agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları (Özel) > Bağcılık
(https)

Beğeni Düzeni65Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-06-2012, 19:33   #91
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-06-2012
farzedelim şubat ayında asma çeliği aldık. bu çelikler yeşerdikten ne kadar sonra toprağa aktarılabilir bilgi verirmisiniz

masidai Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-07-2012, 18:05   #92
Ağaç Dostu

justice's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2010
alınan çeliklerden geçen sene fazla gelenleri öylesine kuma saplamış ve sıcaklardada diplerini sulamıştım ,tutmuşlar kumda topraktan daha güzel çimlenip kökleniyorlar galiba, birde kışın çamurundan sıkboğaz olmuyorlar..

Eklenen Resimler

Muda beğendi.
justice Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-11-2012, 15:22   #93
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-11-2012
SELAM DALINDA ASMA KÖKLENDİRMEK ÇOK BASİT
dikili asmanın üzerinden begendiginiz dalı seçin yani uzun olanı herhangi bir teneke pilastik fark etmez altından tam orta yerinden bir delik acın bir parmak girecek şekilde seçtiginiz dalı bu delikten sokun kap budalın ana gögdesine deginceye kadar bundan sonrabu kabın içine normal güpre karışımı toprak doldurun yalnız kap asmanın gövdesinde duracak şekilde alttan destekleyin bu işlemi ege bölgesinde şubatta oluyor yazın bu kaptaki toprgı ara sıra sulayım hem asmanız köklenecek hemde köklenen daldan üzüm yersiniz birdahaki seneye köklendirdiginiz dalı ana gövdeden ayırıp toplaga dikim i

forek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-03-2013, 16:28   #94
Yeni Üye

Rahşan Yıldırım's Avatar

Giriş Tarihi: 03-08-2005
bir arkadaşım üretmem için asma çelikleri getirdi. bir gün önce kesilmiş oldukları için kuruyacaklarından korkarak üstünde birer göz kalacak şekilde çelikler oluşturarak suya daldırdım. Keşke acele etmeyip burayı okusaymışım. şimdi benim bu çeliklerden asma üretmem mümkün olur mu? o gözün tamamı toprak altında kalacak şekilde gömsem işe yarar mı? Kokulu özel bir tür olduğunu söylemişti.

Rahşan Yıldırım Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-03-2013, 23:08   #95
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Rahşan Yıldırım Mesajı Göster
bir arkadaşım üretmem için asma çelikleri getirdi. bir gün önce kesilmiş oldukları için kuruyacaklarından korkarak üstünde birer göz kalacak şekilde çelikler oluşturarak suya daldırdım. Keşke acele etmeyip burayı okusaymışım. şimdi benim bu çeliklerden asma üretmem mümkün olur mu? o gözün tamamı toprak altında kalacak şekilde gömsem işe yarar mı? Kokulu özel bir tür olduğunu söylemişti.
Rahşan hanım çubuk üzerindeki gözlerin bir kısmını kopararak mı çelikler oluşturdunuz. Resim çekme durumunuz var ise çok daha aydınlatıcı olur. Eğer bu şekilde ise varsa köklendirme tozuna çeliğin en alt kısmına batırarak toprağa ekerseniz problem olmaz sanırım. Tek göz haline getirmiş iseniz aşı çok fazla şansınız olduğunu düşünmüyorum ama denemekten bir şey çıkmaz. En fazla gelecek yıl tekrar buradaki bilgilere göre yaparsınız.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-04-2013, 15:38   #96
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
aşağı yukarı 1 ay önce budanıp bir kaldırıma bırakılmış asma dalları buldum "acaba tutarmı ki"diyerek 2 parça kırdım ve topraksız bahçemdeki bulduğum en topraklı köşeye umutsuzca daldırdım, tutmaz diye düşündüğüm için hiç göz atmadım amaa bugün birde baktım ki yaprak çıkarmaya hazırlanıyorlar yine çok mutluyum

hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-06-2013, 23:04   #97
Ağaç Dostu

Lazuti's Avatar

Giriş Tarihi: 20-01-2013
Temmuz ağustos aylarında izabella (kokulu) üzümden çelik alsak Hiç bir şekilde yetiştiremez miyiz ?

oobd ve hilalll beğendi.

Düzenleyen Lazuti : 22-06-2013 saat 23:04 Neden: imla
Lazuti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-08-2013, 12:10   #98
Yeni Üye

ozleem's Avatar

Giriş Tarihi: 03-06-2011
Saksıda kendiliğinden çıkan asma...

Ne zaman saksısını ayırmalıyım? Burada bıraksam olur mu?

Eklenen Resimler

justice beğendi.
ozleem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-12-2013, 15:45   #99
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 31-05-2007
Bu asma tutarmı

Komşumuzun apartman bahçesindeki 20 yıllık asmaya bakan komşunun vefatından sonra (Allah Rahmet eylesin) sahipsiz kalınca dibinden kesilmiş. Ankara soğuğunda yaklaşık 3 hafta öyle kaldı 5 gün önce birkaç ince dal ile yaklaşık 2 metre boyunda bilek kalınlığında bir dalını alıp kova içindeki suda beklemeye aldım bu suya IBA 4000 'lik den de 5 damla kadar koydum bu hafta toprakla buluşturup kapalı ortamda bahara kadar bekleteceğim tutma olasılığı nedir bilen arkadaşlardan fikirlerini almak isterim.

dostca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-01-2014, 15:56   #100
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 31-07-2007
çelik alma

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dostca Mesajı Göster
Komşumuzun apartman bahçesindeki 20 yıllık asmaya bakan komşunun vefatından sonra (Allah Rahmet eylesin) sahipsiz kalınca dibinden kesilmiş. Ankara soğuğunda yaklaşık 3 hafta öyle kaldı 5 gün önce birkaç ince dal ile yaklaşık 2 metre boyunda bilek kalınlığında bir dalını alıp kova içindeki suda beklemeye aldım bu suya IBA 4000 'lik den de 5 damla kadar koydum bu hafta toprakla buluşturup kapalı ortamda bahara kadar bekleteceğim tutma olasılığı nedir bilen arkadaşlardan fikirlerini almak isterim.
Asma en kolay yetişen bitkilerdendir. İba kullanmadan da tutar. Aldığınız çelikte en az 3 göz olmasına özen gösterin. Gözler yukarı bakacak, yere 45 derece parelel olacak şekilde toprakla buluşturun. Kapalı ortamda 3 haftada, açık alanda 5 hafta sonunda yapraklar çıkardığını görürsünüz.
23.12.20013 günü ekilen çelikler

eyüp1968 ve Muda beğendi.

Düzenleyen cicek2000 : 17-01-2014 saat 16:13 Neden: resim ekleme
cicek2000 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-01-2014, 13:32   #101
Yeni Üye

zekiturkmen's Avatar

Giriş Tarihi: 23-01-2014
Sevgili arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar ben bu siteye henüz üye oldum, epeydir takip ediyordum ama ..... ben Ankara'da yaşıyorum kısmet olursa da bu Mart ya da Nisan ayında kendi bahçeli evime taşınacağım, evim Çayyolu'nda, doğal olarak ta bahçeyle sebzeyle ve çiçeklerle uğraşmaya başlayacağım. Bu nedenle bu siteyi daha sık kullanmaya ve yeni şeyler öğrenerek uygulamaya gayret edeceğim. Yardımlarınız ve paylaşımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Bir sorum olacak, geçtiğimiz hafta fidan satan bir işletmeden saksıda (30 cm* 40 cm)yaklaşık 1 mt boyunda, gövde çevresi 15-20 cm civarında olan 2 adet Kalecik Karası asması aldık, mevcut saksıyı daha büyük bir saksıyla değiştirerek bu şekilde bakmaya devam etmek istiyoruz, bu asmanın saksıda bakımı ile ilgili çok fazla bilgi elde edemedim sizden ricam bakımı ile ilgili temel bilgiler nelerdir, saksı değiştiği zaman ilave edilmesi gereken toprak nasıl olmalıdır? saksıda bırakmak uygun mudur? budama zamanı ve şekli ne olmalıdır? Bu asmaya zevkle bakmak istiyorum ama bilgim yetersiz. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Asmamız şu anda tahta bir palet üzerinde saksı içinde atölyede baharı bekliyor, güneş almıyor ama aydınlık bir köşede toprağı bayağı nemli, şu an yapılması gereken bir şey var mı onu da bilemiyorum yardım ve destekleriniz için şimdiden çok teşekkürler ederim.

zekiturkmen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-01-2014, 14:06   #102
Yeni Üye

zekiturkmen's Avatar

Giriş Tarihi: 23-01-2014
Asma bakımı

İlk mesajımda belirttiğim asmamızın 4 adet fotoğrafını da ekliyorum, bakımı ile ilgili bilgi paylaşabilirseniz sevinirim, mesela bir arkadaşım bu zamanda bu samanın kabuklarının soyulması ve bordo bulamacı yapılmasını tavsiye etti, bunun 1/3 ü oranında 2. uygulamayı da baharda gözler canlanmadan yapmamı söyledi bilmem siz de katılır mısınız? Teşekkürler

Name:  ASMA-1.JPG
Views: 4051
Size:  54.1 KB

Name:  ASMA-2.JPG
Views: 4057
Size:  51.4 KB

Name:  ASMA-3.JPG
Views: 4408
Size:  69.9 KB

Name:  ASMA-4.JPG
Views: 3606
Size:  56.1 KB

pulibet ve Muda beğendi.
zekiturkmen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-01-2014, 14:09   #103
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi zekiturkmen Mesajı Göster
Sevgili arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar ben bu siteye henüz üye oldum, epeydir takip ediyordum ama ..... ben Ankara'da yaşıyorum kısmet olursa da bu Mart ya da Nisan ayında kendi bahçeli evime taşınacağım, evim Çayyolu'nda, doğal olarak ta bahçeyle sebzeyle ve çiçeklerle uğraşmaya başlayacağım. Bu nedenle bu siteyi daha sık kullanmaya ve yeni şeyler öğrenerek uygulamaya gayret edeceğim. Yardımlarınız ve paylaşımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Bir sorum olacak, geçtiğimiz hafta fidan satan bir işletmeden saksıda (30 cm* 40 cm)yaklaşık 1 mt boyunda, gövde çevresi 15-20 cm civarında olan 2 adet Kalecik Karası asması aldık, mevcut saksıyı daha büyük bir saksıyla değiştirerek bu şekilde bakmaya devam etmek istiyoruz, bu asmanın saksıda bakımı ile ilgili çok fazla bilgi elde edemedim sizden ricam bakımı ile ilgili temel bilgiler nelerdir, saksı değiştiği zaman ilave edilmesi gereken toprak nasıl olmalıdır? saksıda bırakmak uygun mudur? budama zamanı ve şekli ne olmalıdır? Bu asmaya zevkle bakmak istiyorum ama bilgim yetersiz. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Asmamız şu anda tahta bir palet üzerinde saksı içinde atölyede baharı bekliyor, güneş almıyor ama aydınlık bir köşede toprağı bayağı nemli, şu an yapılması gereken bir şey var mı onu da bilemiyorum yardım ve destekleriniz için şimdiden çok teşekkürler ederim.
Zeki bey öncelikle hoşgeldiniz. Bahçeli eve taşınacağınızı söylüyorsunuz. Oraya dikme durumunuz var ise öncelikle orada büyümesini istediğiniz bir yere dikmeniz çok iyi olur. Atölye sıcak ise veya kuytu olması nedeni ile çok çabuk bir şekilde soğuk yerden gelmesinden dolayı asmanız filizlenebilir. Bahçeye dikmeyecekseniz. Büyütmek istediğiniz saksıya toprağını dökmeden hemen değiştirin. Asmanızın şu an su ihtiyacı yok. Toprağının kuru olması çok daha iyi olur.

Eski 24-01-2014, 14:16   #104
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Asmanızın büyüklüğü çok güzel. Bu kadar büyük beklemiyordum. Geçen yılki budamadan sonra ince dallardan görebildiğim kadarı ile çok az toprak olması nedeni ile fazla sürgün verememiş. Bana göre en kısa zamanda daimi bir yerde toprak ile buluşturmanız iyi olur. Asmanız toprakta çok güzel geliştikten sonra sökülerek saksıya alınmış.
%1'lik bordo bulamacını şimdi yaparsanız olur. Sonbaharda %2'lik bordo bulamacı yapmak gerekiyor. Ancak ben de o zamanı kaçırdım. Asma yapraklandıktan sonra kükürt uygulaması da yaparsınız. Bence iki asma için kendisinde ve çevresinde hastalık yok ise bu iki uygulama fazlası ile yetecektir.

Eski 24-01-2014, 15:28   #105
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-07-2010
bana büyükçe saksıda meyve alabileceğim yaprakları kullanabileceğim üzüm cinsi yazarmısınız

dünyam1 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-01-2014, 17:06   #106
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dünyam1 Mesajı Göster
bana büyükçe saksıda meyve alabileceğim yaprakları kullanabileceğim üzüm cinsi yazarmısınız
Asma kökleri derine giden bir bitki. Asma bağlarını sökme işi verilen bir kepçeci işi aldığına pişman olmuş. Çok zor sökülüyormuş çünkü. Toprakta yetiştirmek en güzeli. Benim bildiğim yaprak için yetiştirilen bizim buralardaki asmalar yabani bir tür amerikan asması tabi üzümünü yemeniz çok mümkün değil, çekirdeksiz beyaz üzüm yetiştirebilirsiniz. Çekirdeksiz üzüm alabilmeniz için çekirdekli üzümlerin aksine budarken yedi sekiz göz bırakmanız gerekiyor. Başka asmaların da yaprakları kullanılabiliyor ancak bunların yaprakları ince ve az damarlı olduğu için tercih ediliyor.

dünyam1 beğendi.
Eski 25-01-2014, 20:38   #107
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-07-2010
çekirdeksiz beyaz üzüm saksıda oluyormu?anlayamadım da

dünyam1 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-01-2014, 20:50   #108
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dünyam1 Mesajı Göster
çekirdeksiz beyaz üzüm saksıda oluyormu?anlayamadım da
Hangi asma olursa olsun saksıda çok fazla gelişeceğini zannetmiyorum. Muhtemelen yaşar. Ancak çok fazla gelişeceğini düşünmüyorum. Saksısını mümkün olduğunca büyük tutup toprağına yanmış gübre de katarsanız topraktaki kadar olmasa da gelişecektir.

Eski 17-04-2014, 06:14   #109
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-06-2012
SAYIN MUDA BU ÇELİKLER GEÇEN SENE KÖKLENDİRİLMİŞTİ. BU YIL TOPRAĞA DİKTİM. SON DURUMU BU ŞEKİLDE ŞUAN. SÜRGÜNLER BÜYÜYÜNCE UÇLARINI KIRMAM GEREKİYORMU YOKSA HİÇ DOKUNMAMAM DAHAMI DOĞRU OLUR CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM

http://imageshack.com/a/img843/4074/wym0.jpg

Muda beğendi.
masidai Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-04-2014, 17:03   #110
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2006
Galeri: 2
Merhaba,
İlk kez asma çubuğu köklendiriyorum, dolayısıyla heyecanımla birlikte belki basit, belki değil, birkaç sorum var Mart ortasında dedemin asmasından aldığım beş çubuğun (Yakında yol inşaatından dolayı maalesef kesilecek, 35 yıl boyunca verdiği üzümleri yedik, gölgesinde oturduk, bu açıdan bu çubuklar benim için ayrıca önemli) hepsi yakın zamanda yapraklanmaya başladı fakat yapraklarla beraber çiçek de var. Bu normal mi, nihayetinde istenen şey meyve olsa da daha geriden mi almalıydım çubukları ilk yıl daha iyi gelişmesi için, sürgünleri zayıflatmasın diye bu çiçekleri almalı mıyım? Bir de fotoğraflardan da görüldüğü gibi biri dipten patladı, bu çubuğun üstte kalan kısmını ne zaman kesmeliyim? Hoşçakalın...

Name:  1.jpg
Views: 3439
Size:  40.3 KB

Name:  2.jpg
Views: 3325
Size:  38.9 KB

Düzenleyen Taşlıbahçe : 23-04-2014 saat 21:25 Neden: ek
Taşlıbahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2014, 21:34   #111
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Köklenirler mi acaba

Name:  IMG_2007.jpg
Views: 4633
Size:  73.4 KB

İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2014, 07:11   #112
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi masidai Mesajı Göster
SAYIN MUDA BU ÇELİKLER GEÇEN SENE KÖKLENDİRİLMİŞTİ. BU YIL TOPRAĞA DİKTİM. SON DURUMU BU ŞEKİLDE ŞUAN. SÜRGÜNLER BÜYÜYÜNCE UÇLARINI KIRMAM GEREKİYORMU YOKSA HİÇ DOKUNMAMAM DAHAMI DOĞRU OLUR CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM
Sayın masidai; Asmalarınızın durumu çok güzel. Gayet güzel sürgün vermişler. Yanlarına bir tane çubuk dikerseniz üzerine sardırırsınız. Çardak yapmayı düşünüyorsanız kuvvetli olan gözü bırakıp diğerlerini kesersiniz. Gücün tek dala binmesi ve daha iyi gelişmesi açısından. Dik olarak yükseltirseniz ürün verme çok daha fazla oluyor. Yatay olarak gelişen asmalara göre. Tel sistemi yapacak iseniz dik olarak çıkan asmayı yerinizin durumuna göre bir metre civarı tel üzerine dik çıktıktan sonra kesip sağa ve sola iki ayrı göz verdirerek ana kolları oluşturabilirsiniz.

Eski 17-05-2014, 07:18   #113
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Taşlıbahçe Mesajı Göster
Merhaba,
İlk kez asma çubuğu köklendiriyorum, dolayısıyla heyecanımla birlikte belki basit, belki değil, birkaç sorum var Mart ortasında dedemin asmasından aldığım beş çubuğun (Yakında yol inşaatından dolayı maalesef kesilecek, 35 yıl boyunca verdiği üzümleri yedik, gölgesinde oturduk, bu açıdan bu çubuklar benim için ayrıca önemli) hepsi yakın zamanda yapraklanmaya başladı fakat yapraklarla beraber çiçek de var. Bu normal mi, nihayetinde istenen şey meyve olsa da daha geriden mi almalıydım çubukları ilk yıl daha iyi gelişmesi için, sürgünleri zayıflatmasın diye bu çiçekleri almalı mıyım? Bir de fotoğraflardan da görüldüğü gibi biri dipten patladı, bu çubuğun üstte kalan kısmını ne zaman kesmeliyim? Hoşçakalın...

Sayın Taşlıbahçe, Meyve gözü olan asma çubuklarından alınan çeliklerde üzümler de oluyor. Ancak onları beslemesi hemen hemen mümkün değil. Ben biraz büyüdüğü zaman hemen onları koparıyorum. Asmanın kök yapması ve yapraklanması için. Tek göz bırakırsanız ve o gözü de bir dala ip ile bağlarsanız asmanız daha rahat büyüyecektir.

Taşlıbahçe beğendi.
Eski 17-05-2014, 07:20   #114
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İsmail Kuzucu Mesajı Göster
Köklenirler mi acaba

Eklenti 486955
Sayın İsmail Kuzucu; bahar aylarında alınan çeliklerle rahat bir şekilde kökleniyorlar.Ben kökleneceğini zannetmiyorum. Ancak sizin aldığınız çelikleri köklendirdiğinizi görünce sonucu daha rahat görmüş oluruz. En azından üzümleri koparırsanız belki şansı olur.

Eski 23-05-2014, 22:38   #115
Ağaç Dostu

TreeKing's Avatar

Giriş Tarihi: 19-08-2013
asma ve bağ üzümü için diyelim en mantıklısı çelik üretimi, gayet çabuk tutuyor ve ürün verme zamanı az, amatör bir kişi bile tutturabilir bence, annem komuşudan aldı, az yeni yaprak tomurcuklanmış daha, toprağı açtı biraz su döktü sonra dikti, dibini toprak ile bastırdık iyice, birde üstünden iyice suladık şuan tuttular çok iyiler.

TreeKing Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2014, 13:03   #116
Ağaç Dostu

yasarugur's Avatar

Giriş Tarihi: 21-10-2007
Galeri: 7
Ben de Tire'li bir arkadaşımdan öğrendiğim metodu anlatayım;Önce dikeceğiniz çeliğin en alttaki gözünden aşağıda kalan odunsu kısmı taşla hafifçe ezip elin parmakları gibi ayrılmasını sağlıyormuşuz( toprağa gömdüğümüzde o aralıklardan kök atarmış) ,sonrasında dikeceğimiz çukuru açıp en alta bir kürek kadar ufalanmış mangal kömürü koyuyormuşuz ( bu kök hastalıklarına karşı iyi gelirmiş),sonra asma çeliğini çember şeklinde şekillendirip çukura koymalı ,gübreli toprakla doldurup sıkıştırdıktan sonra sulamalıymışız,tabii iki üç göz dışarıda olacak şekilde.Ha bir de şunu hatırlatayım, çeliğimiz asmanın sık gözlü olan dalından alınmalıymış,o dal meyveyi daha çok verirmiş. Gözleri uzun aralıklı olan daldan alınan çelikler sürgün dalından alındığından daha az meyve yaparmış.Bana öğretilen budur ,faydalı olur umarım...

rana58 beğendi.

Düzenleyen yasarugur : 24-05-2014 saat 13:08 Neden: ekleme yaptım
yasarugur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-10-2014, 10:45   #117
Ağaçsever

omerr's Avatar

Giriş Tarihi: 23-06-2008
Asma aşısı

07/09 tarihinde yapış olduğum asma aşılarım son hali
şimdiden neferge üzümler var.

Yakında üzümleri yeriz

Eklenen Resimler

pria, Muda ve Milla beğendi.
omerr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-10-2014, 13:36   #118
Ağaçsever

kurtkus's Avatar

Giriş Tarihi: 30-01-2010
Sayın omerr nasıl bir aşı uyguladınız?Aşı tarihi hakkında bilgi edinebilir miyiz?

kurtkus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-10-2014, 15:16   #119
Ağaçsever

omerr's Avatar

Giriş Tarihi: 23-06-2008
aşılama olarak yongalı göz aşısı yaptık
aşılanacak gözü yongalı olarak gözü çıkartıyoruz
anaca çıkartılan göz uzunluğunda ve genişliğinderesimdeki gibi aşı yerini ayarlıyoruz
sıkıca bantla bağlıyoruz

asılama zamanı olarak
subat mart ve ağustos eylül aylarında yapıyoruz

Eklenen Resimler

rana58, pria ve Muda beğendi.
omerr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2015, 21:49   #120
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-03-2009
elimde köklü üzüm fidanları var. geç ulaştığı için toprakla buluşturamadık. suya koyduk. bugün çıkarmış ama veren kişi ekilmesi lazım kurur dedi. suda bekletince kurumaz sanıyorum.. yanılıyor muyum?

üvez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:19.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024