agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni148Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-03-2007, 20:16   #121
Ağaçsever

calcium's Avatar

Giriş Tarihi: 14-02-2007
Sapanca'da satılık göle sıfır arsa

Sapanca'da satılık

Sapanca Gölü'nün kuzey yakasında eşmede göle sıfır d100 karayoluna cepheli içinden küçük bir dere bulunan yakın çevresinde yerleşim olmayan 3358m2 büyüklüğünde arsamız satılıktır.

Seracılık ve fidancılık yapmaya müsaittir.

izmit'e 15 dakika
Adapazarı'na 15 dakika
İstanbul'a 1,5 saat

Not:Sapanca gölü kıyısında imar izni yoktur. Geçici ve küçük yapılara izin alına biliniyor.

Fiyat:65.000 ytl
Tel:05425314150 nejat argun
05435217227 volkan argun
mail:volkanargun@gmail.com

Düzenleyen calcium : 21-03-2007 saat 23:52 Neden: tam olarak yer belirtme
calcium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-03-2007, 18:46   #122
Ağaç Dostu

a h m e t t o g a y's Avatar

Giriş Tarihi: 05-01-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi çekirdek Mesajı Göster
Bir de nacizane;aman dikkat edin,siz oraya gidip değerlendirdiğiniz!! için hemen senesinde önünüze dört katlı köy villası kurabilirler.....
Sapancada 1.5 dönümlük cennet bir arazimiz vardı, çevremizde köylüye ait bir çok parsel vardı, tam karşı parselimize tam tarifiniz gibi bir köy 'fillası' oturttular Yan parselimizde ise hafta sonları otobüs ve minübüslerle gelip yüksek volumlü arebesk eşliğinde mangal partileri yapıyorlardı. Oranın bize göre olmadığını 8-9 sene sonra anlayabildik. Allahtan hiç bir yapı oluşturmamıştık. Halit'le bir çardak yapmıştık, keltepe yürüyüşleri sonrasında dinlenecek, el yüz yıkayacak bir yer olarak kullanıyorduk. Köylü'den almıştık daha sonra gene köylüden birisine sattık (Filla yapacakmış).

a h m e t t o g a y Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-03-2007, 21:34   #123
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2007
Galeri: 14
Merhaba Ahmet Bey,
Beş yıl önce şehirlerden, özellikle de İst.'dan çekip gitmek istediğimde İzmir Narlıdere'den ötelerde herhangi bir yer olsun demiştim. Urla, Çeşme, Karaburuna kadar. Emlakçılardan aradım, isteğimi de anlattım; yeşil alan-arazi olacak, çevrede çok yapı olmayacak... Alaçatı bile bugünkü gibi meşhur değildi. Düşünsenize, beş yılcıkta nasıl akına uğradı,doldu. O günlerde oralardan ve diğer beldelerden birçok yer gösterdi emlakçılar. "Bakın burası çok iyi değerlenecek, bakın burası daha iyi değerlenecek" diye.
Bir türlü anlatamadım onlara "ben arsanın en değersizini, en değeri düşecek olanını istiyorum"u.. Anlayamıyorlar..
O bölgelere gidemeyince ben de İstanbula yakın bir yerden aldım.(3 dönüm)

Dün öğrendiğim bir haber; benim arazinin önündeki 6 dönümlük yeri geçen sene 60bin YTL istemeye başlamışlardı, bu ay 100 bin istiyorlarmış.....

çekirdek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2007, 20:21   #124
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-02-2007
arkadaşlar adapazarındada durum farklı değil.fiyatlar uçuk arsamın 500 metre ilerisinde m2 sine 150-160 ytl istiyorlar.
benim arsam 11 dönüm yol kenarı ben burayı mütahite daire karşılığı vermek istiyorum.şu an için imar yok ama çok yakın zamanda çıkması bekleniyor.
ağaçlar.net olarak koop.kurularak buraya ahşap evler yapabiliriz.
daha önce resimleri yolamıştım ama kimse ilgilenmedi.
tabi e.kalafatta bize yardımcı olur.

ozden cengiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2007, 11:43   #125
Ağaç Dostu

aybala's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2004
Galeri: 574
Diyelim bir arazi var;

2/3 hissesi satılık, 1/3 hissesi ise bilinmeyen birinin. Bu 2/3 hisseyi almak istiyorsunuz ve ileride burayı satmak gibi bir düşünceniz yok ve diğer 1/3 ile de ilgilenmiyorsunuz...yani satın alınsa elbette iyi olur ama olmazsa da olmasın diyorsunuz.

Bu 2/3 hisseli arsayı almanın ilerideki sakıncaları ne olabilir?

Diğer hissenin alınabilmesi için izale-i şuu(ortaklıgın bitirilmesi?) gibi bir dava açılması gerekiyormuş sanırım. Bu konularda bilgisi ve yorumu olanlar paylaşırsa sevinirim.

aybala Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2007, 12:04   #126
Ağaç Dostu

kuyucu's Avatar

Giriş Tarihi: 05-03-2007
Geçen gün bir arkadaş Yalova taraflarında hisseli arazi satışlarında bütün ortakların satışa razı olması gerektiğini söyledi. Yani 2/3 ünü alayım diyemiyoruz. Bu toprakların bölünmesini engellemek için çıkarılmış bir kanun vs. mi bilemiyorum. Bilgisi olan varmı?

kuyucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2007, 17:52   #127
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 17-02-2007
Galeri: 20
Ayrıca hisseli arazide oranınız ne olursa olsun, hissedarların yapacağınız her şey için onayını almak zorundasınız diye biliyorum. O yüzden kendi arazimde bir şey yapamıyorum çünkü

agartha Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2007, 18:10   #128
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2007
Galeri: 341
Alıntı:
Merhaba Ahmet Bey,
Beş yıl önce şehirlerden, özellikle de İst.'dan çekip gitmek istediğimde İzmir Narlıdere'den ötelerde herhangi bir yer olsun demiştim. Urla, Çeşme, Karaburuna kadar. Emlakçılardan aradım, isteğimi de anlattım; yeşil alan-arazi olacak, çevrede çok yapı olmayacak... Alaçatı bile bugünkü gibi meşhur değildi. Düşünsenize, beş yılcıkta nasıl akına uğradı,doldu. O günlerde oralardan ve diğer beldelerden birçok yer gösterdi emlakçılar. "Bakın burası çok iyi değerlenecek, bakın burası daha iyi değerlenecek" diye.
Bir türlü anlatamadım onlara "ben arsanın en değersizini, en değeri düşecek olanını istiyorum"u.. Anlayamıyorlar..
O bölgelere gidemeyince ben de İstanbula yakın bir yerden aldım.(3 dönüm)

Dün öğrendiğim bir haber; benim arazinin önündeki 6 dönümlük yeri geçen sene 60bin YTL istemeye başlamışlardı, bu ay 100 bin istiyorlarmış.....
Çekirdek bu bahsettiğin yer nerede merak ettim?

zenfree Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2007, 19:43   #129
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Çatalca-Binkılıç köyünde Zenfree

Eski 18-04-2007, 22:05   #130
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2007
Galeri: 341
Teşekkürler...

zenfree Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2007, 21:16   #131
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-02-2007
Dünki 1 Mayis Faicasindan Sonra Hala Istanbulda Kalmakmi Istiyorsunuz.
Sakaryadaki Arsamin Imar çikmasini Bekliyorum.
1-2 Ay Içinde çikicak.
Toplam 11 Dönüm
3 Dönüm Inşaat Alani Geri Kalan 8 Dönüm Yeşil Alan Kalicak.

ozden cengiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-05-2007, 01:29   #132
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-03-2007
Alıntı:
Çatalca-Binkılıç köyünde Zenfree
Cekirdek bey;size yakin zamanda dostlarimin mekaninizi ziyaret edeceklerini yazmistim.Fakat onlar hala sizi ziyaret etmediler,bunu biliyorum.Ziyaret icin benim Istanbul`a gelmemi bekliyorlar.Belkide kendileri icin bunun daha dogru oldugunu düsünüyorlar.Oysa sizi kafenizde ziyaret etmenin ne gibi riski olabilir degilmi?Ben sizin ve sitemizin hakkinda hic bir aciklama yapmadim dostlarima(!)
Yani biraz esrarengiz olsun bulusmaniz istedim.Belkide ben yanildim.Yanildim cünkü insanlarimizin nasil korkular,endiseler icine sürüklendigini göremedim.Yaza umarim görüsecegiz sevgili cekirdek.Insanlari kusku,korku ve endise icinde yasatan düzenede lanet olsun...Selam ve sevgilerimle.

gökceada Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2007, 02:44   #133
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Sevgili Gökceada,
arkadaşlarınız zaten burada mı yaşıyor? Vallahi gelmeleri için bir sakınca yok, bence bunu onlara ikna edin. Hele benim gibi minicik bir k a d ı n dan asla
Espri bir yana sevgili Gökceada, uzun süredir gelmediyseniz ilk fırsatta gelin derim. Buna değer..

Eski 28-05-2007, 13:57   #134
Ağaç Dostu

Phin's Avatar

Giriş Tarihi: 28-05-2007
Galeri: 2
Merhaba herkese, Forumu google da arama yaparken buldum. Ağaçlarla ilgili bir site olması harika daha önce bulmadığıma üzüldüm doğrusu.

Konuya gelince, biz de aynı başlıktaki gibi bir meraka kapıldık. Yukarıda yazılan terimlerle karşılaştık. Yapı ya da filla derdinde değiliz, biz de temiz hava ve bahçe peşindeyiz. Şile-Ağva çevresinde güzel köyler varmış. Birkaç haftadır gidip gelip duruyoruz. Bir de arsa bulduk,
Çaplı tasarruf Vesikası var,
bunun anlamını bilen var mı ?
İski sanırım dere boylarına imar yasağı koymuş, bunun mesafesini bilen var mı?

Phin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-06-2007, 13:00   #135
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Yüz metre yakınına kadar imar yasağı var diye biliyorum. Ve bunu da ciddi şekilde uyguluyorlar, kaçak yapılırsa yıkıyorlar bile.

Eski 01-06-2007, 16:13   #136
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-03-2007
İzale-i şuu mahkeme kanalı ile,acık artırmaya çıkarılarak en fazla verene satış yapılıyor ve %18 kdv ilave ediliyor.hisenizin dışındaki oranın payını ödeyerek tamamına sahip oluyorsunuz. bu tarlanın bölüne bilmesi için yanından geçen yolun kadastroda resmi olarak işlenmiş olmalı,ayrılacak parçaların yola cepheleri minimum 25 metre olma gibi şartları var.böyle bir tarla alacak isenizkadastrodan ve bağlı olduğu belediyeden araştırma yapmakta fayda var. köyde ev yapacaksanız ildeki bayındırlık ve iskan il md. inşaat ruhsatı almak zorundasınız.kaçak yapayım derseniz elektrikbağlatamazsınız.bazı bçlgelerde köy içinde ev yapabilmek için nüfus kaydınızın o öyün kütüğüne kayıtlı olması gerekiyor.ufak bir ayrıntı.

Melih Bakırlıoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-06-2007, 20:45   #137
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-09-2006
İstanbul ve ilçelerinde İmar uygulamaları ve kontrolü artık Büyükşehir statüsü nedeni ile İstanbul Büyükşehir Belediyesine aittir. Bu diğer büyükşehir statüsü taşıyan belediyeler içinde geçerlidir. Büyükşehir statüsü taşımayan illerde ise İl Bayındırlık Müdürlükleri yetkilidir.

Mahmut Leventoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-08-2007, 10:19   #138
AMCA

Giriş Tarihi: 05-08-2007
Evet Konu Güzel başlamış sonrasında baya değişmiş...

Küçük bir bütçe ile istanbuldan kaçmak istiyorum.

Yeşilin ve açaçların bol olduğu içinden kenarından güzel bir derenin geçtiği su problemi olmayan, Hayvancılık ve tarım yapabileceğim. en az 20 dönüm ve üstü olan bir arazi arıyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Öncelikle bir süre daha istanbulda yaşamak zorunda olduğum için istanbula yakın olan yerler öncelikli tercihim olacak. 5 yıl sonrasında devamlı yaşayacağım bir yer olacak.

Amca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-08-2007, 13:14   #139
AMCA

Giriş Tarihi: 05-08-2007
Ben yanlış yerleremi bakıyorum nedir anlamadım...

İstanbul, Bursa, Kocaeli, Sakarya illerinde hiç dönümü 10-15 bin ytl altında yer bulamadım ki bunlarda acayip uzak ıssız yerler. Köye biraz yakın yerleşim olan bir yerse hemen fiyat dönümü 30-40 bin ytl oluyor...

Ne zormuş şehirden köye göçmeye çalışmak...Ah canım istanbul sende yaşamak çok daha ucuz ya..

Amca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-08-2007, 15:17   #140
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-02-2007
Gelibolu taraflarında arsalar oldukça uygun. Dönümü 2-3 bin YTL'ye bile arsa bulabilirsiniz. Ama su problemi yaşayabilirsiniz.

Gelibolu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-08-2007, 15:23   #141
Ağaç Dostu

Hakan KINACI's Avatar

Giriş Tarihi: 11-08-2006
Galeri: 42
Bende az bir bütçe ile bir köy evi istiyorum, ama bahçe içerisinde bir ev olması lazım bu deniz kenarında bir köy veya iç anadoluda bir köy evi olabilir su sorunu olmaması da önemli tabii

Hakan KINACI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-08-2007, 17:16   #142
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2006
Galeri: 29
Az bir bütçe ve deniz kenarı pek mümkün değil gibi geliyor bana.

Todor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2007, 09:55   #143
Ağaç Dostu

Hakan KINACI's Avatar

Denize sıfır olması şart değil zaten deniz kenarı dediğim, deniz gören dağlarda kurulu köylerden dolayı...

Eski 13-08-2007, 11:16   #144
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
Aslında Ankarada da güzel yerler varmış...ben de Ankarada 1 dönüm kadar bir yer arayışı içindeyim olmazsa 500 m2 de olabilir... ilerde apartman dikerim anlayışı ile değil de, bağ bahçe olsun hep böyle kalsın mantığı içinde bir yer bulursanız bana da haber verin Hakan Bey.

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2007, 11:40   #145
Ağaç Dostu

Hakan KINACI's Avatar

Sn.Denizakvaryumu,
Bende illa köy evi aramamın sebebi apartman dikmek değil köyde köy evi olarak kalacak illebeten ve önünde arkasında ufak tefek bir bahçe içerisinde hayvanlarıma bakabileceğim sebzemi,meyve ağaçlarımı dikeceğim evimin önüne çiçeklerimi ekebileceğim ufak bir bahçe,
Ankarada Elmadağ civarlarını ve Macunköyün çok arkalaraında yerler var diyorlar ancak ilgilenmiyorum.
Zaten benim Polatlıda bir ev, birde hobibahçesi diye tabir ettikleri yerim var. İçerisinde meyve ağaçları ve tamamen el emeği ile yapılmış bir kulübemiz var.
Ama doğa ile iç içe değil maalesef bu yüzden bir köy evi diyorum

Eski 13-08-2007, 22:25   #146
Ağaç Dostu

avukatkemal's Avatar

Giriş Tarihi: 28-11-2006
Bence doğayla içiçe olsun diyorsanız karadeniz veya akdeniz düşünün..muğla tarafları olabilir..veya doğu karadeniz..

avukatkemal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-08-2007, 07:38   #147
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
Ben Ankara'ya yakın olsun istiyorum hafta sonu gidilebilecek ...yoksa Trabzon Ziganayı geçince Toruldan sonra köyde yerimiz var

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-08-2007, 20:38   #148
Yeni Üye

onuralp_1's Avatar

Giriş Tarihi: 14-08-2007
Arkadaşlar Kocaeli Karamürsel merkez den yukarılara Başdeğirmen yolu üzerinde ki köyler bence deniz manzarası ve doğa manzarası olarak mükemmel yerler.Benim de bu yol üzeri 5500 m2 bir bahçem var.Hafta sonu tüm iş yorgunluğumu burada atıyorum.Buralarda satılık araziler var.Bilmem buralardan geçeniniz var mı?Bence değerlendirmeye değer.

onuralp_1 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-09-2007, 14:04   #149
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-09-2007
Karamürselli Arkadaşim Karamürseldeki Arsa Fiyatlari Ortalama Ne Kadar Ve Ne Kadar Imar Izni Veriliyor.

MESKO Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-09-2007, 14:57   #150
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2006
Galeri: 29
Hoşgeldin Mesko.
İlk olarak forumda Türkçenin doğru kullanımı başlığını okuyup, ardından kendini yeni gelen arkadaşlar başlığında tanıtırsan sorularına cevap alman kolaylaşacaktır.

Todor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:33.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024