agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2013-2014 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni3632Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-11-2013, 12:36   #271
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2008
Galeri: 15
Dağıtacağım Red Robin tohumları çimlenme testini geçti. Ektiğim iki tohumun ikisi de çimlendi.

Eklenen Resimler

malbman Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-11-2013, 14:26   #272
Ağaç Dostu

dagsa reklam's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2013
ya üstad senin elinden her bitki yetişir. ya biz tohumlar gelecek çimlenecek büyüyüp fide olacak toplanıp tohum olacak sonrada burda paylaşılacak. abboooo bu acemi halimizle bu yükün altından nasıl kalkacaz. ?????????

dagsa reklam Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-11-2013, 14:30   #273
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2008
Galeri: 15
Sevgili dagsa reklam, şimdiden böyle karalar bağladıysan vay o tohumların haline Şaka bir yana, bir parça gayretle hiç kimsenin elinden bir şey kurtulmaz. O yüzden karamsarlığı bir yana bırakıp şimdiden yetiştireceğin bitkiler için planlama yapmaya başla bence.

Sevgilerimle.

malbman Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-11-2013, 15:32   #274
Ağaç Dostu

dagsa reklam's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2013
sevgili malbman
dikkat ettiyseniz listede ençok tohum talep edenlerdenim.ilk bakışta gören arkadaşların aklına gelecek ilk şey ya bu adam ne kadar düşüncesiz ne görmüşse talep etmiş diyebilirler.ama dedigim gibi acemi bir doga severim ve başarısızlık en sevmediğim şeylerden biri.eger ben bu tohumları çogaltıp burdaki arkadaşlarla paylaşamayacaksam bu tohumları talep etmemin bir anlamı olmaz .işte burdan yola çıkarsak bu sorumluk duygusundan kaynaklı bazı çekincelerim var.ama siz üstadların yardımıyla inşallah bu yükünde altından kalkarım .saygılarımla

malbman, pria, Andora ve 1 kişi beğendi.
dagsa reklam Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-11-2013, 16:33   #275
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Hiç kimse doğuştan her şeyi bilmediğine göre bir yerden başlamak lazım öyle değil mi?

Öğrenmenin sonu yok nasılsa. Okul hayatımız bitmiş olsa da yeni bir şeyler öğrenmek kadar güzel bir şey yok bence.

Bildiklerimizin alimi bilmediklerimizin talibiyiz...

h_dogan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-11-2013, 17:22   #276
Ağaç Dostu

ciroz's Avatar

Giriş Tarihi: 27-03-2012
Başka bir açıdan yeni bir şeyler öğrenmeyi istemek, insanı tazeleyen, bildiği sandığı şeyleri yeniden gözden geçirmesini, yenilemesini sağlayan bir şey.

Bizim için de yeniden başlayan 2-3 senelik bu macerada öğrenmek istediklerimizi Türkçe, direk kaynağından, koşulsuz bir alçak gönüllülük ve süreklilikle paylaşan böyle bir platformun olması ise bambaşka bir şans.

Bu vesile ile tohum paylaşan, isteyen, aklımıza takılan farklı farklı soruların samimi ve içtenlikle cevaplarını bulduğumuz agaclar.net ailesine bir kez daha teşekkür etmek isterim.

Macera ve heyecan her sezon yeniden başlıyor...

ciroz Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-11-2013, 18:25   #277
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2013
Bu yazılanları okumak ve bir o kadar çevremdekilerle paylaşmak benim için hergün yenilenmek demek.Dagsa reklamın söylediklerine katılıyorum çünkü sorumluluk sahibi biri olarak edineceğim tohumları çoğaltmak ve bizler gibi heyecan sahibi yeni kişilerle paylaşmak tek dileğim.

esgül73 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-11-2013, 22:58   #278
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-05-2011
sizin tohumların hepsinden mümkünse rica ediyorum.teşekkür ederim.

ayred Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-11-2013, 23:55   #279
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Etkinlikte tohum talep etme süreci geçen hafta bitti. Seneye inşallah...

Genel yazışmalar başlığını takip ediyor musunuz?

MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-11-2013, 00:18   #280
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Bazı üyelerimizin hala tohum tanıtım sayfalarında talepte bulunmakta olduklarını gördüm.

Talep süreci 8 Kasım saat 24:00 itibarıyla tamamlanmış olduğu için yeni yapılan taleplerin bir anlamı bulunmuyor.

Süresi içinde talepte bulunmuş üyelerin Lojistik Merkezi'ne adreslerini bildirmeleri gerekir. Onun da süresi 14 Kasım Perşembe saat 24:00'e kadar. Süreyi geçirenler, taleplerini zamanında yapmış olsalar bile yine dikkate alınmamış olacaklar.

Bu adreste bulunan tablo üyelerimizin geçerli taleplerini göstermektedir. Şayet kendinize ait geçerli tohum talep kaydı görüyorsanız ve bu taleplerin paylaşımcılar tarafından dikkate alınmasını istiyorsanız lütfen adreslerinizi Lojistik Merkezine gönderdiğinizden emin olunuz.

Eski 13-11-2013, 10:38   #281
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Geçen yıl dağıtılmak üzere tohum gönderdiğim halde hiç tohum talebinde bulunmadım..Bu yıl ise 100'den fazla tohum talebinde bulundum..Bunun nedenlerini bilmenizi isterim..

Benim İstanbul'da site bahçesinde çiçek dışında sebze ve meyve yetiştirme olanağım zaten yok, köyde tarlam, fidanlığım olduğu halde, sürekli orada kalamadığım için orada da sebze yetiştirme olanağım yok..Fidanlığıma ancak ''kalıcı ıspanak'' gibi sürekli uğraş gerektirmeyen çeşitleri ekebileceğim..

Diğer tohumlara gelince:

Çiçek tohumlarını bu yıl eğer yönetim de onaylarsa site bahçesinde değerlendireceğim..Bu yıl site bahçesinin genel peyzajı yapılacak..Peyzaj firmasının da onaylıyacağı türleri ekeceğiz inşallah..Site yöneticisi, benim bu işlerden çok iyi anladığıma inanıyor ve rehberliğimi istiyor..

Sebze tohumlarını ise, köyde çok meraklı, fakir, genelde kasaba pazarında satlılan fidelerle bahçe yapan kişilere vereceğim..
Özellikle biber, domates gibi tohumlara ihtiyacı var onların..
Değişik türlerle tanışmalarını ve bu tohumları kasaba bazında yaymalarını istiyorum..
Köyde, evinin önünde oldukça geniş bir bahçesi olan ve çok meraklı bir kişi var..ama, bilgisi az..imkanları az..yani fakir..yetiştirdikleriyle evinin çocuklarının kışlık erzağını da yapıyor ve evinden satış ta yapıyor..Özellikle onu yeni çeşitlerle tanıştıracağım..
Tabi, bu çapraz tozlaşmayı da anlatacağım ona..

Hani, gelecek yıl ''yav, bu pria bizden bir sürü tohum aldı, n'aptı bunları'' denmesin diye şimdiden yazayım dedim..
Köyde evimizin bahçesinde bir fidelik yaparak, elde edeceğim fideleri köy içinde minik bahçeleri olan kadınlara dağıtabilirim..
Kısacası, benim yapacağım 2. dağıtım gibi birşey olacak..
Özellikle yoksul, meraklı insanları bu beğenilen türlerle tanıştırmak istiyorum..Çünkü onların ne internetleri ne de tohum talep edebilme becerileri yok maalesef..
Bugüne kadar sayısız köy kadınını lâle dağıtımıyla sevindirdim; biraz da başka şeylerle, değişik çiçeklerle, sebze türleriyle tanıştırayım onları..
Edindiğim izlenimleri, memnuniyetlerini, çekebilirsem fotolarını paylaşırım burada..

Düzenleyen pria : 13-11-2013 saat 11:11
pria Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-11-2013, 13:27   #282
Ağaçsever

Derya Hanim's Avatar

Giriş Tarihi: 06-05-2013
Sevgili pria dusunceniz cok guzel hem guzel degisik turlerin yayginlasmasina yardimci olacaksiniz hemde ihtiyac sahiplerine el uzatmis olacaksiniz. Tebrik ediyorum size

Derya Hanim Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-11-2013, 13:58   #283
Ağaçsever

Yasin Aksoy's Avatar

Giriş Tarihi: 18-09-2013
Çok sevinçliyim. Hoya bella aşkı ile bu siteye girdim ama şu an bambaşka konulara ağırlık vermeye başladım. Fıstık çamı, bonsai derken şimdi de sebzeler; doğal tohumdan sebzelerim olacak ... Tekrar teşekkür ederim ...

olcim ve resimsel beğendi.
Yasin Aksoy Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-11-2013, 15:31   #284
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 24-09-2013
İlginç bulduğum bir iki çeşit domates tohumunu "talebime ekle"dim ama geç kalmışız meğer =)

ametarasu Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-11-2013, 19:44   #285
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Hala ısrarla talepte bulunanlar var. Talep et seçeneğini mi iptal etmeli acaba?

loveforlife Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-11-2013, 20:18   #286
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi loveforlife Mesajı Göster
Hala ısrarla talepte bulunanlar var. Talep et seçeneğini mi iptal etmeli acaba?
Yukarıda yazdığım gibi bir anlamı yok. Talep kayıtları çoktan işlem gördükleri yere taşındılar.

Eski 13-11-2013, 22:01   #287
Ağaç Dostu

yeşilkolik's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi LojistikMerkezi Mesajı Göster
Sn.Hira, bu etkinlikte "kalan tohum" diye bir kavram yok. Hiç tohum kalmayacak
Nasıl istenecegini çözemedim pasiflora ve tesbih agacı tohumu isteyecektim nasibimde yokmuş demekki

yeşilkolik Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-11-2013, 22:49   #288
Ağaçsever

HakanG's Avatar

Giriş Tarihi: 09-04-2013
Adresimizi nereden nasıl bildiriyoruz acaba? Bulamadım da...

HakanG Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-11-2013, 23:02   #289
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi HakanG Mesajı Göster
Adresimizi nereden nasıl bildiriyoruz acaba? Bulamadım da...
Bu mesaja bakınız ve acele etmenizde fayda var.

Eski 14-11-2013, 16:23   #290
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Bu yıl edindiğm tohumları ekerken sırf torf kulllansam olur mu?Teksen den sihirli toprak aldım.Tohumdan sonra bahçeye alırken de geçen yıl özendiğim ama yapamadığım sebze adalarını yapmayı planlıyorum.Sitede baya dolaştım ama tam net sonuca eremedim.Tam olarak almam gerekenleri yazarsanız internet siparişimi ona göre vericem.Özellikle sebze adalarında deneyimli sayın Meyveli Tepe den cevap bekliyorum.

Eski 14-11-2013, 16:27   #291
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Siparişimde bu yıl daha profosyenel olsun diye mini sera siparişide vereyim diyorum.Bu konuda deneyimli kişilerden haber bekliyorum.

Eski 14-11-2013, 18:01   #292
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Öyle mesajlar alıyorum ki, tohum takas etkinliğinden soğutacaklar beni! Mesaj kutumu doldurdum bu tarz mesajlardan yorulduğumdan. Arkadaşlar biz paylaşacağımızı bu etkinlikte paylaşıyoruz. Zamanında talepte bulunmayanlar için yapabileceğimiz bir şey yok. Önümüzdeki yıla kim öle, kim kala...
"bana elinizdeki Yumurta patlıcanlar, kambe biberler, bezelye domatesler, turşuluk sarı biberler, tatlı kıl biberler, jalepeno biberler, Meksika biberleri, siyah biberler, siyah çeriler, balık biberler, siyah biberler...gibi sebze tohumlarınızdan yollarmısınız." yazıp adres bilgilerini de sanki yollamak zorundaymışım gibi sonuna ekleyiveren, üstelik sitede hiçbir paylaşımı olmayan üyelerden bir kez daha rica ediyorum: Lütfen tohum takas kurallarına uyunuz!

Eski 14-11-2013, 18:19   #293
Ağaç Dostu

yeşilkolik's Avatar

Alıntı:
Öyle mesajlar alıyorum ki, tohum takas etkinliğinden soğutacaklar beni! Mesaj kutumu doldurdum bu tarz mesajlardan yorulduğumdan. Arkadaşlar biz paylaşacağımızı bu etkinlikte paylaşıyoruz. Zamanında talepte bulunmayanlar için yapabileceğimiz bir şey yok. Önümüzdeki yıla kim öle, kim kala...
"bana elinizdeki Yumurta patlıcanlar, kambe biberler, bezelye domatesler, turşuluk sarı biberler, tatlı kıl biberler, jalepeno biberler, Meksika biberleri, siyah biberler, siyah çeriler, balık biberler, siyah biberler...gibi sebze tohumlarınızdan yollarmısınız." yazıp adres bilgilerini de sanki yollamak zorundaymışım gibi sonuna ekleyiveren, üstelik sitede hiçbir paylaşımı olmayan üyelerden bir kez daha rica ediyorum: Lütfen tohum takas kurallarına uyunuz!
Allah yardımcınız olsun. Hiç bir mecburiyetiniz yok ama sagolun yardım amaçlı gönderiyorsunuz bende paylaşım yapmadım gelecek diye umudum yok. Yinede elinize emeginize saglık.

olcim ve loveforlife beğendi.
Eski 14-11-2013, 19:23   #294
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yeşilkolik Mesajı Göster
Allah yardımcınız olsun. Hiç bir mecburiyetiniz yok ama sagolun yardım amaçlı gönderiyorsunuz bende paylaşım yapmadım gelecek diye umudum yok. Yinede elinize emeginize saglık.
Kastettiğim paylaşım "mesaj" konusu sayın Yeşilkolik. Ne yazık ki burayı sadece bedavaya bitki elde edilecek bir yer olarak görüp, hiç mesajları olmadığı halde bu mesajları gönderenler var. Siz öyle değilsiniz ki, daha yeni üye olmanıza rağmen 24 tane mesajınız var... İnanıyorum ki, paylaşımlarınız çoğalacaktır da.

İnsanlar biraz güven uyandırmalı diye düşünüyorum. Ben paylaşmayı seviyorum, yeter ki doğru insanlar olsun paylaşacaklarım...

malbman, pria, olcim ve 4 kişi beğendi.
Eski 14-11-2013, 19:23   #295
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Sn. yeşilkolik siz neden üstünüze alınmışsınız ki. Sn. loveforlife talepler için takas etkinliğinin kullanılmasını ve zamanında talep edilmesini belirtmiş. Talep edenlere baktım zamanında talepte bulunmuşsunuz, dağıtacak arkadaşların elinde yeterince tohum varsa size de mutlaka tohum gelecektir.

Tohum paylaşmayanlara tohum verilmeyecek diye bir şey söylenmedi forumda sadece arkadaşların en azından kendilerinin burda olduğunu belli etmeleri belirtildi ki onun da mecburiyeti yok.

Üyeler ellerinden geldiğince tohumları fazla kişiye dağıtmaya çalışıyorlar. Ki bir de bazı arkadaşlara aşırı yüklenme olunca bir onların o kadar poşeti hazırlamaları da baya zamanlarını alacak. (Örneğin Sn.bahcedenn 1133, Sn. Meyvelitepe 934 poşet talep almış.)

Sonuçta kimse buradan bir gelir beklemiyor.

Takas etkinliğine neredeyse bu yılın başında hazırlık yapıldı ki 7-8 ay önceden belirtilen bir paylaşımı daha fazla uzatırsanız işin içinden çıkılmaz, sürekli ertelenir. Bu da aldığınız tohumları bu sezon ekememenize sebep olabilir.

h_dogan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-11-2013, 21:23   #296
Ağaç Dostu

ciroz's Avatar

Bir çok kereler farklı konu ve mesajlarda foruma yeni katılan tüm arkadaşlarımıza mesaj yazmadan ya da direk soru sormadan forumda biraz dolaşmalarını tavsiye ediyoruz.

Bu tavsiyenin;
Sorulan soruların daha önce sorulmuş olma olasılığı, fotoğraf yükleme detayları, Türkçe kullanımında özen gibi gibi bir çok nedeni var. Forum kullanma kılavuzu ve kurallar kısmında bunlar yeterince açık bir dille ifade ediliyor zaten.

Sn loveforlife' in yaşadığı problem de bunlardan bir tanesi aslında, yeni üye olan arkadaşlarımız, forumu incelemeden, takas/paylaşım etkinliği kurallarını ve sürecini okumadan, halen tohum paylaşım sayfasından talepte bulunabiliyorlar.

Taleplerin sona erdiğini öğrenen bazı üylerimiz de Sn loveforlife gibi belki başka üyelerimize de özel mesajla tohum isteklerini gönderiyor olabilirler.

Bu istekler, çok insani bir davranış olmasının yanında - özellikle bahçe sayfası olan üyelerimizin ( ben de dahil ) benzer özel mesaj bombardımanı problemini yaşadıklarını varsayıyorum.-bazen can sıkıcı boyutlara da gelebiliyor. Forumda hiç paylaşımda ( yazı,soru, öneri vs vs ) bulunmamış bir üye, zaten tanınmadığı için aslında bir yandan da boşa kürek çekmiş oluyor.

Bu vesile ile yeni üyelerimize forumu ve ilgilendikleri konulardaki başlıkları gözden geçirmelerini bir kez daha tavsiye ediyorum.

Tohum Takas/Paylaşım Etkinliği' ne katılamayan üyelerimiz, ücretsiz tohum,çelik,fidan paylaşımı bölümümüzde sürekli devam etmekte olan paylaşımlardan faydalanabilirler.

Bu sene ki Tohum Takas/Paylaşım etkinliği daha çok üyelerimizin kendi yetiştirdiği, elde ettiği, kökeni bilinen/evladiyelik tohumlar içeriyor. Eminim seneye yapılacak olan etkinlikte, tohum talebinde bulunan üyelerimiz de paylaşımcı olarak katkı sağlayacak ve bu evladiyelik tohumların devamlılığına hep beraber katkıda bulunmuş olacağız.

Bu gece itibari ile, adres bildirimleri sonlanacak ve tohum gönderim sürecine geçilecek.

Bu etkinlikte emeği geçen herkese bir kez daha teşekkürler.

Eski 15-11-2013, 00:06   #297
Ağaç Dostu

yeşilkolik's Avatar

Alıntı:
Kastettiğim paylaşım "mesaj" konusu sayın Yeşilkolik. Ne yazık ki burayı sadece bedavaya bitki elde edilecek bir yer olarak görüp, hiç mesajları olmadığı halde bu mesajları gönderenler var. Siz öyle değilsiniz ki, daha yeni üye olmanıza rağmen 24 tane mesajınız var... İnanıyorum ki, paylaşımlarınız çoğalacaktır da.

İnsanlar biraz güven uyandırmalı diye düşünüyorum. Ben paylaşmayı seviyorum, yeter ki doğru insanlar olsun paylaşacaklarım...
Ben gerçekten taktir ettigimi ifade etmek istedim üzerime alınmadım yani. Güzel dostlukların kurulabilecegine inanıyorum o yüzden buradayım. Şu ana kadar yıllardır pc başındayım ilk üye oldugum site burası ve iki site dışında üyeligim olan site yok. Yeşile çok düşkün oldugum için buradayım

Eski 15-11-2013, 08:35   #298
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-08-2013
sanırım adres bilgilerimi geciktirdim, bu nedenle bunca zaman talep ettiğim tohumları alamama tehlikesiyle karşı karşıya kaldım.Umarım bir günlük gecikmem hoş görülür.

Düzenleyen resimsel : 15-11-2013 saat 08:36 Neden: eksik harf
resimsel Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-11-2013, 10:09   #299
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Dün gece tüm zamanımı forum sitesinde dolaşarak geçirdim .Tohum çimlendirme hakkında daha önce okumadığım msajları okudum.Dünkü mesajı yazmadan öncede deneyimli kişiler bana kızarmı diye düşünmüştüm.Kusura bakmayın o mesajın yerinin burası olmadığını biliyordum ama canım biraz tez. En doğrusunu en kısa zamanda yapmak istiyorum.

olcim ve yeşilkolik beğendi.
Eski 15-11-2013, 10:26   #300
Ağaç Dostu

ciroz's Avatar

Sn esgül73,

Sorularınızı ilgili başlık altında sorarsanız, ilgili konuyu takip eden üyelerimiz sorunuzu görebilir ve daha hızlı cevap alabilirsiniz.

Sizin ile aynı soruyu sorabilecek başka üyelerimiz de cevap ararken, sizin sorunuzun cevaplarından faydalanabilirler.

Forumun arama özelliğini kullarak ilgilendiğiniz konulara daha hızlı ulaşabilirsiniz.
Örneğin; aşağıdaki konulardan, tohumdan üretim hakkında detaylı bilgilere ve soru cevaplara ulaşabilirsiniz.

Tohumdan üretme hakkında sorular, cevaplar
Tohumdan üretme hakkında ayrıntılı bilgiler

Forumu kullanırken size yardımcı olacağını düşündüğüm, sıkça sorulan sorular kısmını da incelemenizde fayda var diye düşünüyorum.

Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:19.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024