View Single Post
Eski 06-01-2012, 22:07   #69
pria
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Kapatılan Köy Enstitüleri'nin renkli bir versiyonu gibi algıladım okul bahçesindeki çalışmalarınızı..
Tebrik ederim Mehmet Bey..
Eğer kabul ederseniz ve okulunuzun bahçesindeki Atatürk büstü çevresinde ekim yapılacak bir alan varsa size yine bol miktarda lale ve bir miktar iki cins nergis soğanı göndermek geçiyor aklımdan..

Bana ''inanın ben ve öğrencilerimden başka dokunan yok'' diye mesaj yazdığınız şehitlik için gönderdiğim laleler inşallah şehitliğin öksüzlükten kurtulmasına katkıda bulunurlar bu yıl..
Gönderdiğim lale soğanları irili ufaklıydı, bir kısmı bu yıl ama tamamı gelecek yıl açarlar..

...
Özellikle bahar aylarında fidanlık sahasında öğrencilerin toplu olarak sık sık gezinmesine izin verirseniz toprak çiğnendiği için tepik kalır..bu durum pek iyi değildir..özellikle toprak ıslak iken çiğnenmemesi gerekir..tepik yerde de özelliklede karaçim çok çabuk yayılır diye biliyorum ben..

Köyünüzde yanmış koyun gübresi boldur mutlaka..kışın fidan etraflarına her yıl bir miktar atıp çapalamanız gübreleme açısından yeterli olur kanısındayım..

Hocam..ot ilacına pek özenmeyin..fidanlarınız körpe..değil yapraklarına, kabuklarına bile değse öldürür..

Kolay gele..
Selamlar..sevgiler..

pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön