agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni148Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-02-2013, 15:04   #391
Ağaç Dostu

SAHIRE's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2008
Galeri: 27
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Odeh Mesajı Göster
1-2 bin TL çorak bir arazi al(a)mazsınız. O arazilerin fiyatı 3-6 yüz TL dır. Bu çok değişken gibi görünse de eder pek değişmez. Bunu değiştiren tek unsur fiyatı isteyen değil fiyatı ödeyendir.

Ama 3-4 bin verirseniz elbette daha iyi ve özellikli yerler bulunabilir.
Sevgili Odeh, bu özellikli yerlerden tavsiye edeceğiniz varsa değerlendirebilirim

SAHIRE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-02-2013, 15:07   #392
Ağaç Dostu

SAHIRE's Avatar

Emlak Ofisi Satılık Arsa 110.000 TL m2 Müstakil Parsel Tarla İmarlı Manisa Gördes Bayat Köyü - 105415419
mesela böyle bir yer var- Manisayı da hiç bilmiyorum...hakikaten rakamlar iyi gözüküyor.

Eski 22-02-2013, 15:11   #393
Ağaç Dostu

SAHIRE's Avatar

Sahibinden Satılık Arsa 185.000 TL m2 Müstakil Parsel Bağ & Bahçe İmarlı Manisa Turgutlu Çepnibektaş Köyü - 83079091 Bu da fena değilmiş...

Düzenleyen SAHIRE : 22-02-2013 saat 15:11 Neden: ekleme
Eski 22-02-2013, 15:15   #394
Ağaç Dostu

Lunlun's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2011
Akçapınar Emlak'tan Satılık Arsa Muğla Ula Çıtlık Arsa Satılık Arsa 130.000 TL

Bu linkteki gibi yerel emlakçılara baktınız mı? 180bin olanı iyi ki almamışsınız, üzülmeyin sakın. Var yok hepsini bir yere yatırdığınızda elinize hareket edecek miktar kalmazsa yine kredi vs ile uğraşmanız gerekir. O kadar boş araziye fidan / fide alıp dikseniz hepsi para demek olacaktı. Üzerinde ağaç bile yoksa kenarda bence harcadığınız dışında minimum 50bin daha kalması lazım. Tahmin ediyorum boş bir araziyi işlemek için ekipman , alet, edevat da yoktur. Bütçe ayırmanız lazım diye düşünüyorum. Ahkam kesme cümleleri olmamıştır dilerim. Öyle bir his verdiysem şimdiden tüm iyi dileklerimle mesaj yazdığımı belirtmek isterim.

3,5 yıl kadar önce sütaş'ın eğitim birimi ile görüştük. Yönetici büyüğümüz eşimle bana aynen şöyle söyledi. "her ne yaparsanız yapın, süt işi de olsa, besi işi de olsa, ya da tarlaya buğday ekme işi bile olsa, harcamayı düşündüğünüz paranın %20-25'ini kenara ayırın ve ona dokunmayın. " Sonrasında Bartın'da çiftlik kurarken neden öyle söylendiğini çok iyi anladık.

SAHIRE, Tura ve aysozbek beğendi.
Lunlun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-02-2013, 17:11   #395
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SAHIRE Mesajı Göster
Emlak Ofisi Satılık Arsa 110.000 TL m2 Müstakil Parsel Tarla İmarlı Manisa Gördes Bayat Köyü - 105415419
mesela böyle bir yer var- Manisayı da hiç bilmiyorum...hakikaten rakamlar iyi gözüküyor.
burası bildiginiz dağbaşıdır
ve asla su yoktur
birde 107 dönümü tasavvur edebiliyormusunuz
veya su anda kaç dönüm yer işilyorsunuz acaba
biz karadenizli altı kardeş büyümüş ve halen yılmadan çalışan kahraman karadeniz kadınının çocuguyum.
hiç durmadan hiç yılmadan koca aile en fazla 20 dönüm sulu araziyi işleyebiliyoruz
4 dönüm cevizlik ve 5.5 dönüm kirazlık bahçemize bakamıyoruz
107 dömünü tekrar düşünmenizi tavsiye ederim
tarımda kazanmak için arazinin büyüklüğü degil verimliliği esastır
bence suyu olan nispeden düz ve merkeze yakın köylerden yanı münibüsü saglık ocagı olan köylerden en fazla 20 dönüm yerere bakınız
aslında 20 dönümde çok büyüktür
ama ben cömert davranayım....
verimi yüksek olan yerlerde 10 dönüm yer bile altındır.
son bir şey yazayım benim köyüm yalovanın merkez safran köyünde en büyük sulu düz arazi 7- 8 dönümü geçmez
kısaca verimli arazinin kıymeti malum....

Safranlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2013, 11:18   #396
Ağaç Dostu

SAHIRE's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Safranlı Mesajı Göster
burası bildiginiz dağbaşıdır
ve asla su yoktur
birde 107 dönümü tasavvur edebiliyormusunuz
veya su anda kaç dönüm yer işilyorsunuz acaba
biz karadenizli altı kardeş büyümüş ve halen yılmadan çalışan kahraman karadeniz kadınının çocuguyum.
hiç durmadan hiç yılmadan koca aile en fazla 20 dönüm sulu araziyi işleyebiliyoruz
4 dönüm cevizlik ve 5.5 dönüm kirazlık bahçemize bakamıyoruz
107 dömünü tekrar düşünmenizi tavsiye ederim
tarımda kazanmak için arazinin büyüklüğü degil verimliliği esastır
bence suyu olan nispeden düz ve merkeze yakın köylerden yanı münibüsü saglık ocagı olan köylerden en fazla 20 dönüm yerere bakınız
aslında 20 dönümde çok büyüktür
ama ben cömert davranayım....
verimi yüksek olan yerlerde 10 dönüm yer bile altındır.
son bir şey yazayım benim köyüm yalovanın merkez safran köyünde en büyük sulu düz arazi 7- 8 dönümü geçmez
kısaca verimli arazinin kıymeti malum....
Arazinin yeri konumu turistik yerlere yakınlığı, elektriği, suyu olması olmaması, resmi yola cepheli oluşu elbette fiyatı etkiliyor, benim de anlatmak istediğim buydu... Manisa'da daha uygun yerlerin bulunabileceğine inanıyorum ama Muğla da rakamlar aşağı yukarı aynı- üstelik bu rakamların düşmüş rakamlar olduğunu söyleyenler de var. Genelde 2.el arazi alıyorsunuz buralarda direk köylüden alma şansı yok gibi...araziler hep el değiştirmiş zamanında. bu da fiyatları çok etkiliyor.
Şimdi ben başka bir şey sorayım? Arazinin verimli olup olmadığını nasıl anlarsınız? Su olması yeterli mi? Başka nelere bakıyorsunuz?? Bu konuda tavsiyeleriniz var mı? Örneğin, yıllardır işlenmemiş arazinin verimi nasıldır? (Toprağın dinlenmesi bakından..)?

Eski 25-02-2013, 15:06   #397
Ağaç Dostu

öncelikle verimli arazi sürekli işlenen arazidir
hiç ekilmeyen bozkır araziler belli olur
ve verimsizdir
bahçede gür ve büyük ağaçlar varsa topragı taş lı degilse ve taban suyu dediğimiz batak arazi degilse iyidir
bakınca topraga ırmık gibi dahalan yumusak bir şeyse iyidir
bu yazdıklarım tabi ki harici tespitlerdir
etraftan araziyi bilen insanlara sormak gerekir

Eski 26-02-2013, 10:12   #398
Ağaç Dostu

ciroz's Avatar

Giriş Tarihi: 27-03-2012
Alıntı:
...

Şimdi ben başka bir şey sorayım? Arazinin verimli olup olmadığını nasıl anlarsınız? Su olması yeterli mi? Başka nelere bakıyorsunuz?? Bu konuda tavsiyeleriniz var mı? Örneğin, yıllardır işlenmemiş arazinin verimi nasıldır? (Toprağın dinlenmesi bakından..)?
Sn. SAHIRE, Alacağınız arazi' yi nasıl değerlendireceğinizle değişmekle beraber,

Genel olarak Türkiye' de tarım arazileri üzerinde kullanılan kimyasal ilaçlar, toprağın sürekli sürülüp, suni gübrelerle her sene yeniden zenginleştirilmeye çalışılması, uzun vadede toprağın organik madde yönünden değerlerini düşüren etmenler olarak karşımıza çıkmaktadır.

En kesin çözüm, genel olarak sevdiğiniz, beğendiğiniz bir arazinin toprak değerleri için toprak analizi yaptırmak. Tahlile göre toprak ıslahı planınızı geliştirip, uygulamaya sokmak diye düşünüyorum.

Toprak tahlili, toprak analizi

Toprak analizi yaptırdım, toprak ıslahı için ne yapmalıyım?

ciroz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-03-2013, 18:26   #399
Ağaçsever

adembaba1's Avatar

Giriş Tarihi: 28-02-2013
Emlak Ofisi Satılık Arsa 180.000 TL 70000 m2 Müstakil Parsel Tarla İmarlı Muğla Milas Yaşyer Köyü - 73265944

adembaba1 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-03-2013, 18:26   #400
Ağaçsever

adembaba1's Avatar

MİLAS'TA ACİL SATILIK ZEYTİNLİK ID 1236

Videosunu İzleFotoğrafı Büyüt (Mega Foto)

180.000 TL

Muğla / Milas / Yaşyer Köyü
İlan Tarihi02 Şubat 2013
EmlakArsa
TürüSatılık
İmar Durumu Tarla
m² 70000
Ada No Belirtilmemiş
Parsel No Belirtilmemiş
Pafta No Belirtilmemiş
Kaks (Emsal) % 5
Gabari Belirtilmemiş
Tapu Durumu Müstakil Parsel
Kat Karşılığı Hayır
Krediye Uygunluk Evet
Kimden Emlak Ofisi
TakasHayır

Eski 02-03-2013, 18:28   #401
Ağaçsever

adembaba1's Avatar

icinde dandikde olsa bir ev var,1500 civari zeytin var,bu fiyat cok hesabli gorundu

Eski 04-03-2013, 11:51   #402
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-09-2012
Merhaba, arsa gündeminde, KOCAELİ ayağından farklı bir ses göndereyim size.. Dün gezdik Kocaelini, özellikle Karamürsel köylerini... Dağ tepe uz gittik, mis gibi havaları ciğerlerimize çektik, arsasız-umutsuz evimize İstanbula geri döndük...

cananbulak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-03-2013, 16:20   #403
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cananbulak Mesajı Göster
merhaba, arsa gündeminde, kocaeli ayağından farklı bir ses göndereyim size.. Dün gezdik kocaelini, özellikle karamürsel köylerini... Dağ tepe uz gittik, mis gibi havaları ciğerlerimize çektik, arsasız-umutsuz evimize istanbula geri döndük...
gezdiğiniz tertemiz havaların oldugu yerlerin hemen yanında yalova altınovanın son köyü sermayecik köyüne sizleri bekleriz
resmi olarak çilek ve kiraz da organık tarım yapılıyor
kendi yerimi satmayı düşünebiliriz
5,401 m2 dir

MeyveliTepe ve pria beğendi.
Eski 04-03-2013, 18:36   #404
Yeni Üye

Alıntı:
gezdiğiniz tertemiz havaların oldugu yerlerin hemen yanında yalova altınovanın son köyü sermayecik köyüne sizleri bekleriz
resmi olarak çilek ve kiraz da organık tarım yapılıyor
kendi yerimi satmayı düşünebiliriz
5,401 m2 dir
Teklif cazip ama oralar da dağ tepeymiş çok yüksekler ulaşım açısından bizim için zor olur kanaatindeyiz. Eşimle ikimiz de öğretmeniz, özellikle kışı düşündürüyor bizi.. Yine de çok teşekkür ederim ilginize...

Eski 05-03-2013, 08:33   #405
Ağaç Dostu

Alıntı:
Teklif cazip ama oralar da dağ tepeymiş çok yüksekler ulaşım açısından bizim için zor olur kanaatindeyiz. Eşimle ikimiz de öğretmeniz, özellikle kışı düşündürüyor bizi.. Yine de çok teşekkür ederim ilginize...
evet orman içerisinde meyvecilik yapılan yüksek bir köydür
arkadan uludağ ve iznik gölünü önden marmarayı görür.

Eski 05-03-2013, 08:59   #406
Ağaç Dostu

nkutsay's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2013
Sn. Safranli oralarda (tum Yalova'da ya da Yenikaramursel yakinlarinda, 2000 metrekare civarinda, kadastoral yola cepheli tarlalarin metrekare fiyatlari ne civardadir. Benim gibi Bursa'li olup Istanbul'da yasayinca cok cazip oralar, ama fiyatlar kopru muhabbeti sonrasi uctu galiba.

nkutsay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2013, 10:42   #407
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi adembaba1 Mesajı Göster
icinde dandikde olsa bir ev var,1500 civari zeytin var,bu fiyat cok hesabli gorundu
fiyatı iyi görünüyor fakat
tarla olarak geçiyor, yakınlarda da yol yok,
ben burdan hernekadar içinde ev de olsa imarı yok diye anlıyorum, ev kaçak mı acaba?

bazı bölgelerde zeytinlik demek içerisindeki ağaçları ev/ yol vb yapmak için kesemezsin de demek oluyor.

net bilgiye sahip değilim, yanıltmak istemem.
ben de yeni öğrenmeye çalışıyorum bu işleri.

ilksenozturk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2013, 10:52   #408
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ilksenozturk Mesajı Göster
fiyatı iyi görünüyor fakat
tarla olarak geçiyor, yakınlarda da yol yok,
ben burdan herne kadar içinde ev de olsa imarı yok diye anlıyorum, ev kaçak mı acaba?

bazı bölgelerde zeytinlik demek içerisindeki ağaçları ev/ yol vb yapmak için kesemezsin de demek oluyor.

net bilgiye sahip değilim, yanıltmak istemem.
ben de yeni öğrenmeye çalışıyorum bu işleri.
İmarı %5 olup, inşaat izni olan tarlalarda 250metrekareye kadar yapı izni var diye biliyorum... 250metrekare için minimum 5 dönüm arsa gerekli, ama arsa 7de 10 dönüm de olsa 250metrekareden fazla yapı yapamazsınız.. o şekil okumuştum ben de imar-inşaat bilgileri ile ilgili olarak...

Eski 05-03-2013, 11:55   #409
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nkutsay Mesajı Göster
Sn. Safranli oralarda (tum Yalova'da ya da Yenikaramursel yakinlarinda, 2000 metrekare civarinda, kadastoral yola cepheli tarlalarin metrekare fiyatlari ne civardadir. Benim gibi Bursa'li olup Istanbul'da yasayinca cok cazip oralar, ama fiyatlar kopru muhabbeti sonrasi uctu galiba.
tabi yerine göre degişiyor
en düşük fiyat 1000 m2 için 25-30 bin tl ye yaklaşıyor
çok büyük arazıde 20 bin tl ye düşebilir
15 gün önce bizim köyümüzde resmi yollu ve başından sulama kanalı geçen sulu arazı 3500 m2 100 milyara satıldı
köyün en uzak yeri idi
merkezlere geldikçe dönümü 50 bini dahi geçiyor
dediğiniz gibi köprüden sonra fiyatlar son çıkış kabilinden oldu
prüden sonra zaten dudklar uçuklar
imkanı olan yinede yalovadan yer alabilir
yalova nedense her zamankazandıran bir
yer
hayırlısı tabi....
fiyatları duyunca insanın emlakçı olası geliyor

Eski 05-03-2013, 14:08   #410
Ağaç Dostu

nkutsay's Avatar

Alıntı:
tabi yerine göre degişiyor
en düşük fiyat 1000 m2 için 25-30 bin tl ye yaklaşıyor
çok büyük arazıde 20 bin tl ye düşebilir
15 gün önce bizim köyümüzde resmi yollu ve başından sulama kanalı geçen sulu arazı 3500 m2 100 milyara satıldı
köyün en uzak yeri idi
merkezlere geldikçe dönümü 50 bini dahi geçiyor
dediğiniz gibi köprüden sonra fiyatlar son çıkış kabilinden oldu
prüden sonra zaten dudklar uçuklar
imkanı olan yinede yalovadan yer alabilir
yalova nedense her zamankazandıran bir
yer
hayırlısı tabi....
fiyatları duyunca insanın emlakçı olası geliyor
yaza dogru hafta sonlari kesfe gelmeyi dusunuyoruz. umarim hayirlisiyla guzel bir yer buluruz.

Eski 05-03-2013, 14:13   #411
Ağaç Dostu

nkutsay's Avatar

Alıntı:
İmarı %5 olup, inşaat izni olan tarlalarda 250metrekareye kadar yapı izni var diye biliyorum... 250metrekare için minimum 5 dönüm arsa gerekli, ama arsa 7de 10 dönüm de olsa 250metrekareden fazla yapı yapamazsınız.. o şekil okumuştum ben de imar-inşaat bilgileri ile ilgili olarak...
benim bildigim sizin soylediginiz sey eskidendi. simdi tarlalara 100 donum bile olsa imar izni yok. ne kadar sacma. 5000 metrekare yerin olacak, icine 100 metrekarelik yer bile yapamayacaksin.

sn. safranli sizin yeriniz olduguna gore bilirsiniz. bir kanun degisikligi falan dusunuluyor mu? muhtarlik izni diye bir sey var mi? yasal mi?

Eski 05-03-2013, 22:14   #412
Ağaçsever

adembaba1's Avatar

Alıntı:
Milasin kisi ne olaki,turunc yetisen bir yerde sogukdan korkmayin

Eski 05-03-2013, 22:24   #413
Ağaçsever

adembaba1's Avatar

Bir tarlanin-arazinin sit alani icinde olup olmadigi tapuda yazarmi?

Eski 05-03-2013, 22:57   #414
Yeni Üye

Alıntı:
Milasin kisi ne olaki,turunc yetisen bir yerde sogukdan korkmayin
Milas değil, Yalova Altınovanın iç kısımları yükseklere çıktıkça yollar kıvrılıyor, her gün arabayla git gel zor olabilir. üstelik çocuk da olacak.. kocaelinin karamürsel bölgesi umduğumuzdan tepelik çıktı, kışları da kar epey oluyormuş... biraz daha düz ve alçak yerlere bakmamız lazım sanırım, çok istemesek de... ilginize teşekkür ederim....

Eski 05-03-2013, 23:21   #415
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
İzmit körfezinin güneyindeki kuzeye bakan yamaçlar verimlilik, iklim özellikleri ve biyolojik çeşitlilik bakımından ülkenin en iyi yerlerinden biridir. Bölge samanlı dağlarının yamaçları olduğu için deniz seviyesinden hızla yükselir. Dağlık tepelik imajı herhalde hızlı rakım değişiminin yarattığı bir şey olsa gerek. Rakım yükseldikçe kışın kar yağdığında olası kar kalınlığı da artar. Bu yıl iki kez kar yağdı. Bahçemizin bulunduğu seviyede (300mt) Aralık ayında 24 saat içinde 50cm kar yağdı. Bu son dört sene içindeki rekor miktar idi. Yollar hiç kapalı kalmadı. En kapalı olan bölüm köy ile bahçemiz arasındaki 1 km'lik bölümdü. Orayı da 24 saat içinde açmışlardı. Hoş, yol 50 santim kar ile (yer yer rüzgar yığmasından dolayı 1 mt) kaplı olmasına, aslında ihtiyacım da olmamasına rağmen zevkine sahile kadar inmiştim

Bu civarda sahil seviyesi ile 300mt rakım arasında 2-3 derece ısı farkı olur. Kuzey rüzgarları direk karşıdaki dağların üzerinden gelir. Bu da yüksekleri yaşanır kılan, bilhassa yazın çekilir kılan önemli özelliklerden biri.

kılıç ve ciroz beğendi.
MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-03-2013, 09:30   #416
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2007
[QUOTE cananbulak
İmarı %5 olup, inşaat izni olan tarlalarda 250metrekareye kadar yapı izni var diye biliyorum... 250metrekare için minimum 5 dönüm arsa gerekli, ama arsa 7de 10 dönüm de olsa 250metrekareden fazla yapı yapamazsınız.. o şekil okumuştum ben de imar-inşaat bilgileri ile ilgili olarak... [/QUOTE]

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nkutsay Mesajı Göster
benim bildigim sizin soylediginiz sey eskidendi. simdi tarlalara 100 donum bile olsa imar izni yok. ne kadar sacma. 5000 metrekare yerin olacak, icine 100 metrekarelik yer bile yapamayacaksin.
yanlış biliyor olabilirim, mutlaka düzelten çıkacaktır beni.
tarla olarak kayıtlı ve imar alanında ise bağ evi yapılabilirdi, yani kagir ev. bunun için de yine izin alınmalıydı ve izin şartları arasında kadastronun geçtiği kayıtlı yola cephe olması vardı. (her yol aynı anlama gelmiyor)

daha sonra tarım arazilerinin korunmasına yönelik kanun maddesi yürürlüğe girdi ve imar durumu zorlaştırıldı.
konuyla ilgili araştırmalarda herkes 'şimdi ne olacak' sorusunun peşinde, net bir bilgiye ulaşılamıyor.

ben de konuyu takip etmekteyim
anladığım da şu;
halihazırda tarlana ev yapamazsın, yapmak istersen toprak ve arazi etüdünün, su analizinin, iklim araştırmasının ve topografik incelemenin yapılması ve bu konularla ilgili kuruluşlardan görüş alınması ve bunun ön koşul olarak değerlendirilmesi gerekir ki buradan anladığım 'değerli tarım alanı' vasfının olmaması aranıyor.

ilanlarda yazan %5 gibi ifadelerin mutlaka belediyeden kontrol edilmesi gerekir, suistimale çok açık bir durum, öünkü net bir bilgiye sahip değil kimse.

1.5403 sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu

2.Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu Uygulama Yönetmeliği (RG. 15.12.2005 - Sayı: 26024)

3.“Daha önceki nazım imar planlarında olduğu gibi yeni düzenlenen çevre düzeni planında da tarım alanı olarak yer alan taşınmazın, konut alanına açılması şeklinde bir plan değişikliği yapılamaz” (DANIŞTAY,6. DAİRE,E. 1992/296,K. 1992/3338,T. 29.9.1992).

4.“Tarım yapılan taşınmazın planlamayla konut, sanayi vb. amaçlarla imara açılması aşamasında, toprak ve arazi etüdünün, su analizinin, iklim araştırmasının ve topografik incelemenin yapılması ve bu konularla ilgili kuruluşlardan görüş alınması ve bunun ön koşul olarak değerlendirilmesi gerekir” (DANIŞTAY,6. DAİRE,E. 1997/6255,K. 1998/2345,T. 7.5.1998)

nkutsay ve mtarslan beğendi.
ilksenozturk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-03-2013, 11:05   #417
Ağaç Dostu

SAHIRE's Avatar

Alıntı:
Sn. Adembaba, ben bu yeri gittim gördüm, daha öncede forumda paylaşmıştım..Burası yaşyerde değildir emlakçının ilanı sahtedir. Bu yer ovakışlacık köyünde.Dağlık taşlık bir zeytinliktir. 10 dönüm kadar boş düzlük alanı vardır. Denize yakın araştırdım, sit alanı da değildir. Tapusu dahi var bende. Direk satıcıyla görüşmüştüm. Aslında güzel yer ama tek başına olacak yer değil. Siz de ilgileniyorsanız, belki ortak alırız:

Eski 06-03-2013, 11:06   #418
Ağaç Dostu

SAHIRE's Avatar

Alıntı:
Bir tarlanin-arazinin sit alani icinde olup olmadigi tapuda yazarmi?
normalde yazması gerekir ama bazen atlanan işlenmeyen çok yer de olabiliyor. araştırmadan almamak lazım.

Eski 06-03-2013, 14:21   #419
Ağaç Dostu

Muallim's Avatar

Giriş Tarihi: 05-10-2007
Alıntı:
normalde yazması gerekir ama bazen atlanan işlenmeyen çok yer de olabiliyor. araştırmadan almamak lazım.
Sayın SAHIRE,

Tapu kaydıyla, Milas'ta herhangibir haritacıya başvursanız.Size gereken bilgiyi verir.(Milas çevresiyse)

Ovakışlacık köyü ulaşımı zor bir yer.Nakliye ,yapacağınız yatırımların fiyatını arttırır.

Yerleştiğinizde her an Milas'a gidip-gelmeniz kolay olmaz.Bunun iyi günü,kötü günü var.

Muallim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-03-2013, 15:53   #420
Ağaç Dostu

Dostlarım
bu sayfalarım müdavimleri çok çok büyük alanlara bakmasınlar
1000 m2 neler olur neler....
Kendinizi yormadan keyfinize bakabilirsiniz
birde geleneksel yöntemi taklit etmeliyiz
oda şudur
köy içinde kibar bir eviniz ve 5 dakika yürme mesafesindede bahçe alırsınız
olur biter en güzel yöntem budur
tenhada yanlış başına çok sıkıntı olur
ekmek lazım
aspirin lazım
kimi yollucaksın

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:01.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024