agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları (Özel) > Ceviz
(https)

Beğeni Düzeni1382Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 02-07-2013, 10:31   #121
Ağaç Dostu

mühendis57's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2007
Galeri: 14
Merhaba arkadaşlar bende altay1 cevizini denemek için verilen numarayı aradım 05443635680 (altaycevizi kullanıcı adlı kişinin resim ve mesajlarındaki numara) Ben ziraatcıyım yabancıyım dedi telefona cevap veren şahıs ve 2 adet fidan almak istediğimi söylediğimde 05321361694 nolu telefondan satış müdürüne ulaşmamı söyledi bu numara Altay Ceviz 'daki numara ve sayın altaycevizi nickli üyenin bizim dediği sitede Altaycevizleri.com - Trkiyenin gelecei bu. Burada ya bir yanlışlık var ya da ortak çalışıyorsunuz.Lütfen bu konuda aydınlatıcı bişeyler yazın.Altayceviz-Alttaycevizi kullanıcı adlı kişiler farklı kişiler ise neden ''altaycevizi'' nickli üyenin yüklediği fotoğrafta verdiği numaradaki şahıs ankaradaki satış müdürünün numarasını veriyor.Eskişehirdekini vermiyor.
Ben denemek amaçlı 2 ad. sipariş verdim.Dikimini yaptım.Çöğürlerin boyları30 cm civarı idi.Köye gittiğimde resimlerini çekip sizlerle paylaşacağım

Lilium beğendi.
mühendis57 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 02-07-2013, 12:03   #122
Ağaç Dostu

doğa64's Avatar

Giriş Tarihi: 21-06-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hayali_26 Mesajı Göster
Arkadaşım bende gittim gördüm cevizleri, ceviz meyveden dolayı büyüyemiyordur o yüzden cevzi ağacı kendine gelsin büyüsün kuvvetlensin diye meyveleri toplamış olamazlarmı? O kadar meyveyi görmüşlerde o kişilerin o meyveli ağaçtan çoğaltabileceklerini mi düşünemişler. Lütfen biraz emeğe saygı bu ceviz türünü çoğaltıp yurt içine yayılmasını sağlarsak ülkemize katkısını düşünelim çamur atmayalım lütfen
Çamur atmak da ne demek sözlerinize dikkat edin. Benim kimseyi karalamak gibi bir niyetim yok olamazda. Ben arkadaşımın bana söylediğinden yola çıkarak bunları yazdım. Eğer videoyu izlediyseniz meyveler yeni olmaya başlarken de var çekilen video. Yani ağacın gövdesine güç gitmesi için meyvelerin toplanma zamanı. Bütün meyveleri toplamışlar 3-4 ağaç bırakmışlar sonra video mu çekmişler. Neden bütün ağaçları çekip sonra meyvelerini toplamamışlar. benim gibi ceviz fidanı dikmek isteyen kişilerin büyük maliyetlerde masrafları olacak. Ve geri dönüşü olmayan bir emek harcanacak. forum'a bir önceki yazdığım soruda garanti şartlarını sordum ona bile hala cevap alamadım.

doğa64 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 02-07-2013, 12:37   #123
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-05-2013
Alıntı:
Arkadaşım bende gittim gördüm cevizleri, ceviz meyveden dolayı büyüyemiyordur o yüzden cevzi ağacı kendine gelsin büyüsün kuvvetlensin diye meyveleri toplamış olamazlarmı? O kadar meyveyi görmüşlerde o kişilerin o meyveli ağaçtan çoğaltabileceklerini mi düşünemişler. Lütfen biraz emeğe saygı bu ceviz türünü çoğaltıp yurt içine yayılmasını sağlarsak ülkemize katkısını düşünelim çamur atmayalım lütfen
Bu ceviz türü daha kendini ispatlamamış sadece video ve görgü tanıklarını ifadelerinden ibaret birşeyi neden herkez hücum ederek bahçelerine diksin.Yazık değil Mi bu milletin emeğine,umutlarına,hayallerine ve alınteri olan parasına.Kimseye çamur atan yok keşke böyle bişey olsa salkım salkım ceviz toplansa.Güzel ülkemin kestirilen ceviz ağaçlarını açığı kapansa keşke.Çocuk edası ile fidan büyütenler var.

Umarım her konuda altay cevizi haklı çıkar ve kendi adıma ön yargılı yaklaştığım için yanılmış olayım.

Düzenleyen bulgur : 02-07-2013 saat 15:27 Neden: Eksik harf ve yazım hataları,cümle ekleme
bulgur Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 04-07-2013, 12:55   #124
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-07-2013
Ben gittim bu söylenen cevizleri gördüm 3 yaşlı cevizler var, iyi tutkun olanlar var ama kimisinde hiç yok sorduğumda koparıldığını büyümeye ve gövde yapmaya bırakıldığı söylendi eğer gördüklerim gibi tutuyorsa orada o iklime uyum sağlamış orak gördüm ben deneme amaçlı 6 tane aldık eğer bizim topraktada oradaki gibi uyum sağlayıp tutarsa ve söylenildiği gibi ürün verirse 150 kg değilde 90 kg verse dahi helal olsun derim, aksini düşünmek bile istemiyorum

yolgezer2001 ve önal beğendi.
doğanuslu Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 04-07-2013, 17:42   #125
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi doğanuslu Mesajı Göster
Ben gittim bu söylenen cevizleri gördüm 3 yaşlı cevizler var, iyi tutkun olanlar var ama kimisinde hiç yok sorduğumda koparıldığını büyümeye ve gövde yapmaya bırakıldığı söylendi eğer gördüklerim gibi tutuyorsa orada o iklime uyum sağlamış orak gördüm ben deneme amaçlı 6 tane aldık eğer bizim topraktada oradaki gibi uyum sağlayıp tutarsa ve söylenildiği gibi ürün verirse 150 kg değilde 90 kg verse dahi helal olsun derim, aksini düşünmek bile istemiyorum
Bilmeyen ve bilgisi zayıf olan bir kişi olan ben tarafından bir soru sormak isterim ; Bir Ağaç bu kadar cevizi nasıl taşır ve ne ile iç dolumu yapar?

ncp1963 ve doğa64 beğendi.
Eski 05-07-2013, 00:11   #126
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Arkadaşlar boşuna birbirinizi kırıyorsunuz,

Alıntı:
ben deneme amaçlı 6 tane aldık eğer bizim topraktada oradaki gibi uyum sağlayıp tutarsa ve söylenildiği gibi ürün verirse 150 kg değilde 90 kg verse dahi helal olsun derim,
Bırakın vereceği kilogramı, aldığınız fidanları mutlaka salkım ceviz diye aldınız, bir tanesi salkım ceviz çıkarsa çok şanslısınız demektir, iki tane çıkarsa süper şans.

Alıntı:
Söylemlerinizde haklılık var, bir ırkı aşı yoluyla doku kültürüyle çoğaltılabilir fakat, Bir şeyleri görürken (Ya da bir şeyleri gözünüze sokerken) bir şeyleri gözünüzden kaçırıyorsunuz, ekilen ve satılan fidanlar tohumdan ekilen fidanlar,

Gittiğinizi gördüğünüzü söylüyorsunuz, peki, onlara sordunuz mu, ben 100 fidan alsam cinsine doğru çıkma garantisi verebiliyorlar mı? 100 bırakın beş fidanın garantisini veremezler.

Peki neye istinaden 25tl den fidan satıyorlar?

Bir kere burada sorulan sorulara cevap vermeliler, sorduğum hiç bir soruya cevap vermediler, sizler niye birbirinizi kırıyorsunuz ki. Çıksınlar sorulan sorulara kendileri cevap versinler, Ben buradan fidan alacaksam önce sorularıma cevap almalıyım, var mı verecek olan, buyursun. Konuşalım....

Güzel ülkemde bir şeyler oluyorsa ben bundan sevinç gurur duyarım, Amma çakallara da yem, alet, olmam.

Lilium Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-07-2013, 20:56   #127
Ağaç Dostu

mühendis57's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2007
Galeri: 14
Merhabalar bende 2 ad çöğüre 50 tl verenlerdenim.Arkadaşın dediği gibi salkım ceviz çıkma ihtimali düşük ancak belki diyerek aldım çöğürlerin boyları yaklaşık 20-30 cm geçen hafta diktim bekleyip ilk ilkbaharda göreceğiz satıcı arkadaşların idda ettiği gibi daha 2 yaşında iken meyve veriyormu vermiyor mu? Açıkçası hiç umudum yok ancak eğer meyve verirse diğer cevizlerimi bunlardan aşılarım.

Eklenen Resimler

yolgezer2001 beğendi.
mühendis57 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 07-07-2013, 00:19   #128
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-05-2013
sayın altay ceviz,benim mersinde 700 rakımlı bir landa 40 adet bir yıl önce ekilmiş ceviz fidanım var. Altay ceviz aşısı yapabilir miyim? Lütfen yardımcı olurmusunuz?

murat sarı Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-07-2013, 02:04   #129
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Altaycevizi Mesajı Göster
Sayın forum üyeleri,
Sattığımız her fidan garantimiz altındadır. Fidanın sonuna kadar takipçisiyiz. Kurursa yenisi veriyoruz. Bizim söylediğimiz gibi bakımını, gübrelemesini, suyunu, tavsiye ettiğimiz tamamen organik maddeleri verirse alacağı ürünüde garanti ediyoruz.

Saygılarımızla
Yine cevap vermeyeceksiniz biliyorum ama ben yinede sormak istiyorum.

Alacağı ürünü kuruyacağı garantisini bırakın.

Verdiğiniz garantinin içinde adına doğru çıkacağı garantisi var mı?

Örneğin: Ben 100 fidan aldım yüzünün de adına doğrudur garantisi verebiliyormusunuz.

Üstteki garantiler beni tatmin etmedi.

Alıntı:
Biz sadece fidan satalım sonra ne olursa olsun demiyoruz.
O halde benden size bir öneri, yüz fidan alacağım her fidana sadece adına doğru çıkma garantisi olarak 2000 tl garanti değer bedeli koyalım sözleşmemizi yapalım Fidanları alayım.

Ne dersiniz.

Eski 09-07-2013, 21:49   #130
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-08-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lilium Mesajı Göster
Yine cevap vermeyeceksiniz biliyorum ama ben yinede sormak istiyorum.

Alacağı ürünü kuruyacağı garantisini bırakın.

Verdiğiniz garantinin içinde adına doğru çıkacağı garantisi var mı?

Örneğin: Ben 100 fidan aldım yüzünün de adına doğrudur garantisi verebiliyormusunuz.

Üstteki garantiler beni tatmin etmedi.

O halde benden size bir öneri, yüz fidan alacağım her fidana sadece adına doğru çıkma garantisi olarak 2000 tl garanti değer bedeli koyalım sözleşmemizi yapalım Fidanları alayım.

Ne dersiniz.
Sn lilium bu şekilde sözleşme yaparlarsa bende alırım ama yapabileceklerini sanmıyorum .

fındıkçı74 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-07-2013, 00:26   #131
Ağaçsever

Altaycevizi's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2013
Sayın Lilium,
Sattığımız her fidan garantimiz altındadır. Fidanın sonuna kadar takipçisiyiz. Kurursa yenisi veriyoruz.Adına doğru çıkmazsa onunda garantisini veriyoruz.'' 2000 tl garanti değer bedeli koyalım sözleşmemizi yapalım Fidanları alayım'' diye foruma yazmışsınız, sizi en kısa zamanda bekliyoruz....
Saygılarımızla

barba1981 beğendi.

Düzenleyen malina : 14-07-2013 saat 11:18 Neden: tel no silindi
Altaycevizi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-07-2013, 01:31   #132
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Altaycevizi Mesajı Göster
sizi en kısa zamanda bekliyoruz....
Sayın Altaycevizi, şaka yapıyorsunuz sanırım, zira daha önceki sorularıma nedense cevap verme gereği görmezken, bu mesajıma cevap vermeniz düşündürücü,

"sizi en kısa zamanda bekliyoruz."

Gelen bir sürü arkadaşlarımız var, birinin size sorduğu

Alacağımız fidanlar salkım cevizmi?

Cevap:

İçlerinden bir kaç tanesi salkım çıkar onlardan aşılar çoğaltırsın..

Bunun için çağırıyorsanız yok ben almayayım.

Sayın Altaycevizi, sizden dürüstce bir cevap istiyorum, tohumdan ekilen bu cevizin kesinlikle gen değiştirmez(liğine) belge gösterebilirmisiniz.

O kadar yol tepeceğim gelen arkadaşlar gibi arkama bakarak dönmeyeyim.

orion1988 ve bulgur beğendi.
Eski 13-07-2013, 23:17   #133
Ağaçsever

Altaycevizi's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2013
Sayın Lilium,

Birileri sözde soru soruyor kendisi cevaplıyor.Bize ne böyle soru soruldu ne de böyle cevap verdik.

"Gelen bir sürü arkadaşlarımız var, birinin size sorduğu

Cevap:

İçlerinden bir kaç tanesi salkım çıkar onlardan aşılar çoğaltırsın.."

Bu gelen arkadaşlarınız kimler, biz niye görmedik? Bizim adımıza cevaplar veriliyor. Çok enteresan.

Hafta içi 5-10 kişi hafta sonları 20-30 kişi fidanlıgımızı ziyaret etmektedir.
Fidanlığımıza geldiğinizde sizi gerekli belge, bilgi, resmi evraklarla aydınlatırız. Sizde deneyimlerinizi, tecrübelerinizi olumlu olumsuz forumdaki arkadaşlara anlatırsınız.
Satın alma ile ilgili nasıl bir sözleşme talep ediyorsanız onu da yaparız, her türlü garantiyi size veririz.

Altaycevizi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-07-2013, 20:16   #134
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 19-05-2013
facebook sayfasından bütün videoları izledim...gördüğüm kadarı ile gerçekten farklı bir tür..ceviz verdikten sonra ikinci kez cevize yatıyor...cevizini ekince aynısı oluyormuş onu bilemem ama çok verimli bir olduğu kesin...üzüm salkımınında bile o kadar üzüm olmuyor bazen...

Altaycevizi ve önal beğendi.
mustafa431 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-07-2013, 00:39   #135
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 03-06-2013
Bu konuyu özellikle takip ediyorum
Burda bir kaç kişi var ceviz profu zannediyorlar kendilerini
Altay ceviz konusunda gitmemişler,görmemişler,ekmemişler,duymuşlar,öğren mişler felan filan boş boş eleştiri ve karalama olduğunu gördüm bunlar gibilerin yüzünden türkiye de tarım geri kaldı adamlar çıplak gözle görmediği bir fidanı nasıl eleştirir karalar anlamıyorum bence bunlar okurlarsa anlayacaklar bu işlerden çıkarları var ve panikdeler öyle düşünüyorum hatırlarmısınız.Bodur elma felan çıktığında da böyle tartışmalar olmuştu sonra çamur atanlar kayıp olu verdi burda bol bol yazacağına git adamın bahçesine bak gör yaz bişeyler
Ağır bir eleştiri olacak ama hak ettiklerini düşünüyorum
Bunlar türkiye tarımının geri kalmasında emeği geçen vatan hainleridir.
Çünkü burası form gereksiz bilgisiz ve yalan yapılan bir yorum eleştiri bir kaç cümlede olsa kaç çiftciyi etkiliyor yanlış yönlendiriyor biliyormusunuz?

Türkiye nin zararına ve kaybına sebeb oluyor.

Bu proflara benim biraz sorum olacak

Bu resimdeki ceviz dalları nerde cinsi nedir nerden bulup çekmişler resimleri neden biz bunları ekmeyelim bildiğimiz cevizler de gördüğümüzün dışında bir verim var fotoshop mu bunlar başka ülkelerde böyle cevizler varsa Türkiye de neden olmasın olmazmı yetişmezmi türkler yetiştiremezmi?

atmel Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-07-2013, 00:42   #136
Ağaç Dostu

ahmettugrul55's Avatar

Giriş Tarihi: 23-02-2012
5 adet alıp bahçeme 1 ay önce diktim baharda bakalım ilk yıl resimlerde ki gibi bir çiçek oluşumu alocak mı?merakla bekliyorum.diktiğim yeri kapçe ile kazdırmıştım artık gerisini anlatmıyorum.su an ki gelişimleri güzel

Altaycevizi beğendi.
ahmettugrul55 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-07-2013, 00:51   #137
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lilium Mesajı Göster
Sayın Altaycevizi, şaka yapıyorsunuz sanırım, zira daha önceki sorularıma nedense cevap verme gereği görmezken, bu mesajıma cevap vermeniz düşündürücü,

"sizi en kısa zamanda bekliyoruz."

Gelen bir sürü arkadaşlarımız var, birinin size sorduğu

Cevap:

İçlerinden bir kaç tanesi salkım çıkar onlardan aşılar çoğaltırsın..

Bunun için çağırıyorsanız yok ben almayayım.

Sayın Altaycevizi, sizden dürüstce bir cevap istiyorum, tohumdan ekilen bu cevizin kesinlikle gen değiştirmez(liğine) belge gösterebilirmisiniz.

O kadar yol tepeceğim gelen arkadaşlar gibi arkama bakarak dönmeyeyim.
LİLİUM yazmayım dedim ama dayanamadım bu ALTAY ceviz ile alıp veremediğin nedir.
Bütün yazılarını okudum ama derdini anlayamadım bu panik neye
Kovanına çomak sokmuşa benziyor.

Eski 15-07-2013, 01:25   #138
Ağaç Dostu

Çamtepe's Avatar

Giriş Tarihi: 14-12-2010
Olayı Türklüğe ve vatan hainliğine getirip dayandırmayalım lütfen.

Altay cevizi fidanlarını pazarlamak isteyen iki tane forum üyesi var. Bir tanesi benim sorularıma henüz yanıt vermedi, web sitesi de halen gerçek dışı bilgilerle yayınını sürdürüyor.

İkinci altay cevizi forum üyesi ise daha itidalli şekilde forumda yazılarını yazdı, diğer altay cevizi satıcısı ile ilgisi olmadığını bildirdi. Ancak yine de ikinci altay cevizi forum üyesinin adresini verdiği Sivrihisar'daki bahçeye ziyarete giden bazı forum üyelerine satışçı olarak yine birinci "altay cevizi" forum üyesinin cep telefonu verildi.

Dolayısı ile bu durum iki altay cevizi forum üyesinin her ne kadar reddetseler de ilişkili olduğu izlenimi uyandı bende. Birinci altay cevizi forum üyesi bence gerçek dışı bilgiler verdiği için tüm bu bilgi kirliliğini düzeltmediği sürece altay cevizi çeşidi gerçekten iyi bir çeşit olsa dahi bu çeşide ve bu çeşide emek verenlere zarar vermektedir ve daha da kötüsü üç kuruş birikimi olan masum yatırımcıları boş hayallere doğru sürüklemektedir.

Altay çeşidine söz söylemek için elimizde veri olması lazım, veri olmadığı sürece bizim eleştirilerimiz bir anlam ifade etmeyeceği gibi, elinde bilimsel veri olmadan küçük yatırımcıların parasına göz dikenlerin de içinin rahat etmemesi gerekir. Dolayısı ile, en azından benim eleştirim, her iki altay cevizi forum üyesinin bilgileri sunma tarzına aittir. Altay çeşidi ile elimizde bilimsel veri olursa tartışırız, ancak veri olmadığı için ancak işin pazarlamasını eleştirebiliyoruz ki, bence eleştirilerimizde haklıyız.

İnternet ortamında tartışılırken zaman zaman ortam gerilebiliyor. Bu durumlarda maalesef kısır tartışmalar, suçlamalar uçuşuyor ortada. Dolayısı ile tarzlar üzerinden vatan hainliği ilan edileceğine, sunulan verilerin hangi etik kurallar çerçevesinde verildiğinin tartışılması daha faydalıdır diye düşünüyorum.

Saygılar,

Ç.

Çamtepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-07-2013, 01:26   #139
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Kovanım yok ki çomak soksunlar. bilemediniz. Başka ihtimaliniz var mı?

03-06-2013 de üye olmuş biri bütün mesajlarımı okuması imkansız, benim derdimi anlamaya çalışcağınıza isterseniz biraz daha forumu okuyup araştırın bilgilenin ben hep buradayım aceleci olmayın konuşmaya zamanımız olacak.

Eski 15-07-2013, 15:09   #140
Ağaç Dostu

aviator34's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Çamtepe Mesajı Göster

daha da kötüsü üç kuruş birikimi olan masum yatırımcıları boş hayallere doğru sürüklemektedir.

Bu altay cevizinin en büyük problemi sayın çamtepe'nin yazdığı bu yazıdır.3 yıl sonra 5 yıl sonra verim alınamayan bu ağaçların hesabını kim verecek.
insanlar gecelerini gündüzüne katıyorlar ben dahil bebek bakar gibi büyütüyorum ama hala ısrarla sorulan 8 yaşında 150 kilo verecek olan bu altay cevizinin yeşil kabuklu mu yoksa soyulmuş hali ile mi 150 kilo verdiğini yazamıyorlar.

aviator34 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-07-2013, 16:12   #141
Ağaç Dostu

kimyager147's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2012
Sayın Atmel
sizi ustalara saygıya davet ediyorum. Daha foruma yeni üye olmuşsunuz. Sayın LİLİUM gibi bir üstada yaptıklarınızı hiç yakıştıramadım. Üstad sayesinde nice kişi cevizle tanıştı ve nasıl yetiştirileceği konusunda saha deneyimi kazandı.
Konuyu okudum diyorsunuz ama bu konudada samimi değilsiniz. Çünkü konu baştan aşağı tezatlıklarla dolu ve siz nedense doğruluğu kesinleşmemiş bir tartışmayı doğru kabul edip başkalarına saygısızlık yapıyorsunuz hayret!!

sedatkso beğendi.
kimyager147 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-07-2013, 17:51   #142
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-08-2012
Sayın Atmel ben senin konuyu baştan sona okuduğuna inanmıyorum senin vatan haini ilan ettiğin üstadlar ustalar senin deyiminle proflar sayesinde ben dahil bu millet çok şey öğrendi daha dün üye olup burada eleştiri yapma karalama çamur atma hakkın yok lütfen sizi saygıya davet ediyorum saygılar.

fındıkçı74 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-07-2013, 18:30   #143
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-11-2012
İsteyen gitsin altay cevizi alsın diksin kimse tutmuyor.Yılların araştırılmış ceviz cinslerini biz burada tartıştık.Herkes bölgesine uygun cinsleri dikmeye çalışıyor.Yerli çeşitlerimiz çok herkes görüyor uygun cevizleri dikiyor.Yabancı çeşiteler daha yeni verimlerini ağaçları görüyor.Ya yeni dikiyor ya çeşit değiştirme aşısı yapıyor.Kimse kimseyi zorlamıyor.Sadece bilgi paylaşılıyor.Altay cevizini de almayın denmiyor.İnsanlar daha fazla bilgilenmek için cevap arıyorlar.Eğer altay cevizinden ikna olmuşsanız kimse sizi tutamaz gidin alın mesele fidan parası değil.mesele 8-10 yıl sonra verim düşük olursa meselesi. Bu forumda o kadar araştıran üreten deneyen arkadaşlar varki başka forumlarda bulmak mümkün değil. Boşuna uğraşmayın prof murof deyipte .Üretici bildiğin çiftçi çapasını yapan sulayan ilaçlayan hatta 4-5 bin liralıkmakinayı 2 bin liraya mal etmet çalışan insanlar.Hatta bitkilerden doğal ilaç yapmaya çalışan insanlar.Kuşu öldürmeden kuşları kaçırtmaya çalışan insanlar.Toprak doğa sevgisinden yabancı ot ilacı bile atmak istemeyen insanlar. El insaf okul bitirmeden prof oldunuz hayırlı olsun değeli değerli üretken arkadaşlar.

ömür-uşak Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-07-2013, 22:31   #144
Ağaç Dostu

Ben Altay-ceviz üretici ve satıcısı olsam forumda bağıra bağıra cevizimi savunurum benden doğan bu çocuğun her şeyini bilirim ve sorulan sorulara çatır çatır cevap verirdim.

Allah utandırmasın.

Eski 16-07-2013, 00:23   #145
Ağaç Dostu

ahmettugrul55's Avatar

Giriş Tarihi: 23-02-2012
arkadaşlar düz mantık la yola çıkarsak:altay ceviz veley ki denildiği gibi bir verime sahip ise ve çöğürden üretmek mümkünse bu gün 25 tl ye ssatılan ceviz 3 yıl sonra herkezin eline daha kabuklu ceviz olarak düşecek ve bu faiş fiyatla satılan 30 -35 cm lik cevizler yerine kabuklu cevizleri dikecekler.dolayısıyla satıcı en fazla 3 yıl daha bu işi sürdürür.siz olsanız ne yaparsız.Sonuçta su akarken testiyi doldurmaya bakıyorlar.

ömür-uşak ve aksazli beğendi.
ahmettugrul55 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-07-2013, 07:33   #146
Ağaç Dostu

aviator34's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi atmel Mesajı Göster
Bu konuyu özellikle takip ediyorum
Burda bir kaç kişi var ceviz profu zannediyorlar kendilerini
Altay ceviz konusunda gitmemişler,görmemişler,ekmemişler,duymuşlar,öğren mişler felan filan boş boş eleştiri ve karalama olduğunu gördüm bunlar gibilerin yüzünden türkiye de tarım geri kaldı adamlar çıplak gözle görmediği bir fidanı nasıl eleştirir karalar anlamıyorum bence bunlar okurlarsa anlayacaklar bu işlerden çıkarları var ve panikdeler öyle düşünüyorum hatırlarmısınız.Bodur elma felan çıktığında da böyle tartışmalar olmuştu sonra çamur atanlar kayıp olu verdi burda bol bol yazacağına git adamın bahçesine bak gör yaz bişeyler
Ağır bir eleştiri olacak ama hak ettiklerini düşünüyorum
Bunlar türkiye tarımının geri kalmasında emeği geçen vatan hainleridir.
Çünkü burası form gereksiz bilgisiz ve yalan yapılan bir yorum eleştiri bir kaç cümlede olsa kaç çiftciyi etkiliyor yanlış yönlendiriyor biliyormusunuz?

Türkiye nin zararına ve kaybına sebeb oluyor.

Bu proflara benim biraz sorum olacak

Bu resimdeki ceviz dalları nerde cinsi nedir nerden bulup çekmişler resimleri neden biz bunları ekmeyelim bildiğimiz cevizler de gördüğümüzün dışında bir verim var fotoshop mu bunlar başka ülkelerde böyle cevizler varsa Türkiye de neden olmasın olmazmı yetişmezmi türkler yetiştiremezmi?
atmel senin gibisi çok yarında kaybolup gideceksiniz zaten.
Alayınız Fake'siniz.

aviator34 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-07-2013, 10:03   #147
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 19-03-2013
herkese selamlar

benim bir sorum olacak altay cevizi nikli arkadaşa.

sitenizde yayınlanan resimlerdeki yetişkin ceviz ağaçları nerededir.

adres verin yakın olan bir arkadaşımız gider yerinde görür bizimle gördüklerini paylaşır.

dar alana sıkışmayalım.

serdar1 beğendi.
aksazli Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-07-2013, 21:58   #148
Ağaçsever

Burda herkes yorum yazıyor kendi kanaatlarını bende kendi kanaatımı yazıyorum lilium bey bütün yazılarımı okuyamassınız yeni üye olmuşunuz diyor sizin bütün yazılarınızı okuyacak kadar ahmah değilim okadar vaktimde yok altay ile yazdığınız 3.4 sayfalık konudan bahsediyorum kovanın yok niye kardeşim bu telaşınız allahını seven söylesin bir tane dikeniniz varmı bakınız bende almadım dikmedim ama almış ve dikmiş batmış gibi eleştiremiyorum sizinkisi oturduğunuz yerde profluk dan başka bişey değil usta dediğiniz şahısların hepsinin ustalığı sattığı fidan cinsine gerisi boş kardeşim hepsi birbirinin önünü kesiyor 20 dönüm ekeceğim 1yıldır araştırıyorum elbette Altay ekeceğim isim vermek istemiyorum doğru olmaz hepsi birbirini kötülüyor Bereket tv de çıkıp bol bol konuşuyorlar

Bu eleştirenler Allah adına yazsınlar bakalım kaçar dönüm cevizleriniz var

Eski 16-07-2013, 22:03   #149
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aviator34 Mesajı Göster
atmel senin gibisi çok yarında kaybolup gideceksiniz zaten.
Alayınız Fake'siniz.
Yazdığımın nesi yanlış nesi fake söylesene kardeşim ekmediğin birşey hakkında nasıl yerden yere vuruyon bak ben savunmuyorum geride kalan yazıların birisinde Sayın Arif göçmen demişki çevizde herşey ola bilir ileride mahcub oluruz oda usta doğru söylememişmi savunmuoyrum ekeceğim ama karalamıyorumda bazı arkadaşlar özellikle Sayın Lilium çok abartılı eleştiri yapmış adama sövmediğiniz kalmış siziki doğruda benimki mi yanlış oluyor.

Altaycevizi beğendi.
Eski 16-07-2013, 22:36   #150
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 19-05-2013
eleştirilerin bende abartılı olduğunu düşünüyorum...altayceviz nickli arkadaş görmek isteyen herkeside davet etmiş...burda bir aldatmaca yok gibi duruyor....

Altaycevizi beğendi.
mustafa431 Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:16.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024