agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni148Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-03-2007, 21:05   #91
Ağaç Dostu.

tourkana's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2006
Galeri: 21
gökçeada ya kaçmak isteyen olursa yardımcı olurum,yaklaşık 28 dönüm bir arsa var,dönümü 1500 YTL...yalnız 1.derece doğal sit alanı,kare şeklinde bir alan ve iki kenarı dereye ,1 kenarının yola sınırı var....keçiler serbest dolandığı için ziraat düşünenlerin çit çekme maliyeti de olacak....bademlik veya zeytinlik olmaya uygun...
isteyen olursa resim yollayabilirim.

tourkana Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2007, 11:59   #92
Yeni Üye

dranged's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2007
Merhaba Tourkana.
Bahsettiğin resimlerden yollarsan çok sevinirim.

dranged Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2007, 12:02   #93
Yeni Üye

dranged's Avatar

Bence dediğin gibi çevreyide bilmek önemli Todor. Yani gidip görmek ve ondan sonra yorumlamak en mantıklısı.

Eski 05-03-2007, 12:21   #94
Ağaç Dostu

aybala's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2004
Galeri: 574
(eski) Tapu tahsis belgesi nedir?

aybala Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2007, 15:58   #95
Ağaç Dostu

habibe's Avatar

Giriş Tarihi: 01-02-2007
Galeri: 33
Tapu tahsis belgesi bildiğim kadarıyla size miras yolu ile kalan ya da satın aldığınız bir mülke ait ve bu mülkün hangi tarihte size geçtiğini gösterir geçici bir belge. Şimdilerde bu geçici tapu tahsis belgelerinin yeniden elden geçirileceğini duymuştum. Mesela önceden 3 ayrı yerden kayıt bilgileri alınırken, şimdi yapılacak yeni uygulama ile tek yerden b.sayar sistemi ile izlenebilmesi açısından (gayrimenkul kime ait, ne zaman edinildi, kimindi vs )
Tam bu mudur bilmiyorum.

habibe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2007, 16:23   #96
Ağaç Dostu

aybala's Avatar

Teşekkürler.
Peki tapu ne?
Aralarındaki fark ne?
Tapuya neden dönüştürmemiş olabilirler bu belgeyi?
...
sorular soruları kovalıyor

Eski 05-03-2007, 17:19   #97
Ağaç Dostu

Balıkcı's Avatar

Giriş Tarihi: 23-01-2007
Galeri: 15
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aybala Mesajı Göster
Teşekkürler.
Peki tapu ne?
Aralarındaki fark ne?
Tapuya neden dönüştürmemiş olabilirler bu belgeyi?
...
sorular soruları kovalıyor
Tapu; resmi ifrazlı,imarlı bir toprağın, bir evin kime ait olduğunu, belgeleyen resmi yazı.Bu mülkün bulunduğu yerin sınırları da çap ile belirleniyor.

Bu tarifi ben uydurdum, sözlükte başka türlü yazabilir.

Tapu Tahsis Belgesi, geçmiş bir dönemde, hisseli tapulu, yani arsanın sahibi belli fakat üzerine inşaat yapma izni olmayan arsalara yapılan evlerin tescili için getirilen geçici bir uygulama idi.

Balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2007, 23:52   #98
aer
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-02-2007
Burada bir çok kaçış planı okudum, herkesin hayali...
Bazen bende aynı şeyi düşünüyorum..
Ama göze alabilmeli, herşeyi düşünmeli insan, seçenekler değerlendirilirken bir çok nokta, ucuza mal olduğu için atlanıp sonradan problem yaratabilir..
Örneğin;
1- ana yola yakın mı **** yol var mı?Ulaşım rahat olmalı,hava şartları ulaşımı etkiliyor mu
Ada da hastalık ve acil durumlarda ana karaya ulaşamamak sorun
( küçük çocuğu olanlar için daha risk taşır )
2- Yakınlarda ihtiyacınızı karşılayacak yerleşim birimi olmalı (Market,Hastahane, benzinci vs..)
3- telefon, su elektrik kaynağı **** bağlantısı mümkünmü?
4-Tapu alınırken hisselimi?
5-Alınacak yer sizin ihtiyacınızı karşılarmı?
vs.. gibi aklıma çok nokta geldi..Bunları çoğaltmak **** azaltmak kişiye bağlı..
İnsanoğlu sosyal varlık, soyutlanmak kolay değil..
Umarım hayallerin gerçeğe kavuşacağı günler gelir...

aer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-03-2007, 00:09   #99
Ağaç Dostu.

tourkana's Avatar

benim bahsettiğim yer Gökçeada'da en çok Rum un beraber bulunduğu (adada toplam 200 kişilermiş zaten,ama yazları bu rakamı 100 le çarpın) Tepeköy 'de....Tepeköy ayrımına girmeden anayol üzerinde ayrımın 10 metre ilerisinde solda....yola sınırı olduğu için belki bekçi kulübesi ya da baraka izni verilebilir ama baraja giden dere geçtiği için İmar durum belgesinde yazmasına rağmen restaurant,WC,balıkçı barınağı gibi yapılara müsaade edilmeyeceği kanaatindeyim...
-ada organik tarım adası,en çok su yatağına sahip dünyanın 6. adası,bu küresel ısınma zamanında ilaç gibi olur bence,
-yakında Cruise gemileri için gizli liman tarafına ya da kaleköy taraflarına marina yapılacağı ,kumarhanelerin (buna inanmıyorum) buraya taşınacağı söylentileri var...buna bağlı olarak da imar planlarının değiştirileceği...
ama anakaraya ulaşım şu anda hava şartlarına bağlı olarak günde tek sefer gidiş geliş olarak uygulanıyor,yeni modern bir feribot alınmıştı ama sanırım bu yaz faaliyete geçecek...
bunların dışında ben de çok şey bilmiyorum,ama adada insanın kendisine ait bir yeri olması,haritaya baktığında noktası noktasına orayı görebilmesi çok güzel bir duygu...

Eski 06-03-2007, 00:13   #100
Yeni Üye

dranged's Avatar

Bu adanın yüzölçümünden, karakteristik bitki örtüsünden ve benzeri özelliklerinden biraz daha detaylı bahsedersen sevinirim Tourkana.

Eski 06-03-2007, 08:04   #101
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2006
Galeri: 29
Ben Yalova'ya yerleşmeden önce Gökçeada'ya arazi bakmaya gitmiştim.

Malumunuz üzere Çanakkale oldukça rüzgarlı bir bölge. Feribot seferleri devamlı iptal olur. Çok fazla şehre inmesem bile, istediğim zaman inebileceğimi bilmek isterim. Psikolojik olarak önemli bence. Belki insan zamanla alışabilir. Fakat askerliğini Gelibolu'da yapmış biri olarak ne kadar rüzgar esebileceğini biliyorum.

İkinci olarak adaların dezavantajı herşeyin çift tarife olmasıdır. Çünkü herşey gemilerle gelir. Gelibolu'da 300 bin Liraya alabileceğiniz tuğlayı, Gökçeada'da 500 bin Liraya alırsınız.

Tabi dünyanın en lezzetli koyununun yani Gökçeada kıvırcığının ana yurdu olduğunu söylemeye gerek yok sanırım. Ve bildiğim kadarı ile yerel halk, bu koyunun ada dışına çıkmamaması için çaba sarf ediyor.

Todor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-03-2007, 08:06   #102
aer
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-02-2007
Sn. Tourkana, Yer seçimleri ve arsa arayışları size **** kişilere yönelik değildi...sadece göz önünde bulundurulması gereken önemli noktalardı..Birinin işine taş koyma değil amacım...Özür dilerim..

aer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-03-2007, 10:24   #103
Ağaç Dostu.

tourkana's Avatar

sonuna kadar haklısınız ama ben sizin yazınız üzere yazmadım,bir arkadaşımızın ayrıntılı bilgi istemesi üzerineydi,aslında bahsettiğim tarlaya sahip olmak orada sürekli bulunmayı gerektirir mi diye de düşünmek lazım....
belli dönemlerde gidip ,gerekli işlemleri yapıp arada bir kontrole de gidilebilir,köyde Barba Yorgo'nun güzel butik oteli ,belediyenin ucuz güzel kaloriferli otelleri var...
rüzgarı bol,Alaçatı'ya rakip bile olabilir,sörf etkinlikleri var ...ama burasının 4 tarafında yüksek dağ olduğundan rüzgar almayabilir,ben 1 gün kaldım orda çok fazla bilemiyorum....
ama her yer keçi-koyun,,sahipleri serbest bırakıyor ve çok da yabani keçi var...

Eski 07-03-2007, 07:06   #104
Ağaç Dostu

Bizim Karadere Köyü girişine yakın, asfalt yola 2nci parsel, ayrıca kendi yolu mevcut, 4 dönüm satılık bir tarla var. Dere kenarı. Hemen yanında Karabey bodur kiraz tesisleri var. Fiyatı 40 milyar deniyor ama pazarlığa oldukça açık. Elektrik ve su problem olmayacaktır. Tarla 20x200 m ebatlarında.
Geçen sene ben icara tutup, mısır ekmiştim. Toprağı güzel, verimli. Vadi olduğu için geç donlara maruz kalma riski var.

Eski 09-03-2007, 22:12   #105
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 17-02-2007
Galeri: 20
Çanakkale/Bayramiç

Çanakkale, Bayramiç civarı hakkında (toprağı, verimi vs) ne düşünüyorsunuz? Çok uygun fiyata yerler olduğunu gördüm. Gerçi imar durumlarını falan bilemiyorum ancak oldukça cazip görünüyorlar.

Düzenleyen agartha : 12-03-2007 saat 22:42
agartha Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-03-2007, 06:11   #106
Ağaç Dostu

Bayramiç'ten bir arkadaşımız var aslında. Kursad belki daha fazla yardımcı olabilir.

Eski 10-03-2007, 20:59   #107
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-03-2007
Thumbs up gökceada`ya kacmali

Merhabalar;
Gökceada ve genel anlamiyla Ada yasami ile ilgili okudugum yorumlar soncu sizlere;Gökceada ile ilgili bilgiler vermek istedim.
Gökceada 289,5 km2 yüz ölcümüne,95 km kiyi seridine sahiptir.Canakkale`ye:32 mil,Gelibolu yarim adasindaki Kabatepe limanina 14 mil uzakliktadir.
Gökceada cok engebeli,Volkanik kütlelerden olusmustur.Ada`ni %77`si daglik,%12`si engebeli,%11`i ise Ovadir.
Gökceada`da Akdeniz iklimi hakimdir.Hakim rüzgarlar;Lodos ve Poyraz`dir.Bitki örtüsü;6870 hektar orman,makilik alanlar ve zeytinlikler mevcuttur.
Gökceada;tatli su kaynaklari bakimindan zengin,kendine yeterli potansiyele sahiptir.Göletler , göller ve barajlar icme,kullanma ve tarimda sulama icin yeterli seviyededir.Ada`da akarsu yoktur,var olan dereler ise yazin kurumaktadir.Ada`nin dogu kesiminde:denizden tasan sulardan olusan Tuz gölü vardir.Tuz gölü Ada`nin %1`kadardir ve Tuz gölünde yapilan camur banyosunun sagliga iyi geldigine inanilir.
Gökceada`nin sekiz köyü vardir.Ada`da Rumlar ve Türkler beraber yasamaktadirlar.Anadoludan;1947 yilindan itibaren göc alan Ada`da;Karadenizliler,Kürtler,Araplar,Romanlar, kardesce yasamaktadirlar.
Güleryüzlü insanlariyla anilan Gökceada`da su alti,su üstü deniz sporlari,sörf`sporu gelismistir.Aydincik (Kefaloz)mefkiinde Sörf okulu ve tesisleri vardir.Her yil binlerce Sörf sporcusu Bulgar turistler Ada`yi tercih etmektedirler.
Kekik kokuludur Gökceada.Onlarca koya sahip,dogal plajlari kilometrelerce uzunluktadir. Gökceada`da Turizm,hayvancilik,zeytincilik ve tarim üzerine is kurmak ve kazanmak mümkündür.Eko-tarim ve zeytincilik tüm Ada`da oldukca gelismistir.
Nufüsü 7500 olan Ada´daevlet hastahanesi,klinik gibi saglik kuruluslari vardir.Acil ve ****** önemli hastaliklarda ,hastalar Askeri helikopter ile Canakkale **** istanbula`kisa zamanda götürülmektedir.Istanbul`da kazada yaralanan kazazadeye ambulan ulasmadan,Gäkceada`li hasta Canakkale devlet hastahanesinde ameliyata alinmis olabilir.
Sevgili dostlar araniza bu gün katildim.Sitenizi ve konu basliklarini cok begendim.Doga dostuyum.Bir agacin dalini kirmadim ve yalniz bir kez balik tutma gafletinde(kendim icin)bulundum.Ve ben Gökceada`li degilim.Sakarya ve Istanbulda büyüdüm.Ama bir Gökceada sevdalisi oldugumu söylemeliyim.Ada`ni gazetesi Gizemya`da yaklasik iki yildir yaziyorum.Isvicre`nin Basel sehrinde yasiyorum...Memleket hasreti ile yaniyorum.
Gökceada ile ilgili genis bilgilere www.gökceada.com`dan ulasabilirsiniz.
Selam ve sevgilerimi yolluyorum. ibrahim Demirkol

gökceada Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-03-2007, 21:15   #108
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2006
Galeri: 99
İbrahim Bey hoşgeldiniz. Ayağınızın tozuyla hem kendinizi tanıttınız hem de katılımcı oldunuz sağolun.

Daha dün Gökçeada'dan bahsettik dostlarla. İki kez Ağustos ayında tesadüfen yortu döneminde adada bulundum. Bir kez de ilkbaharda bir hafta konakladım. Güzelliği heran aklımdadır.

Mine Pakkaner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-03-2007, 21:28   #109
Ağaç Dostu

Hosbulduk Mine hanim.Aranizda bulunmaktan inanin cok mutluyum ve cocuk gibi heyecanlar icerisindeyim su an.Ülkemizin her kösesi cok güzel.Gencligimin Ada`si Marmara adasidir.Dostlarim Halil,Mehmet,yabani Ahmet,Süleyman vd.dostlarim hala oradalar.
Siteniz doga ve hayvan dostu olan benim icin yep yeni bir dünyanin:bu konularda bilgilenmenin kapisini acti.Siz site ekibine ve katilimci tüm arkadaslara yürek dolusu tesekkürler.Iyiki varsinz

Eski 10-03-2007, 21:44   #110
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-09-2006
Gökçeada da İsparta Sütçüler den yerleştirilmiş Çandır köylüler var çoğu ziraatçılık,pansiyonculuk yaparlar. Birkaçı da taksicilik,marketçilik yapmakta. Fakat gönülleri hep Yazılıkanyonun kenarındaki büyük bir kısmı Karacaören baraj gölü altında kalmış Çandır köyünde dir. Başka ve bilmedikleri bir coğrafya ya devlet tarafından iskana tabi tutuldular.Çoğu tekrar geri gelip yerleşmeye çalıştılar. (

Mahmut Leventoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-03-2007, 21:53   #111
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2006
Galeri: 99
İnsan nereye giderse doğduğu yerde aklı kalıyor sanırım. Suyun öteki yakasından olup yana yakıla Ada'nın hasretiyle gözyaşı dökenler de gördüm. Senede bir hafta oturdukları evi şenlikle açıp, mezarlıkları gözyaşı ile sulayıp çiçeklere bezeyenler gördüm. Türk değiliz ama Yunan da değiliz, biz arada kalmışız, biz sadece Ada'lıyız diyenler gördüm.

Çandır'lılar için de bu böyle, Gökçeadalılar içinde, gurbet heryerde herkese aynı acıyı veriyor sanırım.

Mine Pakkaner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-03-2007, 22:41   #112
Ağaç Dostu

zorunlu göc

Haklisiniz Mahmut bey;zorunlu yadi maddi kosullarin dayatmasi sonucu göc edenler her zaman kendilerine ait olan yerlerin hasratini cekmektedirler.Bu durum Gökceada`ya iskan ettirilen karadenizli vatandaslarimiz gibi Canakkalenin Biga kasabasinin Eselek köyünden (köyleri baraj sularinin altinda kaldigi icin)getirilip adaya yerlestirilen ve Eselek isimli köyü olusturan insanlarimiz icinde gecerli.Yillar önce Pire`de yasli iki ermeni teyze ile tanismistim.Her günümüz istanbul`u anarak geciyor,unutmak ne mümkün deyip aglamislardi.
Fakat buralardan cekip gitmek basligi ile sürdürülen forum;sanirim tamamiyle gönüllü yer degistirme konusunu kapsamakta.

Eski 11-03-2007, 04:48   #113
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2007
Galeri: 14
Sevgili aybala,
Arsanı ararken ya da alırken bir konu daha var galiba dikkat etmen gereken.
Biz İstanbullular alacak olursak o arsayı,ve deneyimsizsek,fiat yükseliyor..Biz İstanbul'daki her tür yüksek fiata alışkın olduğumuzdan,dışarıdakiler bize uygun geliveriyor.
Pazarlık yapıp aldığımızda ucuza alabildik sanıyoruz.Halbuki hiç değil.
İst. dışındaki arkadaşların bize haklı eleştirileri oluyor bu noktada.Gereksizce raiç yükselttiğimizi söylüyorlar.

Mümkünse arazi yöresinden bir tanıdık bulmaya çalışın.
Benim başıma geldi.Dönümü beş bin liralık yeri on bine aldım.Bırakın bunun bana zararını
köylüye de zararım dokundu..Bizim aldığımız fiatı duyan yöre halkı diğer yerlerin fiatını da on'a çıkardı.
Hayır,yarar değil zarar,çünkü bu sefer de satamıyorlar..
İki senedir onlar da ben de bu kötü döngünün içindeyiz.Önümde bir arazi var,ben de alamıyorum bu nedenden dolayı.
Bir de nacizane;aman dikkat edin,siz oraya gidip değerlendirdiğiniz!! için hemen senesinde önünüze dört katlı köy villası kurabilirler.....

çekirdek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-03-2007, 19:54   #114
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-02-2007
Smile

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ozden cengiz Mesajı Göster
http://www.resimekle.biz/viewimage.p...s/eo361286.jpg

http://www.resimekle.biz/viewimage.p...s/Ab861395.jpg

http://www.resimekle.biz/viewimage.p...s/iNd61443.jpg

http://www.resimekle.biz/viewimage.p...s/cPA61488.jpg

bu köy sakarya adapazarı merkez selahiye köyü.
merkeze uzaklığı 5 km
10912 m2 imar çıktığında burayı parsalleyip satmak istiyorum.
resimlerin için yorumlarınızı bekliyorum.
saygılarımla
Arkadaşlar arsa ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum dedim ama unutulduk heralde.

ozden cengiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-03-2007, 20:40   #115
Ağaç Dostu

aybala's Avatar

Alıntı:
Mümkünse arazi yöresinden bir tanıdık bulmaya çalışın.
Benim başıma geldi.Dönümü beş bin liralık yeri on bine aldım.
@cekirdek,
Haklısınız bu önemli bir konu, bu yüzden bize de Yalova yolları görünüyor gibi.

Ayrıca
Alıntı:
Biz İstanbullular alacak olursak o arsayı ve deneyimsizsek fiat yükseliyor..Biz İstanbul'daki her tür yüksek fiata alışkın olduğumuzdan,dışarıdakiler bize uygun geliveriyor.
Bu tespitiniz de çok doğru. Ayrıca emlak piyasasının içinde gelişen enterasan pazarlama yöntemleri de var. Mesela bana gösterilen ilk yer tamamen yokuştu ve yokuşun son kısmında ise ciddi bir toprak kayması vardı. Ayrıca arazinin belli bölümlerinde yağmur suyu neredeyse dere oluşturmuştu. Satıcı ise araziyi kaçırılmaması gereken bir fırsat gibi sunuyordu.

Sonra gösterdiği arazinin içinde iki tane çok güzel ağaç olmasına rağmen, yola cephesi olmaması (bu gerekliliği bilmememize rağmen) içimize sinmemişti.

Genel anlamda fiyat konuştuğumuzda ise bize önerilenin yarısı kadar bile bütçemiz olmadığını söyleyerek oradan ayrıldık.

Araziye bakmaya gittikten 2 hafta sonra arazi sahibinin bizi telefonla arayıp, "Baktığınız araziye talip çıktı, siz ne düşünüyorsunuz? Orası olmasa bile bize gösterebileceği başka araziler de var." demesi ise yüzümde sadece tebessüm oluşturdu.

Biz İstanbullular piyasayı bilmesek bile sürekli alavere dalavere içinde yaşadığımızdan olsa gerek karşımızdakine sürekli kuşku ile bakıyoruz. Ama bahsettiğiniz gibi aceleci ve bilmeden davranmak yanlışlıklara neden olabiliyor. Bunları burada konuşmak ve belki bizleri bu yanlışlıklardan alıkoyar. Bu yüzden konu hakkında yorum yazan herkese teşekkürler.

babacanefe beğendi.
Eski 12-03-2007, 16:42   #116
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halit Togay Mesajı Göster
Sevgili Kardeşim
Bunu dert etme bu sitedekiler yer alırsa inan önce ağaçlandıracaklardır. Ben de Subaşı Köyü'nde yer almıştım içinde 150 kadar fidan var şimdi.
Halit Bey;
Ben de Binkılıç'tan bir nefeslik yer almıştım iki yıl önce.Henüz yeterince agaçlandıramadım.Önünüzden geçerken bir gün,ugrayabilir miyiz size?Deneyimlerinizi dinlemek ve bilgilenmek isterim.
Söz,çok uzun süre kalmam,çünkü biliyorum oralarda geçirilen her dakikayı dogayla ve ugraşılarla geçirmek istiyor insan.Misafirle otururken bile aklınız çapada ya da dikilecek fidanlarda oluyor.

Eski 12-03-2007, 19:09   #117
Ağaç Dostu

Thumbs up

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ozden cengiz Mesajı Göster
Arkadaşlar arsa ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum dedim ama unutulduk heralde.
Özden bey;bahce fotografi cok güzeldi.Arsanizi parselleyip satmak fena fikir degil.Zira köy Adapazar`ina bes km.Üc,bes seneye köy sehirle birlesir kanisindayim.Ayrica sizinle hemsehriyiz.Selamlar

Eski 12-03-2007, 21:11   #118
Ağaç Dostu

Halit Togay's Avatar

Giriş Tarihi: 30-09-2005
Galeri: 130
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi çekirdek Mesajı Göster
Halit Bey;
Ben de Binkılıç'tan bir nefeslik yer almıştım iki yıl önce.Henüz yeterince agaçlandıramadım.Önünüzden geçerken bir gün,ugrayabilir miyiz size?Deneyimlerinizi dinlemek ve bilgilenmek isterim.
Söz,çok uzun süre kalmam,çünkü biliyorum oralarda geçirilen her dakikayı dogayla ve ugraşılarla geçirmek istiyor insan.Misafirle otururken bile aklınız çapada ya da dikilecek fidanlarda oluyor.
Vallahi öyle sevinirim ki . Benim tarla Gökçeali'den Subaşı'na giderken askeriyenin olduğu iki tepe arasını geçip düze iner inmez sivrikaya mevkii yazan tabeladan sağa sapınca doğru iki kilometre içerde. Askeriyenin ve taşocağının olduğu Sivrikaya Tepesi'ni kuzeyden geçiyorsunuz sağınızda tepe ve orman kalıyor elektrik hattının gittiği son tarla benimki, içinde 3.5x4 metrelik bir kulübe var, etrafı beton direk, hasır galvaniz çitle çevrili iki beton direkten koca bir kapısı var. Ve içerde 50 meyve ağacı yola bakan çitin içinde bir sıra leylandi ve selvi var. Gittiğimde zaten iş yapacak arkadaşlarım oluyor ve bolca da yiyecek içecek. Geldiğinizde de elinizi boş bırakmayız, bir çapa bir tırmık tutuşturuveririz.

Halit Togay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-03-2007, 22:09   #119
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Teşekkürler Halit Bey.
Geleceğimize yakın günlerde özel mesaj bölümünden tekrar haberleşmek isterim.
Biz daha çok hafta içi günlerde gidiyoruz.

Eski 15-03-2007, 00:34   #120
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 17-02-2007
Galeri: 20
Çanakkale/Bayramiç

Bir kere daha sorayım dedim

Çanakkale, Bayramiç civarı hakkında (toprağı, verimi vs) ne düşünüyorsunuz? Çok uygun fiyata yerler olduğunu gördüm. Gerçi imar durumlarını falan bilemiyorum ancak oldukça cazip görünüyorlar.

agartha Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:59.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024