agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Alışverişler ve İlanlar Hakkında
(https)

Beğeni Düzeni28Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-04-2010, 11:10   #31
Ağaç Dostu

oobd's Avatar

Giriş Tarihi: 30-01-2009
******* çok iyi bir fikir... indirimli olması süper olur.. hemde güvenliğinden daha çok emin oluruz..

oobd Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-04-2010, 19:57   #32
Ağaç Dostu

oki_1655's Avatar

Giriş Tarihi: 29-04-2009
Böyle bir anlaşma yapılacaksa Sürat Kargoyu önerebilirim bende.Normalde zaten diğer firmalara göre uygun ücretleri birde anlaşma yapılırsa daha güzel olur düşüncesindeyim.Ve sürekli bu firmayla çalışıyorum bu güne kadar hiç bir problem yaşamadım.

oki_1655 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-04-2010, 21:05   #33
Ağaçsever

gulaymutlu's Avatar

Giriş Tarihi: 06-10-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi omertufekci12 Mesajı Göster
iyi günler ben bu yıl bir miktar tohum paylaşacağımı belirttim ve 20 arkadaşa bunları alıcı ödemeli gönderdim .ben iyi niyetli düşünüp paylaşım yaparken bazı arkadaşlar ödemiş35 gibi gönderiyi almayıp yerinde olmadığını belirtmiş ve geri iade etmiştir. biz bu işten para kazanmazken birde kendi gönderdiğimiz tohuma para ödüyoruz bedava göndersem aynı işlem olmazdı diye düşünüyorum .böyle arkadaşlar yüzünden ücretsiz paylaşımdan vazgeçeceğim.....
yazık değil mi tohuma ihtiyacı olup iyi niyetli paylaşanlara......
Merhaba, bende arkadaşıma katılıyorum maalesef bende bir kaç defa ücretsiz eo bitki tohumlarından paylaştım. Kazanç olmasını bıraktım zararım cok oldu. bir çok arkadasım sorunsuz paylaşım yaptım ama bir kaç kişi ki bunlar sansıma da zak yerlerdi kargolarıkabul etmeyip beni zor durumda bıraktı..
hatta bir arkadasımıza yolladığım kargo geri gelince tekrar bana mesaj atıp yollamamı istedi.. Tekrar yolladığım bile geri geldi..

o arkadasın da bunu keyif olsun diye yaptıgını düşünmeye başladım.
hatta bu sebepten 1 senedir de forumda ne paylaşım yapıyorum ne de girip bakıyordum.

gulaymutlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-04-2010, 21:12   #34
Ağaçsever

gulaymutlu's Avatar

Giriş Tarihi: 06-10-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Dudi Mesajı Göster
Bence paylaşımı yapacak kişi her türlü ayrıntıyı göz önüne almalı. Bunun tek yolu gönderici ve gönderen kişinin bu konuda anlaşması; mesela ben kargoda olsa ptt de olsa paylaşımda bulunuyorsam hiç bir zaman karşımdakine ücret ödetmem. Bütçemi ve paylaşımımı ona göre ayarlarım. Gönderirken ödemeli kargo yapacaksam zaten onuda söylerim ki alıcı kişi hazırlıklı olsun.
sizin yerinizde olmak güzel olsa gerek bir an kendimi suçlu hissettim hem paylaşım yapıp hem kargo ücretlerini ödemediğim için..

Mesela ben en son paylaşımımda 20 kişiye etobur bitki tohumu yolladım.. hadi 1-2 kişi olsa bence haklısınız ama 20 çarpı 8 ... olarak düşünürseniz maliyeti yüklü oluyor sizce tek kişinin sadece kargo ücreti ödemesi mi daha olağan yoksa paylaşım yapan bir kişinin hepsini ödemesi mi?

gulaymutlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-04-2010, 16:32   #35
Ağaçsever

dronewerq's Avatar

Giriş Tarihi: 17-02-2009
Bence gönderiler kargo yoluyla yapılacaksa gönderici kargo parasını peşin alıp kargo firmasına kendisi ödese(e-bay deki gibi).Veya paylaşımın modaratör kontrolünde olsa olmazmı?(kötü niyetli insanlar banlansa mesela)

dronewerq Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-04-2010, 21:44   #36
Ağaçsever

dronewerq's Avatar

Giriş Tarihi: 17-02-2009
Bende tohum dağıtmak istiyorum mesela ama öğrenci olduğumdan 75kuruşx15kişi bana büyük maliyeti oluyor

nkutsay beğendi.
dronewerq Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-04-2010, 22:27   #37
Ağaç Dostu

Açelya's Avatar

Giriş Tarihi: 04-02-2007
çok istediğimiz bir tohumu bir arkadaşımız sayesinde kavuşmuşken,kargo ücretini ödemesini beklemek büyük ayıp ve pişkinlik olur gerçekten,tohum gönderen arkadaşlarımda oldu, paylaşımlarımda herhangi bir terslik yaşamadım bu konuda

Açelya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-04-2010, 22:50   #38
Ağaç Dostu

oobd's Avatar

Giriş Tarihi: 30-01-2009
ağaçlar.neti in bence kargo konusunda bir firmayla anlaşma yapması şart.. ve bunun güvenli bir şekilde kimse mağdur olmadan çözümlenebilmesi gerekiyor.. aslında çok zor şeyler değil bence..

oobd Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2010, 09:55   #39
Ağaç Dostu

Nail Sarı's Avatar

Giriş Tarihi: 30-07-2008
Galeri: 1
Kargo firmaları ne kadar atıp tutsalarda gönderilerimin yüzde otuzu geri dönüyor. En iyisiyle bile gönderirken çok dikkatli olunuz. Adresi, telefonu herşeyi teyid ederek gönderiyorum kargo geri geliyor. Gerçekten anlaşılması zor ve çok maliyetli bir iş.
Şimdiye kadar 100 tl'ye yakın geri dönen kargo masrafım oldu. Artık tohum paylaşımı konusunda çok korkuyorum.
Saygılar.

Nail Sarı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2010, 23:43   #40
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Hhatice's Avatar

Giriş Tarihi: 15-12-2006
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Dudi Mesajı Göster
Bence paylaşımı yapacak kişi her türlü ayrıntıyı göz önüne almalı. Bunun tek yolu gönderici ve gönderen kişinin bu konuda anlaşması; mesela ben kargoda olsa ptt de olsa paylaşımda bulunuyorsam hiç bir zaman karşımdakine ücret ödetmem. Bütçemi ve paylaşımımı ona göre ayarlarım. Gönderirken ödemeli kargo yapacaksam zaten onuda söylerim ki alıcı kişi hazırlıklı olsun.
Aynen katılıyorum .Hiç ödemeli kargo yollamadım .Gönderdiğim şey 7-8 tl tutuyor.Bunu ödeyemeyeceksem yollamam .Ama başta çok bilinçsizce davrandım. Ptt kargo çok ucuz sonuç olarak bir laf vardır. Yaptın bir hayır tut bacağından ayır derler .amacım birilerini mutlu etmekse layıkıyla yapabileceksem yaparım bütçem yetmezse hiç yapmam )

Hhatice Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2010, 17:50   #41
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2010
Galeri: 11
Ben buna katılmıyorum ,
ben bir istekte bulunduysam , kargo masrafı bana dokunmaz .
Birçok paylaşımım oldu , gelen tüm kargoları kendim ödemeyi kabul ettim .
Kişi bana bir jest yapmış , bitkisinden bir parça veya tohum , hasar görmiyecek şekilde ambalaj yapmış ,
zahmet edip kargoya kadar yürüyerek veya aracı ile hammallık yapmış .
Ceza olarak ben onun bir de kargo ücreti ödemesini bekleyemem .
Satın aldığımız zaman bazen 5 lira da ambalaj ücreti talep eden satıcılar bile varken
" Hiç bir iyilik cezasız kalmaz " benim tarzım değil .
Kargosunu ödeyerek gönderdiklerim var , bunu yazı tarzından ve profil bigisinden bakarak ,
gerçekten sıkıntı içinde olması muhtemel kişilere yapıyorum .
Saygılar .

ödemiş35 konusunda , malesef arkadaşın söylediklerine katılmak zorundayım , bana da yaptı aynısını .
Profilinden okul müdürü olduğunu okudum , yaptığını yakıştıramadım ;(

Jezebel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2010, 08:20   #42
Ağaç Dostu

a1919's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2010
Jezebel'e kesinlikle hak veriyorum. Ellerinde çokca çelik olan arkadaşlar sağolsun bunları paylaşıyorlar. Belki 15-20 kişiye kargo gönderiyorlar. Şimdi diyemezsinizki bunların ücretini de siz ödeyin. Hem karşıdakine iyilik yapıp elindekini paylaşsın hem de üstüne para versin. Böyle bir durumda paylaşımlar durma noktasına gelir. Ayrıca istekte bulunup da almayan arkadaşları da anlamak mümkün değil. Almayacaksan neden talep edip başkasının hakkını da engelliyorsun değil mi? Ben bişeyi istediysem gelince beklediğimin 2 katı da çıksa kargo ücreti almak zorunda hissederim onu. Bir kişinin bile arkamdan kargoyu almadı demesini istemem doğrusu. Bu arada elindekileri cömertçe paylaşan tüm arkadaşlara teşekkürler.

a1919 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2010, 13:24   #43
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 22-04-2010
Sitede yeniyim..hatta bu ilk mesajım..birçok konuyu okudum ama henüz aktif katılmadım..tohum paylaşımı çok hoşuma gitti..ileride hem dağıtabilirim..hem de talip olabilirim...Nacizane fikrim tohumu paylaşan kişinin ayrıca kargo parası ödemesinin yanlış olduğudur..Üstteki bir arkadaşın dediği gibi zaten emek harcayarak paketleyecek..kargoya gidecek..bunun için bir vakit ayırmak durumunda kalacak..işinin gücünün arasında..üstelik birden fazla kişiye yollayacaksa ayrı paketler hazırlayacak..bir de ücret ödemesini beklemek bence çok yanlış...eğer ben birilerinden tohum isteyeceksem tabii ki kargo ücretini ödemeliyim..zaten karşıdaki insan tohuma para istemiyor..paylaşım da budur..umarım burada iyi dostluklar kurar güzel paylaşımlarda bulunuruz...

Ayrıca siteye burada paylaşımda bulunan yeğenim sayesinde katıldım..az çok fikir sahibi olarak katıldım aranıza..birkaç zamandır bitkilerle ilgileniyorum ama bu konularda henüz çok cahilim..bu sitenin bana bu konuda çok faydalı olacağını düşünüyorum..Ve ilk mesajımla birlikte herkese "Merhaba" diyorum...

Zekoş beğendi.

Düzenleyen bluevlinder : 28-04-2010 saat 15:32 Neden: Yazım hatası
bluevlinder Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-04-2010, 21:20   #44
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-09-2008
Galeri: 26
Bu tip sorunlarda etraflıca herşeyi bilmeden kötü niyetin olmadığını tabii ki hiçbirimiz iddia edemeyiz ama fedakarlık ve paylaşımın esas olduğu bu forum ortamında kötü niyet son açıklama olmalı bence. Bu nedenle tam emin olmadan itham etmenin doğru olmadığını düşünüyorum. Eğer bir kişi kötü niyetten eminse açıklamalı tabii ki. Kargoların tesliminde kargo şirketlerinin pek çok sabıkasına bizzat şahidim. Örneğin, yakın bir zaman önce eve gelmediklerinden emin olduğum bir firma evde bulunamadığı için kargo teslim edilemiyor diye mesaj gönderdi. Şikayetlerimin neticesinde şube sahibi teslimata gelip haklı olduğumu itiraf etti.

Posta ile gönderilebilecek bir paylaşımın alıcı talebi dışında kargo ile gönderilmesini yanlış buluyorum. On kişiye posta ile gönderimin toplam maliyeti 7.5TL iken kargo da 75 TL. Tabii ki küçük rakamlar da olsa bütçesine dokunabilecek arkadaşlar olabilir. Posta ile gönderim için zamanı olmayan ya da başka bir mazereti olanlar da olabilir. Son derece doğal bunlar ama yine de çözüm kargo ile gönderme olmamalı. Örneğin Sn Zeytinci'nin melisa tohumu paylaşımı gibi bir çözüm olabilir. Bildiğim kadarıyla Sn Zeytinci ücretini ödeyip kargo ile bir gönüllüye gönderdi ve o kişi de posta ile paylaşımı yaptı. Benzer başka çözümler de üretebiliiz.

Posta ile gönderilemeyecek durumlarda tabii ki kargo zorunlu. Bu gibi durumlarda göndericinin oluşacak maliyeti karşılamasını beklemek bence de haksızlık olur. Bazı arkadaşların önerdiği gibi bir kargo şirketi ile anlaşmak alıcı için maliyeti biraz da olsa düşürebilir. Bunun ötesinde kargo firması kaynaklı geri dönmeleri engellemeye de faydalı olabilir.

N.Hel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-04-2010, 22:20   #45
Ağaç Dostu

suzan7's Avatar

Giriş Tarihi: 17-05-2008
Selamlar,
öncelikle paylaşımda bulunan tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim.
Bu arada bana tohum gönderen arkadaşlara da buradan ayriyetten teşekkürler.

suzan7 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-04-2010, 23:06   #46
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-11-2008
Smyrn ve Orkun Kırcı şahsım hakkında söylediklerinden dolayı öncelikle teşekkür ederim. Bende senelerdir hem paylaşımlara katıldım.Hemde brçok tohum paylaşımı yaptım. Ancak benim ismimin bir forum başlığında geçmesi beni üzdü. Ben zaten okulda idarede işlerle boğuşurken, birde sigara denetim işini sağosun valilik üzerime yıktı ve nefes almaya vakit bile kalmadı. Tahminim bu kargo ben sigara denetimine gittiğim zamana geldi ve banada ulaşamadılar. Benim de olaydan burda yazıldıktan sonra haberim oldu. Neyse ben gine paylaşımlarıma normal posta ile devam edeceğim. Hatta elimde şu an HİNT YAĞI tohumu isteyenlere ait ek zarflar var.Onlarada müsayit olduğumda hemen yollayacağım.

odemis35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-12-2010, 16:12   #47
Ağaç Dostu

ykolko's Avatar

Giriş Tarihi: 23-07-2010
Ptt posta ile gelen ve giden postalar genelde, sahiplerına ulaşmıyor (bilhassa İstanbul)çünkü, eskiden herkesin kapısına teslim edilen postalar, artık kapı önlerine,kapı altlarına,oraya,buraya, bırakıldığı için neredeyse, bazı faturalarımız bile elimize geçmiyor, kargo ile paylaşım belki pahallı olabilir,ama en azından istediğiniz ürün elinize ulaşıyor,(adres,isim,tel yazılı olunca)fakat, bir ürünü istiyorsunuz, seralar'da,büyük marketler'de bulamadığınız bir ürün, bu ürünü hiçbir ücret talep etmeden, birileri size gönderiyorsa,önceden'de kargo ile geleceğini biliyorsanız ve kargo fiyatı yüksek diye almıyorsanız,ayrıca karşı tarafa bir açıklama yapma gereğide görmüyorsanız, kusura bakmayın siz doğa sever, falan değilsiniz,bu tarz arkadaşları mümkün olduğunca,doğa sever arkadaşlara duyurarak, bahçedeki ayrık otlarından kurtulmak, adına faydalı olacağına inanıyorum.
Sözlerim kargo hataları, zorunlu sebeplerle kargo'yu alamayan arkadaşları kapsamamakta dır.

Güzin Çakar beğendi.
ykolko Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-06-2011, 06:43   #48
Ağaç Dostu

iris41's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2009
hediye sünettir fakat yüssüzlük farklı bir şey.
her gördügüne ay bendede olsun mantıgı bu sitede cok kimse alınmasın lütfen .
bence bir ufak bedel ödenmeli . al yetiştir binbir zorlukla elde et cok basit kavuş cok sacma ama bir taraftan dostlukların pekişmesi icin gözümüz gibi baktıgımız bitkilerin celiklerini vermek insanı acayip mutlu ediyor . 50 farklı bitkim var zafer beyin hediyesi bir gecelik gelini hepsinden ayrı seviyorum

iris41 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-08-2011, 13:49   #49
Ağaç Dostu

gülenmelek's Avatar

Giriş Tarihi: 16-04-2007
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi balbay Mesajı Göster

Şuna katılıyorum, hangi yolla göndereceksiniz bunu belirtmek şart. Kabul edenlerden teyit alınmalı. Sonrasında ise gönderim yapılmalı. Normal posta ile gönderimlerde mümkünse pul yapıştırın ya da başında bekleyin ki ödeme makinesinden geçsin.
Sayın balbay'ın bu cümlelerine aynen katılıyorum.

Normal posta konusuna gelince; saygıdeğer bir üyenizden 2 çeşit tohum rica ettim ve borcumu sordum. Borcum olmadığını, elimde olan tohumlardan kendisine gönderebileceğimi söyledi (Teşekkür ediyorum kendisine )
Bir çeşit tohumu posta ile gönderdim kendisine ama pul yapıştırmadım ve makineden geçmesini de beklemedim. Zarfı verip çıktım postaneden. Bunun hata olduğunu şu an görmüş bulunuyorum.

Umarım bir sorun yaşanmaz, hem üzülürüm hem de mahçup olurum. İlk gönderimim oluyor çünkü. 1 hafta geçti üzerinden, hala ulaşmadı zannediyorum

gülenmelek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2012, 20:48   #50
Ağaç Dostu

cegabo's Avatar

Giriş Tarihi: 01-01-2012
benim taleplerim oldu. hepsinini de yolladılar ve tıkır tıkır ödedim parasını. bir şey talep ediyorsak kendimiz için karşılığını da ödemeliyiz...

cegabo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2012, 23:27   #51
Ağaç Dostu

pembegül's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2008
Benim sorunumda şu karşılıklı takasta anlaştığım iki üye ben sözümü tutup ptt kargo ile kendilerine ücretide cebimden ödeyerek istedikleri bitkiyi gönderdim ancak bana söz verdikleri halde benim bitkime karşılık gönderecekleri bitkiyi göndermediler, üstelik özel mesajla kendilerinden istemek zorunda kaldım bu bile bu kişileri hareket geçirmedi ve göndermemekte ısrar ettiler kendileri belki unuttular bile ama ben unutmadım kendilerini çok ayıplıyorum ..

pembegül Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-03-2012, 12:54   #52
Ağaç Dostu

Cemil B.'s Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cegabo Mesajı Göster
benim taleplerim oldu. hepsinini de yolladılar ve tıkır tıkır ödedim parasını. bir şey talep ediyorsak kendimiz için karşılığını da ödemeliyiz...
Kesinlikle Haklısınız , Eger birsey talep ediyorsanız , üstelikte size bu ürünü gönderecek kisi maddi acıdan hicbirseyde kazanmıyor ise ayıptır kargo ücretinide gönderenin karsılamasını beklemek,

ben ücreti karsılıgı tohum siparis verdim mesela , geldiginde kargo bedelinide ödemeliyim ki ücretsiz bir arkadasımız bize evinden kalkacak kargoya veya ptt ye gidecek bir emek sarfedecek tohum üretmeye ilave olarak, siz kapıya gelen ürünü almayacaksınız, gercekten ayıp.

Bölü kişiler burada belirtilsinki birdaha öle kişilşerle muhattap olunulmasın.

Saygılarımla, kafanızı düşüncelerimle agrıttıysam kusuruma bakmayın.

Cemil B. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2014, 12:45   #53
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-02-2014
Bence site yönetimine çok yüklenmiş oluruz zira kargo şitketleri o kadar cimriler ki sinekten yağ çıkarırlar. gittigidiyorun gönderimleri günlük yüzbinlerce olunca anca o kadar indirim yaparlar. PTT kargo hepsinden ucuz, hizmeti de kaliteli bence reklama girer mi bilmiyorum ama yazdım. Oradan göndermek mantıklı.

ilanliyo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2014, 23:01   #54
Ağaçsever

confuest's Avatar

Giriş Tarihi: 19-05-2011
benim de taleplerim oldu ve saolsun sitedeki birçok üye yardımcı oldu, hepsini kargo bilgilerinden sürekli takip ettim , gerektiyse gidip şubeden kendim aldım, ücretlerini ödedim. Talep ettiğin birşeyin kargo ücretini ödemeyip geri dönmesine gözyummak bence çok ayıp birşey..

omertufekci12 beğendi.
confuest Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
suistimal, tohum, ücretsiz

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:08.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024