agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   Milla / balkon (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/34618.htm)

Milla 08-05-2014 17:51

Milla / balkon

2 Eklenti(ler)
Merhaba
Ben de çiçeklerimi sizlerle paylaşmak istedim.Bu benim çılgın küpelim.Diğer çiçeklerimi de zaman içinde gireceğim.Hepimize bol çiçekli günler.

Milla 08-05-2014 18:15

2 Eklenti(ler)
Çok renkli Dahlialarım (Yıldız Çiçeği)

Milla 08-05-2014 18:18

1 Eklenti(ler)
Bu çok acı mini biberim.Yakında yeriz beraber :))

Milla 08-05-2014 18:22

1 Eklenti(ler)
Beyaz begonyam.(Prensesim)

vildan25 08-05-2014 18:33

Sevgili Milla,sayfaniz hayırlı olsun.

hira 08-05-2014 18:44

Sabırsızlıkla bekliyoruz fotoğrafları:)

Milla 09-05-2014 20:58

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi vildan25 (Mesaj 1281424)
Sevgili Milla,sayfaniz hayırlı olsun.

Sevgili Vildan25,
Çok teşekkür ederim.Güzellikleri sevenlerle paylaşmak bir zevk.

Milla 09-05-2014 21:05

2 Eklenti(ler)
Bunlar onbiray çiçeklerim (Sultanlarım)

pria 09-05-2014 21:28

Satışa koymadığınız ve kendiniz için ayırdığınız ''freesia double red''in gelişimini ben de merakla bekliyorum sayın Milla..Yılda iki kez açması çok güzel olur..

Kolay gelsin..Selamlar.

sonkez 10-05-2014 10:09

Sayfanız hayırlı ve bol çicekli olsun...

Milla 10-05-2014 10:23

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi pria (Mesaj 1282050)
Satışa koymadığınız ve kendiniz için ayırdığınız ''freesia double red''in gelişimini ben de merakla bekliyorum sayın Milla..Yılda iki kez açması çok güzel olur..

Kolay gelsin..Selamlar.

Teşekkürler sayın Pria,
Şimdiden iki tanesinin boyu 2 cm i geçti.Ben de büyüyüp çiçeklenmesini umuyorum.Bana olası geliyor.Annemin belki 40 yıllık çiçeği ki biz arpa zambağı deriz senenin başında mart gibi falan açıyor ve eylüle kadar bir o açıyor bir öbürü.İnşallah ben de bunları açtırıp koklayabilirim.Daha önce iki defa isim vermeyim çok bildiğimiz bir firmadan fresia aldım lakin 1 metreye yakın boy yapıp hiç çiçek vermediler.Sadece bu sene bir tane çiçek görebildim.O kadar uzun zaman bekleyip çiçek görememek hüsrana yol açıyor.İnşallah bunlarda yüzüm güler.Sizlerle gelişmeleri paylaşacağım İyi günler.

Milla 10-05-2014 15:25

5 Eklenti(ler)
Bunlar da diğer güzeller.

Milla 10-05-2014 15:30

1 Eklenti(ler)
Cherryler güzel gidiyor.Biraz da güneş çıksa da kızarsalar.

Milla 10-05-2014 16:48

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi -Esin- (Mesaj 1282301)
Sn. Milla,
Bu sayfayı iyi ki açmışsınız, çiçekleriniz çok güzeller. Beğeniyle baktım hepsine yalnız bir şey merak ettim, bu sukulentlerinizi boyalı suyla mı suluyorsunuz, nasıl böyle renkleri oldu?

Yok normal suyla suluyorum.Bunları eşim bana almış getirmişti.İki ayrı renk diye.Ben geldiği anda boyalı olduğunu anladım tabi.Çiçekler için sprey boyalar var.Onlarla boyuyorlarmış.Aslında yazık.Hiç boyamasalar daha iyi.Şimdi büyüyorlar ve zamanla rengi atacaklar.Boya zararlı değil ama yine de kıyamıyorum.

Milla 19-05-2014 11:58

1 Eklenti(ler)
Bahsettiğim biber olmaya başladı ama rengine bakıp bakıp geri dönüyorum.Yemek için biraz daha cesarete ihtiyacım var.Öyle tehditkar görünüyor ki :))

Milla 19-05-2014 12:00

1 Eklenti(ler)
Bu domatesin çiçeği bana çok ilginç geldi.Daha önce çok domates yetiştirdim ama böyle çiçekleneni hiç görmedim.Cinsini anlayabilen var mı acaba ?

Milla 19-05-2014 12:04

2 Eklenti(ler)
Yenilebilirlerle devam edeyim.Nane salatalarımızı şenlendirmeye başladı.Kestik sıra daha çok vermeye başladı.
Maydonoz biraz seyrek ama yine de kıvama geldi sayılır.

Milla 19-05-2014 12:07

1 Eklenti(ler)
Asmam geç gelişiyor ama balkon kuzey ve batı üstelik açık olunca bu bile mucize gibi.İnanılmaz rüzgar alıyor.

Milla 19-05-2014 12:13

3 Eklenti(ler)
5 Nisanda doğum günü kutlamalarından edindiğim kohleriamı çok seviyordum.İki çiçeğini gördüm miniğimin sonra çok güzel gelişmeye başladı ve iki gün içinde de öldü.Ne olduğunu hiç anlamadım ama çok üzgünüm.Paylaşımda bulunmak isteyen olursa çok mutlu olurum.

Milla 19-05-2014 12:24

1 Eklenti(ler)
Bunlar yurt dışından gelen soğanlardan ektiğim double kırmızı frezyalarım.Söylenene göre yılda iki defa açabiliyormuş.Bunları ekerken denemek için bendeki satış sitelerinden aldığım soğanlardan da ekmiştim.Eşit şartlarda eşit sulama yaptığım halde diğerleri hiç çıkmadı.Birini dün çıkarıp baktım hiç değişim yok.Hala uykudalar sanırım.Bunlardan ise umutluyum inşallah kısa zamanda çiçeklerini görürüm.

Milla 20-05-2014 14:54

2 Eklenti(ler)
Yer azlığı nedeni ile çilekler kuş kafeslerinde duvarlarda yetişiyor :))

Milla 20-05-2014 14:56

1 Eklenti(ler)
İki senedir uyuyan Madagaskar Jasmin atağa geçti.

edacan 20-05-2014 15:10

sayın Milla sayfanız hayırlı olsun.
hepsi çok güzeller.yıldız ve küpelilere bayıldım bende de var fakat daha açmadılar. birde frezyalarım ekeli 3 ay olacak hiç kıpırdama yok nedense.soğanlara baktım sağlam duruyorlar.

Milla 20-05-2014 15:41

Sayın Eda Ayaz çiçeklerimi beyenemenize çok sevindim. Küpelilerinizin canlanıp dallanması için uçlarından çimdikleme dedikleri yöntemle uç filizlerini koparırsanız çok çabuk gelişiyorlar. Gerçi ben bunda uygulamadım,kendisi zaten çılgın. Frezyalara gelince ben de evdeki 2-3 senedir edindiğim eski soğanları da ektim ama hiç kıpırdanma yok.Ben de baktım birine öylece duruyorlar.Ben bunları yurt dışından getirttim üstündeki talimatta ekin diyor diye ektim ve sonuç alacak gibiyim.Fakat diğer fresyaları en iyisi siz de ben de olduğu gibi saksılarında bırakalım.Sayın kgursanın dediği gibi eylüle kadar ısınmalarını güneş depolamalarını sağlayalım.Sanırım bunu sağlayabilirsek onlar da eylülden itibaren canlanmaya başlarlar.

Karadavut 20-05-2014 19:28

Sevgili Milla sayfanız bol reytingli olsun :) gerçekten hayran kaldık çiçeklerinize. Maşallah. Ben bahçeli bir eviniz olduğunu sanmıştım. Bu kadar çok bitki ancak bahçede olur diye düşünüyordum. Balkonunuzun genel fotolarını da bekliyoruz hoşçakalın. Çilekler çok orjinal olmuş :)

Karadavut 20-05-2014 19:31

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Milla (Mesaj 1282284)
Bunlar da diğer güzeller.

Sarkan saksıdaki arapsaçı mı. ?

YeniGine 21-05-2014 01:21

Sevgili Milla sayfanız hayrlı, bol çiçekli olsun. Bol bol güzellikler paylaşacağız diye düşünüyorum, rastgelsin...

edacan 21-05-2014 08:48

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Milla (Mesaj 1285953)
Sayın Eda Ayaz çiçeklerimi beyenemenize çok sevindim. Küpelilerinizin canlanıp dallanması için uçlarından çimdikleme dedikleri yöntemle uç filizlerini koparırsanız çok çabuk gelişiyorlar. Gerçi ben bunda uygulamadım,kendisi zaten çılgın. Frezyalara gelince ben de evdeki 2-3 senedir edindiğim eski soğanları da ektim ama hiç kıpırdanma yok.Ben de baktım birine öylece duruyorlar.Ben bunları yurt dışından getirttim üstündeki talimatta ekin diyor diye ektim ve sonuç alacak gibiyim.Fakat diğer fresyaları en iyisi siz de ben de olduğu gibi saksılarında bırakalım.Sayın kgursanın dediği gibi eylüle kadar ısınmalarını güneş depolamalarını sağlayalım.Sanırım bunu sağlayabilirsek onlar da eylülden itibaren canlanmaya başlarlar.

dediğiniz küpeli çiçeğinde uçalma yöntemini geç öğrendim sayın Milla.benimkiler artık tomurcuklandı yakında açacak artık uç alma yapılmaz heralde önceden bilseydim yapardım şu anda da böyle upuzun değil daha dallı budaklı olurdu. frezyalar içinde dediğiniz gibi beklemekten başka çare yok sanırım.

Milla 21-05-2014 11:14

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi blackdavid (Mesaj 1286072)
Sevgili Milla sayfanız bol reytingli olsun :) gerçekten hayran kaldık çiçeklerinize. Maşallah. Ben bahçeli bir eviniz olduğunu sanmıştım. Bu kadar çok bitki ancak bahçede olur diye düşünüyordum. Balkonunuzun genel fotolarını da bekliyoruz hoşçakalın. Çilekler çok orjinal olmuş :)

Sayın blackdavid,
Sayfamı beğendiğinize çok sevindim.Şu ana kadar yayınladığım fotoğraflar evdeki cinslerin yüzde onu diyebilirim :)) Diğerlerini zaman içinde yayınlayacağım inşallah.Balkonda ve evde adım atacak yer kalmadı diyebilirim ama çiçeklerimle çok mutluyum.O sarkan, dediğiniz gibi arapsaçı.Size ondan ektim ve tuttu.Yine de yollarken bundan bol miktarda koparıp yollayacağım.Siz de ekmenin keyfini yaşarsınız.

Milla 21-05-2014 11:17

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine (Mesaj 1286290)
Sevgili Milla sayfanız hayrlı, bol çiçekli olsun. Bol bol güzellikler paylaşacağız diye düşünüyorum, rastgelsin...

sayın YeniGine,
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.Elimden geldiğince güzellikleri sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.Bu arada sizi de takipteyim, harikalarınızı seyrediyorum uzun uzun :))

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:07.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024