agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Okul Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni761Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-01-2012, 19:16   #61
Ağaç Dostu

meh12's Avatar

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 9
Meyve bahçemize bu mevsimde köklerine yakın yerlere koyun gübresi veya doğada kendilİğinden oluşmuş,torfa yakın karışımlardan eklesek iyi olur mu.Daha hızlı bir bahar başlangıcı sağalamak için elma fidanlarımız için şimdiden yapmamız gereken bir bakım var mı?

Düzenleyen meh12 : 06-01-2012 saat 22:30 Neden: imla
meh12 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2012, 21:46   #62
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
Sayın hocam zeminin yeşil kalmasında bir sakınca yok haftada bir çim biçme makiması ile biçilebilir,meyve ağaçlarının altında ayrık temizliğini yaparsınız,bence harika olur
Meyve ağaçlarına biraz gübre atın ve ağaçları bordo bulamacı ile ilaçlarsanız yeterli olur

mrduran beğendi.
Yücel Canpolat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2012, 08:20   #63
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
Hocam sızlerı tebrık ederım
bence çocuklarla enzım de yapabılırsınız
mutfak artıklarından bırer kola şisesine doldurulup
her ögrencı bır enzım yapabılır
bu enzımlerde bu güzel bahçenızı dahada güzelleştırır
tekrar tebrık ederım

mrduran beğendi.
Safranlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2012, 15:43   #64
Ağaç Dostu

meh12's Avatar

Güncel Resimler

Ağlayan çam ve Salon Çamı dikmiştik. Ağlayan çamlar çıktı ama Salon çamlarından daha bir şey yok

Eklenen Resimler

Eski 06-01-2012, 17:43   #65
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Giriş Tarihi: 22-02-2010
sayın meh12 öğretmenim bahçeniz hayırlı olsun.

gulbirsen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2012, 18:42   #66
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Sayın Hocam,

Çok güzel işler yapmaktasınız, kolay gelsin inşallah.

Ricam; ot ilacı kullanmayın ve bilhassa öğrencileriniz de kullanılmaması gerekliliği üzerine sizlerden ışık alsınlar ve dimağlarına ilacın zararı da nakşedilmiş olsun.

Saygılarımla lütfen.

mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2012, 18:58   #67
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-02-2011
efendim; tebrik ederim. çok güzel uygulama yapmışsınız. ama, diğer arkadaşların dediklerine katılıyorum; ot ilacı lütfen kullanmayın. benim alternatif bir teklifim olacak; otları yemeleri için, koyun gibi 2-3 hayvan getirebilirsiniz demek istiyorum, ama ağaçlarınız çok genç. koyunlar direk taze, yeşil, güzel yaprakları yiyerek ağaçlarınıza zarar verebilir. ağaçlar, erişkin ağaç olsaydı, alt yapraklarını yemelerinde bir sakınca olmayacaktı.

ama, o otları yemeleri için, tavşan gibi hayvan kullanabilirsiniz. 2-3 tane tavşan olduğu zaman dipteki otları rahat temizler. ama, şu dezavantajı var, sürekli kemirecek birşeyler arar. dikkat edin, sizin ağaçlar olmasın.

ben fikir öne sürdüm. ama yine de, benim fikrim aklınıza yatsa dahi, başkalarına danışmanızda yarar var. çünkü, fikrimin geri tepme olasılığı yine var. ama, bahçe tabanınız yeşil olsun, çim biçme makinası geçirebilirsiniz.

bertunum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2012, 21:31   #68
Ağaç Dostu

meh12's Avatar

İnsan gücüyle mücadele çok zor olacak ama ,bu yıl ağaçların diplerini çapalayarak otların çıkmasını engellemeye çalışacağız.Diğer alanlardakileri biçmeyi düşünüyoruz.

mrduran beğendi.
Eski 06-01-2012, 22:07   #69
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Kapatılan Köy Enstitüleri'nin renkli bir versiyonu gibi algıladım okul bahçesindeki çalışmalarınızı..
Tebrik ederim Mehmet Bey..
Eğer kabul ederseniz ve okulunuzun bahçesindeki Atatürk büstü çevresinde ekim yapılacak bir alan varsa size yine bol miktarda lale ve bir miktar iki cins nergis soğanı göndermek geçiyor aklımdan..

Bana ''inanın ben ve öğrencilerimden başka dokunan yok'' diye mesaj yazdığınız şehitlik için gönderdiğim laleler inşallah şehitliğin öksüzlükten kurtulmasına katkıda bulunurlar bu yıl..
Gönderdiğim lale soğanları irili ufaklıydı, bir kısmı bu yıl ama tamamı gelecek yıl açarlar..

...
Özellikle bahar aylarında fidanlık sahasında öğrencilerin toplu olarak sık sık gezinmesine izin verirseniz toprak çiğnendiği için tepik kalır..bu durum pek iyi değildir..özellikle toprak ıslak iken çiğnenmemesi gerekir..tepik yerde de özelliklede karaçim çok çabuk yayılır diye biliyorum ben..

Köyünüzde yanmış koyun gübresi boldur mutlaka..kışın fidan etraflarına her yıl bir miktar atıp çapalamanız gübreleme açısından yeterli olur kanısındayım..

Hocam..ot ilacına pek özenmeyin..fidanlarınız körpe..değil yapraklarına, kabuklarına bile değse öldürür..

Kolay gele..
Selamlar..sevgiler..

mrduran ve gulcingiller beğendi.
pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2012, 22:21   #70
Ağaç Dostu

meh12's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pria Mesajı Göster
Kapatılan Köy Enstitüleri'nin renkli bir versiyonu gibi algıladım okul bahçesindeki çalışmalarınızı..
Tebrik ederim Mehmet Bey..
Eğer kabul ederseniz ve okulunuzun bahçesindeki Atatürk büstü çevresinde ekim yapılacak bir alan varsa size yine bol miktarda lale ve bir miktar iki cins nergis soğanı göndermek geçiyor aklımdan..

Bana ''inanın ben ve öğrencilerimden başka dokunan yok'' diye mesaj yazdığınız şehitlik için gönderdiğim laleler inşallah şehitliğin öksüzlükten kurtulmasına katkıda bulunurlar bu yıl..
Gönderdiğim lale soğanları irili ufaklıydı, bir kısmı bu yıl ama tamamı gelecek yıl açarlar..

...
Özellikle bahar aylarında fidanlık sahasında öğrencilerin toplu olarak sık sık gezinmesine izin verirseniz toprak çiğnendiği için tepik kalır..bu durum pek iyi değildir..özellikle toprak ıslak iken çiğnenmemesi gerekir..

Köyünüzde yanmış koyun gübresi boldur mutlaka..kışın fidan etraflarına her yıl bir miktar atıp çapalamanız gübreleme açısından yeterli olur kanısındayım..

Kolay gele..
Selamlar..sevgiler..
Sizin göndermiş olduğunuz lalerin yanına bir miktarda Konya'dan bir firmadan daha renkli olması için lale ,nergiz ,sümbül soğanı aldık ,hepsini beraber diktik. mart ,nisan ayında göreceğiz şehitlikteki gelişmeleri.Güzel olursa resmini çekip buraya koyarım.İyi olmazsa çekmem
Atatürk büstümüzün etrafı çok dar,yeni onarım yaptırıyoruz.Arkadaşlarla sadece gül dikelim diyoruz.Yine de teklifiniz için çok teşekkür ederim.

gulcingiller beğendi.
Eski 07-01-2012, 00:17   #71
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Giriş Tarihi: 24-01-2011
Sevgili öğretmenim....Tebrikler,keşke bütün okulların böyle elverşli bahçeleri olsa...Öğretmenlerimizde müsait zamanlarda sizin çalışmalırınızı yapabilseler...

Meyve ağaçlarınızın ürünleri bol olsun... Harika çalışmalar yapmışsınız ..Öğrencilerinizin ve sizin ellerine sağlık, ama biraz da okul etrafını yeşillendirip çiçeklendirmeye ne dersiniz... Tohumları benden olsun....)

mrduran beğendi.
berrinb Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-01-2012, 00:42   #72
Ağaç Dostu

meh12's Avatar

Sayın Berrinb hanım

İlgi ve alaknız için çok teşekkür ederim.Bizim okulumuz köy okulu olduğu için yazın okulda kalamıyoruz.Meyve bahçesini birine emanet ediyoruz.Bunun için bakım isteyen çiçekler ekemiyoruz.Sadece öğretmen arkadaşımla beraber sınıfımız da hobi amaçlı çiçekler yetiştiriyoruz.İçerde yetiştirebileceğimiz çiçeklerden elinizde varsa seve seve alırız

Eski 17-01-2012, 16:11   #73
Ağaç Dostu

meh12's Avatar

Meyvelerimiz kar altında

1.Haftadır yağan yoğun kar nedeniyle okullar 3 gün tatil oldu.Pazartesi itibarıyla zar zor okula gidebildik.meyve bahçemiz beyaz örtü altında kalmıştı.Hemen düğmeye bastım.

Eklenen Resimler

Müge, mrduran, Revnak ve 3 kişi beğendi.
Eski 17-01-2012, 16:16   #74
Ağaç Dostu

meh12's Avatar

Bu gün itibarı ile...

Tohumdan yetiştirdiğimiz yaprak güzelinden bir tanesi,acı siyah sivri biberimiz son olarak ,öğrencilerime ektiğim adenıumlar.

Eklenen Resimler

Eski 17-01-2012, 16:49   #75
Ağaç Dostu

vehbi's Avatar

Giriş Tarihi: 23-03-2009
Hocam harika,hepsi çok güzeller,elinize sağlık tebrikler.

vehbi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-01-2012, 17:24   #76
Ağaç Dostu

kamelyavadisi's Avatar

Giriş Tarihi: 02-03-2010
tebrik

Çalışmalarında başarılar dilerim.

kamelyavadisi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2012, 08:26   #77
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-03-2009
Sevgili öğretmenim,öğrencilerinize ağaç sevgisini öğretmekle kalmayıp hayata geçirmeniz ne kadar güzel.Baharla birlikte öğrencilerinizle meyvelerin tadına bakarak emeklerinizin karşılığını almanızı dilerim.Kar manzarası da başka güzel bahçenizde,başarılarınızın devamını dilerim.Sevgiler.....

Hatice Tarhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-02-2012, 10:45   #78
Ağaçsever

ergun tulay's Avatar

Giriş Tarihi: 09-01-2008
Alıntı:
Yeni Fidanlarımız

--------------------------------------------------------------------------------

Bu sene diktiğimiz fidanların hepsi tuttu.Çok iştahlı filizleri var.Etrafını ot ilacı yaparak otları kuruttuk.Her tarafı ot ilacı atarak kurutmayı düşünüyoruz.
Meh12 bu çalışmanızdan ötürü sizi kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Örnek bir çalişma. Saygılar

ergun tulay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-02-2012, 20:47   #79
Ağaç Dostu

agozce's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2007
Galeri: 4
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi meh12 Mesajı Göster
Bu sene diktiğimiz fidanların hepsi tuttu.Çok iştahlı filizleri var.Etrafını ot ilacı yaparak otları kuruttuk.Her tarafı ot ilacı atarak kurutmayı düşünüyoruz.
Sayın öğretmenim, lütfen ot ilacı da dahil hiç bir kimyasal kulanmayın. O otlardan çok güzel kompost ve enzim(sıvı gübre) yapabilirsiniz. Konu başlığında yeterince bilgi var ama yapacağınız zaman burada paylaşın. Hep beraber yardımcı oluruz.

Çocuklara özellikle zehirsiz de ürün yetiştirilebileceğini, kendi gübresini kolaylıkla kendisi yapabileceğini de öğretirseniz asıl kazanç bu olur bence..

Saygılar.

mrduran beğendi.
agozce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-02-2012, 21:07   #80
Ağaç Dostu

meh12's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi agozce Mesajı Göster
Sayın öğretmenim, lütfen ot ilacı da dahil hiç bir kimyasal kulanmayın. O otlardan çok güzel kompost ve enzim(sıvı gübre) yapabilirsiniz. Konu başlığında yeterince bilgi var ama yapacağınız zaman burada paylaşın. Hep beraber yardımcı oluruz.

Çocuklara özellikle zehirsiz de ürün yetiştirilebileceğini, kendi gübresini kolaylıkla kendisi yapabileceğini de öğretirseniz asıl kazanç bu olur bence..

Saygılar.
Haklısınız bu yıl,fiziksel mücadele yapacağız otlarla

mrduran beğendi.
Eski 12-02-2012, 21:12   #81
Ağaç Dostu

agozce's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2007
Galeri: 4
Mücadele olarak değil de kompost ve enzim malzemesi olarak görürseniz, sevgiyle bakarsınız o otlara..).

Ben belediyenin biçtiği çimleri yalvar yakar istiyorum...

agozce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-02-2012, 21:19   #82
Ağaç Dostu

cegabo's Avatar

Giriş Tarihi: 01-01-2012
sizi tebrik ederim hocam. ben de bir öğretmen olarak sizler gibi güzel bir bahçe oluşturmayı çok isterdim. ancak istanbulda okullarda bırakın bahçeyi, toprak bulmak bile çok zor. o yüzden ben de sınıfımda domates, biber ve çiçek çimlendirmeye çalışıyorum pet bardaklarda öğrencilerimle beraber.... bir şekilde bu çocuklara doğayı sevmeyi öğretmeliyiz... doğa bize değil, biz doğaya muhtacım...

cegabo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-02-2012, 21:30   #83
Ağaç Dostu

meh12's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cegabo Mesajı Göster
sizi tebrik ederim hocam. ben de bir öğretmen olarak sizler gibi güzel bir bahçe oluşturmayı çok isterdim. ancak istanbulda okullarda bırakın bahçeyi, toprak bulmak bile çok zor. o yüzden ben de sınıfımda domates, biber ve çiçek çimlendirmeye çalışıyorum pet bardaklarda öğrencilerimle beraber.... bir şekilde bu çocuklara doğayı sevmeyi öğretmeliyiz... doğa bize değil, biz doğaya muhtacım...

Çok haklısınız.Maalesef hep tüketen bir toplum olmuşuz.Özellikle genç nesile doğa sevgisi aşılanmalı,dediğiniz gibi bizim ona muhtaç olduğumuzu herkes kavramalı

Eski 13-02-2012, 09:10   #84
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2010
Galeri: 14
Sn meh12 Gül fatma Tohumlarını gönderdim.Alıp almadığınız ?
Saygılar.

hk50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-02-2012, 17:07   #85
Ağaç Dostu

meh12's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hk50 Mesajı Göster
Sn meh12 Gül fatma Tohumlarını gönderdim.Alıp almadığınız ?
Saygılar.
Tohumlar geldi.Çok teşekkür ederim.Havaların biraz ısınmasını bekliyoruz.

Eski 15-02-2012, 10:04   #86
Ağaç Dostu

meh12's Avatar

Yeni resimler ,Yeni kaktüslerimiz ve çeri domateslerimiz

Sınıfımıza yeni bitkiler kazandırmaya devam ediyoruz.

Eklenen Resimler

Eski 15-02-2012, 10:08   #87
Ağaç Dostu

meh12's Avatar

devam...

Resimlere devam

Eklenen Resimler

Eski 15-02-2012, 10:10   #88
Ağaç Dostu

meh12's Avatar

devam :)

Dışarda kış şartları ağır olsa da içerde havamız iyi şükür.

Eklenen Resimler

Eski 15-02-2012, 14:39   #89
Ağaçsever

ergun tulay's Avatar

Giriş Tarihi: 09-01-2008
Sayın meh 12 meyve ağaçlarınıza dikme koymamışınız lütfen ihmal etmeyin. Ayrıca yüklediğiniz resimlerin yanına isimlerini yazarsanız, anlaşılır olur.Çalişmalarınızda başarıların devamını dilerim. Saygılar..

ergun tulay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-02-2012, 10:31   #90
Ağaç Dostu

meh12's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ergun tulay Mesajı Göster
Sayın meh 12 meyve ağaçlarınıza dikme koymamışınız lütfen ihmal etmeyin. Ayrıca yüklediğiniz resimlerin yanına isimlerini yazarsanız, anlaşılır olur.Çalişmalarınızda başarıların devamını dilerim. Saygılar..
Meyve ağaçlarımızın hepsine dikimden 2 hafta sonra sabitlemek amacıyla dikme koyduk.Bahar gelince yeni resimlerde daha iyi görülecektir.İlgi ve uyarınız için teşekkür ederim

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:20.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024