agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni9227Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 26-06-2015, 11:20   #811
Ağaç Dostu

celalim01's Avatar

Giriş Tarihi: 20-09-2013
Merhaba ,yeni, bir yer yeni, bir düzen alışmak ve yerleşmek insanı mutlaka yoracaktır. Şöyle bir yaslanıp oh diyebildiğin zamanlar gelince insan yaşadığı yeri daha net görür. Yorgunluk ,iş ,nemde olunca iş yapmak zor oluyor.

Düzenleyen celalim01 : 26-06-2015 saat 19:36
celalim01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-06-2015, 19:45   #812
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi emires Mesajı Göster
oyy nasıl da güzelmiş

💕...bir tutkudur kohleria...💕

sonkez, uyap ve Emineyyüp beğendi.
Milla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-06-2015, 19:48   #813
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi celalim01 Mesajı Göster
Merhaba ,yeni, bir yer yeni, bir düzen alışmak ve yerleşmek insanı mutlaka yoracaktır. Şöyle bir yaslanıp oh diyebildiğin zamanlar gelince insan yaşadığı yeri daha net görür. Yorgunluk ,iş ,nemde olunca iş yapmak zor oluyor.
Sayın celalim01,
Artık tükendim, yarım gün bahçe, yarım gün ev yerleştirme beni mahvetti. Gerçi sonuçta memnunum ama bahçe işleri için çok geciktim gibi geliyor. Kısmet neyse o artık.
Neme alıştım sanırım, ben çok hareket ediyorum diye öyle hissettim bir süre galiba. Millet halinden son derece memnun Akşamlar herkes yelek, ceket giyiyor burada. Ben hariç

Eski 27-06-2015, 00:17   #814
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Milla Mesajı Göster
Sevgili lusoari,
İyi dileklerin için çok teşekkür ederim. Dediğin gibi gönlüme göre oldu. Darısı isteyenlerin başına inşallah.
İstanbul'la bağları tamamen kopardım Yeni yerleşim yerimiz Bodrum. Denize yürüme mesafesinde, bahçeli üç katlı, teraslı, iki kocaman teras balkonlu bir ev. Bahçede on bir tane bodrum mandalinası, limon, portakal ağacı var. Ekip dikecek çok fazla yerim var.Evi bahçeye ortalı diyebileceğim bir şekilde yapmışlar. Dört cephe de güneş ve hava alıyor. Anlayacağın sen hediyeleri bol tutu
Yakın zamanda bahçe ve teras sayfası açar resimleri yüklerim. Oradan takip edersin. Dün balkon bitkileri ile uğraştım bu gün bahçe ile uğraşıyorum. Kendime iki gün izin verdim
Eşyaların çoğu duruyor kolilerde ama düşündüm kışlık kıyafetleri çıkarmak mı daha mantıklı yoksa fideleri yerlerine ekmek mi?
Anlayacağın ablan bol bol dökülüp saçılacağı, gönlünce ekip dikeceği bir yere kavuştu. Darısı diğer projelerimizi de gerçekleştirmeye inşallah
Sayın Milla hanım özlettiniz kendinizi gerçekten yeni eviniz hayırlı ugurlu olsun Güle güle oturun neşeniz bol olsun .. en kısa zamanda yeni evinizden paylaşımlarınızı bekliyoruz her şey gönlünüzce olsun saygılar efendim

Ha bu arada sizin çelikler tomurcuklanip yaprak tazeliyor sayfama attım bakarsınız musait olunca ..

sonkez, lusoari, Milla ve 3 kişi beğendi.
Resulgur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-06-2015, 00:19   #815
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sevgili Milla; sabırsızlıkla fotoğraf(lar) bekliyoruz inşallah.

sonkez, lusoari, Milla ve 6 kişi beğendi.
YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-06-2015, 08:29   #816
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Resulgur Mesajı Göster
Sayın Milla hanım özlettiniz kendinizi gerçekten yeni eviniz hayırlı ugurlu olsun Güle güle oturun neşeniz bol olsun .. en kısa zamanda yeni evinizden paylaşımlarınızı bekliyoruz her şey gönlünüzce olsun saygılar efendim

Ha bu arada sizin çelikler tomurcuklanip yaprak tazeliyor sayfama attım bakarsınız musait olunca ..
Sayın Resulgur,
En kısa zamanda bahçe sayfası açacağım inşallah. Ben de sitede olmayı özledim İyi dilekleriniz için teşekkürler.
Sizin sayfanızı takipteyim. Maşallahı var

Eski 27-06-2015, 08:30   #817
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Sevgili Milla; sabırsızlıkla fotoğraf(lar) bekliyoruz inşallah.
En kısa zamanda inşallah sevgili YeniGine, belki bu hafta sonu ufak ufak başlarım

Eski 28-06-2015, 16:51   #818
Ağaç Dostu

celalim01's Avatar

Sayın Milla bu sene olduğu kadar artık yapacak bir şey yok. Zaman en büyük sorun. Kendinizi çok yormadan,olduğu kadar. Seneye daha bir gayretle zamanınız bol olacak nasıl olsa. Saha güzel çalışmalar yaparsınız. Bende tatil oldu bakalım bir şeyler tasarladım kafamda yapmaya başladık. daha önceden size bahsetmiştim. Balkonu kapatmaya başladık. Ana çalışmaları bitti. Temizledik. Şimdi pvc gelecek ve yerleşecek, sonra düzenlemeye devam.

Bahçe içinde bazı fikirleri yaptım. Daha kafamda yapılacaklar listesi var . Acele etmeden kendimi yormadan yapmaya çalışıyoruz. Nede olsa artık pek genç sayılmayız. Gücümüzü idareli kullanmalıyız.

sonkez, aleydi, Milla ve 4 kişi beğendi.
Eski 30-06-2015, 08:05   #819
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2013
Sevgili Milla ben geç kaldığım için hayırlamaya. Artık fotoğrafları bekliyeyim diye düşünmüştüm. Çok sevindim sizin adınıza. Sizin gibi bitki seven, canlıları seven birinin, bahçeli evi olması hayallerini gerçekleştirmesi ne büyük mutluluk. Hayırlı olsun yeni eviniz,yeni yaşamınız, güle güle oturun. Torununuz ve Tekilayla sağlıklı bol çiçekli günler diliyorum. Sevgiler

aleydi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-06-2015, 11:57   #820
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 28-05-2015
Yeni evinizde sağlık mutluluk içinde gülegüle oturun inşallah sn milla

sonkez, Milla, uyap ve 1 kişi beğendi.
happygarden Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-07-2015, 06:20   #821
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Alıntı:
Sayın Milla bu sene olduğu kadar artık yapacak bir şey yok. Zaman en büyük sorun. Kendinizi çok yormadan,olduğu kadar. Seneye daha bir gayretle zamanınız bol olacak nasıl olsa. Saha güzel çalışmalar yaparsınız. Bende tatil oldu bakalım bir şeyler tasarladım kafamda yapmaya başladık. daha önceden size bahsetmiştim. Balkonu kapatmaya başladık. Ana çalışmaları bitti. Temizledik. Şimdi pvc gelecek ve yerleşecek, sonra düzenlemeye devam.

Bahçe içinde bazı fikirleri yaptım. Daha kafamda yapılacaklar listesi var . Acele etmeden kendimi yormadan yapmaya çalışıyoruz. Nede olsa artık pek genç sayılmayız. Gücümüzü idareli kullanmalıyız.
Sayın celalim01,
Dediğiniz gibi bu sene ne çıkarsa bahtımıza diyeceğim. Mevsimin uygun olduğu bir şeylerle uğraşacağız artık ama asıl macera bu kış şubatta başlar benim için Plan, proğram, fideleme vs.
Sizin projenizi sabırsızlıkla bekliyorum. Şöyle aşama aşama neler yaptığınızı belgesel tadında izlemek istiyorum. İnşallah her şey tam gönlünüzce olur.

Eski 01-07-2015, 06:22   #822
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi happygarden Mesajı Göster
Yeni evinizde sağlık mutluluk içinde gülegüle oturun inşallah sn milla
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim sayın happygarden. İnşallah dileyen herkese kısmet olur.

Eski 01-07-2015, 06:29   #823
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Menekşelere ev çiçeği derler ya, ben geldim geleli onları içeri taşıma fırsatı bulamadım. 2. kat balkonunda tüm gün üstünden güneş geçer vaziyette duruyorlar bana mısın demediler. Tek aldıkları şu anda hava, su ve yanlarından geçerken benim sevgi dolu bakışlarım İstanbul'dan sonra buranın havasına bayıldılar.

Eklenen Resimler

Eski 01-07-2015, 06:31   #824
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aleydi Mesajı Göster
Sevgili Milla ben geç kaldığım için hayırlamaya. Artık fotoğrafları bekliyeyim diye düşünmüştüm. Çok sevindim sizin adınıza. Sizin gibi bitki seven, canlıları seven birinin, bahçeli evi olması hayallerini gerçekleştirmesi ne büyük mutluluk. Hayırlı olsun yeni eviniz,yeni yaşamınız, güle güle oturun. Torununuz ve Tekilayla sağlıklı bol çiçekli günler diliyorum. Sevgiler
Sevgili aleydi,
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. yapmak istediğim o kadar çok şey var ki, şu anda yetişemeyince çıldırıyorum Zaman içinde her şey hallolacaktır ama işte ben sabırsızlanıyorum.

Eski 02-07-2015, 22:43   #825
Ağaç Dostu

celalim01's Avatar

Menekşeler yerini sevdiyse mesele yok. Sevmediler mi sonu kötü oluyor.

Eski 03-07-2015, 07:29   #826
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Alıntı:
Menekşeler yerini sevdiyse mesele yok. Sevmediler mi sonu kötü oluyor.
Sayın celalim01, şimdilik hayatlarından çok memnunlar, hatta İstanbul'da açtıkları ebatın 1,5 misli büyük açmaya başladılar
Gerçi buraların iklimi İstanbul'la kıyaslanınca bitki yetiştirmek için harika. İnsan orada yaptığının 10 misli fazlasını buralarda daha az gayetle yapabilir diye düşünüyorum.

Eski 03-07-2015, 09:32   #827
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Bu ara çok iş var bahçe sayfasını açmam gecikecek. En iyisi sizden uzak kalmamak için bir süre daha buradan resimleri paylaşayım.
Düşünün ben daha tam anlamı ile yerleşemedim ve yarın gece ikisi Yunanistandan ikisi Bulgaristandan dört misafirim geliyor. Onun için beni biraz idare edin arkadaşlar 😉
Yalancı semizotları
Yaprak güzelleri
Gala

Eklenen Resimler

Eski 03-07-2015, 09:43   #828
Ağaç Dostu

celalim01's Avatar

çok güzel. Hem insanların hem bitkilerin en iyi ortamı bulmaları harika sonuç veriyor. Havalar kötü olduğunda insanın içi kötü oluyor. Sanki hiç yerinden kıpırdayamayacak gibi oluyor. Bitkilerde birer canlı olduğuna göre insanla aynı şeyleri yaşamaları gayet doğal.

Eski 03-07-2015, 09:53   #829
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Sardunyalar
Ceviz
Salatalık
Kudret narı

Eklenen Resimler

Eski 03-07-2015, 12:10   #830
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Bunlar da
Bodrum mandalinası
Limon
Patlıcan
Latin çiçeği
Akşam sefası

Eklenen Resimler

Eski 03-07-2015, 12:28   #831
Ağaç Dostu

B e t ü l's Avatar

Giriş Tarihi: 19-03-2013
Bence burada paylaşmanız iyi olmuş. Taşınmak yerleşmek kolay mı? Hem strese girmezsiniz. Zamanı gelince Çoook güzel bir bahçe sayfası açacağınıza inanıyorum.
Sevgiler
Sizden gelen paskalyacıkla yılbaşının 2. Kat çalışması da başladı.)

B e t ü l Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-07-2015, 22:24   #832
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2012
İşte benim en çok merak ettiklerimden biri kendisini göstermiş bile Bodrum mandalinası.
Ekşi meyvelerle aram yoktur hatta tutamam bile bilirsin ama olgunlaşmamış bile olsalar, kendi elimle koparıp tadına bakacağım.

Milla ablam hazır havalar sıcakken turunçgilleri çelikten yetiştirebilirsin (muhtemelen sitede anlatmışımdır ama gözünden kaçtı ise görsellerle kısaca anlatabilirim) ve bu sayede meyve veren turunçgilden yetiştirdiğimiz çelikleri aşılama gereği de olmuyor.

lusoari Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-07-2015, 08:57   #833
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi B e t ü l Mesajı Göster
Bence burada paylaşmanız iyi olmuş. Taşınmak yerleşmek kolay mı? Hem strese girmezsiniz. Zamanı gelince Çoook güzel bir bahçe sayfası açacağınıza inanıyorum.
Sevgiler
Sizden gelen paskalyacıkla yılbaşının 2. Kat çalışması da başladı.)
Sevgili B e t ü l,
Beni anladığınıza çok sevindim. İnanın bu geceye kadar yetişmek için artık yerleştirmek değil tıkıştırmak yapıyorum 😞
İnşallah zaman içerisinde bahçe, teras, avlu, balkonlar için yeni sayfalar açacağım. Süreci en başından bu yana fotoğraflıyorum ama dediğim gibi zamana ihtiyacım var.
Seninkilerin çalışkan çıkmasına çok sevindim 😃

Eski 04-07-2015, 09:06   #834
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lusoari Mesajı Göster
İşte benim en çok merak ettiklerimden biri kendisini göstermiş bile Bodrum mandalinası.
Ekşi meyvelerle aram yoktur hatta tutamam bile bilirsin ama olgunlaşmamış bile olsalar, kendi elimle koparıp tadına bakacağım.

Milla ablam hazır havalar sıcakken turunçgilleri çelikten yetiştirebilirsin (muhtemelen sitede anlatmışımdır ama gözünden kaçtı ise görsellerle kısaca anlatabilirim) ve bu sayede meyve veren turunçgilden yetiştirdiğimiz çelikleri aşılama gereği de olmuyor.
Sevgili lusoari,
Siz gelin de ablacığım olmadı eldivenle toplatırız sana 😄
Bir tane mandalina fideledim dediğin gibi ama yine de bana detay verirsen sevinirim.
Bir yerlerde okumuştum tohumdan ekilenler aşı ister, ağaçtan ekilen istemez diye. Şu anda perlite diktim hayırlısı.
Bu arada sana şimdilik üç renk japon gülü buldum. Çelikleri ben ben mi alayim yoksa sen kendin mi almak istersin?

Eski 05-07-2015, 07:09   #835
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Alıntı:
Sevgili lusoari,
Siz gelin de ablacığım olmadı eldivenle toplatırız sana ��
Bir tane mandalina fideledim dediğin gibi ama yine de bana detay verirsen sevinirim.
Bir yerlerde okumuştum tohumdan ekilenler aşı ister, ağaçtan ekilen istemez diye. Şu anda perlite diktim hayırlısı.
Bu arada sana şimdilik üç renk japon gülü buldum. Çelikleri ben ben mi alayim yoksa sen kendin mi almak istersin?
Meyve vermiş turunçgillerden 3 veya 4 gözlü alınan çelikleri sadece en üste 1 yaprak veya yarım yaprak bırakmak daha iyi olur normal bir toprak karışımına dikip, üzeri pet şişe ile kapatılıp sera etkisi uygulanılır ama bu türlerde köklenme ortalama olarak 2 ay sürer. Alınan çelikler en fazla kurşun kalem kalınlığında olmalı, biraz daha ince olurlarsa daha iyi sonuç alınır. (Şimdi bahçe çıkıp gülden bir çelik alıp resimlerim bu daha kolay anlaşılır)

Ne J. Gülümü dedin bu karar vermesi çok zor bir soru oldu ablam ama istersen sen de bahçen için dene derim, çok güzel olacaklarına eminim.
Bahçenin bir köşesine aldığın çelikleri dikip pet şişe altında köklendir, hatta bir şişenin altına 2cm ara ile bir kaç tane dikebilirsin, tutunca söküp istediğin yerlere şaşırtman daha kolay olur. Hatta benim güllerde yaptığım gibi bir şişenin altına 2 3 tane kırmızıdan, başka bir şişenin altınada 2 3 tane sarıdan dikersen renklerinide karıştırmamış olursun ve daha pratik olur.

Eski 05-07-2015, 07:35   #836
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

4 gözü bulunan çeliğe güzel bir örnek uzunluğu ve kalınlığı iyice belli oluyor. Bu sayede gül, j. Gülü, turunçgil gibi bitkilerden alınan çeliklerle sayısız yeni bitkiler çok üretmişimdir.
Muhtemelen sen zaten biliyorsun ama bilmeyen arkadaşlarımız için bu görsel iyi olacaktır.

Eklenen Resimler

Eski 09-07-2015, 12:05   #837
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Bahçeden bir kaç güzel.

Eklenen Resimler

Eski 15-07-2015, 08:54   #838
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-05-2015
Sayın Milla,

MaşaAllah, limon ağacınız şimdiden başlamış limon büyütmeye. Limon ve lime'ı çok severim ancak ne yazıkki bugüne kadar istediğim gibi bir limon (ince kabuklu, bol sulu, citrik asit düzeyi yüksek- dolayısıyla eksi) ağacına sahip olamadım. Olsamda zaten bakamam İstanbul gibi bir yerde: kışın içeride, yazın dışarıda bakılması gerekir, saksı büyümesini kısıtlar...

Belki bir gün öğrenciliğim bittiğimde benim de bahçesi olan bir evim olur o zaman sizin gibi ben de özgürlüğe kavuşurum.

Sizin adınıza çok sevindim (baştan sona okudum sayfanızı bugün bu arada), Allah size hep gönlünüze göre versin hayırlısı ile.

hobiciakvarist Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-07-2015, 12:30   #839
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hobiciakvarist Mesajı Göster
Sayın Milla,

MaşaAllah, limon ağacınız şimdiden başlamış limon büyütmeye. Limon ve lime'ı çok severim ancak ne yazıkki bugüne kadar istediğim gibi bir limon (ince kabuklu, bol sulu, citrik asit düzeyi yüksek- dolayısıyla eksi) ağacına sahip olamadım. Olsamda zaten bakamam İstanbul gibi bir yerde: kışın içeride, yazın dışarıda bakılması gerekir, saksı büyümesini kısıtlar...

Belki bir gün öğrenciliğim bittiğimde benim de bahçesi olan bir evim olur o zaman sizin gibi ben de özgürlüğe kavuşurum.

Sizin adınıza çok sevindim (baştan sona okudum sayfanızı bugün bu arada), Allah size hep gönlünüze göre versin hayırlısı ile.
Sayfamı beyendiğinize çok sevindim. Bahçeli ev cidden özgürlük. İnşallah sizin de bir gün gönlünüze göre bir yaşantınız olur.
Malesef benim limon ağacım ölmüştü ama şimdi bahçemizde aşılı bir limon ve 10 tane lime var. Bu sene olduklarında yediğim zaman tadı hakkında bilgi veririm. Belki istediğiniz gibidir 😄

Eski 15-07-2015, 12:44   #840
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-05-2015
Alıntı:
Sayfamı beyendiğinize çok sevindim. Bahçeli ev cidden özgürlük. İnşallah sizin de bir gün gönlünüze göre bir yaşantınız olur.
Malesef benim limon ağacım ölmüştü ama şimdi bahçemizde aşılı bir limon ve 10 tane lime var. Bu sene olduklarında yediğim zaman tadı hakkında bilgi veririm. Belki istediğiniz gibidir 😄
Eğer öyle ise belki bana bir iki çelik alıp gönderirsiniz? ^.^ Ama bu güne kadar denk gelmedim öyle limona... Kışın ilk başlarında çıkan sap sarı, ince kabuklu, sulu ve ekşi (yani limon gibi limon) veren bir ağaç ile hiç karşılaşmadım. Ticari yetiştiricilerde oluyor sanırım sadece, ve ziraai amaçla yetiştiriliyor.

10 tane lime ağacınız mı var? MaşaAllah. Hepsi farklı tür mü yoksa aynı mı acaba? İnşaAllah sağlıkla yetişirler.

sonkez, Milla ve uyap beğendi.
hobiciakvarist Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:12.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024