agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Tıbbi, ıtri, boyar, aromatik bitkiler
(https)

Reklam

Beğeni Düzeni261Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-03-2018, 16:55   #121
Ağaç Dostu

its_just_a_ride's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2017
Alıntı:
Benim tohumdan yetişen karakafeslerimin bir kısmı.bocking 14 cinsine göre çok çok yavaş gelişiyor malesef.bu halinden az daha büyürse site bahçesine yerlestirecegim inşallah.besin çayı yapımına karakafes otu eklememe daha çook var gibi görünüyor.
Ben de sizin fideleri merak ediyordum. Soracaktım ancak siz paylaşmışsınız .

Güzel görünüyorlar. Işık miktarı ve yoğunluğu arttıkça büyüme hızı da artacaktır. Ayrıca bulundukları kapları 2,5 lt'lik koyu renk üretim saksılarına almanızı tavsiye ediyorum. Çok köklenen bir bitki olduğu için şeffaf saksıda kökler güneş altında strese girebilir.

Kaç ltlik çay yapımını planlıyorsunuz bilmiyorum ancak en erken sonbahar gibi kesim yapsanız daha iyi gibi kök gelişimi açısından. Çünkü güçlü rizom demek fazla ve büyük sürgünler demek.

nanemolla ve Vegy beğendi.
its_just_a_ride Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-03-2018, 17:13   #122
Ağaç Dostu

nanemolla's Avatar

Giriş Tarihi: 13-07-2014
[QUOTE=its_just_a_ride;1533492]Ben de sizin fideleri merak ediyordum. Soracaktım ancak siz paylaşmışsınız .

Güzel görünüyorlar. Işık miktarı ve yoğunluğu arttıkça büyüme hızı da artacaktır. Ayrıca bulundukları kapları 2,5 lt'lik koyu renk üretim saksılarına almanızı tavsiye ediyorum. Çok köklenen bir bitki olduğu için şeffaf saksıda kökler güneş altında strese girebilir.

Aslında kök gelişimlerini dışardan gozlemleyebilmek hoşuma gidiyor niyeyse.bütün bitkilerim için böyle hissediyorum nedense.belkide toprak altını göremeyince herşey yolunda gidiyormu acaba diye evham yapiyorumdur.
Karakafesleri daha 1 haftaya yakın bu kaplara geçirmiştim şimdi tekrar oynatsam yerlerinden sorun olmazmı.**** etrafına folyo kağıdı sarsam olurmu.
Bitki besin çayı için çok değil 5 lt falan bir sıvı gerekiyor.1 e 5 ltre su karistiracagim için yeterli diğer bitkilerime.ama ayda bir yapmayı planlarsam elde etmem zor sanırım.zaten besin çayına başka bitkilerle başladım.dediğiniz gibi sonbahardan önce ellemem zaten o zamanda çoğu bitkim dinlenme surecine girmeye başlayacağı için muhtemelen bahara başlarım.
Ben en önemlisi eklem ağrılarım için meyveli tepenin yaptığı karışımı denemeyi çok istiyordum ama bu hızla giderse seneye kalacak ne yapalım.

Vegy beğendi.
nanemolla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-08-2018, 13:58   #123
Ağaç Dostu

its_just_a_ride's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2017
Comfrey - Symphytum × uplandicum - Russian Comfrey - Bocking 14 - Karakafesotu

Sevgili arkadaşlar,

Bahçe tasarımlarında kullandığımız ve haricen de yetiştirdiğimiz Karakafes otunun Bocking 14 Kültivar'ından elimizde birer yıllık belli miktarda bitkiler bulunmaktadır. Rizom değildir. Bitkiler temsili olarak aşağıdaki gibi.

Name:  1yr roots.jpg
Views: 96
Size:  18.8 KB

Bitkiler rizom (kök kesileri) gibi restorasyon süresine ihtiyaç duymayıp doğrudan çok kısa sürede taze yapraklar elde etmenizi sağlayacaktır. Karakafes otu hakkında bilgisi olan, bitkinin öneminin bilincinde olan üyelerimizle belli bir miktarda paylaşım yapabiliriz. Detaylı bilgi için özel mesajla bana ulaşabilirsiniz.

Hoşça kalın,

its_just_a_ride Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-02-2019, 07:06   #124
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Giriş Tarihi: 19-05-2016
Karakafes otunun Bocking 14 Kültivar'ını sevgili its_just_a_ride gönderdi.

2 kök olarak gönderdiği karakafes otlarımı geçirgenliği yüksek topraktan oluşan saksıya koymuş idim. İkisi arasında farklı bir uygulama yapmış olmasam da sadece birinin gelişimi devam ediyor. Buna da şükür.

Tekrardan çok teşekkür ederim its_just_a_ride

g.c. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:57.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2019