View Single Post
Eski 15-07-2014, 01:45   #52
tugrulbaba
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-10-2010
kioti, ls, lg, kubota bunlar fiyatına göre iş gören tipte traktörler. Ls ve lg aynı zaten. Kubota japon, kioti kore, ls kore.
Hepsi az yakan makineler. Kubota biraz pahalı. Kimse kusura bakmasın 1960 model traktöre 15-20 bin vermeyi akıl kârı görmüyorum. 20- 25 bin aralığında canavar gibi bir dolu makine var.
Ayrıca çiftçi belgesi çıkartabilenler için sıfır traktörlerde inanılmaz çekici kampanyalar var. Adamı zorla traktör sahibi yaparlar yani.

Gelelim traktör neden alınıra. El elin eşeğini türkü çığıra çığıra ararmış. Ker kötü bir traktör edindim onunla ne işler gördüm. Şimdi yenisine bakıyorum ben de. Önce komşuya sürdürdük bahçeyi adam bir güzel kapata kapata sürmüş. Yani bahçenin yarısı sürülü yarısı yok. Pulluğu batırmamış toprağa ne ararsan var. Traktör bunun için alınır.

Alıken ucuz pahalı aramayın. Parçası var mı yok mu onabakın. Bölgenizde ekseri ne tutuluyor ona bakın.

uzun bir aradan sonra düzenleme: Ben ramazan ayı içinde lg r50 traktör aldım. 2010 model 4 çeker. Traktöre yarım bidon mazot koydum aşağı yukarı 10-12 litre eder. 7 dekar elmanın arsına kazayağı çektim hem de çamurda. Bunu motorun kuvvetini anlatmak adına söylüyorum. Bir de o kadar işe mazot koklamış resmen. bilgi olsun diye ekleme traktör 25 e falan vardı. Alım satım nakliye falan 25..

Düzenleyen tugrulbaba : 14-11-2014 saat 21:42 Neden: ekleme
tugrulbaba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön