agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kediler
(https)

Beğeni Düzeni10Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-08-2009, 19:09   #121
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2007
Galeri: 256
İnşallah herkesin haberi olur bu karışımdan. Bu hastalığa yakalanan hayvanlar bir yaşına gelmeden tedavisi yok diye ölüyorlar.

Çok teşekkürler sayın mavincan...

Arzu Kasapoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-08-2009, 21:36   #122
Ağaç Dostu

Lalezan's Avatar

Giriş Tarihi: 17-06-2009
Galeri: 14
Arkadaşlar, bu kediciklere bizim odunlukta bakıyoruz.Anneleri Kayniş,de ,beş senedir bizim odunlukta yaşıyor.Birtürlü kedicikleri kendimize alıştıramadık hala,bizden kaçıyorlar.Oysaki biz onlarla oynamak, patilerini,ağızlarını, burunlarını,okşamak istiyoruz,Çok sevimliler değil mi?

Eklenen Resimler

Lalem beğendi.
Lalezan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-08-2009, 22:06   #123
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2007
Galeri: 256
Gerçekten çok tatlılar

Arzu Kasapoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-08-2009, 10:26   #124
Ağaç Dostu

thomasina's Avatar

Giriş Tarihi: 05-06-2009
Galeri: 31
Ay bunlar da ne... Lalezan nereden buluyorsunuz bunları vallahi şaşırıyorum. Delilik bu, hepsi benim olsun istiyorum. Ağızlarına, burunlarına bakın bir, iyi ki yanımda değiller, yoksa vallahi ısıracağım.
Benimkiler de artık deli sınırındalar oyun için. Birbirlerinin bıyıklarını bile yoluyorlar Daha büyük abiyle hiç karşılaşmadılar, bizimki biraz üzgün ama idare edeceğiz bir hafta kadar daha. Bir tanıdığımızın site içindeki bahçesine vereceğiz sanırım. O çok ilgilidir, gidip görebilirim de. Ama yine de çok üzülüyorum. Tek avuntum iki kardeş olmaları, bir süre onları idare edecek. Ama susayınca bile haber verecek kadar iletişimi olan iki bebeği şöyle ev ortamı bir yuva edindiremediğim için çok üzgünüm.
Bu kadar ilgili olmanız beni çok sevindiriyor Lalezan. Sizinle gurur duyuyorum.
Sevgiler...

thomasina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-08-2009, 12:30   #125
Ağaç Dostu

Lalezan's Avatar

Sevgili thomasina, bu sene kedilerden yana hiç şansımız yok.Her sene daha çok kedimiz olurdu.Onlarla haşır neşir olur, oynardık.Bu senekiler bize bir türlü alışamadılar.Bu gün merkeze annemin yanına gideceğim.Annemin kedisi Kınalı,yı seveceğim.Birkaç gün sonra Kınalının resimleriyle döneceğim..

Düzenleyen Lalezan : 11-08-2009 saat 08:03
Eski 09-08-2009, 22:50   #126
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2008
Galeri: 236
Sokakta dolaşan kedi-köpekleri sevmeyenlerin, sevmeme sebeplerini bulamıyorum.

Biz de ailecek her gece el ayak çekildikten sonra sokağın öbür tarafındaki metruk ev çevresine ve park kıyısına gidiyoruz; bir anne kedi ve 5 yavrusuna yemek götürüyoruz. Pisi pisi diyince uzaklardan ürkek ürkek geliyorlar

Ayrıca birkaç tane daha kedi var bahsettiğim yer yakınlarında yaşayan; çağrımıza onlar da cevap verdiği için onlara da yiyecek ayırıyoruz Hele biri var ki resmen top sakallı ve bıyıklı; imkanım olursa fotoğrafını sizlere göstermek istiyorum. Bakıp bakıp gülüyorum, top sakal bir kediye bu kadar yakışırmış demek ki

Yalnız çete halinde dolaşan köpekler buncağızları rahat bırakmıyor, köpekler de aç ama önceliği kedilere veriyoruz. Köpekleri doyurmak çok zor, biz sadece yemek artıklarını veriyoruz ve bu da köpeklerin dişinin kovuğunda kalır.. Ve köpekler daha çok yer geziyor, çöpleri parçalıyor vb. onlar daha atak bu hayatta. Kedi-köpekler için ara sıra kaplarda su bırakıyoruz ama çöpçüler hemen alıyor kapları

İşte bizim 5 yavru ve annenin görüntüleri(görüntülerin bulanıklığı için kusura bakmayın, gece cep telefonuyla ancak bu kadar oluyor..):

Eklenen Resimler

Nariel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-08-2009, 10:36   #127
Ağaç Dostu

Lalezan's Avatar

Biraz evvel farkettim kedimiz Tasmalı tekrar hamile.Yavrularının büyümesi kışı bulur,çok zamansız yavru yapıyor.

Eski 11-08-2009, 13:40   #128
Ağaç Dostu

thomasina's Avatar

Lalezan kimi kediler remen doğurganus oluyor. Benim sokakta öyle bir dişim vardı, deli etmişti beni. Her defasında dört dört. Daha birilerinin yaşatılması travmasını atlatamadan diğerlerini doğuruyordu. E sokakta sürekli araba, çok bebeği kaybettik. Valla ben sonra onu kısırlaştırdım. Ama mahalleden hep ortak karar çıktı. Yalnız doktora ben götürüp getirince bizim kız günah keçisi olarak beni kabul etti. Hala sokakta beni görür bir kapris bir kapris anlatamam. Eskiden kucağımdan inmeyen, şimdi bana hiç yüz vermez, nerdeyse tırmalayacak. Unutmadı, unutmayacakta...

Eski 11-08-2009, 14:00   #129
Ağaç Dostu

denizkedisi's Avatar

Giriş Tarihi: 28-06-2009
Galeri: 2
Arkadaşlar yoğurt , yararlı özellikle antibiyotik tedavisi olan kedilerin bağışıklık sistemi için,karaciğerin,böbreklerin antibiyotikten aldığı zararlı etkiyi atabilmesi için iyi ,ama süt iyi değil.Verilecekse bile sulandırılıp verilmeli,onun yerini ayran alırsa daha iyi olur.Tabii tuzsuz.

denizkedisi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-08-2009, 14:15   #130
Ağaç Dostu

thomasina's Avatar

Kesinlikle size katılıyorum denizkedisi. Halk arasında kedi süt içer diye bir inanış var yaygın olarak ama yanlış. Kedi tabi ki süt içer ama yalnızca annesinkini. Ben de bazen kedilerime yedikleri mamadan sıkılmasınlar diye ağız tadları değişsin diye çok az süt veririm ama o kadar sulandırırım ki süt bile kalmaz kapta. Özellikle inek sütündeki şeker oranı kediler fazla, böbrekler zarar görüyorlar. Bu arada benim şimdi aklıma gelen başka bir şey var çok üzülüyorum. Bazen insanlar beraber yaşadıkları kedilerine ille de evdeki menüyü sevsin diye baskı yaparlar. Yok ev yemeğine alıştırmalı falan denir ya... Yahu tabi ki ekonomik olunur ama kedi salçayı yer mi, ya da patates, patlıcan yemeği suyuna batırılmış ekmeği. Kaldı sebzeden yaptığımız mamalarda bile patates, maydanoz ve patlıcan yoktur, çünkü onlara çok zararlıdır. Bu tür şeyleri yiyen kedicikler var ama onlarda daha çok sokakta duran ve çok aç olanlar. İki lokma kuru mamayla doyuyor çocuklar. Hem evde herkesden daha ucuz yaşasın isteniyor hem de hastalanırsa bize harcanandan daha az para harcansın isteniyor. Bir farkları yok ki bizden...
Anlamakta güçlük çekiyorum bazen...

Düzenleyen thomasina : 11-08-2009 saat 14:17 Neden: imla
Eski 11-08-2009, 15:23   #131
Ağaç Dostu

Lalezan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi thomasina Mesajı Göster
Lalezan kimi kediler remen doğurganus oluyor. Benim sokakta öyle bir dişim vardı, deli etmişti beni. Her defasında dört dört. Daha birilerinin yaşatılması travmasını atlatamadan diğerlerini doğuruyordu. E sokakta sürekli araba, çok bebeği kaybettik. Valla ben sonra onu kısırlaştırdım. Ama mahalleden hep ortak karar çıktı. Yalnız doktora ben götürüp getirince bizim kız günah keçisi olarak beni kabul etti. Hala sokakta beni görür bir kapris bir kapris anlatamam. Eskiden kucağımdan inmeyen, şimdi bana hiç yüz vermez, nerdeyse tırmalayacak. Unutmadı, unutmayacakta...
Thomisina bu sene Tasmalı,nın 3. hamileliği.Önceki yavrularını önceden belirttiğim gibi, erkek kediler ve kendisi yedi.Bakalım bu sefer yavrularına sahip çıkacakmı?Bu arada eşim ve ben Tasmalı,yı affettik,yine yanımızda yöremizde dolaşmaya başladı.

Eski 11-08-2009, 16:45   #132
Ağaç Dostu

thomasina's Avatar

Ben zaten tasmalıyla aranızda geçenlerin bir ana-kız sürtüşmesi gibi algılamıştım, sizinle uzun yazışmalar yapınca Hiç sizin o kadar sert olabileceğinizi, eşinizin de buna dayanabileceğini düşünmemiştim. yalnızca başınıza ilk kez geldi şaşkındınız o kadar. Ama inanın biz çözemesek de bütün yaptıklarının onların doğasında bir gerekliliği var. Bakın hem genç, hemçok aktif bir dişi. Belki o nedenle üstüste yapınca bebekler güçsüz doğdu, belki de hastalıklılar. Biz başlarda anlayamıyoruz bile bebeklerin sağlığının nasıl olduğunu. O nedenle kızınızla aranızın hep tatlı bir sürtüşmeyle renkleneceğini biliyorum ben.
Sevginizle, çiçeklerinizle, kedilerinizle kalın...

Eski 11-08-2009, 21:13   #133
Ağaç Dostu

Lalezan's Avatar

Tasmalının, beş senedirki doğurduğu yavrulardan,yaşayan tek yavrusu Kınalı.Oda çok hırçın bir kedi.Biraz sevince sinirlenip hafiften elimizi ısırıyor.Fazla ilgiden hoşlanmıyor...Hertarafı yemyeşil kocaman bir meyve bahçesinin tek kedisi.Sürekli böcek avlıyor ve onları büyük bir iştahla, afiyetle yiyor.Annemlerin evine yuva yapmış zavallı kuşlarıda yemiş.Annemle babam birtürlü engel olamamışlar..

Eklenen Resimler

Düzenleyen Lalezan : 11-08-2009 saat 21:27 Neden: imla
Eski 11-08-2009, 21:18   #134
Ağaç Dostu

Lalezan's Avatar

Buda Kınalı,nın,ara sıra kocaman bahçeye uğrayan, tek arkadaşı.Evcil bir kedi bir tane yavrusu var.

Eklenen Resimler

Eski 11-08-2009, 21:46   #135
Ağaç Dostu

Lalezan's Avatar

Sevgili Nariel ,kediler adına size teşekkür ediyorum.Allah kalbinize göre versin.Keşke bütün insanlar sizin, bizim gibi duyarlı olsa.İnanın kedilerle biraz fazla ilgileniyim hemen tepki alıp ,alay konusu oluyorum.Butür insanları bende hiç anlıyamıyorum doğrusu..Sokakta aç susuz,üşümüş zavallı bir kedicik görsem dayanamıyorum içim parçalanıyor...

Eski 11-08-2009, 22:44   #136
Ağaç Dostu

thomasina's Avatar

Bırakın size uzaylıymışsınız gibi baksınlar. Anlamaları zor, anlatmak için de boşuna nerji harcmayın. Yakın çevreniz, çocuklarınız sizi örnek alsalar bu yeterli kazanım zaten. Üzülmeyin. Bu arada Nariel inanılmaz bir yüreğe sahip. Uygun olmayan şartlarda bile gerekeni yapıyor, ki önemli olan da bu.
Süt oğlan ne durumda acaba?

Eski 11-08-2009, 22:45   #137
Ağaç Dostu

thomasina's Avatar

Bu arada Tasmalı da sandığım kadar genç değilmiş. Bakalım bu kez nasıl olacak yavrularıyla arası?

Eski 13-08-2009, 10:18   #138
Ağaç Dostu

Lalezan's Avatar

Bende Tamalı,nın yavrularını merakla bekliyorum.İnşallah yavrularını bu sefer doğru düzgün büyütürde bizde doya doya severiz.

Eski 13-08-2009, 10:19   #139
Ağaç Dostu

Lalezan's Avatar

Yakında Tasmalı,nın hamileğini resimleyerek sizlerle paylaşacağım.

Eski 14-08-2009, 09:55   #140
Ağaç Dostu

Lalezan's Avatar

Arkadaşlar sizlerde kedilerinizden bahsedin lütfen .Kedilerinizin resimlerini merakla bekliyorum.

Eski 16-08-2009, 21:43   #141
Ağaç Dostu

Lalezan's Avatar

Arkadaşlar çok üzgünüm!Beni en iyi sizler anlarsınız.Resimlerini gördüğünüz kedimiz Kınalı maalesef biraz evvel öldü.Birkaç gün önce annem Kınalının aniden rahatsızlandığını, hiç birşey yemediğini,sürekli yattığını söylemişti.Annem Kınalı,nın çok böcek yemesinin onun ölmesinin sebebi olabileceğini düşünüyor.Hiç bir böceği ayırt etmeden büyük bir iştahla yiyordu,galiba zehirli bir böcek yedi.Yazık oldu kedimize çok üzgünüm çok...... Kınalının son resmini sizlerle paylaşıyorum.

Eklenen Resimler

Eski 16-08-2009, 21:46   #142
Ağaç Dostu

thomasina's Avatar

Çok üzüldüm Lalezan, ne diyeceğimi bilemedim şimdi. Gerçekten üzgünüm, sabır diliyorum size..

Eski 16-08-2009, 21:50   #143
Ağaç Dostu

Lalezan's Avatar

Sevgili Thomisina ,üzüntümü paylaştığın için teşekkürler.

Eski 16-08-2009, 21:56   #144
Ağaç Dostu

thomasina's Avatar

Buralardan ancak bu kadarı elimden gelebiliyor Sevgili Lalezan. Ben de iki gün önce Zeytin ve Kömür kardeşleri bir tanıdığımın gözetiminde olmak kaydıyla sitelerinin bahçesine götürdüm. Şimdiye kadar iyiler, çok mutlular. Ama bugüne kadar evimde iki ay kadar bakmış olduğum bir kediyi hep bir eve verdiğimden bu olayı hala üstümden atamadım. İki gecedir migrenle boğuşuyorum. Site bahçesinden merak yüzünden kaçacaklar ya da uzaklaşacaklar da başlarına bir şey gelecek endişesinden kurtulamıyorum ya da bir arabanın... Dilim varmıyor. Üstelik hep bu haberi beklemekten başka çarem de yok. Şansları açık olsun. Sıklıkla görebileceğim bir yerdeler ama bu beni rahatlatmıyor. Evde intihara eğilimli depresif 15 yaşındaki kedim Oğlum' la onların arasında bir seçim yapma zorunluluğu çok yıprattı beni.
Ama şundan eminim Kınalı şimdi özgürce koşuyor ve zıplıyor, o artık bir melek...

Eski 16-08-2009, 22:11   #145
Ağaç Dostu

Lalezan's Avatar

Böyle güzel bir kedinin, yok olması gerçekten çok acı..Şimdiye kadar, çok kedimimin üzüntüsünü yaşadım.Kedilerimin de senin kedin, gibi uzun ömürlü olmasnı isterdim.Ama ne yazıkki bütün kedilerim çok erken öldü.

Eski 16-08-2009, 22:15   #146
Ağaç Dostu

thomasina's Avatar

Lalezan işin aslı evde olan ve dışarı çıkmayan kediler belki bu kadar şanslılar, yoksa inan bu kediye kadar bahçemde ilgilendiğim hiçbir kedime yeterince doyamadım. Doğanın kendine özgü bir dengesi var ya ne kadar çaba harcasan, ne kadar dirensen de o bildiğini okuyor)

Eski 16-08-2009, 22:28   #147
Ağaç Dostu

Lalezan's Avatar

Bende kedilerimi evde beslemeyi çok isterdim,şu anda iki çocuğum olduğu için evde kedi olması pek uygun olmuyor.Çocukken kedilerimi hep evde besliyordum.Hatta onlara sarılıp uyumak en büyük zevklerimdendi. Onların mırıldanmaları bana ninni gibi geliyordu.Annem yinemi yatağa kedileri soktun diye bana kızardı ,annem görecek diye kedileri yorganın altına saklardım..

Eski 16-08-2009, 22:44   #148
Ağaç Dostu

Lalezan's Avatar

Şimdi çocuklarıma kedilerle ilgili anılarımı defalarca anlatıyorum,büyük bir zevkle ,bıkmadan usanmadan,dinliyorlar .Onlar, kedileri her okşamalarında ,etraftaki insanların ellemeyin kediler pis ,mikrop, tüyleri, ağzınıza kaçar, hastalanırsınız sözleriyle,ne yapacaklarını şaşırıyorlar.

Eski 17-08-2009, 08:14   #149
Ağaç Dostu

thomasina's Avatar

Hayvanlarla iletişim kurabilmenin giderek imkansızlaştığı günümüzde çocuklarını hayvan sevmeye yönlendirmeye çalışan anne baba sayısı da giderek azalıyor.Ne yazık ki dışarıdaki hayvanlarımız ne kadar uğraşsalar da evlerimizdekiler kadar temiz değiller. Ancak taksiler, dolmuşlar, minübüsler, ankesörlü telefonlar ne kadar mikroplu ise ve biz çocuklarımızı dışarda bunlara maruz kaldığında ellerini ağızlarına götürmemeleri konusunda ve eve gelince ellerini yıkamayı nasıl öğretiyorsak bu da onun gibi bir şey. Ben yeğenlerime ilgilendiğim çocuklara hep onlarda temiz olmak istiyorlar ama evleri olmayınca dışarıda kalıyorlar bu yüzden kirliler ama bu onların suçu değil gibi basit bir açıklama getirdiğimde hem temizliklerine dikkat ediyorlar hem de kedi ve köpekten soğumamış oluyorlar. Kir ve mikrop her yeri zaten sarmış durumda, ne pis insanlar var bilmez miyiz,o nedenle yapılacak başka şey yok çocuklara önlemlerini öğretmekten başka. Bazen sakınan göze çöp batar diyerek kolayına bile kaçıyorum Bir tanıdığım senelerce hayvan beslenen ev mikroplu diye girmedi, sokaklardakilerden uzak durdu kısacası hayvanlardan sağlığı açısından hep kaçtı. Sonra bir tedavi sırasında hayvanlardan virüs kaptığı anlaşıldı, hayvansal gıda çok tükettiği için)) Bu işin sonu yok ki... Rahat olmaktan başka ve akıllıca olmaktan başka....

Düzenleyen thomasina : 17-08-2009 saat 17:39 Neden: imla
Eski 17-08-2009, 09:35   #150
Ağaç Dostu

denizkedisi's Avatar

Giriş Tarihi: 28-06-2009
Galeri: 2
NG de okumuştum,astım ve alerjinin en etkili tedavisi domuzlarla yaşamakmış,bunu söyleyin o kedi düşmanlarına

denizkedisi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:37.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024