agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları > Turunçgiller
(https)

Beğeni Düzeni949Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-04-2013, 12:50   #691
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-04-2013
merhabalaarr ekteki de benim limon ağaçlarım. aşk bunlar gerçekten aşk. bebeklerimden soldakini ben yetiştirdim sayılır aşılanalı 2,5 yaşında daha limon vermedi, kış nedeniyle yapraklarını döktü biraz. diğeride 3 aydır elimde limonlarıyla birlikte hediye geldi.
Name:  Fotoğraf0385.jpg
Views: 4472
Size:  62.2 KB

ha bu arada belki cinsleri konusunda yardımcı olabilirsinz bana? cinslerini bilmiyorum, birde saksılarda çok hızlı küçük, uzun kırkayak gibi canlılar görüyorum, sakıncalımıdır acaba?

turkankaragoz beğendi.
umutlugunes Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2013, 12:56   #692
Yeni Üye

Name:  1.jpg
Views: 4254
Size:  45.3 KB

bunlar da kızımın çiçekli hali ama besleyemedik limonlarımız döküldü

Name:  2.jpg
Views: 4205
Size:  41.2 KB

umutlugunes Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2013, 13:34   #693
Yeni Üye

arkadaşlar selamın aleyküm aranıza yeni katıldım.

bende pazar günü bir limon ağacı aldım küçük küçük beyaz şeyler vardı üstünde.ben merakla bekliyordum ne olduğunu öğrenmek için.günde 1 kez ufak fısfıs la yapraklarını nemlendiriyordum o küçük şeyler adeta gün gün büyürken dün çiçek açmış.bundan sonra ne yapmam lazım çok meraklı ve hevesliyim ama bi o kadarda bilgisizim.bu dölleme filan nasıl olacak?kendim evde nasıl yapabilirim.bu sabah hava güneşliyde balkona çıkardım ev aydınlık ama güneş görmüyor.sabahları balkona koyuyum akşamları alayımmı havalar iyice ısınana kadar?
samimiyetle yardımlarınızı bekliyor şimdiden teşekkür ediyorum.

ikm18 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2013, 18:33   #694
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-07-2010
Galeri: 12
Terasdaki Mayer limonda son durum.

Eklenti 389329

Eklenen Resimler

adneser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2013, 21:52   #695
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Limonların yapraklarını 2-3 günde bir kloru uçmuş çeşme suyuyla fısfıs yaparak nemlendirmeli miyiz? Yoksa gerek yok mudur?

Bu uygulama faydalı mı yoksa zararlı mıdır?

Cymbelina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2013, 22:02   #696
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Bulunduğunuz ortamda hava kuru mu böyle bir işlem yapma gereği duydunuz? Bence gereksiz bir işlem. Mantari hastalıklara davetiye çıkarırsınız. Sürekli yağmur yağdığı zamanı düşünün biz bile istemiyoruz o kadar yağmuru.

turkankaragoz beğendi.
h_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-04-2013, 10:45   #697
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-08-2010
Arkadaşlar Merhaba;

Geçen sene mersinden 1 adet yedi veren limon fidesi aldım aldığımda üzerinde olgunlaşmış 3-4 adet limon vardı ben onları sonbaharda topladım. Laylon bir torbada fidelenmişti poşeti atıp saksıya diktim saksıya dikerken sadece torf kullandım. Kış aylarında içerden çıkarmadım bu sürede bir çok çiçek ve küçük limon verdi ama limonların hepsi döküldü ve bu aralar hiç bir gelişim göstermiyor. Bende toprağını değiştirmek istiyorum,

Sizlere Sorum;
1-) Nasıl bir toprak yapmalıyım Sadece torf mu yoksa bahçe toprağı+Torf mu,
2-) Sulamayı kaç gün aralıklar la yapmalıyım,
3-) Sıvı gübre kullanıyormusunuz nasıl veriyorsunuz,

yumyum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-04-2013, 13:43   #698
Yeni Üye

arkadaşlar 10-15 tane çiçek açmıştı limon ağacım.fakat şimdi çiçeği dökmeye başladı.bi kaçtanesinde sadece küçücük bi yeşil bişey kaldı.limon mu oluyor onlar? ilk kez bir limon ağacı gördüm oda kendi ağacım mazur görün beni.cevabınız için teşekkür ederim.

justice beğendi.
ikm18 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-04-2013, 14:35   #699
Moderatör

h_dogan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ikm18 Mesajı Göster
arkadaşlar 10-15 tane çiçek açmıştı limon ağacım.fakat şimdi çiçeği dökmeye başladı.bi kaçtanesinde sadece küçücük bi yeşil bişey kaldı.limon mu oluyor onlar? ilk kez bir limon ağacı gördüm oda kendi ağacım mazur görün beni.cevabınız için teşekkür ederim.
Evet o küçük yeşil şeyler limon olacak. Beyaz çiçekler dökülünce onlar kalacak.

justice beğendi.
Eski 19-04-2013, 17:30   #700
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-01-2013
Arkadaşlar limon ağacımın çiçeklerine minacık böcekler yapışmış ve ballı bişey olmuş yapşak.. nasıl kurtuluyoruz bu sorundan bilen var mı ?

justice ve solucan17 beğendi.
sadecegeçen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-04-2013, 18:11   #701
Ağaç Dostu

justice's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2010
Sn. sadecegeçen bende de aynı sorun oluyor devamlı. sanırım o yapışkan salgıyı yapanlar o küçük bitler. ilaçlama yapmak lazım. ya da benim gibi elinize bir selpak alıp iç dış yıkama yapınca gidiyorlar. hatta bu sabah toplu bir temizlik yaptım yine. ben pek ilaçlama taraftarı değilimde malum elimize alıyoruz bezleri hijyen sağlamaya çalışıyoruz işte...

sadecegeçen beğendi.
justice Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-04-2013, 20:42   #702
Yeni Üye

sguven's Avatar

Giriş Tarihi: 01-10-2012
İlaç yerine öneri

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sadecegeçen Mesajı Göster
Arkadaşlar limon ağacımın çiçeklerine minacık böcekler yapışmış ve ballı bişey olmuş yapşak.. nasıl kurtuluyoruz bu sorundan bilen var mı ?
Merhaba
Bu konuda akıl verecek seviyede bilgi birikimim yok ancak geçen iki hafta boyu ca katıldığım Çankaya belediyesinin bahçıvanlık Kursu'nda edindiğim bilgileri paylaşmak isterim. Aynı şey benim limonuma da oldu ilaca karşıyım üretici değiliz nihayetinde hobi için bunu yapıyorsak eve kimyasal sokmam diyorum şimdilik... Öncelikle bir tatlı kaşığı Arap sabununu bir litre su ile karıştırıp fısfıs yapın yapraklara ama yapraklar ıslak kalmasın bu sefer de mantara davetiye çıkartırsınız. Gün aşırı bunu uygulayabilirsiniz dedi hoca bir diğer evsel ilaç da sigara tütünlerini beş altı adet ılık suda bekletip yine fısfıs yapmak bunu denemedim neticede o da zararlı diye şimdilik Arap sabunu ile devam ediyorum saksının etrafı bile yapış yapış olmuş bitlerin salgısından sinir oldum umarım çözüm olur
Size de geçmiş olsun

sguven Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2013, 21:42   #703
/

Giriş Tarihi: 21-04-2013
Ben daha önce sera ve bahçe yaparken çok uğraştım bu bitler ile benim kendi görüşümdür; eğer daha başlangıçta ise bu bitler tek tük görünüyor ise evsel ilaçlar faydalı olur ama biraz yayılmış ise malesef zirai ilaç kullanmadan gitmiyor (kendi görüşümdür ).
Silme yolu ilede olabilir ama bunu sürekli yapmak lazım çünkü çok yumurta döküyor bu bitler bitkinize mutlaka zarar verirler.
Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

solucan17 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-04-2013, 13:23   #704
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sguven Mesajı Göster
Merhaba
Bu konuda akıl verecek seviyede bilgi birikimim yok ancak geçen iki hafta boyu ca katıldığım Çankaya belediyesinin bahçıvanlık Kursu'nda edindiğim bilgileri paylaşmak isterim. Aynı şey benim limonuma da oldu ilaca karşıyım üretici değiliz nihayetinde hobi için bunu yapıyorsak eve kimyasal sokmam diyorum şimdilik... Öncelikle bir tatlı kaşığı Arap sabununu bir litre su ile karıştırıp fısfıs yapın yapraklara ama yapraklar ıslak kalmasın bu sefer de mantara davetiye çıkartırsınız. Gün aşırı bunu uygulayabilirsiniz dedi hoca bir diğer evsel ilaç da sigara tütünlerini beş altı adet ılık suda bekletip yine fısfıs yapmak bunu denemedim neticede o da zararlı diye şimdilik Arap sabunu ile devam ediyorum saksının etrafı bile yapış yapış olmuş bitlerin salgısından sinir oldum umarım çözüm olur
Size de geçmiş olsun
Teşekkür ederim eve gidince deneyeceğim bakalım sonuç ne olacak

Eski 22-04-2013, 17:28   #705
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi h_dogan Mesajı Göster
Bulunduğunuz ortamda hava kuru mu böyle bir işlem yapma gereği duydunuz? Bence gereksiz bir işlem. Mantari hastalıklara davetiye çıkarırsınız. Sürekli yağmur yağdığı zamanı düşünün biz bile istemiyoruz o kadar yağmuru.

Sayın h_dogan, teşekkür ederim, ben bu uygulamayı henüz yapmış değilim.

Ben artık hava kuru mu yoksa değil mi kestiremiyorum, kuru olduğunda kırmızı örümcek yaşıyormuş ama aynı zamanda aynı odadaki diğer çiçeklerde beyaz sinek de var - o da nemi severmiş. Bu hayvanatlar benim imtihanım olsa gerek

Soruyu sormamdaki amacım limon (ve hatta diğer turunçgiller) için böyle yapraktan fısfısla su işlemi yapılmalı mı onu öğrenmekti, genel bakım amaçlı - yapılması gereken birşey ise ben de yapayım diye sordum - hani bazı salon bitkilerinde fısfısla nemlendirme yapıyorlar ya. Bu durumda bu fikirden vazgeçiyorum - mantar istemem bir de.

Bir de az önce daha önce okudugum ve aralarda kalmış bir başlığın güncellendiğini görünce faydası olabilir düşüncesiyle buraya ilave etmek istiyorum:

Kırmızı Örümceklere (red spider mites) Karşı Ev Yapımı Formüller

Eski 22-04-2013, 19:03   #706
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Bu başlıkta daha önce pek çok kez bahsettiğim limonlarımdan birinin resimlerini eklemek bugune nasipmiş.

Bu resimleri Şubat ayı sonu civarı toprak değişimi yaparken çekmiştim, ancak ekleyebiliyorum. İlk resimde eski toprak oldukça sert, malesef elimdeki toprak böyle, biraz torf, biraz inşaat kumu ve saksıdan çıkan eski toprağı (göz kararı ölçülerle) karıştırıp geri diktim.

Eski mesajlarımda da okunacağı üzere aslında bu limonlar (resimdeki bir tanesi) aslında yaklaşık 2 yaş civarında (belki 2,5) ama ben bir ara kafama göre budama yapmıştım, ayrıca bakım filan yapmadım, uzun müddet de saksı değişimi olmayınca böyle kısa kaldılar.

Resimde de görüldüğü üzere yapraklarda hafif bir içe doğru kıvrılma vardı, şu an da gene biraz var bu durum.

Evin orta yerinde bolca gazeteyi yere sermek suretiyle 80 saatte ancak güç bela bir saksı değişimi gerçekleştirdim Tavsiyem bunu evde kimse yokken yapmanız, yayılın rahat rahat Aksi takdirde ev halkının tepkilerine hazırlıklı olun.

Saksıdan çıkardığım limonların köklerinde hafiften bir küf kokusu hissettim, köklerin bir kısmı da böyle beyazımsı pudramsı bir tabaka ile kaplıydı. Kökleri kesmek istemedim, böyle pudralı gibi köklerden 1-2 tanesini rastgele koparttım diğerlerini bıraktım, yeni saksı harcına diktim. İkinci limonda da gene aynı koku ve aynı tabaka vardı, gene birşey yapamadım bilmediğim için.

Teorim şudur ki bu purdamsı tabaka bir ihtimal saksıların toprağına rastgele karıştırdıgım çok az bir miktar çiğ sebze kabuklarından oldu - Bu doğru bir uygulama değildir, tavsiye edilmemektedir.

Saksı - toprak değişimden bu yana gözlemlediğim gelişme şöyle: bir sürü yeni yaprak verdi her iki limonda, başta herşey iyiydi, yeni çıkan yapraklar normalde olması gerektiği şekilde parlaktı.

Gelelim neticeye: Kırmızı örümcekler yüzünden limonlarım yaprak dökmekte, mevcut yapraklar parlak değil tamamen matlaştı, gene içe doğru kıvrılma var.

Kırmızı örümcek için son planım ezilmiş sarımsak bekletilmiş sıvıyağı su ile karıştırıp fısfıs yapmak. Bu yaştan sonra bu örümcekler yüzünden yaptıklarıma bakın, deney yapıyoruz çocuk gibi. yeneceğim seni örümcek!

Eklenen Resimler

Eski 24-04-2013, 07:00   #707
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-04-2013
Mayer limonu saksi degisimi sonrasi golgede bekletme suresi?

Herkeze merhabalar.

Bugun evimize 150CM 3 adet mayer limonu balkona koymak amaci ila kargodan gelir gelmez yaklasik 45X40 CMlik saksiya zeminine(yaklasik 15CM) bahce topragi ustune orman topragi ve bahce topragi karisimi ila doldurduk.

Internette okudugum kadari ila saksi degisiminden sonra golgede bir sure bekletin diyordu
fakat ne kadar sure yazmiyor.

Fikir verebilirmisininiz?

Tesekkurler simdiden...

jhk.turkey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2013, 20:41   #708
Ağaç Dostu

off ya öyle bir böcek sardı ki balkon bile yapış yapış oldu arap sabunu falan kar etmedi 1 şeker kaşığı az mı geldi acaba ?

Eski 26-04-2013, 23:53   #709
/

Alıntı:
off ya öyle bir böcek sardı ki balkon bile yapış yapış oldu arap sabunu falan kar etmedi 1 şeker kaşığı az mı geldi acaba ?
Sayın sadecegeçen kırmızı örümcek kolay kolay zirai ilaçsız kurtulunacak bir şey değil.Seracılık yapar iken en çok uğraştığım mahlukattı. Tavsiyem bu seferlik bir ziraatçiden kırmızı örümcek ilacı almanız...

sadecegeçen beğendi.
Eski 27-04-2013, 19:28   #710
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Alıntı:
En doğru cevaba ulaşabilmek adına limonunuzdaki zararlıların veya yaprakların fotoğraflarını çekmeniz daha iyi olabilir - eğer böyle bir imkanınız var ise.

Benim limonlarımda da bahsettiğim gibi kırmızı örümcek sorunu var ancak yapışkan bir salgı söz konusu değil. Ballı yapışkan salgı sorununu ben vapur dumanı çiçeğimde görmüştüm ilk kez ve sebebi de beyaz sinekti - halen tam manasıyla kurtulabilmiş değilim, diğer bitkilerimde tek tük gördüm arada.

Zararlının hangisi olduğunun tespiti kullanılacak ilacı/ yöntemi değiştirebilir veya değiştirmeyebilir de. Ancak bence limonunuzda kırmızı örümcek olmama ihtimali yüksek.

adneser beğendi.
Eski 27-04-2013, 19:54   #711
Moderatör

h_dogan's Avatar

Alıntı:
Yaprak bitidir büyük ihtimalle. Madem yapış yapış olmuş. Beyaz sinek de yapar ama limonda pek etkili değil ve zamanı da değil.

Eski 28-04-2013, 23:19   #712
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-04-2013
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım ve hiçbir bilgim yok bana yardımcı olmanızı rica ediyorum sizlerden..
Annem yaklaşık 2-3 ay önce mandalina gibi kokan bi limonun çekirdeğini benim başka bi bitki olan saksımın dbine ekmişti ve çıktılar hatta 1 karışı bile geçti boyları Peki şimdi ne yapıcam ben nasıl ayırcam onları ordan köklerine zarar vermek istemiorum çok üzülürüm bişey olursa hiç hevesim yokken bu çekirdekten büyüyen limonlara bağlandım İsterseniz size fotografta yüklerim ama nolur yardım edin bana saksıda aldım toprakta var köklerine zarar vermeden nasıl ayırırım başka saksıya?

yenifidan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-04-2013, 00:37   #713
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Hoşgeldiniz Sayın Yenifidan,

Limonunuzun saksı değişimi için korkmayın, yapabileceğinizi düşünüyorum. Forumun e-dergi kısmına bakmanızı öneririm, e-dergilerden birinde saksı değişiminin nasıl yapılacağı anlatılıyor resimli olarak. Oradan fikir edinebilirsiniz. Diğer bitkinizin de saksı değişim zamanı geldiyse onu da yenilemiş olursunuz.

Saksıyı boşaltmadan üstten almayı tercih ederseniz kökler bir miktar hırpalanabilir. İlla bu şekilde üstten yapacağım derseniz kaşık gibi birşey kullanmak durumunda kalırsınız ancak hem limonunuz hem de diğer bitkinizin kökleri zarar da görebilir. Özellikle toprak gevşek değilse bu ihtimal artar sanıyorum.

Saksınızı uygun bir yerde ters çevirerek ve limon ve diğer bitkiyi elinizle tutmaya çalışarak çıkartabilirsiniz. O kadar zorlanılacağını sanmıyorum ama istiyorsanız evden birinden de bu esnada yardım alın. Ama önce e-dergiyi inceleyin isterseniz.

Bir de vaktiniz olduğunda bu ve ilgili diğer başlıklardaki mesajları inceleyebilirsiniz.

adneser ve yenifidan beğendi.
Eski 29-04-2013, 13:45   #714
Yeni Üye

Talking

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cymbelina Mesajı Göster
Hoşgeldiniz Sayın Yenifidan,

Limonunuzun saksı değişimi için korkmayın, yapabileceğinizi düşünüyorum. Forumun e-dergi kısmına bakmanızı öneririm, e-dergilerden birinde saksı değişiminin nasıl yapılacağı anlatılıyor resimli olarak. Oradan fikir edinebilirsiniz. Diğer bitkinizin de saksı değişim zamanı geldiyse onu da yenilemiş olursunuz.

Saksıyı boşaltmadan üstten almayı tercih ederseniz kökler bir miktar hırpalanabilir. İlla bu şekilde üstten yapacağım derseniz kaşık gibi birşey kullanmak durumunda kalırsınız ancak hem limonunuz hem de diğer bitkinizin kökleri zarar da görebilir. Özellikle toprak gevşek değilse bu ihtimal artar sanıyorum.

Saksınızı uygun bir yerde ters çevirerek ve limon ve diğer bitkiyi elinizle tutmaya çalışarak çıkartabilirsiniz. O kadar zorlanılacağını sanmıyorum ama istiyorsanız evden birinden de bu esnada yardım alın. Ama önce e-dergiyi inceleyin isterseniz.

Bir de vaktiniz olduğunda bu ve ilgili diğer başlıklardaki mesajları inceleyebilirsiniz.
Sevgili Cymbelina cevabiniz icin cok tesekkur ederim saksimi degistirdim ama aldigim saksiya toprak yetmedigi icin evdek' yogurt kovasina ekmek zorunda kaldim kasikla yaptim bu islemi resismlerini yukluyorum. masallah cekirdekten bu kadar buyuduler umarim dahada gelisirler ayrica yapmam gereken bisey var mi

Eski 29-04-2013, 13:47   #715
Yeni Üye

fotografi yukleyemiyorum nedense yardimci olur musunuz

Eski 29-04-2013, 13:53   #716
/

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yenifidan Mesajı Göster
fotografi yukleyemiyorum nedense yardimci olur musunuz
Sayın yenifidan limon kazık köklü bir bitkidir bildiğim kadarı ile ve derince bir kap ister. Derin olmadığı zaman kök kıvrılıp bitki hastalanıyormuş forumda okudum

Eski 29-04-2013, 14:29   #717
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi solucan17 Mesajı Göster
Sayın yenifidan limon kazık köklü bir bitkidir bildiğim kadarı ile ve derince bir kap ister. Derin olmadığı zaman kök kıvrılıp bitki hastalanıyormuş forumda okudum
evet bende okudum aynı şeyi fakat bu yoğurt kovasında sadece birkaç gün kalacak sonra derin bir saksıya alacağım hemen toprak temin etmem gerek.. fotografı yükleyebilsem keşke görürdünüz limon fidanlarımı

Eski 29-04-2013, 14:48   #718
Ağaç Dostu

Kırmızı örümcek değil sanırım sinek bunlar arkadaşlar. Resimleri çekeyim atarım buraya ******

Eski 29-04-2013, 18:16   #719
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yenifidan Mesajı Göster
Sevgili Cymbelina cevabiniz icin cok tesekkur ederim saksimi degistirdim ama aldigim saksiya toprak yetmedigi icin evdek' yogurt kovasina ekmek zorunda kaldim kasikla yaptim bu islemi resismlerini yukluyorum. masallah cekirdekten bu kadar buyuduler umarim dahada gelisirler ayrica yapmam gereken bisey var mi
Sayın Yenifidan, o halde elinize sağlık diyelim Merak etmeyin benimkilerden biri de yoğurt kovasında yaşam mücadelesi veriyor pek çok bitkim gibi Ancak en güzeli elbette kök yapısına göre ve daha derin bir saksı kullanmak.

Vaktiniz olduğunda forumdaki mesajları inceleyin, bu başlıkta 633 nolu mesajda konu ile alakalı diğer sayfaların bağlantıları var, onları tıklayıp okursunuz. Limon için gerekli toprak harcı ve gübre vb konularda tahmin ediyorum bilgi bulabilirsiniz. Ben tavsiyede bulunacak kadar bilmiyorum malesef.

Fotoğraf yükleme ve diğer konular için aşağıdaki bağlantıya bakabilirsiniz:

agaclar.net - Forum Yardım

Eski 29-04-2013, 19:10   #720
Yeni Üye

Name:  umm.jpg
Views: 3738
Size:  62.6 KB

işte benim limoncuk dallarım sizce nasıl görünnüyorlar?

Etiketler
ağaç, balkon, citrus, limon, meyve, turunçgiller

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:59.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024