agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni1531Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 26-09-2012, 18:47   #121
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-03-2010
anladım ablacığım valla her yolu denedim kedi çimi,toprak ama yinede en büyük zevki toprakları karıştırmak ama saksı dibindekileri kendi için koyduğuma karışmıyor bile neyse ki yeme huyu yok benimkinin

Canan beğendi.
Ali_askn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-09-2012, 18:59   #122
Ağaç Dostu

Canan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ali_askn Mesajı Göster
anladım ablacığım valla her yolu denedim kedi çimi,toprak ama yinede en büyük zevki toprakları karıştırmak ama saksı dibindekileri kendi için koyduğuma karışmıyor bile neyse ki yeme huyu yok benimkinin
Bi de mazlum görünüyor O zaman son çare petshoplarda satılan kedilerin sevmediği bir koku var, aslında ucuzda değil ama alıp deneyebilirsin, saksıların dışına hergün sıkmak gerekebilir, yorucu yani... Benimkiler umursamadı bile o da ayrı.

Canan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-09-2012, 19:02   #123
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-03-2010
Evet sadece resimlerde öyle benimkinde de işe yarayacağını sanmıyorum çünkü inatçı o zaman elimde bezle gezmeye devam

Canan beğendi.
Ali_askn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-09-2012, 17:20   #124
Ağaç Dostu

İremsıla's Avatar

Giriş Tarihi: 26-08-2007
Canan abla,göndermiş olduğunuz kargoyu aldım herşey için çook teşekkür ederim.selamlar.

Canan beğendi.
İremsıla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-09-2012, 16:53   #125
Ağaç Dostu

Canan's Avatar

Yeniler

Mavi ve pembe ericalar, mor sakız sardunya, kırmızı sakız sardunya....
Anladım ki sardunyasız balkonda mutsuz oluyorum, onları sandığımdan çok seviyormuşum.

Eklenen Resimler

Eski 28-09-2012, 16:55   #126
Ağaç Dostu

Canan's Avatar

yeniler

Fittonia standındaydılar ama bence fittonia değiller. Adını unuttuğum çiçek açan benzer bir tür.
----------------
Adını buldum, Hypoestes, çiçek açan ve fittoniayala karıştırılan bir tür. karıştırılmasının sebeplerinden biri de marketlerde fittoniayla birlikte satılıyor olması, bereket bakım ihtiyaçları aynı.. En belirgin fark, fittonianın yaprak damarları renkli, hypoestes ise aya üzerinde benek leke tarzı şekiller taşıyor.. Dikkat ediniz...

Eklenen Resimler

Düzenleyen Canan : 12-10-2012 saat 12:57
Eski 28-09-2012, 17:03   #127
Ağaç Dostu

Canan's Avatar

eskiler

Double Delight gülüm çok hastalandı ama sonunda açtı ve orkidem.

Eklenen Resimler

Eski 28-09-2012, 17:10   #128
Ağaç Dostu

Canan's Avatar

Ekeceğim soğanlar

Bugün yarın soğanlarını ekeceğim..

Eklenen Resimler

Eski 28-09-2012, 19:39   #129
Ağaç Dostu

GÜLSEN_'s Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2011
Cnanacım yine çiçeklerin çok şekerler ama orkidene bayıldım arkadaşım rengi çoookk güzeell) ellerine sağlık canım benim)

Canan beğendi.
GÜLSEN_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-09-2012, 20:42   #130
Ağaç Dostu

iris41's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2009
Canan hanım balkonunuzu bu gün gezdim oldukca güzel ve havadar
mevsimlik yerine kalıcı bitkilere agırlık verseniz böylece her yıl yeniden yeniden ugraşmak zorunda kalmazsınız .
Kedinize bayıldım koca göbekli

GÜLSEN_ ve Canan beğendi.
iris41 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-09-2012, 21:27   #131
Ağaç Dostu

Canan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi iris41 Mesajı Göster
Canan hanım balkonunuzu bu gün gezdim oldukca güzel ve havadar
mevsimlik yerine kalıcı bitkilere agırlık verseniz böylece her yıl yeniden yeniden ugraşmak zorunda kalmazsınız .
Kedinize bayıldım koca göbekli
Teşekkür ederim iris41, sizlere yetişmeye çalışıyorum Zaten mevsimliklere çok üzülüyorum almak istemiyorum ama soğanlı bitki deneyimim de olsun istedim. Fotoğraf düzgün değil, kızımın göbeği eşsizdir.

Düzenleyen Canan : 29-09-2012 saat 10:33
Eski 28-09-2012, 21:47   #132
Ağaç Dostu

Canan's Avatar

Gülsen orkideyi istersen sana göndereyim, ben kendime yine alırım. Ama çubuğu iki yaprağına saplamışlardı, köklerini de zedelemişler, bir yaprağı da yırtık garibimin, sen bilirsin.

Ali_askn ve GÜLSEN_ beğendi.
Eski 28-09-2012, 22:28   #133
Ağaç Dostu

Ayşe Derin's Avatar

Giriş Tarihi: 15-07-2012
Anlaşıldı Bauhaustan eliboş dönülmemiş.
Sen tel.da ericanın rengini sorduğunda anlamıştım farklı bir renk alacağını.Yeter Canan yeter, kaderini sen abarttın

Vazgeçtim sen haklısın ericalar çokk güzel.

Ayşe Derin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-09-2012, 08:33   #134
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-09-2012
ericaları çok beğendim elinize sağlık.

Canan beğendi.
secretgarden Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-09-2012, 10:39   #135
Ağaç Dostu

Canan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ayşe Derin Mesajı Göster
Anlaşıldı Bauhaustan eliboş dönülmemiş.
Sen tel.da ericanın rengini sorduğunda anlamıştım farklı bir renk alacağını.Yeter Canan yeter, kaderini sen abarttın

Vazgeçtim sen haklısın ericalar çokk güzel.
Ayşeciğim elim boş gelmedim evet, zaten senin başlığında kurduğum kararlı cümleden belliydi Yanımda fotoğraf makinesi götürmediğime pişman oldum, onlarca erica birarada nasıl güzel görünüyordu anlatamam, hepinizin görmesini isterdim. Ericaları İdil aldı, fitonialar anneme gitti. Ben kendime sadece sakızları aldım. Sakızlarımı ve küpelimi bugün tekrar fotoğraflamaya çalışacağım. Ha bu arada kalpkalbekarşı bir uç daha verdi, milimetrik şu anda, büyüsün fotoğraflarım.

GÜLSEN_ ve Ayşe Derin beğendi.
Eski 29-09-2012, 16:26   #136
Ağaç Dostu

Canan's Avatar

sonbahar

Eylül ne kadar güzel bir aymış, sezonu kapattım derken herşey yeniden canlandı, çiçek açmasalar bile tüm bitkilerim yeni yapraklar verdi. Durum böyle olunca birkaç yeni çiçek daha aldım, balkon keyfimin tazelenmesine seviniyorum.
Bir ay önce aldığım hasta sardunyam düzeliyor.. .
Küpe çiçeğim keyiflendi, kırmızı-mor açacak, görünmüyor ama toplu iğne başı kadar bir sürü tomurcuğu var, çelik almaya kıyamadım.
Ericaları tek saksıya topladım, iyi ki saksılarından çıkarmışım, berbat bir torfta, içiçe saksılarda perişan olmuşlar.
Kızmın limoni servisi yapraklarını ovuşturunca limon kokuyor.
Bodrum'dan çok minik fide olarak gelen begonvil, umutluydum ama rengini göstermedi.

Eklenen Resimler

Eski 03-10-2012, 22:03   #137
Ağaç Dostu

GÜLSEN_'s Avatar

cananım eğer orkide konusunda ciddiysen valla çok sevinirim) ama arkadaşım sana daha çok yakışır çok teşekkür ederim nazik teklifin için))canım benim bitkiler aşırı sıcaktan bunalmışlardı..havaların serinlemesiyle biraz kendilerine geldi gariplerim..Bekle dahada güzel olucaklar annesi))öpüyorum güzelliklerin hepsini arkadaşım...

Canan beğendi.
Eski 04-10-2012, 06:56   #138
Ağaç Dostu

İremsıla's Avatar

Günaydın canan abla,yeni güzellerine bayıldım mor sakız sardunya benimde favorilerim arasında.erikalar çok tatlı ben ilk defa hafta içi zaferde bir çiçekçide gördüm fiyatını sordum 15 tl dedi.peki sen kaç tl ye aldın öğrenebilirmiyim.bana biraz pahalı geldi.ayşe derin abla bilir,konya zafer meydanı çiçekçileri yapı marketlerden çok daha yüksek fiyat istiyorlar...

Eski 04-10-2012, 08:04   #139
Ağaç Dostu

Canan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi GÜLSEN_ Mesajı Göster
cananım eğer orkide konusunda ciddiysen valla çok sevinirim) ama arkadaşım sana daha çok yakışır çok teşekkür ederim nazik teklifin için))canım benim bitkiler aşırı sıcaktan bunalmışlardı..havaların serinlemesiyle biraz kendilerine geldi gariplerim..Bekle dahada güzel olucaklar annesi))öpüyorum güzelliklerin hepsini arkadaşım...
Gülsenciğim tabi ciddiyim canım, kargoda çiçeklerini döker diye tahmin ediyorum. Bilgilerini ver, göndereyim. Birde nasıl paketlesem fikir ver.

Eski 04-10-2012, 08:06   #140
Ağaç Dostu

Canan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İremsıla Mesajı Göster
Günaydın canan abla,yeni güzellerine bayıldım mor sakız sardunya benimde favorilerim arasında.erikalar çok tatlı ben ilk defa hafta içi zaferde bir çiçekçide gördüm fiyatını sordum 15 tl dedi.peki sen kaç tl ye aldın öğrenebilirmiyim.bana biraz pahalı geldi.ayşe derin abla bilir,konya zafer meydanı çiçekçileri yapı marketlerden çok daha yüksek fiyat istiyorlar...
Günaydın canım, aslına bakarsan burada da çiçekçi ve yapı market fiyatları arasında çok fark var, fakat o kadar fazla olmasa da kalite farkı da var. Mesela çiçekçiden aldığım orkide tek sap 90 tl idi, Bauhaus'dan 18.90'a aldığım çift saptı ama aralarında kalite olarak dağlar kadar fark var. Ben gide gele kıyaslama şansını buldum. Bauhaus fiyatları stabil ama her geçen gün bitki kalitesi düşüyor. Aldıkları seranın adını yazmayayım ama her parti malları saksı, toprak ve bitki kalitesi açısından kötüleşiyor. Son aldıklarım, ericalar da dahil, sınırdan ya döner ya dönmez. Ericaların fiyatını hatırlayamadım ama max 5-7 tl olsun hadi. Fişi atmışım. Göndereyim diyeceğim ama aynı hesaba gelir herhalde... Zaten istediğin başka şeyler de varsa onuda ekleyip göndermem de mümkün. Öyle hesaplı olabilir. Sen düşün taşın. Ha mor sardunya tek saksı da üç çeşit fakat henüz açmadıkları için göremiyorum, yaşarlarsa önümüzdeki bahar için sana köklendirip hazırlarım.

GÜLSEN_ beğendi.

Düzenleyen Canan : 04-10-2012 saat 09:23
Eski 04-10-2012, 09:59   #141
Ağaç Dostu

İremsıla's Avatar

teşekkür ederim abla herşeyi paylaşmayı ne kadar çok seviyorsun.ben aradaki fiyat farkını öğrenmek için sormuştum.burdaki yapı marketlerdede vardır diye tahmin ediyorum.sevgilerimle...

Canan ve Ayşe Derin beğendi.
Eski 04-10-2012, 11:50   #142
Ağaç Dostu

Bayçalı's Avatar

Giriş Tarihi: 07-06-2012
sn.Canan bolkonunuz ve çiçekleriniz çok güzel ve sade güle güle büyütün çiçeklerinizi...

Bayçalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-10-2012, 18:33   #143
Ağaç Dostu

GÜLSEN_'s Avatar

benim eli,yüreği bol arkadaşım çok teşekkür ederim cananım, orkide sende daha güzel duruyor güle güle büyüt bol çiçeklerini gör inşallah, kıyamam senden onu almaya arkadaşım)

Canan beğendi.
Eski 04-10-2012, 18:44   #144
Ağaç Dostu

Canan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi GÜLSEN_ Mesajı Göster
benim eli,yüreği bol arkadaşım çok teşekkür ederim cananım, orkide sende daha güzel duruyor güle güle büyüt bol çiçeklerini gör inşallah, kıyamam senden onu almaya arkadaşım)
Gülüm kıyılacak bir şey yok, rahat ol ....

Eski 05-10-2012, 09:45   #145
Ağaç Dostu

Canan's Avatar

Küpe

Kızımın çiçeklerine doyamıyorum.. Gökçe sen görme canım...

Eklenen Resimler

Eski 05-10-2012, 09:47   #146
Ağaç Dostu

Canan's Avatar

Sakız

Alacalı kızım...

Eklenen Resimler

Eski 05-10-2012, 09:49   #147
Ağaç Dostu

Canan's Avatar

Sakız

Sizce bunlar gül sardunya mı? İremsıla senin morlar açtı...

Eklenen Resimler

Eski 05-10-2012, 09:53   #148
Ağaç Dostu

Canan's Avatar

Türü?

Bu da bir sakız sardunya... Fakat ben bu tip bir çiçek şekli görmemiştim, farklı mı bana mı öyle geliyor? Bir iki yaprağı düşmüş ama şekil belli....

Eklenen Resimler

Eski 05-10-2012, 10:53   #149
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Giriş Tarihi: 05-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı Göster
Kızımın çiçeklerine doyamıyorum.. Gökçe sen görme canım...
Ablam senin canın sağolsun, seneye yeni evime gönderirsin cici küpelinden inşallah. Burada havalar iyice bozdu, ikliminden galiba çiçek ömürleri çok kısa. Neyse karda kışta yeşillik de iyi geliyor. Buranın iklimine en güzel giden çiçekli bitki sıklamen bunu tecrübelerimden söyleyebilirim. Onun dışındakiler coşmuyor bir türlü. Ben senin paylaştığın güzel fotoğraflara bakınca benimmiş kadar seviniyorum çünkü biliyorum ne zaman istersem Canan Ablam benimle paylaşır. Çiçek dostluğu ağaçlar.net'in güzelliğinin bir parçası zaten. Gönderdiğin vinca hala çiçekleriyle beni mest ediyor, canan kızının da baharda açacağını tahmin ediyorum. Bu arada mor sardunyana bayıldım gönderdiğin ilk kargomda çeliğinden isteyeceğim Sevgiler...

Canan beğendi.

Düzenleyen gokcegokce : 06-10-2012 saat 20:24
gokcegokce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-10-2012, 11:49   #150
Ağaç Dostu

Canan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gokcegokce Mesajı Göster
Ablam senin canın sağolsun, seneye yeni evime gönderirsin cici küpelinden inşallah. Burada havalar iyice bozdu, ikliminden galiba çiçek ömürleri çok kısa. Neyse karda kışta yeşillik de iyi geliyor. Buranın iklimine en güzel giden çiçekli bitki sıklamen bunu tebrübelerimden söyleyebilirim. Onun dışındakiler coşmuyor bir türlü. Ben senin paylaştığın güzel fotoğraflara bakınca benimmiş kadar seviniyorum çünkü biliyorum ne zaman istersem Canan Ablam benimle paylaşır. Çiçek dostluğu ağaçlar.net'in güzelliğinin bir parçası zaten. Gönderdiğin vinca hala çiçekleriyle beni mest ediyor, canan kızının da baharda açacağını tahmin ediyorum. Bu arada mor sardunyana bayıldım gönderdiğin ilk kargomda çeliğinden isteyeceğim Sevgiler...
Sakız sardunya mix saksılardan enteresan türler çıkınca bugün dört saksı daha aldım Morun başka tonları da var.. Bugün yarın onları da görürsün, bahara kadar seç beğen hepsinden ayıracağım sana. İnşallah ılıman iklimli, geniş balkonlu, rahat bir yere gidersiniz...

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:16.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024