agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Sürdürülebilir Doğal Tarım Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni2767Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-03-2011, 19:46   #211
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-08-2010
Teşekkür ederim. solucan gübresinin görüntüsü Epsodi nin istanbul toplantısında dağıttığına benziyor . Aslında biryerlerde solucan gübresinden birşeyler yapılıyordu şerbetti galiba ama bulamıyorum. kemik tozum , humas ım ,em aktif de var siz bir formül yaratırsınız artık.

Suna Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 20-03-2011, 22:28   #212
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Suna Mesajı Göster
Teşekkür ederim. solucan gübresinin görüntüsü Epsodi nin istanbul toplantısında dağıttığına benziyor . Aslında biryerlerde solucan gübresinden birşeyler yapılıyordu şerbetti galiba ama bulamıyorum. kemik tozum , humas ım ,em aktif de var siz bir formül yaratırsınız artık.
Sn. suna,

Humas + em aktif harika olur. Ben humas + enzim kattım ama em aktifim bitmişti, sulama suyuna humas + em aktif katacağım. Kemik tozunu az gübreye karıştırırdım.

(siz bu işi öğrendiniz ya neyse...)

Halil Önen Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 20-03-2011, 23:19   #213
Ağaç Dostu

Toprak işlemesiz tarıma doğru_ 7

Arbeguena' lar dikiliyor.

6 ay önceden hazırladığımız çukurun içene;

leonardit + ahır gübresi + klino + kompost' tan oluşan harcı doldurmuş ve kapatmıştık.

Fidan dikimi için ise;

5 çuval keçi gübresi,
1 çuval leonardit,
1 çuval orman toprağı,
1 çuval su mercimeği,
1 çuval çay posasından oluşan harç hazırlamıştık.

Aslında iyi yanmış ahır gübresi + leonardit + klino şaahane üçlüyü oluşturuyordu, bu şekilde mutlaka uygulanmalı, diğerlerine ulaşılamıyorsa...

6 ay önce hazırlanıp kapatılan fidan çukurları işaretlenmişti.

Name:  IMAG0045 [640x480].jpg
Views: 2564
Size:  61.3 KB

Kazma ya da el çapası ile otlar yüzeyden temizlenir.
Bir kazmalık toprak çıkarılır. Derine inilmez.

Name:  IMAG0049 [640x480].jpg
Views: 3269
Size:  71.5 KB

Bu çukurlar solucan ile dolu. Bunu bekliyorduk ama bu dakar yoğun olması bizi şaşırttı. Demek ki bir yıl önce çukurları hazırlamış olsaydım daha çok solucanım olacak ve hatta onların gübresi ile daha da zengin toprağım olacaktı.

Name:  IMAG0048 [640x480].jpg
Views: 2831
Size:  71.9 KB

Kök hastalıkları için mikrobiyal gübre kullanmalıyım. 3 yıl önce diktiğim zeytin ve meyve fidanları için nogal kullanmış zeytin fidanların hiç birini kaybetmemiştim. Halbuki semt pazardan aldığım 5 adet zeytin fidanını 2 tanesini kök hastalığına kaptırmıştım. Daha sonra yerlerine kireç döktüm ve tekrar zeytin fidanı diktim, şimdi çok iyiler...

Bu defa nogal yerine sim derme granül kullanacağım. 2 ya da üç çay kaşığı kadar.
Zaten fidanlar yurt dışından bana geldiğinde çok küçük viyollerde idiler. Onları naylon torbalara
şaşırtırken bir çay kaşığı sim derma granül kullanmıştım. 8 ay balkonda kaldılar ve büyüdüler, sıkıntım olmadı...

Simdermanın köke temas etmesinin bir sakıncası olmadığını söylemişti yetkili satıcısı. Ama simdermanın üzerine biraz harç koyacağım. Fidanın kökü ona ulaştığında simderma da hazır olmalı...

Name:  IMAG0051 [640x480].jpg
Views: 2223
Size:  68.1 KB

Küçük çukura bir kürek kadar harç koyacağım.

Name:  IMAG0020 [640x480].jpg
Views: 2700
Size:  66.6 KB

Lavrak setter' in bu kadar dikkatli bakmasının sebebi harç içindeki su mercimeği. Çürümüş gibi olsada bu onu çok seviyor. Sevgili Ensar bey, su mercimeği gübre için lükstür hayvan yemi olarak kullanılmalı derken haklıydı, ben bedava bulmuştum.

Düzenleyen Halil Önen : 21-03-2011 saat 00:42
Eski 21-03-2011, 00:38   #214
Ağaç Dostu

Toprak işlemesiz tarıma doğru_ 8

Bir kürek kadar klino kullanacağım. Dikkat edilirse klinoyu harca karıştırmadım. Ona baş rol veriyorum.
1 kürek harç + bir kürek klino...

Klino her türlü gübre ( kanatlı, ahır, solucan) ile müthiş uyum sağlıyor. Bunu gözlemledim. Ayrıca toprağa verilen besinleri tutuyor, aşağılara akıp gitmesine engel oluyor. Erkecilik yapıyor. Suyu tutuyor. Toprağa havalandırıyor.

Name:  IMAG0054 [640x480].jpg
Views: 2513
Size:  72.1 KB

Harç, klino, ve simderma karıştırlarak da kullanılabilir. Bazı çukurlarda karıştırdım.
Fidanın kökünü elimle iyice sıkıştırdım. Tüpün dağılmasını istemiyorum. Eğer kök tüp etrafına sarmışsa makas ile kesiyor ve çalışmasını sağlıyorum tabii tüpe zarar vermeden.

Unutmadan 2 gün sonra tertemiz can suyu vereceğim 20 lt. kadar. Bu verdiğim yaşaması ve doğaya uyumu içindi iki gün sonraki köklenmesi içindir.

Name:  IMAG0056 [640x480].jpg
Views: 2567
Size:  72.4 KB

Tüpün naylonunu kesiyor ve malç olarak kullanıyorum. Kök etrafında ot bitmesini istemiyorum, hem o bölgenin bir yıl boyunca nemli kalmasını istiyorum.
Fidanı bağlamak için ise kargı kullanıyorum. Çabuk çürümüyor, fidana hiç zarar vermiyor, oldukça kullanışlı.
Can suyu için ise humas + enzim kullanıyorum. Yani 150 lt. suya 1 lt. humas ve 1 lt. enzim. Enzimi kendim yapmıştım 2 ay önce...

Name:  IMAG0060 [640x480].jpg
Views: 2605
Size:  57.8 KB

Malçlanır.
Malçlamanın sebebi hümik asidin _ humasın_ örtülmesi ve ikinci sebebi bu bölgede ot bitmesini istemiyorum. Özellikle kiraz dip kurdundan korkuyorum. Üç meyve fidanımın köklerini yemişler, kurutmuşlardı. Bir ay sonra 2,5 lt lik pet şisede biriktirdiğim sigara izmarit suyunu köklerine sulamada vereceğim, onları kovalayacağım.

Name:  IMAG0030 [640x480].jpg
Views: 4623
Size:  70.8 KB

Son şekli verilir. Bu işin hobisi fobisi yok bu şekilde 150 adet bodur zeytin arbeguena dikilecek. Hemde meyve fidanları _ 5 m. nin _ arasına. Meyve fidanlarını budama tekniği ile fazla büyütmek istemiyorum.

Name:  IMAG0071 [640x480].jpg
Views: 3025
Size:  65.4 KB

Birkaç fidanı viyollerde bırakmıştım. Onları da naylon torbalara şaşırttığım haçtan ( coopeat+orman toprağı+torf+simderma karışımı) desteklemiştim, diğerleri gibi dayandılar.

Taşlar ile destekliyorum ki setter+puanter+kobay üçlüsü _ su mercimeği için _ kökleri eşelemesin. Zira yığın halindeki harcımın üzerindeki örtüyü parçalayıp dağıtmışlardı. Kualkalrını çektim ama ne olur ne olmaz.

Eski 22-03-2011, 09:30   #215
Ağaç Dostu

ahmet salih's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Kolay gelsin Halil Bey , hızlı başlamışınız. O çukurlara ben girsem , ben bile filiz veririm herhalde.Bu gidişle 2,3 seneye zeytin toplamaya geliriz. Maşallah diyelim nazar deymesin.

Murat Öz beğendi.
ahmet salih Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-03-2011, 09:43   #216
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
Her seferinde yeni bir şeyler öğrendiğim nadir konu başlıklarından biri...

Forumda eskidikçe çoğu konu başlığını artık okumuyorum.(takip ettiğim 3-5 konu kaldı)

Bazı konu başlıkları sızma zeytinyağı gibi takip etmessem bilgi ve tecrübe konusunda eksik kalacağım kesin...

Sağolasın varolasın Halil Önen...

denizakvaryumu Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-03-2011, 23:55   #217
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi denizakvaryumu Mesajı Göster
Her seferinde yeni bir şeyler öğrendiğim nadir konu başlıklarından biri...

Forumda eskidikçe çoğu konu başlığını artık okumuyorum.(takip ettiğim 3-5 konu kaldı)

Bazı konu başlıkları sızma zeytinyağı gibi takip etmessem bilgi ve tecrübe konusunda eksik kalacağım kesin...

Sağolasın varolasın Halil Önen...
Teşekkürler denizakvaryumu,

sizin ve dostların alkışları, tezahüratları oldukca _ üç yaşamlı dünyada _ hep dördüncü perde olacaktır. hoşgeldin.

Eski 23-03-2011, 00:16   #218
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ahmet salih Mesajı Göster
Kolay gelsin Halil Bey , hızlı başlamışınız. O çukurlara ben girsem , ben bile filiz veririm herhalde.Bu gidişle 2,3 seneye zeytin toplamaya geliriz. Maşallah diyelim nazar deymesin.
Eğer 1 sene sonra, daha doğrusu gelecek sonbahar zeytin vermezse, yüzüne ayna tutacağım ve 3 kere tuuuu diyeceğim utandırmak için.

Doktorum bu yaza doğru Belen' e beklerim. Hani geçerken uğramak gibi... Belki bir iki tek enzim atarız.

Bi ara egetropikale uğrayıp altın çilek alacağım biraz, yetiştirmek için... enzimi nasıl oluyor acep 'o' bu işi iyi biliyor, öğretir mi bilmem gari...

Eski 23-03-2011, 10:32   #219
Ağaç Dostu

ahmet salih's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Halil bey ,ben bu enzimin namını çok duydum ,kendisi ile tanışmak bir türlü nasip olmadı. bu aralar uğramayı düşünüyorum, kolay gelsin.

ahmet salih Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 27-03-2011, 17:20   #220
Ağaç Dostu

omer.tuncer's Avatar

Giriş Tarihi: 23-03-2008
zeytin fidanları hakkında

Halil bey zeytinler biraz zayıfmı kalmış. Ben sizin fideleri saksıya almıştım boya değil ama yan gelişmeleri çok iyi idi son baharda toprakla buluşturdum ama birdaha gidip görme şansım olmadı bu hafta ortasında göreceğim gelişmeleri resimleye bilirsem. sonucu size bildiririm.

Sizin gibi çukurlara gübre klino kullanmadım eger tutmuşlarsa geçen sene den kalan malç vardı onu eleyip (mayıs böceği larvası için) kullanmayı düşünüyorum.

not: fidanların dallarından hiç fidan denemesi yaptınızmı. Bana çimlenmesi sanki kolay olacak gibi geliyor da.

omer.tuncer Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 27-03-2011, 23:21   #221
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi omer.tuncer Mesajı Göster
Halil bey zeytinler biraz zayıf mı kalmış. Ben sizin fideleri saksıya almıştım boya değil ama yan gelişmeleri çok iyi idi .....
......
not: fidanların dallarından hiç fidan denemesi yaptınız mı.? Bana çimlenmesi sanki kolay olacak gibi geliyor da.
Onları önü acık bir karton kutuda, sıkışık ortamda, rüzgar ve soğukta, balkonda beklettim.

Yana değil boya gitmesini istedim ve zor koşullara uyum sağlamasını...

Tüp içinde fazla köklenmesini de istemedim.

Halbuki mutfağa aldığım bir tanesi yana ve boya hızla gelişiyordu. Dikeli on gün gibi oldu bu gün baktım üzerinde çiçek tomurcukları vardı.

Hepsini böyle mi yapmalıydım diye iç de geçirdim hani...

Çimlenmesinin köklendirici olmadan kolay olacağını sanmıyorum.

Ama köklendirmeyi deneyeceğim. Aynı genleri ve verimi alır mıyız, sizlerin de denemesini isterim; üç yıl beklemek gerekecek gibi...

Eski 27-03-2011, 23:24   #222
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi omer.tuncer Mesajı Göster
...
... eger tutmuşlarsa geçen sene den kalan malç vardı onu eleyip (mayıs böceği larvası için) kullanmayı düşünüyorum.

....
Burada bilmediğim bir şey mi var?

Eski 28-03-2011, 00:18   #223
Ağaç Dostu

omer.tuncer's Avatar

Sanmıyorum. mayıs böceğine önlem için yazmıştım.

Eski 28-03-2011, 00:22   #224
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-02-2008
Sevgili Halil,

Delicelere ne zaman aşı yapılır. Ve ne cins yapılmalı.Korkarım geç kaldık galiba.

Sevgiyle kalın

ensar Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-03-2011, 00:25   #225
Ağaç Dostu

omer.tuncer's Avatar

yok ensar bey daha değil nisan sonu ve mayısta biliyorum.

Eski 28-03-2011, 00:37   #226
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ensar Mesajı Göster
Sevgili Halil,

Delicelere ne zaman aşı yapılır. Ve ne cins yapılmalı.Korkarım geç kaldık galiba.

Sevgiyle kalın
Bu işin uzmanı muttalip bey. Bir şey dersem bana kızar.

Eski 28-03-2011, 07:45   #227
Ağaç Dostu

Cool

Halil kardeşim,

Biliyorsun bizim bahçelerde kızmadan olmaz, ama kızıpta bir araya gelip bahaneyle muhabbetsiz kalmamamk ta olmaz.

Maden öyle '' SİTENİN EN BÜYÜK YAZMA ÖZÜRLÜSÜ KARDEŞİM MTTLP ''söz NOBEL e edebiyat konusunda aday önermiyeceğiz.

Delicelere önümüzdeki hafta Salı gününden sonra aşı yapabilirmiyiz? Ne aşılıyacağız. Kalamatalık olur mu?

Sevgiyle kalın

Eski 28-03-2011, 07:52   #228
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Bizim buralarda zeytine aşı için en iyi tarih Nisanın üçüncü haftası. Fakat, kuzey-güney çok farkediyor. Çeliklerde kabuk ile odun arasının iyice sulandığı en erken tarih olarak tarif ediyorlar.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-03-2011, 20:53   #229
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ensar Mesajı Göster
Halil kardeşim,

Biliyorsun bizim bahçelerde kızmadan olmaz, ama kızıpta bir araya gelip bahaneyle muhabbetsiz kalmamamk ta olmaz.

Maden öyle '' SİTENİN EN BÜYÜK YAZMA ÖZÜRLÜSÜ KARDEŞİM MTTLP ''söz NOBEL e edebiyat konusunda aday önermiyeceğiz.

Delicelere önümüzdeki hafta Salı gününden sonra aşı yapabilirmiyiz? Ne aşılıyacağız. Kalamatalık olur mu?

Sevgiyle kalın
Zeytinler çiçek açar açmaz; aşı yapılır.

Deliceye _ adı üstünde delice _ her çeşit zeytin aşılanır. Kalamatalar aşılanırsa daha kalabalık olur.

Eski 28-03-2011, 21:22   #230
Ağaç Dostu

Verdiğiniz bilgiler için Teşekkürler Sevgili MeyveliTepe ve Halil Önen kaedeşlerim. Ayrıca se4vgili ömer Tuncer kardeşimde özelden güzel bir döküman göndermiş. Sağolsun.

Paniğe kapılmama gerek olmadığını anladım.

Sevgiyle kalın

Eski 29-03-2011, 17:52   #231
Ağaç Dostu

Zeytinci's Avatar

Giriş Tarihi: 24-12-2008
Kabuk kaltığı (verdiği) sürece deliceler aşılanabilir. Ağaca su yürüdüğünde bu iş başlar.
Sıcak bölgelerde daha erken soğuk bölgelerde daha geç olabilir. İzmirde nisan ayı idealdir. Mayıs başı da uygundur.

Zeytinci Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 31-03-2011, 21:33   #232
Ağaç Dostu

İnci Akalp's Avatar

Giriş Tarihi: 06-03-2007
Galeri: 2
Teşekkürler Halil Önen

Sayın Halil Önen,

Hem bu kadar gülüp hem bu kadar çok şey öğrendiğim ender konu başlıklarından biri.. Gerçekten çok teşekkür ederim.

Fukuoka'nın kitabını okuyan birisi olarak, dönüşümlü olarak arpa pirinç ekimi yöntemini yörenize uygun olan bitkilerle deneyip denemiyeceğinizi de çok merak ediyorum.

Artık tüm yazılarınızı takip edeceğim. Kolay gelsin..

saygılar

inci akalp

İnci Akalp Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-04-2011, 01:24   #233
Ağaç Dostu

Murat Uysal's Avatar

Giriş Tarihi: 10-03-2011
Halil Bey bahçemde 5 yaşında zeytin ağaaçlarım var üç tane. Muğladan gelmişlerdi. Resimlerini çeker koyarım. 3 senedir meyve veriyor ama 3-4 tane sadece

Üzerinde çok çiçek oluyor ama birden çiçeklerini döküyor. Anlam veremedim?

Murat Uysal Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-04-2011, 11:50   #234
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-02-2011
Sayın halil Bey;
Meyve yetiştiriciliği konusunda çok meraklı bir insanım,meyveciliği çok seviyorum.Nasip olursa kışın 150 adet ceviz dikeceğim.Zeytinde yaptığınız uygulamalar ceviz içinde geçerli mi?Ayrıca leonardit,klino gibi meteryaller konusunda hiç bir bilgim yok.Bu meteryallerin fide başı maliyetleri çok yüksek midir.Bu meteryalleri nerede bulabilirim?Açıkçası ben sadece yanmış ahır gübresi ile dikmeyi planlıyordum.
saygılarımla

kamil keskin Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-04-2011, 23:26   #235
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İnci Akalp Mesajı Göster
Sayın Halil Önen,

Hem bu kadar gülüp hem bu kadar çok şey öğrendiğim ender konu başlıklarından biri.. Gerçekten çok teşekkür ederim.

Fukuoka'nın kitabını okuyan birisi olarak, dönüşümlü olarak arpa pirinç ekimi yöntemini yörenize uygun olan bitkilerle deneyip denemiyeceğinizi de çok merak ediyorum.

Artık tüm yazılarınızı takip edeceğim. Kolay gelsin..

saygılar

inci akalp
Ben de teşekkür ederim Sn. İnci Akalp...

Fukuoka' nın kitabını okumadım, bu defa listeye alacağım.

Eski 09-04-2011, 23:33   #236
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Murat Uysal Mesajı Göster
Halil Bey bahçemde 5 yaşında zeytin ağaaçlarım var üç tane. Muğladan gelmişlerdi. Resimlerini çeker koyarım. 3 senedir meyve veriyor ama 3-4 tane sadece

Üzerinde çok çiçek oluyor ama birden çiçeklerini döküyor. Anlam veremedim?
Murat bey,

kendine verimli çeşit ise _ ki çok çeşit böyledir_ birden dökmemesi gerekiyor.

Çiçeklenme dönemi bir sorun olmalı...

Bu dönemin en yaygın zararlısı pamuklu bit'tir. Baskın ise çiçeklerini döker.

Bu hastalık da olmuyorsa belki bor eksikliğinden de olabilir, Mebor 5 kullanılabilir.

Düzenleyen Halil Önen : 10-04-2011 saat 00:05 Neden: ek
Eski 10-04-2011, 00:00   #237
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kamil keskin Mesajı Göster
Sayın halil Bey;
Meyve yetiştiriciliği konusunda çok meraklı bir insanım,meyveciliği çok seviyorum.Nasip olursa kışın 150 adet ceviz dikeceğim.Zeytinde yaptığınız uygulamalar ceviz içinde geçerli mi?Ayrıca leonardit,klino gibi meteryaller konusunda hiç bir bilgim yok.Bu meteryallerin fide başı maliyetleri çok yüksek midir.Bu meteryalleri nerede bulabilirim?Açıkçası ben sadece yanmış ahır gübresi ile dikmeyi planlıyordum.
saygılarımla
Evet tüm meyve ağaçlarında geçerli.

Formül çok basit ve oldukça _ ucuz_ ekonomik ve etkili...

1 gübre ( iyi yanmış ahır gübresi;
2 toprak düzenleyici ( leonardit+klino)

sulama suyuna da ENZİM kendi yaptığından....

Örneğin;

potasyum için;

ısırgan otu enzimi, ( 10 lt. suya yarıya kadar ısırgan otu doğranır+ melas konur, güneşte 3 gün 5 gün bekletilir...

ya da ısırgan otu suyu( ısırgan otları 100 lt. bidona yarıya kadar konur su doldurulur bir hafta bekletilir;

Kalsiyum için;

Yumurta kabuğu suyu;
pastanedan _ bedava tarafından_ yumurta kabukları alınır, firında kızartılır, sirke ile üstü örülecek kadar sirke konur 5, 20 gün bekletilir...

Bu ikisi karıştırılır...

Bu ikisine hümik asit ( Hümas) da karıştırılırsa ve sulama suyu ile verilirse...

toprak ve meyve ağaçları ne ister ki...

Klino: 25 kg. 6,7 tl.
Leonardit: 25 kg. 8, 10 tl.
Hümas; 1 lt. si 4 tl.( gibi)

diğerleri bedava...

Eski 10-04-2011, 17:25   #238
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-02-2011
Syn Halil Önen Bey;
Bu ürünler her yerde ulaşabileceğim ürünler mi?
Mesala ben Balıkesir,sındırgılıyım.Buralardaki ilaç,gübre satan iş yerleri var.Buralarda bulabilir miyiz acaba?
Kusura bakmayın;çiftçi çocuğu olmama rağmen,bizim oralarda tarımsal üretim eski usullerde yapıldığı için;bana bu konular bayağı yabancı
Ayrıca çok samimi olarak,Verdiğiniz bilgiler çok sade ve doyurucu...
Açıkçası bana çok fazla yararlı oldu.
Paylaşımlarınız için tekrar tekrar teşekkürler!

kamil keskin Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-04-2011, 23:21   #239
Ağaç Dostu

Müjgan Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 11-06-2008
Galeri: 11
Sn.Halil Önen,
Acemi ustanın,önerisi ile bu sayfaya girdim.Önce son sayfayı okudum,hayır bu yeterlı degil derken ilk sayfadan başlayıp şu saate kadar hepsini soluksuz okudum.
Sizi gerçekten kutlarım;içeriği,anlatım dili,doyumsuz.
Bu arada Ensar,Acemi Usta(bence de Çaylak terimi yakışmıyor.)Epsody,Sarıcan,Meyveli tepe ve size ne kadar teşekkür etsem azdır.
Birer okul gibisiniz,ne kadar yararlı olduğunuzu,tahmin bile edemezsiniz,muhteşem bir paylaşım..
Yazılarınızı keyifle takip edeceğim,tekrar teşekkür ediyorum.

Müjgan Yılmaz Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 11-04-2011, 10:05   #240
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
halıl bey artık ekol oldu
hiç bir anlatım bu kadar sade ve anlasılır olamıyor
üstellık pratık anlasılır ve de oldukca ucuz yontemlerin hepsi buradan gelıyor
takıpcınıızm her mesajınızı sındırerek okuyoruz

Safranlı Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:24.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024