agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Fidan ve Fide, Bitki Üretim (Tohum Çimlenme/Çelik/Aşı)
(https)

Beğeni Düzeni40Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-06-2020, 00:11   #61
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 29-07-2007
Hilkat garibesi fidan

Sizce bu fidanı dikmelimiyim hiç böyle z şeklinde fidan görmemiştim internetten fidan alıken dikkat lütfen

Eklenen Resimler

avcı66 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-07-2020, 15:40   #62
Ağaç Dostu

cemilsisik's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2019
Taşıma

Tatil için geldiğim yerden 1 yıllik incir ve nar fidesi aldım. Poşette toprak içindeler ve yolculukta yer tasarrufu için topraklarini boşaltmam uygun olur mu. 10 saatlik bir yolculuğum olacak. Çıplak götürme teknikleri varsa bilgi paylaşmanızı rica edeceğim.

cemilsisik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-07-2020, 16:37   #63
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cemilsisik Mesajı Göster
Tatil için geldiğim yerden 1 yıllik incir ve nar fidesi aldım. Poşette toprak içindeler ve yolculukta yer tasarrufu için topraklarini boşaltmam uygun olur mu. 10 saatlik bir yolculuğum olacak. Çıplak götürme teknikleri varsa bilgi paylaşmanızı rica edeceğim.
Aldığınız tüplü fidanları öldürmek isterseniz topraklarını boşaltırsınız. Bu dönemde tüplü fidanları dahi nakletmek sıcaktan dolayı zor. Su içinde bir müddet bekletip direk güneş ve sıcak almayacak şekilde nakledersiniz. Benim tüplü olarak aldığım ancak bana Tokat'tan ilkbaharda uyanmadan gelen 21 asmadan köklerinin muhtemel kuruması nedeni ile üç tanesi uyandı. Onlar da öldüler. İlkbaharda gözler uyanmadan gelen aşılı asmalar öldüğüne göre siz bu mevsimde çıplak kök olarak taşımayı düşünmeyin.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-03-2021, 21:33   #64
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-03-2021
Arkadaşlar Ankarada meyve ağacı dıkecegım insallah.hava 8/3 karla karısık yagmur dıyor 1 nısan 2021 ıcın.sızce uygunmu?

kemal_ank06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-08-2022, 17:03   #65
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-09-2021
ilk mesajım yanlışım olabilir.urmu dutu denilen ekşi karadut fidesi almak istiyorum.fidandeposu.com dan alabilirmiyim .bulabilirsem fidanı bahçeme ne zaman dikeyim.Bursa'da otueruyorum

fersan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:59.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024