agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Yabani Hayvanlar > Yabani Hayvanlar / Genel
(https)

Beğeni Düzeni15Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-01-2012, 21:04   #91
Ağaç Dostu

dermana's Avatar

Giriş Tarihi: 19-12-2010
Galeri: 21
avlanacak ne kadar hayvan kaldı ki? bütün avcılara tavsiyem tüfeklerini bırakıp fotoğraf makinesi almaları. tetik yerine deklanşöre basmaları. çok daha zevkli ve dinlendirici olduğunu göreceksiniz.

dermana Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 29-01-2012, 21:32   #92
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-01-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ Mesajı Göster
Burada kimse konuya sizin baktığınız taraftan bakmıyor.
Ağaçlar.net'te çok sayıda avcı üye var hemde gerçekten çok sayıda, önceki konulardan bulabilirsiniz, zaten eski bir üye olduğunuza göre benden daha iyi biliyorsunuzdur. Onların burada yazmaması sadece benim böyle düşündüğüm anlamına gelmez.

Alıntı:
Sizin anlamamakta direndiğiniz konu bir canlıyı, spor için öldürme hakkını kimin verdiği? Sizin bu hakkı nereden aldığınız? Bana bunun cevabını yazın.
Spor canlıyı vurmak değildir, avdan eli boşta dönsem kendimi spor yapmış sayacağımı daha önceki mesajlarımda belirtmiştim. Bu hakkı nereden aldığıma gelince, kanunlardan tutunda inanç sistemime kadar herşey bana bu hakkı veriyor. Bunu kaç defa yazdığım halde neden hala soruyorsunuz anlamıyorum.

Alıntı:
Allah'ın verdiği canı Allah alır? Her şey gelir insan vicdanında düğümlenir kalır! Ya sudan havadan -sizce şahane ve tersi ispatlanamayan- bahanelere sarılarak işlenen cinayetlere çanak tutar, ortak olursunuz veya bir şeylerin ucundan tutar kaldırmaya çalışırsınız. Seçim sizin.
Tekrar tekrar söylüyorum, ya bu işin içine Allah'ı katmayın, ya da katıyorsanız avcılığın günah olduğuna dair delil gösterin. İslam sizin yorumlarınıza göre oluşmuyor.

Alıntı:

Devede kulak işlerle uğraşmak, bizler İbrahim'in ateşine su taşıyan karınca gibiyiz, maksat safımız belli olsun. Çok çok güçlüler zaten dünyayı ateşe vermişler, üstelik bu ateş İbrahim'in ateşi gibi içindekini yakmayan bir ateş değil, sona doğru hep birlikte gidiyoruz.

Belki de Nemrut'un burnuna kaçan sinek oluruz belli mi olur? Hiç umulmadık şekilde bir şeyleri düzeltiriz.
Her iki durumda da bizim içimiz rahat biz bize bırakılan emanete ihanet etmedik.
Yolunuz açık olsun, selametle...

syılmaz Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 29-01-2012, 21:51   #93
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Neyse ki Türkiye'de ki tüm bayanlar, burada ki bayan üyeler gibi düşünmüyor. Yoksa evde kalırdım herhalde.

YABAN TV Haber - KADIN AVCILAR haber sayfası

AVDOĞA DERGİSİ agustos 2010

Eski 29-01-2012, 22:12   #94
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Soru
Avlanmak haram mı? Bazen zaman geçirmek için avlanıyoruz.

Cevap (Nihat HATİPOĞLU)
Eti yenen hayvanların eti için, zararlı hayvanların ise zararlarından korunmak için avlanmak caizdir. Bu anlamda hayvanların etlerinden ve derilerinden yararlanılabilir. Ancak zevk ve spor için hayvan öldürmek, av avlamak ve bunu alışkanlık haline getirmek uygun değildir.

Nihat hatipoğlun'dan soru ve cavapları

...Hadislerde hayvan hakları konusunda ısrarlı bir şekilde vurgulanan husus, onların yaşama haklarıdır. Hz. Peygamber'in tavsiye ve uygulamalarında belli başlı zararlılar hariç, hayvanların faydasız ve keyfi bir şekilde öldürülmesi yasaklanmış, hayvanlara merhametli davranılması gereğine işaret edilmiştir. (Kaynak:Nesâi, Sayd, 34; Dârimi, Sünen 2, 115 )

...Yine Hz. Peygamber'in karınca, arı, kurbağa, hüdhüd ve surad kuşu vs. gibi hayvanlar karşısındaki tutumu (bunları öldürme yasağı) , sonraki nesiller üzerinde fazlasıyla etkili olarak "hayvanın insan üzerindeki hakkı" şeklinde kolektif bilinci doğurmuştur. Öte yandan hayvan türlerinin ve neslinin devamı açısından önemli olan av olgusuna da nasslarda yer almakla birlikte doğal dengeyi bozan ve eğlence amaçlı avcılığa izin verilmemiştir.(Kaynak:. Ahmed b. Hanbel, Müsned, 1, 357; 2,371)

......Hayvanlardan insanların eğlencesi olsun diye yararlanılamaz. (Kaynak : Doç. Dr. Adnan KOŞUM, İslam'da Hayvan Hakları, Diyanet Aylık Dergi, Sayı:194, S.39-41 )

...Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer husus, hayvanlara tanınan söz konusu hakların insanlar tarafından verilen, başka bir ifadeyle beşeri kaynaklı değil, üstün bir iradeye dayanmakta olduğudur. Hayvanların insanlar üzerinde haklarının yalnızca günah korkusuna dayanmayıp İlahi irade tarafından hayvanlara bahşedildiği bilincinin, Müslüman toplumların tarih boyunca hayvan hakları olgusunda hassas olmalarında etkin olduğu inkâr edilemez bir gerçektir.

Şükrü Özbuğday- Konya İl Müftüsü
slam'da Hayvan Sevgisi ve Hayvan Haklar-kr zbuday Konya l Mfts - VAAZ STES

Sonsöz:
MERHAMET ETMEYİ BİLMEYENE MERHAMET EDİLMEZ...

pria Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 29-01-2012, 22:17   #95
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Sn. Pria, sizin yazdığınız kaynaklarda da avın mübah olduğu tekrar tekrar vurgulanmış. Zevk için öldürülmez demiş, zevk için öldürmüyoruz. Aldığımız zevk hayvanın ölmesinden, ya da nasıl öldürdüm ama? gibisinden hava atmak için değil.

1500 kere de bunları yazsam, size kendimi ifade edemeyeceğimi biliyorum.

Kısaca, verdiğiniz örnekler benim düşüncelerimi çürütmüyor. Zaten verdiğiniz örnekleri içeren linkleri ben daha önce kendim ekledim foruma.

Ayrıca merhametsiz falanda değiliz.

Eski 29-01-2012, 22:21   #96
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Çok fakir ve hayvansal protein sağlayabilecek bir geliriniz olmadığı için mecburen avcılık yapıyormuş gibi lanse ediyorsunuz kendinizi..
Usta bir demagogsunuz gibime geliyor..
Tetiği çekerken gözleriniz de yaşarıyordur belki

pria Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 29-01-2012, 22:23   #97
Ağaç Dostu

dermana's Avatar

pekı hayvanları hangi duygularla vuruyorsunuz? merhamet ederek mi?

Eski 29-01-2012, 22:30   #98
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pria Mesajı Göster
Çok fakir ve hayvansal protein sağlayabilecek bir geliriniz olmadığı için mecburen avcılık yapıyormuş gibi lanse ediyorsunuz kendinizi..
Önce ki mesajlarımı okumadan yazıyorsunuz galiba.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi syılmaz Mesajı Göster

Avcılıkta böyle, et alacak paramız olmadığından değil, kendi yiyeceğimizi mücadele ederek, doğadan kendimiz almak istediğimizden, aldığımız zevkin sebebi budur. Nasıl öldürdüm ama diyerek hava atmak şeklinde değil!
-----

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dermana Mesajı Göster
pekı hayvanları hangi duygularla vuruyorsunuz? merhamet ederek mi?
Bkz. hemen yukarısı.

Eski 29-01-2012, 22:37   #99
Ağaç Dostu

dermana's Avatar

Alıntı:
Sn. ..... Aldığımız zevk .......
sonuçta bir zevk alıyorsunuz yani....

Eski 29-01-2012, 22:39   #100
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dermana Mesajı Göster
sonuçta bir zevk alıyorsunuz yani....
Konuyu çarpıtıyorsunuz, yaptığınız iş tıpkı birine iftira atmak için ses kasedinden kelimeleri cımbızla seçip, sadece o kısmı yayınlamak gibi.

Düzenleyen syılmaz : 30-01-2012 saat 20:00 Neden: İmla.
Eski 29-01-2012, 22:48   #101
Ağaç Dostu

dermana's Avatar

Alıntı:
Konuyu çarptırıyorsunuz, yaptığınız iş tıpkı birine iftira atmak için ses kasedinden kelimeleri cımbızla seçip, sadece o kısmı yayınlamak gibi.
mesajınız olduğu gibi yerinde duruyor. ben sadece konuyu vurguladım, iftira değil .

Eski 29-01-2012, 22:49   #102
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-02-2011
1.Name:  1.jpg
Views: 4505
Size:  46.8 KB

2.Name:  2.jpg
Views: 567
Size:  35.9 KB

3.Name:  3.jpg
Views: 871
Size:  62.6 KB

4.Name:  4.jpg
Views: 815
Size:  31.7 KB

Güzin Çakar Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 29-01-2012, 22:57   #103
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Galeri: 3
Sayın syılmaz, burada yazılanları sadece sizin şahsınızaymış gibi algılamayın, ağaçlarnet'te çok sayıda avcı üyenin olduğunu söylüyorsunuz, bu mesajlar size, ağaçlar.net'in avcı üyelerine (siz de ağaçlar net'in avcı üyelerinden birisisiniz) ve sizler gibi düşünen bütün avcılara yazılıyor.

Burada şahsınıza yönelik herhangi bir nefret uyandırmak da amacımız değil. Kendiniz yazmışsınız Antalya için ağaçlandırma çalışmalarınız var, bunlar güzel işler. Burada tartışılan sizin şahsınızda avcılığın spor olarak değerlendirilip değerlendirilmeyeceği. Bu tartışmada siz karşı cenahtasınız o kadar.

Medenîce tartışıyoruz değil mi? Burada mesajlaşırken bir konu hakkında usturubuyla fikir beyan etmeyi de öğreniyoruz aynı zamanda. Bizim milletimiz tartışmayı pek bilmez, tartışma programlarını bir izleyin -eskiden daha beterdi, resmen bağırışıp dururlardı, sinirlenir tv'yi kapatırdım-. Tv programlarının bir toplumun aynası olduğunu düşünürüm.

Gelelim konumuza;

Avcılık bir canlıyı vurmak değilse nedir? Avdan eli boş döndüğünüzde avcı olmuyorsunuz dolu döndüğünüzde ne oluyorsunuz? Bir canlıyı vuran bir avcı. Bu da spor oluyor değil mi?

Doğadan kendi mücadelenizle yemeğinizi çıkarma zevkine eriyormuşsunuz avlanınca, bu zevke başka bir canlının yaşamı karşılığında eriyorsunuz bunu iyice anlayabiliyor musunuz? O canlı sırf konuşamıyor, derdini anlatamıyor, hakkını savunamıyor diye ona bunu yaptığınızın farkında mısınız? Komşunun kümesinden tavuk çalabilir misiniz? Çalamazsınız çünkü sahibinin gazabından korkarsınız ama dağdaki zavallının arkasını kollayanı yok diye ona tetik doğrultma hakkını kendinizde bulur bunu da yaparsınız.

Allah'ı işe karıştırmayın diyorsunuz, bu hakkı inanç sisteminizden aldığınızı söylüyorsunuz. Ben de size diyorum ki sizin inancınız ortada onca yenecek et varken gidip de dağa sırf kendi zevkinizi tatmin edesiniz diye hayvan avlamayı yasaklıyor. İnanç sisteminizde bir de israf diye bir olgu var, bunca yiyecek et varken ortalıkta -ki alım gücünüzün olduğunu siz de söylüyorsunuz- gidip de yabandaki bir zavallıya tamah etmek israftır, boşuna cana kıymaktır.

Kanunların size verdiği bütün haklar karşısında da bu kadar cevval misiniz? Hakkınızı hep böyle savunur musunuz? Yoksa siz de mazluma karşı aslan kesilip sizden güçlü olan karşısında divan mı durursunuz?

Ya da şöyle başka bir açıdan yazayım hani daha önce belirttiğiniz medenî ülkeler ve onların yasaları kıstaslarınız var ya? Onlardaki bütün yasaların her şeyin en doğrusunu buyurduğu gibi bir inanca sahip misiniz?

Hakkınızın kaynağı olan bu yasalar size %100 doğru davrandığınızın bir garantisini mi veriyor? Bu işin hiç vicdanî, ahlâkî boyutunu da düşündünüz mü?

Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 29-01-2012, 22:57   #104
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Sn. Gcakar, eklediğiniz resimlerin avcılıkla olan bağlantısını kuramadım. Açıklarsanız memnun olurum doğrusu.

Avcıları, yavru kedileri öldürüp, köpeklerin kuyruğuna teneke bağlayan, sapanla serçe öldüren, sokakta aç hayvan gördü mü 'oh ne güzel, ölsün acından' diyen insanlar sanmıyorsunuz umarım.

Eski 29-01-2012, 22:58   #105
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Ne farkeder bazıları sokaktakini öldürüyor, bazıları dağdakini. Sapanla serçe öldüren de geleceğin avcısı!

Eski 29-01-2012, 23:03   #106
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Sn. Suz-i Dilara, yazacaklarım daha önce ki yazdıklarımla aynı içerikte olacak, yeni birşey sormuyorsunuz ki yeni bir cevap vereyim. Sorularınızın cevapları eski mesajlarımda mevcut.

Alıntı:
Kanunların size verdiği bütün haklar karşısında da bu kadar cevval misiniz? Hakkınızı hep böyle savunur musunuz? Yoksa siz de mazluma karşı aslan kesilip sizden güçlü olan karşısında divan mı durursunuz?
Ne diyeyim yani şimdi Sn. Suz-i Dilara, evet mazlumu gördüm mü aslan kesilir ezerim mi diyeyim. Yazdıklarımdan bunları mı çıkardınız yani?

Eski 29-01-2012, 23:05   #107
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Alıntı:
Ne farkeder bazıları sokaktakini öldürüyor, bazıları dağdakini. Sapanla serçe öldüren de geleceğin avcısı!
Çok farkeder hatta hiç alakası yok. Hiç bir mesajımda bu tip insanları haklı gösterecek birşey yazmadım. Aklı başında kimse de yazmaz zaten. Sokak hayvanlarına eziyeti avcılıkla eşleştiriyorsanız, daha bu konuda sizinle yazışmayalım Sn. Dilara.

Eski 29-01-2012, 23:12   #108
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Mazlumdan kasıt illa insan değil ki, ava gittiğinizde sizi görünce korkan, hayatta kalma içgüdüsüyle canhıraş öldürülmemek için kaçan zavallı hayvan da mazlum grubuna girer. Ben demiyorum siz diyorsunuz ava gidiyorum, avlanıyorum, yiyeceğim eti mücadele ederek kazanmanın zevkine eriyorum diye.

Gelin siz bu av işinden vazgeçin değerli arkadaşım, Antalya'daki ağaçlandırma çalışmalarınıza yoğunlaşın -gıpta ettim keşke benim de imkânım olsa da böyle ağaçlandırma işine girişebilsem, köyden üç-beş palamut getirip saksıda büyütüp insanların zarar veremeyeceği köşelere dikebiliyorum ancak- ha ava yine gidin ama silahsız olarak hani demişsiniz ya avdan elim boş dönünce de kendimi spor yapmış sayıyorum diye siz sporunuzu hep böyle yapın.

Şimdi şurada ortada bir ateş yakalım ve barış çubukları içelim.

Eski 29-01-2012, 23:12   #109
Yeni Üye

harun_ç's Avatar

Giriş Tarihi: 26-10-2011
Herkese çok selam.

Bende bir avcıyım. Etinden faydalanmayacağım hiç bir canlıyı avlamam. her canlının bir üreme ve yetişme dönemi vardır. Gerçek avcı bu dönemde hiç bir şekilde avlanmaz hatta o hayvanlarıda o dönemde vurmaya kalkanları bizzat gerekli mercilere bildirerek yakalanmalarını sağlarlar.

Gelelim asıl mevzuya. Dinimiz Besleme ile başlanan ve boşa gitmeyecek kadar avlanmayı
helal kılmıstır.

Ayrıca bu forumun çoğuya yakını et tüketmektedir. siz hiç tavuk kesimi gördünüzmü. Tavukların ayaklarından asılarak bıçaktan geçirildiğini. Lütfen bi araştırın bu konuyu. İnanın o rezilliği görseniz avcılığın canilik olduğunu düşünmezsiniz..

Şunu da söylemeden edemeceğim. Bu devirde sömürgeciliğin ön planda olduğu bu zamanda özellikle de geri kalmıs ülkelerde insanların "kuş" gibi avlandığını düşünürsek biz sadece kendimize tartışacak bi konu aramış oluruz. Asıl sorunumuz bu olması gerekir.

Unutmayalımki atalarımızda avcılık bir gelenekti..

harun_ç Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 29-01-2012, 23:14   #110
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sayın delphin7, size daha evvel özelden de hatırlatma yaptım. Lütfen mesajlarınızı bir blok halinde yazmayınız, okumakta zorluk çekiyor, hatta okumuyoruz.

Ara sıra paragraflar yapın, boşluk bırakın ki, gözlerimiz yorulmasın.

Güler Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 29-01-2012, 23:22   #111
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Alıntı:

Gelin siz bu av işinden vazgeçin değerli arkadaşım, Antalya'daki ağaçlandırma çalışmalarınıza yoğunlaşın -gıpta ettim keşke benim de imkânım olsa da böyle ağaçlandırma işine girişebilsem, köyden üç-beş palamut getirip saksıda büyütüp insanların zarar veremeyeceği köşelere dikebiliyorum ancak- ha ava yine gidin ama silahsız olarak hani demişsiniz ya avdan elim boş dönünce de kendimi spor yapmış sayıyorum diye siz sporunuzu hep böyle yapın.

Şimdi şurada ortada bir ateş yakalım ve barış çubukları içelim.
Sn. Suz-i Dilara, size savaş ilan etmediğim için barış yapmamızı gerektirecek birşey yok. Ama dostluk pekişsin derseniz barış çubuklarınızdan (ne olduğunu bilmiyorum ama) içebiliriz.

Ben avcılıktan vazgeçemem zaten aman aman bir avcı değilim, genelde eli boş denen ve avcılığa yeni başlamış sayılacak biriyim.

Yukarıda ki mesajlarda Türkiye'nin bayan avcılarıyla ilgili bir röportajın linkini eklemiştim. Sizin av hikayelerinizi de dinleriz umarım bir gün.

Eski 29-01-2012, 23:23   #112
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Sn. Harun_ç, avatar fotoğrafınıza daha önce nette denk gelmiştim ve gerçekten çok harika bir fotoğraf.

Eski 29-01-2012, 23:28   #113
Ağaç Dostu

Avcıların, ister bilinçli,ister bilinçsiz olsun zevk almaktan daha çok ilkel insani dürtülerle hareket ettiklerini düşünüyorum. İlk çağlarda insanoğlunun hayatta kalması için gerekli olan bu dürtülerin, halen devam ettirilmesi belki kişileri tatmin ediyordur, ama zaten büyük zararlar verdiğimiz doğal yaşamda yeri olmamalıdır.

Sayın syılmaz,bütün forumu ya da çoğunluğunu karşınıza almış, kahramanca fikirlerinizi savunmaya devam ediyorsunuz. Medeni cesaretinize hayran kaldım ama kesinlikle yazdıklarınızın hiç birine katılmıyorum.

Eski 29-01-2012, 23:29   #114
Yeni Üye

harun_ç's Avatar

Giriş Tarihi: 26-10-2011
teşekkür ederim. Sn. Syılmaz

bu arada belirtmeliyim. zamansız ve katliam için avlananlara "bohçacı" denir.

Lütfen bohçaçılarla avcıları karıştırmayalım. avcı doğayı sever her ava gittiğinde avlandığı gibi av hayvanlarına yemde bırakır..

harun_ç Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 29-01-2012, 23:31   #115
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gçakar Mesajı Göster
Sayın syılmaz,bütün forumu ya da çoğunluğunu karşınıza almış, kahramanca fikirlerinizi savunmaya devam ediyorsunuz. Medeni cesaretinize hayran kaldım ama kesinlikle yazdıklarınızın hiç birine katılmıyorum.
Canınız sağolsun Sn. Gçakar.

Eski 29-01-2012, 23:32   #116
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Barış çubuğu, Kuzey Amerika yerlileri arasında ritüel amaçlı kullanılan tütün çubuğu. Calumet veya şaman piposu şeklinde de adlandırılır. Kaynak wikipedi.

Savaş - barış mevzusu değil de mecazî anlamda -daha çok ben ve arkadaşlarım arasında bu anlamda - bir işi tatlıya bağlamak için kullanırız. Yaygın bir deyimdir, duymamanıza şaşırdım.

Aman aman benden ne avcı olur ne de av hikâyeleri dinlersiniz -Allah saklasın-. Evime dadanan böcekleri bile öldüremem, alır dışarı çayırların içine bırakırım. Onlarla konuşmamı duyan evinden misafir uğurluyor sanır.

Buradan size dua ediyorum, inşallah hep eli boş bir avcı olursunuz. Dağda, bayırda boş boş gezip yorulduğunuzla kalırsınız.

Eski 29-01-2012, 23:39   #117
Ağaç Dostu

Sayın syılmaz cevabınızı şu an gördüm. Evet, fotoğraflar kedi ve köpeklere ait ama içeriği tüm canlılarla ilgili. O afişlere yaban hayvanlarının fotoğraflarının yerleştirilmesinin olabilirliğini düşünmeden yazmışsınız. Ayrıca bir kedi yavrusu ile bir ayı yavrusu arasında fark olduğunu da düşünmüyorum. Diyeceksiniz ki avcılar yavru hayvanları avlamaz, peki aç kaldıklarında karınlarını doyurur, üşüdüklerinde ısıtırlar mı?

Eski 29-01-2012, 23:40   #118
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Alıntı:

Savaş - barış mevzusu değil de mecazî anlamda -daha çok ben ve arkadaşlarım arasında bu anlamda - bir işi tatlıya bağlamak için kullanırız. Yaygın bir deyimdir, duymamanıza şaşırdım.
Sonradan aklıma geldi, jeton geç düştü yani.

Alıntı:
Buradan size dua ediyorum, inşallah hep eli boş bir avcı olursunuz. Dağda, bayırda boş boş gezip yorulduğunuzla kalırsınız.
Siz duanızı eksik etmeyin, gerisi önemli değil.

Eski 29-01-2012, 23:42   #119
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gçakar Mesajı Göster
Ayrıca bir kedi yavrusu ile bir ayı yavrusu arasında fark olduğunu da düşünmüyorum. Diyeceksiniz ki avcılar yavru hayvanları avlamaz, peki aç kaldıklarında karınlarını doyurur, üşüdüklerinde ısıtırlar mı?
Yanıma gelirse neden olmasın?

Eski 30-01-2012, 06:14   #120
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2010
Galeri: 11
Bir katilin bile cinayet işlerken sebebi ve vicdan muhasebesi var.
Bir şey uğruna hapse girmeyi, cana kıymayı göze alabiliyor.
Avcılık öyle mi
Sadece keyif aldığı için yüzlerce canı alıp, cezasız kurtuluyor, hatta bunu gururla ballandıra ballandıra anlatıyor, öldürdüğü hayvanlar bazen yiyebileceğinden çok fazla olduğu için eşe dosta dağıtıyor.
Kasaplıkla bile kıyaslanmaz bu yaptıkları, kasap aldığı ücrete mukabil bir iş yapıyor,
keyif aldıklarını görmedim.
İnsan avlayanlardan seri katiller, onlar da dağ, bayır, engel tanımadan kurbanlarını arar, bulur, sever ve öldürür, bundan da inanılmaz heyecan ve haz alırlar.
Bilimi bir yana bırakalım, bilim de manipüle edilebilir, parayı veren istediği çalışmayı yaptırır ve dilediği sonucu çıkarıp gözümüze sokabilir.
Asılolan vicdan, onu kimse para ile milim oynatamaz.
Avcılık günahmıdır bilmiyorum, ama cinayettir, hemde toplu cinayet.

Jezebel Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:19.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024