agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Sukulent > Yerörtücü Sukulentler
(https)

Beğeni Düzeni37Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 06-11-2014, 08:20   #61
Ağaç Dostu

maya's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Maslak'ta, işyerime giderken, yol kenarında var kazayağı. Geçen bahar bir parça kopartıp toprağa diktim. Ama aylardır hiç hareket yok. Bugün dayanamadım bir parça daha aldım Bunu da suda köklendirmeye çalışacağım (Gerçi bu çelikten üretim konularında çok beceriksizim. Nedense 'kolay' olarak bilinen tüm bitkilerde de genel bir başarısızlığım var Uzun süre sabırla bekleyemediğimden olabilir. O yüzden tohumdan üretimi tercih ediyorum ) Umarım bu sefer başarılı olurum

hira beğendi.
maya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-11-2014, 09:09   #62
Ağaç Dostu

maya's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Arkadaşlar, kazayağını suda köklendirme çalışmalarım da hüsranla sonuçlandı İlkbaharda toprakta köklendirme, sonbaharda suda köklendirme çalışmaları başarısız. Sonuç; çürüme. Şimdi bir de sonbaharda toprakta köklendirmeyi deneyeceğim Bu da olmazsa, sanırım birgün yol kenarına tırmanıp (kaldırımdan biraz yüksekçe), kökünden bir tane çekeceğim

hira beğendi.
maya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-11-2014, 15:19   #63
Yeni Üye

sema.okyay's Avatar

Giriş Tarihi: 25-10-2014
ben de bir dal koparıp toprağa dikmiştim ama yaprakları falan iyice bıraktı kendini. sonra aldım, soda şişesini suyla doldurup dalı oturttum. şimdi kök veriyor. bu arada toprakta durduğu süre içerisinde toprakla temas eden kısımları çürümüş gibi bir renk aldı. buna rağmen o kısımlardan da kök çıkıyor. yeterince köklendi sayılır ama toprağa tekrar koymaya korkuyorum. sevmedi mi acaba

sema.okyay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-07-2015, 10:29   #64
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-05-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi maya Mesajı Göster
Arkadaşlar, kazayağını suda köklendirme çalışmalarım da hüsranla sonuçlandı İlkbaharda toprakta köklendirme, sonbaharda suda köklendirme çalışmaları başarısız. Sonuç; çürüme. Şimdi bir de sonbaharda toprakta köklendirmeyi deneyeceğim Bu da olmazsa, sanırım birgün yol kenarına tırmanıp (kaldırımdan biraz yüksekçe), kökünden bir tane çekeceğim
Sukülent olduğunu unutmayarak koparılan sukülent yapraklarının önce kuruyarak beyaz callus oluşmasını sağlamak gerekir diye düşünüyorum. Daha sonra nemli (ıslak değil) toprağa ekilerek köklenme tetiklenebilir.

Bu türden elinde olan var mı acaba?

Mesut Temiz beğendi.
hobiciakvarist Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-08-2015, 07:27   #65
Moderatör

Mesut Temiz's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2008
Çok teşekkürler.. Bu bitkinin adını uzun süredir arıyordum.. Sakarya Karasu'da yol kenarlarında, kumlar üstünde çok yaygın yetişiyor ve çok farklı renklerde çiçekler açıyor.. Sanırım tuzun olmadığı topraklarda yetişmiyor, çünkü daha önce saksıda yetiştirememiştim... Birkaç ay önce kardeşim birkaç kök ekti, bu kez toprağa biraz tuz ve doğal ortamından kum da koymasını söyledim ve şu anda çok sağlıklı büyüyormuş...

Ebrarnur beğendi.
Mesut Temiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-09-2015, 21:54   #66
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Bu da benim kaz ayağım.. Gelecek yaza çiçek bekliyorum artık.

Eklenen Resimler

abk, Mesut Temiz, maya ve 2 kişi beğendi.
hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-12-2020, 19:08   #67
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-03-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hira Mesajı Göster
Bu da benim kaz ayağım.. Gelecek yaza çiçek bekliyorum artık.
çok iyi bakmışsınız

sanpedro Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:30.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024