agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları (Özel) > Ceviz
(https)

Beğeni Düzeni1382Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-06-2013, 19:41   #91
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 03-06-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Bu kadar yazdığınıza göre, söyleyecek şeyiniz var. Okunmak, anlaşılmak istiyorsunuz...

Nokta, virgül olmayan, paragraf boşlukları verilmemiş bir yazıyı nasıl okuyup, anlayacağız da üstüne cevap yazacağız?

Not: Düzelt özelliğinden yararlanırsanız seviniriz.
Diğer sefere öyle yapalım

atmel Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 04-06-2013, 00:43   #92
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi arif göçmen Mesajı Göster
Arkadaşlar ben altay cevizinden 10 adet aldım aralık ayı gibiydi bir fikre bir şeye karar vermeden önce denemek lazım özellikle ceviz de deneme sonuçlarını gormeden bir karar vermeyelim belkide abuzer beyin savundugu doru olur.ozaman mahcup oluruz.
Sayın arif göçmen, Şuradaki mesaja cevabınızı merak ediyorum sizi suçlayıcı mesajlar var.

Lilium Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 04-06-2013, 01:10   #93
Ağaçsever

Bu iş ne karmaşık yaa bence devlet el atmalı bu işe

Eski 04-06-2013, 12:40   #94
Ağaç Dostu

arif göçmen's Avatar

Giriş Tarihi: 23-12-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lilium Mesajı Göster
Sayın arif göçmenin böyle bir şeye itibar edeceğini sanmıyorum, bir açıklaması olacaktır sanırım.
Degerli ceviz dostlarım benim siteyi yapan vepmaster yani siteyi yapan ankarada bir firma yapıyor o firmadaki eleman kopyalama yapmış onun için o resimleri ben çekmedim ama bu mazeretmi elbette degil o resimi siteye koyan arkadaş gerekli düzetmeler yapılıp bendeki yenı kaman 1 ceviz resimleri konacaktır. Buradaki yanlış bilgi için herkesten özur dilerim.BU KONULARI BAŞKALARINA BIRAKMAMAK LAZIM GELDIGINI BİR KEZ DAHA ANLADIM AMA BU SİTELERİ YAPMAK GİBİ BİR YETENEGİM YOK.ÜCRET KARŞILIGINDA DA OLSA FATURA SİTE SAHİBİNE KESİLİR SAYGILARIMLA

tiryaki ve Altaycevizi beğendi.
arif göçmen Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-06-2013, 12:06   #95
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 04-11-2011
Alıntı:
Degerli ceviz dostlarım benim siteyi yapan vepmaster yani siteyi yapan ankarada bir firma yapıyor o firmadaki eleman kopyalama yapmış onun için o resimleri ben çekmedim ama bu mazeretmi elbette degil o resimi siteye koyan arkadaş gerekli düzetmeler yapılıp bendeki yenı kaman 1 ceviz resimleri konacaktır. Buradaki yanlış bilgi için herkesten özur dilerim.BU KONULARI BAŞKALARINA BIRAKMAMAK LAZIM GELDIGINI BİR KEZ DAHA ANLADIM AMA BU SİTELERİ YAPMAK GİBİ BİR YETENEGİM YOK.ÜCRET KARŞILIGINDA DA OLSA FATURA SİTE SAHİBİNE KESİLİR SAYGILARIMLA

Sizin adiniza yapilmis bir sitenin yayinlanmadan once A- dan Z- ye sizin kontrolunuzden gecmesi gerekirdi ve ben boyle'de olduguna inaniyorum !

ladikli ve aksazli beğendi.
nogaifatih Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-06-2013, 12:12   #96
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 04-11-2011
Alıntı:

sizin adiniza yapilmis bir sitenin yayinlanmadan once A- dan z- ye sizin kontrolunuzden gecmesi gerekirdi ve ben boylede olduguna inaniyorum !

nogaifatih Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 07-06-2013, 20:32   #97
Ağaçsever

Altaycevizi's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2013
Sayın forum üyeleri,

TRT ekibi son zamanlarda ilgi odağı olan Altay Ceviz fidanlığını ziyaret etmiştir.

Saygılarımızla

Altaycevizi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-06-2013, 22:06   #98
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-12-2012
Sayın altaycevizi programın ne zaman yayınlanacağını yazarsanız sevinirim.

okur60 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-06-2013, 11:13   #99
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-02-2009
Altay cevizine ilgi TRT yayınından sonra dahada artar.Ben bu çeşit gibi daha bir çok çeşitlerin çıkacağına inanıyorum.Tohumdan yetişen bir ağaçta dörtlü, beşli, altılı, yedili ceviz meyvesi gördüm.Sadece üç beş dalda değil, ağacın tümü böyle.Yalnız meyvesi çok iri değil.İçi beyaz ve lezzetliymiş.Kesin görüşümü ekimde yazarım.Ama görselliği insanı etkiliyor.

Altaycevizi beğendi.

Düzenleyen 06doğaci : 10-06-2013 saat 13:04
06doğaci Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-06-2013, 13:01   #100
Ağaçsever

Altaycevizi's Avatar

Sayın forum üyeleri,

TRT yayının tarihi tarafımıza bildirildiği anda forumda duyuracağız.

Saygılarımızla

Eski 10-06-2013, 16:38   #101
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Alıntı:
Degerli ceviz dostlarım benim siteyi yapan vepmaster yani siteyi yapan ankarada bir firma yapıyor o firmadaki eleman kopyalama yapmış onun için o resimleri ben çekmedim
Sayın arif bey özür bu gibi durumlarda fazla bir şey ifade etmez,

Ben şunu mu anlamalıyım, şimdiye kadar sitenizi izleyenleri ya da alış veriş yapanları kandırmış mı oluyorsunuz, nasıl oluyor adını ne koyacağız.

Sizlerin ismi altında böyle bir hatanın olacağına ihtimal dahi etmiyordum, bir vepmaster firması haberiniz bilginiz olmadan bu resimleri nasıl koyabilir, ya da şimdiye kadar hiç mi fark etmediniz, üstelikte kaç gün geçmesine rahmen resimler hala duruyor.

İzninizle bir sorum daha olacak, bu fotoğrafların size ait olmadığını sağolsun bir arkadaşımız sayesinde öğrendik.
Diğerlerinde de, gerek görsel, gerek video, gerek yazımlarınızda da vepmaster firmasının haberiniz olmadan kullandığı başka şeyler olasılığı kuşkusu yaratmıştır, bunlarada bir açıklık getirmeniz herkesin yaranıza olur diye düşünmekteyim. Saygılar.

Eski 11-06-2013, 08:29   #102
Ağaç Dostu

eko_'s Avatar

Giriş Tarihi: 23-02-2008
Sayın Lilium'a kesinlikle katılıyorum. Belki bu resimlerdeki verime inanarak birçok kişi Kaman cevizine yöneldi.Gözden kaçmış küçük bir yanlış değil bu.

eko_ Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 11-06-2013, 13:21   #103
Ağaçsever

drokya's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2008
Sıradan bir ağaç sever olarak, Sayın Aksazli'nin dikkate sunduğu
bilgiler ışığında sayın Lilium ve sayın eko_ nun çekincelerine katılmamak mümkün değil.

Bir DEYİM ve bir NESNE adı ile konu hakkında düşüncelerimi belirteyim.

DEYİM;
''Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak''
Anlamı;
Daha iyisini elde etmek uğruna çalışırken elindekilerini de yitirmek.

E be iki gözüm, değermiydi.
Bunca uğraşınız bunca emeğiniz, bunca çabanız,
cevizseverler arasında bunca tanınmış ve marka olmuş değerleriniz,
bir NESNE adıyla anılan oyunun bir parçası olmak ve daha çok kazanmak
uğruna yok olmak üzere.
Belki de yok oldu.

Nesne; KUMPAS
Anlamı;
1-Tornacıların işledikleri parçaları ölçmek için kullandıkları ölçü aleti.
2-Alavera dalevera ile iş yapanların, hedef kişiyi kandırmak için kurdukları tuzağın argodaki anlamı.

Diğer kişilere söyleyecek sözüm yok.

Onca beklentiye rağmen bilgi paylaşmak yerine reklamlar devam ediyor.

TRT gelmiş çekim yapmış yakında yayın yapacakmış.

TRT'nin şimdilerde üç maymunu oynadığını bilmeyen mi var.
Bizim paralarımızla bizi avutan bir kurum.

İzleyen dostlara sevgi ve saygılar.

drokya Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-06-2013, 19:36   #104
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 19-03-2013
selamlar.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Altaycevizi Mesajı Göster
Sayın forum üyeleri
Cevizden biraz anlayan insanların o resimlerdeki ceviz ağacının Kaman 1 olmadıgını anlar. Sayın Arif Göçmen'le telefonda irtibat kurulmuş ve kendisi gereğini yapacagını belirtmesi üzerine konu kapatılmıştır. Altay cevizin yüksek verimli yan dallarından dolayı göze hoş gelen bir görüntüsü vardır. Bu yüzden bazı fidancilar ilan verdiklerinde altay cevizin resimlerini kullanmayı tercih etmektedirler. Resimlerimiz noterden tasdikli ve onaylıdir.

Saygılarımızla
sayın altay cevizi
benim gibi bu işleri bilmeyenler veya ceviz çeşitlerini yeni tanımaya başlayanlar maalesef anlamıyor.
bende bu konuyu okumasam iki siteyide incelememiş olsam allah bilir ne kadar kişi yanlış yönlenecekti.

kısaca diyeyim ki ben ucuz kurtardım kargo işi yok olunca fidan alımı hazirana kalmıştı kısaca yırttık abicim yırttık

altay ceviz fidanını mutlaka dikeceğim yeri ayarlayamazsam 5 10 fidan alıp evin yanına dikeceğim.

sayın altay cevizi biraz daha detaylı araştırma yapın değişik rakımlarda bahçeler kurun tecrübelerinizi payalşıp ona göre çiftçiler bahçe kursun yıl kaybetmeye gerek yok.

herkese çok teşekkürler.

kiraz sezonu açıldı köydeyim yağmur var işçi yok kiraz bol bir hafta daha rahat yok bana.

herkese bereketli bir sezon dilerim.

aksazli Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-06-2013, 20:13   #105
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-05-2013
sayın altay ceviz 1 yıl önce dikilmiş 50 tane cevizim var. altay ile aşı yapılabilir mi. Ben mersin de yaşıyorum.saygılar

murat sarı Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-06-2013, 00:29   #106
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aksazli Mesajı Göster

kısaca diyeyim ki ben ucuz kurtardım kargo işi yok olunca fidan alımı hazirana kalmıştı kısaca yırttık abicim yırttık
Bu cümlelerden ne anlamalıyız, söylemek istediğini daha açık yazarmısın.

Eski 18-06-2013, 17:52   #107
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 19-03-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lilium Mesajı Göster
Bu cümlelerden ne anlamalıyız, söylemek istediğini daha açık yazarmısın.
ben kaman 1 ile ilgili araştırma yaparken adı geçen siteyi gördüm oradaki ceviz resimlerini görünce içim gitti.

telefonla arif göçmeni aradım tüplü fidan sordum. fidan olduğunu ama kargo ile anlaşmaları olmadığı için kendimin almam gerektiğini söyledi. eğer kargo işi olsaydı ben o tarihte siparişleri verecektim ödemeyide yapacaktım. haziran ayında tekrar ara belki anlaşma yapabiliriz kargo şirketiyle dedi. bende zaten haziranda dikmeyi düşündüğüm için cepteki parayıda harcamadan kiraz parasıyla fidan alırım diye öylece bıraktım.

altay cevizi ortaya çıkınca yani ben konuyu okuyunca altay cevizi sitesini inceledim. resimler tanıdık geldi. diğer sitede kaman 1 olarak gösterilen resimler orada altay cevizi olarak gösteriliyordu.

resimleri kopyalayıp özelliklerine bakınca resimlerin asıl sahibinin altay cevizi sitesi olduğunu anladım diğer site kopyalamış ve kaman 1 çeşidi demiş. bu arada başka kaman ceviziyle ilgili siteleride incelemiş orada ki resimlerle diğer sitedeki resimlerdeki kaman 1 uyuşmuyordu. huylandım vazgeçtim.

ucuz yırttık hesabına gelince. ben ödemeyi yaptıktan sonra bu olay meydana gelmiş olsa yani fidanları almış olsam paramı geri isterdim. ödeme yapılmazsa tüketici hakları mahkemesinde dava açardım. bu iş her ne kadar site sahibi haberim yok diyorsada size özelden yazdım onu burdan yazmak istemiyorum.

bu olay nitelikli dolandırıcılığa girer. bu resimlere kanıp kaman 1 alan varsa site sahibinden bence paralarının iadesini istesinler ödeme olmazsa dava açsınlar.

kimseyi rencide etmek istemediğim için daha açık yazamıyorum.

her kişi kendi hakkını aramasını ve savunmasını bilmeli öğrenmeli ben sadece küçük bir yol gösterdim gerisi kişilerin inisiyatifine kalmış.

herkese iyi günler.

bu arada kiraz sezonu kötü geçti sayılır. rusyaya ihracat kısıtlanınca fiyatlar düştü. fabrikaya konservelik almasalar 1 liraya kiraz satacaktık.
1.7 liraya fabrikaya verdik ayıklamadan ne varsa.

aksazli Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-06-2013, 09:02   #108
Ağaç Dostu

doğa64's Avatar

Giriş Tarihi: 21-06-2013
Sayın Altay cevizi
Üretim bahçenizin yanında tüplü fidanlarınızı göstermişsiniz.
Ama benim anlayamadığım yan taraftaki bahçede ve fidanların arasında yapraklı fidanlar olmasına rağmen yüzlerce fidan hala çöyür halinde. Cevabınızı bekliyorum.
Saygılar

doğa64 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-06-2013, 18:55   #109
Ağaçsever

Altaycevizi's Avatar

Sayın Murat Sarı,

Altay cevizi ile kendi cevizlerinize aşı yapabilirsiniz. Fakat altay cevizin, salkım şeklinde yüksek veriminden dolayı bahçenizdeki anacın güçlü olmamasından içini dolduramama gibi bir sorun ile karşı karşıya kalmanız söz konusu olabilecektir.

Eski 22-06-2013, 19:02   #110
Ağaçsever

Altaycevizi's Avatar

Sayın Aksazlı,
Türkiye'nin her bölgesinde farklı rakım aralıklarında deneme amaçlı çok sayıda bahçe kurduk. Hemen hemen ülkemizin her bölgesinden de müşterilerimiz oldu. Yaşanan tecrübeler, bilgi birikimleri zaman içerisinde ilgili internet sitesi ve forumlarda paylaşılacaktır. Bu konuda Orman Bakanlığımızın ağaçlandırma daire başkanlığı ile de çalışmalarımız devam etmektedir.

Eski 22-06-2013, 19:07   #111
Ağaçsever

Altaycevizi's Avatar

Sayın Doga64,

Hem tüplü hem açık kök fidanımız bulunmaktadır. Bildiğiniz gibi tüplü fidanlar her mevsim dikilebilmekteyken açık kök fidanlar ekim ayından sonra mart ayının sonuna kadar dikilebilmektedir. Fidanların arası boş kalmasın diye böyle bir tasarrufta bulunduk.

Eski 23-06-2013, 00:51   #112
Ağaç Dostu

doğa64's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Altaycevizi Mesajı Göster
Sayın Doga64,

Hem tüplü hem açık kök fidanımız bulunmaktadır. Bildiğiniz gibi tüplü fidanlar her mevsim dikilebilmekteyken açık kök fidanlar ekim ayından sonra mart ayının sonuna kadar dikilebilmektedir. Fidanların arası boş kalmasın diye böyle bir tasarrufta bulunduk.
Sayın Altay cevizi
Benim öğrenmek istediğim boş kalmasın diye tasarrufta bulunduğunuz yerdeki fidanların yaprak oluşumu gerçekleşmişken, tüplenmiş olan fidanlarınız neden yapraklanmamış?
Bunları öğrenmek istememin sebebi Sizin Altay ceviz türünden dikmek istememdir. Bu çeşit yeni bir tür olduğu için benim gibi düşünen ve çekinceleri olan birçok kişinin bu konuda soruları olacaktır.
Bir sorum da şu olacak ; bu fidanlara garanti veriyoruz demişsiniz. Bu garantinin kapsamı ne? Sadece tutmayan fidanlar için mi yoksa 5 yılın sononda fidanlar adına doğru meyve vermezse çiftçinin zararını karşılama yönündemi. (Sizin bütün tavsiyelerinizi uygulamak kaydıyla. Ne bir eksik ne bir fazla... Gübreleme sulama vs.)

Saygılarımla...

Düzenleyen doğa64 : 23-06-2013 saat 15:47
Eski 24-06-2013, 23:35   #113
Ağaçsever

Bende resimlere bakarak kaman1 ekecektim iyiki var bu form şimdi altay ekeceğim 20 dönüm inşallah

Eski 28-06-2013, 20:25   #114
Ağaçsever

Yukarıda ata tuta Altay cevizini eleştirenlerin sesi kesildi eğer sizde cevizden anlıyorsanız vay memleketimin çiftcilerine yazık günah

Eski 29-06-2013, 10:41   #115
Ağaç Dostu

doğa64's Avatar

Sayın atmel siz gördünüzmü altay cevizi dene türü ?

Eski 29-06-2013, 14:57   #116
Ağaç Dostu

doğa64's Avatar

Sn atmel

Altay ceviz fidanlarının olduğu yere gidenlerle görüşün. (Ama mutlaka görüşün) Sonra dikip dikmeyeceğinize karar verin. Ben görüştüm kararım tamamen değişti.

Eski 29-06-2013, 15:04   #117
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-05-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi doğa64 Mesajı Göster
Sn atmel

Altay ceviz fidanlarının olduğu yere gidenlerle görüşün. (Ama mutlaka görüşün) Sonra dikip dikmeyeceğinize karar verin. Ben görüştüm kararım tamamen değişti.
Edindiğiniz tecrübeyi bizimle de paylaşırmışsınız?

bulgur Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 29-06-2013, 18:56   #118
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-12-2011
sesimizin kesilmesi söz konusu değil

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi atmel Mesajı Göster
Yukarıda ata tuta Altay cevizini eleştirenlerin sesi kesildi eğer sizde cevizden anlıyorsanız vay memleketimin çiftcilerine yazık günah
aşağıdaki yazıyı ve sayfayı daha dikkatli okursanız sorularımıza (11/5/2013)ve tekliflerimize cevap alamayınca işin ciddi olmadığı kararını verip biz anlayacağımızı anladık ve sukuut ettik eğer siz inanıp güveniyorsanız fidan alıp dike bilirsiniz

cevap alamadım ?
sayın altay ceviz

aşağıdaki bilgileri öğrenmemiz mümkünmü?

1: Cevizinizin cinsi : Altay 1
2: Bölgeniz ve rakım :
3: Cevizinizin yaşı :
4: Gözlerin uyanma zamanı:
5: Yapraklanma zamanı :
6: Dişi çiçek açma zamanı :
7: Erkek çiçek açma zamanı:
8: Bir ağaçtan alınan meyva miktarı:
9: Yaprak döküm zamanı :

1: Cevizinizin cinsi : Altay 2 videoda hocam dediğiniz kişi geç uyanana 2 diyor
2: Bölgeniz ve rakım :
3: Cevizinizin yaşı :
4: Gözlerin uyanma zamanı:
5: Yapraklanma zamanı :
6: Dişi çiçek açma zamanı :
7: Erkek çiçek açma zamanı:
8: Bir ağaçtan alınan meyva miktarı:
9: Yaprak döküm zamanı :

okudukça birde üçüncü bir çeşitten bahsedildiğini öğrendim.

cevizinizi bir kenara bırakalım onun artılarını eksilerini zaman gösterecek, bu ülkede neler olmuyorki? ankara tavşanı, sanen keçisi, rus koyunu, paulownia ağacı, enson bilmemne üretme çiftliği, aklıma gelmeyen bir sürü kolay kazanç teklifleri ve onların peşinden giden binler.

sayın çamtepe sonsuz haklı türkiye coğrafyasının tek bir noktasında ürettiğiniz ve henüz sadece üç yaşında olan fidanlar hakkında bu kadar şişirme bir tablo çizmeniz çok yanlış.

bu ülkenin kendi cinsleri farklı coğrafyalarımızda farklı tepkiler verirken sizin orta asyadan getirdiğinizi iddia ettiğiniz bir cinsin tüm coğrafyalarımıza uyum sağlama şansı ne kadardır ?

bakın bu formda en çok tartışılan konulardan biri hangi bölgede hangi cins daha yüksek uyum kabiliyetine sahiptir konusudur. uyum olacakki verim olsun.

chandler çok verimli bir cins ama bazı bölgelerde dikim yapan kişiler memnun değil bazı bölgediki kişilerde çok memnun.

bakın koskaca ülkenin bakanlığı karar almış, tubitak desteklemiş, onlarca bilim adamının katılımı ile bu ülkenin 14 ayrı bölgesine deneme fidanlıkları kurulmuş, beşinci yıla girmişler bu fidanlıklarda verimli olarak bilinen tüm cinslerden dikimler yapılmış.

neden 14 ayrı bölge?? neden 14 ayrı bahçe??

sayın çamtepenin teklifine bende varım, verin banka teminat mektubunu elli dönümlük masraflarıda ben karşılayayım yüz dönüm yapalım masrafları düşürürüz.

doğa64 beğendi.
ncp1963 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 30-06-2013, 00:09   #119
Ağaç Dostu

doğa64's Avatar

Altay ceviz bahçesine gidip orada ağaçların durumunu gören arkadaşlar şunu söylüyorlar ;
Dikilen ağaç sayısı 100 ise bunun var **** yok içinden 10 tanesi adına doğru. Yani söyledikleri gibi salkım diğerlerinde doğru dürüst meyve yok. Yayınlanan videolarda benimde dikkatimi çekmişti bu. Neden 1 ağacın başında durup çekim yapmışlar gezerek her ağacın başına gidip görüntü almıyorlar diye.

Eski 02-07-2013, 09:14   #120
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-06-2013
Arkadaşım bende gittim gördüm cevizleri, ceviz meyveden dolayı büyüyemiyordur o yüzden cevzi ağacı kendine gelsin büyüsün kuvvetlensin diye meyveleri toplamış olamazlarmı? O kadar meyveyi görmüşlerde o kişilerin o meyveli ağaçtan çoğaltabileceklerini mi düşünemişler. Lütfen biraz emeğe saygı bu ceviz türünü çoğaltıp yurt içine yayılmasını sağlarsak ülkemize katkısını düşünelim çamur atmayalım lütfen

önal beğendi.
hayali_26 Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:30.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024