agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni57Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-02-2014, 20:41   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-02-2014
Merhabalar,

Uzun zamandır sitede paylaşılan konuları takip ediyordum. Bahçede 2 ortancam var ve paylaşılanlardan gördüğüm kadarıyla demir sülfat gelişimi hızlandırıyor. Peki demir sülfatı her bir ortancam için nasıl ve hangi miktarda vermeliyim. Bu dönem uygun mu ? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

snoopdog Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-03-2014, 11:47   #2
Ağaç Dostu

kokett's Avatar

Giriş Tarihi: 02-05-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi snoopdog Mesajı Göster
Merhabalar,

Uzun zamandır sitede paylaşılan konuları takip ediyordum. Bahçede 2 ortancam var ve paylaşılanlardan gördüğüm kadarıyla demir sülfat gelişimi hızlandırıyor. Peki demir sülfatı her bir ortancam için nasıl ve hangi miktarda vermeliyim. Bu dönem uygun mu ? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
Bana satıcı 1 litre suya 1 çay kaşığı haftada bir önerdi. Yine de fazla olurmuş gibime geliyor. 2 -3 hafta daha ideal sanki.. Siz sulama alanınıza göre ölçüleri artırıp kullanabilirsiniz..

kokett Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-03-2014, 22:53   #3
Ağaçsever

emraherg's Avatar

Giriş Tarihi: 02-12-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kokett Mesajı Göster
Bana satıcı 1 litre suya 1 çay kaşığı haftada bir önerdi. Yine de fazla olurmuş gibime geliyor. 2 -3 hafta daha ideal sanki.. Siz sulama alanınıza göre ölçüleri artırıp kullanabilirsiniz..
Sayın Kokett, sayenizde limoni servilerin de demir sevdiğini öğrendik Haftasonu derhal topraktan uygulamayı düşünüyorum, limoni servilerime ve çimenlerime. Teşekkür ediyorum.

Benim tereddütüm; diğer ağaçlara ve bitkilerime de yapraktan uyguladığımda, yapraklarda leke bırakarak onlara ve görünümlerine zarar mı veririm? Yoksa leke kalmadığı gibi renkleri koyu sağlıklı olur ve iyilik mi etmiş olurum? Bu konuda ikilemde kaldım.

kokett beğendi.
emraherg Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-03-2014, 07:54   #4
Ağaç Dostu

kokett's Avatar

Giriş Tarihi: 02-05-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi emraherg Mesajı Göster
Sayın Kokett, sayenizde limoni servilerin de demir sevdiğini öğrendik Haftasonu derhal topraktan uygulamayı düşünüyorum, limoni servilerime ve çimenlerime. Teşekkür ediyorum.

Benim tereddütüm; diğer ağaçlara ve bitkilerime de yapraktan uyguladığımda, yapraklarda leke bırakarak onlara ve görünümlerine zarar mı veririm? Yoksa leke kalmadığı gibi renkleri koyu sağlıklı olur ve iyilik mi etmiş olurum? Bu konuda ikilemde kaldım.
Serviler, daha dogrusu igne yapraklilar esasen magnezyum sulfat seviyomus sanirim. Compo sana nin cam tuzu diye bir urunu var. Orada okudum. Yesil kalmalarini magnezyum sagliyormus. Ama zarari da olmaz bence demirin

Yapraktan uygulamayin sari lekeler yapiyor. Lekeler cikiyor ama ben korktum bir sure

emraherg beğendi.
kokett Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2014, 08:02   #5
Ağaçsever

emraherg's Avatar

Giriş Tarihi: 02-12-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kokett Mesajı Göster
Serviler, daha dogrusu igne yapraklilar esasen magnezyum sulfat seviyomus sanirim. Compo sana nin cam tuzu diye bir urunu var. Orada okudum. Yesil kalmalarini magnezyum sagliyormus. Ama zarari da olmaz bence demirin
Yapraktan uygulamayin sari lekeler yapiyor. Lekeler cikiyor ama ben korktum bir sure
O zaman bende de bu ihtimal var, heyecana gerek yok tamamdır topraktan veriyoruz Magnezyum bilginizi de (ayrıca CompoSana' nın ürününü) yazdım aklıma, çok teşekkür ederim.

emraherg Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:26.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024