agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Daha İyi Bir Yaşam İçin
(https)

Beğeni Düzeni122Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-12-2012, 17:17   #31
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-10-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selis Mesajı Göster
.............................................
Not 2: Dikiş bilgim az denecek kadar az.. Zaten uyduruk dikişten ve görünen hatalardan belli oluyor.. Bu nedenle tüm eleştirilere kapalı olup, diğer önerilere açığım

Sayın Selis, bravo diyor sizi tebrik ediyorum. Dikiş bilmeden böyle hayal edip dikiyorsanız, bilseniz neler üreteceksiniz acaba
Ayrıca anlatım değme ustalara taş çıkartır

selis ve mrduran beğendi.
Pusarık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-12-2012, 17:21   #32
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Kumaş olarak, kapitone kumaş olarak satılan (iki kumaş arası elyaf kullanılıyor ve üzeri dikişli) kullanılabilir. Hatta etkiyi arttırmak için, iki kat kapitone kumaşın arasına yıkanabilen bir yalıtım malzemesi de konabilir.

Name:  untitled.jpg
Views: 7290
Size:  28.3 KB

nevsune, Tura, selis ve 1 kişi beğendi.
Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-12-2012, 17:40   #33
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
İnternette "ısı yalıtımlı kumaşlar" olarak arama yapınca değişik alanlarda kullanıldığını görüyoruz. En çok da montlarda kullanılmış ve "Marmoloft" denilen bir dolgu malzemesi sayesinde yalıtım sağlanıyor.

Not: MarmoLoft dolgu malzemesi, Marmot tarafında geliştirilen tamamı sentetik bir üründür. İçinde tutabildiği yüksek miktada hava ile aynı ağırlıktaki ürünlere göre çok daha iyi ısı yalıtımı sağlayabilir.

TR3 Elyaf Ceket

Dolgu malzemesinin satışını ve fiyatını bulamadım, belki ilgili alanda çalışanların fikri vardır.

mrduran beğendi.
Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2013, 17:25   #34
Ağaç Dostu

nevsune's Avatar

Giriş Tarihi: 04-05-2007
Galeri: 215
Isı yalıtımlı bohçamı dikmiş ama kullanamamıştım. Her zaman yoğurdu makinede yapardım. Bugün 15 dakika sonra fişi çekip bohçada mayalanmaya bıraktım. Normal her zaman nasıl oluyorsa aynı yoğunluktaki yoğurdumu yine elde ettim.

Hani adı ısı yalıtımlı bohça ya, merak ettim. Makine ile 5 saat (ısı 50 derecenin üstünde değildir herhalde) gibi bir süre elektrik kullanırken, şimdi ne kadar tutum yapmışımdır ki? Ayrıca haftada bir yoğurt yaptığımı düşünürsek, bohça için harcadığım10 liralık maliyeti ne kadar sürede amorti edeceğim acaba

Bakliyatı deneyecek zamanım olmadı. Hafta sonu evde olabilirsem deneyip sonucunu yazarım.

COYOTE beğendi.
nevsune Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-02-2013, 23:49   #35
Ağaç Dostu

Yeşile_Özlem's Avatar

Giriş Tarihi: 22-08-2012
Çok ilginç bir konu gerçekten. Tutumlu bohça diye bir şey olduğunu bilmiyordum. Ben yoğurt mayalarken örtülere sarıp sarmalıyorum. Saatler sonra açtığımda hala sıcak olduğunu görüyordum. Tutumlu bohçam yok ama ısı yalıtımlı çantam var.Bundan sonra yoğurtlarımı ısı yalıtımlı çantada mayalamayı deneyeceğim. Bakalım nasıl olacak

Yeşile_Özlem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-03-2013, 12:57   #36
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-06-2008
Tutumlu bohça wonderbag

Çok Değerli Forum Üyeleri ve Kullanıcılar

Öncelikle Tutumlu Bohça - Wonderbag ile ilgili ayırdığınız zaman için teşekkür ederiz.

Tutumlu Bohça ve Wonderbag ( Sihirli Bohça ) isim üretim ve telif haklarının tamamı şirketimize aittir. Dolayısı ile ürünün isminin kullanım hakları, üretim hakları ve bu konudaki tüm yasal haklarımız saklıdır. Forum üyelerini ismin kullanımı ve üretim konusunda bilgilendirmek isteriz. Tutumlu Bohça - Wonderbag'in benzeri bir üretiminin yapılması , isminin kullanılması ve kopyalanması yasal olarak yasaktır.

Tutumlu Bohça - Wonderbag almak ve kullanmak dileğinde olan kullanıcılar wonderbag.com.tr adresinden ürünümüzü satın alabilirler.

Keyifli kullanımlar dileriz.
Sorularınız için info@wonderbag.com.tr
0232 425 15 96

cannkut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-03-2013, 13:26   #37
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Merhaba,

Sorularımızı buradan sorabilir miyiz?

Standart boy ve bebek boy tutumlu bohçaya kaç litrelik tencere sığabiliyor?
Catering boy için de bu soruyu sorabilirim ya da bu boya birkaç farklı yemek pişen tencere mi koyuluyor?

Aslında bu bilgileri sitenize ekler misiniz?
wonderbag.com.tr
sayfasında bulamadım.

Buradaki denemelere gelince, kişisel kullanım olarak sadece bir üyemiz yaptı. Yasal haklarınız konusuna kimsenin itirazı olamaz...

Son soruyu burada sormak ne kadar doğru kestiremiyorum, sorulacak doğru kişiyi öğrenmemiz de yararlı olabilir.

Tutumlu bohça sponsorluk yapıyor mu? Yıl içinde 3-5 yarışmamızın sponsoru olmak isterler mi?

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-03-2013, 13:55   #38
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-06-2008
Değerli Malina

Sorular için teşekkurler. Bebek boy 2 kişilik küçük boy tencere için,standart boy normal büyüklukteki mutfak tencereleri için kullanılmaktadır.Biz ev kullanımların için genelde standart boyu tavsiye ediyoruz. Catering boy ise karavana ve bu tip sanayi tipi buyuk boylar için kullanılmaktadır. Genelde otel ve restoranlara önerilen boydur.
Sponsorluk konusundaki taleplerinizi info@wonderbag.com.tr adresine göndermenizi rica ederiz. İlginiz için teşekkürler.

cannkut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-03-2013, 18:49   #39
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-10-2010
Cam yünü, kaya yünü, perlit kullanabilirsiniz. Tamamı ısı yalıtımında kullanılan malzemelrdir. Diğer yandan strafor olarak bildiğimiz EPS, biraz sıkısı olan XPS gibi malzemeler sıcaklığa duyarlıdır. Eriyebilir. Sıcak tencere onları selüloz haline getirebilir.

tugrulbaba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:46.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024