülü insanlar var. Ben kendi açımdan bu siteden çok şeyler öğrendim.

Bu bölümde de gerçekten üretici, teknik eleman farklı mesleklerden arkadaşlar tarafından cevizle ilgili konular konuşuluyor.

Ama bu Altay ve Altay-1 başlıklarındaki sağnak mesajlar yüzünden kalitenin düşmeye başladığını düşünüyorum. Bu mesajların alışveriş bölümüne taşınması gerektiğini düşünüyorum.

Şahsım adına (ceviz bölümü için) bu mesajlar ilgili bölümlere taşınana dek izleyici olarak kalacağım.

Erdem Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 24-05-2013, 20:23   #73
Ağaçsever

Altaycevizi's Avatar

Sn. Erdem
1.sayfada ilgili bilgi ve belgeleri yayınladık. Twitter ve Facebook sayfalarımızda var. Bu belgeler fidan üreticisi ve bitki kayıt sertifikası(bitki pasaportu) ile fatura ve irsaliye yazarak satış yapmak tamamen yasal dır. Şirketimizin bütün belgeleri tam,eksiksizdir. Satış yapmamıza engel bir durum yoktur. Biz yasal kayıtlı fidan üreticisiyiz. Mevzuatı, kanunları bilen insanlarız. Kaçak göçek hiçbir işimiz yok. Arkadas altay ceviz diye bir tür sormuş. Onlarda cevabını vermişler. Altay ceviz diye bir tür yoktur. Bizim şirketimizin adı altay diye başladığı için altay ceviz diyoruz.

Saygılarımızla

Düzenleyen Altaycevizi : 24-05-2013 saat 21:01 Neden: Hatalı harf girme
Eski 24-05-2013, 21:31   #74
Ağaçsever

Altaycevizi's Avatar

Sayın forum üyeleri,
Sattığımız her fidan garantimiz altındadır. Fidanın sonuna kadar takipçisiyiz. Kurursa yenisi veriyoruz. Bizim söylediğimiz gibi bakımını, gübrelemesini, suyunu, tavsiye ettiğimiz tamamen organik maddeleri verirse alacağı ürünüde garanti ediyoruz. Biz sadece fidan satalım sonra ne olursa olsun demiyoruz. Çünkü biz üreticiyiz. Bir şeyi üretmenin emek vermenin ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Biz sattığınız fidanları alan kişilerle on yıllarca birlikte olacak bir anlaşma yapıyoruz. Gördük, inandık, ürettik bir yola çıktık ve yüzlerce insan bizle beraber bu fidanları alarak yola çıktı. Önce işimizi yaptık, hatalarımız eksiklerimiz olabilir bunları zamanla telafi edeceğimizden şüpheniz olmasın.
Bu ülke için birşeyler yapmaya çalışan insanlarız. Ürettiğimiz fidanlar bu ülkenin bir değeri dir. Allah'ın izniyle kimseye mahcup olmayacağız. Ne ürettiğimizi ne için ürettiğimizi biliyoruz.

Saygılarımızla

önal beğendi.
Eski 26-05-2013, 22:26   #75
Ağaçsever

Altaycevizi's Avatar

Sayın forum üyeleri,

3 yaşında ki kendi fidanliğimizdan güncel görünteleri sizler ile paylaşmak istedik

saygılarımızla

Eski 26-05-2013, 23:07   #76
Ağaç Dostu

Sn.altaycevize sitede ki iddaalara cevap vermeyecekmisiniz demiştim.Verdiği cevap ''ilgili arkadaş cevap veriyor'' olmuş
Ben de şöyle yazdım:''sn.altay ceviz şaka mı yapıyorsunuz? ilgili arkadaş dediğiniz sizin doğruları söylemediğinini sizi mahkemeye verdiğini söylüyor..yoksa danışıklı dövüş mü var..ya da siz aynı kişi misiniz?''

Cevap veren yok kendi kendimize sorup duruyoruz..Neyse bu konuyla ilgili daha fazla yazmamak daha iyi.

Eski 28-05-2013, 11:20   #77
Yeni Üye

zafer37's Avatar

Giriş Tarihi: 01-01-2013
sayın Altalcevizi resim paylaşmak yerine bir önceki altay ceviz in bu ceviz hakkındaki iddialarını doğruluyormusunuz. doğrulamıyorsanız bu ceviz hakkında detaylı bilgi bekliyoruz

zafer37 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 29-05-2013, 03:00   #78
Ağaçsever

Ya tutarsa...!

Merhabalar,
Konuda yazılan bütün mesajları az önce okudum. Çok şaşırtıcı, ancak taşlar yerine oturmadığı gibi mantık süzgecinden de geçmiyor.

Boşuna mı diktik acaba chandler'leri diye hayıflanırken birden bir çağrışım... ! :

Mekan : Sivrihisar... Sivrihisar deyince: Nasreddin Hoca...!

Ya tutarsa...!

Düzenleyen faruk demirel : 29-05-2013 saat 16:16
faruk demirel Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 29-05-2013, 13:28   #79
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-05-2013
Ben de Altay Ceviz den 10 tane kadar fidan aldım. Daha önceden hiç dikkat etmedim. Altay Ceviz mi Yoksa Altay Cevizi mi. Ba saatten sonra yapacak bir şey yok. Bekleyip göreceğiz. Benim de bu ceviz hakkında ileriye dönük hayallerim vardı. En azından büyük meblağlar bağlayıpta hüsrana uğramadık. Zararın neresinden dönülse kardır.

Angaralım Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 29-05-2013, 15:54   #80
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-02-2009
Merhaba altay cevizi görünüşte etkilenmeyecek birini göremiyorum.Ancak bu seneki verimlerinide gördükten sonra ikna olabilirim.Peşinen iyi ya da kötü demek bana pek doğru gelmiyor.Ayrıca forumda iki kişinin bu cevizi sahiplenmesi pek hoş değil.

06doğaci Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 30-05-2013, 12:01   #81
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-04-2013
Bu cevizin bu kadar meyve vermesi biraz anormal bi durum inşallah (GDO)'lu falan değildir.

parlasanteberi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 30-05-2013, 17:33   #82
Ağaçsever

Altaycevizi's Avatar

Sayın forum üyeleri,

Altay ceviz kesinlikle GDO' lu değildir. Yüksek verimli bir ceviz dir. Salkım şeklinde meyve tutkunluğu vardır. Erkek çiçekle dişi çiçekleri aynı dönemde çıkar, kendi kendini tozlaya bilmektedir.(Homogamy) 21 hazirana kadar çiçeklenme devam eder. Kıraç bölgelere uygundur. 4 yaşından sonra kendi suyunu temin eder. Kök gelişimi çok güçlüdür.

Eski 31-05-2013, 10:55   #83
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 19-03-2013
benimde kafam karıştı

değerli dostlar

altay cevizi yazısını okuyunca meraktan okudum.

adı geçen sitedeki resimleri görünce içim gitti ama kafamda karıştı.

Altay Ceviz bu linkteki cevizlerle

Galeri - Kategori: Kaman 1 Ceviz Resimleri - Resim: img_1940

ikinci verdiğim linkteki cevizleri karşılaştırın.

birinci linkte altay cevizi veya gerçek adı herneyse ikinci linkte kaman 1 denilen cevizler aynı ağacın dalları. aynı resimler çoğunluğu.

acaba hangisi doğru.

sayın Arif GÖÇMEN bey

img_1954
Tanım: Kaman 1 Ceviz Ağaçları

açıklaması üstteki gibi olan resimlerinizdeki cevizler gerçekten kaman 1 çeşidimi

sayın Altayceviz

KjgymPaLMA8OBxtcCtj2RQRh8eZbxCnbRwr2OXERmNDznBxxEs pMnNyMOOexnjFYa

kodlu resimdeki cevizle

Galeri - Kategori: Kaman 1 Ceviz Resimleri - Resim: img_1919

linkindeki img_1919 kodlu resim aynı ağacın aynı dalı değilmi

yayınlanan resimlerde ki ağaçlar iki sitedede değişik adla yayınlanmış. acaba hangisi doğru.

birden fazla resimde benzerlik var.

iki arkadaşta fidancı şuan benim gözümde ikiside aynı durumda doğru söyleyen hangisi.

bence doğru iş yapan diğerini mahkemeye vermeli.

bir örnek resim daha

http://cevizfidani.net/ceviz-resimle...=detail&id=285

verilen linkteki img_1940 kodlu resimle

http://altayceviz.com/ linkindeki

Xkt1jGyWRGbBThMwXGL248rXbPPMRNZH5sw1EfnQ1Hyxq8qp5D HRqHmABA6e2OgfC

kodlu resim aynı.

bir ayrıntı daha 1940 kodlu resim açıklaması

img_1940_20120306_124692569.jpg. boyut 28.3 KB

diğerinin açıklaması

resim alındığı tarih 06.09.2010 14:25

kamera modeli canon HF100

tür JPEG resmi boyut 142 KB

elektronikten anlayan arkadaşlar bakarsa kim kimin resmini kopyalamış belli olacak.

evin yanında bir ceviz ağacı var her iki sitedede aynı resimler aynı ağaç.

biri bizi işletiyor ama kim bilmiyorum.

Düzenleyen aksazli : 31-05-2013 saat 11:25
aksazli Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 01-06-2013, 10:19   #84
Ağaçsever

Altaycevizi's Avatar

Sayın forum üyeleri
Cevizden biraz anlayan insanların o resimlerdeki ceviz ağacının Kaman 1 olmadıgını anlar. Sayın Arif Göçmen'le telefonda irtibat kurulmuş ve kendisi gereğini yapacagını belirtmesi üzerine konu kapatılmıştır. Altay cevizin yüksek verimli yan dallarından dolayı göze hoş gelen bir görüntüsü vardır. Bu yüzden bazı fidancilar ilan verdiklerinde altay cevizin resimlerini kullanmayı tercih etmektedirler. Resimlerimiz noterden tasdikli ve onaylıdir.

Saygılarımızla

Eski 01-06-2013, 18:16   #85
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Alıntı:
Sayın Arif Göçmen'le telefonda irtibat kurulmuş ve kendisi gereğini yapacagını belirtmesi üzerine konu kapatılmıştır.
Sayın arif göçmenin böyle bir şeye itibar edeceğini sanmıyorum, bir açıklaması olacaktır sanırım.

Lilium Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-06-2013, 03:13   #86
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 03-06-2013
Arkadaşlar bu altay ceviz konusunu bende dikkatlice takip ediyorum aklıma başımdan geçen bir olat geldi yazmak istedim Dacia arabalarda kampanya varmış bende kredi ile alım araba arabadır bineriz dedim kredi işlemleri için evrak felan koştururken parka biraz oturum dedim orda tesadüf arabalardan konuşan üç kişi kulak misafiri oldum adam diyorki dacia diye bir araba çıkmış çok ucuza satıyorlarmış uygun krediler veriyorlarmış diğeride diyorki plastiktir o araba yolda kalır bir diğeri çinliler üretmiş parçası bulunmaz felan arabayı yerden yere vuruyorlar duyunca vaz geçtim almaktan kalkım gidim dedim giderken yanlarına vardım dedimki bahsettiğiniz arabadan alacaktım kulak misafiri oldum elinizdemi patladı dedim öyleyse bende almayım öğrendimki araba hakkında hiç bilgileri yok iki sinin hiç arabası olmamış diğerininde ehliyeti bile yok hayretler içinde kaldım konuşulanlara şimdi bu ceviz ile konuşulanlarıda hayretler içinde okuyorum altay ceviz sahibi biraz abartmış gibi bu tartışılmaz ama burda yerden yere vuranlarda neye dayanarak yere vuruyor diktinmi denedinmi gittin gördünmü yok yok arkadaşlar internette artık bilgi öğrenmek zorlaştı çünkü %90 artık kirli bilgi isim bende ceviz dikmek istiyorum araştırıyorum bu konuda ünlü olan bazı kişilere email telefon felan görüştüm birisi diyorki 7x3.5 kadar dikilir diğeri olmaz en az 10x10 diğeri 12x12xbirisi 8x8 biri kaman1 dik diğeri maraş 18 dik bunlar daha aralarında dahi dikim mesafesi **** çeşit hakkında ortak fikir sunamıyorlar içler acısı artık kime nasıl inanacağımı şaşırdım bir arkadaş tarım müdürlüğünden destek almış proje tanıtımı için tarım müdürlüğü gelmiş cinsini seçmiş kendi dikmiş sordum arkadaşa ne oldu kışın hepsini don vurdu dedi tarım mühendisleri kitabtan öğrenme ile ancak bu kadar yapar gelde burdan yak bu konuya gelelim şahsi düşüncem araştırıyorum gerekirse gider görürüm ama altay ceviz bilgiler abartılmakla beraber herşey olabilir diye düşünüyorum bakıp göreceğiz

Düzenleyen atmel : 03-06-2013 saat 20:47 Neden: dd
atmel Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-06-2013, 09:38   #87
Ağaç Dostu

arif göçmen's Avatar

Giriş Tarihi: 23-12-2006
Arkadaşlar ben altay cevizinden 10 adet aldım aralık ayı gibiydi bir fikre bir şeye karar vermeden önce denemek lazım özellikle ceviz de deneme sonuçlarını gormeden bir karar vermeyelim belkide abuzer beyin savundugu doru olur.ozaman mahcup oluruz.

Altaycevizi ve ermana beğendi.
arif göçmen Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-06-2013, 10:43   #88
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-04-2013
Arif Göçmen'in bilerek böyle bir şey yapacağını ben sanmıyorum.

parlasanteberi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-06-2013, 15:25   #89
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 03-06-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi arif göçmen Mesajı Göster
Arkadaşlar ben altay cevizinden 10 adet aldım aralık ayı gibiydi bir fikre bir şeye karar vermeden önce denemek lazım özellikle ceviz de deneme sonuçlarını gormeden bir karar vermeyelim belkide abuzer beyin savundugu doru olur.ozaman mahcup oluruz.
Bak işde cevizden anlayan bilen bir arkadaşın doğru yorumu katılıyorum arif hocam

önal beğendi.
atmel Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-06-2013, 15:38   #90
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi atmel Mesajı Göster
Arkadaşlar bu altay ceviz konusunu bende dikkatlice takip ediyorum aklıma başımdan geçen bir olat geldi yazmak istedim Dacia arabalarda kampanya varmış bende kredi ile alım araba arabadır bineriz dedim kredi işlemleri için evrak felan koştururken parka biraz oturum dedim orda tesadüf arabalardan konuşan üç kişi kulak misafiri oldum adam diyorki dacia diye bir araba çıkmış çok ucuza satıyorlarmış uygun krediler veriyorlarmış diğeride diyorki plastiktir o araba yolda kalır bir diğeri çinliler üretmiş parçası bulunmaz felan arabayı yerden yere vuruyorlar duyunca vaz geçtim almaktan kalkım gidim dedim giderken yanlarına vardım dedimki bahsettiğiniz arabadan alacaktım kulak misafiri oldum elinizdemi patladı dedim öyleyse bende almayım öğrendimki araba hakkında hiç bilgileri yok iki sinin hiç arabası olmamış diğerininde ehliyeti bile yok hayretler içinde kaldım konuşulanlara şimdi bu ceviz ile konuşulanlarıda hayretler içinde okuyorum altay ceviz sahibi biraz abartmış gibi bu tartışılmaz ama burda yerden yere vuranlarda neye dayanarak yere vuruyor diktinmi denedinmi gittin gördünmü yok yok arkadaşlar internette artık bilgi öğrenmek zorlaştı çünkü %90 artık kirli bilgi isim bende ceviz dikmek istiyorum araştırıyorum bu konuda ünlü olan bazı kişilere email telefon felan görüştüm birisi diyorki 7x3.5 kadar dikilir diğeri olmaz en az 10x10 diğeri 12x12xbirisi 8x8 biri kaman1 dik diğeri maraş 18 dik bunlar daha aralarında dahi dikim mesafesi **** çeşit hakkında ortak fikir sunamıyorlar içler acısı artık kime nasıl inanacağımı şaşırdım bir arkadaş tarım müdürlüğünden destek almış proje tanıtımı için tarım müdürlüğü gelmiş cinsini seçmiş kendi dikmiş sordum arkadaşa ne oldu kışın hepsini don vurdu dedi tarım mühendisleri kitabtan öğrenme ile ancak bu kadar yapar gelde burdan yak bu konuya gelelim şahsi düşüncem araştırıyorum gerekirse gider görürüm ama altay ceviz bilgiler abartılmakla beraber herşey olabilir diye düşünüyorum bakıp göreceğiz
Bu kadar yazdığınıza göre, söyleyecek şeyiniz var. Okunmak, anlaşılmak istiyorsunuz...

Nokta, virgül olmayan, paragraf boşlukları verilmemiş bir yazıyı nasıl okuyup, anlayacağız da üstüne cevap yazacağız?

Not: Düzelt özelliğinden yararlanırsanız seviniriz.

malina Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:16.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024