agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Bir bilene soralım
(https)

Beğeni Düzeni41Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-10-2013, 00:13   #31
Ağaç Dostu

ayazkentli's Avatar

Giriş Tarihi: 10-04-2009
Galeri: 1
Sn Sahire,

fiyat olarak 1974 model (1-2 yıl önce veya sonra modeller de dahil) kaç para olduğunu google'dan araç satan sitelerden öğrenebilirsiniz.

Google 1974 model MF 135 fiyatı ne kadar? şeklinde yazarsanız, çıkan bu sitelerden güncel fiyatları kıyaslama yapabilirsiniz. Ben bir kaç siteye baktım. 10.000-12.000 tl. aralığında görülüyor.

Fiyatı iyi gibi.

(Bir kaç tane 5.000 tl. civarı fiyata da var ama onların motorları kendi motorları değil. Pancar motoru takılı olanlar. Siz üzerinde orjinal kendi motoru takılı olanı alın).

Bu MF135 hakkında, üstte ki 12 no.lu mesaj ile Serkan hoca açıklayıcı bilgiler vermiş.

-Kara şanzımanlı olması iyi.

-Patlak-çatlak derken, özellikle de motorunun bulunduğu gövde bölümünde bu tür zayıf noktaların olmaması önemlidir.

Yalnız siz bunu anlayamazsınız.

Sanayi sitelerinde veya köyde tanıdığınız traktörlerden anlayan biri ile gidin almaya.

Başkasına traktör iş yaptırmak dediğiniz gibi çok pahalı.

10.000 tl. civarına alacağınız traktörün parası zaten 4-5 yılda kendini amorti eder.

Yanlız şöyle bir durum var.

Sadece traktör almak ile iş bitmiyor. Tarla-bahçe'de kullanacağınız çapa, mibzer, gübre atma makinası, pulluk... gibi, önemli ekipmanları da almanız gerek.

Gerçi onların fiyatları (2. el) çok fazla değil ama yine de onlar da kendinize ait olursa daha iyi.

Eğer o ekipmanlar olmazsa, traktör tek başına pek işe yaramaz.

Eğer köyde tanıdıklarınızda bu ekipmanlardan var ise ve verirlerse, onlardan temin edebilirseniz.

SAHIRE ve Çamtepe beğendi.
ayazkentli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-10-2013, 05:04   #32
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SAHIRE Mesajı Göster
Biz de 10 dönümü sürmek, yabancı otlardan temizlemek, gübre karıştırmak vs. gibi işler için traktör düşünür olduk. Hiç anlamıyoruz ve kullanmayı bilmiyoruz ama sanki olması da iyi olacak gibi. Herhalde yavaş yavaş öğreniriz. (Her sürüm 250 lira, üstelik istendiği gibi de olmuyor.)
Burada bir tamirci var mf135 var elinde 1974 model. 10000 lira isteniyor. Kaportayı güzelce boyamış, ama patlağı çatlağı nasıl anlarız? Kara şanzımanlıymış. Başka neye bakalım? Bir de sizce bu fiyat iyi mi? Bu traktör bizim işimizi görür mü?
Sayın SAHİRE.

Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın / Türkiye ve Dünyada Gündem / Köylünün yoksullaşması başlığı altında bilgi ve fikir paylaşımında bulunurken;

40-50 dönüm tarlası olanın salt kendisi için traktör ve ekipmanı edinmesi yolunda hiç de ekonomik olmayan davranışlarınını gündeme getirmişken, sizin 10 dönüm ve çok sınırlı uygulama için traktör edinmeyi düşünmenizi oldukça dikkate değer gördüm.

40 yıllık bir makinaya değil 10.000.- TL, 1.000.- TL vermenizin sizin açınızdan o makinanın kullanım, bakım, onarım, muhafaza vs. masrafları yönünden hiç ekonomik olmadığını düşünüyorum.

Eğer böyle olsaydı her çiftçi kendine bir baraj kurup suyunu ve elektiriğini, rafineri kurup mazotunu, ilaç, gübre ve tohumluk tesisleri oluşturup girdi maliyetlerini azaltabilirdi diye düşünüyorum. Bilmiyorum çok mu abarttım bu örnekleri.

Saygılarımla.

SAHIRE beğendi.
s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-10-2013, 21:10   #33
Ağaç Dostu

SAHIRE's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2008
Galeri: 27
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ayazkentli Mesajı Göster

Sadece traktör almak ile iş bitmiyor. Tarla-bahçe'de kullanacağınız çapa, mibzer, gübre atma makinası, pulluk... gibi, önemli ekipmanları da almanız gerek.

Gerçi onların fiyatları (2. el) çok fazla değil ama yine de onlar da kendinize ait olursa daha iyi.

Eğer o ekipmanlar olmazsa, traktör tek başına pek işe yaramaz.

Eğer köyde tanıdıklarınızda bu ekipmanlardan var ise ve verirlerse, onlardan temin edebilirseniz.
İnternetten çek ettim, ama bazen bu fiyatlar çok uçuk oluyor, o yüzden hani duyan bilen varsa diye sizlere de sormak istedim. En azından çapa ve pulluk düşünüyoruz, tabii bunları da 2.el bulmalıyız. Fiyatta biraz pazarlık şansını zorlayabiliriz belki - aslında biz en azından pullukla beraber 10000 lira gibi bir rakam düşünüyorduk. Köyde kimse kimseye günahını vermediğinden alırsak -kısmetse - işimize yarayacak ekipmanı da almayı düşünüyoruz.

SAHIRE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-10-2013, 21:41   #34
Ağaç Dostu

SAHIRE's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2008
Galeri: 27
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi s.serdar Mesajı Göster
Sayın SAHİRE.

Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın / Türkiye ve Dünyada Gündem / Köylünün yoksullaşması başlığı altında bilgi ve fikir paylaşımında bulunurken;

40-50 dönüm tarlası olanın salt kendisi için traktör ve ekipmanı edinmesi yolunda hiç de ekonomik olmayan davranışlarınını gündeme getirmişken, sizin 10 dönüm ve çok sınırlı uygulama için traktör edinmeyi düşünmenizi oldukça dikkate değer gördüm.

40 yıllık bir makinaya değil 10.000.- TL, 1.000.- TL vermenizin sizin açınızdan o makinanın kullanım, bakım, onarım, muhafaza vs. masrafları yönünden hiç ekonomik olmadığını düşünüyorum.

Eğer böyle olsaydı her çiftçi kendine bir baraj kurup suyunu ve elektiriğini, rafineri kurup mazotunu, ilaç, gübre ve tohumluk tesisleri oluşturup girdi maliyetlerini azaltabilirdi diye düşünüyorum. Bilmiyorum çok mu abarttım bu örnekleri.

Saygılarımla.
Sayın s.serdar,
Bahsettiğiniz konuyu okuma fırsatım olmadı , ancak okumadan da size hak verirdim. Taa ki gerçekleri görene kadar.
İşlenmemiş 15 dönüm yer, birazı tepelik, net diyelim 10-12 dönüm. Bir sürüm 250 lira , verilen en müthiş fiyat: piyasası burda dönümü 30 liradan sürüyorlar.
Yıkılmış bir kaç ağaç var , onlar toplanacak , ayrı para, diyelim 50 lira.
Gübre dağıtılacak 100 lira diyelim
Pullukla Sürülecek 250 lira
Sonra ne oluyor - dağ tepe yürünmez toprak
Çapa çekilecek 250 lira
Ne yaptı 650 lira.
Baharda otu bitecek - tekrar sürüm 250 lira.
Toplam 900 lira. Daha da tesviye işimiz var da hadi onu bu fiyattan yuvarlak hesap yapsınlar.
Bir de şu var. "El elin eşeğini türkü söyleyerek arar."
Deneyimle sabit . Kimse senin tarlan için traktörünü zorlamıyor. Pulluk kimi batıyor, kimi batmıyor.
Kendin yapacağın gibi olmuyor.
Sonra sözünde durmuyor, parayla da olsa nazlanıyor, en ufak bir işe ayrı para istiyor. O hesabımız 900 vardı ya onu biz düz hesap 1000 yapalım o yüzden.
Önce kendi tarlası, ekini, işi sonra sıra gelirse seninki...
Yani herkes iyi hoş insanlar ama önce can sonra canan...
10 senede çıkarıyor parasını traktör. o zaman da satsanız üste para eder.
Üstelik arada şu anda aklıma gelmeyen ekstra bir şeyler olabilir , traktöre ihtiyaç olabilir.
Sizin gibi düşünüyorum, keşke bir sistem olsa, imece olsa , bir köye bir kaç traktör yetmez miydi vs..
Bizde olmamış. 2 dönüm yeri olanın bile traktörü var. Ya çok zenginiz, ya çok uzlaşmasız.
Bir de traktörün yaşı önemli değil diyorlar, diyenlerin yalancısıyım ki Bereket tv de izledim Avrupa da adam dedesinin babasının makinasını halen kullanıyor. Ben de uçsun kaçsın istemiyorum, sürsün yeter. Bel ve kazma yapmaktan ellerimiz patladı
Not: Yine de %100 alacağız diyemem , pazarlıkta anlaşırsak, kısmetse diyelim, değilse, sezon geçiyor parayla sürdüreceğiz, olmayan yerleri de elle patlatmaya devam.

Düzenleyen SAHIRE : 11-10-2013 saat 21:58 Neden: ekleme
SAHIRE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-10-2013, 03:04   #35
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SAHIRE Mesajı Göster
İşlenmemiş 15 dönüm yer, birazı tepelik, net diyelim 10-12 dönüm. Bir sürüm 250 lira , verilen en müthiş fiyat: piyasası burda dönümü 30 liradan sürüyorlar.
Yıkılmış bir kaç ağaç var , onlar toplanacak , ayrı para, diyelim 50 lira.
Gübre dağıtılacak 100 lira diyelim
Pullukla Sürülecek 250 lira
Sonra ne oluyor - dağ tepe yürünmez toprak
Çapa çekilecek 250 lira
Ne yaptı 650 lira.
Baharda otu bitecek - tekrar sürüm 250 lira.
Toplam 900 lira. Daha da tesviye işimiz var da hadi onu bu fiyattan yuvarlak hesap yapsınlar.
Bir de şu var. "El elin eşeğini türkü söyleyerek arar."
Deneyimle sabit . Kimse senin tarlan için traktörünü zorlamıyor. Pulluk kimi batıyor, kimi batmıyor.
Kendin yapacağın gibi olmuyor.
Sonra sözünde durmuyor, parayla da olsa nazlanıyor, en ufak bir işe ayrı para istiyor. O hesabımız 900 vardı ya onu biz düz hesap 1000 yapalım o yüzden.
Önce kendi tarlası, ekini, işi sonra sıra gelirse seninki...
Yani herkes iyi hoş insanlar ama önce can sonra canan...
10 senede çıkarıyor parasını traktör. o zaman da satsanız üste para eder.
Üstelik arada şu anda aklıma gelmeyen ekstra bir şeyler olabilir , traktöre ihtiyaç olabilir.
Sayın SAHİRE.

Sıraladığınız işlemler için en azından pulluk, kaz ayağı, ot biçme ve gübre serpme makinasına da ihtiyacınız olacak. Bu ekipmanı ikinci el olarak bile olsa sanırım 4-5 bin lira tutar. Etti mi size maliyeti düz hesap 15.000.- TL

1.000.- liralık bu hizmetler için tahmini 250.- lira mazot gideri, bakım, onarım, idame masrafları (lastik, akü, kayış, filitre, kaporta-boya, sigorta, vergi vs.) olarak en az 250 lira harcamanız olsa, yapacağınız yatırımın geri dönüş süresi 30 yılı bulacaktır diye düşünüyorum.

s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-11-2013, 05:37   #36
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 22-08-2013
Ben traktörlerden hiç anlamam. Şunu biliyorum işim gereği, Erkunt Traktör 10 yıllık tamamen yerli sermaye bir firma ve ilk tam yerli tasarım traktörü ürettiler. Bilmiyorum kullanan veya bilgi sahibi olan var mı ama, isterseniz bir göz atın: Ürünler - Erkunt Traktör Sanayi A.Ş.

tkorkunckaya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-02-2014, 20:10   #37
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-02-2014
merhaba arkadaşlar bende traktörler hakında fazla bilgiye sahip değilim bende yağmur efsane 40 var ve bunu değiştirmek istıyorum ufak bahçe tarzı 45 beygirden 65 berygır arası sıfır **** ikinci el traktör almak istiyorum ama kararsızım piyasada o kadar çok varki artvinin toprağı ağır,genelde ikili pulluklar kullanılıyor ve arazilerimiz fazla büyük değil, üstelık düz değil aklımda john dere nın milano serisi var ancak sıfırı çok para bu tarzda en ucuz yağmurun var ama halen fren sıstemını geliştirmemişler sonra new holland geliyor farklı markalarada açıgım birde bana benim traktörümü alacak ikinci el traktör satan artvine yakın yerler lazım **** bu konuda bana kolaylık sağlayacak yerlerde olabilir.

muratgnr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-02-2014, 20:33   #38
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-11-2012
yagmur traktorun sıkıntısı nedır ısınızı gormuyor mu bende almayı dusundugum modeller arasında eger sıkıntılı bır marka ıse cıkarıyım secenekler arasından.bıraz bılgı verırmısınız.saygılar

sedatkso Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-02-2014, 10:30   #39
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi muratgnr Mesajı Göster
merhaba arkadaşlar bende traktörler hakında fazla bilgiye sahip değilim bende yağmur efsane 40 var ve bunu değiştirmek istıyorum ufak bahçe tarzı 45 beygirden 65 berygır arası sıfır **** ikinci el traktör almak istiyorum ama kararsızım piyasada o kadar çok varki artvinin toprağı ağır,genelde ikili pulluklar kullanılıyor ve arazilerimiz fazla büyük değil, üstelık düz değil aklımda john dere nın milano serisi var ancak sıfırı çok para bu tarzda en ucuz yağmurun var ama halen fren sıstemını geliştirmemişler sonra new holland geliyor farklı markalarada açıgım birde bana benim traktörümü alacak ikinci el traktör satan artvine yakın yerler lazım **** bu konuda bana kolaylık sağlayacak yerlerde olabilir.
dostun italyan antoni corroro ikinci elleri var
25 bin e neler var
belden kırma ve alçak tabanlı artvine uyar

Safranlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-02-2014, 10:42   #40
Ağaç Dostu

Yagmur traktör hakkında bilgi verecek kimse yokmu, kullanan duyan nasıl bir traktördür iş görür mü.

noyanca beğendi.
Eski 25-02-2014, 21:09   #41
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sedatkso Mesajı Göster
Yagmur traktör hakkında bilgi verecek kimse yokmu, kullanan duyan nasıl bir traktördür iş görür mü.
başımdan geçen olayı anlatayım traktörüm 2006 model aks kesti ve direk fabrıkayla iletişime geçtim aks ıstedım bana bır aks gonderdiler uzun geldı tekrar geri gonderdım ama 1 ay beklettıler yok fabrıka tatılde dıye 1 ay sonra eski modeller için kısa aks üretemiyoruz dediler mecburen dıyerıde degiştırmek zorun da kaldım traktör motor olarak çok güçlu lambordini motor kullanıyorlar o kadar güçlüki şanzıman ve difransıyel dişlileri zarar görebilir fren sistemi zayıf kuru tıp ufak balataları var ama yeni sisteme geçmişler yag banyoluya galıba

Eski 25-02-2014, 21:20   #42
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Safranlı Mesajı Göster
dostun italyan antoni corroro ikinci elleri var
25 bin e neler var
belden kırma ve alçak tabanlı artvine uyar
yedek parça durumları ne acaba maddı olarakda fazla gıbı

Eski 26-02-2014, 11:36   #43
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi muratgnr Mesajı Göster
başımdan geçen olayı anlatayım traktörüm 2006 model aks kesti ve direk fabrıkayla iletişime geçtim aks ıstedım bana bır aks gonderdiler uzun geldı tekrar geri gonderdım ama 1 ay beklettıler yok fabrıka tatılde dıye 1 ay sonra eski modeller için kısa aks üretemiyoruz dediler mecburen dıyerıde degiştırmek zorun da kaldım traktör motor olarak çok güçlu lambordini motor kullanıyorlar o kadar güçlüki şanzıman ve difransıyel dişlileri zarar görebilir fren sistemi zayıf kuru tıp ufak balataları var ama yeni sisteme geçmişler yag banyoluya galıba
sayın muratgnr bilgıler ıcın ***. yanı sızın tecrubenız vardır bu yagmur traktorunden alsam mı almasam mı.çogunda mı bu sorun vardır.ben sadece tarla surmek ıcın kaz ayagı cekecegım cok agır bır ıse sokmayacagım.ya da hangı modellerınden alıyım.saygılar

Eski 26-02-2014, 14:04   #44
Ağaç Dostu

selim_50's Avatar

Giriş Tarihi: 13-09-2007
merhaba;
Bende dedemden kalma 1964 model fordson süper majör var, işimizi görüyor, benim favorim bağ ve bahçe işleri için kubota traktör.

selim_50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-02-2014, 15:27   #45
Ağaç Dostu

kürşad's Avatar

Giriş Tarihi: 27-10-2006
Galeri: 25
Mf 135 düşünenler: 1960 lı modellerin bir kısmı mf135 olarak satılan model, eski olanları 35x diye geçen halk arasında çarpılı denen modelidir.
Çarpılı da fena değil lakin diğeri kadar para etmiyor.
Kaportasını 135 inkiyle değiştirip 135 diye satmaya çalışıyor bazıları.
54c mazotu resmen içiyor, güçlü olmasına lafım yok da mazotuna para dayanmaz.
Öncelikle yedek parça ve servisi göz önüne alınmalı sonra yakıt.

kürşad Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-02-2014, 17:29   #46
Ağaç Dostu

kubota 2530 cok guzel fakat fıyat fazla.sıfırına 28 bın dedıler 2010 modelıne 21 dedıler.ben yagmur traktor dusunuyordum onun hakkında da pek ıyı yorum alamadın.kullananlar bıraz daha bılgı verseler sevınırım.saygılar

Eski 27-02-2014, 07:45   #47
Ağaç Dostu

selim_50's Avatar

benim önerim, eğer çok fazla iş yapmayacaksa aşırı yük taşımayacaksa mf 135 yerine 1000-2000 TL fazla verip daha modelli bir mf 240 almak.

Eski 27-02-2014, 08:34   #48
Ağaç Dostu

kürşad's Avatar

Giriş Tarihi: 27-10-2006
Galeri: 25
sahibinden de kioti var 15000 civarında, kore malıymış.
40 küsur beygirmiş, kullanan var ise buna da bakabilirsiniz.

kürşad Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2014, 17:27   #49
Ağaç Dostu

agmur traktör hakkında bılgı verecek olan yok mu

Eski 01-03-2014, 17:28   #50
Ağaç Dostu

yagmur traktor

Eski 20-03-2014, 18:24   #51
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-02-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi s.serdar Mesajı Göster
Sayın SAHİRE.

Saygılarımla.
sayın s.serdar bahsettiğiniz şekilde olmuyor işler bende önceleri sizin gibi düşünüyordum lakin sonradan baktımki zarardayım 40 dekar zeytin bahcem var gecen sene 1 dekar çifti 30 tl idi buralarda 30x40=1200, 1 kat çapa **** kaz ayağı çekmek 20 tl 40x20=800 tl 1 kat çapa ve sürmenin maaliyeti 2 bin tl senede bunu 2 defa yaptığımızı düşünürsek 4 bin tl daha extraları hesaba katmıyorum ben bir motor tamircisi arkadaşımın ısrarlarına dayanamayarak 4 sene öncesi international 444 aldım 4 bin tl ye 1,250 tlyede buna çapa + pulluk aldım yine usta arkadaşımın yardımıyla, toplamda maaliyeti bana 5,250 tl oldu aldığımdan beri frenleri değiştirdim 300 tl akü değişti 150 tl yani şu ana kadar ortalama maaliyeti 6 bin tl oldu toplam ben bu makinayı 4 senedir kullanıyorum ve her sene tarlalarımı 1 kat sürüp 3-4 kat çapa çekiyorum geçen sene bin liralık mazot harcamışım bunu bin liranın içinde hasat zamanı kullanmamda dahil komşuların ufak tefek işlerinde yardımcı olmam ve gübre çekmemde dahil olaya bu cihetten bakınca aslında hiçte bahsettiğiniz gibi olmadığını yaşayarak öğrendim

desingby Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-07-2014, 00:45   #52
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-10-2010
kioti, ls, lg, kubota bunlar fiyatına göre iş gören tipte traktörler. Ls ve lg aynı zaten. Kubota japon, kioti kore, ls kore.
Hepsi az yakan makineler. Kubota biraz pahalı. Kimse kusura bakmasın 1960 model traktöre 15-20 bin vermeyi akıl kârı görmüyorum. 20- 25 bin aralığında canavar gibi bir dolu makine var.
Ayrıca çiftçi belgesi çıkartabilenler için sıfır traktörlerde inanılmaz çekici kampanyalar var. Adamı zorla traktör sahibi yaparlar yani.

Gelelim traktör neden alınıra. El elin eşeğini türkü çığıra çığıra ararmış. Ker kötü bir traktör edindim onunla ne işler gördüm. Şimdi yenisine bakıyorum ben de. Önce komşuya sürdürdük bahçeyi adam bir güzel kapata kapata sürmüş. Yani bahçenin yarısı sürülü yarısı yok. Pulluğu batırmamış toprağa ne ararsan var. Traktör bunun için alınır.

Alıken ucuz pahalı aramayın. Parçası var mı yok mu onabakın. Bölgenizde ekseri ne tutuluyor ona bakın.

uzun bir aradan sonra düzenleme: Ben ramazan ayı içinde lg r50 traktör aldım. 2010 model 4 çeker. Traktöre yarım bidon mazot koydum aşağı yukarı 10-12 litre eder. 7 dekar elmanın arsına kazayağı çektim hem de çamurda. Bunu motorun kuvvetini anlatmak adına söylüyorum. Bir de o kadar işe mazot koklamış resmen. bilgi olsun diye ekleme traktör 25 e falan vardı. Alım satım nakliye falan 25..

SAHIRE ve pria beğendi.

Düzenleyen tugrulbaba : 14-11-2014 saat 20:42 Neden: ekleme
tugrulbaba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2014, 20:48   #53
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-10-2010
ilkk sayfayı tekrar okudum tecrübem ve uzun araştırmalarım sonucunda

lg r50- r 60 tavsiye ederim.
Fiyat performans, düşük yakıt uzun ömürlü motor ve en önemlisi 4 çeker olması emsallerinden bir tık öne alıyor bu aletleri. Piyasada mf, nh çekişmesi var evet. Lakin aynı özellikteki traktörlerini daha pahalıya satıyorlar. Sırf markası mf olduğu için o para verilmez. Dikkatli olun.

tugrulbaba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-02-2015, 13:28   #54
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-02-2015
Merhaba arkadaşlar,

"Parça Kapımda" olarak traktör yedek parça imalat sektöründe 40 yıla yakın bir sanayicilik geçmişinden aldığımız gücü ve ürün tedarik kabiliyet ve elastikiyetini "online" platforma aktararak son kullanıcı ve son kullanıcıya hizmet veren servis ekiplerinin ihtiyaçlarına çözüm üretmeyi amaçlıyoruz.

Fiyat, kalite ve zaman kavramlarının önemini ciddi ölçüde yükselttiği bir dönem içerisinde bulunduğumuz bilinciyle imalattan nihai tüketim aşamasına kadar geçen tüm süreç ve maliyetleri minimize etmek ve müşteri deneyim ve memnuniyetini maksimum seviyede tutmak için yılın 365 günü 7/24 açık bir platformda sizlerin karşısındayız.

"Parça Kapımda” bir hizmet markası olup her biri konusunda uzmanlaşmış yerli ve yabancı dünya markalarının ürünlerini en uygun fiyat ve teslimat koşullarıyla müşterilerine sunmayı amaçlamaktadır.

"Parça Kapımda”, e-ticaretin olmazsa olmazları olan güvenlik, fiyat, ödeme seçenekleri, ürün çeşitliliği, kalite ve satış sonrası destek konularının her birine en yüksek düzeyde özen göstererek konularında sektör lideri olan çözüm ortaklarıyla yoluna devam etmektedir.

parcakapimda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-02-2015, 14:09   #55
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-02-2015
eğer traktörünüzü yük taşımak için kullanacaksanız tavsiyem budur Mercedes Traktöre 60 Ton Yük Atmışlar Banamısın Demiyor - traktorsevenler.com

karadas32 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-02-2015, 14:11   #56
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-02-2015
tarla sürmek için tavsiyem budur Derin Sürme Diye Ben Buna Derim (110 cm) Fendt 936 Vario - traktorsevenler.com

karadas32 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-02-2016, 10:22   #57
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-02-2016
Arkadaslar bizde 2 traktor arasindackaldik msy 135 mi yoksa fiat 480 mi hem tarim hem hayvancilik yapiyoruz. Sizce hangisini almaliyiz.

U:ğur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-02-2016, 14:25   #58
Ağaç Dostu

selim_50's Avatar

mf 135 den ziyade fiat 480 ama miktarı biraz daha artırabilirsen fiat 54c

Eski 01-03-2016, 15:34   #59
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-06-2009
Erkunt 80 beygirlik servet 80.3 m diye modelleri var,bunlar nasıl

Baykoca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-04-2016, 19:12   #60
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-05-2012
Fiat 480 ve 55 serisi kullandım.

55 serisi denge ve vites seçenekleri konusunda daha iyidir.
temiz 55 serisi araç bulabilirseniz neden olmasın? eğer engebeli araziniz var ise ve büyük aparatlarla kullanacaksanız küçük traktör almayınız. 50bg ortalama işler için yeterli olacaktır.

yeni traktörler 40.000TL'den başlıyor. yeni alacak olsaydım John Deere veya New Holland / Fiatagri tercih ederdim.

triode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:26.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024